EEN EK AKDEK. Broeders van den werkman, IJzer als geneesmiddel Almanak van Affiigem Aalst Voorwaarts. Si. Marlensgesticht, Allerhande nieuws. dan is er voor den landbouwer zooveel winst niet meer aan en er worden min der beesten gevet. De verkens blijven ook duur, om dezelfde reden. 't Is te vreezen dat vee en verkens nog zoo spoedig niet zullen afslaan, want de aardappelen zyn grootendeels mislukt en daarmede zullen er ook minder ver kens gekweekt worden. Hetvogelvangen.—Van af 15 September is het vo- gelvangen met netten toe-' gelaten in de meeste provinciën mag het vangen twee maanden vrij geschie den. Alle vogelen mogen gevangen worden behalve de bastaardnachtegaal, de gras- musch, do vliegenvanger, het blauw- keeltje (soort kwikstaartje met blauwen krop), do wimpelmees, de zwaluw, de witte, gele en grijze kwikstaart, de fyop (een gekuifde vogel van de grootte eener merel), de muur of torenzwaluw, de mees, de specht, het winterkoninkje, het roodborstje, de roodstaart, do muur- nachtegaal, de rietlijster, de hommees, de draaihals, de piepers, het gewoon winterkoninkje. Herinnerd weze dat hot verboden is den uil of andere nachtvogels te gebrui ken, alsook lijm. Alleen op de lijsters mag men met strikken jagen. Een beetje filosofie. Als eens al het graan, dat voor het werkvolk naar de stokerij gaat, in den baktrog kwam, zou wij vrij wat beter gevoede en beter opgevoede gezinnen zien. Ontneemt de jeugd een beetje licht zinnigheid, en gij ontneomt den ouder dom veel berouw. Als hondjes bassen, zijnen weg voort gaan is best. Laster en kwaadsprekendheid zijn vonken, die van zelf uitgaan, als men ze maar niet aanblaast. De menschen gebruiken hun mond veel te weinig tot zwijgen. Uit een jeugdigen leeglooper groeit een oude bedelaar. Vriendelijkheid en geduld hebben nog nooit berouw veroorzaakt, en werken als olie op de roestige grendels van 't leven. De eerste liefde is het paradijs des levens een droom vol poëzie, de ge boorte van hoopvolle verwachtingen, het graf der kindsheid en de brug naai de smerten van het leven. Zelfo de sterkste wil moet buigen, wanneer de liefde gebiedt. De f.rtuiu is blind afgebeeld, opdat zij de dwazen niet zou zien die zy rijk maakt. Wielrijders in België. Er zijn in' België alles bijeen meer dan 400,000 wielrijders. Het getal nummerplaten, per provincie afgeleverd, is het volgen de West-Vlaanderen, 69,000 Oost- Vla and eren, 62.500 Henegouw, 60,000 Antwerpen, 56,128 Luik, 55,600 Brabant, 50,000 Namen, 19,821 Luxemburg, 10,000 Van Limburg is het juist getal nog niet gekend. Prinses Charlotte. De gezond heidstoestand van prinses Charlotte boe zemt eenigszins onrust in. Sedert do crisis waaraan de prinses verleden jaar onderhevig was, is zij nooit geheel her steld geweest Zij kon hare wandelingen in het park van het kasteel Bouchout niet voortzetten en haar algemeene toe stand leed er door. Geen inspecteur meer. De regee ring is, naar men verzekert, van plan geen opvolger le geven aan luitenant generaal V"rstraete. De post van alge meen opzichter der burgerwacht van het koninkrijk zou dus afgeschaft wor den. De 15.000 k 20.000 fr. die deze post per jaar aan do lastenbetalers kostte jaarwedde en reiskosten zouden eene betere aanwending kunnen vinden. Geleerdheid. Daar er nu zooveel g( praat wordt over geleerdheid cn ge letterdheid, onderwijs en school, daar sommige gazetten schrijven dat er nog met hoopen ongeletterden zijn, heeft Le Carillon een liberaal blad van Oost ende het gedacht gekregen om eens te gaan putten aan officiëele bronname lijk in de statistieken van hel ministerie van oorlog. Daar heeft het blad vastgesteld dat er in 1908 maar drie ongeletterden waren per honderd onder de milicianen die in onbepaald verlof gezonden werden. Daar stelde het nog vast dat er in Limburg geen enkel ongeletterde is onder de milicianen in het jaar 1910. Geen enkel O, die katholieke Limburgers, wat dompers, he Uit die statistieken blijkt nog dat het arrondissement Charleroi, een grooier per cent ongeletterden telt dan de arron dissementen Antwerpen,Turnhout, Brus sel, Nijvél, Tongeren. Maaseyk,Vcurne. En de provincie Henegouw, de geu- zenprovincie by uitmuntendheid, is de zevende onder opzicht van geleerdheid. Dat zegt Le Carillon, een liboraal blad. Verjaardag. Dijnsdag was het de achtste verjaardag van het overlijden van Koningin Maria-Hendrika, te Spa bezweken op 19 September 1902. De princessen Louise on Stefanio deden een kroon op de graftombe hun ner moeder neerleggen. Dit was al. Op 10 October aanstaande zal er ter ziclelafenis der twee Koninginnen een jaargetijde in de kerk van Laeken gezon gen worden, waarop de Koninklijke familie zal aanwezig zijn. Dien dag zal de grafkelder der Ko ninklijke familie voor het publiek toe gankelijk zijn. Te Vorst zal eerlang een nieuw ge vangenhuis voor vrouwen worden ge opend. Het beslaat eeno oppervlakte van 3 hectaren en telt niet minder dan 130 celles, Ferrer is een martelaar, omdat hy eene ganscho reeks anarchistische aanslagen en moorden met zijn leven betaald heeft De arme koolwerker die te Havre door do gezellen vermoord werd omdat hij zich niet bij de roodo bonden wilde aansluiten, heeft maar gekregen wat hij verdiende. Le Peuple die ten voordeele van den Spaanschen. anarchist renen veldtocht voer de en aan zyne geabonneerden het portret van den martelaar ronddeelde, zou nu rechtvaardig handelen, indien het blad den armen werkman yerheorlijkto dio liever ten doode ging dah de onafhankelijkheid van zijn gedacht en zijn karakter prijs te geven en die zijn leven offert om zijne familie to voeden. De gelegenheid is zoovpel te schooner om den naam van den nieuwen martelaar te vermelden. Een niet stakende christene werkman wordt te Turnhout mishandeld, omdat hij met de roode bonden niet wil meèloopen.— liet roode blad weet niots andors dan den aanslag af te keuren. Het is nog zoo lang niet geledon dat liet de gesyndikeerden aanzette, jacht te maken op gilden. Maar eens het schot gevallen, verwerpt bet alle verantwoordelijkheid. Do misdaden der kapitalistische samen leving, citoyen, dat is alles De schande lijkste en misdadigste verdrukking is dio van dé» arme, welke zoekt zijn brood te winnen. In den catechismus noemt men dat eene wraakroepende zonde. Gazette de Liége.) Zou er wel een geneesmiddel bestaan, zoo algemeen verspreid, zoo zeer in zwang als het ijzer Wie onzer geachte lezers zou kunnen beweren, dat hij, bewust of onbe wust, nooit staal als geneesmiddel heeft gebruikt? Juist deze populariteit, deze algemeenheid pleiten er voor, dat wij hier hebben te doen met eene stof, waarvan liet belang voor de gezondheid van zeer groote bcteekenis is. En al moge, vooral in onzen tijd, bet toepassen van ijzer als geneesmid del een buitengewone» omvang hebben aangenomen, cn al is onze eeuw wel eens de eeuw van ijzer en staal - genoemd, men meene niet, dat men hier 'met iets nieuws, met eene moderne zaak hebben te doen. Do'geschiedenis to'cli leert, dat reeds in de vroegste tijdeii ijzer als geneesmiddel werd gebruikt. Mén vindt daarvan zelfs reeds de bewijzen zes honderd jaren voor onze jaartelling, en de klassieke werken lecren ons, dat Hippocrates (400 jaren v. Chr.), Plinius, Oalenus, Celsus e. a. van ijzer in verschillende hoedanigheden als geneesmiddel gebruik maakten. Doch eerst in 1736 begoii men. op het voetspoor van een tweètal Italianen, eenige meerdere noties fo verkrijgen omtrent het hoe en het waarom, dat deze aangelegenheid be- hoerscht, en sedert dien tijd tot op heden is omtrent werking, wezen en toepassing van do ijzerbehandeïing met nisteloozo werkzaamheid allps opgespoord, nagegaan cn onderzocht, wat in het belang der lijden de meo3chheid werd noodig geacht. Het jjzcr is een normaal bestanddeel van liet bloed en spoelt daar eene gewich tige rol. Mep heeft berekend en proefondervin delijk is het vastgesteld, dat iemand die 70 kilogram lichaamsgewicht heeft, gem d- deld 3.07 graraijzer in zijn bloed bezit. Er heeft een dagelijksehe en voortdurende wisseling van ijzer uit en in het lichaam plaats, terwijl ccn gemiddelde toevoer van 0.05 gram daags in staat is, liet evenwicht tusschen opneming en verlies te onderhou den. Deze hoeveelheid geraakt in hot lichaam tegelijk met voedingsmiddelen, waarvan de meeste ijzerhoudend zyn zij ook het een meer dan het andere. Zoowel vloesch, koemelk, eiers, als aardap pelen, tarwebrood, rijst, boon en, bier, wijn enz.; leveren hetlicliaam 'tdagelijkscli rantsoen aan ijzer. In het lichaam zijn er bijna geen organen, die niet ijzerhoudend zijn, doch het belangrijkste deel bevindt zich in liet bloed, waar het aan de roode bloedlichaampjes scheikundig verbonden en oorzaak ie van de roode kleur, aan het bloed eigen. 1 gram bloedkleurstoi' hae- moglobino bevat 0,0042 gram yzer. Indien men in aanmerking neemt, dat de roode bloedlichaampjes de dragers zijn van de langs do ademhalingswegen opgenomen zuurstof der lucht, welke onmisbaar is voor het levensproces, en dat het vooral do haemoglobine is, welke deze zuurstof ver bonden houdt, dan zal het duidelyk worden dat wjj niet te veel zeiden, toen wy be weerden, dat het yzer in het lichaam eene gewichtige rol hoeft te vervullen. Immers het yzer is noodig voor do vor ming van hoofdbestanddeel, do roode bloed lichaampjes, en werkt dus als zoodanig medo ter verhooging van het vermogen der bloedlichaampjes om zuurstof op te nemen. Intusschen is het gehalte aan yzer in hot lichaam niet standvastig, maar aan schom melingen onderhevig, al naar gelang van do plaats, vanwaar men het bloed ten on derzoek neemt, voorts van den leeftijd, het geslacht, liet lichaamsgestel, de grootere op kleinere wateropneming en vooral ook van den invloed van ziekten Doch ook op zichzelf kan gebrek aan ijzer in het bloed oorzaak van ziekte worden en zich dan oponbaren, voornamelijk in de vele ver schijnselen, dio te zamen het beeld van bloedarmoede en bleekzucht vormen. Komt i.e verschijnen DEN VOOP 't jaar 0 H. 1911. Benevens talrijke nuttige raadgevingen en inlichtingen bevat hy ernstige en luimige verhalen, Raadsels, Merkwaardige gebeur tenissen, enz. enz. Hij is ook rijk geïllustreerd cn bevat onder meer twee prachtige portretten een van Z. M. Koning Albert en H. M. Konin gin Elisabeth. In een woord eon lijvig boekdeeltje van 144 bladzijden welke bij iederen christen vlamink op de leestafel behoort. Hij is to verkrijgen ten bureéle dezes aan. den zeer gematigen prijs van 0,30 cent. franco per post 0,40. De afdeoling van den onpartijdige» bönd van neringdooners en ambachtslieden dor stad, verzoekt vriendelijk al de inwoners der stad, op Zondag 25 September aan staandeter gelegenheid van het Groot Beiaardfeest hunne huizen te willen be vlaggen De leden van don bond zullen het zich ten plichte rekenen, hunnegeburen aan te wakkeren om aan dit verzoek te voldoen. Het bestuur van Aalst Voorwaarts o. Bisschoppelijke Middelbare School. Esplanade, AALST. De leergangen van het Schooljaar 1910- 1911, worden hernomen Vrijdag 23 Sep tember. Do plechtigo Mis van den H.Geest, zal denzelfden dag te 9 ure gezongon wor den in de St. Jozefskerk. Belangrijk bericht Eene nieuwe afdee- ling van Handelswetenschappen is in onze Bisschoppelijke Middelbare School inge richt. De lessen ervan zijn toevertrouwd aan bijzondere on ervaren leeraars, o. a. aan don heer Fern. Casters, Licenciaat in Gezant- en Handelswetenschappen, Hoog- loeraar aan do bijzondere Handelsschool der Universiteit van Gent; Leeraar aan de hoogere Handelsschool van Antwerpen Voor verdere inlichtingen zicli te wenden tot den E. H. Bestuurder dér school. LEDE. Zaterdag avond, rond 6 1/2 ure, toeri de landbouwer Pieter Schollaert van zijnen akker thuis kwam, zag hy de vlammen door het dak zijner woning vlie gen dicht Ijij de schouw. Schollaert riep om hulp en mon kon met moeite zijne twee koeien en twee varkens redden. De brand breidde zich zoo ras uit dat op een oogwenk het huis, de schuur en stal lingen, in vuur en vlam stonden. Meubelen, huisgerief, kleederen, de oogst en het alem, zijn de prooi der vlammen geworden. Vróuw Schollaert had pas eenige minuten te voren hare stoof aangestoken eii was toen eene boodschap in de buurt gaan doen lerugkeefcnde was het dak aan het branden. De oorzaak schijnt dus eeno fout aan do de schouw te zijn do zolder zat vol droog vlas. De schade wordt gerekend on 6000 fr-., en is dooi' verzekering gedekt. Toen het dak instortte, werd Frans Van den Abeele, 26 jaar, die hielp redden, door een deel van hot dak getroffen, en zwaar gekwetst aan het hoofd, aangezicht en handen. Schrikkelijk ongeluk te Heme. Zaterdag avond, rond 6 lire, heeft een schrikkelijk ongeluk plaats gehad in de gemeente Hcrne, gelegen tusschen Edin- gen en Geerairsborgen. Een tiental werklieden waren naarstig aan den arbeid om eeno nieuwe gebouwde danszaal, toebeboorende aan M. Gustaaf Declemj, onderwijzer te Haute-Croix, af te maken om zo 's anderendaags in te hul digen. Slechts het dak moest nog godekt worden vyf werklieden waren op het dak geklommen en vyf anderen gaven de dakpannen aan. Al met eens deed zich een hevig gekraak hooren en stortte het dak met vreeselyk geweld in, de werklieden medeslepende. Zes der arbeiders die lichte kneuzingen bekomen hadden sprongen hunne makkers ter hulp die onder do instortende puinen bedolven lagen. Drie onder bon, Kaïniel Bornoo van PamoloBenoit Tondeur en Karei Le Prince van Herffelingen waren min of meer aan het hoofd en de beenen gekwetst en klaagden over inwendige pijnen doch de vierde August Bornoo, neef van den eerste en insgelijks van Pamolo was doodelgk gekwetst. De ongelukkige had eene sche delbreuk en stierf na eenige oogenblikken. De Raadkamer der rechtbank" van DeDdermonde heeft het aanhoudingsman daat, afgeleverd ten laste van Van Puyen- broeck, opnieuw bekrachtigd. De beschul digde zal op 27 October aanstaande voor het assisenhof van Oost-Vlaanderen ver schijnen. Hij zal verdedigd worilen door Mr Vandevelde, van Bellem. Het parket van Oudenaarde is te Strypon afgestapt om oene erge zaak te onderzoeken. Eene dochter, 25 jaar oud, de genaamde D., mishandelde dikwijls hare moeder, 69 jaar oud. Vrijdag kwam D. haar tegen in volle veld. De bravo ouder- linge vroeg haar een weinig geld en de ontaarde dochter maakte zich zoo kwaad dat zij hare moeder doodelyk sloeg en in liet veld zonder kennis liet liggen. Buiten lieden hadden van ver de misdaad gezien. D. is kunnen aangehouden worden en naar do gevangenis van Oudenaarde overge voerd. Toen de gendarmen haar naar de statie van Strypen leidden, wilde de mo- Digte kost wat kost de pliohtigo verscheu ren. Men heeft al de moeite van de wo- reld gehad om haar tegen een zekeren dood to beschermen. Zaterdag avond is Jan Claus, werk man aan de nieuwe staatsspoorbaan te Mclle, aldaar dopr een machien vreeselyk gekwetst geworden aan het hoofd. Doktor Do Vos heeft do wonde toegenaaid, waarna Claus met eon rijtuig naar zijne woning te Wetteren is gevoerd. Vrijdag morgend, rond 10 1/2 ure, is een lievige brand uitgeborsten in de schuur der groote pachthove van den land bouwer Van Stalle te D.enderwindeke. In, eenen oogwenk stond alles in laaie vlam de stallen werden ook aangetast. De schuur en do stallingen zyn echter gansch vernield het vee heeft men met groote moeite kunnen redden, doch de oogst met een weinig alom is de prooi der vlam men geworden. Do schade is zeer groot doch door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. Twee reizigers die ter bedevaart gingen naar O. L. Vrouw van Kerselaar, hadden Zondag namiddag plaals genomen in eenen koopwaren wagon, gehoclrt aan don train van Kriiislioulem naar Oudenaar de. Onderweg leundeu zij tegen eene ijzore baar, die te Ooike, onder het gewicht loskwam cn waardoor de twee reizigers op de straatsteenen stuikten. Een der bede vaarders Gentil De Wilde werd den sche del gebroken cn zijn gezel werd erg gekwetst aan de borst eii knieën. De Gazette van Gent deelt over de zoo veel besproken ontdekking van geraam ten nog dc volgende bijzonderheden mee, waaruit blijkt dat deze niet van levend be- gravenen zijn, zooals by do eerste ontdek king werd vermoed. De heer A. H., een onzer bekende arèlie oiogen heeft tor plaats een onderzoek gedaan cn verklaart thans dat hij ook eerst do veronderstelling van de levend begrave- ncn waa bijgetreden, maar na nauwkeurige opmerking, van gedacht veranderd is. De doodskisten waren groote, met ijzer besla gen koffers, waaraan ringen gehecht waren om do kisten by middel van koorden in do graven neder te laten. Meest al do graf steden zijn van hetzelfde maaksel. Schijnen sommige geraamten wat op zijde te hellen zijn de schedels van anderen verbrijzeld dit kan voortkómen van grond- en steen inzakkingen. De vraag wordt gestéld, of dc opzoekin gen moeten worden voortgezet Stellig moet zij in bevestigden zin worden beant woord, en zij dioiidén voor den winter te geschieden. u Men weet dat Zondag, in do puinen eene vertooning plaats had van Eraiel Verhaa- ren's tooneelatuk Lfe Clöitre. Na de vertooning beeft M. Van Werveke do conservator van hot oudheidkundig mm seum de aanwezigen toegelaten de geraam ten to zien. Zonderlinge jufvrouw. Het vol gende gebeurde te Gent Rond 4 uren kwam op do Vrijdagmarkt eeno vrouw aangestapt, zwierig in het blauw gekleed, met schoonen zwarten hoed en zwarte pluim. Zooals altijd, waren er kleinen bongels, welke er hun vermaak ii vinden, met de voorbijgaande personen den spot te houden en hen uit te lachen. Dit maal is het hieraan te danken, dat men misschien een gevaarlijken kerel ontdekt heeft. De dame werd haren hoed afgeslagen door een knaap ongelukkiglijk was haar hoed vastgehecht aan eene pruik, en hoed en pruik vielen op den grond en daardoor bomorkte de knaap een manshoofd, uitste kende boven de vrouwenkleederen. De knaap vond dit zonderling hy liep de policie verwittigen deze hield den man vrouw aan. Ten bureele van de eersto wijk geleid, verklaardo de persoon Duitschér te zijn en zegde niet te weten, waarom hy die vrou- wcnkleederen aangetrokken had. Dinsdag morgend reeds werd do kerel naar het justiciepalois gebracht, om onder vraagd te worden door den onderzoeks rechter, (len heer Minriens. Hierbij kon men don man zien.. Deze is lang van gestalte en heeft een fijn aange zicht wat hem eenigzins hielp iu zijne dameskleedy een fraaie parasol w.is ook in zijn bezit, zooals ook verscheidene scheer messen, en verder een volkomen coiffeurs- gerief. De aangehouden persoon is niet zonder geld, want men vond op hem niet min dan 1500 fr. in Belgische bankbriefjes. Op de vraag, waarvan dit geld vandaan kwam, zegde hij, dat dit hem toebehoorde. Men is benieuwd te weten, wat die vreemde kerel zinnens was en waarom hij iu zulke zonderlinge kleeding rondliep. In vrouwen kleedy word hy naar dkn onderzoeksrechter gebracht, daar hij geene andere kleederen bezat. Réods véél was naar het paleis gekomen, om den derlingen kerel te zien, Deze lacht men hem van de cel naar het kabinet den onderzoeksrechter Minnons gelei Een streng onderzoek in deze zonde zaak is begonnen. Misschien heeft men hier te doen een lid eener internationale bende. De aangehoudene persoon is de Duits K., herkomstig van Bornst. Hij kwam Antwerpen. Bijzondere inlichtingen gevraagd aan den Duitschen veilhrj dienst. Een man verplettert te Gent. j schrikkelijk auto-ongeluk gebeurde Mi dag voormiddag, rond 11 1/2 ure, Rondput, ter hoogte van den Cent Tienda - en van het Maison de BI© Een automobiel, bestuurd door den gen heer Mare Romaan d'Ertbuer, Heusden, door zijn mekanicien vergen kwam uit bet midden der stad, in gemy de vaart, afgereden en ging juist dent bantdam inrijden, toen hij een netgekk man, van ongeveer 60 jaar, verraste, j slachtoffer raakte onder de voortref hctrytuig beklemd. M. Romaan d'Er.tbuer deed zjjn.i achteruit wérken, om dén ouderling (e vrijden, maar deed' dit zoo overhaastig,; hij op den automobiel van M. Firmh Smet die voor hst Maison do Bk stond, liep. Beide voertuigen werdenz» beschadigd. Policie cn voorbijgangers kwamen; gesneld en do ongelukkigen ouderling in automobiel naar do Apothekerij Ba der Keizer Karolstraat overgebracht. Dc .'ouderling is een kostganger uit gesticht Lousbergs. en heet Kots Segher8, 61 jaar oud. Ilij word door twoe dokter» vernrgi I)e ouderling, erg aan hot hoofd e: bandon gekneusd, overi hevige inwenii pijiien klagende, werd per rijtuig naan gesticht overgebracht. i Moord te Heusden. In den a van Zondag tót Maandag om 12 1,2 kwamen Edward Pauwèl's, zijn hrS Karei en een gebuur, Cesar Bum saiiioiliin'iar litiis vair'den Dries.' Langs dén steenweg, niet ver VM molen dichtbij hun huis, hoorden zij grol in de gracht nevens de baan. Zift gen dadelijk zien en vonden eenen half m 't water liggen. Zij trókken er hém uit eh herke hem vóór AvghéÊ Schéirè, van den 1)5 Zij waren van zin hem riakr Iniik-te dén, denkende dat hij dronken was, daar hy geen been kon stijven en da! huis nogal ver was, legden zij hem os kant van dè baan tegen eene haag, ij liy iiiet kon overreden worden. wM Daarop gïngen de mannen haar huiï j i Maandag morgénd, is Scheire, r/i 3 plaats gevonden, door andere voorh ge is die vaststelden dat hij dood tengevolge van messteken m den bu® «j De darmen puilden uit de wondè. 1 is onmiddelyk naar veldwachter eiife golóopen die ter plaats zyn gegaan. Een veldrijder is de gendarmes Melle gaan verwittigen. Naar het schijnt moet Seheire op steenweg aangerand zijn. Hij 'is'f vluchten en over de gracht gesprongs welken hy gevonden werd, zyn aaiiih heeft hem gevolgd en hern in den grab die messteken toegéb'raélit. Dat blyk! het feit, dat men eenen bloedpas i: gras vastgesteld heeft. Daarna heek moordenaar denkelijk zyn slachtóflerü gracht gestampt. Op den steenweg bemerkte mos bloedplassen, doch dio komen voorts bot verdragen van 't slachtoffer. Scheire was werkzaam bij de boffe maatschappij Van Hbutte, to Genttó; t« en is 26 tot 27 jaar oud. Tot biertoe beeft mén niet het m spoor van den dader en men weet waar Schéire den Zondag avond heefth gebracht. Het onderzoek wordt ieverig voortgi P Nadere bijzonderheden. Hel werd Maandag voormiddag naar lietljji hiiis in dé hospice overgebracht. Om 2 1/2 ure kwam het parket vanjf met den buurttram op de plaats der I daad, waar het de zeven jongeling^ hét slachtoffer in de gracht vonden hoordé. Dlj~' 80! Het parket zotelde bij den landbonUj Ferd. Do Roekere, nabij de herberg- Hol niet ver van de plaats der miuK Het schynt dat het slachtoffer Zoifeu avond beschonken was, en verkeerd) Ige- indien toestand, dan was hy nogalpMD., ziek. en Hij was naar de kermis vay het |ii;Uo verke geweest, en heeft daarna, 5 dei verscheidene herbergen bezocht, oiL, andere aan de tramstatie, in gezelschapjgjm eenen anderen jongeling. Zij hebben g.v na 11 uren do herberg verlaten van BrA koi man gozegd «De Glosseen st«W, achter het hof van M. Bouquiaux. ipui De jongeling dio het slachtoffer va kec zelde is langdurig ondervraagd gewordf ljin Het is de genaamde Van Rys»elb«;-de bijgenaamd Liefkens. Daa Hij heeft ten slotte bekend den daiM*^ zyn en is aangehouden. P?' 's Avonds is bij per rijtuig naar Toc gevang van Gent overgebracht. Ccn Van Rysselberghe is 19 tót 20 jaar üei en moest binnen eenigo dagen by hetltf^ Zijn vader is landbouwer cn 't is deftige familie. Daar zijne kloedcren bebloed waren,M/n, het van dien oogenblik moeilijk zyne schuld staande te houden. Naar hy i^oab zou hy met zyn slachtoffer onderwegefin ruzio gevallen zyD. kei

De Denderbode | 1910 | | pagina 2