Rechterlijk Kronijk. Stad Aelst Sterfgeval f Zondagrust. Het Beiaardfeest TENTOONSTELLING EINDE SEIZOEN Almanak van Affligem Allerhande nieuws. Aanmoedigend. Wij lezen in de zeer liberale Cronique Weten onze politieke vrienden dat de katholieken, die zoo lang en zoo hevig den persoonlijken dienstplicht bekamp- ten, zich thans inrichten om dezen op de minst onaangename wijze te onder staan Hebben wij dikwijls genoeg de aan dacht der liberalen getrokken op de vermenigvuldiging der Turn- en sport kringen door de geestelykheid Weet men dal in de katholieke krin gen thans voorbereidende scholen voor den krijgsdienst gevormd wor den Oh we zouden kunnen antwoorden met kwinkslagen op de piotten van den Paus de korporaals der pastoors, de sergeant-misdiener en de adjudanten der sacristy. We zouden kunnen gekscheren op de kannonen der kerk en de generaal der Jesuïten. Maar onze tegenstrevers zullen niette min de militaire lagere scholen in handen hebben, zooals reeds do soldatenkringen in hunne handen zijn, en op ander gebied de hoerengilden. Er zal een dag komen dat we zullen zeggen Wat zijn ze toch sterk, de katholieken A propos van aankondigingen. In Engeland, bestaat er sedert 1889 eene wet, de Indecent Averlitsement Act die voor doel heeft het uitgeven van on zedige geschriften en prenten te beteu gelen. Alhoewel deze wet zeer goede uitslagen heeft gehad, heeft men er aan gedacht ze te vervangen met eene nog strengere. Met dat doel heeft lord Braye eene wetsvoorstel in de hoogere Kamer neergelegd dat nog voor- het einde van dit jaar zal gestemd worden en den 1 Januari 1911 als wet zal worden toe gepast. Dan zullen de bestuurders van bladen die aankondigen van verdach ten aard aannemen en zelfs de perso nen die zulke aankondigen aanbieden, kunnen gestraft worden met drio maan den dwangarbeid. In België zoo men ook zulko wet moeten in voege brengen want de vier de bladzijde van zekere liberale en soci- listische bladen is hier eene school van ontucht geworden. De voerman van zekere vuilniskar die op zijne eerste bladzijde, zijne zedenpre- dikers voor... anderen onze kloosterlin gen en priesters in Globo van onzedig heid laat beschuldigen, kondigt op zijne vierde tegen geld zekere produkten aan ten behoeve van ontuchtige vuilaards en onkuischemisdadigers. Hij zou 't wel laten indien hier de Engelsche Wet in voege kwam, al moesten zijne propere vrienden daarbij i un aas niet meer vinden. Dwangarbeid... ziet ge Nieuw geweer. De Vereenigde Staten van Amerika hebben een nieuw geweer aangenomen. De kogel heeft den vorm eener sigaar; hij is 28 milimeters lang, 7 1/2 milim dik en weegt enkel 9,72 grammen dus nagenoeg het gewicht van eenen dubbe len frank. By het verlaten van den loop draait de kogel met de snelheid van 1579 toeren per seconde en legt 810 meters per sekonde af. Het schot maakt bijna gerucht, enkel een licht kraaksken. Boomen en bosschen In het al gemeen bekommert men zich weinig om boomen en bosschen. Al wat men doet is wat snoeien en uitdunnen. Houtgewassen zyn nochtans planten zooals andere, hoe beter men ze bezorgt hoe meer ze opbrengen. Den raad geven bosschen te bemesten zou men wellicht belachelijk vinden doch het bemesten van parken, hovin gen en boomgaarden is voorzeker goed te keuren. Parken en houtperkjes, die nieuw aangelegd zijn, en welke men wonscht spoedig te zien groeien zal men wel doen te bemesten als volgt 800 tot 1500 kilos kaïuiet1000 tot 1500 kilos ijzerslakken en 150 tot 200 kilos zwa velzuren ammoniak. By nieuwe beplantingen dat inspitten of inploegen, bij aodero inrakelen Boomgaarden zullen wel varen bij eene dergelijke bemesting. Het jaar 1911. De almanakken voor het jaar '11 zijn reeds uitgekomen. Nieuwjaar valt op een Zondag. In tegenoverstelling van verleden jaar, komt Paschen zeer laat op 16 April. Dientengevolge valt Asschen- Woensdag ook laat op 1 Maart. Sink sen op 4 Juni. O. L. Vrouw Half Oogst op een Dins dag dus krygen wij haast drie Zonda gen achter elkander, daar de Maandag voor velen toch maar een halve werk- g is Allerheiligen komt op een Woensdag, Kerstdag op een Maandag, dus twee Zondagen. Eindelijk zal de laatste dag van 't jaar een Zondag zijn. Dat gebeurt ieder maal dat het jaar met Zondag begint. Een reusachtige olm. Op de hout- werven van M. Beague-Dransart, te Komen, is een reusachtige olm toege komen. De boom meet 9 met. lengte en 3 m. 85 omtrek in het midden recht staande, meet hij op 1 m. 50 van de grond, 4 m. 25 omtrek. Dede boom, die verleden winter ge veld werd, groeide te Locre, in eene weide van de hofstede gebruikt door M. H. Nuytten, eigendom van M. den baron de Page. Vier mannen hebben twee dagen lang moeten werken om hem te vellen zijne kruin strekte zich op 15 meters lengte. Hij woog 12,000 kilos en is 200 jaar oud. Acht paarden waren noodig om hem uit de weide te trekken. Oud-Strijders. Er zyn nog drie Oud-strijders van 't jaar '30 in leven, namelijk Mesplin van Brussel, die zyn 101" jaar is ingetreden, Lemaire van Vierset, (Mondave) in 1808 geboren, en Ph. Dumoulin, wonende te Arquennes, die 99 jaren oud geworden is. Afstand, die een mensch in zijn geheele leven aflegt. Wij zijn allen wereldreizigers, die zonder het te weten of te willen in ons leven éénmaal of misschien meerdere malen de rerts om de aarde mede maken, althans dien af stand afleggen. Een ambtenaar, die dag aan dag 's morgens naar zijn bureau wandelt, om 12 uur nog eens heen en weer naar zijn bureau gaat, marcheert hiermede,wanneer men zijn af te leggen weg ter lengte van 4 kilometers neemt, 16 kilom. per dag. Deze dagelijksche gang maakt per jaar bij 300 werkdagen 4800 kilom. en in 10 jaar 48,000. Hier mede is de reis rond de wereld al ruim afgewandeld, daar hiervoor slechts eene marsch van 40,000 kilr. noodig is.In het tijdschriftAec^wres pour tons, waar hier- overeen niet onaardige beschouwing ge geven wordt, vindon we meer voorbeel den die laten zien,welke groote afstanden men in den loop van jaren ongemerkt kan aftrappen. Zoo geeft het blad den afgelegd en afstand op van een postbode, die in zijn 50-jarigen diensttijd 540.000 kilom. geloopen had. Natuurlijk zijn er nog beroepen waarbij nog grootere af standen dooi'loopen worden. Een machi nist op de lijn Parijs-Marseille behoeft deze 863 kilometers lange reis slechts 25-maal heen en weer te doen om een afstand af te leggen, die de lengte van den equator nabij komt. In 30 jaar zal zoo rekent het blad verder deze machinist 6 millioen kilomet. afgelegd hebben. Ook op zee kunnen reuzenaf- standen doorloopen worden. Het record op dit gebied staat op naam van H. Ste vens, oud-gezagvoerder van de Lucania, die in 't geheel 5,550,000 kilom. achter den rug heeft, een afstand vag 138 maal den omtrek der aarde. Niet alleen rei zend en trekkend, doch ook zittend kunnen heel wat kilometers verslonden worden. Een kleermaker, die vlijtig de naald hanteert, laat zijn hand in minuut een afstand van 30 meters afleg gen dit maakt bij een arbeidsdag van 10 uur 0480 kilom. in 't jaar en in 30 jaar 200 000 kilometers. Iemand, die 10 uur per dag 30 woorden in de minuut neerpent, brengt het in 't jaar aan ge zamenlijke inktstrepen tot een lyn van 100.000 kilom. lengte. Paard en locomotief. Brengt één locomotief den trein niet vooruit, onver wijld liaald men een tweede en haakt die er bij blyft een paard met een te zwaren last steken, men slaat er een voudig op los. Het ijzeren vervoermiddel moet zorg vuldig van voldoende kolenvoedsel voor zien worden het trekdier sleept soms de grootste vrachten, zonder genoeg geëten te hebben. De machien moet altyd schoon, blank en gesmeerd zijn het paard derft daarentegen dikwerf de meest noodza kelijke bezorgdheid, zelfs snydt men het den staart af, het eenige hulpmiddel, waarmede het zich van de venijnige vliegen bevrijden kan. Do spoortrein rijdt op gladde, effen riggels hét paard wordt gedwongen, als het eenigszins kan, zijne zware kar in draf langs slechte wegen voort te trekken. De machinist moet eerst eene proef van bekwaamheid hebben afgelegd het paard ziet men vaak aan lieden toevertrouwd, die uiets anders kunnen dan ranselen. De locomotief moet precies op tijd vertrekken de nalatige voerman zit, zoolang het hem goeddunkt, in de kroeg en haalt vervolgens den verloren tijd in, door zijn paard met zweepslagen tot verdubbelden spoed aan te zetten. Als de machien eenig gebrek vertoont, komt zij in de werkplaats en wordt nauwkeurig nagezien is het paard ongesteld, de zweep is dokter en genees middel te gelijk. Is de lokomotief versleten eu onbruik baar geworden, men stelt haar buiten dienst het oude en afgebeulde paard versjachert men aan den meest bieden de, die het tot den laatsten druppel bloed uitbuit. Wie kan die diepe waarheid dezer schets ontkennen Wanneer het geluk kig niet aan uitzonderingen ontbreekt, moet toch erkend worden, dat over het algemeen aan levenlooze machienen veel moer aandacht, tyd en geld geschonken wordt, dan aan levende en gevoelende werkdieren. Is dat menscheljjk of schandelijk Helpt mede, dat dit anders worde. Tentoonstellingdieven. —Den avond van den brand in de tentoonstelling pakte men eenen Duitscher bij den kraag, die do zakken vol juweelen had. Hij droeg op het hoofd do klak van toezichter der Fransche afdeeling. Hy be weerde dat hy de kostbaarheden gered had, en de rechtbank, dit geloovende, sprak hem vrij. Een der getuigen, oen Franschman, die den eed moest afleggen, weigerde er bij te voegen Zoo helpe my God Dien mijnheer ken ik niet, zegde hij. Gy zoudt goed doen. zegde de voor zitter, de wetten to eerbiedigen van het land, dat u de gastvrijheid verleent. Voor het overige moet ik u zeggen dat ik uwe onbeschofte opmerkingen missen kan. De Fransche vrijdenker liet de lip han gen en legde den oed af, zonder verdere opmerkingen. TOM BO LA der Maatschappij De Oeicezen Weesjongens Trekking op Zondag 2 OCTOBER, om 2 uren namiddag, in het Lokaal, Oude Visöhmarkt bij den heer Aug. Agneessens. IVijverlieidsschool. De prijsuitdeeling aan de leerlingen onzer stedelijke Nijverheidsschool voor 't school jaar 1909-1910 zal plaats hebben ten lokale der school, Esplanade, 7, op Zondag 2 October te 11 uren voormiddag De werken der leerlingen en de toestellen der school zullen dien dag tentoongesteld zijn. Het heropenen der klassen is vastgesteld op Dinsdag 4 October te 8 uren 'b avonds. De inschrijvingen worden genomen van heden af ten lokale der school. Men meldt ons uit Brussel het godvruch tig overlijden van den heer Hector-Marie-Ghisleen DE CRAECKER, gepensioneerd Kapitein-bevelhebber van 't geschut, Ridder der Leopoldsorde, ver eerd met het militaire eerekruis van eerste klas, enz. geboren te Aalst den 28 Novem ber 1844 en overleden te Brussel, den 24 September 1910. Een Lijkdienst gevolgd van de Begrafe nis werd heden Woensdag gecelebreerd ter onzer St-Martinuskerk om 10 1/2 uren. Van 'smiddags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 2 October 1910, M. Renneboog, Nieuw- straat. met Concerten van verleden zondag op touw gezet door Aalst-Voorwaarts lokte een talryk publiek naar do stad. Van af 4 uren verdrong zich eene kolossale volks massa ter groote markt. Om half zeven ving hot concert aan, en het muziek van de Vrije Brandweer speelde afwisselend met Mr Schynkcl, beiaardier der stad Audenaarde dan begon do jonge heer Modeste De Mette zijn spel begeleid van thebaansche trompetten, daarna was het de beurt aan Mr Karei De Mette, boiaar- dier des Konings en van de stad Aalst hij begon zijn concert afgewisseld door de fanfaar Les Vrais Amis Constants Met recht moot men bekennen dat beide beiaardiers twee kunstenaars zijn in don waren zin des woords. Alhoewel de jonge heer Do Mette, slechts dertien zomers telt, en dionsvolgens do jongste beiaardier van 't land is, moet men zeggen dat zijn spel indrukwekkend was. Bij het aanvangen van de overheerlijke u Herinnering aan de Rubenscantate on der de leiding van den heer Gustavo Paepe, wiens kunstroem niet meer te ma ken is, heerschte er eene doodsche stilte ter groote markt. En wanneer de laatste tonen wegstierven ging uit de menigte een dreunend applaus en oorverdoovende toe juichingen op. tot dat het aan algemeen verlangen werd voldaan men herhaalde nogmaals het machtige en grootsche Dan zal de Beiaard spelen. De geestdrift was algemeen toon den heer Burgemeester en de Beiaardiers op den kiosk verschenen. Nevens welverdien de hulde werd hun en den heer Gustave Paepe uit dankbaarheid bloemtuilen door den heer Burgemeester en het inrichtend comiteit aangeboden. Een woord van hulde en dank verdient ook den heer P. Van Nuffel, Adjunkt-com- missaris, die voor de gelegenheid oen prachtig gedicht vervaardigde dat terecht eonieders goedkeuring wegdroeg. 's Avonds loverde do groote markt en aanpalende straten een tooverachtige aan blik op. Alles was prachtig verlicht, rondom 't Standbeeld van Dirk-Martens, aan 't belfort was eene welgelukte nabootsing van des beiaards klokkenry opgeslagen en badend in eene zoo van licht. Onnoodig te zeggen dat het gansche feest opperbest is gelukten lang in 'tgeheugen zal blyven. Ividua. §tnd Aalst. van Groenten, Fruit en Bloemen Op Zondag 2, Maandag 3 on Dinsdag 4 October aanstaande, in de lokalen van den Landbouwersbond, Keizerlijke Plaats, te Aalst. De plechtige opening der Tentoonstelling zal plaats hebben op Zondag 2" October om 11 1/4 uren 's morgends. Om 3 uren namiddag openbare voor dracht, in den hof der tijdelijke Moesteelt- school, Brusselschesteenweg te Aalst, door den Heer Ernest De Meyer, Tuinbouw- raadsman van den Staat te Mechelen. OnderwerpTeelt van Witloof. Ver schillende stelsels van aanjagen. Inpakken en verkoop. Allo belanghebbenden worden dringend verzocht deze belangrijke voordracht te willen bijwonen. Programma van het koncert, 't wolk zal gegeven worden door de Koninklijke Harmonie, op Donderdag 29 Sept. 1910, om 20 7t uren, op den kiosk Groote Markt, onder de lei ding van M. R. Lenssens 1. Le Vengeur, Marach, Langlois. 2. Si j'étais Roi, Openingstuk, Adam. 3. Rigoletto, Fantasia (hervraagd) Verdi. 4. Les Amours d'un Rossignol, pour petite flüte, Damaró. 5. La Vve Joyeuse, Fantasia F. Lehay. 6. La Brabangonne, V. Campenhout. Solisten MM. Dhoir, Dhondt, Heiro mans, Declippel en Al. Breynaert. Komt Le verschijnen DEN voor 't jaar 0. H. 1911. Benevens talryke nuttigo raadgevingen en inlichtingen bevat hij ernstige en luimige verhalen, Raadsels, Merkwaardige gebeur tenissen, enz. enz. Hy is ook rijk geillustreerd en bevat onder meer twee prachtige portretten een van Z. M. Koning Albert en H. M. Konin gin Elisabeth. In een woord een lijvig boekdeeltje van 144 bladzijden welke bij iederen christen vlamink op do leestafel behoort. Hij is te verkrijgen ten bureelo dezes aan den zeer gematigen prys van 0,30 cent. franto per post 0,40. Meire bij-Aalst. .Zaterdag mor- gend reed de landbouwer Frans Slagmul ders, van Meire-bij-Aalst, met eene kar bespannen met twee ossen, over een springbarreel. Het gerij kwam op de rig gels, juist toen de reizigerstrein, welke in de richting van Aalst gaat, kwam aange reden. De kar werd letterlijk stuk gesla gen en een der ossen op den slag gedood wat de geleider betreft, deze werd door den schok in den gracht geworpen en erg gekneusd. Men veronderstelt dat de moka- niek der bareel niet voldoende zal gewerkt hebben Zaterdag, rond 1 uur namiddag, ging Raymond Dehuyssere, 13 1/2 jaar, knecht je by den wagenmaker Dhondt, Meersch- straat, te Gent, aan de Leie spelen, langs de Eedverbondkaai, achter het Paviljoen de la Lys. Hij ging op een bootje, met eenen hond, die spelend op hem sprong, waardoor de knaap het evenwicht verloor en in het wa ter viel. Een paar toeschouwers die het ongeluk zagen, riepen om hulp. Spoedig waren de knechten van M, Dutruy-Massy en de policie ter plaats, en vaarden mot een bootje en haken naar de plaats waar de knaap verdwenen was. Het was echter 2 1/2 ure alvorens men het "lijk van den ongelukkigen jongen kon ophalen, en naar het doodenhuis overbrengen. Een meisje van Etterbeek, ontmoette een vroegeren vryer, oen pompier van Elsene, in gezelschap van een andere min nares. Zij haalde een revolver te voorschyn en schoot, maar miste den pompier. Zy werd ontwapend en aangehouden. Bij de ondevraging verklaarde zij een anderen re volver te koopen en te zullen herbeginnen. De pompier moet er aan. Te Auderghem by Brussel werden in de laatste tijden belangrijke nachtelijki diefstallen gepleegd en men kon de schul digen niet vatten. Zaterdag morgend, te 4 uren, deden gen darmen eene ronde en troffen, in eene groote hooimyt, vier kerels aan die in diepen slaap waren gedompeld. De gen darmen wekten hen en brachten ze naar de gondarmerie waar de kerels werden onder zocht en in het bezit gevonden van inbre kersgerief. Onder de aangehoudenen, de 36-jarige Franschman P.,een 20 jarige Nederlander, de Molenbeekenaar F. Van der S., en een 15-jarige knaap die zijn naam niet wou opgeven. Alle vier weigerden te zeggen waarom ze daar in de gemeente verbleven Daar zij zonder vaste woonst zijn, werden zij opgesloten. Men denkt hier kerels, die de huizen dor omstreken plunderen, te hebben gevat. Jan Coucke, de honderdjarige van Tieghem. Jan Coucke, van Tie- ghem, wordt weldra honderd jaar oud. Deze merkwaardige gebeurtenis zal door de bevolking van Tieghem door gulle fees ten gevierd worden. 't Is immers een heuglijk feit, dat zoo zelden voorkomt, en daarenboven zyn de feesten die zullen gegeven worden, volop verdiend, dewyl de krasse ouderling ieder eens achting verdiend en geniot. Jan Coucke werd den 1 Oktober 1810 geboren te Deerlijk. Hy was de zoon van Petrus Coucke, die ook bijna 100 jaar oud werd, en van Isabella-Rosalia Verbeke, Jan was de oudste van zeven kinderen als knaap hielp hy zynen vader mede in het bezem binden, en dat hij oen knappe leerjongen was, blijkt hieruit, dat hy thans nog zeer handig in het bezem binden is. Later, als jongeling, werd hy boomkap- por. In do milicieloting trok hy nr 70 en moest dus geenen soldaat worden. Tijdens de slechte jaren '40-'46 heeft hy Veel armoede geleden een stuk droog rog gebrood en wat gekookte kruiden, rapen, wortels, tot boomschors toe, was zynen kost en daarmee moest hy de baan op, soms van 2 uren 's morgens in den zom# om zyn lastig ambacht te gaan uitoefenen meest langs de kanten van Bellegem Hansbeke. Hij huwde Constantia Vorbauwludi die te Deerlijk overleed. Hy bleef kloek en werkzaam tot in 18?. tijdstip op hetwelk hij zijne laatste boom velde. Sedert bewaart hij met zorg bijl als eene duurbare herinnering. Sinds dien tyd hield hij zich uitsluitc bezig met handwerk, en verleden jaar ds hy zelf nog zijne aardappelen uit. Jan Coucke is altijd een klooke raanp wecst die 1.89 met. lang was. Nu rust hy uit by zynen zoon, op berg te Thieghem, in de Schernaiestn en is nog geheel welvarend en gezond. Gaarne vertelt hy van zyn welvervu!: levensloop, van de jaren '40, van zijne't van 12 kilogr. waar hy mede speelde en hij roemt er zich op nooit van een boom te zyn gevallen, dat hij altyd «a handen lieoft recht gedragen dat nooit rookte of genevor dronk en dat nooit dronken is geweest, en telkens ra hij er bij verkwisters on luiaards kan niet verdragen n. De bevolking viert zijn honderdü verjaardag den Zondag 9 Oktober. Om 11 ure, inhaling van den jubili en plechtig Te Deum in de kerk. Om 12 1/2 ure, volksbanket in Gemeentehuis. Overhandiging van geschenk aan den jubilaris. Gelegenhé lied door de schoolkinderen. Muziek. Om 3 ure, prachtige stoet om den jt laris naar huis te geleiden. 8 Avonds, vuurwerk en muziek, 't Zal een echte volksbetooging zyn Indien gij een schoone keus Behangpapieron enz. wilt hebben e: vertrouwen en tegen gematigde prijw: diend worden, begeeft u by Iiarel F® Putte en ZusterKorte Zoutstraal, Aalst. Een vreeselyk moordtooneel Zaterdag avond plaats op de Dijkziji; Oud-Turnhout. Het feit bracht veel schudding teweeg ook werd er veel gesproken. Op de Dykzijde woont het echt} Leysen-Moonen, sedert ongeveer 5 nu den getrouwd, de vader der vrouw Ja Moonen, boschwachter, woont op do Iï donck. De dochter kwam sedert cec tyd minder thuis hij haren vader, weduwnaar is. De man nam dit kwi alhoewel de vrouw niets anders dan h plicht deed met in hare woning te blp Zaterdag avond kwam hijgewapend een geweer, in de woning zijner doet hij scheen eenigzins opgewonden te tij sprak haar bitsig aan met te vragen om zij niet meer naar de Darisdonck ki De vrouw Leysen was kleeren aan 'ti stellen on zat voor het venster. Ma had plaats genomen op eenen stofl zijne dochter. Zonder zelfs het antw op de gestelde vraag af te wachten, hij recht en schoot op eenen afstand 1 met. 50 op zijne dochter. Een to redde haar het leven. Op het oogenbli! het schot gelost werd, was het eindjel afgenaaid en verplaatste zy de spel: deze verder to steken op haren voorns Hiertoe deed zy eene achterwaardacbt weging. Op dit oogenblik weerklonk het scb vloog de lading op eenige centio afstand voor het hoofd weg door de ge in de vonsterplanken. De vlam die uit loop van het geweer kwam bij het afr verbrandde eenigzins het gelaat derrr Door het schot word zy evenwel niet kwetst. Het slachtoffer vluchtte de karaf achtervolgd door den moordenaar, dn nog altijd bedreigde en riep dat zü moest. Zy trok do deur toe en vis langs do achterdeur weg.Haar onti vader trachtte haar nog te bereiken, hy gelukte er niet in. lly vluchtte t naar zijne woning op do Darisdonck. Do policie werd met de zaak in gesteld, ook do gendarmen van Tun kwamen 's nachts nog ter plaatse. Zi. den een onderzoek in en begaven ziet de Darisdonck, om den dader aan ta den. Deze verzette zich met geweld zijn aanhouding. Er ontstond zelfs weldige strijd, waarin hy met een ste de gendarmen sloeg. Ter oorzakeder schende duisternis kon hy zich oogenblik uit de voeten maken, en spoorloos verdwenen. Ondanks huntf gelukten de gendarmen er niet in he vinden in de duisternis. Zy vernamen Zondag morgend fli dader den eersten tram had genomen Baelen-op de Nceth. Het onderzoek in die richting geleid en Moonen we die gemeente aangehouden. Het p begaf zich naar Oud-Turnhout om onderzoek in te stellen. Verscheidene sonen, werden ondervraagd, ook heti offer. Het onderzoek wordt voortge»; Nog de moord te Lier. V# het laatste bericht over deze droeve i is de verdachte Keersmakers op vrije ten gesteld, nadat do vrouw vert heeft, dat zy alleen plichtig is. Ziehier wat zij verhaalt Donderdag avond, toen haar man kwam, was zy reeds te bed en hy aanstonds twist te zoeken en haar tesl hy was dronkon. Hij bedreigde haar den dood. Zy liep naar de woning vü gebuur Verstappen, doch haar mat haar terug en, toon zy naderby k' sloeg hy haar met een keerborstel op hoofd. Daarop was zy terug naar het huil stappen geloopen, achtervolgd door Rj nants, die een mes in do hand hield. Verstappen wildo Rymenants buiten den, doch gelukte er niet in, on zy zelfs licht gekwetst aan den voorarm.

De Denderbode | 1910 | | pagina 2