Haft! Nieuws Amerikaanscke Vulpenhouders Frankrijk. Oostenrijk. KASTEEL Terlinden Canada-B O O MEN Koophandelshuis HOFSTEDE WOONHUIZEN HUIZEN en LAND schoone Bouwgronden, Banque Centrale de la Dendre Nieimstraat, R[° 14, AALST. Openbare verkooping. CARBONYLE J SEEF8, Vereenigde Nijveraars. Grondkrediet van België Mr Paul EEMAN, Ferdinand DE SMET, H. De Clercq-Le Clercq, if ene; greep vrouw Rymenants een kapmes en bracht er naren man zooveel slagen mee toe, tot hij ten gronde plofte. De vrouw verklaarde verder dat zij gansch alleen plichtig was en gehandeld had in staat van wettige verdediging. Na deze belangryke verklaring werd Keersmaekers onmiddelijk in vrijheid ge steld. De onderzoeksrechter leverde thans een aanhoudingsmandaat tegen LeonieVerhaert lana en ZÜ '8 ^es avon^s naar de gevangenis van Mechelen gebracht met haar kind van teven maanden oud, dat zij nog zoogt, eslr^ id. aankomst van voorzien van onoxydeerbare en onverslijtbare PEN. Prys fr. 1 por stuk met 5 zulke verwisselbare pennen. Verkrijgbaar ten bureele van De Denderbode Twee mijnwerkers, Greraer en Clajot, waren Zaterdag namiddag te Jemeppe op twier geweest en kwamen in de herberg van de vrouw Delcourt. Deze, ziende dat Clajot volslagen dron ken was, weigerde hem nog jenever te schenken te meer omdat hij een kind op den arm droeg, een klein wichte uit de buurt, waarvan hij naar het schijnt peter Daarenboven wilde eene andere vrouw de kleine uit zijne armen nemen, om ze aan hare ouders terug te geven, iets wat de dronkaard boos maakte. Nu nam Cremer, die minder dronken was, het kind uit de armen der vrouw om het naar zyne ouders terug te brengen, maar ten slotte gelastte do moeder van Clajot zich daarmee. Dit alles kon do woede van den dron kaard niet bedaren; het kwetste hem zelfs, dat men bevreesd was voor ongelukken, omdat hy zoo dronken was. Daarop viol Clajot zijnen kameraad aan en de twee mannen rolden vechtend over den grond. De eerste lag weldra onder en kreeg zelfs, naar men beweert, eenen stamp in het gelaat. Nu liep Clajot naar huis en een oogen- blik later terugkomende bracht hy Cremer een grooten messteek toe, eene wonde ver oorzakende, die zoo overvloedig bloedde, dat de geneesheeren hem dadelijk naar de infirmerie van de naburige koolmyn deden overbrengen. Daar aangekomen was hy zoo zeer uit gebloed, dat hij er dadelyk den laatste adem uitblies. Na den moord was Clajot naar zijne woning gegaan, waar hij aangehouden werd. De moordenaar is ongetrouwd. Het slachtoffer is huisvader met vyf kinderen. Bij ondervraging toonde Clajot inderdaad eene kneuzing in het gelaat, aantoonende dat hy eenen stomp had gekregen. Clajot bracht zijne jeugd door in de Terbeteringschool, werd later meermaals veroordeeld voor dronkenschap, geweld pleging, opstand, enz. Zyn vader verstikte bij het ruimen van eenen beirput en een zijner broeders werd met een revolver dood geschoten door een man, wiens vrouw hij verleid had. Gruwelijke ontdekking in Frankrijk. 15 geraamten van jonge meisjes gevonden' Een schrikkelijk geheim. Onder deze sensatiewekkende titel geven de liberale bladen, de Nieuws Gazet ondor andere, het volgende griezelig verhaal, in de wereld geworpen door Petit Parisien. Uit Pontoiso wordt gemeld Het parket van Pontoise onderzoekt een geheimzinnige zaak, die, als de feiten bevestigd worden, den grootsten ophef zal maken. Eennigo tijd geleden kocht een Parijzer bankier, de lieer Sylvestre Baumgartnor, wonende in de wijk der Champs-Elysées, het kasteel van do markiezin de Sévigné, teLivry, dat voorde scheidingswet, dienst deed als klooster voor de Assomptionnis- ten. Toen men dezor dagen de grondvesten van een kapel onderzocht, zouden werk lieden een vijftiental geraamten van meis jes van 15 tot 16 jaar ontdekt bobben, ge raamten waar nog eenige brokken vleeBch aankleefden. Daar de kapel nauwelijks tien jaar geleden gebouwd werd zouden die ge raamten voortkomen van lyken dio sedert dien aldaar begraven werden. Van waar zouden zy komen Dat is een geheim dat des te duister wordt, als het waar is, wat men beweert, dat men op dezelfde plaats een onderaardsche gang gevonden heeft die het park met een gewezen naburige klooster verbindt. Brrr j... Griezelig genoeg, niet waar Dit bericht is juist, op de volgende pun ten na 1° De kooper van het kasteel der mar kiezin de Sévigné, M. Sylvestre Baum- gartner, is geen Parysche bankier, maar eon tandmeester. Hy woont niet op Champs-Elysées. 2® De kapel, gelogen te midden van het park on gebouwd voor eon tiental jaren bestaat niet en heeft nooit bestaan 3" Er is het park der abdy een kerkhof, waar de paters Assomptionnistcn, met alle wettelijke toelatingen, hunne dooden be groeven. Als geraamten van jonge meisjes liggen daar de stoffelyke overblijfselen van kloosterlingen van allen ouderdom, waaronder een van 90 jaar. Alvorens dergelijke dwaze romans aan zijne lezers op te disschen, zou de Petit Parisien goed hebben gedaan iemand naar Livry te zonden. Daar zou hij vernomen hebben wat daar iedereen weet, namelijk dat de Assomptionnisten in hun park een kerkhof hadden, wat maar zeer natuurlijk is, en zij reeds hunne geliefde doodon zou den hebben weggehaald, indien, men weet niet waarom, de nieuwe eigenaar er zich niet tegen verzet had. De Petit Parisien zegt vandaag Op het parket gelooft men niet dat deze zaak het belang zal nemen, dat men eerst meen de er to moeten aan hechten. Zullen de liberale bladen de waarheid meedeelcn Wij denken neen De sneeuw. - Een onzer medewerkers schryft ons uit Innsbruck, in Tyrol, dat de sneeuw in den Arlbcrg, van Innsbruck naar Bludenz, groote schade heeft berok kend aan do velden dezer streek. Sinds acht dagen liggen haver, hooi en koren onder eene drie voet dikke laag sneeuw bedolven. Deze viel daar twee maanden vroeger dan andere jaren. Openbare verkooping van het te <\ELST', Scluterbcku. De Notaris SOETE, te Lede, zal, ten aanzoeke van wien het behoort, overgaan tot de op nbare verkooping van het prach tig Kasteel Terlinden, gestaan teAelst, op Schaerbeke, bekend ten kadaster sectie C, nummers 478 a, enz. D. ze eigendom inhoudende volgens nu ting 7 hectaren 36 aren 26 centiaren, paalt met de D eef, aan den grooten steenweg van Brussel naar Ostende, een Tramhalt is maar 100 meters van daar verwijderd en men gaat op 25 minuten naar de statie van Aelst. Schoon en welgelegenver van alle nij- verheidagestichten, de eigendom bevat een allerschoonst park met eeuwen oude hoo rnen en vischrijke vijvers, eene ruime woonst met alle aanhorigheden, hovingen, boomgaarden, paardenstallen, enz. eene Hofsiede met stallingen, het alles afgeslo tendoor muren, hagen en daarover grach ten. Ingesteld fr. 75,000. Onmiddelijke ingebruiktreding. Een half ten honderd instelpenning te winnen. DERDE ZITDAG Dijnsdag 4 October 1910, om 3 u-e namiddag, te Aelst, op S'.atie- plein, in het -Hotel de Flandre,» bewoond door V-dame Jeanne Debliquy. Het kasteel m-g bzzoch; worden alle dagen, uitgenomen den Zaterdag en den Zondag van 9 ure tot 's middags, en van 2 ure tot 5 ure 's namiddags, mits eene ingangkaari te bekomen bij den beheerder Mijnheer G. Van MuylemNieuwstraat,3i Aelst. Voor alle inlichtingen wende men zich tot hem of tot den Notaris verkooper. OPENBARE VERKOOPING van 107 schoone zware te GfJSEGEM. De Notaris SOETE, te Lede. zal, ten verzoeke van den heer Joseph Schelfhout, Notaris te Oordegem. op Maandag 7 November 1910, om 9 ure voormiddag, in het openbaar verkoopen, de volgende schoone en gavige Canada-Boomen, staande op de volgende goederen te weten A. 60 Canada Boomen, op de Osskweidk. B 44 in de Blekte. C. 3 in het Reuken. Voormelde boomen zijn van zeer zuiveren was dom en zijn allen gestaan in de nabijheid der kas sei, dus zeer gemakkelijk voor het vervoer zij hebben eene schoone dikte, zij zijn bijzonderlijk dienstig voor kloefkappers en andere ambachtslie den. Men zal vergaderen aan de Osseweide. Verders zal de verkooping geschieden op ge wone voorwaarden en tijd van betaling, mits slellende goede en gekende borg en betalende het ongeld comptant. Om uit onverdeeldheid te scheiden. Openbare verhooping van een alsmede van andereWOONHUIZEN ie AELST. De Notarissen DE GHEEST, en BRECKPOT. te Aelst, zullen met gewin van palmslagen en gelagen in het openbaar verkoopen 1. Een Koophandelshuis in de Zonne- straat, groot 3 aren 5o centiaren. Bewoond door den heer Arthur Thy- baert. 2. Een Huis en Grond, aan de Hout markt, Nr 14, groot 60 centiaren. Bewoond door Theophiel Verhofstadt en wed. Van den Bergh. 3. Een Huis en Grond, aan de Hout markt, Nr 20, groot 60 centiaren. Bewoond door A. Schelfhout. 4. Een Winkelhuis op den Hoek der St. JanBtraat en Houtmarkt Nr 2, groot 50 centiaren. Bewoond door Euphrasie Van Balen. 5. Een Huis en Grond, in de St. Jan straat N' 4, groot 50 centiaren. Bewoond door Frederic Ernst en de wed. Van don Abeele. 6. Een Huis en Grond, in de St. Jan straat Nr 6, groot 40 centiaren. Bewoond door Frans Van der Paelt. 7. Een Huis en Grond, in de St. Jan straat Nr 8, groot 50 centiaren. Bewoond door Angelique Van den Broeck. 8. Een Huis en Grond, in de St. Jan straat, Nr 10, groot 40 centiaren. Bewoond door Frans De Schryver. 9. Een Huis en Grond, in de Windmo lenitraat N5 11, groot 30 centiaren. Bewoond door de wed. J. B. De Goet. 10. Een Huis en Grond, in de Windmo lenstraat Nr 13, groot 30 centiaren. Bewoond door Charles De Schrijver. ZITDAGEN Instel Woensdag 12 Verblijf Woensdag 19 0clobM '910. Ten 3 uren namiddag, ter herberg De Borze van Amsterdam bij den heer Charles Van den Bossche-De Wildete Aelst, Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde l»> ItAFKDEGEM. De Notaris DE GHEEST te Aelst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Eene Hofstede te Baerdegem, aan de Hoogstraat, met eene grootte van 10 aren 20 centiaren' Bewoond door J. B. De Ridder. ZITDAGEN 14 I October .910. Verblijf Vrijdag 28 Ten 2 ure namiddag, ter herberg De Steenweg bij den heer Gustaaf Tim merman De Clerclc, te Baerdegem, Hoog straat. OPENBARE VERKOOPING van tw«e schoone met HOF XE AELST, Keizerlijkeplaats. De Notaris DE GHEEST, te Aelst. zal, met gewin van palmslagen en gelagen, in het openbaar verkoopen. Stad Aelst. Eerste koop Een schoon en groot Renteniers- huis, hebbende Salons, Verandha, Keuken en grooten Hof, uitkomende met groote Koetspoort op de Keizerlijkeplaats, geteekend nummer 4a, houdende van de eene zijde aan een huis van den heer Francois Heyvaert, van de andere zijde aan het huis onder koop 3 en van achter aan den hof van voornoemden heer Heyvaert. Tweede koop Een schoon Renteniershuis met Hof. gestaan en gelegen ten voorhoofde aan de Keizerhjkeplaats geteekend nummer 40,houdende van de eene zijde aan het huis onder den 1 koop, de andere zijde aan Dame Cappuyns-Posse- miers en van achter aan den hof van den heer Frans Heyvaert. Onmiddelijke ingebruiktreding. N. B.De huizen mogen bezichtigd worden alle Dijnsdagen en Donderdagen der week van 9 it 11 uren voormiddag. - Zitdagen Ten 4 uren namiddag, ter herberg «A lx Place Impériale», bij den heer Frans Van Mossevelde, te Aelst, Keizerlijkeplaats. OPENBARE VERKOOPING te Meïro en Otlergeni. De Notaris MEERT, te Erpe, zal ten verzoeke van wie het behoort, met govvin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen. Gemeente Metre. Koop een. Een Huis met Schuur, Stalling, Boomgaard en Lochting, gestaan en gelegen wijk Holland, gekend bij kadaster sectie A, nummers 3691 en 370D. met eeno grootte van 11 aren 60 centiaren en volgens meting van 11 aren 5o centiaren, palende ten ooste den heer Arséne De Saedeleer. te Meire, ten zuide de Straat, ten weste de volgenden koop. ten noor ds het Bureel van Weldadigheid van Meire en de heer en juffrouwen Van Nedervelde, te Meire. Gebracht op 3000 fr. Koop twee. Een Huis met Tuin en Boomgaard, gelegen als voorgaande koop, wijk Holland, gekend bij kadaster sectie A, nummer 369K, deel van num mers 367c, 368D, 369L, met eene grootte volgens meting van 6 aren 513 centiaren, palende ten ooste koop een, ten zuidè de Straat, ten weste den vol gende koop, ten noorde het Bureel van Welda digheid van Meire. Gebracht op laoo fr. Koop drij. Een Huis, Tuin en Boomgaard, gelegen als vorengaanden koop, wijk Holland, gekend bij kadaster sectie A, nummer 36gF en deel van num mers 367c, 368d, 369L, met eene grootte volgens meting van 7 aren 56 centiaren, palende ten ooste koop twee, ten zuide de Straat, ten weste de heer Karei Lodewijk De Vos-Van den Eeckhout, te Meire, ten noorde het Bureel van Weldadigheid van Meire. Gebracht op i3oo fr. Gemeente Ottergem. Koop vier. Een perceel l and, gelegen ter wijk genaamd Den Doorn, gekend bij kadaster eenige sectie num mer 60 met eene grootte van 16 aren 30 centiaren, palende oi gepaald hebbende ten ooste en ten noorde den heer Joseph De Saedeleer, ten zuide de weduwe Jan Baeyens, ten weste de kinderen Bellarminus De Saedeleer. Gebracht op 1000 fr. Derden en laatsten zitdag DIJNSDAG 4 OCTOBER 1910, om a uren namiddag, ter herberg van den heer Frans Van Impe, Horlogiemaker. te Meire, Beek. Voor nadere inlichtingen, wende men ïich ten kantore van voornoemden Notaris Meert, te Erpe, alwaar er ten allen tijde kapitalen te beko men zijn aan gematigden intrest ofwel aflosbaar met annuiteiten mits goed bezet. Uit der linnd te koop. te Aalst, (Burgemeesterplaats, en aan de nieuwe straten, geopend op den eigendom genaamd Het Schaliënhuis. Zich te bevragen ter studie van den Notaris BRECKPOT, te Aalst, Graan markt. NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP Agentschap der Société Générale de Belgique. Nederlegging van geld. Opening van Rekeningen-Courant. Disconto Escompte en Invordering van Wissels. Kredietopeningen. Uitgifte, Aan- en Verkoop van Checks op den Vreemde. Kredietbrieven op alle Landen. Financiële dienst voor rekening van Maatschappijen. Beursorders Aan- en Verkoop van Actiën en Obligatiën. Inkasseering van InterestkoeponB en van Uitkeerbare Titels. Leening op de Titels. Bewaring van Titels. Dienst van Agentschap der - Société Générale de Belgique en der Spaarkas van deze Maatschappij. N. B. De rekeningen-courant van Dépót door de Banque Centrale de la Dendre geopend, brengen eenen intrest op van 2 1/2 p. 0/0 per jaar, voor de Dépóts terugbetaalbaar op zicht. 3 p. 0/0 mits voorafgaandelijke verwittiging van i5 dagen. 1910 De Notaris BRECKPOT, te Aelst, aal, openbaarlijk verkoopen. Gemeente Burst. A. 33 aren 27 centiaren Meersch, ter plaats 't Stokt. Boomprijs fr. 300 Ingesteld 1450 Ir. Gebruiker Petrus Hendrickx. B. 17 aren Meersch, ln den Bosch - meersch. Boomprijs fr. 80. Ingesteld 350 fr. Gebruikt door Al fans Rombaut, C. 5 hectaren 85 aren 20 centiaren Land en Tuin, op Smeyerskauter. Te zamen ingesteld 34.040 fr. Gebruikt door de heeren Benoit De Spie- geleer, Charles BrismoutierJan-Baptist Moereels en Beniamien Philips. Gemeente Resegem. D. En 21 aren 50 centiaren Land, op de Bosschen-Bosschen. IngeBteld 800 fr. Gebruikster de weduwe Petrus De Vuyst. ZITDAGEN Inslel Donderdag 15 September Verblijf id. 29 id. Telkens om 2 uren namiddag, ter her - berg van Mijnheer Petrus D'Haens-De Strooptr, te Erpe, aan de Statie van Erpe-Meire. Uit der hand le koop. 3 allerbeste petceelen Zaailand, gelegen te Hofstade Lindeveld groot omtrent 80 aren. Meulekouter groot 61 aren. (Nabij de Statie van Aalst), en Schoonaerde Migroveld groot om trent 17 aren. Voor de conditiën zich te bevragen Alf. Van der Sloten, Kandidaat-Notaris, Bd Callier, 44, Gent. is het beste behoudmiddtl van het hout Bederfwerend. Ongediert vernielend. Verzekert een driemaal langeren duur aan het hout, en geeft eene schoone bruine kleur. Vervangt voordeeliglijk het teer en de olieverf. Vraagt voor zijne versohillige toepassingen, het prospectus Nr 4. Zilveren eermetaal ter Wereldtentoon stelling van Parijs 1900. Gulden eermetaal ter Wereldtentoonstel ling van Luik igo5. Chauline. Beschermt de zaaisels tegen de aanvallen der kraaien en andere vogels ook tegen de ziekte, verbetert de kwaliteit en vermeerdert de opbrengst. Belgische Maatschappij van Carbonyle llei-ve Frères «Jfc GoIIneri, TROOZ, (België) DepoBitaris MT R. SCHELFHOUT. Bouwmaterialen, 8 Boudewijnkaai, AALST TANDMEESTER SPECIALIST, te Aalst, Statiestraat, 33, naast het Hotel du Comte de flandre, SEDERT TWAALF JAREN TE AAL8T. Kostelooze raadplegingen alle dagen van 8 tot 5 uren, Zondag morgend, van 8 tot 12 uren. Dijnsdag voormiddag, te Ni- nove, bij M" Van Laer. Dijnsdag na middag, te Aalst. Genezing en opvulling der bedorven tan den. Plaatsen van Kunsttanden zonder uittrekken en na het vooraf genezen der wortels van de oude tanden. Het uit trekken der tanden volgens de keus van den Klient, na volledige gevoelloosmaking, gewaarborgd zonder de minste pijn. Gebitten op Goud, Platine en Caout- chooc. Gebitten zonder plaat, in de wortels vastgezet, nieuw stelsel. Recht zetten der tanden bij de kinderen (menig vuldige bewijzen). Wit maken der tan den, enz. Reparatiën, Hermaken van Ge bitten, elders gemankeerd. Daar MrNEEFS de gebitten zelf maakt dus uit de eerste hand, kan hij deze goed- kooper leveren en met meer juistheid en gemak voor den Klient maken, dan andere Dentisten die, bij gebrek van kennis, hunne Gebitten elders moeten doen maken. Begeeft zich ten huize op aanvraag. Verzekering tegen brandgevaar. Hoofdagent M. Aciiillh EE MAN Hoogevesten, fabriek van chemische mest stoffen te Aalst. NAAMLOOZE MAATSCHAPFIJ ingericht in i835. MAATSCHAPPELIJKE ZETEL Kleinen Zavel, 5, te Brussel. Hypothecaire uitleeningen zonder voor afgaande kosten bijzonderlijk voor het bouwen van woonhuizen. De gelden worden naar gelang der werken, zonder ktposverlies, gestort). Wie het verlangt kan door de Royalk Belge de uitkeering, bij overlijdens- geval, van het nog verschuldigde kapi taal, mits eene zeer gematigde premie doen verzekeren. Obligatiën gewaarborgd i° door overeenkomstige hypothékaire uitleenin gen en 2° door het maatschappelijkkapi- taal en de reserven. (18,000,000). Die obligatiën waarvan den intrest aan 3 '/z °/o wordt gesteld, zijn eene vaderlijke gelduitzetting van allen eersten rang. Kostelooze inlichtingen bij den agent der maatschappij voor het Canton Aalst. Leopoldstraat, O, Aalst. Alle werkdagen) 8 tot 9 uren voormiddag van (4 tot 5 uren namiddag. HOOFDAGENT voor Verzekeringen tegen Brandgevaar, Ongevallen en op 't Leven. Wilt gij uw huls best koopst en rijkelijk versieren KOMT ZIEN, KOMT ZIEN naar de prachtige Uitstalling der oud gekende huizen van ONGELOOFLIJK EN TOCH WAAR GROOTE KEUS van nieuwe Eetplaat sen in massief gesneden eiken hout, te be ginnen aan den prijs van 256 fr. bestaande uit 2 Bahuts, 6 Stoelen, 1 Tafel, 1 Spiegel met geslepen glas. Alsook Slaapkamers, Salon-Garnituren in alle hout en in alle stijlen, Bureaux- Américains, Bureaux-Ministre, Bibliothe ken, Coffres-forts, Buffetten, Étagères, enz. Waarachynlyk zal men zich afvragen Wat nu doen met myne andore Meubelen Bekommer u daarmede niet, want deze neem ik over aan prijzen volgons hunne waarde. HUIS VAN VERTROUWEN. (De Eetplaatsen en Slaapkamers zjjn twee jaar gewaarborgd en worden te huis kostoloos geplaatst. Er zijn ook gestadig Occasie-Meubelen in Magazijn. Uw getrouwe Dienaar Ferdinand He Smet, ÜIolendrics,8-l(>, Le Aalst. Aalst, Kattestraat 20, Telefoon 53 opvolger van Hippolyte EE CLEKCQ, huis gesticht in 1848. Alle soorten van Kolen per wagon of schip. In het klein de beste voordeeligsfe Huis kolen, al brokken, tegen fr. 1,40 den liter van 50 kilos of 28 fr de 1000 kilos, 'thuis geleverd en afgewogen, Gezuiverde Gaa- coke, Braises frangaises, Bculets, An tra- chiten, Briketten, gewasschen Briaetten, Smidskolen, enz. enz. Gascnkc aan den zelfden prijs van het Gasgeaticht. LU W

De Denderbode | 1910 | | pagina 3