Rechterlijk Kronijk. Almanak van Affiigem Stad Aalst.-Werkbeurs Het verslag over Koijgo, V VERTOONING Tooneelnieuws V aetenavondspel Allerhande nieuws. Lund vnn "Vrijheid». Van Belgeland, land van vrijheid, zullen wij eene onvergankelijke gedachte nis bewaren Zoo sprak, Dinsdag, le Brussel, M. Billan, voorzitter van den gemeenteraad van Parijs. En fransche gemeenteraads leden juichten toe. a Belg eland, land van vrijheid zeg gen de Franschen, zelfs de antikatholie ken. Kan er iemand zegges van Frankrijk land van vryheid Neen Zich aan God opofferen, de kinderseen goeden christelijk onder wijs geven, de armen bezoeken, de zieken en ouderlingen bijstaan, dat zijn in Frankrijk schelmstukken, als men het kloosterkleed draagt. Daarvoor wordt ge in, Frankrijk, van alles be roofd, van uwe vrijheid en van uw goed, en als een booswicht over de grenzen gejaagd. Belgeland, land van vrijheid Katholiek land. Frankrijk, land van dwang en vervol- ginh. Liberaal land. Bloemen in de geschiedenis. Bij de begrafenis van koningin Victoria van Engeland, betaalde men 250,000 fr. voor bloemen die dienden tot het vlech ten van kronen, en nog zooveel geld gaf men uit om koniDg Eduard met kransen na zijne dood te huldigen. De bloemen speelden eene belang rijke rol in de geschiedenis. Zinnebeel dige beteekenissen hebben ze. Engeland wordt vertegenwoordigd door de roos, Schotland door de distel, Ierland door de klaver. De lelie was de zinnebeeldige bloem der Fransche koningen en wierd in 1302 op Groeningen veld, te Kortrijk door Vlaanderens leeuwenklauwen met slijk en bloed besmeurd en geknakt en geveld Wie herinnert zich den oorlog der rozen niet De roode en de witte roos. Wy christene meuschen, wij houden ook leliebloemen als zinnebeeld der zuiverheid, gezien hare blanke kelk! de violet, als zinnebeeld dor nederig heid, gezien haar prachtig doch nederig purper fluweelen kleed de roos, als zinnebeeld der goddelijke en naasten liefde, want zooals do liefde de koningin is der christene deugden, zoo ook is de roos de koningin der bloemen. Dat her- zegde en herinnerde ons de H. Maagd, verschijnende in Lourde's grot met twee schitterende rozen op hare beide voeten. Het weêr in October. De oude generaal voorspelt voor deze maand Van 1 tot 10 zeer frisch, schoon weêr. 11 tot 19, onaangenaam, regenachtig. 20 tot 24, mist en regen. 25 tot 31, koud en droog. De oude generaal voorspelt ons een buitengewoon strengen winter. Aardappelen. De aardappeloogst is dit jaar vlakaf slecht; de landbou wers die eenen gewonen halven oogst hebben beloven zich. Op het einde van Juni, toen het nat weêr begon, hebben wij de landbouwers aangeraden hunne aardappelen te be sproeien met Bordeleesche pap. Slechts weinigen hebben dat gedaan, maar die het gedaan hebben zijn weige varen. Zoo hebben de landbouwers De Roo en Van Damme van Grammene bij Deinze hunne aardappels besproeid en ze hebben er wel zooveel als verleden jaar, dat een bijzonder aardappeljaar was. Zoo toch heeft men ons verzekerd. Ze zullen dus zooveel kunnen verkoo- pen als verleden jaar en daar de aardap pels zeer duur zijn, zullen ze eenen goedon stuiver gewonnen hebben. Be sproeien loont altijd de moeite, in natto jaren is het eene goudmyn. De moord van Wetteren. Het is den 27 Oktober, dat Amandus Van Puyenbroeck van Wetteren, voor het Hof zal verschijnen, wegens moord op de kleine Cecilia De Bruycker. Tot nu toe heeft hy niet de minste bekentenis gedaan. Komt te verschijnen DEN voor 't jaar O H. 1911. Benevens talrijke nuttige raadgevingen en inlichtingen bevat hij ernstige en luimige verhalen, Raadsels, Merkwaardige gebeur tenissen, enz. enz. Hij is ook rijk geïllustreerd en bevat onder meer tweo prachtige portretten een van Z. M. Koning Albert en H. M. Konin gin Elisabeth. In een woord een lyvig boekdeeltje van 144 bladzijden welke by iederen christen vlamink op de leestafel behoort. Hy is te verkrygen ten bureele dezos aan den zeer gematigen prys van 0,30 cent. franco per post 0,40. Worden gevraagd door de Patroons 1 Meubelmaker, (huiswerker); 1 kuiper, halve gast. Vragen der Werklieden 1 Voerman 1 vuurstoker-machinist 1 schrijnwerker 1 bureelbediende (begin neling). In het jaarlijksch verslag over Kongo, door den minister van Koloniën bereid om aan de Kamer voorgelegd to worden, komt het volgende voor Onze Kolonie telt een plaatselijk bestuur van 1937 beambten en bedienden, de Kon- gospoorweg 190, en het bijzonder Katanga- komiteit 153. Er worden gemiddeld 779 fr. pensioen verleend aan 553 gewezen bedienden deze pensioenen worden betaald uit het bijzon- der fonds van 50 miljoen, ter beschikking des konings gesteld. Daarenboven is pen sioen verleend aan 19 weduwen en bohoef- tige familieleden van afgestorvene kolonie bedienden. Er zijn thans in Kongo 68 Europeesche magistraten, te weten 45 Belgen, 9 Noor wegers, 9 Italianen, 2 Zwitsers, 1 Deen, I Rumeniër en 1 Fransehman. Er bestaan zeven rechtbanken van eer sten aanleg, namelijk te Boma, Leopold- stad, Coquilhatstad, Stanleystad, Niangare, Lusambo en Elisabethstad. Er zyn twee beroepsrechtbanken te Boma en te Elisa bethstad. De kleine processen zijn overge laten aan het oordeel der erkende inland- sche opperhoofden. Het getal blanken, in Kongo verblijvend, wordt geschat op ongeveer 3360, waaron der 1900 Belgen, 315 Engelschmans, 208 Zweden, 183 Italianen, 167 Portugeezen en 123 Hollanders. Uit de officieole statistieken blijkt dat do sterfte tusschen de blanken voortdurend verminderd, in 1909 beliep zij nog slechts 3,2 t. h. Er zijn thans vijf hoeven gesticht, waar de Belgische landbouwers eenen proeftijd kunnen doen, er zijn reeds 32 kolonisten aangekomen. De Paters Benediktijnen zul len in Katanga eene abdij cn eene model hoeve stichten. Er zyn thans in Katanga een honderdtal Belgische kolonisten, het personeel van den staatsdienst en der groote maatschap pijen niet inbegrepen. De binnenlandsche politieke toestand in Kongo is zeer bevredigend. Er werden door de troepen 2S expedities ingericht, waarvan 17 zonder strijd afliepen, voor de II anderen moesten de wapens gebruikt worden, evenwel zonder erge gevolgen. Er ontstonden 6 opstanden, de oproerlingen hebben zich allen onderworpen. In het geheel telden de Kongoleesche troepen 4 dooden en 10 gekwetsten, van de inboor lingen werden er 25 gedood en omtrent evenveel gekwetst. Het getal militaire en andere staatsposten beloopt thans 314. Er zyn 1,737 erkende opperhoofden, die eene jaarwedde ontvangen en dus staats ambtenaars zijn. In 1909 werd do openbare macht in Kongo van 13,981 manschappen op 16,333 gebracht, en het policiekorps in Katanga van 700 op 1900. Do kompagnie van het Ladogebied is afgeschaft en de bezettings troepen der Kivu-streken zijn van 1,450 tot 750 manschappen verminderd. Dank aan de betalingen in geld, moeten er voor de werken van openbaar nut geeno dienstplichtig© arbeiders meer aangewor ven worden. Er zijn er nog enkel 118 voor den auto- mobiclweg in Oewellé en 933 voor den spoorweg naar de Groote Me.eren. Er bieden zich genoeg vrijwillige werklieden aan. Het loon de zwarte werklieden is ge bracht op 4 fr. 50 per maand, buiten de kleeding, voedsel en slaping. In de hout stapels bedraagt het loon 6 fr. Het loon der zwarte ambachtslieden is met de helft vermeerderd. De scholen, door de katholieke raission- narissen gesticht, worden reeds door meer dan 15,700 kinderen bezocht. De klooster zusters hebben nu ook huishoudscholen geopend. SCHOUWBURG VAN AALST Koninklijke Rederijkkamer De Catharinisten Tooneeljaar 1910-1911 Op Zondag 9 October 1910 te 5 uur stipt 's avonds, Men zal opvoeren Weldoeners derMenschheid toeneelspel in 3 bedrijven naar het Duitsch door Philippi. Een Man die de Broek draagt blijspel in één bedrijf door P. De Cort. Tusschen de bedryven in, Concert door de Symphonieafdeeling der Rederijkkamer onder het bestuur van M. Ph. Loockx. Ingangsprijzen Benedenzaal .- Voor behouden plaatsen, genummerd van 1 tot en met 60 fr. 2,50 61 on volgende fr. 2,00. Niet voorbehouden fr. 1,50. Balcon fr. 1,00 en 0,50. De niet voorbehouden plaatsen zyn niet gewaarborgd. Voor dc voorbehouden plaatsen zich te wenden tot M. Felix De Loose, Stadswaag, (Botermarkt), van af Maandag voor tot den dag der vertooning, van 9 uur 's morgens tot 4 uur 's namiddags. De gewone kaar ten zijn te verkrygen in het lokaal der Rederykkamer bij M. L. Van Hauwe, Botermarkt. Belangrijk bericht. Aan één persoon zullen geene voorbehouden plaatsen voor meer dan twee huisgezinnen afgeleverd, worden. Er zal voor niemand uitzonde ring gemaakt worden. Op herhaald verzoek van talrijke Eere leden en menig tooneelliefhebber heeft hot Bestuur der Koninklijke Maatschappij 't Land van Riem besloten hat tooneel jaar te openen, op Zondag 16 October e.k., met do heropvoering van in 3 bedryven, door J. Bruylants Jr. Het onbetwistbaar succes dat voornoemd kluchtspel, nu twee jaar geleden, liier oogsste en reeds van toenaf naar eene twee de opvoering dood verlangen, volstaat om dit geestig en hoogst aantrekkelijk blijspel opnieuw door ons schouwburgpubliek alge» meen te zien verwelkomen. Vooraf gaat een keurig eenaktertjo van Herm. Hoyermans Jr. I1ET KI IV O Een gevoelig geschreven stukje, een juweeltje. Heyermans behoort tot de groote talenten onzer realistische tooneel- literatuur. Uit zijn werk, dat in 't algemeen door zijne hooge psychologische beteeken is op den toeschouwer intensief diep ingrijpt, ademt van de planken af een lucht van leven en waarheid u tegen. Wat ook Heyermans van krachten aan instudeering moge vergen, toch betwijfelen we geenszins dat - 't Land hem waardig voor het voetlicht brenge. Zooveel fijns reeds liet dit gewaardeerd Gezelschap ons proeven in zyn loffelijk streven tor vertolking van hooger, intel lectueel werk, dat we als bedorven kinde ren instinctief deze openingsvertooning (en volgende) reikhalzend tegemoet zien. S. V. H. AALST. Oevecht. 2ondag namid dag ontstond een gevecht tusschen Frans Verlée, voerman Geeraerdsbergschestraat, en zijnen knecht Jozef Renneboog, bijge naamd Glas Deze laatste heeft zijnen meester een deel van zijne neus en linker oor afgebeten. Glas is verdwenen. AALST. Dynsdag heeft men om trent de Zeebergbrug het lijk opgevischt van zekere Polidoor De Meyst, welke zich uit wanhoop verdronk. Op den oever der rivier heeft men zijne klak en zakdoek gevonden waarin een brief lag aan zijne beminde gericht zekere R. Yrydag namiddag is een geweldige brand uitgeborsten in de woning van de weduwe De Strooper, herbergierster te Erembodegem, wyk Terjoden, huis, schuur stallingen en oogst zijn de prooi der vlam men gov orden, de schade bedraagt ver scheidene duizendc franks. Oorzaak onbe kend. Vrijdag nacht kwam M. Yan Im- schoot, van Ledeberg, per automobiel langs den steenweg van Ileusden-dorp naar Heus- den-Brugge gereden. Naby de brug legt men onder steenweg eene groote buis, waardoor een gedeelte der baan openligt. Vrydag avond hadden de werklieden, zooals gewoonte, eene lantaarn aan eenen paal vastgemaakt om de rijtuigen en voet gangers van het gevaar te verwittigen. Laffe schurken hadden de lantaarn weg geworpen. M. Van Imschoot kwam afge reden en botste met geweld op eenen hoop steenen. De drie inzittenden personen wer den uit het rijtuig geslingerd, doch hebben zich niet erg bezeerd. De automobiel heeft voor 1000 frank schade ondergaan en is Zaterdag morgend met een voermanswagen weggevoerd. Een klacht is bij de gendar men van Melle ingediend. Zaterdag namiddag werd te Gent de mare verspreid dat eene geweldige brand uitgebroken was in do fabriek Baertsoen en Buysse, Denderraondschensteenweg. Gelukkiglijk was het zoo erg niet. Rond 12 ure 45 werden de pompiers telefonisch ontboden Onmiddelijk snelde men met al het materiaal ter plaats. Do brandweerlieden vonden, bij hunne aankomst, de pompiers der fabriek reeds druk aan het bestrijden van het vuur, dat in de sorteerkamer uitgeborsten wa9. Daar toe bezigde zij 3 lansen van het nijverheids gesticht, alsmede de automatische brand- doovers. De stedelijke pompiers legden nog eene lans op de stadswaterleiding by na een twintigtal minuten werkens, waren zy het vuur meester. De schade schijnt belangrijk te zyn. Eene aanzienlijke hoeveelheid katoen is do prooi der vlammen geworden. De meka- nieken zyn onbeschadigd, zoo dat men om half twee reeds den arbeid hernemen kon. Men denkt aan kwaadwilligheid. Ongelooflijk veel volk was er ter plaatse. Diefstal van reisabonnementen. Door tussohenkomst der Duitsche yzeren- wegen had de Belgische Staat naar de alatievan Metz 5000 abonnementkaarten van 5 dagen gezonden om aan de reizigers verkocht te worden die naar België kwa men. Zaterdag morgend stelden de bedien den in de statie van Metz vast dat de kaar ten gestolen waren. Het beheer der Belgische staatsspoor wegen onmiddelijk verwittigd, heeft belangrijke maatregelen genomen. De gestolene kaarten vertegenwoordigen eene waarde van verscheidene duizenden fran ken. De Brusselsche bladen melden dat M. Gilta, policie-officier, zich met eene ge heimzinnige zaak bezig houdt. Zondagraid- dag zagen agenten op de Bisschofsheimlaan eene zonderling gekieede vrouw, die een meisje op den grond zette, de vlucht nam en 't kind achterliet. Zij hielden de vrouw aan en brachten ze naar het commissariaat. Daar sprak ze enkel onverstaanbare woor den. Zij schijnt eene Russische te zijn en tot een zwervenden stam te behooren. Toch maakte men op uit hare woorden dat het kind het hare niet was, dat zy het op de straat dwalend had aangetroffen. Het kind schynt 2 jaar oud te zijn geweest. Al hare verklaringen waren onwaarschijnlijk. De polieie is overtuigd dat de vrouw eene moedor is, die haar kind uit ellende heeft verlaten. Het meisje werd toevertrouwd aan het gesticht der Verlatene Kinderen. Een tiental jaren geleden werden ten nadeele van Dr Jacobs, Watcrloolaan, te Brussel voor ongeveer 300,000 fr. juwee- len en titels gestolen. Een nauwkeurig onderzoek had plaats, doch zorider uitslag. Vermoedens vielen op den poortier Gerard en dezes vrouw, doch dezen hielden zich zoo goed, dat tegen hen geeno vervol gingen konden ingespannen worden. Eenigen tijd nadien nam Gerard zyn ontslag uit den dienst van Dr Jacobs, en ging naar Buissonville by Dinant wonen. Een paar jaren geleden werd Gerard gestraft door de rechtbank van Namen wegens doodsbedreigingen aan Dr Jocobs. Zaterdag kwam Gerard zich by den wisselagent Bertrand te Namen aanbieden met titels, die den wisselagent schenen voort te komen van den diefstal te Brus sel. De wisselagent vroeg aan Gerard Maan dag terug te keeren. Hij verwittigde ondertusschen het parket, dat Zondag een onderzoek deed, en Maandag, toen Gerard zich in het wisselkantoor aanbood, hem deed aanhouden. Hy was werkelijk in het bezit van de titels welke bij Dr Jacobs gestolen waren Te Anderlecht in de Birminghanstraat is Zondag morgend ten 3 ure in eene wol weverij, staande binnen een blok huizen, een felle brand uitgeborsten. Het vuur maakte zulke snelle vorderin gen, dat de pompiers twee uren moesten werken om te beletten dat eene naburige vernisfabriek hetzelfde lot deelde. Het weeffabriek is geheel uitgebrand, en de nog rechtstaande muren zullen moeten neergehaald worden Dc werklieden die ten 7 ure des avonds de fabriek verlieten, hadden niet bemerkt dat er iets smeulde of iets eene ramp deed voorzien. Geen ongelukken maar do schade is zeer groot. Heilig schendende diefstal. Zondag morgend stelde de koster van Sint-Vincen tiuskerk te Evere vast dat dieven binst den nacht in do kerk gebroken waren en de offerblokkon hadden geledigd. De schelmen hebben het traliewerk van een der vensters uitgebroken en eene ruit verbrijzeld, die zij met mortel bestreken hadden om den slag te verdooven. In de kerk hebben zij gepoogd den gcld- koffor die in den muur gemetst is open te breken, doch zijn er niet in gelukt, en heb ben zich met het geld der offerblokken moeten tevreden stellen. De diefstal moet rond 1 ure 's morgends gepleegd zijn, want een der geburen heeft gerucht gehoord van het breken eener ruit doch heeft er vorder geen aandacht op ge geven. Op verzoek van het Belgische gerecht werden te Hautmon de echtelingen Tugnon 76 jaar en 27 jaar aangehouden. Die twee hadden te Aalter hunne drie kinderen achtergelaten om in Frankrijk rustig te gaan leven. Men beschuldigde ook de vrouw, in Augustus laatst, haar jongste kind in den beirput te hebben willen versmachten waar het door den man, die vroeging kreeg, uit werd gehaald, eer de dood kwam. Het automobielongeluk op de De Keyserlei, te Antwerpen. Het slacht offer van het automobielongeluk, is de genaamde M. Van Cattendyck, 42 jaar oud, woonachtig te Brussel, doch wiens bureelen gevestigd zyn in de Leysstraat,15 De verongelukte, is nadat hij by dokter Venesoen is verpleegd geworden, naar het Stuyvenbergga8thuis overgebracht, waar men bestatigde dat het Sleutelbeen gebro ken was en gansch het lichaam overdekt was met allerlei kneuzingen. Zijn toestand was heden morgend geruststellend. De automobiel wilde zyne weg vervolgen maar zag zich toch ten laatste wel gedwon gen den agent naar het bureel te vergezel len. De eigenaar is een bijzondere, wonen de in den Ferdinanduspolder. Te Antwerpen is eene handelsmaat schappij Do Kleine Burgery in vor ming, op voet van samenwerkende maat schappij, ten einde in Katanga faktorijen te stichten, uitsluitend voor kleine hande laars. De inrichtingscommissie is daarover t'akkoord met het Ministerie en het bijzon der Katanga-Komitoit. Het Vlaamsch zal er do voertaal zyn. Binnen een zestal maanden zal het eerste vertrek plaats hebben. Eene deur van 800 kilos zwaar. In de hoofdkerk van St. Nikolaas achter het altaar van den H. Nikolaas bestaat eene oude sakristij, over eeuwen gebouwd, met dikke murén waarin de zeer rijke kerk schat geborgen wordt en daarnevens is eene andere plaats aangelegd in 1768. even sterk gebouwd. Daar heeft het kerkbestuur nu eene 800 kilo zware deur aan doen ma ken mot zeer vernuftig slot, zoodanig dat de sakristij met hare dikke muren en stee nen gewelven een monster koffre-fort geworden is, waarin het onmogelijk is binnen te breken. Donderdag avond rond 10 ure, heeft een laffe kerel voor de tweede maal sedert veertien dagen de vitrien uitgeworpen by Louis Deleu-Degryse, blikslager, Brugge- straat, 17, te Meenen. Do kerel was blootvoets en de broek opgesloofd en vluchtte do Donkerstraat in. De schade word op 100 frank, gerekend. M. Deleu denkt dat het uit wraak is, om dat zyn zoon, die bediende is by M. Le- poutre, te Halewyn, waar er werkstaking is, aan den arbeid gebleven is. Do heeft een onderzoek ingesteld. Ongelukken te Deurne. dag avond is de 70 jarige voerman, woonachtig Veldstraat, te Borgerho* de Deurne Huiskens van zijn wagen len en door het groot wiel overredi man had verschillende ribben gebro kneuzingen aan 't hoofd. Hij v# St. Erasmusgasthuis verzorgd. Ook Maandag namiddag bad gemeente een verschrikkelijk a plaats, tijdens eene velokoers. De p do Huyskcns, 18 jaar oud, broeden gekenden koerser, die deel nam aan wedstrijd, is in volle vaart tegen den van eenen wagen gereden en verde eenen boom geslingerd. Het sla werd half de borst opengereten, t dat de longen bloot lagen. Niettega de zyne vreeselijko wondon, hopen ncesheeren Huyskcns te zullen redd Een zendeling. De eert Georges do Jonghe, van Rousselart gisch kloosterling der vreemde zend van Parys, gaat naar China verin de zendelingsstand welke hem li aangewezen, ligt tegen den bergi Hij reist er heen binnen eenige Ik ben uiterst gelukkig sckrjjft! een zijner vrienden. Pater de Jonghe is den zoom burggi'aaf de Jonghe d'Ardoye, van Roussclare cn broeder van de: voegden volksvertegenwoordiger vj sel. Ziedaar een rijke jongeling, dit wereld had kunnen schitteren en i cn die de gevaren van het zendeli^ met zyne onzeggelijke opofferingens die, zooals honderd anderen, vaart aan alles wat hem dierbaar is, ra voor God te winnen. Ziedaar de uitwerksels van denk ken godsdienst. Waar vindt men dezelfde mate Sedert langen tijd bestaat schap tusschen de gebroeders Q Marcel Lecnkncgt, blauwververs, de Moststraat en Joseph Carly wagenmaker, wonende in de Hu straat, te Roussclare. Zondag, namiddag rond 8 ure os beide tegenstrevers elkander ter De Noordlaan langs de Hooghlei weg. Zy werden er handgemeen alleer zij tot gewelddaden kondenp yerden zij door den baas gescheii eene der partijen aan de deur zette Zondag avond wachtte Cui; tegenstrevers af op den weg lang? dacht dat zij zouden huiswaarts Gelukkig gingen zij langs oen ander en hij trof ze niet aan. Maandag rond een uur namidi hij ze echter aan hun werk, de fai Mr Michel Coussement, Hooghk weg, afwachten vloekend en tie eenig8zins door den drank verhit zijne tegenstrevers te ge moet en is tot vechten uit. Hij kwam e slecht van af zoohaast hy Mara knegt niet aangeraakt of deze p stuk ijzer die hij by toeval in zijn: en bracht er Carly zoo een due: slagen op het hoofd mede toe, i zijpelend van het bloed, er van •Leenknegt had, jammer, wat tel slagen want Carly moest door een: pen geneesheer op een tiental plai) hoofd toegenaaid worden. Man doodgereden. Zate: half drie heeft de tram, die van 0: Borgloon en Hasselt reed, bij dek: to Sint-Pieters-Heure, op 14 k van Oreije, een man overreden, i riggels te slapen lag. De machiniï meer stoppen. De verongelukt Klaikens, schaliedekker, 50 jaai Borgloon. Hij laat eene wedufli kleine kinderen achter. Een uur bij de heenreis, had de machinist te slapen liggen in eene gracht baan. Het parket van Tongeren is Zos gend ter plaats geweest en heeft' getuigen ondervraagd. Uit lietu is gebleken dat dc schuld niet machinist ligt. Maandag is het van den tram en vele getuigen dü ren geroepen, waar 't rechterlijk» wordt voortgezet. Ieder heeft b met de ongelukkige weduwe c: kleintjes. De heide-honingMen biënhouders ieder jaar de korrf zomer naar de heide brengen 1 biën dan de heidehoning verzamel Sedert verscheidene jaren wa bi engst steeds gering. Dit weri geweten aan de groote uitbrelj nijverheid. Talryke fabrieken zij Kempische heide opgerezen en gezegd dat de rook dier raeai nijverheidsgestichten nadeeligws biën. Die bewering schijnt geen houden, want de honing is dit jaar» vloedig op de heide dat men in lan zulke rijke opbrengst meer gehad De korven wegen gemiddeld! ponden meer dan andere jaren. Of bouwtentoonstellingen van Reu door een bieën houder van Mol! tentoongesteld die meer dan 1 woog, wat in onze streken nog# beurd was. Daar de honing overvloedig ii daar uit gevolgd de prijs tamelyk is. De ruwe honing wordt verkocii- ons de biënhouders, aan 0,70 fr- Luik. Te Andrimont is e mobiel, gedurende do nacht van op eene gevaarlijke plaats in een 2i diep ravyn gevallen. De voerder t meesters naar huis gebracht en di een pleziertochtje. Hij heeft die zichtigheid met zyn leven betaald,

De Denderbode | 1910 | | pagina 2