Halt! Nieuws! REPARATIEN Frankrijk. Duitschland. Oostenrijk. Zwitserland. Amerikaansche Vulpenhouders '^rnrnt LANDBOUWERS Plantaardappelen WOONHUIZEN Koophandelshuis Ganada-BOOMEN Openbare verkooping Banque Centrale de la Dendre Nieuwstraat, N° 14, AALST. MEUBELS en ALEM Germain Van de Maele, schoone Bouwgronden, Vereenigde AT ij veraars j| Groot magazijn van MEUBELS W' MALLEGQ- CARBONYLE Maatschappij van algemeene Assurantiën Maatschappij SINGER Maison Ve De Graeve, „In den nacht van Zondag op Maandag rieden strooper, Chabart geheeten, in Lendommcn van graaf Jean de Bauf- De jachtwachter Adclin Willeras, 40 oud, deed een ronde met zijn zoon. Zij tasten den strooper, maar deze nam zijn ïeer en loste een schot in volle borst nAdelin Willem». Hij stortte ter aarde •rri had nog do kracht, te vuren en raakte C n strooper Charbart in de zijde, die W(j irsdood neerviel. De jachtwachter was verschrikkelijk |WOnd, zonder levensgevaarlijk te zijn. [et parket heeft een onderzoek gedaan, irbij is vastgesteld dat de strooper w bedreigd te zijn, vuurde en dat ui rdlems zich in staat van wettige verdedi- bevond. Een geldomhaler vermoord. Vrij- •ga igwas de geldomhaler van de Société pen jnéral te Parijs uitgezonden op ont- edi angen van geld. Daar hij 's avonds niet jrug kwam, begon de policie een onder dek dat eindigde mot het ontdekken van „Kt et lijk van den geldomhaler in het huis rfrj ran wouw van Boy, op de la Villettelaan, ,aar hij geld moest ontvangen en waar j Terraoord lag. De vrouw en hare zonen ju gevlucht. Zondag morgend zyn Desmarc'.s en Tis- siar, die Vrijdag den geldomlialcr André termoord hebben, in een hotel in de Godet Demauroy straat, aangehouden. Zij bekenden te zamen den geldomhaler T- net messteken en hamerslagen afgemaakt Ie hebben vervolgens hebben zij hun ikhtoffer eene prop in den mond geduwd en gebonden. d§ De ellendelingen hebben gedurende den lij nacht een groot deel der 4000 fr. die zij tan hun slachtoffer gestolen hadden, in de drankhuizen verkwist. Tissier is slechts 17 jaar oud en Desmarets 16 jaar. [Nadere bijzonderheden.) Ziehier hoe de twee 17 jarige moorde naars Desmarest en Tissier, hunne mis daad verhalen Drie weken geleden kwam het denk beeld by ons op eenen geldophaler te Terraoorden, maar wij wisten niet goed hoe dat te doen. Toen trok Desmarest op zijn kameraad cenen wissel dien hij overhandigde tot inkasseering aan do Société Générale. Den dag van den vervaldag wachtte Tissier op Desmarest, na 't vertrek zijner moeder. Zij gingen samen in dezer kamer wachtten, Desmarest gewapend met een en Tissier met een mes. Te 11 ure belde de inkasseerder. Des- bracht hem binnen en zei- Mijn vriend heeft hier geen geld. Geef hem een bewijs Tissier sloop toen achter den ongelukkige en gaf hem een messteek in den hals, terwyl Desmarest met zyneu hamer sloeg. De man viel. Om hem te beletten te roepen, nam Desmarest lijnwaad en wierp dit op 't gelaat van den man. Onder hem legden twee kussens en bonden zijne boenen. Detweo moordenaars begaven zich ver volgens naar eene badinrichting en ver deelden daar het geld. Daarna gingen zij afzonderlijk verschillende aankoopen doen. De eene kocht hem een revolver en een gouden uurwerk. Zy vonden elkaar terug naby de Place de l'Etoile, dineerden in een hotel, brachten den avond door in den Chateletschouwburg en begaven zich ver volgens naar de Taverne de l'Olympia, vraar zy kennis met twee vrouwen maakten met hun vieren gingen zy naar het hotel der rue Godet Demauroy. 's Anderdaags, 'tis te zeggen den Zater dag, reden zy met hunne toevallige kennis sen per automobiel rond. 's Avonds kocht Desmarest een dagblad en betaalde het met eon goudstuk Do twee koppels keerden naar het Taverne Olympia terug. Desma rest had het dagblad met verhaal der mis daad, op zak. Een der vrouwen vroeg hem dit verhaal luidop te willen lezen. Hij weigerde, doch ontplooide evenwel de gazet. Wanneer zijne blikken op het portret van het slachtoffer vielen, werd hij bleek. De twee vrouwen vermoedden de L-schrikkelijke waarheid. Zy keerdeneven wel naar het hotel terug, doch kwamen beneden wanneer de twee kerels sliepen en verwittigden den hotelhouder, met wien zij naar het kommissariaat gingen. Het hotel werd door de policie omsingeld, en Zondag morgond werden de twee moorde naars van hun bed gehaald. Demarest heeft bekentenissen van zijnen medeplichtigen bevestigd. Hy voegde erbij dat de koord, die gediend heeft om de beenen van het slachtoffer te binden, door hem zelf, met dit doel gevlochton was. Waaghalzerij. De luitenant dei- jagers te voet, M. von Schoeder, van de Pruisische garde, is het slachtoffer geweest van eigen onvoorzichtigheid. Men vertelde hem dat een officier der ruiterij er in gelukt was tueschen de zeilen van een draaienden molen door te springen. Dat kan ik ook zegde de jonge officier en snelde aanstonds naar eenen draaienden molen. Niettegen staande de waarschuwingen zijner vrienden wilde hy toch de zaak beproeven. Maar hy werd door een der zeilen gegrepen on weg geslingerd. Men raapte hem vijftig meters verder dood op. Monsterbetooging te Weenen. Zondag morgend heeft te Weenen eene betooging plaats gehad, waaraan ongeveer 500,000 personen hebben deelgenomen om te protesteeren tegen de duurte der levens middelen. Buiten de talrijke plakkaten en opschriften werden 2000 roode vaandels in den stoet gedragen. De betooging was tegen het ministerie gericht. Tiet garnizoen was gckonsignccrd. De aanpalende straten waren met policie te paard bezet. De me nigte zong de Marseillaise en slaakte vijandelijke kreten tegen den minister Wcinkirchen. De monnikengasthuizen van den St Bernard en den Simplon. Het is bekend dat de reizigers, die de gastvrijheid genieten der monnikengast huizen van den St-Bernard en van don Simplon, niets hoeven te betalen. Maar voor de welgesteldcn en rijken is er een offerblok, waarin ieder steken kan wat hij wil. Van deze gelegenheid tot w illekeurige vergoeding van kost en logies wordt even wel misbruik gemaakt. Zoo hadden ze in het gasthnis op den Simplon dezen zomer weken, dat avond aan avond een honderd tal personen zich aanmelden, zoodat er overal, ja tot in de gangen bedden moesten gebracht worden. En wat vond men op het einde van een dezer drukke weken in den offerblok 45 neggen vjjf-cn-veertig cen tiemen. Een blad maakte melding van deze grootmoedigheid der logo's van do uitge buite monniken, logé's die meestal met rijtuig en automobiel aankwamen en by wie meer dan een millionair was geweest. Deze ontboezeming van eene verontwaar digd journalist had ook nog tot gevolg, dat een der hecren toeristen en een gast van de monniken vuur vatten en in den Bund een brief plaatste, w aarin hij zeg de dat veel reizigers eene behoorlijke ver goeding hadden achtergelaten maar deze in plaats van ze in het offerblok te werpen overhandigd hadden aan een knecht van de abdij. Wat er van zy. zegt daarop de Semaine Catholique de la Suisse, zeker is dat er grootelijks misbruikt wordt gemaakt van de kostelooze gastvrijheid der kloosters op de groote verkeerswegen tusschon Italië en Zwitserland. Vroeger had die gratis herberging reden van bestaan. Toen waren het doorgaans alleèn arbeiders, vluchte lingen, bedelaars die de bergen overtrok ken om aan eene zijde brood, werk of een schuilplaats te zoeken terwyl de tegen woordige gasten dier huizen meest toeri sten zyn. Zoo worden de monniken geëxploiteert en dat misschien door mensohen, die in de week den mond vol hebben over de papi sten, die het volk uitbuiten. aankomst van voorzien van onoxydeerbare en onverslijtbare PEN. Prijs fr. per stuk met 5 zulke verwisselbare pennen. Verkrijgbaar ten bureele van De Denderbode Koopt uwe plantaardappelen zooals Krügers en Industries, by de Gebroeders PYCK, Damkaff, Aalst. Deze aardappelen zyn afkomstig uit Friesland en hunne opbrengst is verzekerd. - - Meid voor alle werk Al 611 vraagt 2ich te bevragen, Lange Zuutstraat, 58, Aalst. van echten oorsprong zijn van heden af te bekomen bij J. O. WolUfkeim en Zoons, Burgemeesterplbi'n (naby do Houtmarkt), AALST Twee schepen zyn reeds deze week aangekomen. OPENBARE VERKOOPING van twee schoone met HOF XE AEI.ST, Keizerlijkeplaats. Ds Notaris DEGHEEST. te Aelst. al, met gewin ren pelmtlagen en gelagen, in hel openter verkoopen. Stad Aelst. Ferste koop Een schoon en groot Renteniers- huis, hebbende Salons, Verandha, Keuken en erooten Hol, uitkomende met groote Koetspoort op de Keizerlijkeplaats, geteekend nummer 42, houdende van de eene zijde aan een huis van den heer Frantjois Heyvaert, van de andere zijde aan het huis onder koop 2 en van achter aan den hof van voornoemden heer Heyvaert. Tweede koop Een schoon Renteniershuis met Hot. gestaan en gelegen ten voorhoofde aan de Keizerlijkeplaats geteekend nummer 4°>houdende van dc eene zijde aan het huis onder den 1 koop. van de andere zijde aan Dame ,C®PPuy"'Po"*; miers en van achter aan den hof van den heer Frans Heyvaert. Onmiddelijke ingebruiktreding. NB De huizen mogen bezichtigd worden alle Dijrsdagen en Donderdagen der week van 9 tot 11 uren voormiddag. Zitdagen Instel Donderdag 6 October 1910. Verblijf Donderdag 20 Ten 1 uren nt-middag, ter herberg «A u Place Impériale», bij den heer Frans Van Mossevelde te Aelst, Keizerlijkeplaats. Om uit onverdeeldheid te scheiden. Openbare verhooping van een alsmede van andere WOONHUIZEN te AEl-ST. De Notarissen DE GHEEST, en BRECKPOT. te Aelst, zullen met gewin van palmslagen en gelagen in het openbaar verkoopen 1. Een Koophandelshuis in de Zonne- straat, groot 3 aren 5o centiaren. Bewoond door den heer Arthur Thy- baert. 2. Een Huis en Qrond, aan de Hout markt, Nr 14, groot 60 centiaren. Bewoond door Theophiel Verhofstadt en wed. Van den Bergh. 3. Een Huis en Grond, aan de Hout markt, Nr 20, groot 60 centiaren. Bewoond door A. Schelfhout. 4. Een Winkelhuis op den Hoek der St. Janstraat en Houtmarkt Nr 2, groot 50 centiaren Bewoond door Euphrasie Van Balen. 5. Een Huis en Grond, in de St. Jan straat Nr 4, groot 50 centiaren. Bewoond door Frederic Ernst en de wed. Van den Abeele. 6. Een Huis en Grond, in de St. Jan straat Nr 6, groot 40 centiaren. Bewoond door Frans Van der Paelt. 7. Een Huis en Grond, in de St. Jan straat Nr 8, groot 50 centiaren. Bewoond door Angelique Van den Broeck. 8. Een Huis en Grond, in de St. Jan straat, Nr 10, groot 40 centiaren. Bewoond door Frans De Schryver. 9. Een Huis en Grond, in de Windmo lenstraat N° 11, groot 30 centiaren. Bewoond door de wed. J. B. De Goet. 10. Een Huis en Grond, in de Windmo lenstraat Nr 13, groot 30 centiaren. Bewoond door Charles De Schrijver. ZITDAGEN „I"8,te' Woensdag 12 0(;tober Verblijf Woensdag 19 Ten 3 uren namiddag, ter herberg De Eorze van Amsterdam - bij den heer Charles Van den Bossche-De Wildete Aelst, Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING van 107 schoone zware te GIJ§EGËM. De Notaris SOETE, te Lede. zal, ten verzoeke van den heer Joseph Schelfhout, Notaris te Oordegem. op Maandag November 1910, om 9 ure voormiddag, in het openbaar verkoopen. de volgende schoone en gavige Canada-Boomen, staande op de volgende goederen te weten A 60 Canada-Boomen, op de Osseweide. B 44 in de Blekte. C. 3 in het Reuken. Voormelde boomen zijn van zeer zuiveren was dom en zijn allen gestaan in de nabijheid der kas sei, dus zeer gemakkelijk voor het vervoer zij hebben eene schoone dikte, zij zijn bijzonderlijk dienstig voor kloetkappers en andere ambachtslie den. Men zal vergaderen aan de Osseweide. Verders zal de verkooping geschieden op ge wone voorwaarden en tijd van betaling, mits stellende goede en gekende borg en betalende het ongela comptant. De notarissen BRECKPOT en DE GHEEST, beiden te Aalst, zullen open- baarlijk verkoopen 1. Een Huis, te Aalst, Houtmarkt, ge teekend n. 15, groot 70 centiaren, bewoond door Frans Van der Eist. 2. Een Huis met groote poort en maga zijn, te Aalst, Brusselsche steenweg, ge teekend n. 11, groot 3 aren 60 centiaren. Bewoond door M. Theophtle Van Vaeren- bergh. 3. Een Huis, te Aalst, nevenst voor gaande, geteekend n. 13, groot 70 centi aren. bewoond door Joseph Van de Weghe. 4 Een Huis, te Aalst-Mylbeke, Berge- kauterbaan, groot 2 aren St centiaren. Bewoond door Petrus Verhuist. 5. Een Huis, te Aalst-Mijlbeke, Berge- kauterbaan, nevens voorgaande, groot 4 aren 14 centiaren. Bewoond door Joseph Van den Bossche. 6. 11 aren 22 centiaren Land, te Aalst- Mijlbeke, Bergekauterbaan, gebruikt door Petrus Verhulsten Joseph Van de Weghe. 7. 9 aren 86 centiaren Land, te Erom- bodegem, Galgenstraatje. Gebruikt door Sieur Meert, teHekelgem. S. En 10 aren 90 centiaren Land, te Kerkxken. Gebruikt door sieur Van Ouden- hove. Boomprija fr. 550. NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP Agentschap der Société Générale de Bolgique. Nederlegging van geld. Opening van Rekeningen-Courant. Disconto Escompte en Invordering van Wissels. Kredietopeningen. Uitgifte, Aan- en Verkoop van Checks op den Vreemde. Kredietbrieven op alle Landen. - Financiële dienst voor rekening van Maatschappijen. Beursorders Aan- en Verkoop van Actiën en Obligatiën. Inkasseering van Interestkoepons en van Uitkeerbare Titels. Leening op de Titels. Bewaring van Titels. Dienst van Agentschap der Société Générale de Belgique en der Spaarkas van deze Maatschappij. N. B. De rekeningen-courant van Dépot door de Banque Centrale de la Dendre geopend, brengen eenen intrest op van 2 1/2 p. 0/0 per jaar, voor de Dépots terugbetaalbaar op zicht. 1 mitn vnnr 3 p. 0/0 [verwittiging van mits voorafgaandelijke Studie van een Notaris DE SAEDELEER, te Erembodegem. OPENBARE VERKOOPINGEN van te Haeltert en Kerkxken Op Maandag 10 October 1910. I. Te Haeltert-Eede om 8 ure 's morgens. II. Te Kerkxken-Driehoek, om 1 ure namiddag. Uit lier hand te hoop. 3 allerbeste perceelen Zaailand, gelegen te Hofstade Lindeveld groot omtrent 80 aren. Meulekouter groot 61 aren. (Nabij de Statie van Aalst), en Schoonaerde Migroveld groot om trent 17 aren. Voor de conditiën zich te bevragen Alf. Van der Sloten, Kandidaat-Notaris, Bd Callier, 44, Gent. To VmrÉk-n tegen Nieuwjaar aan- •A tJ HUI CU staande, een Huis ge staan in de Vaartstraat, thans bewoond door M. Cartuyvëls, ontvanger der belas tingen. Zich te bevragen bij den heer M.L. Gheeraerdts, Burgemeester. Wijnen, Likeuren, Genever HUIS VAN VERTROUWEN Nr 3, Esplanadestraat, AALST. Bordeaux wijnen. Bordeaux vieux de flesch Médoc Fronsac S'-Emilion S'-Estèphe S'-Julien Sl-Julien vieux Pontet-Canet Witte wijnen. 1.00 1.10 i.25 1.50 1.75 2.00 2.50 3.00 1.10 1.25 1.75 1.10 1.75 1.50 2.00 2.75 Tours de flesch fr. Tours vieux Tours sup. Graves Sauternes Moselle Niersteiner Johan nisberger Champagne wijnen van alle merken te beginnen van 2.75 fr. de flesch. Porto, Madère, Malaga, de flesch fr. 2.00 Byrrh van het huis Violet Fre" Thuir 2.70 Genever de liter, te beginnen van fr. 1.50 Hasselt r 2.00 Hollandsche Schiedam, de liter 2.80 Het wit Stoopken 2.20 Franschen de liter fr. 1.50 en 1.70 Alle fijne Likeuren, zooals anisette Suisse, Duval, Triple sec, Elixir do Boca, Advokaat, Marasquin, crème de Fraises, in liters, halve, en vierde van liters. Lastvrije Likeuren, zooals Chocolat, ZITDAGEN Instel, Dijnsdag n October Verblijf, 18 Telkens om 2 uren namiddag ter herberg I)e Groene poort bij dame weduwe Jan W'ellekens. 'fill, dor liaml te koop. te Aalst, (Burgemeesterplaats, aan de nieuwe straten, geopend op den eigendom genaamd Het Schaliënhuis. 2ich te bevragen ter studie van den Notaria BRECKPOT, te Aalst, Graan- markt. VENDITIË van Mobilaire voorwerpen, Ponney-paard en gerij, te Aalst, Brusselschen steenweg ten huize van M. Theophile Van Vaeren- bergh-Coppens, op Donderdag 27 October ia 10 om 8 uren 's morgens, door het ambt van de notarissen BRECKPOT en DE GHEEST, beide te Aalst. fr. 0.90 1.25 1.30 1.1? 1.75 1.50 1.60 1.75 2.80 fr. Kwast, Kriek, de liter Bocals krieken en rozijnen Porto Witte wijn Sancson Kina Groseille Grenadine Citroen Spiritus van azijn, de liter Azijn aan de liter fr. 0.30 en 0.40 Besten wijn-azijn d'Orléans fr. 0.75 Gueuze-Lambic, extra aan fr. 0.35 de flesch Oud-bier De Gheest 0.40 Haarlemmer Olie 0.50 Stalbezems het pak fr. 4.00. Verzekering tegen brandgevaar. Hoofdagent M. Achille EE MAN Hoogevesten.fabiiek van chemische mest stoffen te Aalst. rechtover het Fostbureel, Hopmarkt, IV0 3, to Aalst. De Weduwe MALLEGO, heeft de eer aan hare talrijke klanten te laten weten, dat er bij haar te bekomen zijn Ver8chillige soorten van eetplaatsen en slaapkamers in eik, accajou, notelaar, pitschpin, met snijwerk of zonder, gepo lierd, vernist, enz. Spiegels en kapstok ken. Eene bijzondere groote keus van stoe len in alle prijzen, van 1,50 fr. tot 26 fr. Lijnwaad- en kleerkassen, een groot assor timent van tafels (gewone, ronde schuifta fels.) Kerkstoelen van 3 tot 25 fr. Zetels met floer of leer gegarnierd, te beginnen van 11 fr. Groote en kleine koffers, van 2 tot 16 fr. Tapijten en Stoelkussens. Ma trassen in wol, pluimen, haar, erin, vege tal en zeegras. Snijwerk voor meubelma kers, Stoelbiezen, enz. enz. Door vergrooting van het Magazijn, zijn er tegenwoordig vele artikels aan vermin derde prijzen te verkrijgen, onder andere koffers, lavabos, lijnwaadkassen en tafels in eiken hout of gepolierd, en eiken kolis- tafels. Alle artikels zoo goedkoop mogelijk. Alle onze Meubels zijn door de beste gas ten gemaakt en gewaarborgd. is het beste behoudmiddel van het hout Bederfwerend. Ongediert vernielend. Verzekert een driemaal langeren duur aan het hout, en geeft eene schoone bruine kleur. Vervangt voordeeliglijk het teer en de olieverf. Vraagt voor zijne verschillige toepassingen, het prospectus Nr 4. Zilveren eermetaal ter Wereldtentoon stelling van Parijs 1900. Gulden eermetaal ter Wereldtentoonstel ling van Luik igo5. Chauline. Beschermt de zaaisels tegen de aanvallen der kraaien en andere vogels ook tegen de ziekte, verbetert de kwaliteit en vermeerdert de opbrengst. Belgische Maatschappivan Caxbonyle Ilerve Frères Goflaert, TROOZ, (Belgié) Depositaris M' R. SCHELFHOUT. Bouwmaterialen, 8 Boudewijnkaai, AALST tegen brandgevaar, op het levenen onge lukken van allen aard. Eenige Premie ongelukken op den ijzsrenweg en tramways. Hoofdagent Aug. DE WINTER, Nieuwstraat, Aalst. VOLKSVERZEKERINGEN met weke- lijksche betalingen voor Eerste Communie, Huwelijk, enz., enz. N. B.Agenten worden gevraagd. Zich te wenden op bovengemeld adres. van NA AIM ACH IEN EN aller stelsels en merken worden zorgvuldig gedaan in de bijzondere werhuizen der Aalst Albert Liónartstraat, Spoedige bediening. - Goedkoop. FABB.IQUE DE TABACS succe8seur E. Gmis-Uïinbourg, 46, rue JTeuve46, A lost. Tabacs de Pollaere d'Appelterre. Notre tabac provient de Pierre Lim- bourg, planteur de tabac bienconnu. On envoit sur demande échantillons k do micile. Dépots a AlostJoseph Van Cauter, (Palinck) Coin de la Chaussée de Moorsel et de la rue Sl Vincent. Desiré Parez, 19, rue Courte du Sel. Franjois De Wever, Coin de 1'Esplanade et de la rue de la Liberté, (Ancienne maison Rum- mens).

De Denderbode | 1910 | | pagina 3