Revolutie in Portugal. Maatschappij De Bokkenrijders ^elst, Provinciale Tentoonstelling Onze Geschiedenis. Kerk der Teresianen. Almanak van Affligem Prachtige Vertooning Allerhande nieuws. Het huwelijk van prinses Clemen tine. Zondag werd aan het stadhuis te Brussel de huwelijksaankondiging van prinses Clementine mtt prins Napoleon uitgehangen. De roepen werden afgele zen in de kerk van St-Jaak-op-Kouden- berg, te Brussel, en ook in de parochie kerk van den bruidegom, de H. Kruis kerk, te Elsene. Amerika. In het algemeen wordt Amerika hooggeroemd alles is daar veel beter dan in Euiopa. Iemand die naar het H. Sakraments- kougres van Montréal is geweest, en die zyne oogen den kost heeft gegeven, zegt daaromtrent In de steden is alles naar de laatste uitvindingen ingericht Daar de steden er betrekkelijk nieuw zijn, zyn de straten breed en recht, wel geplaveid, verlicht enz. Maar in den buiten is het geheel anders gesteld de wegenis is er in erbarmelijken toestand men vindt er weinig of geene gekasseide straten in allo geval de dorpen zijn niet met elkan der door steenwegen verbonden en tus- schen de groote steden heeft men ook geene schoone, breede banen gelijk in Europa. Het is het geval te zeggen elke me- dalie heeft hare keerzyde. Er zijn drie dingen waar eene vrouw moet aan gelijken en niet moet aan ge lijken le Zij moet gelijken aan de slek. die nooit haar huis verlaat, maar zy moet niet gelijk de slek alles op haren rug dragen wat zij bezit. 2® Zij moet gelijken aan don weer galm, die maar spreekt als hij onder vraagd wordt, maar zij moet niet, gelijk de weergalm, zoeken om het laatste woord te hebben. 3® Zij moet gelijk het stadsuurwerk, volmaaktelijk stipt zijn maar zij moet niet gelijk het uurwerk, zich van geheele stad laten hooren. Een Engelschman. •k Het werk der postzegels. Dit werk te Luik gesticht in 1892 door den Z. E. H. Kanunnik Le Roy, heeft in 17 jaar tijd 175,000 frank verwezenlijkt door den verkoop van oude postzegels. Met dit geld werden zes groote dor pen en twintig kloosterhofstedcn ge sticht. In het paleis van Terveuren kan men op eene kaart de ligging ervan zien De vooruitgang van godsdienst en beschaving eischen voortdurend het stichten van nieuwe posten andere posten ontvolkten door de vreeselijke slaapziekte, namelijk St. Trudo. Doch de zendelingen verlaten nooit hunnen lijdenden evemnensch, hoeveel opofferingen van hen ook gevergd wor den. Die geloofszendelingen hebben hulp noodig. Er gaan nog millioonen postzegels verloren in de huisgezinnen, in de bu- reelen en iedereen zou oude postzegels, tin, lood, kopor, zichtkaarten, chromos enz., moeten verzamelen en naar het Groot Seminarie van Luik zenden, waar die (schijnbaar waardeloozen afval) bestemd worden totgeloofsverspreiding, het helpen der inlandsche zieken en het onderricht der negerkinderen. Die goedkoope liefdadigheid heeft dus de heilzaamste uitwerksels. Het gaat voort. De moord begaan te Parys op eenen geldomhaler door twee jongelingen van 16 en 17 jaren, doet de Parijzer bladen weder spreken over de straffen. Le Siècle, een liberaal blad nochtans, zegt vlakaf dat men de guillotien meer moet toepassen om aan die moorderijen een einde te stellen. Die jonge moordenaars, zegt blad, vreezen enkel nog hun hoofd kwijt te geraken, om al het overige geven ze niets. Men moet ze treilen langs hunnen gevoeligeu kant. 't Is wondor hoe luid dat liberale bladen beginnen op de guillotien te roe pen. Eene kleine statistiek dei* Tenlooiislelling. Men rekende voor de maand Oktober op een gemiddelde dagelijksche ontvangst, in toegangskaarten aan 1 frank, van 14 000 frank. Dat cijfer is tot heden met ver scheidene duizende franks overtroffen. Onder oogpunt van bezoek heeft de tegenwoordige tentoonstelling een rekord Soldatengeld. De heer minister van Oorlog heeft alle korpsoversten van ons leger verzocht voor de soldaten der klas van 1908 die naar huis keeren, hun ter kennis te brengen dat alle aan vragen op geld waarop zij recht hebben en dat in de Algemeene Spaarkas be waard wordt, moeten gezonden worden aan den Heer Minister van Finan cien In den brief moet vermeld worden hel regiment in hetwelk zij gediend hebben, hun matriculnummer en hun "res. De aanvraag moet vergezeld zijn van een certiflkaat des burgemeesters hun ner gemeente, bestatigende dat de aan vragervan goed gedrag is en in eenen toestand verkeert welke zync aanvraag billykt. Vroege Winter. Na eene smake- looze lente, een natten zomer en een onaangenamen herfst, gaan wij een vroegeren winter krijgen. In Midden- Frankrijk heeft men reeds vluchten van wilde eenden waargenomen, hetgeen een onfeilbaar voorteoken is van den naderenden winter. Wat meer is, zekere weerkundigen voorzeggen, dat de Winter van 1910- 1911 zeer streng zal zijn. Die mededee- ling berust hoofdzakelijk hierop, dat het Pool-ijs reeds in de tweede helft van Juli zoo ver naar 't Zuiden was doorge drongen dat de westkust van Spitsber gen door de plezierbooten niet meer kon bereikt worden. ln 't begin van den bijzonderon milden winter van 1897- 1898, kwam er nog in November eene zending ongehinderd naar Spitsbergen, en ze kon daar tot 21 November blijven. Dat reeds, in de tweede helft van Juli, 't pakijs de fjorden van Spitsbergen be zet heeft, dat is nog nooit voorgekomen. 'Ne strengen winter? 't Ware toch beter anders, want 't gaat al slecht genoeg Te Brussel had men in 1880 geduren de maand Augustus een gemiddeld dage- lijksch bezoek van 13,174 personen te Luik, in 1895, gedurende dezelfde maand, 16,171. Welnu, de World's Fair van dit jaar heeft gedurende de maand Augustus een gemiddeld dagelijksoh be zoek gehad van 32,428 betalende per sonen. Er zijn voor deze tentoonstelling 117,741 abonnementen genomen. Deze wereldtentoonstelling telt 26.000 tentoonstellers, en er zyn slechts 17.000 kostelooze toegangskaarten afgeleverd in het geheel. Een standbeeld van Leopold II. De algvmeene raad van het departement der Zee Alpen (Frankrijk), geeft eene toelage van 1000 fr. gestemd voor het standbeeld van Leopold II, dat aan de Kaap Ferrat zal opgericht worden. De kerkvervolging. Een dekreet v.in het voorloopig bewind verzoekt de geestelijkheid niet meer in priesterkleoding op straat te verschynen, ten einde alle buitensporigheden te vermijden. Een tweede dekreet beveelt de ontbin ding van al de kloosters, waarvan de leden binnen de 24 uren het land moeten ver laten. Dat was te voorzien eens de republi keinen, die de blinde uitvoerders zijn van de bevelen der logen, aan liet bewind, was het te denken dat hun eerste werk eeno daad van vervolg tegen Kerk, priesters en kloosterlingen zijn zou. De goederen der kloosters zijn aangeslagen of liever ge roofd. Do republikeinen bouwen hunne instel ling op zwakke gronden door zoo te han delen, bereiden zij den vroegen of laten val der republiek voor. Het Franseh Combisme en het Spaansch Ferremme beheerschen de Portugeezon. Arm Portugal Hot Lissabonschc gespuis, aangehitst door wreedaardige opstokers, heeft Zater dag de kerken en kloosters aangevallen, do deuren en poorten opengebroken en alles geplunderd en geroofd. De priesters en kloosterlingen, die op straat ontmoet worden, zijn het voorwerp van woeste aan vallen, zij worden erg mishandeldBom- migen zelfs werden gedood. De minister van binnenlandsche zaken die, per automobiel de straten van Lissabon doorkruist, zoogezegd om de gemoederen te bedaren, woonde die wildemanstooneelen bij en deed niets. Do kapel van Mercy werd door de sol daten ingenomen en volledig geplunderd Zaterdag nacht zijn gewapende mannen gedrongen in het klooster Trinas be woond door 150 Portugeesche Liefdezus ters. Twaalf dier Zusters werden doodelijk gewond en naar het militair hospitaal over gebracht. De overige Zusters werden in groote wagens gestoken gelijk haringen in eene ton en naar eeno tot nog toe onbe kende bestemming gebracht. 233 kloosterzusters, behoorende tot ver schillende orden, zyn gevangen genomen en in het militair arsenaal opgesloten. Het klooster van Barco is ontruimd en de 50 Jezuïeten die het klooster bctrokkon zyn gevangen naar do citadel gebracht. Do republikeinsche regeering, welke, gelijk men weet, in haar programma de vrijheid der drukpers heeft geschreven, heeft gisteren een dekreet uitgevaardigd waarbij de monarchistische bladen worden afgeschaft. De republikeinsche regeering heeft dus op dit oogenblik geen enkel blad meer tegen haar.(Leve de vryhoid der drukpers!) M. Theofiel Braga, voorzitter van den republikeinschen ministerraad, is voorne mens een deel van een der koninklijke paleizen te gaan bewonen. Koning Manuel in liet Portugoesch Manoel is den 15 November 1889 als jongste zoon von wijlen koning Carlos en koningin Mario Amelia, dochter van Filips, hertog van Orléans geboren, en volgde zijnen vader op, toen deze met zyn oudste broeder, prins Luiz Philip den 1 Februari 1908 vermoord was. Hot Portugeesche regeeringshuis be hoort tot het huis van Braganza, dat dag- teekent uit het einde van do veertiende eeuw. Alfonso, een buitenechtelijke zoon vau koning Johan I, werd toen zijnen vader tot graaf van Earcellos, heer van Guima- raes, en later, (1442), door koning Alfonso V tot hertog van Braganza verheven. Toen de oude lijn der Portugeesche koningen, uit het huis Avis, uitstierf ten gevolge van het overly den van koning Sebastiaan en diens opvolger, kardinaa. Henrique, werd Filips II van Spanje ko ning van Portugal, krachtens zijn afstam ming van eene Portugeesche prinses. Nadat het land 60 jaren lang door eeno unie met Spanje verbonden was geweest, kwam het Portugeesch volk in opstand en riep Dom Joan, den toenmaligen hertog van Braganza, als naasten erfgenaam van don troon tot koning uit. De hertog naam daarop den naam van Joao IV aan. Portugeesche geschiedschrij vers gaven hem den bijnaam van den Horsteller. Van dezen Joao stamden dc latore koningen van Portugal af. Koningin Maria II bracht door haar huwelijk met eenen prins van Coburg- Gotha, Fernando, hertog van Saksen, hot huis van Braganza met een Duitsch vor stenhuis in betrekking. Mannel II is de vierde souverein uit de linie Braganza-Coburg gesproten. Hy had een burgerlijke lijst van 365,000 milreisdo geheele uitkeering aan de koninklijke familie bedroog 504,000 mil- De kerk- en priestervervolgingen duren voort in de Portugeesche hoofdstad. Het gepeupel, aangemoedigd door do lamlendig heid der regeering en der plaatselijke over heden, die de oogen luiken, levert zich over aan eene oprechte klopjacht, gericht tegen de kloosterlingen en de priesters. De kerken worden bestormd en geplun derd. De kloosters voornamelijk zijn het voorwerp der uitzinnige woede van het gespuis. Om eeno roden te hebben de sloten van kloosterpoorten en deuren te doen springen, beweert men dat de kloosterlingen met revolvers of geweren schieten op het volk. Die beschuldigingen zijn volkomen uit de lucht gegrepen Maandag werd een der schelmen door de policie betrapt op heeter- daad, toen hy, achter do sakristij ecner kerk verscholen, onophoudend revolver schoten loste op de menigte. Een der mak kers van den schelm ruide middelerwyl het volk op door te zeggen dat het de klooster lingen waren die op het volk schoten. Wanneer de policie den revolverschieter aanhield, best.atigde men dat zijn wapen met kardoezen zonder ballen geladen was. Men ziet dat het komediespel der republi keinen goed gekombineerd is. Wanneer het gepeupel in een klooster dringt, roepen dezer aanvoerders dat zij eene huiszoeking komen doen, om er de wapens aan te slaan. Onnoodig te zeggen dat er in de kloosters en kerken geen spoor van wapens te vinden ia. Dan schiet hot gepeupel in eene helsche woede en alles wat waarde heeft wordt meêgenomen, terwijl de waardelooze voor werpen verbrijzeld en vernield worden. Korten tijd nadien, daagt de policie op en bewaakt dan die stukken on brokken, zoogezegd om te beletten dat dieven er mede wegloopen. Niet waar, de republi keinen zijn felle komedianten Maandag zijn al de kerkon doorzocht geworden door het Lissabonsche janhagel. Die kerels zochten naar ingebeelde onder- aardsche wegen en plaatsen,alwaar,zegden zij, de Jezuïte zich verschoien hielden. Onnoodig te zeggen dat hunne pogingen vruchteloos waren en dat er geen spoor van onderaardsche gangen, wegen noch kamers, en evenmin van verscholen Jezuïeten te vinden was. Het komiteit. in zyne vergadering van Donderdag 6 October 1910, heeft be slist de 44® verjaring der MaatBchappy De Bokken rijders te vieren op Maandag 24 October 1910, Om 10 ure 's morgens, plechtige Zielmis voor de overledene leden. Om 7 ure 's avonds, Avondmaal ten lokale van den Katholieken Kring, Groote Markt. le GERIT. Deze Tentoonstelling, ingericht onder de bescherming van Gent Voorwaarts zal op Zaterdag 12 November geopend worden. 3ij staat, onder andere, open voor de volgende voorwerpen Pracht- en gewone meubelen, toestellen voor verwarming en verlichting, kleeding, toiletartikelen, voe dingsmiddelen, enz. Eene afzonderlijke sectie voor vrouwen arbeid zal ingericht worden. Zij bevat schilderkunst, kantwerk, borduurwerk, haakwerktapij twerkbreiwerknaai werk enz. De deelneming aan deze sectie is vol strekt kosteloos. Ter gelegenheid dier Tentoonstelling zullen verschillende afzonderlijke wedstrij den plaats grypen. Wij vermelden In do sectio Meubiloering, voor de schoonste slaapkamer voor Burgerswoonst. In de sectie Vrouwenarbeid, voor het mooiste Tapijtwerk. In do sectie Voedingsmiddelen, voor brood, voor volksgebak, voor bior en voor boter. Eereprijzen en verdere belooningen zul len toegekend worden. In een zeer vleienden brief hoeft Z. M. de Koning zijne waardeering voor het nut tige dier Tentoonstelling doen kennen en als blijk van aanmoediging, twee gouden medaliën geschonken, om als eereprijs in een dier wedstrijden te worden toegewezen. Belangstellenden kunnen alle wensche- lyko inlichtingen bekomen bij het Bestuur der Tantoonstelling, Coupure, 15, te Gerit. De verleden week verscheen van onze persen, in brochuur, onze samengevatte artikels over de Kapel ter Meuleschette, door M. Petrus Van Nuffel. Men kan koste loos daarvan exemplaren ten onzen bureele bekomen. Deze brochuur is de voorbode van een uitgebreid, veelomvattend werk, dat heden ter pers ligt en voor titel voert De 8üi<l Anlst en de Kerk onder de Fransche Omwenteling Dit lijvig boekdeel, formaat 4® oolora- bier, opgeluisterd met prachtige vignetten, zal bevatten de monographiën van de ker ken, abdijen, kapellen, kloosters, kasteelen en pachthoeven do geschiedenis der broe derschappen, neringen en gilden.Ten slotte zal de lezer vinden de biographiën van niet min dan zeventig beëedigde of onbeëedigde priesters, tijdens den bosloton tijd in Aalst verblijvende. Dit laatste hoofdstuk is den inschrijvingsprijs overwaard, daar tot nu toe het Bisdom er niet in gelukt is, eene volledige lyst der deportés saam te stellen. Hier is meer men hoeft goene blooto op somming van namen, maar een stuk levens beschrijving erbij. De onkosten van zoo eene uitgaaf beloo- pen natuurlijk verbazend boog. Dringende ondersteuning is vercisoht en zelfs onont beerlijk. Wij rekenen dus op de inschry- ving van allen die het wel meenen met Taal en Kunst en Geschiedenis. Dat ieder een onzer lezers eene inschrijving neme, ten einde den schrijver te beloonen voor oen arbeid, die drie jaren studie, tam duld, afmattendo opzoekingen en ontelbare nachten aan schrijven kostte. De prijs is slechts 3 fr., een bewijs dat hoegenaamd geen winstgevend doel wordt nagejaagd. Wy rekenen dus op een goed onthaal De Dendbrbode. Plechtige Octaaf ter eere van de H. Seraphiesche Moeder Theresia van Jezus. De Goddelijke diensten als volgt Zaterdag 15 Octoberfeest dor H. The resia, Zondag 16 Octoberdo eerste Mis ten 6 ure, met uitstelling van het H. Sacra ment. De solemnele Mis om 9 ure. 's Na middags, ten5ure plechtig Lof en Sermoen. Komt le verschijnen voor 't jaar O H. 1911. Benevens talrijke nuttige raadgevingen en inlichtingen bevat hij ernstige en luimige verhalen, Raadsels, Merkwaardige gebeur tenissen, enz. enz. Hy is ook rijk geïllustreerd en bevat onder meer twee prachtige portretten een van Z. M. Koning Albert en II. M. Konin gin Elisabeth. In een woord een lyvig boekdeeltje van 144 bladzijden welke bij iederen christen vlamink op de leestafel behoort. Hij is te verkrijgen ten bureele dezes aan den zeer gematigen prijs van 0,30 cent. franco per post 0,40. AELST. Schouwburg. o-(o)-o Koninklijke Maatschappij 'tLand van Riem ZONDAG 16 OCTOBER 1910, om 51/, ure. Men zal opvoeren IIKT Iilt%'D. drama in éen bedrijf en VASTENAVOND SPEL, blijspel in drij bedrijven. Prijzen der plaatsen Voorbehouden van Nr 1 tot en met Nr 60 fr. 2,50. de volgende nummers 2,00 fr. Benedenplaat- sen 1,50 fr. Bovenplaatsen 1® raug 1 fr. 2® rang fr. 0,50. Voorbehouden plaatsen te bekomen 't Land van Riem Groote Markt. AALST. Schrikkelijk ongeluk in de statie. Maandag morgend was Frans Verleysen,werkzaam in de fabriek «deCoe- quéau des Mottes in de statio bezig met koopwaren te lossen, toen hy door eenen waggon die aan het manceuvreeren was. omgeworpen en de borBt verpletterd werd. De ongelukkige werd stervend naar het gasthuis overgebracht. Tentoonstelling van Di-ussel. 't Is de 25 October, 't is to zeggen binnen eenige dagen dat ten inilitiezaal van 't Stadhuis van Brussel zal plaats hebben de trekking der 8® reeks van de Tombola der Tentoonstelling van Brussel. Dat zij die willen deolnemen in de kan sen der aanstaande trekking zich verhaasten biljetten te nemen, men hoeft er zelfs bijna geen meer, want de meeste postbureelon bezitten geen moer en in zekere plaatselijk heden maken zo reeds premie. ERONDEGEM. Schrikkelijk ongeluk. Het 2jarig dochtertje van Laurent D'Haeseleiro en Leonlina Vander Paltwasaati het spelen. De moeder had eenen pot kokende pap op den grond gezet; het kindje viel er in en werd zoo org ver brand dat het na enkele uren overleden is. Oi Indien gij een schoone keus hebben van Wolle on Tijk voor Matrat Hupelingen, Linoleum, Toile-cirée benoodigheden wat den tapissiersstie] treft, gaat zien bij Karei Van de Puit, ZusterKorte Zoutstraat, 29, Aalst. NINOVE. Maandag morgen de stoomtram, die om 6 ure uit vertrekt, en in groote snelheid 1 sterke helling tusschen Pamel en Meert kwam aangestoomd, in betsing gekoi met een rijtuig der stoombakkerij fc Van Gucht, van Liedekerke. De ge] van het rijtuig, zekere Van Belle, Liedekerke, werd midden den stee: werd geslingerd en bekwam eene wonde aan het hoofd en talrijke kneuzi; over gansch het lichaam. De ongeluk werd in eene naburige woning gebrs waar dokter Van Bever, van Meert* hem de eerste zorgen toediende en p zijnen toestand hem deed berec! Het slachtoffer is gehuwd en vader va: minderjarige kinderen. Het paard dat erg gekwetst was, ter plaats afgemaakt. Het rijtuig wer] splinters gemalen. DENDERWINDEKE.—FransS werkzaam in de fosfoorfabriek van Violon Van den Bossche en C0, weri de hand in eene machien gevat en bijn de vingers verpletterd. Na geneesku verzorging werd het slachtoffer naü St-Janshospitaal van Brussel overgebn Zeven maanden geleden word de zuster Suys, in dezelfde fabriek, twee vin| verpletterd. DENDERMONDE. GeAnip Sedert verscheidene weken kroeg de: cie iederen Maandag klachten van ven- lende marktkramers, dat onbekende k doeners allerlei waren zooals sta truien, linnen, enz., van hunne kn roborden, niettegenstaande eene byrt; waakzaamheid van wege de policie, Maandag morgend was de agent Lea gelast drie vrouwspersonen, te Leb woonachtig, in 't oog te houden. Enr lijk, op zeker oogenblik zag hij een vrouwen aan oen kraam een voork stelen en hem in haren korf verberget nam haar bij den kraag en leidde ze het policiebureel. 1 Iet is zekere Melaa 42 jaar oud, ocne moedor van 4 kinde Met haar zijn ook tweo andere vrc onderhoord. Een Vlaming-moordenaat Amerika. Men leest in Het Voli Gent Eene vreeselijke tijding, welke in streek groote ontroering verwekt is ta komen. In eene naburige gemeente Ghent, gelegen in den Staat Mina {Vereenigde Staten van Noord-Amen is eene afschuwelijke moord gepleegd De genaamde Desideer Satnat, gelw van Maldegem, heeft zekeren JulimS kelorum, herbergier, letterlijk liet k afgesneden. De moordenaar heeft zich: na gevangen gegeven. Naar het schynt moet de oorzaak gruwelijke misdaad aan een al te lost- leven toegeschreven worden. De dader is gehuwd en vader va scheidene kinderen hij is rond de 50; oud. Hot slachtoffer, dat ongehuwd ia naar het schynt, oorspronkelijk uit omtrek van West-Yleteren, in de prot W est-Vlaanderen De Brusselsche bladen melde een der daders van den aanslag oj inkasseerder Laurent, te Parijs, denk. seerder Ingels in de Nationale Bank 'Brussel poogde te berooven van zijne; tefeuille, inhoudende 260,000 fr. M.Ii gaf het alarm en het publiek hield plichtige aan. Deze verklaarde aan Schoep, policieofficier, dat hy Om Brown is, bookmaker, geboren te Lm die naar Brussel was gekomen om goeden slag te wagen. Uit het ondr bleek, dat Brown eene valsehe idc had opgegeven. Hy werd reeds voord* lijke aanslagen veroordeeld te Dra Hamburg, Berlijn en Galatz. Dronken soldaten van een regiment van Brussel randden by laten van eene danszaal eenen kano: aan, die daar met zijn lief passeerde, mishandelden het koppel zoo deerlyk de burgers er tusschen kwamen e: policie twee der helden mee nam, o: later aan eene militaire wacht ow leveren. De stad Brussel zal zelf de w«rl woningen opbouwen en verhuren die: de wijk der Hoogstraat zal stellen. De bezit sedert jaren vele eigendommeB zij regelmatig verhuurt, en het zyn bureelen die de 128 huizen van de wijl Hoogstraat beheeren, of ze onderverl: per verdiep en zelfs per kamer. De sta. denzelfden wog blijven volgen. Het is de regie do arbeiderswoningen. Een fruithandelaar van de W Graanmarkt te Brussel, kreeg het baj van een Deurwaarder, die hem een ia van 2500 fr. aanbood, welke hy weig? te betalen omdat 't een fictief stuk wü eene valsehe aannemingshandteekefl droeg. De wissel was namelijk getrokken 4 door eenen zaakwaarnemer, die in na zat en zich hierdoor tydelyk uit de e lykhedcn had willen trekken. De fruithandelaar nam den deurwaï' voor eenen oneerlijke, die hem poogd* Som af te truggelen. Hij volgde beffi straat op, tot in eene herberg waar hy deed aanhouden door een policieagent. Dit stond den deurwaarder natuffl niet aan en hij diende by het gerecht* klacht in, wegens wederrechterlyke i houding. Zij las romans. Verleden werd de policie van Sint-Gillis opgeroe; ten gevolgo van het nieuws over i stoutmoedige bandietondaad, gepleegd

De Denderbode | 1910 | | pagina 2