KEPAKATIEN LANDBOUWERS Plaulaardappelen GOEDEREN Te huren of te koop- BURGERWACHT Canada-BOOMEN IV OONHUIZEN Koophandelshuis Banque Centrale de la Dendre Nieuwstraat, IV0 14, AALST. Openbare verkooping Openbare Verkooping schoone Bouwgronden, HOFSTEDE Men Germain Van de Maele, Maatsch.-.ppij SINGER one oor Matras Uej. H>'- Lombardiëstraat, 19( te Sint Gillis. Uit den Schouwburg thuiskomende, rond zij hare 15 jarige meid gebonden op een stoel, in de keuken en het meisje had oen prop in den mond. Hot meisje gaf geen teaken van leven meer en alles dood voron- dorstellon dat zij, tydens do afwezigheid van haro meesteie», het slachtoffer was geweest van stoutmoedigo bandieten. Het alarm werd dadelyk gegeven en n agenten van dienst in de straat, snelden p <?e'! toe. Ook de policie-officier M. Dosschewas dra ter plaats om een onderzoek over deze aanranding te beginnen. Toen keerde 't meisje tot hetbewustzyn terug en vertelde dat tweo bandieten ze rond 9 urea hadden gebonden en eene prop in den mond hadden gestoken. Dan was ze in bezwyming gevallen, maar kon niet zeg gen wat daarna was gebeurd Zy gaf slechts eon onduidelijk signalement op van haro twee aanranders. Toch worden dra opzoekingen gedaan in de gemeente, maar Mejuffer B. stelde vast dat er in bare woning niets was gestolen geworden. Men dacht dus dat de dieven in hun werk wer den gestoord. Het parket werd verwittigd en kwam ter plaast, maar toen wasdiet meisje reeds met vragen gekweld geworden, en was eensklaps beginnen te woenen. Aan M. Dossche vertelde ze aldan dat zij de historie der aanranding had uitgevonden, zij haar eigen op den stoel had gebonden en zich een prop in den mond had gestoken. «Daarna sliep ik in, voegde zy er aan toe, en ik ben slechts wakker geworden, toen de policie er reeds was Dit meisje verklaarde dat zij veel roma- tends, neske histories had gelezen enten gevolge van huiselyk leed, op fantastieko wijze had Z"1 willen sterven. •ile-cirée •issiersstiel in de Pm 9, Aalst, g morgen re uit Brt 'beid lang, >1 en Meer; sin£ gels akkeqj j in Bel den steen m eene ke kneui; ongelut 'ng get:, Meert bereo! 'ader v, t wai, uig w« -FransS ek van i, werd en bjja ïneeskü fer vergetr ie zuster 'ee ving Oeknift reeg ér ïolicie, een Te. Daim rezongeneen banket werd gehouden, oen vuurwerk weid afgestoken en een concert werd gegeven. - Dinsdag morgend toen do boerinnen met hunne boter naar de markt van Rous- selaro kwamen en van 3,60 tot 3,90 fr do kilo vroegen begon er als 't ware eene halve revolutie. De werkvrou ven weiger den te koopen, en begonnen te roepen er te tieren; de boerinnen werden uitgejouwd, de manden omgeworpen, hoeden en mutsen afgetrokken, zelfs werden er vui uitgedeeld, en de verkoopstors v aren vor- plicht te vluchten. Wij kunnen niets anders dan deze ge- weldaden afkeuren. Alwie iets te verkoo pen heeft, tracht er den hoogsten nrijs van te krygen, en die moet koopen didgt naar den lepgsten prijs. Dat is vrijheid voor elk Wil men niet verkoopen aan min, men moet maar zijne waar houden, en de koo- per dio niet meer wilt geven moet- maar niet koopen. Het is te hopen dat er maatregelen zullen genomen worden, opdat zulke voorvallen zich niet meer zouden voordoen. Volgens het schijnt zou do algemeeno werkstaking der Fransclio cheminois uilge roepen zijn, ton minste op het Noordernet, Treinen uit Parijs komen niet toe. Fei"- nies verzoekt do Belgischo statics, geene biljetten meer uit te geven voor bestem mingen hoven St Quentin. Do telegrafische en telefonische verbin dingen zijn ontoereikend, groote vertragin gen zijn te voorzien. Mina •Ar.no: leegi gebet iliui. liet zich 1 Een meisje van Gilly was ook vervolgd voor het schrijven van dreigbrieven, aan eeDe weduwe, welke zij op die wijze poog de 25,000 fr. afhandig te maken. Zy heeft verklaard geene medeplichtigen to hebben en door het lezen van romans tot verzinnen van dit middel gokomen to iyn, om spoedig rijk te worden. Een lijk gevonden te Lookristi. Uit het onderzoek, evenals uit de lijk schouwing, blykt dat hier een ongeluk heeft plaats gehad en niet eene misdaad. Het slachtoffer, Desideer Van Pcteghem, stond Zondag, omstreeks middernacht, aan den ingang der Boschdreef met Pieter Adams beiden waren beschonken. Juist kwamen zwaargeladen wagens van Lokeren voorbij terwijl Petrus Boone en Domien Leyns, uit de herberg van Gus- taaf De Beule komende, naderden, evenals Frederik Vermeulen, komende van 't dorp. By 't voorbijrijden der wagens zegde Van Peteghem tot Pieter Boone Wil ik op de paarden hunne beenen schoppen, waarop Pieter Boone antwoord de Neen, Deesken, ge moogt dat niet doen. Deesken en Adams gingen toch naar de vagens. Pier Adams sprak eenige woorden met eenen der voermans, Ivarel Cours, die nevens zynen wagen ging, en die een oude kameraad van Adams was, die vroe ger nog in den Bosch gewoond heeft. Het is alsdan dat Van Peteghem, die 2 tot 3 meters achter den voerman en Adams gebleven wa3 tusschen de voor wielen voorwaarts is gevallen en is gevat eweo8t niet door een der wielen, maar oor den onder den wagen hangenden bak Do voorman zelf heeft Deesken daar ge zien, alsook de andere bovengenoemde lersonen. Maar aangezien Deesken erg ledronken was en de personen die hem opraapten geen bloed bemerkten, want Deesken heeft niet in het minst gebloed, hebben zy hem opgeraapt en naar zijne woning nog levend gedragen. Men weet het overige. Uit de lykschouwing is nog gebleken dat buiten don gebroken schedel en gebro ken ribben, ook het hart, de lever en al de ingewanden gepletterd waren. Voor wat de gevonden muts betreft, het is bewezen dat hot eono weggeworpen muls is. Het kon verwondering baren dat de voermanswagens niet zyn blyven staan, doch men moet in acht nemen dat niemand dacht dat Van Peteghem gekwetst was. Kerkbrand. Zondag namiddag rond 4 ure is brand ontstaan in do H. Hartkerk, in de nieuwe parochie van den Grimberg8chen8teonweg. te Vilvoorde. De inwoners snelden toe en, reddend wat zij kondon, waren zij nog al spoedig het vuur moester, dat toch noch al veel schade aangericht had. Het hoogaltaar, tapyten, beelden en korkmeubelen werden vernield De bediendo van eene fabriek te Vilvoorde, die een gedeelte van eene in de bank ontvangen som in het water wierp, heeft bekend het overige van de 10.000 fr. weggestopt te hebben. Hij heeft zolf de schuilplaats aangewezen. Men heeft er nog il.300 fr. gevonden. Be som is nu heel volledig. B. zal denkelijk voorloopig vrij gelaten worden. Op aanklacht van eenen inwoner van Tervueren is een koetsier aangehouden, die, terwijl hij sliep, zijne portefeuille met bankpapieren had ontfuscld. De koetsier loochende, maar toen men in zyn bezit eene som van 1500 fr. vond, beweerde hy dat de k&lant hem zelf de portefeuille had toe vertrouwd, omdat hy zelf vreesde te ver liezen. Wat echter tegen hem pleit is dat hy reeds een paar honderd franken van het geld had opgemaakt, Te Tieghem werd met groote feeste lijkheden de honderdste geboortedag ge vierd van Jan Couckc, een houthakker, die er nog kloeker en flinker voorstaat dan menigen eik, die hy neervelde. Er werd hopmarkt. ANTWERPEN, 7 Oct. Men kwo- teert: Aalst bescbikb.Sept.70,00 a000 fr.; nieuwe oogst 74-75 fr. Poperinghe be schik!). Sept. 70,00 a 00 fr.; nieuwe oogst 64.00 a 65.00 fr. Markt vast. Koopt uwe plantaardappelen zooals Krügers en Industries, bij de Gebroeders PYCK, Daraka.ii, Aalst. Deze aardappelen zijn afkomstig uit Friesland en hunne opbrengst is verzekerd. van echten oorsprong zijn van heden af te bekomen by .1. B. W elleken» en /.non», Burgemi-esterplbin (naby do Houtmarkt), AALST. Tweo schepen zyn reeds deze week aangekomen. T'p VlllPPTl te§en Nieuwjaar aan- C11 staande, een Huis ge staan in de Vaartstraat, thans bewoond door M. Cartuyvels, ontvanger der belas tingen Zich te bevragen bij den heerM.L. Gheeraerdts, Burgemeester. OPENBARE VERPACHTING der toebehoorende aan het Arm en Kerkbestuur der gemeente Vlierzele, gelegen binnen de gemeenten Vlierzele, Baevegem, Borsbeke, Letterhautem en Zonnegem. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal op Dijnsdag 8 November 1910. om 8 ure voor middag, ter herbetg In het Gemeentehuis bewoond door den heer Constant De Groote, te Vlierzele, overgaan tot de openbare verpachting der goederen alsmede van het jaehtrecht op zelve goederen, gelegen binnen de gemeenten Vlierzele, Baevegem, Borsbeke, Letterhautem en Zonnegem. Een fabriek gelegen te Ninove met een stoommacbien Nolet van 40 paardenkracht en een ketel Bailly-Mathot van 60 paarden en 12 Atmosphères. Alles gemaakt in 1907. Verders een lintzaag met cylinder van Ganhard en Levassor te Parijs poulics 1,50 m. diameter wagen 12 meters lang. Zich te bevragen ten Bureelo van De Denderbode 194. Provincie OOST-VLAANDEREN. STAD AELST. Zitdijd van den burgerlijken Revisieraad. De Voorzitter van den burgerlijken Revisieraad bericht de inwoners der Stad Aelst dat de Raad zal zitting houden op Dinsdagen 8 en 22 November, 6 en 20 De cember i910, telkens van 17 tot 19 uren, ten Stadbuize, to Aelst Militiezaal. Aelst, den 15 October 1910. De Voorzitter, 0. Van der Haegen. Uittreksel der wet. Art. 26. De burgerlijke Rivisieraden zijn gelast 1. De ioschrijvingslijsten per gemeente vast te stellen, ze aan te vullen of te wijzigen, zelfs ambtshalve 2. Uitspraak te doen over de toelating of de schrapping der vrijwilligers 3. Uitspraak te doen over alle bezwaren gericht, zoowel door het Hoofd der Wacht als door de belanghebbende schutters, tegen de beslissingen van het College van Burgemeester en Schepenen 4. Uitspraak te doen over de bezwaren van de schutters, die redenen tot ontslaging of tot vrijstel ling zouden te hebben doen geiden, ontstaan na hunne bepaalde inlijving 5. Overeenkomstig artikel 48, de opgaven te maken, voorbereid, tot het vormen der korpsen 6. Jaarlijks de nieuw aangewezen schutters te verdeelen onder de verschillende eenheden ge vormd overeenkomstig art. 48 7. Uitspraak te doen over de bezwaren tegen de geldigheid der verkiezingen. OPENBARE VERKOOPING van 107 schoone zware K' GMSEGËAI. De Notaris SOETE, te Lede, zal, ten verzoeke van den heer Joseph Schelfhout, Notaris te Oordegem, op Maandag 7 November igio, om 9 ure voormiddag, in het openbaar verkoopen, de volgende schoone en gavige Canada-Boomen, staande op de volgende goederen te weten A. 60 Canada Boomen, op de Osseweide. 44 in de Blekte. O- 3 in het Reuken. Voormelde boomen zijn van zeer zuiveren was dom en zijn allen gestaan m de nabijheid der kas- dus zeer gemakkelijk voor het vervoer zij hebben eene schoone dikte, zij zijn bijzonderlijk dienstig voor kloefkappers en andere ambachtslie den. Men zal vergaderen aan de Osseweide. Verders zal de verkooping geschieden op ge- one voorwaarden en tijd van betaling, mits slellende goede en gekende borg en betalende het ongeld comptant. OPENBARE VERKOOPING van twee schoone met HOF XE AE1.ST, Keizerlijkeplaats. De Notaris DF. GHEEST, te Aelst. zal, met gewin van palmslagen en gelagen, in hel openbaar •erkoopen. Stad A et st. Eerste koop Een schoon en groot Renteniers- luis, hebbende Salons, Verandha, Keuken en grooten Hof, uitkomende met groote Koetspoort op de Keizerlijkeplaats, geteekend nummer 42, houdende van de eene zijde aan een huis van den heer Francois Heyvaert, van de andere zijde aan het huis onder koop 2 en van achter aan den hof ~m voornoemden heer Heyvaert Tweede koop Een schoon Renteniershuis met Hof. gestaan en gelegen ten voorhoofde aan de Keizerlijkeplaais geteekend nummer 40,houdende van de eene zijde aan het huis onder den 1 koop. de andere zijde aan Dame Cappuyna-Posse- miers en van achter aan den hof van den heer Frans Heyvaert. Onmiddelijke ingebruiktreding. N. B De huizen mogen bezichtigd worden alle Dijrsdagen en Donderdagen der week van 9 tot xi uren voormiddag. Zitdagen Instel Donderdag 6 Verblijf Donderdag 20 October 1 910. Studie van den Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem. De Notaris SCHELFHOUT, te Oorde gem, zal openbaar verkoopen Een perceel MeerBch, te Erpe, sectie D, nummers 215B, 2i6a, 217A en 219D, groot 17 aren 60 centiaren. Enkele zitdag MAANDAG 7 NOVEMBER 1910. Om 3 ure nanoen, ter herberg 0 In de VijfHuizen», gehouden door den heer Alfons Christiaens, te Erpe. Ten 4 uren namiddag, ter herberg «A la Place Impériale», bij den heer Frans Van Mossevelde te Aelst, Keizerlijkeplaats. O.Ti uit onverdeeldheid te scheiden. Openbare verhooping van een alsmede van andereWOONHUTZEN le AFL8T. De Notarissen DE GHEEST, en BRECKPOT. te Aelst, zullen met gewin van palmslagen en gelagen in het openbaar verkoopen 1. Een Koophandelshuis in de Zonne- straat, groot 3 aren 5o centiaren. Bewoond door den heer Arthur Thy- baert. Een Huis en Grond, aan de Hout markt, Nr 14, groot 60 centiaren. Bewoond door Theophiel Verhofstadt en wed. Van den Bergh. 3. Een Huis en Grond, aan de Hout markt, Nr 20, groot 60 centiaren. Bewoond door A. Schelfhout. 4. Een Winkelhuis op den Hoek der St. Janstraat en Houtmarkt Nr 2, groot 50 centiaren Bewoond door Euphrasie Van Balen. 5. Een Huis en Grond, in de St Jan straat Nr 4, groot 50 centiaren. Bewoond door Frederic Ernst en de wed. Van den Abeele. 6. Een Huis en Grond, in de St. Jan straat Nr 6, groot 40 centiaren. Bewoond door Frans Van der Paelt. 7. Een Huis en Grond, in de St. Jan straat Nr 8, groot 50 centiaren. Bewoond door Angelique Van den Broeck. 8. Een Huis en Grond, in de St. Jan straat, N' xo, groot 40 centiaren. Bewoond door Frans De Schry ver. 9. Een Huis en Grond, in de Windmo lenstraat N* 11, groot 30 centiaren. Bewoond door de wed. J. B. De Goet. 10. Een Huis en Grond, in de Windmo lenstraat N' 13, groot 30 centiaren. Bewoond door Charles De Schrijver. ZITDAGEN Instel Woensdag 12 Verblijf Woensdag 19 0ctobe' '9>°- Ten 3 uren namiddag, ter herberg De Borze van Amsterdam bij den heer Charles Van den Bossche-De Wildete Aelst, Groote Markt. NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP Agentschap der Société Générale de Belgique. Nederlegging van geld. Opening van Rekeningen-Courant. Disconto Escompte en Invorder ng van Wissels. Kredietopeningen. Uitgifte, Aan- en Verkoop van Checks op den Vreemde. Kredietbrieven op alle Landen. Financiële dienst voor rekening van Maatschappijen. Beursorders Aan en Verkoop van Actiën en Obligatiën. Inkasseering van Interestkoepons en van Uitkeerbare Titels. Leening op de Titels. Bewaring van Titels. Dienst van Agentschap der - Société Générale de Belgiquo en der Spaarkas van deze Maatschappij. N. B De rekeningen-courant van Dépot doar Je Banque Centrale de la Dendre geopend, brengen eenjn intrest op van 1/2 p. 0/0 per jaay, voor de Dépóts terugbetaalbaar op zicht. 3 p. 0/0 verwittiging va i5 dagen. mits voorafgaandelijke VKNIHTIK van Mobilaire voorwerpen, Ponney paard en gerij, te Aalst, Brusselschen steenweg, ten huize van M. Theophile Van Vaeren- bergh-Coppens, op Donderdag 27 October 1910, om 8 uren 'e morgens, door het ambt van de notarissen BRECKPOT en DE GHEEST, beide te Aalst. De notarissen BRECKPOT en DE GHEEST, beiden te Aalst, zullen open- baarlijk verkoop.n 1. Een Huis, te Aalst, Iloutmaikt, ge teekend n 15, groot 70 centiaren, b woo.,d door Frans Van der Eist. 2. Een Huis met gro te poort en maga zijn, te Aalst, Brusselsche steenweg, ge teekend n. 11, groot 3 aren 60 centiaren. Bewoond door M. Theoph le Van Vaeren- bergh. 3. Een Huis, te Aalst, nevenst voor gaande, geteekend n. 13, groot 70 centi aren. bewoond door Joseph Van de Weghe. 4 Een Huis, te Aalst-Mijlbeke, Berge- kauterbaan, groot 2 aren 8l centiaren. Bewoond door Petrus Verhulst. 5. Een Huis, te Aalst-Mijlbeke, Berge- kauterbaan, nevens voorgaande, groot 4 aren 14 centiaren. Bewoond door Joseph Van den Bossche. 6. 11 aren 22 centiaren Land. te Aalst- Mijlbeke, Bergekauterbaan, gebruikt door Petrus Verhulsten Joseph Van de Weghe. 7. 9 aren S6 centiaren Land, te Ercm- bodegem, Galgenstraatje. Gebruikt door Sieur Meert, te Hekelgem. 8. En 10 aren 90 centiaren Land, te Kerkxken. Gebruikt door sieur Van Ouden hove. Boomprijs fr. 550. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 11 October Verblijf, ,8 '910- Telkens om 2 uren namiddag ter herberg De Groene poort bij dame weduwe Jan Wellekens. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen i° Een huis te Haltert, Eekent, groot 1 aar. 2° 7 Werkmanshuizen te Nieuwerker- ken, Zurendriesch, groot 10 aren 20 centi aren. Bewoond door Philemon Renneboog, de weduwe Fr. Lievens, en andere. Boomprijs fr. 140 30 6 aren 10 centiaren beplanten meersch, te Nieuwerkerken, Zurendriesch. Boomprijs fr. 360 40 En 27 aren 10 centiaren land te Nieu werkerken, Drieschveld. Gebruikt door Philemon Renneboog en de weduwe Frans Lievens. ZITDAGEN Instel, Maandag 17 October Verblijf, 24 - '910 Telki ns om 2 uren namiddag, ter Esta- minetDe Boerenmeid -, bij M. Felicien De Ro, te Aalst, Zoutstraatpoort. Uil dei* hand te koop. te Aalst, Burgemeester plaats, en aan de nieuwe straten, geopend op den eigendom genaamd Het Schaliënhuis. Zich te bevragen ter studie van den Notaris BRECKPOT, te Aalst, Graan markt. Bij dadelijke uitwinning. OPENBARE VERKOOPING van eene TE KERKXKEN, in den Bouhent. De Notaris DE SADELEER, te Erem- b .degem, daartoe in rechte benoemd, zal openbaar verkoopen Eenige koop. Eene bebouwde en beplante Hofstede, te Kerkxken, in den Boukent, groot 9 aren 13 centiaren. Bewoond door Valerie D'Hoir. Eenige zitdag voor toewijzing: DONDERDAG 18 OCTOBER 1910. Om 3 ure namiddag, ter herberg van Constant Monsieur, te Hacltert, in den Eekent. Er zal geen tweede zitdag gehouden worden. Lange Z utstraat, 58, Aalst. vmo-f Ik?eid voor al,e werk 1 1 zich te bevragen, Uil der liund le koop. 3 allerbeste peiceelen Zaailand, gelegen te Hofstade Lindeveld groot omtrent 80 aren. Meulekouter groot 61 aren. (Nabij de Statie van Aais en Schoonaerde Migroveld groot om trent 17 aren. Voor i'e conditiën zich te bevragen Alf. Van der Sloten, Kandidaat-Notaris, Bd Callier, 44, Gent. Fi'nns EeintuiH-Dc Ninef, te Aalst, Korte Zoutstraat, 3, Notarisklerk gedurende 40 jaren, gelast zich met het opmaken van verhuringen, overeenkom sten, doodschulden, vernieuwingen van hypothecaire inschrijvingen, vereffeningen on verdeelingcn, ontvangsten, beschikkin gen van gelden op hypotheek, aankoopen en verkoopen van onroerende goederen raadgevingen voor notariale zaken Gematigd loon en eerlijke bediening. Wijnen, Likeuren, Genever HUIS VAN VERTROUWEN Nr 3, Esplanadestraat, AALST. o§o Bordeaux wijnen. Bordeaux vieux de flcscli fr 1.00 Médoc - »1.10 Fronsac -1.25 S'-Emilion - 1.50 S'-Eslèphe n 1.75 S' Julien 2.00 Sl-Julien vieux 2.50 Pontot-Canet 3.00 Witte wijnen. de flesch Tours Tours vieux Tours sup. Graves Sauternes Mosello Niersteiner Johannisberger Champagne fr. 1.10 1.25 1.75 1.10 1.75 1.50 2.00 2.75 tjnen van alle merken te beginnen van 2.75 fr. de flesch. Porto, Madère, Malaga, de flesch fr. 2.00 Byrrh van het huis Violet FreS Thuir 2.70 Genever de liter, te beginnen van fr. 1.50 Hasselt r 2.00 Hollandschc Schiedam, de liter 2.80 Hot wit Stoopken 2.20 Franschen de liter fr. 1.50 en 1.70 Ai.le fijne Likeuren, zooals anisette Suisse, Duval, Triple sec, Elixir do Boca, Advokaat, Marasquin, crème de Fraises, in liters, halve, en vierde van liters. Lastvrije Likeuren, zooals Chocolat, Kwast, Kriek, de liter fr. 0.90 Boeals krieken en rozynert 1.25 Porto n 1.30 Witte wyn 1.17 Sancson Kina i.75 Groseille 1.50 Grenadine 1.60 Citroen .75 Spiritus van azyn, do liter fr. 2.S0 Azijn aan de liter fr. 0.30 en 0.40 Besten wijn-azijn d'Orléans fr. 0.75 Gucuze-Lnmbic, extra aan fr. 0.35de flesch Oud-bier I)o Gheest 0.40 Haarlemmer Olie 0.50 Stalbezems liet pak fr. 4.00. van N A AIMACHIENEN aller stelsels en merken\ worden zorgvuldig gedaan in de bijzondere werhuizen der Aalst 9, Albert Liénartstraat, Spoedige bediening. - Goedkoop.

De Denderbode | 1910 | | pagina 3