D1RKA Zondag 25 October 1910 5 centiemen per nummer 649,e Jaar 4301 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. Alles is duur. K GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. De Vlaamsche rekruten en de nieuwe legerwet Tulpen. Planting. Het hypokriet orgaan Spaansche Oproerlingen van 1576 te Aalst Stad Aalst.-Werkbeurs DITJES en DATJES. NDERBODE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- aemng van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor Je Stad 5 frank met den Post verzonden e frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden ir. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. - De onkosten der kwittantiën door de Post ont ningen zyn ten laste van den schuldenaar. Men Schrijft in bij C. Van de Dutto-Goossens, Korte Zoutstraat. Nr 31 en in alle Postkantoren des Lands. Per drukregel Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1-00 Vonnissen op 3° bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden met teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. CU1QUK MUUM. Valst22 October 1 O 1 O. Op 't laatste Congres der Belgische frankskiljons te Brussel werd hevig uit gevallen tegen de volksvertegenwoor digers die 't voorstel hadden durven nederleggen in de Kamer, dat voortaan van alle militaire geneesheeren do ken nis der Nederlandscho taal zou worden geëischt. Dat werd vooral wraakroepend over dreven gevonden voor de doctoren, die in de waalsche garnizoensteden werk zaam zijn. Alsof ook de bevolking der regimen ten in het Walenland gelegen, niet voor een groot gedeelte uit Vlamingen be stond. Iedereen weet toch, dat onder 't regiem der nu pas vervangen wet, op 10 soldaten 6 Vlamingen waren tegen 4 Walen. En die meerderheid zou het recht niet hebben, in geval van ziekte, begre pen te worden door den man, die door den Staat wordt aangesteld en betaald, om over den gezondheidstoestand der soldaten te waken, door den militairen doctor, die bij ongeval of ongesteldheid hulp heeft te bieden, 't zy in de visite kamer 't zij in de gasthuizen Alleen een verstokt vlaamschhater kan viDden dat, wat hier gevraagd wordt, niet billijk is en rechtvaardig. Er dient nog meer voorgesteld, ge- eiscbt te worden. Aan Vlaamsche soldaten, aaQ Vlaam sche ouders en voogden moet in 't Neder landsch geschreven worden door den commandant der compagnie. De bevelen 's morgens en 's middags in de kamers mondeling medegedeeld of op de zwarte borden neergeschreven, moeten tweetalig zijn. Een niet uitge voerd bevel wordt altijd streng gestraft. De Vlaamsche soldaat heeft het recht to weten wat hem bevolen wordt. Nu reeds bestaan in elke kompagnie. (is dat ook waar voor alle Waalsche garnizoensteden voor het aanleeren der theorie, twee afdeelingeneene Vlaamsche en een Fransche. Die verdee ling wordt door de nieuwe wet bekrach tigd, want zegt deze Voor het examen opgelegd tot het bekomen van den graad van korporaal of van brigadier, worden de Vlaamsche, de Fransche en de Duit- sche taal op gelijken voet gesteld en mogen de belanghebbenden eene van die drie talon gebruiken naar hunne keuze.» (Art. 1, 8°). Dat is van het hoogste belang voor de Vlamingen, want vergoten wij niet dat den dag waarop de getalslrekte van liet leger sal bereikt (42.800 vredeseffectieven) zijnde diensttijd nog met een derde zal kunnen verkort worden dus 10 maand in plaats van 15) voor de soldaten die bovengemeld examen zullen hebben af- gelegd. Nu worden de lessen, die tot die exa mens moeten voorbereiden, uitsluitend in bet Fraosch gegeven. De eentalige blijven er uitgesloten. Do nieuwe wet maakt een einde aan dien toestand. De voorbereidende lessen zullen nu ook in bet Nederlandsch dienen gegeven te worden, zoowel in het Walenland als in de Vlaamsche provincies. Vlaamsche jongens, die uwe moeder taal spreekt en schrijft, Vlaamsche ouders, die wenscht, dat na 10 maand dienst, uwe kinderen weder huiswaarts keeren, waakt dat, tot uw voordeel, de nieuwe wet eerlijk worde toegepast. In zijn antwoord op de redevoering, door den Voorzitter van het krijgsge rechtshof, den 7 Januari 1910. in liet Koninklijk paleis te Brussel uitgespro ken, zegde koning Albert o. a. Door het afschaffen der plaatsvervanging tre den eindelijk alle klassen der samen leving vereenigd op... En zoo zal het zijn. Nevens den arme komt nu ook de rijke, nevens den onge letterde de jongeling die nog wat racer kan dan lezen en schrijven, die middel bare studiën deed, die wetenschappen studeerde en talen, waaronder Frausch. Tot de Franschkennonden onder de Vlamingen wilden wij hier nog even 't woord richten, want op hen drukteen zware sociale plicht. Hunne Vlaamsche broeders minderbedeelden naar op voeding, ontwikkeling en zelfstandig heid hebben zij tot voorbeeld te strek ken, hulp en steun te bioden waai' het kan. Dat zij zich niet afzonderen, niet onttrekken aan 't nieuwe midden, waarin zij zich welhaast zullen verplaatst zien. Vlamingen zijn zij, onder de Vlamingen! In sommige compagnies bestaat de verderfelijke gewoonte alle Fransch- kennende Vlamingen bij de Walen bij te rekenen. Langs den eeneu kaut heeft men aldus de eentalige Vlamingen, die slechts de lagere school bezochteD, soms nooit ter school gingen of vergaten, wat hun vroeger werd aangeleerd langs den anderen kant de Walen, hebbende, (toch in de nyverheidstreken) hetere scholen bezocht, dikwijls vakonderricht geno ten in de moedertaal. Op dezelfde ban ken zitten ook do Franschsprekende Vlamingen, die eene middelbare school bezochten. De meest ontwikkelden, de knapsten zitten bijeen euspreken Frausch. In 't Fransch brengen zij hun ne verschillende kundigheden byeen, vertellen in de theorie-les in *t schieten, wat zij weteu vaD zwaartekracht, mid- denpuntvliedende dracht, enz. Het is de geleerde hoek in de soldatenkamer tegenover den -ezelshoek de Fransch sprekende soldalen, tegenover diegenen, die enkel Vlaamsch verstaan. Geletterde, gestudeerde Vlaamsche rekruten, houdt u ook langs den Vlaam- schen kant, zit vooral mèe op de Vlaam sche banken, nevens de boerenzonen, do burgerskiuderen en de werkliè uit Vlaamsch België eu Gij zult meehelpen tot hunne cn ook tot Uwe zedelijke en verstandelijke ontwikkeling. Het leger is tot heden de meest vor- franschte onzer instellingen geweest, waar de Vlaamsche, franschonkundige soldaat als een paria werd behandeld. Op feiten van verongelijking van den Vlaamschen soldaat ter wille van zijn taal, moet een wakend oog gehouden worden. Wij doen een beroep op de Vlaamsch- gezinde burgerszonen thans bij het leger ingelijfd, dat ze zich met ons in verband zouden stellen, ons hun adres zouden opgeven. Ock do Vlaamschgezinden in 't algemeen verzoeken we dergelijke adressen, die hun bekend zijn, to willen meedeelen aan het Secretariaat van het Algemeen Nederlandsch Verbond 20, Spiegelstraat, Gent. Gedurig hoort men klagen dat alle levensbehoeften duur zyn ja, peper duur... Het vleesch is duur, de boter is duur, het brood is duur en dees jaar zijn de aardappelen ook duur. Nu, dit is niet alleen voor België maar voor alle landen. Wat het vleesch betreft, willen zekere lieden doen gelooven dat de duurte toe tesclirijveu is aan 't feit dat het vreemde vee niet iu ons land mag ingevoerd worden, i. a. w., dat de grenzen voor 't vreemde vee gesloten zyn. Nu, dit is eene dwalinghet vreemde vee mag ingevoerd worden, de grenzen zijn Diet gesloten. Voorzorgen zijn alleen by doD invoer genomen opdat ons inlandsch vee door de muil en pootplaag niet zou besmet worden. Wat zouden de gevolgen zijn moest onze inlaudscho veestapel door muil- en pootplaag besmet worden Dit zou do veekweek, tot schade van de land- houwers, bijna onmogelijk maken, 't gene de slachtbeesten nog duurder zou maken... Dus de maatregelen genomen om het vee gezond te bewaren zijn niet alleen voordeelig aan de veekweokers maar ook aan de vleesch verbruikers. Het vee, beweert men ook, moet inko mende rechten betalen. Dat is waarheid Nu dc inkomrechten zyn zoo geiing dat ze geen invloed kunnen hebben op den prys van 't vee. Verleden jaar was het vee goedkoop en men betaalde nogthans ook inkomrech ten. Zij dus die beweren dat het vleesch duur is omdat de grenzen gesloten zijn en omdat het vee inkomrechten moet betalen sparen de waarheid Is er iols schooner dan een welgelukt en riikbloeiend bloemperk van tulpen en het is met fierhed dat de liefhebber eu do hovenier, aan huimo vriendeD, den uitslag van hun wonderbaar werk laten aanschouwen. Is dit resultaat toch zoo moeilijk te bekomen Volstrekt niet, en hoewel gij in deze kuituur niet tot de volmaakt heid kunt komen toch moogt gij ten minste verzekerd zijn e-'n zeer benijdens waard igen uitslag te bekomen, wel te verstaan, indien gij in uwe teelt de drie volgende voorwaarden vereenigtie eene goede variëteit, 2e eenen goed gereed- gemaakten grond en 3e eene geschikte bemesting. Voor wal liet eerste punt betreft, zul len wij de keus hebben onder de talrijke variëteiten in alle katalogen boschreven beuij in mengeling of met afzonderlijke kieureu zekere verscheidenheden zoo als Due de Tholl en zyne ondervariëtei ten, T. Chrysolorr, T. Cramóisi brillant, in bloemperk geplant, met afgezonderde verscheiden lieden maken buitengewoon eflekt. Do tulpen vragen vooraleenen lichton grond diep omgewerkt en overvloedig gemest met voedzamo stollen die oogen- blikkelijk kunnen opgeslorpt worden, daarom, behalve eene goede laag ver teerd mest of terreau zullen wij, 50 gr. superfosfaat, 40 gr. kloorpotassium en 30 gr. zwavelzuren ammoniak onder graven, per vierkante meter deze laatstede helft voor en de helft na den winter. De invloed dezer meststoffen zal zich bijzonder doen gevoelen bij de ont wikkeling van kolossale bloemen met levendige kleuren, vergezeld van groote en schoone groene bladeren, die won derwel overeenstemmen met de schitte rende kleuren der bloemen. De tulpen worden geplant in October, hetzij in banden, hetzij in bloemperken, op 10 cm. diepte, ze zijn zeer winter hard on hebben dus geen schutsel uoodig. Bij de eerste lentedagen, zal men den grond eens goed ophakken, zoohaast de bladeren uitkomen, om don grond te verwarmen en de zwavelzuren ammo niak onder te krijgen. Volgens de plaats waar de planten staan komen de bloe men te voorschijn in April of Mei in Juni wordende bladereu geel eu korts nadien verdrogen ze, inen trekt do bollen uit en bewaart ze tot Oktober, op welk tydstip, zy terug geplant worden. G. Impatient, Leeraar-Tuinbouwschool, Vilvoorden. der liberale firma Vijf Ezels C° deelt een schrijven raeê van heerschap Rens, onze liberale Volksvertegenwoor- diger, getiteld De kankor der kloos ters en handeleude over de revolutie in Portugal. Het zou ons te verre leiden moesten wij al de onwaarheden, om niet te zeg gen bugens, doen uilscli ij non iu 't f ictum van heerschap Rens vervat. Slechts enkele gewelddaden zijn er, zegt hij. in Portugaal gepleegd gewor- n dun... En 't mag wonder heeton, huiten de schermutselingen welke bij een oproer onvermijdelijk zijn, zijn er in Portugaal, men moet het bekennen, n geeno verwoestingen aangericht ten zy aan de kloosters, de aanhangers der gevallen monarchie, hunne eigen- dommen, de openbare gebouwen, magazijnen, bankhuizen, alles bleef onaangeroerd, behalve do kloosters, behalve de jesuïeten. Als men priesters en kloosterlingen vermoordt of mishandelt, als men bij zondere huizen overrompelt, als men andermans geld en goed rooft, als men 'Kloosters plundert, als men beeldstor merij in de Kerken pleegt, gelijk in Portugal liet antiklerikale kanailje deed, zijn dat maar schermutselingen welke bij een oproer onvermijdelijk zijn, zegt Heerschap Rens. Maar wat wil men, het liberalism juicht aan zulke schan dalen toe van 't oogenblik dal Priesters, Kloosterlingen er 't slachtoffer van zijn. Volgens heerschap Rens zyn liet de kloosterlingen die de revolutie hebben uitgelokt. Immers moet men uit de gebeurtenissen en uit de houding van 't volk in Spanje en Portugaal niet afleiden dat de kloosters slechte in- richtingen zyn, bovenmate hatelijk en schadelijk, en moet men er uit o besluiten dat de uitbreiding van den kanker der kloosters eene kwaal is waartegen in 't belang van 't volk middelen moeten gevonden worden. En verder stelt heerschap Rens de volgende vragen En is 't ten nadeele niet van burgers, neringdoeners en werklieden, dat we overal iu ons laud do paleizen zien verrijzen dier kloosterlingen die naar ons land zijn uitgeweken. i Zullen wij in België ook zekeren dag de kwestie van den kanker der kloosters niet op te lossen hebben. Er zal eveneens in België een dag komen waarop iedereen erkennen zal, dat, in ons land, ook het klooster o vraagstuk opgelost moet worden zoo men niet verlangt dat het volk zich met de oplossing gelaste. Neen, heerschap Rens, 't zal het volk niet zijn dat zich met die oplossing zal gelasten, maar wel de liberalen en de socialisten gelijk het door het maconnie- ke is besloten. Lc Peuple het orgaan van socialist Vandervelde verklaarde de verledeuo week met klank en in vette letters, dat het met de kloosterlingen en hunne kloosters ook zal gebeuren gelijk in Frankrijk en Portugal als de liberalen en socialisten hier zullen meester zijD. Ivome eens over België, schrijft Vandervelde, de golfslag dieFrank- i> rijk zuiverde zoo als dit nu in Portugal geschiedt, dan moot men zich geens- zins verwonderen te zelfdertijd in den afgrond te zien verdwijnen het w rak der reactie, met de geheel daar aan gekrampte sccle.Deze heeren meer bezorgd om het lot hunner politieke barak dan om de toekomst van hun- nen godsdienst, bemerken het gevaar o niet Vooruit, het orgaan der Genlsche Socialisten is nug~nitdrukkelyker spre kende over de revolutie in Portugal o Peuh 't Is maar eeu burgerrevolu- tiea zegt het roode orgaan in zyn nr van Zaterdag 10 October 11. Als wij 'nen keer revolutie makon, dan zal het anders aan de ribben hou- den En de tijd van de sociale revolutie nadert snel, Partijgenooten d de sociale revolutie wordt ook meer en a meer onvermijdelijk Bleef de portu- geescho rogeering ziende blind en hoorende doof, de kapitalistische klas over de gehoele wereld toont zich even koppig en onhandelbaar tegenover de gewettigde volkseischen. De uitbarsting wordt dus eren on- vermydelijk en zij zal geweldiger en uitgebreider zijn dan de revolutie in Portugal. Dat is klaar en duidelijk niet waar, heerschap Rens OF DE DOOR PfrnLS "VAINI NUFFEL. 29e vervolg. De muitelingen braken dus in het bloeiend klooster. Gelukkig hadden de bewoners tijdig de kostbaarheden voor een goed deel kunnen verbergen eu, inwendig hij die gedachte getroost, ver droegen zij met verduldigheid de mishandelingen en martelingen, welke men hun toebracht. Nopens den aard der schurkerijen, alsdan gepleegd, blijven allo bijzonderheden in den nacht van drie vervlogen eeuwen misschien voor altijd ongekend. Zou nel evenwel te gewaagd zijn, hier terloops op te werpen, ol men de voorvallen van 1575 met deze van 1582 en omgekeerd met onachtzaam verwisselde Dit komt ons niet onmogelyk voor, vooral wanneer de geschiedschrijvers De Polter en BroecKaeri zeggen De bezetting der stad was den Wilhelmieten zoo noodlottig, dat zij niet alleen verplicht waren verscheidene goederen aan de stad te verkoopen, maar vier jaien a er vroegen om hun vervallen gesticht te mogen verlaten eu j het Kapittel der Sint-Martenskerk ingelijfd te worden; net- gene hun werd ingewilligd, doch dc inneming der Deuzen den nacht van 22 tot 23 April 1582 was de 0°|'zaak bemachtiging niet kon uitgevoerd worden. (1) M.-J. De (1Compareerden voor scepenon Impe, prior, Broeder Gillis Philips, supprior, Broeder Erasmus vanden Sieenc, Bioeder Joo: •Broeder Erasmus vanden Sieenc, Uioeuer aoos w" 1d<-T t 00j.^°'. yp0l,jur Ghyebreclits, Broeuer Cornells Cools, Broeder Simon willemvneii deser Miehiel De beckere, alle religieusen vanden godshuuse yaad.er Wh P •tede, de welcke h'ebben *»&r lekenlet gr vanüe stadt by de gerebelleerde ij gitin».in ïju by de rept enkel weinige woorden over de verwoesting, eenige jaren later gepleegd. Wij tasten derhalve volop in het donker en verliezen ons in gissingen. Wat feitelijk bewezen is en onze aangehaalde vermoedens staaft, is dat de Spaansche huurlingen ongeveer honderd dagen in liet klooster bloven gekwartierd. Ook dc toenmaals in groot getal bestaande geestelijke instellingen hadden in die beroerde dagen veel te lijden. Met het aanvangen van de Oogstmaand brak ook het oogen blik aan, dat de stad van geldmiddelen uitgeput geraakte. Ontzettende mare Aireede 180,000 guldens had het stedelijk bestuur moeten uitgeven alle hulpbronnen waren uitgeput, alles van waarde ten gelde gemaakt en voortdurend bleef de bezitting schatting op schatting stellen. De toestand werd meer om meer nijpend. Het stadsbestuur, ten einde raad, richtte zich naar Mechelen, Antwerpen en Brussel, deze steden ver- Spatnsnaerden, als het onderhonden van diversche soldaten, aldaer gelogeert ende gefoureert, le overvallen, vercocht ende gecedeert bebbene, vercoopen ende eedeeren by desen lol behouve van joncheer Cornelis Caheliau, tzynent hoirs ende naercommers behouve, alzulcke actie van recompense, instant ende verghelt, als heml. ende huerl. couvcnle zoude moghen compoteeren ten laste vanden lande van Aelst oft ter stede, ende den gheineencn insetenen van dien, ter causen van het onderhouden vande zelve SpaeDgnaerdeu voor den tyd van C daghen, ende bet melgaders van alzulcke groude van erven als zy hebben moeten derven tot het maken vande nieuwe bolwereken ende het fortitlcren vander voors. stede, ende eerst int tbollewerck, staendu aen de Scherretccrre, twelck geheel genuect ende geërigeert es op huerl. eyghen grondt van meersche Voorts van tbollewerck, vande Cattestrale, staende in de pari ie up zeker huerl. veldeken genaempi tScherreceldeken Ten derden het bolle werk van den Domme len, twelck oock geheel up den grondt van de comparanten es geërigeert, nietgaders voorts in tbollewerck vauder Pontstraetpoorte ende tgueoe getnaect au den Bluuueti Ihurre, metgadersallc tguene dies zy breeder in de fortificatie vander selwr stede van huerl. eygene gronden moghen hebben gederft, niet bezondert noch uitghesteken... Ende dat voor zeker sonnne van pi nnynghen, die de compa ranten bekennen daervoren te hebben ontfacn ende geprorathtccrt tbebbene Actum dpn XXII September anno XV* LXXVIII Stadsarchief. - Schepfntnluek tan 1578. (1) De Gand M. J. Recherches sur Ia vie et les editions de Thierry Mar tens. Den 22 April 1582 drongen de Geuzen in de stad, maakten er zich meester van het klooster der Wilhelmieten, stalen hel misgewaad, schilde rijen en andere kunstschatten, plunderden de bibliotheek niet de onverkochto boeken van Martens, die zij ter Groote Markt tot pulver verbrandden. De vleugel van het vrecmdeliugenkwarticr, bewaarplaats der archieven, werd teenemaal verwoestlater heropgebouwd, doopte men hem Martensüouw of Martkns- pand. zoekende, hun lood en buskruit, alsook eene som van 20,000 guldens te willen leenen. Op het hoofd van vrouw en kinde ren beloofden de gekerkerde wethouders hunne ambtgenooten, dat zij het verscholen geld met de kroozen na hunne invrij heidstelling eerlijk zouden tcrugkeeren. Eenvoudig genoeg om aan het welgclukken hunner pogingen te hopen, viel de teleur stelling den magistraten dubbel hard, bij het zien dat al hunne streelende vooruitzichten als een kaartenhuis ineenstortten. En te recht. De stad Mechelen liet weten, dat zij geld, buskruit noch lood bezat en, voornamelijk dat het haar streng verboden was, de belegerden, onder welk voorwendsel ook, iets te zenden lankmoedig had men antwoord van Brussel en Antwerpen verbeid, maar deze gebaarden alsof zij nooit iets hadden ont vangen, Verscheidene dagen verliepen. Ten laatste scheen de hemel deernis te hebben met het erbarmlyk lot der Aalstenaars. Trouwens, de Staatsraad beloofde den losprijs der gevangenen te zullen voorschieten. Die tijding deed de bedrukte bevolking eenen zucht van ontlasting loozen men hoopte, dat, eens de stadmenners op vrije voeten, vredelievende onderhandelingen zouden worden aangeknoopt. Zelfs dc bezetting zag er, in af wachling, van af, nieuwe baldadigheden te plegen en bleef eenige dagen werkeloos.... Helaas, nogmaals dozelfde begooche ling Het geld kwam niet, de gezichteinder benovelde, liet verschiet haakte een opdoemend onweder af. De Spanjaards verloren alle geduld, onstaken in woede, en voorgevende, dat men van hunno goedheid misbruik maakte en zij ten speelbal eener dweepzieke menigte dienden, bewaakte men met verdub belde strengheid de gevangenon en de furie herbegon. Van de toenmalige Kattcstraat zich heden nog een flauw denkbeeld vormen, ware onmogelijkhet verschil met de thans genaamde Leopohlstraat was hemelsbreed. Ter Groote Markt, bij liet inkomen, ging men eene steencn brug door, die het Steen hedendaags nog Grauwen Steen genaamd, weshalve hel met de bouwstotfen van h'Joud gebouw werd opgericht met het Belfort verbond, zoo dat men van den eenen in den anderen bouw gaan kon. Worden gevraagd door de Patroons 1 Meubelmaker, (huiswerker); 1 kuiper, halve gast. Vragen der Werklieden 1 Voerman 1 vuurstoker-machinist 1 schrynwerker 1 bureelbediende (berin- neling). (Wordt voortgezet). Verboden nadruk. De Vier plichten van een echten katholiek ten opzichte der goede druk pers zijn Zich abouneeren Ze verspreiden Ze ondersteunen Eraan meéwerkcn Groene volksfoppery. Ja, allyd dezelfde volks foppery Vi rscli'idenc viier.den van den buiten •/ijn ons komen vragen welken beer Baron de Bélhuno het is die met Pio Daei.s op Zondag 23 October, dus mor gen, te Peuderhautem gaat meeting houden. Ze denken allen dat liet don heer Baron Louis do Béthunc is. Nu dat is niet te verwonderen da irde voornaam niet wordt aangeduid in 't Land van Aelst... Nu do lieer Baron de Bêthune die met pak en zak naar de groene kliek is over- geluopen is niet den heer Baron Louis de Béthune, verblijvende op 't kas teel Overhamme maar wel Baron Karei de Bethune, wonende op de Keizerlijke plaats te Aalst... Waarom heeft Pic Daens opzettelijk den voornaam weggelaten van den heer Baron de Béthuno dio naar Denderhau- tom gaat helpen meeting houden Wel om te doon gelooven dal het den heer Baron Louis de Béthune is. Ja, altijd dezelfde volksfopperij

De Denderbode | 1910 | | pagina 1