Rechterlijk Kronijk. Wetgevende Kamers. Sint-Martenskerk. Slad Aalst.-Werkbeurs van St-Martinusgesti cht Vrijschutter Almanak van Affligem Allerhande nieuws. Holland. Frankrijk. Engeland. Gcu/enixtlcnth'li. Een geuzenblad van Rome heeft uitgestrooid dat het Vatikaan aan den kardinaal Pichelmy verboden tiad het huwelijk van Prins Viktoor-Napoleon met Prin ses Chmentina van Bdgië in Ie zegenen dat om liet koninklijk huis van Italië te beledigen. De moeder van Prins Napoleon is Prinses Clotilde, tan to van Koning Viktoor Emmanuel van Italië. De geuzenbladen van België en van i nderc landen hebben zich verhaast dat nieuwsje over te nemen. Dat nieuws is volkomen valsch, zegt het katholiek Italiaansch blad Momenlo van Turijn. Kardinaal Richelmy is nooit aange duid geweest om het huwelijk in te zegenen van eerst af aan is het de Bisschop vanBiella geweest die gekozen is geweest, uit reden zijner vriendschap betrekkingen met Princes Clotilde, de moeder van den Bruidegom. De geuzenbladen hebben dus eene leugen uitgevonden om de gelegenheid te hebben den Paus te kunnen leelijk maken. Daaruit blijkt nog een» hunne kwade trouw. En de uitvinders van al zulke leugens zouden willen doorgaan voor deftige menschen RECHTBANK VAN OUDENAARDE Rechter beleedigd. Tijdens een kiesenkwest, gehouden door M. De Beer, plaatsvervangend vrederechter to Neder- brakel, werd deze grof belet died door den genaamde» Adolf Van den Dooren, agent in kicszaken te Ronse en afgevaardigde van de Liberale Associatie van Oudenaarde. M. De Beer diende eene klacht in en Van den Dooren word voor de rechtbank van Oudenaarde verzonden, die hem Vrijdag veroordeeld heeft tot 300 franken boet of 3 maand gevang. De straf is onvoorwaar delijk. o Notaris Jules C. van Herstal (Luik), verscheen voor de rechtbank beschuldigd ven eene reeks gcldverduïstcringcn. Gezien de bekentenissen van den beschuldigde, verzaakt men aan 't verhoor van meest al de getuigen. Toen men hem sprak over zijne ongelukkige vrouw en zyne tien kin eeren, brak C. in snikken uit. De goldver- duistoringen bedragen 37,000 fr. De rechtbank veroordeeld hem tot tien straffen xan 4 maanden gevang en 26 fr. boet. Hij werd dadelijk aangehouden en staat nog verantwoordelijk voor andere beschuldigingen. OPENING DER Gisteren dijnsdag had de opening der Wetgovende Kamers plaats, door eene troonrede welke wij in ons toekomend zondagnummer zullen medcdcelcn Rond 1 1/2 ure deed Koning Albert zijne intrede en werd onthaald op een algemeen geroep van Leve de Koning en oorverdoovende toejuichingen. Ailéén de socialisten gedroe gen zich als oprechte straatleiren en schreeuwden Leve bet algemeen stemrecht, Ontbinding, enz. docli hun geroep wenl overheorscht door de aanhoudende kreten Levo de Koning Weêrom hadden de rooden briefjes in do zaal gew orpen waarop stond Algememeen stemrecht, Ontbinding. Bij den terugkeer des Konings mani festeerden eenige woelmakers die men hun lesje had opgespeeld in 't Maison du Peu- ple, en welke don koning allerlei beleedi- gingen na riepen. In de straat werden do heeren staats ministers Beernaert en Woeste door een groepje roode manifestanten uitgejouwd, doch zij moesten zich spoedig terugtrokken tegenover de misnoegde houding van 't publiek. Gezel Hubin mot de gezellen Destrée on Roy er by 't verlaten der Kamer trokken op een groep manifestanten af welko door de policie uiteen gedreven wierden. Gezel Hubin wilde eene aanspraak houden, doch een policie-inspectcur verzocht hem zijnen weg voort te zotten. Op zijn weigeren werd hij aangehouden en naar het polieiebureel der Waux-Hall geleid. Door het optreden van Mr Waroqué wierd gezel Hubin terug losgelaten. AEL8 T Gedurende de wintermaanden, zullen in de mis van li uren, op den 1J Zondag der maand de volgende Franscho Conferen- tiën, gepredikt worden. De gewijde redenaar zal over de volgen de onderwerpen handelen. Zondag 4 December 1910 De inwen dige beletsels van 't christen leven. Zondag 1 Januari l9il De uitwen dige beletsels van 't christen leven. Zondag 5 Februari 1911 Terugkeer tot het christen leven. Zondag 5 Meert 1911 Verhevenheid der christene ziel. Worden gevraagd door de Patroons 2 schrijnwerkers 2 smedersgasten 1 gazwerker. Vragen der Werklieden 1 bureelbediende (beginneling); 1 schoen maker 2 katoenbewerkers i daglooner, Oud leerlingenbond TE AALST. Op Zondag 20 November aanstaande, te 5 uren zeer stipt, zal dë Tooneelafdceli r.g u In Liefde Bloeiend haar jaarlykschfeest aan de achtbare bevolking van Aalst en omliggende aanbieden. Een groot en hartroerend drama eene episode uit den oorlog tusschen Enge land en Transvaal zal opgevoerd worden, alsmede een zeer geestig blijspel getiteld Do vreemde Doktor. Een symphonic, onder de leiding van M. J. Cammaert, muziekleeraar, zal met eenige uitgelczene stukken het feest op luisteren. Kaarten voor voorbehouden plaatsen aan 2 fr. voor dc le plaatsen aan 1,50 fr. voor do tweede plaatsen aan 1 fr zullen eerlang ten huize aangeboden worden en in St-Martensgesticht te verkrijgen zijn. Do opbrengst van het feest dient tot een uitmuntend goed werk, tot ondersteuning van het vrij katholiek onderwijs. Namens het Bestuur De Schrijver, De Voorzitter, F. Clinckaert. Baron L. de Bethune Komt te verschijnen DEN voor't jaar 0 H. 1911. Benevens talrijke nuttige raadgevingen en inlichtingen bevat hij ernstige en luimige verhalen, Raadsels, Merkwaardige gebeur tenissen, enz. enz. Hij is ook ryk geillustreerd on beval onder meer twee prachtige portretten een van Z. M. Koning Albert en H. M. Konin gin Elisabeth. In een woord een lijvig boekdeeltje van 144 bladzijden welke bij iederen christen vlamink op de leestafel behoort. Hij is te verkrijgen ton bureele dezes aan den zeer gematigen prijs van 0,30 cent. franco per post 0,40. AALST. Sedert twee dagen woedt er oen hevig on weder over onze stad, het regende zeer geweldig, gevolgd door hevige windbuien, waardoor er op vele plaatsen groote schade is aangericht, onder ander was dit het geval in do fabriek van M.Gee- rinckx-De Naeyer, waar oen gedeelte van de schouw afgevlogen is. Op den Gcnt- schen steenweg, bij Bcnoit Van Dam, is do helft van het dak afgerukt. Dinsdag namiddag is hot parket van Dendermonde te Aalst afgestapt, ten einde dc zaak te onderzoeken van den kleinen Van den Brempt, welke over eenige dagen door den bierwagen van de heeren C..., brouwers, verpletterd is geworden on ten gevolge der bekomene wonden overleden AALST. Zondag morgend verga derden de leden der Rederijkkamer De Catharinislen, in hun lokaal Het Brussel hof ter gelegenheid der inhuldiging van hun nieuw vaandel. To zamen met de leden der koninklijke maatschappij Het Land van Riem en de maatschappij Voor Taal en Vrijheid, begaven zij zich stoetsgewijze, met het muziek der Turn- maatschappij Willen is Kunnen, naar het Stadhuis, waar zy ontvangen wierden door de heeren Burgemeester en Schepenen, en waar hun, na eenige aanspraken door den heer Burgemeester, het nieuw va:mdcl is overhandigd. Daarna trokken zij stoets gewijze naar de kerk van St-Martinus, alwaar zij de mis-van 11 ure hebben bijge woond, en hun vaandel werd ingewijd. AALST. Zaterdag avond ontstond een begin van brand bij de kinders Van Nuffel, winkeliersters, Nieuwstraat. De toegesnelde geburen konden liet vuur uit- dooven. Indien gij een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde pryzen be diend worden, begeeft u bij Karei Van de Putte en ZusterKorte Zoulstraat29, Aalst. AALST. De Ware Vlamingen. Wij vernemen met uiterstgenoegen, dat deze wakkere Koorzangmaatschappy, in het bestendig Festival der Tentoonstel ling van Brussel, eene premie van 250 fr. komt te winnen. Wij wenschen de moedige Zangschaar hartelijk geluk met die kans en voortdurenden voorspoed op liet pad der kunst, onder het Eerevoorzitterschap van hunne Eerevoorzitter M. Felix Hoff- mans, afstammeling van den dichter factor der Catharinislen en oud-leerling van Frèro Quarlier. Euterpe. AALST. Diefstal. Vrijdag morgend stelde Renaat Van de Spiegel, landbouwer, Koolstraat, vast dat er van zijnen akker op Beekveld, eene hoe veelheid bloemkolen ontvreemd waren. Denderhautem. Zondag nacht zijn dieven in gebroken in den winkel van M. De Winter, en hebben voor rond de 600 fr. koopwaren c-n hot geld uit de tooglade ge stolen. In do Zandstraat te Wettcren woont het huisgezin Dc Raedt, waar veel ruzie wordt gemaakt, zoodat de vrouw terug naar hare ouders vluchtte. De Raedt ging haar daar opzoeken en er ontstond een nieuw twisttooncel, in 't welk naar het schynt de moeder der vrouw haren schoonzoon eenen bijlslag toebracht, waardoor hy eene gevaailyke wond be kwam. Egen linlf miljoen. Do nieuwe reeks der Tombola van de Brussel- 8che Tentoonstelling komt nauwelijks uit gegeven te worden en reeds vecht men voor de briefjes, zoodanig dat postbureelen al naar nieuwen voorraad vragen. Dezen bijval is te begrypen door het getal en dc belangrijkheid der loten die vastgesteld zijn voor deze laatste uitgave. Men weet alreeds dat het groot lot 500,000 franken zal wezen, en dit half miljoen is wel de moeite waard, dat men een frank wago om deel te nemen aan de kansen bette winnen. Dat is immers nog niet alles, er blijven voor diegenen die het groot lot niet winnen, prijsbare vooruitzichten over. Er zal inder daad nog oen lot zijn van 100,000 franken, een van 50,000, een van 25,000, een van 20,000, twee van 15,000, vier van 10,000, vijftien van 5000, 't is te zeggen, kans om veel gelukkigen te maken. Een hoteldief aangehouden. Zondag, morgend, rond 6 ure, verliet een lieer die een hotel der Pruisenstraat te Brussel den nacht doorgebracht had, liet huis. De hotelier verwonderde zich dat de rei ziger zoo dik gekleed was, wildo hem vastgrijpen doch de kerel nam de vlucht. In de Fontainastraat werd hij aangehouden en naar het polieiebureel gebracht on af getast. De kerel had het lichaam omwondan met dekens en lakens en in zijne zakken vond men allerhande voorwerpen. Ondervraagd noemde hij zicli Edmond G.,, 33 jaar, oor spronkelijk van Duitscbland, hij bekende meermaals zulke diefstallen gepleegd te hebben. Men heeft den hoteldief in liet gevang opgesloten. Er zijn geene kinderen meer. De ochlgenoote Moetwil, wonende Beianstraat te Brussel, had Vrijdag hare kinderen 10 en 12 jaar oud, eenige oogenblikken alleen gelaten. Eene twist was over eene nietigheid ontstaan. Eensklaps nam de jongste een broodmes en plofte hot in de bil van zijnen broeder. Toen moedor bin nenkwam vond zij haar kindganscb bebloed Een geneesheer ontboden stelde vast dat de wondo 3 centimeters diep was on zijn toestand zeer erg is. Vrijdag morgend, werd vrouw Fau- con, Mexioanen8traat, to Brussel, op de Zuidlaan, door eenen auto-taxi omgewor pen. Men nam haar bowusteloos op en droeg haar in eene naburige woning. De ongeluk kige die verscheidene ribben ingedrukt en erg aan hoofd gewond werd, is na verzor ging naar hot gasthuis gevoerd. De parketten van Brussel en Charle roi zijn op aanklacht van eenen handelsrei ziger, met een onderzoek begonnen tegen diens gewezen patroon, die do kalanten een mengsel van chemische producten leverde, aan prijzen, de helft der waarde van wijn uitmakonde. De koopman, die te Charleroi woont, is aangehouden en naar Brussel gebracht. De aanklager heeft ook de werklieden doen kennen, die de vervalschingen ver richtten. Hij noemde ook den naam van eenen dor kalanten, die voor 114 vaten van dit brouwsel 35,000*fr. betaalde. Het parket heeft 23 vaten in beslag doen nemen, gevuld met zoogenaamde» bour- gogno. Scheikundigen zyn met do ontleding van dat wijntje gelast. Over eenige dagen had een jong kop pel zich gevestigd in eene gemeubelde ka- meropdellooikaai te Brussel. De man deed zich inschrijven onder den naam van Jan Verstraeten en de vrouw die hij deed door gaan voor zijne eehtgenoote onder den naam van Odile Haerens. Daar zy Zondag geene steenkolen hadden om vuur te ma- kon, vernielden zijn ccn deel der meubelen. De bijzondere huuraar, die een vernis- reuk gewaar werd, ging zien en verwit tigde eenen agent die do zonderlinge huuraars naar liet polieiebureel bracht, waar de kerel herkend werd als zijnde Adolf De Brauwer, deserteur bij liet 4e regiment lansiers, te Gent. Hij werd ter beschikking der krijgsovorheid gesteld. Maandag morgend rond 3 ure, ont moette eene policieronde in do Zegepraal- straat te Brussel eenen kerel geladen met een groot pak. Op het zicht der agenten liet hij zijne vracht vallen en nam de vlucht, doch de police achtervolgde hem en hield hem aan. Naar liet policiebureol gebracht werd hij horkend als zekere Georges D..., gevaar lijk oud-veroordeelde en sedert een tiental dagen uit bet bedelaarsgosticlit van Merx- plas ontvlucht. Dc kerel was bij middel van valsche sleutels in een huis der Jour danstraat te St. Gillis gedrongen en had cr kleederen en andere voorwerpen gestolen. Een 40 jarige boekhouder van Sint- Gillis was in geheimzinnige omstandigheden verdwenen. Een onderzoek in zijne boeken heeft een tekort van 20,000 fr. doen ont= dekken. Blijkens cenon brief die hij on- voorzichtigerwijzo aan zijne vrouw had geschreven, lneld hij zicb te Nizza schuil, van waar nu het bericht zijner aanhouding toegekomen is. Hij werd gevat op liet oogenblik dat hij aan do post liet antwoord zijner vrouw kwam afvragen. In het kantoor van eenen wisselagent to Brussel, hebben dieven de deur en ver volgens de brandkast opengebroken. Er werd eene som van 20,000 fr. en voor 25,000 fr. weerden gestolen. Bij het dringen en vechten om op een tramrijtu!g te geraken word eene jonge vrouw te Brussel, die tot nu toe nog niet gekend is, onder een ander tramrijtuig gestooton en zoo deerlijk gewond, dat zy stierf in do Roodo-Kruispost der tentoon stelling, waar zij ter verzorging was binnen gebracht. Later. liet meisje, de 19 jarige dienstmeid van den heer Taquet, magi straat. wonende in do Cousemansstraat te Sehaerbeek, was met twee dochter, 14 en 17 jaar, op do Natielaan, aan liet wachten naar den tram, toen liet drietal door het volk vooruit gedrongen werd, tot nabij de tramlijn. De oudsto dochter Taquet viel en werd door den tram aan don linkervoet gekwetst en den schoen afgerukt. De meid wilde hare jonge meesteres beschermen, en hot is op die manier, dat zij onder den tram gestootcn, en den sche del en eenen arm gebroken werd en daarenboven erge verwondingen bekwam. Zij werd naar het hulphuis van 't Roode Kruis gedragen, waai' zij kort na hare aankomst bezweek. Juffer Taquet, kon na verpleging naar het ouderlijk huis overgebracht worden. De twaalfjarige kleindochter van mad. Jeanne Pccters, 80 jaar, wonende te Schepdaol Goudveordogem, die eiken Zondag aan hare grootmoeder, dio in een zeer net huisjo alleen woont, een bezoek brengt, kreeg Zondag na vorscheido malen geklopt te hebben geen aan antwoord. Het meisje verwittigde de geburen die in de woning drongen en de oude vrouw in eeno plaats op liet gelykvloers verwurgd vonden. De grootste wanorde heerschto in de woning. Al de kassen waren openge broken en do inhoud was op den grond verspreid. Diefstal was dus de drijfveer der misdaad. Het parket is maandag op de plaats der misdaad geweest. Doodelijke vuistslag: te Antwerpen. - De 55 jarige Goedheer, wonende Door- nijkstraat, kwam door de Falionstraat en raaktö er lichtjes cenon voorbijganger. Deze laatste gaf, woedend zynde, aan Goedheer eenen slag in den hals dat hij op het voetpad stuikte. In oeno apotheek ge dragen bezweek hij er. Niemand kende den slager, die zich uit de voeten had gemaakt. Handel in blanke slavinnen. Maandag morgend hebben de agenten De Keyzer en Terneu dor opsporingsbrigadc, eene buitengewone aanhouding gedaan. Sinds een paar dagen hadd -n ze een jong moisje opgemerkt, dat van een kerel ver gezeld was en steeds in den omtrek der statie van Antwerpen rondslenterde, zich overgevende aan een weinig eervol stieltje. Maandag morgend wilde het koppel, vergezeld van eenen tweeden manspersoon, vertrokken, en vermoedende dat hier alles niet heel zuiver was, verzekerden zy zich van het drietal en brachten hen naar het bureel Daar bleek het vermoeden zeer gegrond men had te doen met twee han delaars in blanke slavinnen. Zekere D had in Brussel kennis gemaakt met een 16 jarig m isje uit Cureghem. Hy beloofde haar veel schoons. Het meisje geloofde eraan en trok met hem naar Antwerpen, waar hij haar al spoedig ver plichtte gezegd stieltje uit to oefenon. Zekere Lod. P., van Cuba, een persoon dio veel geld heeft, vervoegde zich by hen, en kocht heel oenvoudig van I). het meisje af voor 200 fr. De zelfden dag nog zou hij met het meisje naar Havana vertrekken. Beiden zijn opgesloten, ter beschikking van M. don prokurcur des konings. De ouders van het meisje zijn verwittigd. M. de Senateur Biard van Antwerpen is Zondag morgend plotseling erg onge steld geworden, in zoover dat zijn toestand groote onrust inboezemde aan zyne omge ving. Later in den loop van den dag ver beterde zijn toestand. De geneeshceren hopen dat de crisis slechts van voorbijgaan- den aard zal zyn. De genaamde Verbecck, wonende Rozendaelstraat to Borgerhout, is huis waarts keerende, aan de Leopoldpoort door een achttal kerels aangerand geworden. Verbeeck kon aan de kwaaddoeners ont snappen met in het wachthuis der soldaten te vluchten. Dezelfde schurken zijn ook nog tegen een paar op wacht staande soldaten in gang geweest. '5y maakten dat zo echter spoedig weg waren, toen de soldaten hen dreigden neer te schieten. Een ondorzoek is inge steld. Maandag morgend kwaart voor 4 ure klepte het brand op het belfort en de hoofdkerk van St. Nicolaas. De stalling van F. Kestcloot, voerman op Ter Eecken, stond in laaie vlam. De stalling is totaal afgebrand en een paard ligt verkoold onder depuinen. Toen de brandweer der stad met spuit en mate rieel aan de St. Jozefskerk waren, kwam men zeggen dat alles reeds in puin lag. Paard en stalling waren verzekerd De oorzaak is onbekend. Donderdag had men te Ronse publio- ke verkooping gehouden van een huis, dat wegens het aanleggen van eene nieuwe straat moest afgebroken worden. Een boer had den trap gekocht en toen hij Vrijdag met zijnen zoon en een werk man liet gekochte wilde uitbreken, sleepte deze een stuk muur meè, dat eenen balk steunde. Het huis stortte gedeeltelijk in en de drie mannen kregen heel de massa puin op 't lijf. De vader en zoon werden cr zwaar ge kwetst en met groote moeite onder uit gehaald. De kwetsuren van den knecht zijn minder erg. De oorlog tegen dc boterboeren beeft nu dit gevolg gehad, dat bij den laatston marktdag te Ronse de boter in do grootste kalmte verkocht werd, veel goedkooper dan op andere markten, namelijk van 2,50 tot 3 fr. volgens hoedanigheid. Rattenverdelging. Jaarlijks wordt te Oostende eenen grooten kuisch gehouden onder do ratten welke hier vooral uit Engeland aangevoerd worden, en racestal in de vischmijn gaan woekeren. Binnen kort zal men daarmede beginnen ceno gevangene rat wordt ingespoten mol mikrobcn, welke schadeloos zijn voordi menschen on dieren daarna laat men di rat in vrijheid, do ziekte welke zij opdoet verspreid zich by hare natuur genooten, e: duizende ratten sterven op die wijze. Di jaar is deze kuisching des te noodigei daar de ratten uit den vreemden metdi pest besmet zyn. Florent Van den Bossche,te Charlero die van zijne vrouw die to Gent woont, gescheiden leeft, beschuldigd Woensdaj morgend Malvina Ducarmo met wien hi betrekking had. vorworgd te hebben' loochent alle plichtigheid. Hy beweerdi dat Malvina reeds vroeger gepoogd hac zich te vergiftigen on dat zij zich nu ver. hangen heeft. Do geneesheeren verklaret dat hot slachtoffer verworgd is, en dat d; plekken in den hals vastgesteld, voortko mende van vingoi indrukkingon. Pieter Janssens, knecht in de brou werij Hulin, te Courcolles, liep Zondag namiddag met het geweer van zijnon pa troon op den koor. Zijne kameraden ver zochten hem verder te gaan met het speel tuig. Janssens ontmoette M. Hulin en det laatste riep hem toe Ik ben niet bang, Pieter Pieter, geksohorende, legde aan en trol den haan over, in 't gedacht dat het gewee niet geladen was. Een schot knalde en M. Hulin kreeg h volle lading in de borst. Hij bczweii weldra. Do knechten hielden Janssens aan. Dt droefheid van Mad. Hulin en hare docht® was hartverscheurend. Zondag avond werd in do Zandstraï te Turnhout, een persoon gevaarlijk doet een messteek getroffen. De genaaindo A., die vroeger met ee meisje uit de Zandstraat kennis had, wilai de betrekkingen weder aanknoopen. He meisje weigerde. A. zou het daarop g» dwongen hebben met hem medo te gaan. Het is toen dat haar schoenbroeder, zeken M.. zou tusschengekomen zijn en A. weg- duwde en in oeno haagstiet A. namdaartj ccn mes en trof er Mmee onder den anj. I)c stook werd mot geweld toegebracht, ft geneesheer, dio hem verzorgde, verklaaii dat do wondo niet levensgevaarlijk ii, indien er zich goone ontstoking voordoet. De duder werd aangehouden en naar dg amigo gebracht, waar het feit bekenk doch tevons zyn groot spijt over hot g* beurde uitdrukte Do Maas en liaro hij rivieren mi verleden week 42 tot 49 centimetora g» klommen. Te Luik stroomde het water over li kaaien De scheepvaart is sterk bcmoeilykt. Mï heeft de dammen moeten wegnemen. De 19 jarige Emiel Melsen van Doel voerde oenen wagen met beetwortelen, ft jongen struikelde en geraakte onder ij voertuig, 2000 kilos zwaar, welke hes over het lichaam ging. Vroeselyk geilt werd het slachtoffer huiswaarts gevoerd» overleed nog denzelfden uacht. Do geweerschoten der jagers St Hubert hadden een troep wilde zwyn« uit de bo8schen verjaagd an dozo diera snelden vluchtend door de stad achtervolg! door met rieken gewapende boeren a groote honden Een dor zwijnen doodi eenen hond, maar viel zelf onder den aü val der vervolgers. Gevaarvolle redding te Vlissingen, - Tijdens een hevig stormweder, is de beurt schipper van Breskens met zyn schip, t het verlaten der haven, door de zeeën gi grepen on op eono zandbank geslagen. i> bemaning verkeerde in levensgevaar eti met veel moeite aan den dood ontsnapt, Onmiddellijk togen andore schippers ti redding uit. De knecht werd met moti door eene hem toegeworpen lijn van a wrak afgehaald doch de schipper, kon i lijn niet meer grijpen. Kort daarna li hij met levensgevaar door den schipperw Buren uit Breskens gered. Het schip was totaal wrak geslagen t met opkomende waters aan 't drijven g» raakt. Later werd het op sleeptouw genos door de Antwerpsclie sleepboot Presidi Ludioigkapitein Dcpauw,en te Terneu: binnengesleept. Nog de Staking. Volgons de Ten) heoft men bij het onderzook over de spoff wegstaking en by de huiszoekingen m ernstige documenten ontdekt, onder and« brieven, geschreven door leden van h stakingscomiteit on materieelbeschadigit aanradend. De Temps voegt erbij dat verscheidfl oheminots, in do provincie aangehouA wegens sabotoering bekond hebben en vï klaard dat de leden van het «takingscos toit hun die daden hadden aangeraden. Mad. Vaughan is niet te vredei Men weet dat Mad. Vaughan, een pa maanden geleden in huwelijk trad met da heer Durieux, en dat beiden het kasteel n Ballincourt bewoonden. Vrijdag liep tiet gerucht te Parijs, 4 Madamo Vaughan, reeds ceno vraag echtscheiding heeft ingediend. Zeker is het dat de cchtgenootoi) i onmin en feitelijk gescheiden lovon, en4 M. Durieüx naar zyn kasteel te Neuilyi teruggekeerd. Zaak Cpippen. Er was Zaterd» groote toeloop op liet krimineele hof Londen, voor het beroep van Crippen. D veroordeelde was weer vertegenwoordig

De Denderbode | 1910 | | pagina 2