f Sterfgevallen. Rechterlijk Kronijk. Onweder. Stad Aalst.-Werkbeurs LIJKREDE van St-Martimisgest; cht Vrijschutter Davidsfonds. Aalst-.ll ijlbeek. De Priestereed, STAD AEÏST. Tijdelijke Moesteeltschool Allerhande nieuws. LIEFHEBBERS Belangrijk bericht. Portugal. AARDEWERKERS worden gevraagd aan de werken der IJ sine de VEspèrance te Louvi oil- bij-ülaubeuge aan O.oO per uur. Senstorskiezing te Namen. Veil-den Zondag was liet kiezing te Namen, vooreeceu senateur, in vervan ging van M. Alf. Février, overleden liberaal. De katholieke kandidaten waren baron de Giey, werkelijke kandidaat; Alb. de Pierpont, plaatsvervanger. De kandidaten van het cartel, libera len en socialisten samen, waren M. Uicquet,werkelijke, en M.H.Speyer, plaatsvervangend kandidaat. Het was eeue kiezing voor de veree- nigde arrondissementen Namen, Dinant en Philïpville. De katholieke kandidaten zijn geko zen met rond de 3000 stemmen meerder heid. Er moet nog ingezien worden dat er in het arrondissement Dinant ver deeldheid bestond onder de katholieken. Er werden daar, spijtig genoeg, een 1500 witte briefjes ingesteken. Dit is voorzeker een prachtige katho lieke zegepraal. De kwestie der "Groepeering.» De bedienden, werklieden en helpers in de vervoernyverheid, in hunne be langen bedreigd door het ministerieel besluit dat aan de verzendiogshuizen hel - groepeeren van pakjes vei biedt,zijn verleden Zondag te Brussi 1 in alge- meene vergadering bijeengekomen. In den loop der beraadslaging heeft de voorzitter aangekondigd dat, volgens eene inlichting van het Algemeen Syndikaat van reizigers, klerken en patroons, dat zich vooral metde kwestie van het groepeeren bezig hieldt, het ministerieel decreet geschorst zou wor den. Het Syndikaat hoopt volledige intrek king van het decreet te bereiken en de vergadering van Zondag stemde eene dagorde om deze hoop te sterken. Binnen kort zal eene nieuwe meeting plaats hebben, w aarop de volksvertegen woordigers zullen uitgenoodigd worden. De cerweerdo Broeder Alexis, in de wereld Jan-Baptist Gochet.de beroemde aardrijkskundige geleerde van de Broe ders der Christelijke Scholen, is in het broedershuis van Groot-Bijgaarden god vruchtig in den Heer ontslapen in den ouderdom van 76 jaar. Donderdag morgend is te Gent over leden do Z. E. H. Kanunnik Henri Claeys, lustend pastoor van St-Niko- laaskerk te Gent. De overledene werd geboren te Zo- mergem den 7 December 1838. Hij was een zeer begaafd Vlaamsch dichter en was gedurende vele jaren leeraar bij het Klein Semiuarie van St-Nikolaas. De aflijvige was ook werkend lid der Koninklijke Vlaainsche Akadcmie. RECHTBANK VAN PENDERMONDE. Diefte. Kamiel Verhoeven, 15 jaar, wiens ouders overleden zijn, kostganger by Frans Do Cock te Aalst, stool uit de kamer van De Cock een paar gouden oor bellen, poogde in te breken in eene keu kenkas cn verdween. De jeugdige dief wordt ter besch kking van het Staatsbe stuur gesteld. To Namen wordt de toestand qnrust- wekkend. Do Maas is Dinsdag 60 centi meters geklommen. Woensdag morgend, om 10 uren, waren de irekwegen langs den stroom onder water geloopen. De toestand w ordt hachelijk en verwekt algcmoene ontsteltenis, te meer daar do Opper Maas, onder den invloed van den stroom, insgelijks op onrustwekkende w ijzc klimt. Woensdag overstroomde de Maas reeds te Davo cn te Taillofer, stroomopwaarts Namen, te Samson cn Namèche, stroomaf waarts. I)e groote bijrivieren volgende klimmen de beweging van den Maas. De Samber is reeds tc Flaminnc en te Floreffe buiten hare oevers geloopen, dc Semois verwekt overstroomingen te La Cuisine, te Barillon en te Alle, de Lesse, aan een stroom gelijk, heeft reeds honderd® hectaren weilanden overstroomd. De kleine rivieren, zooals de Homme, de Ortneau, het Wit-Water, het Zwart-Water, het Heurc Water en de Viroin zijn aan zienlek gezwollen. Indien de regen aanhoudt zoo zal de ramp verschrikkelijk zyn. Te Hoei heeft de Maas dc Lebi aukaai, een g-oot deel van do Rekoleltenkaai en geheel den tiekw eg, stroomopwaarts, de sluis ingenomen. Een schip geladen met 00,000 kilos beetwortels, komende van Namen, is bij do sluis van Ben gestrand.Te Andcnelle en te Selayn staat liet water tot tegen de huizen bezyden de Maas. Sedert drie dagen lydcn do streken van Aalst. Ninove en Geeraardsbergen erg door de overvloedige regens. Behalve dc over stroomingen is een muur omgevallen aan liet buis van lil. De Wolf te Meldert. Een der metsers, F. Fierens, werd onder het puin begraven. Zijn toestand is zeer erg, Op den steenweg van Aalst naar Ninove is een boom uitgewaaid en gevallen op een werkmanshuis. Op den wreg van Mcerbeke naar Parcel is een gansch opgebouwd huis ingestort. De schade beloopt 5000 fr. Worden gevraagd door de Patroons 2 Smcdersgasten i Hoveniersgast1 Brood- en pastcibakkersgast 1 gehuwde persoon, voor lokaalliouder(conciergc) voor Aalsterscbe Samenwerkende Maatschappij. Vragen der Werkliedtn i Schrijn werker Werklieden oan alien aard. uitgesproken ten sterf huize .van Mijnheer Eduard-Napoléon EEMAN, door M. Victor Van Key meuten, in naam van de Veeverzekering, te Erpe. MIJNHEEREN, Bij het afsterven van den achtbaren Heer Notaris Eeman, verliezen wy, leden der Veeverzekering te Erpe een oprechten vriend,een verlichten Voorzitter, een wijzen raadgever, een mild en edelmoedig hoofd. Het is dus voor ons een plicht eene laatste en welgemeende hulde te brengen aan do nagedachtenis van onzen diepbetreurden Voorzitter. Mijnheeren, toen den 1 Januari 1895 hier in deze gemeente eene Maatschappij van Ouderlingen Bijstand werd gesticht onder de benaming van St-Martinus d viel onze keus als Voorzitter op den Heer Notaris Eeman, en wij waren overgelukkig te ver nemen dat hij ons voorstel aannam. En sinds dien tot op den dag dat de lieer hem tot zich riep, is hij steeds onze welbeminde Voorzitter gebleven. Die plaats aanvaardde de Heer Eeman niet als eene plaats van eer, maar als eene plaats van zelfopoffering, waarin zijn edel moedig hart, zijn uitgebreide kennissen, zijn machtige invloed een ruim veld van werkzaamheid zouden vinden om ons aan te moedigen en to steunen in moeilijke omstandigheden en om zijnen evennaaste dienst te bewijzen. Dat de Heer Notaris Eeman con wijs en edelmoedig opperhoofd was, de rechte man op de rechte plaats daarvan zijn wij allen getuigen. Wij herinneren ons allen met welke finantiëele moeilijkheden onze Maatschappij vooral in den beginne heeft te kampen gehad cn hoe zij tengevolge van zware verliezen onder hot vee op het punt was to bezwijken. Maar neen, dat gebeurde niet, dank aan de edelmoedigheid van onzen botreurden Voorzitter. Want, wanneer de Maatschappij in nood was, verschoot hy do noodige gelden zonder eenigen interest of vergoeding, zoodat de leden onmiddelijk de vergoeding ontvingen, waarnaar zij anders geruimen tijd zouden hebben moeten wachten. Wamucr ons getal leden klein was en een dier moest uitverkocht worden, zag men hem grortc hoeveelheden vlecsch bestellen, om het daarna aan do meest noodlijdenden der gemeente uit te deelen. Nauwelijks had hij vernomen dat onze Maatschappij geene sonde had en dat cr geen geld in kas was, of onmiddelijk schonk hij het gewenschte voorwerp. En zoo handelde hij in alle gelegenheden. Goed doen was zijne handelwyzc. En met welke nauwgezetheid heeft hij al onze vergaderingen bijgewoond, zelfs dan, wanneer zijne beroepsbezigheden zijne afwezigheid volkomon wettigden. Maar afwezig zijn, dat niet, met ons zijn, door sijn ge/.elligc omgang ona opbeuren, door zyne wyzc raadgevingen ons steunen, mede werken aan alles wat ons geluk cn onzen vooruitgang betrof, dat was zyne grootst® voldoening, zyn grootste vermaak. De heer Notaris Eeman was een man van ruime opvatting en breeden geest, een man van vooruitgang. Zoo zagen wij hem eenen boerenbond stichten, en wanneer het noodige geld ontbrak, verschoot hij zonder interest, belangrijke sommen. De landbouwers van dezen kant der gemeente zouden gaarne eene samenwer kende mclkerij stichten, maar nergens kon men aan eenen gcschikten grond geraken. Toen zag men den lieer E» man bereidwillig de toelating geven op zijnen eigendom te bouwen cn het eero-voorzitterachap der maatschappij aanvaaiden. fin dank aan zijne bemiddeling kwam deze nuttige inrichting tot vollen bloei, ofschoon zij met vele moeilijkheden heeft te kampen gehad. Om zijne uitgebreide kennissen en groote bekwaamheid werd de Heer Notaris Eeman, 9 jaar geleden, bestuurlid benoemd by de herverzekeringskas. Wat al diensten hy daar heeft bewezen, kunnen degenen getui gen, die in moeilijke omstandigheden tot hem hunnen toevlucht namen. Zoo wist hij voor onze Maatschappij groote toelagen te bekomen. Om zijne veelvuldige diensten, op maat- 8chappclyk gebied aan zyne medeburgors bewezen, te beloonen, vereerde Z. M. de Koning, den 16 Juni 1908, onzen achtbaren Voorzitter met de Landhouwdecoratio van 2de klas, en wij mogen het getuigen, die groote onderscheiding was ten volle ver diend cn deed onze harten van blyde fier heid kloppen. Mijnheeren, wy haddon gehoopt onzen achtbaren Voorzitter den lieer Edward Eeman, nog lang als ons bemind hoofd te mogen behouden. Doch de Voorzienigheid heeft er anders over beslist. Indien dit vroegtydigafsterven ons met droefheid vervult, hoe pynlijk moet dit verlies niet zyn voor zijne teerbeminde cchtgenoote en kinderen. Uwe tranen zeggen ons meer dan woorden hoo hard die scheiding valt. Tot u allen zeg ik in naam der leden der Veeverzekering De achting en genegen heid dio wij onzen vriend en weldoener den Heer Notaris Eeman toedroegen, brengen wij op u allen over. De nagedachtenis van onzen dierbaren Voorzitter zal in onze dankbare harten voortleven. Door onze gebeden zuilen wy onzen achtbaren Vriend onze erkentelijkheid bewijzen. Moge deze oprechte deelneming in het pynlijk verlies dat u treft, eenigzins uw leed verzachten. Hooggeachte Heer Voorzitter, Waarde Vriend, uwe weldaden nu t kwistige hand zoo mild aan onze Maatschappij cn aan noodlijdenden bewezen, zyn den Alziener niet ontgaan. Uwoschoone ziel, van hare aardsi'he handen ontdaan, geniete thans haar loon in den hemel. Vaarwel, tot wederziens 1 I ru] o Indrukwekkende plechtigheid- Voor deze belangrijke Ge meente en parochie zal de groote gebeurte nis van dees jaar geweest zyn en blyven de geestelijke zending die er dezer dagen met ongehoorden byval gepredikt wordt door de E. E. P. P. Redemptoristen Van Wcsemael, Bouckaert en Bayens. lederen avond was de kerk opgepropt van volk en mot eene gretigheid zonder weerga reikhalsde men naar de krachtigo gloedvolle sermoenen van de E.E. P.P. bijzonderlijk van den volksgeliefden kansel redenaar Pater Bouckaert. Zondag was het de dag der Algeraeene Communie, van 16 tot 1700 personen na derden tot de H Tafel, 's namiddags had met groote plechtigheid de processie plaats met het Missiekruis, dat in de voornaamste straten van het dorp op eene met bloemen kransen rijkversierde praalbaar door twaalf kloeke jongelingen rondgedragen werd. Alle huizen waren bevlagd zoowel de wereldlijke als de geestelijke overheden waren in den stoet aanwezig; do congrega- nisten, de Eerewacht van O. L. Vrouw, andere plaatselijke maatschappijen met hun ne standaards 't muziek, de zangmaat- schappij, rijkgetooide kerkelijke groepen en daarbij eeno volksmassa op minstens 4000 man geschat namen er deel aan. 't Mocht eerder een zegetocht dan eene processie geheeten worden. Ook was de geestdrift welken de grootschheid dezer godsdienstige betooging, zoowel als de krachtige en vurige aanspraken hij den terugkeer beurtelings op het voorplein en in de kerk zeif door de E.E. P.P. Van Wesemael en Bouckaert tot de ontzagge lijke menigte gericht, had verwekt, alge meen en overweldigend cn gaf zij zich bij 't sluiten der plechtigheid lucht in luidruch tige zegekreten en zangen, die met donde rende kracht uit duizende monden te gelijk opstegen en gewis een half uur lang onder de gewelven der kerk bleven dreunen. Ouilleeriingenbond TE AALST. Op Zondag 20 November aanstaande, te 5 uren zeer stipt, zal dc Tooneelafdeeling In Liefde Bloeiend haar jaarlijkschfcest aan de achtbare bevolking van Aalst en omliggende aanbieden. Een groot en hartroerend drama eene episode uit den oorlog tusschen Enge land en Transvaal zal opgevoerd worden, alsmede een zeer geestig blijspel getiteld l)e vreemde Doktor. Een symphonie, onder dc leiding van M. J. Cammaert, muziekleeraar, zal met ecnige uitgelczeno stukken het feest op luisteren. Kaarten voor voorbehouden plaatsen aan 2 fr. voor de 1* plaatsen aan 1,50 fr. voor do tweede plaatsen aan 1 fr.zullen eerlang ten huize aangeboden worden en in St-Martensgesticlit te verkrijgen zyn. De opbrengst van het feest dient tot een uitmuntend goed werk, tot ondersteuning van hei vry katholiek onderwijs. Namens het Bestuur De Schryver, De Voorzitter, F. Clinckaert. Baron L. de Bethune. Afdeeling Aalst en Omstreken. Maandag 21 dozer maand, te 8 uren 's avonds zeer stipt, zal, in de bovenzaal van het Landbouwershuis, Keizerlijke Plaats, do jaarlijksche algemeene vergade ring plaats hebben. To dezer gelegenheid, zal, met de mede werking der HH. R. Lenssens, Fr. Do Vos, Ed. Vanden Bossche, R. Van Hauwe en andere heeren muziekliefhebbers, een toon kundig feest worden gegeven. Spelwijzer 1. Duo voor 2 violen, J. Théom. 2. Moeder en Kind, woorden van F. De Cort muziek van Pb. Loockx. 3 Extasevoor viool. L. Gannc. Over beschaafd en onbeschaafd Nederlandsch, voordracht door E. P. Stradke, S. J., vau St. Jozefscollcge, te Aalst. 4. Sérénade de Milcnka, trio vcor fluit, viool cn piano, Jan B.ockx. 5. De Muldersknecht, woorden van L. Lambreclits, muziek van Pb. Loockx, 6. Czardasvoor viool, X.X. Ten slotte, zal den Leden verslag gege ven worden over de werking van het afge- loopcn dienstjaar en den toestand der Afdceling. Het Bestuur heeft do eer U en Uwe geachte huisgenooten tot dit feest uit te noodigen. Aalst, 9 November 1910. De Schrijver Schatbew. De Voorzitter, Lbo GEEROMS. Dr Frans CLAUS, Het feest zal zeer stipt op het gesteld uur beginnen. Op Zondag 4 December aanstaande, prachtig tooneelfeest, in de groote zaal der Jonge.ispatronage van Aalst-Mijlbeek. Men zal opvoeren Drama in 4 bedrijven. Plngers wacht u Blijspel in 1 bedrijf. Baron Lod de Béthune komt van wego den keer Minister van spoorwegen, den volgenden brief to ontvangen Mijnheer de Baron, Ik heb het genoegen Ued. te laten weten dat cr bij koninklijk besluit, hetwelk eerstdaags zal veropenbaard worden, te Hi'legem eene postonderontvangery opge richt is. Aanvaard, get. Broqubville. Zondag 27 November aanstaande, om 16 l/t ure 's morgends in de Zaal van hot LandbouwerBhuis, Keizerlyke Plaats, belangrijke Voordracht door M. Ernest De Meyer, Tninbouwraadsman voor den Staat te Mechclen. Onderwerp Aangejaagde teelt van Aardbezicën, Asporgie, enz. PRIESTERLIJKE BENOEMING. Zijne Hoogweerdigheid heeft onderpas toor benoemd to Deftinge, den E. H.Clinc- kaart, surveillant in St Jozefsgesticht te St-Nikolaas. Is verschenen Almanack Hachette Lebègue.Te verkrijgen ten Bureele dezer, aan 1,50 fr. en franco per post fr. 1,70. AALST. Tentoonstelling. Verleden Donderdag, om 6 ure 's avonds, had er onder 't voorzitterschap van den heer Burgemeester Gheeraerdts, in de zaal van den gemeenteraad eene vergadering plaats, ten einde te beraadslagen over de tentoonstelling, welke door de Aalsterscbe nijveraars, op uitnoodiging van den ge meenteraad op touw werd gezet. Men mag, naar wij vernemen, zich aan een goeden uitslag verwachten BISCUITS PAREIN, Antwerpen. GROOTE PRIJS. AALST. Woensdag morgend rond 10 uren, is de smis gedeeltelijk ingestort van den genaamden Megniek, staande alhier in de Arheidstraat. Gelukkig zijn er geene ongevallen te betreuren. Deze smis is maar onlangs opgebouwd, en door het regenachtig weder zal dit gebouw niet heb ben kunnen opdrogen, en ook de rukwin den welke in deze laatste dagen over onze stad hebben gewoed, zullen zonder twyfel veel bij gedragen hebben om dit gebouw to doen instorten. De Jonkheid verlengd. te Oostende. Om goed gezond to zijn, moet men vooreerst de werkzaamheid der nieren behouden omdat zij niet zouden ophouden het bloed te zuiveren en te verlevendigen met het te ontlasten van al do onzuiverheden, die 't hinderen en alle soorten van pijnen en kwalen voortbrengen zooals pijn in de rug en leden, opge zwollen enkels en gewrichten, rhumathiek graveel, brandend, moeilijk en onregel matig water. Den 21 Maart 1904, zegde ons Mijnheer J. Wellccomme, Lyndraaiersstraat, te Oostende Sinds maanden lang deden my vreeselijke nierpijnen veel lijden, ik had ook zweetingen, rillingen en soms zulke duizelingen dat ik meende te vallen. Ik sliep bijna niet meer en was ongerust want to vergeefs had ik vele middelen beproefd, toen nam ik de Foster Pillen, verkocht in do Apotheek De Valkeneer, te Aelst. en de uitslag deed zich niet wachten van in 't begin werden de stekingen in den rug minder lievig, mijne nachten waren rusti ger en ik had geene bedwelmingrn meer. Ongeveer drie weken later was ik tccne- maal verlost van die pijnen, ik had zelfs weder eotlust, en verteerde wel mijn voed sel. Den 1 April 1910, voegde M. J. Welle- oommo, erbij Indien ik op 73 jaren goed gezond hen, dank ik de Foster Pillen, die alleen my eindelijk gansch genazen van mijne kwalen, dewelke mij sinds zoolang kwelden. In alle apoteken in het algemeen (Eisclit de handteeking James Foster B) 3.50 fr. de doos, 19 fr. de zes of vrachtvry tegen mandaatEngolsche Apotheek van Ch. Uclacre, 64, Coudenbergstraat, Brussel. (15). Sedert Zaterdag werd Mad. Pyck, handelaarster in aardappelen, Damkaai te Aalst, gewaar dat zy bestolen werd. Don derdag morgend deed do adjunkt kommis saris Gits. met den agent Barré een onder zoek en kwam tot de ontdekking van twee zakken aardappels welke gestolen werden door twee gasten, F. T. en F. D. G., en welke aan vrouw M. verkocht waren voor 6 fr., en by wien do policie de zakken uithaalde en terug aan do eigenares bestel de. De twee gasten zijn in het stedelyk gevang opgesloten, "PT A TVJO^l Einde van seizoen. Verkoop eener groote keus nieuwe PIANOS, welke eene huur gedaan hebben, met eeno buitengewone vermindering van prys. Tien jaren waar borg. Huis B. VAN HYFTE, Gent, Nederkauter, 32, dichtby het Palcis van Justicie. AALST. Van eene gewisse dood gered. Albert Hulsbosch, oud 58 jaren, Hovenierstraat, reed Vrijdag namiddag met eenen kruiwagen tusschen de riggels van den tram. Achter hem kwam de loko- motief aangestoomdHulsbosch hoorde het geschuifel en alarmgefluit niet, en was op het punt verpletterd te worden, wan neer do adjunct-commissaris Van Nuffel, toesnelde en Hulshoscli, op een stap af stand, van voor het lokomotief trok. G^ul-Mliide.In de maan delijkschc trekking heeft het nummer 7461 reeks II eene obligatie van Gent gowonnen die vóór 10 December moet afgehaald worden. Aanstaande raaandelijksche trekkingen van Mei tot September 1911. Eindtrekking verschoven tot 15 October 1911. Indien gij een schoone keus wilt hebben van Wolle en Tijk voor Matrassen, Hupelingen, Linoleum, Toile cirée en al benoodigheden wat den tapissiersstiel be treft, gaat zien by Karei Van de Putte en Zuster, Korte Zoutstraat, 29, Aalst. Het huwelijk van Prinses Cle mentine Maandag morgend werd in de groote zaal van het kasteel te Monca- lieri het huwelijk gesloten tusschen Prinses Clementine en Prins Viktor Napoleon. Waren er by tegenwoordig de koningin moeder Prins Louis Napoleon, de Hertog Philicp van Saksen Coburg Gotha, de graaf van Turyn, de hertog der Abbruzen enz Do Prinses was gansch in het wit ge kleed Prins Victor was in habiet en droeg de collea van het orde der Annon- ciades en de plaque van commandeur der Leopoldsorde. Het was ridder Trotti bijgestaan door twee secretarissen, die het burgerlijk huwelijk sloot. Ridder Trotti sprak een korte rede voering uit, waarin hij de hoedanigheden en den roem herinnerde der voorouders van bruidegom en bruid. Ten slotte bood hij aan het bruidspaar een goude pen met diamanten knop aan, om de huwelijksverbintenis te teekenen. Prinses Clementine was ontroerd. De bruidegom en de bruid werden dan door den stoet, gevormd door de genoodig- de, naar de kapel van het kasteel geleid, waar het huwelijk ingezegend werd. Mgr. Macera bisschop van Biella cele breerde de huwelijksmis, tijdens dewelke Prinses Clementine de H. Tafel naderde. Na do plechtige Mis, zegende Mgr. Macera het huwelijk in. De plechtigheden waren voltooid om 12 en Daarna had een feestmaal plaats in het kasteel, waaraan 50 genoodigden deel men. De hertog van Aöslc wenschte bij het nagerecht de jonggehuwden hartelijk geluk namens Z. M. den Koning van Italië. In het Park werden 21 kanonschoten gelost. Al don tijd der plechtigheid bleef eene ontelbare volksmenigte voor het kasteel staan. Prinses Clementine schonk 2000 fr. om aan de armen uitgedeeld te worden. Prinses Clothilde schonk een stevig ontbyt aan al de leerlingen van al de scholen. Prinses Clementine en haar gemaal ver blijven nog 14 dagen op het kasteel. Een groot aantal telegrammen vol gc- lukwenschen, kwamen op liet kasteel toe. De geschenken van het bruidspaar zijn in een salon tentoongesteld zij hebben 2 1/2 miljoen frank waarde. Sedert eenigen tyd werden er te 3rugge talryke naehtdiefstallen gepleegd zonder dat de policie erin gelukte de kerels te snappen. Eindelijk heeft men vier kerels aangehouden als de vermoedelijke daders. Het zijn de genaamden Karei Van Rey- brouck, slachter, 30 jaar, Bidderstraat J. Floreal en de gebroeders Frans en Louis Van Loocke. Dene vyfde aanhouding werd Dinsdag avond gedaan. Nadere bijzonderhedtTer gelegen heid der kermis van Sysseele, werd daar Zondag en Maandag muziek gemaakt. Een Brugsche liedjeszanger stond in eene her berg op een verhoog het volk goed te doen lachen, Opeens kwamen twee gendarmen binnen en ontwaarden seffens den liedjeszanger, dio geen onraad vermoedende zijne kluch ten voortzette, doch de gendarmen toonden hem een aanhoudingsbevel, en, Floreal hij was het werd aangehouden. Maandag morgend vroeg gingen de gen darmen op zoek achter den kapitein der bende, Van Reybroeck. een slachter, deze werd in zijn bed te Brugge aangehouden van een zacht rein gezicht, blozend, jeugdig uiterlijk, en verblinden schoone teint, gebruiken slechts do alleen echte D A D A - Z I'] E P v. Bergmann Co., Radebeul Dresden Fabriekmerk DADA aan 0,75 cent. het stuk bij O.Taeymans, Drogist, Groote Markt AELST. In eenen woonwagen te Charleroi, waar een mijnwerker en zijn zoon verble ven, gebeurde een treurig drama. De zoon, 's morgens wakker wordend, was onpasse lijk. Dit verwonderde hein, doch zyne ver bazing was nog grooter, toen liij zijn vader met het hoofd op de armen aan tafel zag zitten. De man was dood. De twee mannen hadden daags te voren paardenvleosch gegeten. Het parket doet een onderzoek. Wy kunnen niet genoeg onze lezers die aangetast zijn van hoest, valling, bronchiet, influenza, keelpijn, heeschheid, asthma of kinkhoest, de Borstsiroop van Dbpratere aanbevelen. De geneeskunde bezit niet eeno remedie die zoo rap en zoo volkomenlyk geneest. Het is een serieus produkt dat zich niet steunt op ingebeelde portretten of uitgekochte certificaten, maar hot geneest altijd. Prijs 2 frankon de groote flesch. Te be komen bij Od. Depratere, die overal ver zendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 cen tiemen meer voor port), alsook te Aalst bij de apothekers De Valkeneer en Callebaut. De heer Penson, die thans met zyne dierengaarde te Luik is, deed tydens de vertooning eene leeuwin werken. Het wild dier kwam in opstand sprong op den tem mer en doorploegde hem den rechter voorarm en do linkerhand met zyne mach tige klauwen. Een geneesheer, die tusschen de toeschouwers was, diende den heer Penson de noodige zorgen toe en moest de wonden, die gelukkig niet gevaarlijk zijn, toonaaien. De echtgenooten Alfons Hertsens, wonende Glasblazerstraat te Marchienno- au-Pont, kwamen Dinsdag avond langs de Samber vergezeld van hun iOjarig zoontje Ferdinand. Eensklaps bleef dc vrouw staan en sprong in liet water. Alfons Hertsens sprong haar achterna, docli verdween even als zij in de diepte. Do echtgenooten Hert sens verkeerden in welstand en schenen zeer gelukkig, men begrypt dan ook niet wat de vrouw tot deze wanhopige daad mag aangezet hobben. Woensdag morgend wer den de lijken opgehaald. ï>e. Jacht.'t Is met de slymen te verjagen en met het lichaam vry to houden, dat de Slymverdryvende Pil Walthéry zooveel goed verwezentlijkt by diegenen welke zo gebruiken. 1 Frank overal. Nog: de gruwelen. In de Duitsche bladen komen verschillendo brieven voor van uit Portugal gevluchte Jesuïten, die verschrikkelijke bijzonderheden meedeelen omtrent de gruwelen, waarmee do nieuwe republiek het met zooveel ophef aangekon digde tijdperk van vrijheid en gerechtigheid heeft ingewyd. Zoo schrijft een pater Jesuïet uit het Portugeesch college van Campolide De straten van Campolide waren vol menschen, die in huizen priesters of koningsgezinden zochten, en de pater rector had ons aange raden te vluchten. Onderweg hoorden wij achter ons zeggen Dat zijn vermomde Jesuïten Straatjongens riepen ons toe: Dood aan de priesters en deden op ons een regen van steenen neerkomen, ik had g.ien revolver bij my, doch ik zwaaide met mijn opgeroldo portefeuille en deed alsof ik aanlegde. Dat had uitwerking degenen, die meenden dat ik een revolver had. vluchten. Op de statie werden wy door de menigte lastig gevallen, dio een dreigende houding tegen ons aannam, doch de statieoverste, die ons kende, nam ons in bescherming. Een andere pater van 't college Campolide schryftDen tweeden dag der revolutie was het moeilijk het collego te verlaten, daar't omringd was door gewapendelieden. In den avond van den 5 October, trachtte ik echter met vijf andere paters te ontsnap pen. Wij hadden nauwelyks do statie bereikt, toen een woedende menigte zich op ons wierp. Ieder trachtte zicli to redden zooals liy kon. Ik verborg mij achter een hoop steenkolen en bleef daar drie kwar tier, in afwachting van den dood. Eindelyk slaagde ik er in, myn schuilplaats te verla ten en in een trein te springen. Later ver nam ik, dat een mijner mede-broeders door een kogel gedood was. Een Duitsche Jesuïet, te Campolide ver toevende, ontsnapte als door een wonder aan den dood. Toen hij zich naar de statie begaf, loste men op korten afstand 6 revol verschoten op hem. Hij keerde om en vluchtte naar de 6tad. Bij de eerste bocht der straat sprong een man voor hem, die een revolver in de hand zwaaide en hem den weg versperde. Hij nam een anderen weg. Na veel wederwaardigheden kwam hij in een Duitsch hotel, waar men hem geld gaf om te vluchten naar den vreemde. Een pater Jesuïet van liet huis Schubal die in de gevangenis werd geworpen, schryft aan een zijner vrienden in Duitsch- land Ik schrijf u uit do vesting van Caxias, waar ik gevangen ben. In den nacht van den 4 October begon de bevol king plotseling, zonder dat iemand er iets van voorzien had het stadhuis, het policiebureel en het klooster der Francis canen te verwoesten. Van ons klooster en onze kerk is niets overgebleven dan vier naakte muren. Men heeft alles geplunderd. Ik had nog juist don tyd om de H. Hostiën uit het tabernakel te nemen. Wij namen de vlucht en bleven 4 dagen verborgen. Ten slotte werd ik gevangen gonomen en naar liet fort Caxias gesleept. Hier zitten wol een lOOtal priesters gevangen "burgerlijke stand deb STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht io 22 Vrouwelijk 12 Huwelijken. G. Seger9, reiz. 'met A. Verbestel, z. b. b. R. De Bruyne, handel, met M. Ver- leysen, z. b. Overlijdens. E. Do Bundel, poeldenier, 36 j Sint- Jobstr. J. Van de Meerssche, z. b. 83 j. Leopoldstr. P. De Waele, wr Matthieu, z. h. 72 j Leopoldstr. J. Matthieu, w' De Smet, z. b. 73 j. Leopoldstr. B. Tack, m. Van der Straeten, landb. 76 j. St-Job8tr. I. De Boeck, w® De Geest, z. b. 62 j. Violettestr.J. Do Veylder, m. Van der Eist, tw. 59 j. Koolstr. J. Osselaer, vr. Smet, z. b. 52 j. Nieu vstr. J. Beeckman, z. b. 83 j. Botermarkt. E. Bottelgier, m. De Paepe, aanwerver, 55 j. Nieuwbrugstr. 8 kinderen onder de 7 jaren. Marlt I prijzen. Zaterdag 19 Nov. igio. Aardappelen de zoo kil. 8,00 k 9,00 Boter per 3 kil. 8,10 k 9,18 Roomboter 90 kil.; per kil. 3,20 a 0,00 Eiers de 25 4,00 k 4,50 Ajuin de 100 kil. 8,00 k 00,00 Viggenen, per koppel 65,00 k 70,00 BOTERMARKT. Heden Zaterdag werden 166 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 1330 kilogr. HOPMARKT. AALST, 12 November. Gedurende drie weken was er slapte, thans heeft de handel zyn vastheid teruggenomen, zoodat in vijf dagen de prijzen 10 tot 12 frank gestegen zijn Aelst (Stadsmerkt) noteert nu 68-69 fr. In cultuur bereikt de voor raad geen tiende paart weer, zoo gaat de aankoop er zeer traag. BRUSSEL, 16 November. Markt Standhoudend. Men kwoteert Poperinghe (Stadslood), 47 1/2-0 fr. Aelst, Stads merkt), 60 tot 62 1/2 fr. NEURENBERG (Beieren), 15 Novem ber. I11 de laatste dagen is de markt maar weinig veranderd doch sedert het begin der maand zyn de pry zen toch 6 tot 12 frank gedaald.

De Denderbode | 1910 | | pagina 2