unltèht HET IDEAAL Tentoonstelling van Vogelteelt Werkrechtersraad. Wettelijke besluiten. STAD AEÏST. Tij delij ke Moesteeltschool Sint-Af artensgesticht. Rechterlijk Kronijk. Premie-Raadsel. St. Jozefscollege. - Aalst. Algemeene Tentoonstellingen en Voordrachleij Derde gewestelijke tentoonstelling van Tabak f Sterfgeval. Ziekte der KoningiD. Allerhande nieuws. Belangrijk bericht. Verplichtend onder wijn.Aan het katholiek blad La Presse, van Antwerpen heeft een katho liek Kamerlid gezegd waarom hij tegen het verplichtend onderwijs is. Ziehier in 't kort i° Omdat het niet noodig is 2° Omdat de liberalen het maar ver langen om de misnoegdheid dio het zou verwekken, tegen de katholieken uit te balen. Indien, zegt dat Kamerlid, de ver plichting gestemd werd met eene be krachtiging 'i Is to zeggen, indien de ouders^ gestra ft werden, om hunne bin ders niet naar school te zenden, dan zal die verplichting de ondergang zijn der partij die se invoert. Wy zijn ten volle 't akkoord daarmeê en dat is de politieke reden waarom de katholieken het verplichtend onder wijs niet mogen invoeren. lie bek in tie pluimen. Wie heeft het niet gehoord hoe schandalig de socialisten zich godragen hebben b; de opening van den wetge- venden zittijd. Ja, schandalige schoelie- streken, geene andero uitdrukking is gepast om 't gedrag der roode onbe schoflerikken te schandvlekken. Vol gens de getuigenis der aanwezigen was het een getier en gehuil van wilde beesten toen de Koningin plaats nam op baren troon met hare twee kinderen Een Luiksche blad zegt dat het une ménagerie en délire een beestenspel dat razig was, hel niet erger kon ma ker.. Eu toen de Koning zijnen troon besteeg was het eene uitgelatene straat beirenbende, gemeine schoeliesdie allen eerbied voor den Vorst misten. Te vergeefs hebben wij in 't orgaan der liberale firma Vijf Ezels Gie naar een woordje gezocht dat als eene veroordeeling van 't schandalig gedrag dor socialisten kan aanzien worden. Neon, geen enkel woordje en waarlijk men zou zeggen dat de schrijvelaars van 't bedoeld geuzenblad vermaak hebben geschept in do baldadige sclioeliestre- ken der roode onbeschofterik ken. En dan geven onze Aalsterscho liberalen zich voor als koningsgezinden I*I«l «effen den Gods dienstDe O. L. Vrouwkerk van Niort, in Frankryk, is gedeeltelijk in gestort, omdat het geuzenbestuur be lette dat de katholieken zo herstelden op hunne eigene kosten. Vooruit spot daarmede met de volgende godslastering In alle geval heeft God maar weinig eerbied voor zijne eigene tempels. Niet waar, Vooruit is niet tegen den Godsdienst In 't Duitftcti lejsrci Over cenige dagen, bij de eedaflegging der troepen te Berlijn, die, zooals men weet met grooto plechligheid geschiedt, zegde keizer Wilhelm: «Ik wenschte dat mijno soldaten alle dagen hunnen Onzen Vader 1 lazen. Men weet overigens dat er in het duitsch leger streng gezorgd wordt, dat de soldaten, zoowel katholieken als pro testanten, hunne godsdienstige plichten volbrengen. Daar mag het Belgisch leger nog een voorbeeld aan nemen. Groote Internationale XE GEI*X. 't Is dus heden Zaterdag dat deze prachtige Ten toonstelling door do Maatschappij hot Neerhof van Gent inge richt, geopend werd. De rui me lokalen van het Casino wonderlijk ver sierd, zullen niet min dan -1000 dieren herbergen. Do voornaamste liefhebbers van Frank ryk, Holland, Oostenrijk en Zwitserland hebben er aan gehouden hunne merkwaar digste verzamelingen in te zenden. De grooto rassen in de groote feestzaal gerangschikt zullen er het beste effect maken terwyl de kleine rassen in de prachtige Rotonde dor balzaal plaats zullen vinden. De watervogels zijn dit jnar op een bui tengewone wijze vertegenwoordigd en ma ken zeer schoone klassen uit, alsook de konynen, duiven en kanarievogels. Wij zullen in gei ne verdere uitleggin gen treden enkel raden wy onze lezers aan, zelf deze merkwaardige tentoonstel ling- te gaan bezichtigen welke eenig is in zijn 6oort. Zij zal open zijn Zondag 27 dezer maand van 9 tot 18 uren en den Maandag van 9 tot 18 uren. De lieer Minister van Landbouw zal zondag namiddag de Tentoonstelling met een bezoek verecren. 8TAD AALST. Het College van Burgemeester en Sche penen. in uitvoering van art. 108 der wet van 15 Mei 1910, nood'gt eiken burger uit vóór 1 December eerstkomende, tegen ontvangstbewijs, te doon gelden de rechten op inschrijving als kiezer voor den Werk rechtersraad van dezen die kiesbevoegd syn. De verzoekers moeten bij de aanvraag tot inschrijving voegen de stukken waar- uit blijkt dat de belanghebbende voldoet aan de vereisehte voorwaarden. Aclst, den 23 Novomber 1910. Burgemeester en Schepenen De Secretaris, M. L. Gheeraerdts. 0 Reyntens. M. Laurent Wauthier is Ridder benoemd van het Orde der Kroon in hoedanigheid van capitein-doctoor der Burgerwacht. M. OdiloD Van der Schueren, Ridder van 't Leopoldsorde in hoedanigheid van major. Zondag- 27 November aanstaande, om 10 ure 's morgends in de Zaal van het Landbouwershuis, Keizerlijke Plaats, belangrijke Voordracht door M. Ernest De Meyer, Tninbouwraadsman voor den Staat te Mechclen. Onderwerp Aangejaagde teelt van Aardbezieën, Aspergie, enz. Ou<.l-Eeei*linirenl>ontl RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Slagen. Van Bockstal heeft in eene heiberg van Vleckem een pintglas stuk- gi slagen op liet hoofd van Van der Meu- lcn, 2 maand gevang en 50 fr. boet. Vorm woorden met toevoeging van let ters in de plaats der streepjes R-TT-RD-M D-ND-R-ON-E (twee namen van steden). 0-I-S-A--R- L-GA-N-UX (twee vliegers). OV - RS - ROO - IN - - N (tegenwoordi ge gebeurtenissen). V - L - KO - RS - N (iets dat overal veel [bijval geniet) Dc oplosser dezer raadsels krijgt een prachtig MuziK'kKtiik, groot formaat voor piano, in kartonnen rolverzonden. Oplossing en 25 ct. in posttimbers zenden naar D. Desmyter, Houtmarkt, te Veurne. Verleden Zondag greep het jaarlijkscb feest plaats der Tooneelafdeeling In liefde bloeiend n van den Oud-leerlingenbond van St-Martensgesticlit. Onder het talrijk en uitgelezen publiek werden voornamelijk opgemerkt de Weledele Heer Bon Lodewijk de BéthUne, voorzitter van den bond, de Zeer Eerw. Heer Kanunnik Roelandts, deken van St-Martens, Eerw. Pater Bor- reman, rector van St-Jozefscollege, E.E, H.H. Willems, pastoor van St-Jozef en Lauwereys pastoor van O. L. Vr. Bijstand Heer Graaf Glénisson, arrondissements commissaris, benevens tal van geestelijken en andere hooggeplaatste personen. Weiden opgevoerd Vrijschutter Transvaalsch drama in 4 bedrijven en do Nieuwe Dokter blyspcl in één bedrijf Vrijschutter is een prachtig tooneelstuk, vol beweging en leven, 't Is de geschiedenis van eon Transvaalschcn boerenzoon, die, in zijne overdrevene goedheid en vertrou wen verschalkt, de Engelschen met de geheimen van het boerenkamp bekend maakt door zijn ouden vader verstooten en van huis verjaagd, neemt hij plaats in de rangen van generaal Joubert en strydt en sterft er als een held uit liefde voor zijn land en om zijn onvrijwillige misdaad uit te boeten. Het stuk «telt eene episode voor uit den oorlog tusschen Engeland en Trans vaal de toeschouwer beleeft opnieuw den heldenstrijd van een klein maar moedig volk dat strijdt tot der dood voor behoud van eigen landaard en onafhankelijk be staan. Gansch het drama is eene aaneen- ichakeling van feiten die stralen van opof fering en vaderlandsliefde. Al de rollen de figuratie inbegrepen werden meesterlijk vertolkt, 't Is klaar om zien dat de Tooneelafdeeling flink bestuurd wordt 1 Willy, in het eerste deel de argelooze en goedhartige jongen kwam in het tweede deel voor als een dappere vrijschutter, die alle gevaren, ja, den dood trotseerde om de begane fout te herstellen. Peter Hofmeyr was een streng maar toch liefhebbend vader, wiens lijden eenieder getroffen heeft evenals zijn karaktervol optreden in het laatste deel, waar hij de verdediging van zyn vaderland boven zijn vaderlijden stelde Joubert was wel wezenlijk een boeren generaal, wiens kranige houdingen gloed volle woorden van een hoop eenvoudige boeren eene heldenschaar maakten. De geestdrift van het publiek steeg tot vervoe ring toen men de Transvaalsche vrijwilli gers onder het gejuich van Leve Generaal Joubert over rotsen en bergen ten strijde zag trekken en (oen men eindelijk in de verte de snelvurende kanonnen hoorde losbersten. Ja de slag van Colenso werd meesterlijk afgebeeld. Bulkrow en Dirk Benctt wedijverden met elkander, de eerste in hardvochtigheid en valschheid de andere in sluwe omkoopery en onverzadelijken gouddorst. Ook Tom in zijn eigenaardig kostuum verdient een bloempje en zou den zwartsten neger beschaamb hebben. Een woord van eer en dank dient gezegd aan den lieer Alfons Van Sande, oud leerling van 't gesticht, die zoo heerlijk een pas in 't rotsgebergste van Colenso heeft geschilderd. Het blyspel De nieuwe Dokter was een welgekozen stuk, geen boertige of domme kluebt, maar fijne en geestige scherts, waar hart en geest beurtelings hun aandeel kregen. Voor alle kunstliefhebbers 'n verheugen de tijding. Wie heeft do lieerlyke opvoe ring van Jozef in Dothan al vergeten waar zooveel menschen van heel Vlaanderen driemaal kwamen naar zien. Niemand beeft dat vergeten. En weeral noodigt het Colle ge ons uit in zyn prachtige nieuw gedeko- reerde feestzaal op een kunstavond waarop het schoone bijbelspel: De Verloren Zoon, zal gespeeld worden door de oudleerlingen nu hoogstudenten te Leuven en te Gent. Wy zien die opvoering met blijdschap te gemoet en zullen voorzeker weer opnieuw het reinste kunstgenot kunnen smaken. Kaarten aan 3, 2 en 1 frank. STAD A E L 8 T in het Lanbouwershuis Keizerlijke Plaats, AELST, 1910. -(D)- VERBOND der Konijnkweekersbondert van het Arrondissement Aeist. Tweede Tentoonstelling van nuttige Rassen, Reuzen, Beversche, Russische, Witte, onz. op Zondag 4 Maandag 5 December, onder liet Eerevoorzitterscliap van Bon Lodewijk de Bethune. 400 Frnnli I*fijxeu. Tentoonstelling en keuring van Trekhonden op ZONDAG 18 DECEMBER onder het Eerevoorzitterscliap van Graaf Glénisson, Arrondissementscommissaris. 2iOO Frank Iki-ij^en. VERBOND der Tabakteelersbonden van het Arrondissement Aelst. op Zondag 25 en Maandag 26 December, te Geeraardsbergen onder liet Eerevoorzitterscliap van den heer Arthur Van der Linden, Bestendige Gouwraadslieer. —o VER BOND der erkende Hocnderkweekmaat3chappy van liet Arrondissement. Tweede Algemeene Tentoonstelling van HofgevogelteReisduivenKroppers, Ringslagers, op Zondag 11 en Maandag 12 December1910. lOOO Frank Prijzen. Bij liet ter pers leggen meldt men ons bet godvruchtig overlijden van den heer Benjamin De Clippelesedert 40 jaren Burgemeester der Gemeente van Vleckem, vereerd met liet burgerlijk Eerekruis van le klas en de lierinneringsmcdalie van Leopold II. De achtbare overlodeno was geboren te Geeraerdsbergen den 27 September 1841. Hij was een overtuigde voorstaander der Katholieke zaak als Burgemeester oefo- nendo hy zijn ambt uit met iover en voor zichtigheid, niets anders behartigde hij dan liet welzijn der Gemeente. Wij drukken onze deelnoming uit aan de familie De Clippele, in de smartvolle be proeving die haar komt te treffen. Lijkdienst en Begrafenis, Dijnsdag aan staande 29 November. Hier nogmaals waren al de spelers op hunne plaats, voornamelijk Jan die even goed dokter als knecht wezen kan boer Van Groenendaal was een echte Brabander in tongval, houding en gobaren. Het symphonisch tusschenspel onder de leiding van M. Jozef Cammaert, loeraar aan onze Stedelijke Muziekschool viel uiterst wel in den smaak en werd warm toegejuicht. Kortom 't was een welgelukte en genot volle avond. Elkeen drukt den wensch uit meer dan eene vertooning per jaar te mogen bijwonen. De moedige tooneelafdee ling zal hopen wij van dien billijken wensch nota houden en ons binnen eemge maanden eon eyen schoon en aangenaam feest aan bieden. PRIESTERLIJKE BENOEMING. Zijne Hoogweerdigheid heeft onderpas toor benoemd Te Olsene, den E. H. Van Bulsele, Bac calaureus in Kerkelijk Recht, oud leeraar te Geeraardsbergen te Aalst in St- Martinuskerk, den E. H. Van Ongeval, Baccalaureus in de Godgeloerdlieid, onder pastoor te Beveren (Waas). Het eerste Bulletijn van Vrijdag te 9 ure, getcekend door drie dokters, luidde als volgt De Koningin heeft gedurende de nacht eenige uren gerust. De borstaandoening begint af te nemen. De loop der ziekte is gunstig. Vrijdag namiddag om 4 ure De ziekte volgt haren normalen loop in de meest geruststellende voorwaarden. Hare Majesteit heeft een goeden dag gehad de hoest was minder hevig, de koorts neemt voortdurend af. Al de voorteekens van slijmkoorts door do geneesheeron aangekondigd waren van goeden aaid. Het bulletyn Vrijdag avond om 6 ure uitgehangen was als volgt Kalme dag, die ziekte volgt haren regelmatigen gang. Get. Rommelaere, Stiénon en Lebceuf. Het droog pleuris waaraan onze Koningin lijdend was kon zich in enkele of dubbele longontsteking of longvliesontsteking ver wikkelen. De ziekte bepaalt zich enkelyk tot eene geweldige slijiukuorts. In de hoofdstad on hoofdsteden der pro vinciën zijn al de Feestelijkheden, Banket ten, enz. ter gelegenheid van 's Koningt naamfeest Is verschenen Almanack Hachette Lebègue.Te verkrijgen ten Bureele dezer, aan 1,50 fr. en franco per post fr. 1,70. AALST. De Rubens terug in de St. Martinuskerk. Woensdag morgend is de schildery van Rubens, voorstellende de H. Rochus en de pestlijders, en welke in de tentoonstelling van oude kunst ge prijkt heeft, in onze stad teruggekeerd. Men denkt dat het altaar tegen toekomende week gansch zal hersteld zijn. Hel liart op de lippen. Onze Gentsche lezers zullen des te meer de rechtzinnigheid van M. J. Martens, haarkapper, 7, Akkergemstraat, waardee- ren, daar het in hun belang is dat hij ons in Januari 1904 zegde Regelmatig wer ken was mij onmogelyk, want sinds vyf jaar leed ik zeer aan hevige nierpijnen Ik sliep weinig en 's morgens was ik vermoei der dan daags te voren bij het naar bed gaan. Ik had dikwyls duizelingen, verloor den eetlust en de krachten. Mijn wat-r belast en roodachtig was soms zeer pijn lijk en niets vermocht my te helpen. Toen nam ik do Foster Pillen (verkocht in de apotheek De Valkeneer te Aalst en was verbaasd over de bijna onmiddellijke beter nis. De pijnen verminderden, de eetlust keerde weer en myne genezing weldra Den 9 April 1910, voegt M. J. Martens er by Ik genas volkomen dank aan de Foster Pillen. Sinds voelde ik noch pijn. noch ongemak meer. Ik aanzie het als mijn plicht die pillen aan de nierlijders aan te bevelen Rug- en zijpijn, zeer in den onderbuik, moeilyk wateren, duizelingen, rhuraatiek, waterzucht, al die kentcekens van eene nierziekte eischen eene onmiddellijke verpleging. Hoe langer men wacht des te gevaarlijker zijn de inwikkelingen. De Fester Pillen zijn een bijzonder en snel werkend middel voor al de wanorden zoo wel voor de nieren als voor de blaas. In alle apoteken in het algemeen (Eischt de handteeking James Foster 3.50 fr. de doos, 19 fr. de zes of vrachtvrij tegen mandaatEng.'lsche Apotheek van Cn. Delacre, 64, Coudenbergstraat, Brussel. (17). AALST. Woensdag morgend kwam een landbouwer van Schoonaarde met eenen os die moest geleverd worden in het stadslachthuis voor Benoit Lysebet, slachter te Hekelgem, in de Denderstraat, toen het dier eensklaps verschrikte door het gerucht der lokomotieven de twee geleiders konden hot dier niet tegenhouden en liep in de vaai t tegen de brug in den Dender. Men heeft het met groote moeite op het droge kunnen brengen het dier woog 600 kilos. BISCUITS PAREIN, Antwerpen. GROOTE PRIJS. Uit Erembodegem. Maandag kwam hier eeno treurige tijding toe, name lijk dat Gamiel Temmerman, bygenaamd Boerkedie als steenbakker naar Amerka was vertrokken er kwam vermoord te worden. Boerke een brave en deugdzame arbeider, was naar Amerika vertrokken in de hoop er op een tweetal jaren geld te verdienen tot onderstand van zijn huisgezin. Vooreerst werkte bij eenigen tijd to Detroit, Staat Michigan, en trok dan naar Canada om er bij de landbouwers te gaan werken Nu, 't is op weg naar Canada dat hij door zyne gezellen werd vermoord. Men heeft hem met een houweel den kop inge slagen. Diefstal is de vermoedelijke oorzaak der misdaad- De vermoedelijke moordenaars, twee Erembodegemnaars. zijn aangehouden. Do ongelukkige Temmerman had eenigen typ geledon 200 fr. afgezonden met belofte er kortelings nog 500 fr. te zenden. Nu, toen Maandag morgend den brief uit Amerika toekw am, dacht zijne vrouw dat het een brief met geld was. Men stelle zich de ontsteltenis der vrouw voor toen zij die pijnelyke tijding vernam. De ongelukkige blijft nu weduwe met drie minderjarige kinders. Deze jobstijding verwekte te Erembode gem en omstreken ccne algemeene ontroe ring. Zekere geruchten beschuldigden Jozef Mich iels. geboortig van Erembodegem en laatst verbleven hebbende te Welle, als de moordenaar van Boerke te zyn. Zijne ouders hebben dadelyk een tele gram gezonden aan hun zoon die zich ook te Detroit bevondt en bekwamen te vol gende antwoord Dat is eene missing Jozef. Michiels kan dus by de moordenaars niet geweest zyn, daar ze beiden aangehouden zyn. zult gij van uwen hoest hoe pijnlijk hy ook weze genezen zyn, indien gij de Borstpil Wathéry neemt, vijf en dertig jaar bijval. Uitslag zeker. 1 Fr. Woensdag avond ontstond te Gent brand in eene katoenspinnerij, gelegen op de Visscliery, rechtover het Lousbergge- sticht, toehoorende aan MM. Motte, gebroe ders, wonende te Tourcoing. Het is een uitgestrekt gebouw, bestaande uit drie verdiepen. In de fabriek staan tien spinmolens en een honderdtal werklieden zijn er werkzaam, die door den brand het ergst getroffen worden, vooral nu de win ter voor de deur staat. Inmiddels had bet vuur, gespijsd door de groote aanwezigheid van katoen, zich zoo snel voortgezet dat weldra de fabriek aan eenen vuurpoel geleek. De vlammen sloegen langs alle kanten uit en een groote vuurgloed verhief zich in do lucht op grooten afstand kon men gemakkelijk den brand zien. Ook was eene ontelbare menigte naar de plaats des onheils gesneld en rond 6 ure, zag het langs den overkant van het water der Visscliery, zwart van het volk De policiekommi8saris Dossche en adjunkt Catrice en verscheidene policie agenten waren ook spoedig ter plaats. Afdeelingen lansiers, kannonniers en linie- troepen waren aanwezig om do toege stroomde menigte op afstand te houden. Verscheidene werklieden wilden in de fabriek terugkeeren om hunne kleederen te halen, doch dit werd hen belet door den heer policiekoramissaris Dossche. De pompiers vielen het vuur met zes lansen tegelijk aan en goten stroomen water op het vernielend element. Een grooto darm werd in de Schelde gelegd, waardoor overvloedig water werd aangebracht. De pompiers stonden op het dak van het magazijn, gelegen aan de straat, om de vlammen die gedurig in hevigheid toena men te bestrijden. Rond 6 ure stortte met groot gedruisch het dak der fabriek in en duizendo vuursprankols verhieven zich in de hoogte. Een halve uur nadien 6torte de vloer der verdiepen in. waardoor het vuur nog hevi ger werd. Nog meer stroomen water wer den op den vuurpoel, die niet scheen te verminderen, gegoten. Rond 9 uaen namen de vlammen af, doch was nog ver van uitgedoofd te zyn. Men vreesde dat geheel hst gebouw zou instorten. Een der werklieden, Jan Van Meenen, wonende Zwijnaardschenstoenwog, was uit het venster der tweede verdieping gespron gen, en viel met het hoofd op de steenen waar hy bewusteloos bleef liggen. Den pompier die het slachtoffer vond, droeg hem in dc herberg In Het Schip pershuis gehouden door M. Aug. Acker- man, gelegen nevens de fabriek, waar de geneesheeren Boen cn Cuypcr, dadelyk ontboden, hem verzorgden vervolgens werd de ongelukkigen met het ziekenrijtuig naar het gasthuis gevoerd. Twee werklieden Oscar Verstraeten, 18 jaar wonende Zandstraat, en Jan Jacobs, 17 jaar, Steenhouwerstraat, te Ledoberg,' worden vermist, men vreest dat de onge lukkigen in den brand geblevon zyn. Geen der ontsnapte werklieden heeft hen terug gezien. Rond 3 ure 's avonds is de pompier Emiel Van den Dorpe, in den kelder der fabriek gevallen en aan den knie gekwetst. De ongelukkige werd na verzorging met do ziekenkar naar liet gasthuis gevoerd. Zijn toestand levert geen gevaar op. De inachienzaal der fabriek is gespaard gebleven, evenals de magazijnen, doch hebben door het water veel geleden. De schade wordt 's minstens op 500,000 frank geschat. Alles is verzekerd. Een jongeling levend verbrand. Karei Jacobs, 18 jaren wonende Steen houwerstraat, te Lcdeborg, zoon van Edmond Jacobs, vuurmaker in deafgebran- de fabriek, ligt onder de puinen. Tot hier toe heeft men zijn lyk nog niet ontdekt. De familie Jacobs heeft 7 kinderen do oudste zoon is by het leger. Het slachtoffer was eenigen tijd ziek geweest en was slechts twee dagen aan het werk gegaan. Men denkt dat de jongeling terug om zyn kleedcren is gegaan, en verstiktinden rook der vlammen zal omgekomen zyn. De droefheid der ouders is onbeschrijf lijk. De tweede, die vermist werd, zekere Oscar Verstraeten, is Woensdag avond in zijne woning Zandstraat, Ledeberg, terug- Het parket word Donderdag morgend verwacht. Later. Het lijk van den jongen werkman, Karei Jacobs, die vermist werd, is Donderdag morgend om 11 uur terug gevonden, in treurige omstandigheden. Het hing over eenen balk, tussclien de eerste en de tweede verdieping. Blijkbaar is de jonkman in do rook gesticht alleon zijne handen zyn een weinig verbrand. Zijn aangezicht, zyn haar, zelfs zyno kleederen dragen weinig of geen sporen van het vuur. De armo jonkman moest dus op het 2e verdiep door den rook zoo plotseling verrast geworden zyn dat hij niet is kun nen vluchten, doch bewusteloos op den zolder is neergevallen, en toon deze in stortte is hij ook beneden gevallen, en beeft aldus een treurigon dood gevonden. aller dames is een zacht, roin gezicht, blozend, jeugdig uiterlijk, blanke flu weelzachte huid, en verblindend schoone teint. Iedere dame wassche zich daarom met D A D A - Z L P 7. Bergmann Co., Radebeul Dresden Fabriekmerk DADA aan 75 centiemen per stuk bij Taymans- DruckDrogist te Aelst. ERWETEGEM. Dinsdag namid dag, rond 3 ure, ontstond brand in de woning van Pieter-Frans De Vos, wyk Eekhout. In weinige oogenblikken stond geheel het gebouw in brand aan blussehen viel niet te denken. Slechts eene geit en een varken is gered. Het huis en gansch den inboedel is de prooi der vlammen geworden. De schade is zeer aanzienlijk er bestaat ver zekering. De oorzaak is onbekend. Hevige brand te Brussel. Woens dag middag, rond 12 i/4 ure, ontstond brand in het buis nr 11 der Keizerstraat en na weinige oogenblikken had het vuur eene groote uitbreiding genomen. Op bet gelijkvloers dor woning zijn twee magazijnen eene slachterij en een ysroom- winkel, gehouden door mad. Lahy. Deze aanstak haar petrolvuur, toen eensklaps eene geweldige ontploffing plaats had. Het brandend vocht spatte langs alle kanten, deelde zich mede aan de meubelen en gordijnen en weldra stond geheel de winkel in laaie vlammen. De vlammen sloegen op naar de verdie pen en geen enkel der bewoners kon nog ontsnappen. Ze liepen naar de vensters en slaakten hartverscheurende kreten. De pompiers ondertusschen verwittigd, snel den ter plaats en bij middel van hunne ladders gelukten zij er in een vijftiental personon te redden. Nog drie gebrekkelijke vrouwen en vier kinderen bevonden zich in de brandende woning. Geburen en voorbijgangers wilden het brandende huis binnenvluchten om de slachtoffers te redden, doch moesten terug keeren, zoo hevig was de brand. Eindelyk werden nog grootero ladders aangebracht en een moedige werkman, M. Pieter Lots, wonende Molenstraat, te Sint-Joost-ten- Noode. drong het gebouw binnen en ver scheen welhaast met twee ouderlingen en drie kinderen die hy behouden beneden bracht. De policie-inspecteur Goethals gelukte in een ouderling en eon kind te redden. De brand die ondertusschen met hevigheid woedde, werd door de pompiers dapper bestreden, doch niets kon gered worden zij moesten zich bepalen met de aanpalende huizen, dio erg beschadigd zijn te vrijwa ren. Het is huis ten gronde afgebrand. De schade is zeer aanzienlijk en het meeste deel der bewoners wier meubelen in den brand zyn gebleven, zyn met ver zekerd. Wy kunnen niet genoeg onze lezers die aangetast zyn van hoest, valling, bronchiet, influenza, keelpijn, heeschheid, asthma of kinkhoest, de Borstsiioop van Depratkre aanbevelen. De geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap en zoo volkomenlyk geneest. Het is een serieus produkt dat zich niet steunt op ingebeelde portretten of uitgekochte certificaten, maar het geneest altyd. Prijs 2 franken de groote flesch. Te be komen by Od. Depratere die overal ver zendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 cen tiemen meer voor port), alsook te Aalst by de apothokers De Valkeneer en Callebaut. De garnaalvissehers te Oostende die sedert eenige dagen hun garnaaltuig door sprotnetten vervangen hadden, hebben reeds eene groote hoeveelheid van die zil verachtige lekkere vischjes gevangen die tegen 15 a 18 frank de 100 kilos verkocht werden. OOSTENDE. De stoomer Mystery die met dynamiet geladen is en die, na eene aanvaring beschadigd te Yarmouth werd binnengesleept tijdens eene reis van Ant werpen naar Leith, brengt heel wat onge rustheid teweeg aan de stadsoverheden. De schooner heeft niet minder dan 25,000 kilos dynamiet aan boord, rondom met zand ingepakt, eene hoeveelheid die ruimschoots voldoende is om verschillende steden te vornietigen. Er wordt nu gemeld dat de onderrichtin gen zijn gegeven om het schip naar zee te slepen, op een veiligen afstand, om dan by middel van elcktischen stroom, ontploffers, die rond het luik geplaatst worden, te doen afspringen, waarbij ook de dynamiet zou ontploffen. Dat zou wel dc moeite waard zyn om zien, zoo 25,000 kilos dynamiet, die ineens worden afgevuurd. Rond 5 1/4 ure ontstond brand in eenen spinmolen, staande op het derde verdiep de werklieden snelden toe om de vlammen by middel van emmers water uit te dooven, duch het vuur nam zulke groote uitbreiding dat zy half gekleed en velen barvoets, ver schrikt de vlucht namen velen sprongen uit de vensters. De pompiers, dadelyk verwittigd, snel den onder het bevel van den kommandant Welscli, mot hun volledig bluschmateriaal tor plaats. Donderdag nacht, toen de trein uit Brussel in Gent-Zuid, om 11 ure 22 toe kwam, heeft een wagonkuischer, in het net van een derde klasrytuig, een kinder lykje, van het raannolyk geslacht, een dag oud schynende, gevonden. Geneesheer en policie worden verwit tigd. De eerste stelde vast dat hot wichtje den schedel gekloven was, tengevolge der .mishandelingen. De treinwachter werd onderhoord, doch kon geen inlichtingen geven. Het lyk zat in eene doos in Brusselsche Vlaamsche dagbladen gewikkeld. Door de zorgen der policie deed men het naar het gasthuis overbrengen, waar het parket de schouwing kwam doen. Zeep v SUNLIGHT "Zeep maakt de vasch kinderspel voor hel metste van t+jaar,en sneeft «a^n het innwaècrdie frische aart» penante reuk van 't buiten. Te Moncourt ging een herbergier- vogelhandelaar naar zynen zolder om den vergaarbak te vullen met essence, dienend om de herbergzaal tc verlichten. Hij beging de onvoorzichtigheid, een steksken te doen ontvlammen. Dit veroorzaakte eene ont ploffing, welke de dakpannen in de lucht deed vliegen. Verschrikt, maar zyn tegen woordigheid van geest niet verliezend wierp hij de vlammende kiuik, langs de door de ontploffing gemaakte opening in het dak, naar buiten en vluchtte toen langs denzelfden weg. De kruik kwam op eenen hangar en stak dezen in brand. De man heeft natuurlijk erge brandwonden,

De Denderbode | 1910 | | pagina 2