GétuU Rechterlijk Kronijk. Ziekte der KoningiD. STAD AALST. Algemeene Vergadering Algemeene Tentoonstellingen en Voordrachteij Tentoonstelling en keuring van Trekhonden Derde gewestelijke tentoonstelling van Tabak Aalst-Mijlbeek. De Priestereed, Sint-Martenskerk. Allerhande nieuws. DADA-ZEEP Belangrijk bericht. Duitschland. Zoiidagrust. Liegen maar. Groene Pie her haalt tot tweemaal toe in 't Land van Aalst van Zondag 11. dat onze achtbare volksvertegenwoordiger, M. Wosste, in eene onderbreking zou gezegd hebben Kiesbeloften gelden nietmen moet ze niet houden. Nu, Groene Pie, voegt or bij dat M. Woeste, het woord vroeg om te verklaren dat hij die woorden niet had uitgesproken Nu, M. Ortegat en andere Kamerleden, bevestigden dat hij inderdaad die woorden niet uitsprak, dat hij integendeel had ge zegd Andere saak is eene zienswijze, andere zaak is eene verbintenis. Maar dat geldt niet zegt Groene Pie, want de snelschrijvers hadden het aangc- teekend, de schrijvers van het beknopt verslag hadden ze opgenomen, ze stonden in alle gazetten, liberalen als katholieken vele katholieken zegden: Hoe is 't mogelijk zulke woorden uit te spreken En ik, Grobnk Pie, had ze duidelijk gehoord met al de leden der Kamer en ze stonden vast g'akteerd. Het zou ons grootelijks verwonderen moest hij anders spreken. Het is immers gekend en geweten hoe zeer Groene Pie to vertrouwen is als er spraak is van M. Woeste. Sedert meer dan 14 jaren bejegent liy hem met hoon, spot, valschheid, logentaal, lasteren, bcko- digen, zoo gemeen dat het laagst gevallen vischwyf voor hem moet onderdoen. Voor 't overige zeggen wy dat we meer vertrouwen stellen in de bevestiging van MM. Ortegat en consoortcn dan in de bewering van den vertegenwoordiger der groene Volksfopperij Sterke geesten. Vele liberalen zijn sterke geesten zo gelooven noch aan God, noch aan den duivel, noch aan hemel, noch aan hel, en nogthans ze zijn bijgcloo- vig men kan niet meer. Te Anderlecht worden de huizen in voor uitzicht van de aanst. volkstelling opnieuw genummerd en bij eenparig bosluit van 't maconnick Schepencollege worden de nummers 1 3 en 100 zorgvuldig van kant gelaten. Die sterke geesten die van niets benauwd zyn, vreezen dus het n' 13. Wat onnoozele kwibussen toch. Te Brussel in dit centrum van verlich ting, van beschaving, van 't vrij gedacht, waar men de bewoners van 't platte land van bijgeloovigheid beschuldigt, en als domkoppen, mastentoppen, halfhouten, py- pekoppen, barbaren enz. uitscheldt, is er eene straat Zavelputstraat, (Rue do la Sablonnière). Achter het nr 11 treft men een palcis aan dat n' 13 zou moeten dra gen, maar dat men 1 heeft genummerd. En wie bewoont dit paleis De socialist Grimard, die arme million- nair, dio franemagon en vrijdenker, de gewezen Schepen van de Stad Brussel, centrum van licht. En die francmagon, die vrydenker, dio van niets benauwd is, is bygeloovig genoeg om 't nummer 1 3 te vreezen. Wat onnoozelheid toch Of ze ep zouden vandoor trek ken De heer Minister van binneii- landscho zaken, Berryer, heeft op de ontegensprekelykste wijze bewezen dat al de tegenstrevers te samen nog 16 duizend stemmen minder bobben bekomen dan de katholieken. Maar moesten de blauwen, rooden en groenen slechts het vierde dezer meerder heid bezitten, zouden zij er van door trek ken, liet bewind laten varen Wel neen, heel zeker zouden zij aan 't bestuur blijven en doen zooals ze in 1870 deden, toen zij 10 stemmen meerderheid in de Kamer hadden en 661 stemmen minder heid in 't land Verpruissers.— Do heer Dupont, een der hoofdmannen van de liberale partij in den Senaat, heeft voorgesteld een ge deelte van het adres in antwoord op de troonrede te vervangen door iets van zijn maaksel, in hetwelk dealgemeene soldaten dienst of alleman soldaat wordt voorge staan. Daarin wordt gezegd, namelijk Er blijft nog over den krijgsdienst te volledigen door de algemeenmahing De kiezers, die voor de liberalen stem men, weten dus dat zij meteen stemmen voor alleman soldaat. Dat ze dat niet vergeten Verplichtend onderwijs. M. Hymans, do leider der liberale Kamerle den verklaart dat zij, liberalen, nceh de gendarmen, noch de geldboete zullen vra gen om de ouders te verplichten hunne kinders naar de onzijdige school te zenden... maar wie zijne kinders niet naar de onzij dige of geusche school zal zenden, zal zijn stemrecht kwijt zyn... Niet slecht gedacht, zoo zouden de libe ralen en socialisten meer kans hebben om in de kiezingen te zegepralen. Maar zoo verre is 't nog niet Geene belastingen op de tabak. Het gerucht werd verspreid dat de Bel gische regeering van plan was nieuwe belastingen te heffen op de tabak. Dat gerucht is, volgens een hooggeplaatst per soon, van allen grond ontblooter is daar volstrekt geene spraak over. RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Bloedige vechtpartij te Aalst. In den nacht van 18 tot 19 October laatst, werd de policiecommïssaris verwittigd dat Alfons Schepens, kleermaker, op de Graan markt aangevallen was en verscheidene gevaarlijke messteken bekomen had. De adjunkt Gits begaf zich naar de woning van Schepens om het eerste onderzoek te doen. Het slachtoffer was bedlegerig en had 10 messteken eene der wonden aan de linkerzyde was 7 centim. lang. Schepens legde de misdaad volgenderwyze uit Rond middernacht kwam hij in gezel schap van zijnen broeder, Jules langs de Yooruitgangstraat huiswaarts. In deze straat woont do herbergier Arth. Van Heirsele, de betichte, met wien Alfons niet erg bevriend was. Zijn broeder ging bij Van Heirsele binnen. Het slachtoffer ging alleen huiswaarts. Aan de Graanmarkt werd hij opeens vastgegrepen door zekeren Jaak V., thans overleden, treinwachter te Aalst, vriend van Van Heirsele en ten gronde geworpen. Van Heirsele, die zich volgens het zeggen van het slachtoffer verdoken had achter eenen boom, kwam toegeloopon, sprong op Schepens en bracht hem de messteken toe, waarna hij wegvluchtte. 's Anderdaags werd Van Heirsele aan gehouden, doch hij verklaarde, dat Alfons Schepens in zyne herberg ruzie gemaakt had met vrouw Van Hessche. In hevige gramschap ontstoken, was hij achter Sche pens geloopen. Schepens loochent stellig in de woning van Van Heirsele geweest te zijn. De aangehoudene werd later door het Hof van Beroep in vrijheid gesteld. Deze zaak werd Woensdag opgeroepen voor de rechtbank. M. R. De Schaepdryver verdedigde den verdachte. Na het openbaar ministerie in zyn advies gehoord te hebben, heeft de rechtbank de zaak 8 dagen uitgesteld. Het jachtdraraa van Wie'ze.— Alfons Van Humbeeck, van Moorsel,betichttydens het pensen den 22 Juni laatst eene lading hagel geschoten te hebben in het hoofd van eenen anderen penser, Gustaaf De Brandt, van Wieze, werd vrijgesproken, de feiten te zijnen laste niet bewezen zijnde- De Brandt krijgt 100 fr. boet voorwaardelijk voor jachtmisdrijf. RECHTBANK VAN AUDENAERDE. Richard Van den Bcrghe, te Lettcrhau- tem voor zedenschendenis mc-t geweld te Oombergen, 3 jaar gevang en 5 jaar be- rooving zijner burgerrechten cn onmidde- lijko aanhouding. La Belgique militaire een liberaal orgaan, waarvan de bestuurder een gedu rige medewerker is van La Chronique heeft verklaard uit de beste bron te heb ben vernomen dat do voornaamste oorzaak der ziekte onzer Koningin de aandoeningen zijn, bij haar verwekt, tijdens de opening van den wetgevenden zittijd, door de schoe- liestreken van den onbeschofterik socialist Hubin. Wy komen hier op terug. Volgens het bulletijn van Vrijdag neemt de ziekte voortdurend af. Openbare Zitting van den Gemeen teraad op Dijnsdag 6 December aanstaan de om 5 1/2 uren 's avonds in do gewone Zittingzaal ten Stadhuize. Dagorde 1. Markten. Openbare verpachting van den ontvangst der plaatsgelden. 2. Grondrente. Aflossing. 3. Burgerlijke Godshuizen. Openbare verkooping van gronden te Aalst. 4. Nijverheidsschool. Rekening 1909. Begrooting 1911. Christen Vlaamsch Verbond. Afdeeling Aalst. op Zondag 11 December 1910, om 5 1/2 uren's avonds, in de Zaal van den Katholieken Burgerskring, Korte Zout- straat. DAGORDE 1. Welkomgroet door den voorloopigen Voorzitter. 2. Verslag over de werking, door den E. H. Van Heuverswyn, geestelijken Proost der Afdeeling. 3. VOORDItACHT door heer Alfons De Groeve, van Brugge. Ond ;rwerp Het Herstel der wereld orde in Christus. 4. Kiezing voor het Bestuur. S X A I> AELgT. in het Lanboutoershuis Keizerlijke Plaats, AELST, 1910. op ZONDA O 18 DECEMBER onder het Eerevoorzitterschap van Graaf Glenisson, Arrondissementscommissaris. 200 Frank Prijzen. VERBOND der Tabakteelersbonden van het Arrondissement Aelst. op Zondag 25 en Maandag 26 December, te Geeraardsbergen onder het Eerevoorzitterschap van den heer Arthur Van der Linden, Bestendige Gouwraadsheer, —o VERBOND der erkende Hocnderkwcekmaatecliappij van het Arrondissement. Tweede Algemeene Tentoonstelling van Hofgevogelte, Reisduiven, Kr oppers, Riiigslagers, op Zondag 11 en Maandag 12 December1910. ÏOOO Frank Prijzen. Op Zondag 4 December aanstaande, prachtig tooneolfeest, in de groote zaal der Jongenspatronage van Aalst-Mijlbeek. Men zal opvoeren Drama in 4 bedrijven. Plagers wacht u Blijspel in 1 bedrijf. AELST. Gedurende de wintermaanden, zullen in de mis van 11 uren, op den la Zondag der maand de volgende Fransche Conferon- tiën, gepredikt worden. De gewijde redenaar zal over de volgen de onderwerpen handelen. Zondag 4 December 1910 Dc inwen dige beletsels van 't christen leven. Zondag 1 Januari 1911 De uitwen dige beletsols van 't christen leven. Zondag 5 Februari 1911 Terugkeer tot het christen leven. Zondag 5 Meert 1911 Verhevenheid der christene ziel. /lolcl Verleden Maandag, had rxctlSI* jn (j0 ruime zaal van den Burgerskring het feestmaal plaats, aange boden door den heer Romaan Moyersoen, Volksvertegenwoordiger en bestuurlid der Katholieke Jonge wacht, aan hare leden. Talrijk waren zij opgekomen en bij zyn binnentreden w erd M. Moyersoen geestdrif tig toegejuicht. Het feest was voorgezeten door den hoer Désiré De Wolf, voorzitter, aan de eere tafel benevens voornoemden hoer De Wolf zaten, aan zijne rechterzijdo den lieer Moyersoen en aan zijne linker den beer Lodewyk de Béthune. Verders de leden van 't bestuur. Bij het nagerecht bedankte den heer voorzitter in hartelijke woorden den heer Moyersoen, welke op zyne beurt de leden der Jonge wacht eenige woorden van dank toestuurde voor hun talrijke aanwezigheid, en drukte den wensch uit hun zoo talrijk in 't vervolg wanneer er zal to strijden vallen te mogen ontmoeten. Deze korte aan spraken verwierven warme toejuichingen. Verscheidene zang liefhebbers der Jonge wacht vergasten de aanwezigen op luimige en koddige liederen. Alles liep in de beste stemming af en iedereen keerde voldaan en tevreden huiswaarts na zoo'n verzettelijkcn avond te hebben doorgebracht. PRIESTERLIJKE BENOEMING. Zyne Hoogweerdigheid heeft benoemd Bestuurder der Zusters Apostolinnon te Wetteren, den E. H. Van Driessche, be stuurder van Hunnegem to Geeraardsber gen Onderpastoor te Waasmunster, den E. II. Brootcoorens, onderpastoor te Doel te Laarne, den E. H. Van der Maeren, onderpastoor te Seveneecken te Nieuwer- kerken, denE. H. Schollaert, onderpastoor te Schcldewindeke. Kerk van At.-Martinus. Maandag aanstaande, 5 Dec. om 2 ure, maandelijksche vergadering voor de Huismoeders der H. Familie. Iedereen is verzocht de lidkaart meê te brengen. Is verschenen Almanach Hachette Lebègue.Tc verkrijgen ten Bureele dezer, aan 1,50 fr. en franco per post fr. 1,70. AALST. Edouard M., oud 28 jaren, landbouwer, was sedert geruime» tijd woonachtig bij zijn broeder Valery, in de Breedestraat. Nu Zondag heeft Eduard niets beters gevonden dan het kofferken van zijn broeder, hetwelk 200 fr. inhield, open te breken. Valery, welke voor han delszaken op reis was, kwam eerst Woens dag morgend thuis, en bostatigde den dief stal. Deze deed eene klacht bij de policie, welke een onderzoek instelden en Eduard aanhield, welke nog in het bezit was van eene som van 53 fr. De ad jankt Gits heeft proces-verbaal opgesteld. Dc groote maga/.ijnon vnn den Bon M**rclié doen heden in onze stad en omliggende een omzendbrief ronddeelen betrekkelijk de groote tekoopstelling van Einde Seizoen en op den welken wij do aandacht van allo onze lezers inroepen. AALST. Tentoonstelling van reuzenkonijnen. Morgen Zondag 4 en MaandagS December zal de Aalstersche Konijnenhond zijne tweede plaataelijke ten toonstelling van reuzenkonijnen houden, ten lokale Landbouwershuis Keizer lijke Plaats. Om 400 fr. prijzen worden er uitgeloofd. Tot heden toe zijn er meer dan 200 loten aangegeven. De ingangsprijzen zijn vastgesteld Personen vreemd aan den Bond, 50 cent. personen by den Bond aangesloten, 25 cent. Indien gij een sehoone keus wilt hebben van Wolle en Tijk voor Matrassen, Hupelingen, Linoleum, Toile-cirée en al benoodigheden wat den tapissiersstiel be treft, gaat zien bij Karei Van de Putte en ZusterKorte Zoutstraat, 29, Aalst. WaaPttSlBWWMMIi IIHIUHilMIHIill^S Woensdag morgend, kwam Stien Van Lierde, oud 73 jaar, wonende te Sint- .Maria-Oudenhove, als naar gewoonte heel vroeg naar zyn werk, by den landbouwer Crombé om de paarden te voederen. Opeens werd hij vastgegrepen door twee mannen, die hem ten gronde wierpen, en zijn geld, eene som van 700 fr, welke de ongelukkige altijd op zich droeg, ontnamen. Dat moeten de bandieten geweten hebben, en zoo alleen kan men deze aanranding uitleggen. Do gendarmen en het parket hebben een naar stig en spoedig onderzoek ingesteld, 't Is te hopen dat de deugnieten zullen geknipt worden. Speen. Joukingen. Eczema. Eindelijk heeft men het zoolang gezochte middel voor 't speen ge vonden. MejufferM. Saussez, 32, Chaussée de Bruxelles, te Bergen, zegt ons 't Speen veroorzaakt mij sinds vijf jaar lang, dag en nacht onuitstaanbare jeukingen, er waren oogenblikken dat ik zelfs niet meer kon zitten, maar nu ben ik van die kwel ling verlost, dank aan de Foster's Zalf verkocht in de Apotheek De Valkeneer te Aalst, die mij aanstonds verlichtte en na weinigen tyd genas Zelfs als de andere geneesmiddelen mis lukten verlicht de Foster's Zalf van af de eerste toepassingen en geneest teenemaal door een regelmatig gebruik, 't speen cn alle huidziekten, eczema, gordeluitslag, haarworm, droesziekten, dauwworm, win ter aan handen en voeten, kloven, wind pokken, enz. In alle apotheken in 't algemeen (3,50 fr. de doos, 19 fr. de zes of vrachtvrij tegen mandaat Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 64 Coudenbergstraat, Brussel. (18). Adolf Geerts, werkzaam to Ninove, keerde langs den steenweg naar Otegem, huiswaarts, toen by op eene eenzame plaats door een onbekende kerel met een snydend voorwerp een hevigen slag in het aange zicht toegabracht werd. De ongelukkige die buiten kennis viel werd door een voor bijganger opgenomen en in een naburig huis gedragen, waar een bijgeroepen ge neesheer vaststelde dat zijn toostand hope loos is. "PT A N" OEinde van seizoen. x ukj. verkoop ecner groote keus nieuwe PIANOS, welke eene huur gedaan hebben, met eene buitengewone vermindering van prijs. Tien jaren waar borg. Huis B. VAN HYFTE, Gent, Nederkauter, 32, dichtbij liet Palois van Justicie. Donderdag namiddag, viel aan de oude St-Pieters-statie te Gent- een ongeluk voor. dat de ergste gevolgen had kunnen hebben. Om 3 1/2 ure reed de kar van den bloe mist Berwoudts, Ganzendries, met' sfoke- rydraf geladen, over de tramlyn aan de Park laan, nabij de Café de Belvédère toen eensklaps de as der kar brak, waar door het voertuig omsloeg. Het paard verschrikte en sloeg op hol, zonder dat de moedige, jonge voerman bij machte was liet tegen te houden, en het dier holde de Parklaan op. Aan de spoor baanoverweg gekomen, op den Kortryk- schen steenweg,deed liet woeste dier eenen geweldigen sprong en kwam in de groote spiegelruit van den onlangs geopenden café, in nr 202, terecht. Drie personen, waarvan een met een kind op den schoot, zaten in de herberg rond de kachel de glasscherven regenden rond hen, gelukkiglijk zonder dat een dier personen gekwetst werd. Integendeel was de borst van het paard door de glasscherven geheel opengereten, doch het begon zyn vlucht opnieuw, aan de overzijde van den spoorweg, doch werd uitgeput door bloedverlies ten slotte tegen gehouden. Men vreest dat liet dier zal moete i afgemaakt worden. Toen de waker van een groot maga zijn der Nieuwstraat, te Brussel, Dinsdag morgend om 2 uur op het 3® verdiep met zijnen hond zijne ronde deed, sprong de hond plotseling woedend naar eenen hoek. De waker ontdekte daar eenè vrouw ver scholen zitten, met voor 1500 fr. gestolen goed ingepakt bij zich. Aangehouden, en naar het policiebureel gebracht, verklaard, zij Madeleine D van Mechelen te zijne Zij had zich laten insluiten, in de hoop 's morgens ongemerkt met het gestolen goed te kunnen wegvluchten. Te St-Gillis, (Brussel) moest een zwaar geladen wagen eene stijle straat op. De paarden waren uitgeput en heel het verkeer was belemmerd. Zelfs de tram kon niet voort, daar de wagen juist op de sporen stond. Daar kroeg do wattman een gedacht hij haakte den lantaarn af, en, voorzichtig om niets te beschadigen, bracht hij langzaam zyn rijtuig in beweging. En voortging de wagen, gestooten door den tram, tot aan liet boveneinde der straat, waar voerman en wattman met een vrien- delyken handgroot afscheid van elkander namen. Illitag. De personen welke aan de maag lijden (slechte spijsvertering, zuur, braking, spuwingen) zullen gauw genezen zijn indien zij de slijmverdrijvende Pil Walthery, gebruiken. 1 fr. De echtgenoote Vandelande, wonende Dnblijnstraat, te Elsene, wierp Donderdag morgend bij het opstaan eene brandende peiroollamp om. Deze ontplofte en in een oogpink stond de vrouw in laaie vlam. Op hare hulpkreten kwamen de medehuurders toegesneld, die de vlammen uitdoofden. Het slachtoffer had echter zulke ergo brandwonden hekomen, dat men voor haar leven vreest. Dinsdag morgend waren do huizen der Brugschestraat, te Eecloo, bevlagd ter eere van M. Van Doorselaere, die zijn 100® levensjaar intrad. M. Van Doorselaere, is een gopenaion- neerde brigadier der douanen. Hij is weduwnaar twee weezen, kinderen zijner overledene dochter verzorgen zijn huis houden. De oude Generaal en de Decem bermaand. Is het hier niet, dan is het elders zegt de oude generaal en daar mede voorspelt hy het weder van December als volgt Van 1 tot 10 December, sneeuw en vorst; 11 tot 10, groote veranderingen der lucht- gesteltedis orkanen, regen daarna tijde lijke verwarming der temporatuur van 19 tot 24, regen, ysel, geweldigo wind; van 25 tot 31, sneeuwstormen en zeer strenge vorst. Zooals alle jaren zyn het de kleine booten van De Panne, die de eerste de sprotvleten ontmoet hebben. Sinds een paar dagen komen zy te Oostende met over- groote ladingen sprot aan. Op deVisschers- kaai staan honderden manden mat de lek kere vischjes op rij. De verkoop wordt per 100 kilos gedaan, cn de prijs beliep nog 32 frank. Waarschijnlijk zal de prijs spoe dig dalen, daar de sprot dit jaar overvloedig schijnt. Meest al de ladingen worden per spoorweg naar Duitschland verzonden. Men herinnert zich nog de aanhou ding van zekeren B. een Engelschman, die in liet Schipperskwartier, to Antwerpen, valsche Engelsche bankbriefjes had uitge geven in verschillende herbergen. In het onderzoek kreeg men de zekerheid dat de aangehoudene, twee medeplichtigen had. Vrijdag morgend nu wees op de Vee markt, een koetsier aan eenen agent twee welgekleed» lieden aan, zeggende in de twee, de Engelsclimannen te herkennen, die vroeger mot den aangehoudene in zyn rijtuig hebben gereden Beiden werden in de Lange Doornik straat aangehouden en dadelijk naar 't po liciebureel dor 1® wiik overbracht. De een noemt zich Moore en de andore Douglas. Op hen werden geen papieren gevonden alsook geen geld. Een van hen had nog een uurwerk. Zij beweeren, den dag dat de eerste Engelschman werd aangehouden, te Paiijs te hebben verbleven. Al hun geldpapicren waren hun verleden nacht door eene onbekende vrouw ontsto len I Waarom ook dat uurwerk niet 1 Geconfronteerd met eeno herbergierster der Orteliuskaai, werd een der aangehou denen dadelijk herkend, als zijnde de gezel van den aangehouden B., toen deze de valsche briefjes uitgaf. I)e twee Engelsehen zijn naar het kabinet van den onderzoeksrechter overgebracht. Indo brievenbus staande in de Van Diepenheeckstraat, to Antw erpen, vond de postbediende toen hij ze kwam ledigen, een zonderling pakje, zonder «dros Het waren vier bevoorrechte actiën der S'Hauts fourneaux et fonderies, La Louvière en 17 dividendaetiën der Tramw. et éclairage élëctrique de Sanatone. De eigenaar zoow el als de geheimzinnige afzender van dit ge heimzinnig pakje worden opgezocht. BISCUITS PAREIN, Antwerpen. GROOTE PRIJS. Een erg ongeluk heeft Donderdag namiddag plaats gehad op den steenweg van Waarloos naar Contich. De voerman Alfons Van do Weyer, 38 jaar oud, wonende Lambermontstraat, 2, is uitgegle den en kwam onder zijnen wagen terecht. Zijne twee beenen werden vermorzeld. In dezen ergen toestand werd hij naar het gasthuis der gemeente overgebracht. kig maakt een zacht, rein gezicht, een biüzci.o, leugöig, frisch uiterlijk, een blanke zachte huiO, en verblinöeno schoon teint. Dit alles bewerkt van Bergmarm 6c Co., Brussel a 75 Cts. per stuk. bij Tag mans- Druck, Drogist te Aelst. Woensdag morgend was te Muizen de machinist Maurice Melsen, 30 jaar oud, van het depot Antwcrpen-Dam, bezig zyne machien in orde te brengen, toen eensklaps eenen waggon op de machien botste waar door Melsen de beide armen verpletterd werd. Na verzorging door dokter Peeters werd het slachtoffer naar zijne woning te Antwerpen overgebracht. Veel wordt te Vilvoorde gesproken over eene geldzaak, waar een leelijk reuks ken aan is. Een officier had aan den gowezen verte genwoordiger van eenen wisselagent 6000 fr. in titels toevertrouwd, om die te ver- koopen. Maar nog het geld, noch de titels kwa men in handen van den officier en deze zag zich genoodzaakt eene klacht neer te leggen. De magistraten van het parket kwamen een onderzoek doen maar toen zij daar aankwamen, was de agent afwezig. Hij was naar de Beurs van Brussel. Bij zijne terugkomst werd' hy aangehou den. Hy bekende dadelijk, met speculeeren 90,000 frank verloren te hebben, die hij onmogelijk aan de rechthebbenden kan teruggeven. Al zijne boeken werden in beslag geno men en aan het onderzoek van experten onderworpen. Eene kaartlegster, gekend onder don naam van Madame Jeanne, wonende te Park-Heverlé, is op vreeselijke wyze aan haar einde gekomen, 's Avonds was de vrouw nevens de kachel in slaap gevallen in hare woning. Eene gloeiende kool viel op hare kleederen en in een oogwenk stond de vrouw in laaie vlam. Zij rukte de klee deren af, liep naar boven en deed een schoon hemd aan. 's Anderendaags mor- gends, toen do geburen de kaartlegster niet zagen, werd de veldwachter verwittigd; men drong in huis en vond de vrouw boven, dood op een stoel zitten. De onge lukkige was aan hare yselijke brandwonden gestorven. Dievenbenden, De diefstallen in Henegouw zyn bij reeksen te tellen. Trams, spoorwegen, staties vooral die nen voor het terrein hunner werkzaamhe den, ofschoon zij ook de bewoonde huizen niet sparen. Gedurende de laatste dagen werden er niet minder diefstallen gepleegd in het Limburgsche, To Bocholt bestooi men de pastorij en de kapel van O.-L. Vrouw van Bijstand. Hier hadden zy met zware balken de deur moe ten rameien, voor eene arme som van nau- welyks 20 frank, die zy in den offerblok vonden. Te Neorpelt en Overpelt braken zij in verschiilige winkels, of zy randden de menschen aan om hen liet geld te ontnemen dat zy op zich droegen. Te Asch werd een werkman aangerand en uitgeschudte Jesseren bezochten zy de pastorij. Te Gingelóm bij de 77 jarige weduwe Beokers, braken zij de keuken deur open en stolen zjj 110 kilos boter, vier zijden spek, eene kuip siroop enz. De gendarmerie der verschiilige posten, zocht do dieven tot heden vruchtrlooa op. De stijging der waters van de Ne the en de Rupel verontrusten zeer de bewoners der Mechelsche streek, die voor het mee- rendeel leeft van de steennijverheid. Sedert oen 15 tal dagen bewaken de steenbakkers de dijken, in geval zij zouden doorspoelen. De steenbakkersbazen hebben reeds eene vergadering gehouden om den toestand te bespreken de verzoekschriften zyn aan de bestendige deputatie der provincie Ant werpen gezonden en eene afvaardiging heeft met den heer gouverneur een onder houd gehad. To Duffel is de toestand minder erg daar zijn ook verscheidene belangrijke steenbakkerijen,als andere Nijverheden, die langs den oever der rivier gelogen zijn overstroomd. Verscheidene (schepenen in bestemming voor Antwerpen, hebben door het hevig tempeest dat in do laatste dagen, gewoed heeft veel geleden.;;;!. Prachtige i scheurkalenders dienende als cendrier, presse- papier, inktpot enz. Verkrijgbaar i iii ons bureel, GEMATIGE PRIJZEN. Een smartelijk ongeluk gebeurde Woensdag avond met den electrischen tram te Namen. De kleine Bodart, een jongs leen van 7 jaar oud, speelde nabij den Boulevard Ad Aqunm. De tramriggels maken hier eene snelle kromming Al spelende zag het kind den tram niet aan komen. De kleine werd tusschen de twee wagons meegesleept en ijselijk vermorzeld. Eeno buurvrouw kwam de ongelukkige moeder, die nog niet geheel van het kraam bed hersteld was, de jobstijding en het lyk van haren lieveling brengen. Deze gebeurtenis heeft eene groote ont roering in dit stadsgedeelto veroorzaakt. Op het uiteinde der stad Dinant be vindt zich de gekende Bayardrots, die overhelt op den openbaren weg, gaande van Dinant naar Neufchateau. Donderdag morgend is een groot deel van den linker kant der rots ingestort. De rotsblok, 40,000 kilos wegende, is terecht gekomen op de zes huizen die daarneven staan. De huizen zijn ingestort, maar zijn door de zware massa zoodanig beschadigd dat de inwoners ze zullen moeten ontruimen. Men zal do huizen later afbreken. Er werden by de instorting geene personen gekwetst slechts een ouderling van 73 jaar bekwam eenige kneuzingen. Wy kunnen niet genoeg onze lezers die aangetast zyn van hoest, valling, bronchiet, influenza, keelpijn, heeschheid, asthma of kinkhoest, de Borstsiroop van Depratere aanbevelen. De geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap en zoo volkomenlyk geneest. Het is een serieus produkt dat zich niet steunt op ingebeelde portretten of uitgekochte certificaten, maar hot geneest altijd. Prijs 2 franken de groote flesck. Te be komen bij Od. Depratere die overal ver zendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 cen tiemen meer voor port), alsook te Aalst by de apothekers De Valkeneer en Callebaut. Te Kummelsberg. by Berlyn, is in een 8tapelhuis van benzine een hevige brand uitgebroken. Twee nieuwe vergaarbakken, inhoudende 5 tot 600,000 kilogr. benzine worden bedreigd men vreest dat zij vuur zullen vatten en ontploffen. Groote vlammen verheffen zich 10 tot 15 met. hoog. De hoeveelheid water om het vuur te bestrijden is machteloos want liet verdampt door de hitte. Het stapelhuis bevat zeventien vergaarbakken waarvan da kleinste eenen inhoud heeft van 300,000 kilogr. en de grootste 1 1/2 millioen. Een vergaarbak is reeds ontploft en vier andere staan in brand. Men heeft getracht de vlammen uit te dooven met koolzuur, doch vruchteloos. Eeno ontelbare menigte was naar de plaats der ramp gesneld, doch werden door de soldaten op afstand gehouden. De schade bedraagt reeds een miljoen mark. Tot hiertoe zyn nog geene persoon lijke ongelukken aan te stippen. Van 'smiddags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 4 Dec. 1910, M. Gysselinckx, Molen straat. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht '4 2g Vrouwelijk 14 Huwelijken. F. Dc Coster, tw. met J. Ringoir, tw. A. D'Haese, dienstkn. met M. De Scbry- ver, br. D. Borms, vellcnbew. met N. Pouckx, zb. P. Van Damme, reiziger, met R. Philips, zb. D. Herman, dagl. met C. Romeyn, wink. Overlijdens. J. Boon, vr. De Bisschop, zb. 64 j. Den» dermon dschest. w 9 kinderen onder de 7 jaren.

De Denderbode | 1910 | | pagina 2