w atermolens EEN EN ANDElt. Nieuwjaarskaartjes. In den ouden tijd, bestonden er meer watermolens dan nu. Sedert men den stoom aangewend heeft om molens en maalderijen in beweging le brengen, zijn de watermolens meer en meer in onbruik geraakt hier te lande. Zelfs de windmolens met hunno lange, roodge- zeilde armen zyn met uitdelgiug be dreigd. Onze voorouders haddden de kracht van het stroomende water weten om te zetten in lie weegkracht, die zeer goed koop was, doch toen de stoomkracht meer uitbreiding nam werd de kracht van het water, als zijnde van den ouden bak, aan kant gezet. Het schijnt nu echter dat het stroo mende water als voortbrenger van beweegkracht weer in eere gaat komen en meteen de watermolens. Het spreekt van zelf dat wij dat oud stelsel van watermolens niet zullen terugzien, die enkel bedekt en beschut waren door eenige oude en vermolmde plankon, maar dat zij zullen te voor schijn komen onder den vorm van nieuwere inrichtingen, met al de vol maaktheid, de frischheid en de juistheid welke de laatste uitvindingen toelaten te bekomeD. Stoomkracht was eoDe nieuwigheid, die veel gemak met zich bracht, maar om stoomkracht voort te brengen, hoeft men veel kolen noodig, en hoe groot de kolenvoorraad ook zij, hij moet afnemen doorhet gedurigon toenemend verbruik. Er zou een oogenblik kunnen aanbre ken, dat de wereld vooreen vraagstuk sta van leven en dood, namelijk waar kunneD wij kolen krygenï Kolen voor de machienen, kolen voor de keuken, kolen voor de verwarming, kolen voor verlichtingsgaz of elektri citeit. Zonder kolen, niets 1 Gelukkiglijk is de elektriciteit opge treden als eene weldoende toovergodin. Elektriciteit kan verkregen worden dooi beweegkracht doe een dynamo draaien en ge verkrijgt elektriciteit, en die elektriciteit aldus voortgebracht kunt go weer omzetten in beweegkracht om andere werktuigen en machienen in beweging te brengen en allerlei werk te doen verrichten. Daarbij, elektriciteit kan zeer gemak kelijk overgebracht worden op verren afstand. Behoorlijke metaaldraden zijn daartoe voldoende. Het heeft Diet lang geduurd of geleer den hebben de mogelijkheid ingezien, elektriciteit te verwekken zonder kolen te verbranden. Daartoe zouden zij enkel het water der beken en rivieren benuttigen in andere woorden, ze zouden watermolens maken, nieuwsoorlige watermolens, dio ditmaal geen graan zouden malen maar die elektriciteit zouden voortbrengen In Zweden heeft men op dien weg zeer grooten vooruitgang gedaaD. Dat land heeft vele rivicroD, meren en water vallen. Menheeftdien watervoorraad afgeleid in daartoe bestemde kanalen welke watermolens, zeer groote, doen draaien, en die eene ovorgroote hooveelheid elek triciteit voortbrengon. De Zweedsche nijverheid benuttigde in 1908 in het geheel 930,000 paarden kracht waarvan er 420,000 geleverd werden door de watervallen bij middel van reusachtige watermolens. In 1909 werd reeds 600,000 paarden kracht door watermolens verschaft en men is gedurig bezig met nieuwe water molens, voortbrengers van elektriciteit, te bouwen. Mod komt er een in te huldigen, die reeds 40,000 paardenkracht verschaft en die er 80.000 zal loveren als hij zal volmaakt zijD. Men berekent dat de watervalion en stroomiugou van Zweden tot 10 miljoen paardenkracht kunnen leveren. Wat daarbg van overgroot belang is, is dat de watervoorraad zich van zelfs vernieuwt door zonneschijn en regen, terwijl de kolen door het verbruik ver nietigd worden. Hier in België zijn ook wel water- loopen te benuttigen, doch minder in het platte deel des lands. Men zou uit velen wellicht toch nut kunneD trekken voorde elektrieko ver lichting der gemeenten in den winter. Hierbij komt in aanmerking dat de elektriciteit door het water voortge bracht, goedkoop is en nog steeds goed- kooperzal worden. Het is dus te voorzien dat zij een geduchte mededinger zal worden van de atoommachieneD, en dat zij een ver plaatsing der nijverheid zou kunnen medebrengen. De gevolgen daarvan zijn onbereken baar, Hier te Aalst b. v. loopt er aan 't sas water genoeg verloren om veel meer elektriciteit voort te breDgen dan er noodig is om de stad te verlichten, om eeuen grooten watermolen te doen draaien. 100 Visietk&arten op Ivoorkarton, fr. 1,25 met 100 Banden of Enveloppen Fr. 1,75. TBN BL'RKKLE DEZER. De onderoemingegeeBt der Belgen. Ziehier eene op gave dor Belgische kapitalen, in onder nemingen in den vreemde besteed en welke den ondernemingsgeest en den rijkdom der Belgen bewijzen In Holland, 70 miljoen; in Frankrijk 137 miljoen in Brazilië, 143 miljoen in Italië, 166 miljoen in Egypte, 219 miljoen iu Duitschland, 244 miljoen in Spanje. 336 miljoenin Rusland, 441 miljoen, cn in verscheidene ander landen samen 338 miljoen frank, wat een totaal van 2 miljard en 75 miljoen frank uitmaakt. In Rusland zijn de tramdiensten in 27 steden uitsluitend in de handen der Belgen. STAD A E L S T Lanboutoershuis Keizerlijke iPlaats, AELST, 1910. VERBOND der Tabakteelersbonden van het Arrondissement Aelst. Derde gewestelijke tentoonstelling van Tabak op Zondag 25 en Maandag 26 December, te Geeraardsbergen onder het Eerevoorzitterschap van den heer Arthur Van der Linden Bestendige Gouwraadsheer. Coöperatieven. Het ministerie van I nijverheid en arbeid heeft een zeer belang wekkend boekje uitgegoven betreffende de j samenwerkende maatschappijen in België. Daaruit blijkt dat er in 1873 tot 1908 niet min dan 1728 coöperatieven van allen aard gesticht werden, waarvan er in den loop der jaren 783 ontbonden werden. Op het einde van 1908 bestonden er nog 945. Jaarlijks worden, hoeft het herinnerd, miljoenen zulke kaartjes verzonden, wat aan het postwezen verbazend voel werk geeft. Wie wengcht dat zijn kaartjos zoo snel mogelijk ter bestemming aankomen, steke ze niet iu de bussen maar geve ze in de postkantoren af aan de winketten, en wel in twee pakken, kruiselings met bindtouw ombonden het eene bestaande uit kaartjes voor de stad of het postkanton, bet andere uit die voor elders. 1 Hoogst wenschelijk is het, de postzegels in den rechter bovenhoek van het adres te le plakken. Het publiek gelieve ook, zoo mogelijk, rond nieuwjaar do verzending van prospec tussen, prijslijsten, omzendbrieven onz. te staken. Nieuwjaarsbezoek bij den Koning. De Moniteur bevatte Dinsdag de voor- I schriften der ontvangst* n ter gelegenheid van de hernieuwing van het jaar by Z.-M. de koning Den 31 December te 2 uren, de minis- tershoofden van de departementen te 2 u. 15, het diplomatisch korps om 3 ure, het hof van verbreking, de rekenkamer, het hof van beroep, het krijgsgerechtshof om 3 u. 30, de hoogere ambtenaren der minis teries om 4 u. 15, de staf officieren en de officieren der burgerwachten om 4 u. 30, de staf-officieren en de officieren van hot leger vervolgons de voorgestelde per sonen. Den 1 Januari Te 10 u., den Senaat en de Kamer om 10 u. 30, den hoogen raad voor Congo, den raad voor mijnwezen, den kolonialen raad, de koninklyke Academio voor wetenschappon, letteren en schoon® kunsten, de koninklijke Academie voor ge neeskunde om 11 uren, den gouverneur en de bestuurders der nationale Bank, den gouverneur en de bestuurders der alge- meene maatschappij, den gouverneur der provincie, de bestendige deputatie en den arrondissementscommissaris om 11 u. 30, do rechtbank van eersten aanleg, de ge neeskundige commissie der province, den gemeente raad van Brussel om 12 ure, de handelsrechtbank, de bedienaren der eerediensten om 12 u. 15, den raad van beheer van godshuizon en bijstand van Brussel, den raad van beheer der hooge- sehool van Brussel, de maatschappij van menschlievendheid. Overstroomingen. De Maas stygt opnieuw. Ten gevolge van den aanhoudende regen is de Maas sedert Zondag twee meters gewassen. Al de huizen der hoeve bewo ners staan onder water. Te Dinant, Namen en Andenne, kortom van aan de Fransche grens tot aan Visé, zyn al do akkers en wegen overstroomd. Zelfs de Semois en de Losse overstroo- men hondordon hectaren land. De Saraber heeft de kelders der lage wijken en trek- wegen onder water gezet. Te Floreffe, Flawinne, Franière en meer stroomopwaarts zijn al de velden over stroomd. Het Heurewater en Wit-Wator zijn 1 m. 35 gestegen. In Frankrijk. Te Saint-Quentin is de Isère in min dan drie uren zoo erg gezwollen dat het water door de opening van den dyk spoelde en wederom al de velden overstroomden die reeds zoo erg geleden hebben. De wegen zijn onbruikbaar en alle gemeenschap is onderbroken. Voor de landbouwers is de toestand zeer bedroevend. Zij zijn verplicht hunno woningen te verlaten daar het water langs om meer klimt. Door eene grondinzakking te Puvas zyn verscheidene huizen ingestort. In de keik van Jaugah zijn reeds verscheidene groote barsten een huis welke ingestort is, vor spert den weg. Te Saint-Cirgnes is eene woning ingestort en acht personen welke zich op de tweede verdieping bevonden zijn onder de instorting bedolven. Hun toestand is zeer erg. Te Lassauche zijn insgelyks twee huizen ingestort. Overal worden ongelukken door instortende woningen veroorzaakt. Een springvloed heeft de wijk Saint Guénold te Brest overstroomd langs den kant van Penmarck. De zee heeft al de straten overstroomd. Talrijke lijken zijn op de kust aangespoeld. Sedert meer dan 40 dagen hebben de visBchers niet in zee kunnen steken, Allerhande nieuws. Is verschenen Almanach Hachette Lebègue.Te verkrijgon ten Bureele dezer, aan 1,50 fr. on franco per post fr. 1,70. AALST. Zondag avond rond 9 uren, hadden de gebroeders Van den Meirsch, samen eenige herbergen bezocht langs den kant der statie. Op een gegeven oogenblik kregen Evarist en Domien twist over eene nietigheid. Onder den invloed van den drank, en in woede ontstoken, trok de eerste, Evarist, een mes, en bracht er rijn broeder Doinien een messteek toe boven het linker oog. Hij heeft geneeskundige hulp ontvangen. Proces-verbaal is tegen Evarist opgemaakt. BISCUITS PAREIN, Antwerpen. GROOTE PRIJS. ERPE. Vechten. Zaterdag namiddag heeft er een hevig gevecht plaats gehad tusschen Isidoor Schollaert en Frans Van Holle, op de wyk Hoonegem. Schol laert kreeg veel slagen. LEDE. Eene oude zaak. Over een vijftal maanden had er een gevecht plaats gehad, op do wyk Speekaert. tusschen Van den Brempt Frans en Jozef De Vos beiden van Erpe (Hoonegem). De Vos kreeg vier messteken, en moest door een genees heer verzorgd worden. Daar hij soldaat was dierf hij niet van de zaak gewagen en zweeg daar hij niet goed wist wie hem de messteek had toege bracht. Thans is, tengevolge van oenen twist, licht in de zaak gekomen. Maandag, 19 dezer, moesten reeds ver scheidene getuigen voor den krygsraad van Oost-Vlaanderen komen. De soldaat Do Vos heeft met oenen revolver cn een dolkmes bedreigd en zal vervolgd worden. Zondag middag, rond 1 uur, begon het strooi te branden in de schuur van Louis Steenhaut, landbouwer, wijk Vyver, te Lede. Op het hulpgeroep kwamen de gebu- ren toegeloopen en konden het vuur blus schen. De schade wordt gerekend op 200 fr., ware men vijf minuten later gekomen, al de koebeesten, varkens en paarden wa ren de prooi der vlammen geworden, daar alleen de knecht thuis was. Zondag avond, rond 8 1/f ure ontstond er ruzie in deNieuwstraat, te Lede, tusschen Ed. De Winne, Louis Beelaert en twoe personen van Aalst, en na in de modder te hebben liggen vechten, begonnen zij met steenen to werpen en sloegen al de ruiten uit der herberg Do Reus een verbrui ker Ph. Doyen kreeg een steen op den rug en een stuk glas op de ringvinger, welke eene diepe wonde veroorzaakte, daarna namen do daders allen de vlucht. De policie heeft een onderzoek geopend. Indien gij een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u bij Karei Van de Putte en ZusterKorte Zoutstraat, 29, Aalst. Kwaaddoeners hebben Maandag in een bosch te Meldort, eigendom van M. Mocns van Aalst, meer dan 500 masten- boomen vernield. NINOVE. Dief te met braak. Do echtgenoote Hektor Arys, wonende Burchtdam, stelde bij hare thuiskomst vast, dat dieven in hare wening gedrongen waren en eene som geld, welke zij in eene kast geborgen had, gestolen was. De dieven waren over don hofmuur ge klommen en hadden eene ruit uitgesneden de voetsporen die men in den hof ontdekte, lieten toe te veronderstellen dat men met jonge kerels te doen had. De policie onmiddelijk verwittigd, stelde een onderzoek in en vernam weldra dat drie jonge nietdeugera groot verteer maak ten. Vrouw Arys herinnerde zich alsdan dat twee jonge gaston in haar magazijn gekomen waren om een vijffrankstuk te wisselen on de ligging van haar huis opna men. Maandag morgend werden de drie dieven Eraiel Wattrepont, 16 jaar, Julien Quick en Henri Van Laethem, beiden 15 jaar oud door den policiekommissaris onder- hoord en deden volledige bekentenissen. De tweo eersten waren ingebroken en de derde had de wacht gehouden. Wattrepont is aan zijn proefstuk niet het is reeds de vierde maal dat hy voor diefstal te verantwoorden heeft. Alle drie zyn ter beschikking van het gouvernement gesteld geworden. Bij den pelsenhandelaar W., Elsene- steenweg te Brussel, kwam eene vrouw eenen pels te koop aanbieden, van 300 fr. waarde, en die over eenige weken met vele anderen uit zijnen eigen winkel gestolen was. Hij verwittigde in stilte de policie en deze kwam de verkoopster aanhouden. Zij verklaarde het voorwerp gekocht te heb ben van eenen man die, toen zij hem noem de herkend werd als de vrijer der gewezen werkvrouw van hot huis. Die werkvrouw werd opgezocht. Zy bekende na lang aar zelen medeplichtig te zijn aan den diefstal. Het onderzoek der zaak van de 100,000 frank heeft een goeden stap gedaan. Frans X., broeder van den betrokken hoofdtrein wachter, zou de rol gespeeld hebben van den reiziger met den reiszak, welke in den fourgon der reisgoederen weid gezet en moest dienon om de verwisseling te verge makkelijken met den zak de 5000 bank briefjes van 20 fr. bevattend. Frans werd met toelating der Fransche overheid, naar Brussel overgebracht en Zaterdag morgend door M. Brillant onderzoeksrechter onder vraagd. Hij loochent alle deelneming in de zaak, welke hij vernam door de dagbladen. Hy erkent nochtans dat hij zich te Brussel bevondt. bij zijnen broedor, den 27 Octo ber, dag van den diefstal. Hij bevestigt dat hij gansch dien dag niet is uitgegaan. Frans X., word toch naar de gevangenis van Sint- Gillis vervoerd, j De patroon van een restaurant van eon spijshuis der Anspachlaan te Brussel, deed maandag nacht oen persoon aanhou den, die een fijn souper had laten opdienen en toen verklaarde, niet te kunnen betalen. De aftruggelaar volgde gedwee den agent, toen hij, aan do deur gekomen, eensklaps op den loop ging. Maar hij schoof uit. viel en botste zoo geweldig met het hoofd op de kasseien dat hij bloedend en bewusteloos bleef liggen. Hij moest nu naar het gast huis worden gevoerd, eer men hom naar de gevangenis kon brengen. Het is een man, die reeds voor andere feiten het voor werp was van een aanhoudingsmandaat. St. Joost-ten-Noode. Zaterdag morgend rond 11/2 ure, kwamen drie werklieden, die bedronken waren, in de herberg der echtgenooten Lannoo-Gerardi, wonende Zererostraat, 29. Een twist ontstond onder hen en weldra werden zij handgemeen en sloegen de glazen aan stukken. Toen de kerels heen gingen wilde de herbergierster de schade doen betalen doch zij sloegen geheel het buffet aan stukken. Een verbruiker die in het koffiehuis zat M. Creem, sprong tusschen cn Madame Lannoo die de deur der herberg wilde openen om de policie te halen werd door een der kerels vast gegrepon en eono mes steek in de horst toegebracht. M. Crcom, die nogmaals tusschen kwam kreeg een erge messteek in den buik en zonk bewus teloos ten gronde. Midderwyl was de meid langs byzondere ingang buiten gevlucht en riep om hulp. Do policie kwam toegesneld en een der bel hamers die buiten gevlucht was sprong in een rijtuig en was weg. De twee andere werden aangehouden en naar het kommissariaat gebracht. Het zijn de gebroeders Jozef en Henri H.., ijzeren- wegwerkman en meubolmaker, wonende Somzeestraat, te schaarbeek. Op het bureel verklaarden zy dat deze derde die gevlucht was zekere P..was, moubelmaker van stiel, wonende Jozcphat- s tra at, te Schaarbeek, Hij werd Zaterdag morgend van zyn bed gehaald, doehloochen- do allo plichtigheid hij zegde dat het de gebroeders H.., zyn die messteeken hebben toegebracht. Alle drie werden in het ge vang opgesloten. De twee gekwetsten werden na genees kundige verzorgingen naar het gasthuis gebracht, waar men vaststelde dat hun toestand zeer gevaarlijk is, vooral van M. I Creem, die door do vreeselyke steek de darmen doorboord werd men vreest zelfs I voor hem een noodlottigen afloop. Mad. C.., rentenierster, Olmstraat,. Etterbeek, plaatste eene brandende petrool- lamp op do trede van den trap harer woning, toen een harer honden de lamp omwierp waardoor ze ontplofte. In een oogpink stond de vrouw in brand. Op hare hulpkreten kwamen de medehuur ders toegesneld die met behulp van dekens de vlammen uitdoofden. De ongelukkige was echter zoo deerlijk verbrand dat zij naar het gasthuis moest overgebracht worden. Haar toestand is zeer erg. Onlangs deelde het Fondsenblad mede, dat oen vrouwenlyk, later herkend als zijnde dat van Fransiska Niot, 62 jaar, I weduwe, die sedert eenigen tijd niet wel in het hoofd was, uit het water gehaald word. Wij zegden dat het lyk ontdekt werd door eenen hond in het vaardeke, op Akkerhove, grenscheiding Gent-Zwynaar- de. Ziehier de meldenswaardige bijzonder heden over het ontdekken van dat lyk en door de gehechtheid van den hond aan den mensch. Woensdag namiddag ging M. Aug. Van de Weghe, gewezen stadhovenier, wonen de in de Onderwijsstraat, 34, wandelen met zijne twee honden Lisa een Groe- nendaelschon schapershond en Bara een Mechelschen schaper, langs Akker hove. Om 3 1/2 ure hieven zijne honden eensklaps staan rieken, op 40 meters van de waterpoelen, en liepen er ten slotte alle twee henen. Bara bleef op den oever staan blaffen, terwijl Liza even aan den kant van het water ging, en aan iets begon te trekken en te sleuren dat duur de zoo wat 4 of 5 minuten. De eigenaar ging ten slotte zien en be merkte mét de grootste verwondering dat Liza een vrouwenlyk tot halflijf aan den kant van don poel bovon water getrok ken had. M. 'Van de Weghe riep het volk dat een eind van daar op den akker werkte ter plaats en verzocht hun de policie te verwittigen, hetgeen gedaan werd, terwijl hij zelf met zyne wakkere honden de wacht hielden bij de drenkelinge cn geon zin schenen te hebben het te verlaten. De policie haalde ten slotte het lyk weg. Meermalen werd op de gehechtheid gewe zen van honden vooral op die van scha pershonden. Dit feit diene tot staving van de waarheid dier talrijke voorbeelden. Drama te Desselgem. Sedert eenige dagen werd er 's avonds op de wijk Straete eene scharminkeling gehouden voor de woning van Aloïs Beyls. Zaterdag waren de gendarmen van Wa- regcm naar de plaats gegaan ten oinde de rustverstooring te beletten en zoo noodig proces-verbaal op te maken. Zij hieven tot laat in den avond ter plaats, maar de schermin keiaars, die zulks gezien hadden hielden zich koes en alles bleef rustig. De gendarmen daar niets te verrichten hebbende, trokken naar huis, maar eenige der opstokers hadden alles afgespied, cn wetende dat de gendarmen voor goed ver trokken waren besloten zij hun slecht spel te herbeginnen. Om 12 ure 's nachts be gonnen zij opnieuw te scharminkelen en te roepen dat hooren en zien verging. Ten slotte begonnen zij met rapen op de woning van den heer burgemeester, die eon gehuur van Beyls is, te werpen. Beyls zulks moede zijnde, nam zijn ge- weor en trok naar de ruststoorders en ge bood hen te zwijgen en te vertrekken, doch niets hielp. Dan loste Beyls zijn ge weer in den hoop op slechts enkele stappen afstand. Terstond werden hulpkret >n geslaakt twee personen waren getroffen en geval len, het waren Alfons Vromant en Serafien D'Hondt. Op een oogwenk was gansch het scharminkelspel gedaan en de gekwetsten werden naar hunno woning overgebracht. Dr Van Ackere ontboden kwam de gekwet sten verzorgen. Alfons Vromant was in de rechterhand getroffen. Serafien D'Hondt had een deel der lading in zijne billen be komen. De geneesheer heeft reeds vcrschil- lige loodkorrels uit de wonden gehaald. Do bevelhebber der gendarmerio van Waregem van deze droeve zaak verwittigd snelde zondag morgend vroeg reeds met twee zijner mannen ter plaats en opende een streng onderzoek. Het geweer en eenige kardoezen werden aangeslagen, waarna het gerecht verwittigd werd. Maandag was de toestand der beide ge kwetsten zeer voldoende. Tijdens de verplaatsing van den kerktoren van Boc.holt meldden wij dat da ingenieurs Morglia en Woiss ook de ont werpen in studie hadden van nog ander groote werken van dion aard, als de op hooging der beurs van Brussel, het voor uitschuiven van den Muntschouwburg, het ophoogen van de Mechelsche statie, eni, Voor laatstgenoemd werk is nu besloten, in 1911 or mee aan te vangen. Die verhoO' ging bevat niet enkel het statiegebouw, maar ook do banen, tot op een grooten afstand buiten de statie en het bouwen van eene vaste brug over de Louvensche vaart, waar de treinen zonder den gang te vertra gen over zullen kunnen rijden. Verdronken in kokend water. Vrjj- dag morgend struikelde Jozef Callaert aan 4 goot welke de stoom en het kokend wafcr afloidt in de fabriek van M. de Naeyer, I» Willebroek. Hij viel in het water, op zijne nnodkri- ten kwamen zijne werkgezellen ter huif gesneld, doch den man gaf kort daarna J geest. De lappen vleesch vielen hem van lichaam. Zijn lijk werd in het hospita neergelegd. Zaterdag namiddag kwam het parket re Mechelen ter plaats een onderzook instelli: Rond het einde van 1908 werde belangrijko diefstalen gepleegd in de stal* van Temsche, uit wagons, die de diere hadden opengebroken. Men vond de dieven niet alleen vorheeler kon ontdekt worden. Thans ed ter is er by het gerecht eene aanklacht i gekomen, in welke de namen der dievcus die dor andere verheelers worden genoeü Twee der voornaamste plicht igen i; sindsdien echter naar Frankrijk getrokke Vrijdag morgend, om 11 1/2 ure gebeurde in de weeffabriek van M. Leclii» te Thieghera, een schrikkelyk ongeluk. Terwijl de 15 jarige Alida Lobbö spoelmaakster, bezig was met eene bo.; op te steken, werd onvoorziens hare rtf terhand in het mekaniek medegerukl* gansch vermozeld. Seffens werd de machien stilgelegd was ongelukkiglijk te laat. De gelief van Ingooigem, Dr Van CauwenbeJ van Tieghem en I)r De Meulemees specialist, Oudenaarde, waren 's are* verplicht den arm tot aan den elleboog te zetten. Het slachtoffer is het oudsU 8 kinderen en zy werd om hare werkm beid zeer bemind door hare oversten. Te Montignie8-sur-Roc wandeldf 70 jarige rentenier in zijnen hof. ToeJ uit zijnen zak zijne pijp stopte, raaktt bij ongeluk een fulminaat-capsuulm« en men raadt wat er gebeurde. Tom vuur er aan kwam ontplofte de capsuü de ongelukkige werd deorlyk gek" tegen den grond goslagen. Terwijl de Fransche consul Charleroi afwezig was, hebben zijne dj' boden, man en vrouw, in welke hg groot vertrouwen stelde, zyne mei" opengebroken, om er eene menigte J ren en eene som van 1000 fr. te Denkelijk zyn de dieven naar Tunis» trokken, waarvan zij herkomstig njo. Er is dit jaar overvloed van wild. Bij eene klopjacht te Alloy niet minder dan vijf wilde zwijnen g* ten, waaronder twee van 120 tot 12o geslacht vleesch. Dieven zijn gedurende dsn ingebroken bij eenen muziekleer» Salzines en hebben er drie violen ge' waaronder eene van 1000 fr.; verscW schouwgarnituron, bronzen kandea tafeltapijten, enz., iu 't geheel genoj eenen kleinen vei huiswagen te vuue Te Ellezeele werd een wever, met zijn loon naar huis ging, aanfl bestolen en deerlijk geslagen door bandieten, die hem dan voor doofl liggen.

De Denderbode | 1910 | | pagina 2