RliPARATIEN Vy.DEWEKKERS worden gevraagd aan <|e werken der Usine de l Espèrance te Louvroil- bij-Maubeuge aan 0.50 per uur. WOONHUIS B O O M E IV B O O M E N Openbare verkooping VENDITIE GEVRAAGD Bouwirrond. Nabiide Slslic van BOOMEN HOFSTEDE TE HUREN Openbare verkooping. Germain Van de Maeïe Banque Centrale de la Dendre Nieuwstraat, IV0 14, AALST. Groot magazijn van MEUBELS Landbouwers Maatschappij SINGER Voor Hoest, Bronchiet en Influenza de Italsenipilleu van Fr. Callebaut, Voor Maagpijn, Bloedzuiverende Pillen van Fr. Callebaut, Grondkrediet van België M' Paul EEMAN, J i\ E E F S H. De Clercq-Le Clercq, Te huren '°e"?ieuwj**r"»- Ziellier conigo bijzonderheden over het schrikkolyk ongoluk, welke te Blanken, berghe eene algemoeno verslapenheid heeft teweeg gebracht, vooral onder de werklie den. Twee aannemers der stad MM Ver nieuw en Maes zijn met het afbreken gelast van drie aaneenpalonde gebouwen lan^s de zeedijk, namelijk hot gewezen Hótel de Belle vue bonevens een kleine villa alsook do villas Boma n en i Leopold II. Op dezo plaats moet een groot hotel ge bouwd worden voor rekening van M. Gust D'hondt, burgemeester De aannemer M* Maes is gelast met de afbraak van het hotel en liet is op dit gedeelte van het werk dat de ramp is gebeurd. Do zoldering van 't tweede verdiep is eerst ingestort, deze van het eerste verdiep meesleepende, waardoor ook een gedeelte van den voorgevel omgeworpen werd. De vier slachtoffers bevonden zich aan 't werk op 't tweede verdiep, toen de instorting plaats had. Met groote moeite worden de vier ongelukkige werklieden onder de pui- nen uitgehaald. Dit wreede nieuws verspreidde zich blik- semsnol door de stad iedereen snelde naar de plaats der ramp. De vier geneesheeren der stad waren onmiddoljjk ter plaats, als ook do priesters der parochie. Het was een droevig schouwspel do gekwetsten te zien wegdragen, gevolgd van wcenende familie leden. Het parket van Bruggo heeft een onderzoek geopend. Een gebrekkelyke jongeling, in een karreken gezeten.dat getrokken werd door eenen hond, reed Zaterdag te Thielt over den buurtspoorweg do wielen van 't kar reken bleven in do riggels zitten, op het oogenblik dat de tram aankwam. De moe der van den ongelukkige, vrouw Grymon- prez, sprong haren zoon te hulp en kon hom uit zijnen noteligen toestand verlossen, doch zy word zelve door den tram gevat •n op den slag gedood. Een ondankbare gast. Woonsdag had zich ecu persoon aangeboden bij M. Barre, landbouwer te Meui, om nachtlo- gist vragend. Gezien het slecht weer en daar hij de man reeds vroeger gezien bad, stond hij zulks toe. De man bleef zelfs twee OPENBARE VERKOOPING van een nieuw gebouwd le ERPE, Hoonegem. De Notaris .MEERT, te Erne, eel, namens wien het behoort mat gewin van koopen^ gelagen in het "Pen! aar ver Eenige koop. Een g tiefl.jk Woonhuis met verdere gebouwen en grond, gestaan en gelegen te Erpe, op den Hoonegem gekend ten kadas- sectie B, nurmers itoe en iiod met eene grootte volgens meting van vier aren dry en tachtig centiaren, palende ten ooste den heer Leander Van den Brempt, ten iï't dfe" YoctweS. ^n weste den heer Guataaf Boelaert, ten noorde de Straat Unmtddelijke ingebruiktreding EENIGE ZITDAG Dijuedag 27 December 1910. Telkens om i uur van den namiddag ter herberg «In den Appel aan de Broek straat, tc Erpe, Hoonegem, gehouden dcot den heer Gustaaf d'Hooge. De landbouwer aan zijne ouders gevraagd hebbend, die by hem inwonen, of zij den man niet alleen gelaten hadden en geen be vestigend antwoord ontvangen hebbend, begon hy to twijfelen en bestatigde wel dra de vordwyning van eene beurs met 170 fr. De landlooper werd achtervolgd en te Lonzéo ingehaald. Door de gendarmen ondervraagd, bekende hy en gaf het geld terug. De man Marten H. J. geheeten, geboor tig uit Wierde, is voor 30 maanden naar Merxplas gestuurd. Vrydag had te Binche de laatste jaarmarkt van het jaar plaats. Gezien het suikerbeetenseizoen in Henegouw afge werkt is, wordon ook nuttelooze paarden door de landbouwers gebruikt voor don aanvoer van de suikerbecten, ter markt gebracht. Ondanks hot slecht weder was de markt zeer druk een duizendtal beesten waren ter markt gebracht, waaronder vele van le keus. De trekpaarden vooral werden goed opgekocht. De veemarkt was minder goed voorzien dan gewoonlyk. De goede melkkoeien werden zeer gezocht, en aan hooge prijzen betaald. Varkens en en viggens waren er zeer veelloopers weinig. De viggens werden aan 26 fr. en de loopers aan 42 fr. verkocht. Naar Duitscbland werden 31 waggons paarden verzonden 3 voor Frankrijk en 1 voor Holland. Schrikkelijk ongeluk. Zondag morgend rond 11 ure, op het oogenblik dat de buurttram uit de Lispestraat te Lier, vertrok, vermaakten zich verscheidene knapen met op de voettreden van den rij enden tram te springen. Een hunner, do 8 jarige Henri Van Peborgh, wonendo Gaslaan, 21, verloor het evenwicht rolde onder de wielen en werd het boen afgesneden. Het slachtoffer werd door toegesnelde personen naar de ouderlijke woning gebracht. Niettegen staande de beste zorgen is de knaap rond 1 ure 's namiddags bezweken. -- Omgewaaid. Zaterdag morgend is het huis van M. Isidore Jacquet, te Warisoulx, door den hevigen storm omge waaid. Een werkman, Celestien Tibaut geheeten, die met zyne paarden daar naby was gaan schuilen, had slechts den tijd rich te redden. Persoonlyke ongelukken hadden niet plaats. Studie van den Notaris MEERT, te Erpe. uit ter hand te koop Drij schoone Kanadas van i m. 29 cm. 1 m. 64 cm., 2 m. 03 cm. Negen schoone hoogstammige Eiken van 0,70 cm. tot 1 m. 04 cm. Een Olm van 0,80 cm. W saende langsheen den Audenaar- sch< n steenweg te Erpe. Zich te bevragen ten kantore van voor melden notaris. OPENBARE VERKOOPING van schoone en zware Kanada- Eiken- Eeaohen en Olmen te A alst-Schaarbeek, Hofstads en Erpe. De nolari» MEERT te Erpe, zal op de voleende dagen openbaarlijk verkoopen Op Maandag 2 Januari iqii, om 8 ure 's mor gens. Ten aanzoeke van den heer L. Gheeraerdts. Burgemeester te Aalst. 16 zware Kanadaboomen, wassende aan eenen meersch gelegen te Aalst Schouwbroeck, nabij de stad. B. 2 schoone Kanadaboomen, wassende aan nen meersch gelegen te Aalst, tegen den ijzeren- weg, aan de Bcroeste pan. C. 20 zuiver* Kanadaboomen 4 Esschen- boomen van 1 m. 75 tot 1 m. 85 j zware hoog stammige Eik. wassende aan eenen meersch, gele gen te Hofstade, tegen der. Heuvelmolen en in Beukeling. O. 15 zware Kanadaboomen, wassende eenen meersch te Hofstade Kluizestraat. Voormelde boomen zijn van zeer zuiveren 1 dom en allen wel gelegen voor het vervoer. Men zal vergaderen aan de boomen, wassende op den meersch gelegen te Aalst Schouwbroeck. Des anderdaags Dijnsdag 3 Januari 1911, om 9 uren voormiddag, na het aankomen van den trein en tram. Ten aanzoeke van dame weduwe Germain De Vos te Erpe. A. 3 schoone Kanadaboomen. B. - 9 Eiken. C. 1 Olm. Wasaende aan eenen meersch gelegen te Erpe, aan den Oudenaardschen steenweg, nabij den Watermolen, dus allervoordeeligst voor het ver voer. Men zal vergaderen aan gezegde boomen. Verders zal de verkooping geschieden op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits stellende goede en gekende borg die streng zal geeischt worden en betalende het ongeld komptant. Do Notaris BRECKPOT, te Aelst openbaarlijk verkoopen 1. 1 hectare 58 aren Land, te Aelst' Mijlbeke op Som- rgem, aan de Bergestraat. Verdeeld in 3 deelcn Samen Ingesteld fr. 7700. Gebruikt door Philemon Permentier- Podewijn, 2. Een Huis, te Aelst, Brabandstraat, geteekend nummer 20, groot 40 centiaren Verhuurd aan 2,25 fr. per week. Ingesteld fr. 1100 3- Een Huis, te AeiBt, Hoogevesten, geteekend nummer 24, groot 80 centiaren Veihuurdaan fr. 2.00 p-rweek. Ingesteld fr. 700, LAATSTE ZITDAG Donderdag 22 December 1910. Telkens om 3 uren namiddag, ter Eataminet van den heer Joseph Van der Vorst, Zaadhandelaar te Aelst, aan St. Martinuskerk. van Meubels, Laudbouweraalem, onge- dorschene Oo^stvruchten, Beeten, Brand hout, Hopstaken, Strooi, Mest, 2 bekalfde Melkkoeien en Loof te velde, op Donder dag 29 December 1910, om 9 uren 's mor gens, te Moorsel, KatteBtraat, tan huize van Jean Vereecken, door 't ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. HOPMARKT. ANTWERPEN, 20 Dec. Men kwo- teertAalst beschikbare 62.50 a 65. D«c.-Jan. 62.50 a 65.nieuwe oogst 1911, 65.a 70.Poperinghe beschik bare 52.— a 53.- Dec.-Jan. 52 a 53.00 nieuwe oogst 1911, 65.— a 66. - Markt standhoudend. Voor de omstreken van AeUt. Deftige en vlijtige persoon voor den verkoop onzer Naaimachienen. Vast loon en Kommissie. Kleine waarborg word geeischt. Zich te bevragen aan de Maatschappij SINGER. 9 Albert-Liénartslraat, Aelst. O koopwaren en langs den Dender, schoone bouwgrond te koopen of te huren. Magazijnen te huren. Zich te wenden bij M. R. Blanckaert, brouwer, te Aalst, OPENBARE VERKOOPING van Wilgen- en C*n«d«- TE ERPE. De Notaris MEERT te Erpe, zal, op Dijnidag 3 Januari 1911, om 9 uren voormiddag, open baarlijk verkoopen Namens Mijnheer Joseph Meuleman, te Erpe. A. 7 zware Wilgen-Boomen van 2 m. tot 2 m. centimeters. B. i3 zuivere groote Canada-Boomen, gestaan aan eenen meersch gelegen-langsheeen den Aude- Baardschen steenweg, rechtover zijne hofstede, dus allervoordeeligst voor 't vervoer. Men zal vergaderen aan de Boomen van Madame Do Vos nabij den Watermolen. Verders zal de verkooping geschieden op ge wone voorwaarden en tijd van betaling mits stellende goede en gekenae borg die streng zal geeischt worden en betalende het ongeld komp tant. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde te NIEUWERKERKEN, Maal. aan de Meirestraat. De Notaris SCHELFHOUT, teOordegem, zal ten verzoeke van wien het behoort, in het open baar verkoopen Eanige koop. Een behuisde Hofstede, gestaan an gelegen te Nieuwerkerken, Maal, aan de Meirestraat, bekend bij kadaster sectie A, nummers 119D, 123B en isSb aldaar groot 10 aren 80 centiaren, palende ten ooste Dame wed. Van Hauwermeiren-De Gendt ten zuide de Meirestraat, ten weste en ten noorde Mijnheer Valery Baeten. Bewoond door den eigenaar den heer Karil- Lodswijk Elskens. De kooper zal van voorschreven Hofstede komen in de vollen eigendom, een maand na de toewij zing. Tweeden zitdag Donderdag 29 December 1910. Om 3 ure van den namiddag, ter herberg ge naamd In Transvaal, gehouden door den heer Remi I.iupens, te Nieuwerkerken, Maal, aan de Meiraatraat. Studie van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. me» 24 December ÏOIO Eene Hofstede te Aalst, Dendermond- schen Steenweg, groot omtrent 1 hektaar 8 aren. Bewoond en gebruikt door M. Camille Cleemput-L'orms. De Notaris BRECKPOT, te Aelst, sa] openbaarlijk verkoopen 1.78 aren Land, te Aelst-Mijlbeek, op Zandbeek. Gebracht op fr. 2650. Gebruikers Arthur Merckx, Frans Van Goetiiem en Joseph De Ries. Eene Hofstede, te Aelst-Mijlbeke. Koeistraat, groot 8 aren 30 centiaren. Bewoond door Frans Y*n Goethem. Gebracht op fr. 1780. 3 Twee Woonhuizen, te Aelst Mijl beke, Koeistraat, groot 8 aren 32centiaren. Bewoond door Edmond Daelman en Frans De Pauw. Gebracht op fr. 2300. 4. Eene Hofstede, te Aelst-Mijlbeke, Langestraat groot 7 aren 55 centiaren. Bewoond door Joannes Van den Eede. Gebracht op fr. 1500. 5. 3 aren 90 eentiaren Land, te Aelst- Mijlbeke, op groot, Eeckhout. Gebruikt door Constant Robijns. Gebracht op fr. 120. 6. En 15 aren 30 centiaren Land, op Groot Eeckhout. Gebruikt door Charles Cuypers. Boomprijs fr. 100. Gebracht op fr. 5oo. Laatstbn zitdag Dijnsdag 27 December 1910. Telkens om 3 ure namiddag, ter herberg van Joseph Callebaut, te Aelst-Mijlbeke, Langestraat. Wijnen, Likeuren, Genever HUIS VAN VERTROUWEN Nr 3, Eeplanadestraat, AALST. o§o— Bordeaux wijnen. Bordeaux vieux de flesch fr. 1.00 Médoc 1.10 Fronsac -1.25 S'-Emilion - 1.50 S'-Estèphe »1.75 S'-Julien 2.00 S'-Julien vieux 2.50 Pontet-Canet 3.00 Witte wijnen. de flesch NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP Agentschap der Soclétó Générale de Belgique. Nederlegging van geld. Opening van Rekeningen-Courant. Disconto Escompte en Invordering van Wissels. Kredietopeningen. Uitgifte, Aan- en Verkoop van Checks op den Vreemde. Kredietbrieven op alle Landen. Financiële dienst voor rekening van Maatschappijen. Beursorders Aan- en Verkoop van Actiën en Obligatiën. Inkasseering van Interestkoepons en van Uitkeerbare Titels. Leening op de Titels. Bewaring van Titels. Dienst van Agentschap der - Société Générale de Belgique en der Spaarkas van deze Maatschappij. N. B. De rekeningen-courant van Dépót door de-Ban^ue Centrale de la Dendre geopend, brengen esnen intrest op van 2 1/2 p. 0/0 per jaar, voor de Dépdts terugbetaalbaar op zicht. 3 p. 0/0 verwittiging van i5 dagen. mits voorafgaandelijke fr. 1.10 1.25 1.75 1.10 1.75 1.50 2.00 2.75 Tours Tours vieux Tours sup. Graves Sauterne8 Moselle Niersteiner Johannisberger Champagne wijnen van alle merken te beginnen van 2.75 fr. de flesch. Porto, Madère, Malaga, de flesch fr. 2 00 Byrrh van het huis Violet Fre" Thuir 2.70 Genever de liter, te beginnen van fr. 1.50 Hasselt 2.00 Hollandsche Schiedam, de liter 2.80 Het wit Stoopken 2.20 Franschen de liter fr. 1.50 en 1.70 Alle fijne Likeuren, zooals anisette Suisse, Duval, Triple sec, Elixir de Boca, Advokaat, Marasquin, crème de Fraises, in liters, halve, en vierde van liters. Lastvrije Likeuren, zooals Chocolat, Kwast, Kriek, de liter fr. 0.90 Bocals krieken en rozijneD 1.25 Porto 1.30 Witte wyn 1.1? Sancson Kina 1.75 Groseille 1.50 Grenadine 1.6O Citroen 1.75 Spiritus van azyn, de liter fr. 2.80 Azyn aan de liter fr. 0.30 en 0.40 Besten wijn-azijn d'Orléans fr. 0.75 Gueuze-Lambic, extra aan fr. 0.35 de flesch Oud-bier Do Gheest 0.40 Haarlemmer Olie 0.50 Stalbezems bet pak fr. 4.00. rechtover het Postbureel, Ilopmarkl, Pfc'° 3, te Anlst. De Weduwe MALLEGO, heeft de eer aan hare talrijke klanten te laten wetin, dat er bij haar te bekomen zijn Verschillige soorten van eetplaatsen slaapkamers in eik, accajou, notelaar, pitschpin, met snijwerk of zonder, gepo lierd, vernist, en*. Spiegels en kapstok ken Eene bijzondere groote keus van stoe len in alle prijzen, van 1,50 fr. tot 26 fr. Lijnwaad- en kleerkassen, een groot assor timent van tafels (gewone, ronde schuifta fels.) Kerkstoelen van 3 tot 25 fr. Zetels met floer of leer gegarnierd, te beginnen van 11 fr. Groote en kleine koffers, van 2 tot 16 fr. Tapijten en Stoelkussens. Ma trassen in wol, pluimen, haar, erin, vege tal en zeegras. Snijwerk voor meubelma kers, Stoelbiezen, enz. enz. Door vergrooting van het Magazijn, zijn er tegenwoordig vele artikels aan vermin derde prijzen te verkrijgen, onder andere koffers, lavabos, lijnwaadkassen en tafels in eiken hout of gepolierd, en eiken kolis- tafels. Alle artikels zoo goedkoop mogelijk. Alle onze Meubels zijn door de beste gas ten gemaakt en gewaarborgd. W< MALLEGO. Om u persoonlyk te overtuigen van de groote winsten die onze bijzondere zaai granen zaden en plantaardappelen voor den Belgischen Landbouw geven, doet eens de proef met onze Haver Frühhaver, SpathojerStormlcing, Excelsior-, Zomer - tarwe Japhet; Aardappelen Mar- jolaint (Keikes), Professor Wohltmann, Verbeterde Magnum, Industrie, Kruger; Lijnzaad Riga Klaverzaad Luzerne, Violet-, Steen-, en Bastaard klaver Graszaad Engelsch, Itali aanse/)Lammer staart. Mengeling voor meerschen Voederbeetzaad Groen- hals, Gele Vauriac, Duitsche Lange Oele, Roode Mammouth, Geleen Roode Ecken- dorf-, Suikerbeetzaad Klein Wanz- leben Suikerijzaad Magdeburgsche Biltcrpeën. Matige pry zen, Stalen en Inlichtingen op aanvraag. Bijzondere conditiën voor voortverkoopers. Algemeen Landbouw- oftlcre Invoer cn Uitlezing van Zaden. Bestuurdbr Cyr. De Meersman, te Aelst-Mijlbeke. van NAAIMACHIENEN aller stelsels en merken worden zorgvuldig gedaan in de bijzondere werhuizen der Aalst 9, Albert Liénartstraat, Spoedige bediening. - Goedkoop. zijn de beste geneesmiddelen voorzeker ApothekerBotermarkt AELST. 1 .S3 Ir. de doos. Deze pillen, aangezien hunne aange- nsmen smaak, mogen opgezogen worden. Maagzuur, gal, slijmen, slechte spijsver- teering, verstoptheid, speen, puisten enz. gebruikt de Apotheker Overdekte Botermarkt, AELST. 1,00 ft*, de doos. In dezelfde Apotheek zijn te verkrijgen: Remedie voor Eksteroogen 0,50, Tandpijn stillende druppels stillen onmiddelijk de tandpijn o,5o. Pillen tegen de razende tandpijn 1,00 fr. de doos. Pakken tegen het slecht boter geven der Koeien 1,25 fr. Pakken voor het bevruchten van Koeien en Merrieën. Remedie tegen het snot der Kiekens. Zekere remrdie voor den cholera der Kiekens 1,00 fr. de 1/2 doos, 2,00 fr. de doos, NAAMLOOZE MAATSCHAPFIJ ingericht in i835. MAATSCHAPPELIJKS ZETEL Kleinen Zavel, 5, te Brussel. Hypothecaire uitleeningen zonder voor afgaande kosten bijzonderlijk voor het bouwen van woonhuizen. De gelden worden naar gelang der werken, zonder kroosverlies, gestort). Wie het verlangt kan door de - Royale Belge de uitkeering, bij overlijdens- geval, van het nog verschuldigde kapi taal, mits eene zeer gematigde premie doen verzekeren. Obligatién gewaarborgd i« door overeenkomstige hypothékaire uitleenin gen en 20 door het maatschappelijkkapi- laai en de reserven. (18,000,000). Die obligatién waarvan den intrest aan 3 wordt gesteld, zijn eene vaderlijke gelduitzetting van allen eersten rang. Kostelooze inlichtingen bij den agent der maatschappij voor het Canton Aalst. Lcopoldstrout, 9, 4ulm. Alle werkdagenl 8 tot 9 uren voormiddag van' J 4 tot 5 uren namiddag. HOOFDAGENT voor Verzekeringen legen Brandgevaar, Ongevallen en op 't Leven. TANDMEESTER SPECIALIST, te Aalst, Statiestraat, 33, naast het Hotel du Comte de flandre, sedert twaalf jarbn te Aalst. Kostelooze raadplegingen alle dagen van 8 tot 5 uren, Zondag morgend, van 8 tot ia uren. Dijnsdag voormiddag, te Ni no ve, bij M* Van Laer. Dijnsdag na middag, te Aalat. Genezing en opvulling der bedorven tan den. Plaatsen van Kunsttanden zonder uittrekken en na het vooraf genezen der wortels van de oude tanden. Het uit trekken der tanden volgens de keus van den Klient, na volledige gevoellooamaking, gewaarborgd zonder de minste pijn. Gebitten op Goud, Platine en Caout- chooc. Gebitten zonder plaat, in de wortels vastgezet, nieuw stelsel. Recht zetten der tanden bij de kinderen (menig vuldige bewijzen). Wit maken der tan den, enz. Reparatiën, Hermaken van Ge bitten, elders gemankeerd. Daar MrNEEFS de gebitten zelf maakt/ dus uit de eerste hand, kan hij deze goed- kooper leveren en met meer juistheid en gemak voor den Klient maken, dan andere Dentisten die, bij gebrek van kennis, hunne Gebitten elders moeten doen maken. Begeeft zich ten huize op aanvraag Aalst, Kattestraat 20, Telefoon 53 opvolger van Hlppolyl© L E CLEIICQ, huis gesticht in 1848. Alle-soorten van Kolen per wagon of schip. In het klein de beste voordeeligate Huis kolen, al brokken, tegen fr. 1,40 den liter van 50 kilos of 28 fr. de 1000 kilos, 't huis geleverd en afgewogen, Gezuiverde Gaa- coke, Braises fran9aises, Boulets, Antra- chiten, Briketten, gewasschen Brisetten, Smidskolen, enz. enz. Gascoke aan den zei/den prijs van het Gasgestieht. ■taande, een Huis ge staan in de Vaartstraat, thans bewoond door M. Cartuyvels, ontvanger der belas tingen. Zich te bevragen bij den heer M.L, Gheeraerdts, Burgemeester.

De Denderbode | 1910 | | pagina 3