Rechterlijk Kronijk. Openbare vergadering Allerhande nieuws. Hij had iets gevonden. Hé, Rikus, riep zo op 'nen Maan dag morgon rond 10 ure, als Rikus nog in zijn bedde lag. Ja-a-a-a zei Rikus. Zeg 'ne keer, wat was dat voor een gedruis toen ge dezen morgen thuis kwaamt. O, dat geraas och mensch, dat was het opkomen van den dag, zei Rikus. En hij keerde zich nog eens om. Jamaar, zei ze, als g(j thuis kwaamt, en da'k begon te kijven, hed- de my gezeid Zwijg, Mie, 'k heb iets iets gevonden 'k Hé gevondon, zei Rikus, dat de genever uit den Arend beter is dan die van hierop 't hoeksken. De arme edellieden. Binnen Chicago bestaat een gasthof dat be diend wordt door een uitgelezen en nederlandsch personeel. De eigenaar is een groot edelman uit Engeland, vroeger officier der konink lijke wacht. De bestuurster is de wedu we van een engelsch pridikant en de opperrekenplichtige is een hongaarsche graaf, neef van een overleden afgezant de poortier is een ware baron met titels zonder geld en diende den keizer van Oostenrijk als cavalerie-luitenaut in helleger. Dat zijn allen bannelingen uit den europeeschen adel, zooals er bij honderden in de Vereenigdo Staten te vinden zyn. Indien men ze moest allen opzoeken, men zou er tegenkomen als cafébudienden en peerdenknechten, enz. Een prins die een der hoogst geachte namen had in Europa, stierf onlangs als eenvoudig garQun in een nog eenvoudiger restaurant van eeno amerikaansche stad. De Nieuwjaarswensch van wege de Kamerleden zal aan de Koning uitge drukt worden door de volgende afge vaardigden MM. Gravis, Buysse, Royers, Lorand, Ouverleaux, Poullet, de Ghellinck, J. Delbeke, Hendérickx, L. Hubert en de Kerchove d'Exaerde. Kluit-eleetriciteit. In verscheide ne steden en hier ook te Aalst heeft men de kluit-gas. Men steekteen tiencentiem- stuk in eene spleet van den gasmeter en eene gaslamp of een gasvuur brandt gedurende zekeren tijd. Het gehucht Larkan bij de stad Glo- gau in Duitschland wordt verlicht bij middel der electriciteit. l)e huizen staan meest allen langs eene straat die tame lijk lang is. Het licht gaat 's avonds om 10 ure uit. Doch als dan nog een burger op weg is en dat hy licht begeert, dan kan hij in een daartoe bestemd toestel,een 10 pfen- ningsluk steken, en al de electrieke lampjes gaan aan het branden geduren de 12 minuten, tijd welken men noodig heeft om de geheelo straat te doorloo- pen. Aanbevolen aan den heer bevoegd RECHTBANK VAN OUDENAARDE. Hartelooze ouders. Jozef De Wilde en zyne vrouw Victorine Coppens, van Haaltert, krygon elk 3 maand, de vrouw voorwaardelijk, om hunne kinderen verla ten te hebben. Kansspel. Frans Daussen, van Lie- derkerke, krijgt 200 fr. of 2 maand gevang wegens kansspol by hervalling. STAD AALST van den Gemeenteraad op Donderdag 2 December aanstaande, om 5 uren namiddag in de gewone Zittingzaal, ten Stadhuize. DAGORDE 1. Kerkhof. Grondafstand. 2. Brandweer. 3. Bureel van Weldadig heid. 4. Burgerl. Godshuizen. 5. De Stad. 6. Ontleening aan het Gemeentecrediet. 7. Belasting op Cinematographische ver tooningen. Is verschenen Almanach Hachette Lebègue.Te verkrijgen ten Bureele dezer, aan 1,50 fr. en franco per post fr. 1,70. EREMBODEGEM. Het parket van Audenaarde deed een onderzoek alhier over een brand die den vorigen dag de groote hoeve der kinderen Jan Seghers in assche had gelegd. De brand is aan kwaadwillig heid toe te schryven daar er verscheidene plaatsen gevonden zijn waar petrool gego ten was, ook half verbrande solferstekjes lagen tegen de schuur, langs buiten, alsook op een ingestort dak met strooi bedekt en dat niet verbrand is. Twee kerels, waarvan de aanhouding nakend is zyn door de velden weggevlucht, toen het eerste alarm gege ven werd. Indien gy een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u bij Karei Van de Putte en Zuster, Korte Zoutstraat, 29, Aalst. In dezelfde gemeente Erembodegem werd een herbergier door twee zwartge maakte mannen aangevallen en beroofd van zyn geld 35 centiemen. Teleurgesteld over den mageren buit, hebben de roovers hun slachtoffer zoo deerlyk met stokken gesla gen, dat hy als dood is blyven liggen. De geneesheeren vreezen voor zyn leven. DENDERMONDE. R n'y en a plus Toen Zondag namiddag de trein mer 427, die om 1,37 ure uit Gent naar Antwerpen vertrekt, om 2,10 ure te Den- dermonde stopte, vroeg een reiziger aan den dienstdoenden treinwachter (die hot uniform van rerawachter droeg) waar den trein voor Grembergen stond. De dienstman antwoordde comprends ni 1 b Een vrouwtje kwam toegeloopen, om te vragen waar de trein van Aalst stond. Zij ook kreeg een comprends ni tot antwoord. Dan kwamen er twee werklieden op hun Zondags uit den trein gesprongen Garde, a. u b. kunnen wy hier ergens niet wate ren b (Op den trein waren geen W. C.) Nogmaals Comprends ni en toen trok de dienstman er haastig van door. Aan den heer onderchef werd om uitleg gevraagd hij antwoordde zeer bereidwil lig, en deed aan de klagers opmerken dat hij zelf een Waal was (hy sprak eene zuivere Vlaamsche taal, waar vele Vlaamsche be dienden een voorbeeld zouden kunnen aan nemen). De dienstman, die de reizigers geen enkel woord inlichtingen verschaffen kan, behoort tot de standplaats van Doorn ijk. Hoe onzinnig voor de dienstoversten van Doornijk onbekwame mannen mot treinen in het hart van Vlaanderen te zenden. Daar hebben wy reeds herhaalde malen over geklaagd. En wanneer de Vlamingen op hun eigen bodem nog goeno inlichtingen kunnen ba- komen, waar vermoedelijk nog de beste agenten komen, wat moet het dan zijn, wanneer Vlamingen te Doornijk komen De Vlaming blyft, zooals men ziet, nog altyd eene vreemdeling in zyn eigen land. Eene andere opmerking op 't oogenblik dat de heer onderchef van Dendermonde inlichtingen versterkte (dus de taalman was van eenen onhekwamen dienstman) waren verscheidene treinen in de statie. Zyne hoofdzakelijke plicht was dus voor de veiligheid te zorgen door de schuld van den onbokwamen wachter werd hij van die zware plicht afgetrokken ware er nu eens een ongeluk gebeurd, wat dan.... eene straf voor den onderchef Zondag morgend, rond 1 1/2 ure, zijn het magazijn, de stalling en de schuur van M. Prosper De Cooman, fruitkoopman te Ninove de prooi der vlammen geworden. Een paard is in den brand omgekomen de schade is aanzienlijk. Het parket van Gent is Maandag namiddag te Mariakerke afgestapt, om een onderzoek te doen over het schielyk overlijden van M. Oscar Dobbelaere. 30 jaar, wonende wijk Zandeken, die Zaterdag morgend, rond 7 ure, op het ge mak dood gevonden werd. Vrydag avond was M Dobbelaere als naar gewoonte, zyne moeder gaan bezoe ken die dicht bij de brug woont en zegde haar dat hy zich sedert een paar dagen dagen onwel gevoelde, waarop de moeder hom aanraadde Engelsch zout e nemen om te purgeeren. De man kocht het purgeermiddel in een winkel en ging naar huis. Zaterdag mor gend om 6 1/2 ure. dronk hy de purgatio uiten werd oogenblikkelijk onpasselijk. Hij liep naar 't gemak en riep tegen zijne vrouw Ik ben vergiftigd b. Een half uur later was hy een lijk. Uit het ingesteld onderzoek bleek, dat het papiertje, waaruit de man zich 's mor- gends hot purgeermiddel had klaar ge maakt, chloruur van barium bevatte, een hevig en zeer snelwerkend vergif. De lijkschouwing is bevolen. Onderzoek is meteen ingesteld naar de horkomst van chloruur van barium. BISCUITS PAREIN, Antwerpen. GROOTE PRIJS. Zondag avond kwam de trein nr 3176 uit Antwerpen naar Gent en die te Lokeren om 6,15 uren moet aankomen, in vollo snelheid tusschen de statiën Belcele en Synaai gereden. In een afgezonderd kompartiment van 3* klas zaten eene dame van Lokeren met haar kind, en M. August de Taeye, van Gent, met het vyfjarig zoontje van zyn schoonbroeder. De Taeye vertelde aan de vrouw dat zijn schoonbroeder, Alf. Verstraete, Vlaamsche kaai, 21, Antwerpen, weduwnaar gebleven was met 9 kinderen, en hy, De Taeye, 64 jaar oud, wonende Kleine Schoolstraat, 7, te Gent, het vijfjarige zoontje yictor bij zich had genomen. In volle vaart van don trein ging plotse ling de portel langs het tusschenspoor, waartegen den knaap met zynen rug leun de, open, en hy viel beneden. De oom, Do Taeye, zonder zich te be denken, liet paraplu, hoed en het klakje van den knaap in brand, en sprong den knaap achterna. Op datzelfde oogenblik vloog do trein Gcnt-Antwerpen, die om 5,45 ure Lokeren verlaat, voorbij de plaats van het vreese- lijk ongeluk. Een barreelwachter, omstreeks die plaats hoorde, toen de beide treinen voorby waren gesnord, eene kinderstem roepen en schreeuwen, hy liep er heen met zijne lantaarn en vond den kleinen Victor, met eenige onbeduidende kneuzingen, waaron der een gezwel aan de linkerslaap, langs de spoorbaan liggen. Dan, hoorde hy een eind verder o Vic- torke, Victorke I b roepen, hy ging er henen met den knaap, en vond De Taeye die reeds op weg was om zyn kozijntje te zoeken. De Taeye was op zijn hoofd uit den trein gestuikt en verloor veel bloed uit verschil lende hoofdwonden, hy kloeg ook van pijn aan den rechterschouder, en meent van ocne voettrede van den voorbijrijdende" trein eenen stamp in de henp gekregen t® hebben wat hem veel pyn veroorzaakte. Beiden zijn op den volgenden trein ge stapt en zyn te Gent aangekomen om 8,15 ure, waar Dr Vercauteren hen heeft verzorgd. Een kindje 7an twee en half jaren, in de Kazernstraat, te Lokeren wonende, had, terwijl do moeder eenige oogenblik- ken afwezig was, zich meester gemaakt van eene doos met fosfoorstekjes. en deed die ontbranden. Toen de moeder terug keerde vond zij haar kindje brandend als een fakkel... Met behulp van een paar toe gesnelde geburen worden de vlammen gedoofd. De arme kloine die vreeselijk gew oond was, is een paar uron later in het hospitaal bezweken. Sedert verscheidene maanden hadden in de koninklijke bibliotheek te Brussel talrijke diefstallen plaats van oude gravu ren, 8terkwaterwerken en prenten van groote waarde, zonder dat men er in geluk te den dader te ontdekken. De waakzaam heid werd verdubbeld en eindelijk heeft men de hand op den dief gelegd. Het is zekere X., rentenier, 70 jaar, wonende te Elsene. De zaalwachter betrapte hem op het oogenblik dat hij eene Hollandsche pront van de XVe eeuw in zijnen binnen zak verborg. Eene huiszoeking te zynent gedaan heeft al de gestolen voorwerpen doen ontdekken. Alles werd aangeslagen en naar do Bibliotheek overgebracht. -- Een nyveraar der hoofdstad werd onlangs gewaar dat hy bedrogen werd door zijnen boekhouder, in wien hij steeds ver trouwen had gesteld. Ook bestatigde hij by nader toezien dat de bediende veel geld verteerde. Hij zag de boeken na en vond een tekort van 20.000 fr. Do boekhouder, merkende dat zyne oneerlijke praktijken ontdekt waren, zag naar zyn bureel en ook naar zyn huis niet meer om. Eene klacht volgde en Zondag avond ontmoette de fabrikant hem. Eenige minu ten nadien was hij in de handen der policie die hem ondervroeg en seffens volledige bekentenissen ontlokte, De oneerlijke bediende had niet minder dan vier vriendinnen. Hoe men zijn fortuin verdubbeld. Vrouw L.., uit de Hoogstraat to Brussel, kreeg een bezoek van eene kaartzienster, die beweerde, het middel te kennen om de actiën en loten, die zij bezat, in waarde te doen stijgen. De vrouw moest totdat einde de tien duizen fr die zy in papier bezat, in een zijde-papier wikkelen, en het rolleken zoo neerleggen voor het Liove-Vrouwenaltaar in de Kapellekerk. De sloor deed wat haar gezegd werd en de kaartlegster gaf haar, na eenige teekens er over te hebben gemaakt, het pak terug met de tijding dat den 23 December do waarde der action tot dubbel zouden geste gen zijn, op voorwaarde dat zy het pak voor dien tijd niet zou openen. En toen de langgewenschte dag gekomen was, vond zy in het pak... een vuil servet en eenige oude gazetten. De loten waren weg. De kaartzienster ook. Gelukkig bezit de bedrogen vrouw de nummers zoodat alle kans nog niet ver dwenen is, om iets van hare waarden terug te krijgrn. Eenige dagen geleden stelde M. Juliard, rontenier, Kerkstraat, 76, te Sint Joost-ten Noode, die van eene reis huis waarts keerde, vast dat zyne dienstmeid in wien gy een grenzeloos vertrouwen stelde met een yzeren koffertje, waarin voor 2000 frank juweelen, verscheidene gouden medaille» van groote zeldzaamheid, bene vens eene groote som geld verdwenen was. Onmiddelyk werd do policio verwittigd, die weldra vernam dat de ontrouwe dienst meid Jozeflne Anaar Parys vertrokken was. M. Juliard reisde haar achterna en ontmoette haar Zondag op een der boule vards. De policie werd verwittigd en de vrouw aangehouden. In het hotel waar zij afstapt was, werd het yzeren kistje aange slagen geen der waarden ontbrak uitge nomen eene som van 100 frank die zy reeds verkwist had. Zij werd in het gevang op gesloten Maandag morgend, rond 2 ure, had op de Fontainasplaats te Brussel eon bloe dig gevecht plaats tusschen een zestal Duit8chers en een half dozijn Brusselaars. Spoedig kwamen de messen te voorschyn en weldra lagen twee mannen die talrijko messteken in den rug bekomen haddon, badend in hun bloed ten gronde. Toen de policie tusschen kwam namen de vechters langs alle kanten do vlucht, De slachtoffers werden naar het Sint- Pieters-gasthuis gebracht, waar men vast stelde dat hun toestand zeer gevaarlijk was. Do tweo kerels die gestoken hadden werden door ooggotuigen achtervolgd, by- gestaan door twee agenten. In do Grooto Eilandstraat verdwenen de twee 6chelmen in een huis waarvan de deur openstond. De agenten doorzochten het huis van onder tot boven doch van de moordenaars was geen spoor te ontdekken. De agenten keerden terug naar den zolder en keken door het dakvenster en zagen de kerels in de kornis verdoken. I)e moedige agenten schrikten niet af en klommen ook op het dak waar zy met den revolver in de hand do kerels dwongen zich over te gevon Beiden werden naar het policieburoel der tweede wijk gebracht waar hunne persoon lijkheid werd vastgesteld het zyn twee Duitscher8 Adolf Lack en Henri Steyn- mayer, deze laatste had nog het bebloede mes in zynen zak. Na eene langdurige ondervraging wer den zy in het gevang opgesloten. Het geheimzinnig drama van Vesinet. De heer onderzoeksrechter Do Landts- haere, van Brussel, heeft aan zijnen kollega, M. Cörae, van het parket van Versailles, oen nieuw dossier overhandigd, betrekkelijk de geheimzinnige verdwijning van den heer Honoré Vermeersch, van Doynzc, rentenier te Vesinet. Onder de meest belangrijkste stukken waarvan het dossier is samengesteld, be vindt zich een nieuwe ondervraging die de Belgische magistraat aan M. Robert de G... een jonge Gentenaar, hoeft doen ondergaan en die, zooals vele anderen met M. Vermeerscb in betrekking was en onlangs de stad Gent verlaten heeft zonder een spoor na te laten. M. De Landtsheere, onderzoeksrechter, gelastte M. Van den Bargho, rochterlyke agent, te Schaarbeek, die zich meermalen met deze zaak heeft bezig gehouden, den Gentenaar op te zeeken, hetgeen zeer moei lijk was. M. Robert De G. werd opnieuw onder vraagd en verklaarde dat, toen hij ongeveer een jaar geleden te Parijs was, hij op zekeren dag een belangryk onderhoud had wet een Paryzenaar, welke aan jonge lieden die zich in geldverlegenheid bevonden, groote sommen leende en zekere Robert Van der S ook een Gentenaar, die op zeer goeden voet leefde met M. Vermeersch. Beidon zegden dat men den u oude moest vaD kant maken. Men zou volgens zyne verklaring M. Vermeersch op eene reis in automobiel uitgenoodigd hebben, onderweg verworgd on bestolen en hem vervolgens in eenen gracht langs de baan geworpen hebben. Vervolgens, om aan een ongeluk te doen geloovcn, zou men den automobiol boven het slachtoffer in den gracht geworpen hebben. M. Robert DeG... heeft vervolgens een uitgebreid verhaal gedaan van al hetgeen ten huize van M. Vermeersch, te Vesinet, plaats had. Hy ontving vele jonge lieden, herbergde ze en gaf hen geld; zelfs betaalde hy hunne schulden Tot hiertoe weet men nog niet wat er van M. Vermeersch geworden is. Algo meen is men van gevoelen dat de man vermoord is, doch waar, in een bnscb of in eenen eigendom Men weet het niet, doch zeker is het dat do rentenier Frankrijk niet verlaten heeft, 'toon hy op het einde van Maart uit Brussel teruggekeerd is en plotseling Vésinet verlaten hooft in de omstandigheden welke wij vroeger ver haald hebben. Spoorwegongelukken. De mist heeft onze spoorwegen ook niet go edaard. Het eerst hadden de telegraaf- en tele foonlijnen te ljjden De draden met eene dikke laag yzel overdekt, braken of deden door hun gewicht de palen breken. Dit had vooral plaate in de richting van Luxemburg, zoodat door de onderbreking van den telegraafdienst ook de regelmatig heid der treinen veel te lyden had, te meer daar vele palen over de spoorbaan lagen. Op sommige lijnen zond men eene loco motief vooruit om zich te veerzekeren of de banen vrij waren,daar het singnalenstel- sel niet te vertrouwen was. Te Aarlen moest men zelfs eenen trein totaal opschorsen. Zatordag avond reed een locomotief met twee foergons naar Aarlen, toen de treinoversto eensklaps van tegen overgestelde richting eene andere machien zag naderen. Hy stopte en liep de naderende locomo tief te gemoet om door signalen eene botsing voor te komen. 't Hielp niet.De botsing had plaats, doch veroorzaakte gelukkiglyk slechts stoffelij ke schade. Zondag en Maandag werden eveneens ernstige voorzorgmaatregelen en met de herstelling der telegrafische gemeenschap werd onmiddelyk aangevangen. Botsing op de Schelde. In den nacht van Zaterdag tot Zondag heeft aan de monding der Scheldo e me botsing plaats gehad tusschen de stoombooten Finland en Baltiquo b. De Baltique is gezonken. Zes perso nen zv'n verdronken, de overigen der be manning zyn gered. Het ongeluk is voorgevallen aan de mon ding der Schelde, bij Breskens, op de reede van Vlissingen, De stoomboot Fin land n, der Red Star Line, varende van New-York naar Antwerpen heeft do stoom boot Baltique een der oudste Belgische schepen aangevaren. De Baltique geladen met zand, in bestemming voor Scatham Harbour, had Zaterdag avond, om 9 ure, de haven van Antwerpen verlaten. Het schip werd in 1885 te West-Hart- lepool gebouwd en hoorde toe aan eene maatschappij waarvan M. Giani en Muller bestuurders te Antwerpon waren. Het heeft eene lengte van 186,4 voet, 28,2 voet breed en een diepgang van 14,7 voet. De Baltique had het anker geworpen en werd by hot keeren door de Finland aangevaren en zonk onmiddellijk. Een deel der bemanning werd aan boord van de u Finland opgenomen en een ander deel word gered door dei) Belgischen loodsboot. Ongelukkiglijk toen de kapitein het ap pel maakte, ontbraken er zes koppen en alles laat voorzien dat zij de dood in de golven gevondon hebben. Het zijn Ant. Schroeder, hotelmeester; Van Combruggen en Mertens, matrozen Cys, Bergmann en Wozniaczyk, stokers. De Finland ligt nog altijd te Vlissingen op anker. Zondag avond, rond 6 1/4 ure, kwam de Sna','gaert8traat te Brugge, in rep en roer, door hulpgeroep en noodgeschrei, welke vernomen werd uit een huis met een ver-" diop, waar drie kinderen te slapen gelegd waren, door hunne ouders, die daarop hunne woning hadden verlaten. Werd door die kleine met vuur gespeeld of ont stond dit op eene andere wyze Hoe het zy, de geburon hadden nauwelyks den tyd de deur open te breken en binnen te sprin gen, om do in doodsgevaar verkeerende kinderen te redden Aan blusschen viel niet te denken, daar het vuur, door een vrij hevigen nooderwind aangewakkerd, gansch do woning had aangetast. Inderhaast werden de andere werkmans woningen. nevens hei brandend» gemaakt. De huisraad werd buiten gedra gen, terwijl de brand eene grootere uitbrei ding nam. De brandweer kwam spoedig ter plaats, na een uur werkena was men den brand meester. De meeste meubelen en huisraad der be woners is vernield en van het huis staar; nog enkele stukken muren recht. VerschiJ-i lige andere huisjes zyu beschadigd en de huisraad van meerdere bewoners is deerlr:t door het vuur en het water gehavend. De schado is tamelijk aanzionlyk v einig of niets is door verzekering gedoWl In een huis der Rogierlaan, Oostende, waar de griffier van het vrede gerecht aan 't verhuizen was, had men, bjj het afbreken der gasbuizen, denkelyk d< leiding niet afgesloten. Zoo was het hui vol gas gestroomd en dit veroorzaakte «ent sterke ontploffing, toen de heer des huize mot eene brandende bougie in de salon kwam. Da vrouw werd ernstig verbrand en de moid, die in de openen straatdeur stond vloog in 't middon van de boulevard. Zij ook was ernstig gewond. Haar toestand js zelf onrustwekkend. Jan Van Wangille, 47 jaar, mjjnwei- ker, gewezen kostganger der echtgenootei Kamiel Lieven Mendiaux, Groenstraat, t Trazegnies, droeg de kostvrouw eener hevtgen haat toe. Zaterdag namiddag, rond 4 ure, kwam hij in dronken toestand en gewapend mei eenen revolver naar de Groenstraat en uitte doodsbedreigingen tegen de vrouw. Haar broeder, die den kerel wildo ont wapenen, werd door eenen kogel aan ii hoofd gekweBthij loste dan nog tw schoten op vrouw Lieven, die dood t gronde zeeg. De moordenaar vluchtte vervolgens d straat, op, waar hij zich zelfmoordde.Vrou Lieven'is slechts 26 jaar ouden moed van 3 kinderen. Het lijk van Van Wangille werd naj het doodenhuis gebracht. De echtgenoote van den genaamd Ducart-Moury, mijnwerker te Boussu, 1 onlangs het echtelijk dak verlaten om i do mishandelingen van haren man te i snappen en was naar Harmignies vertr ken waar zij zich als dienstmeid verhui had. Haar echtgenoot, die hare_schuilpla ontdekt had, kwam haar spreken en vrd aan zyne vrouw, of zy niet oens bij lis 3jarig kind kon komen, dat op sterven ls De vrouw, geen kwaad vermoedende, v trok aanstonds en stapte rond 10 ure avonds, te Warquegnies, in gezelschap haren man, aan dc statie af. Gekomen i oene eenzame plaats, nam de kerel plot ling zijne vrouw vast, sloeg haar ten gn de, stak haar eene prop in den mond* ontnam haar eene som van 25 fr. Verscheidene uren later kwam slachtoffer tot bezinning en kon zich tot i een naburig huis slepen, waar mon I verzorgde. Haar toestand is zeer erg. gendarmerie van Bergen zoekt den lafl kerel op, doch men denkt dat hij na Frankrijk gevlucht is. Een gedeelte der provincio Henegl wen, en vooral dc omtrek van Charl* werd sedert eenige maanden geteisterd di talrijke diefstallen, eepleegd met buiten) wone stoutmoedigheid en parket en poli waren overtuigd dat zij te doen hadd met eene groote bende doch leverde 't 0 derzoek heel 't land door, geen uitslag o Toch vermoedde de policie dat een vaarlijke kerel, Eduard C..., thans v zoend met zyne gescheiden vrouw, ,.rK vend in de rue de la Gouttière, en i behendig mecanicien, gereedschap verw digde welk enkel kon dienen voor inb kers. Overtuigd dat die man de hoofdl der bende van Charleroi en omstreken v werd het parket van Charleroi verwitti en een commissaris van Charleroi vi hierheen gezonden. Zaterdag morgen drong men nu in huis der rue de la Gouttière en toen i by C... binnenkwam, zegde hy a Ik i moedde dat gy my kwaamt aanhoudt! Hij liet zich aanhouden. Tijdens de huiszoeking ontdekte men pas gemaakt werktuig om de sterl brandkassen te doorboorden. In ■Stol bh sariaat ging C... tot bekentenissenotï;._ bekende eene inbraak pas enkele d») geleden, gepleegd te hebben. Ook een soon uit de rue Saint-Lazare werd aa houden en men denkt dat het een der vo naamste luitenants der bende is. Charleroi ging men ook reeds over tot t aanhoudingen. Een vijfde aanhouding verwacht. Een der tweo aangehouden mannen m Zaterdag avond terug in vryheid gest de andere werd in hechtenis gehoudeD. werden drie andere aanhoudingen gedi waarvan twee te Brusselnaar Charta overgebracht en ondervraagd, bekende i hunner, C..., de dader ie zyn van den di stal te Hamendes en beschuldigde D... l medeplichtige te wezen. Deze looctM Wat de andere betroft, C... verklaart zy aan den diefstal geen deelnamen,

De Denderbode | 1910 | | pagina 2