GéVuK A Rechterlijk Kronijk. La Documentation Catholique Luisterrijke Vertooning HET KRUISPUNT Een Ijuis mei Conjnjensaals Openbare Meeting Sint-Martenskerk. Allerhande nieuws. Belangrijk bericht. - r DADA-ZEEP Tot 2000 oproepen is do taks 6 centie- meu van 2000 tot 3000 vijf centiemen; van 3000 tot 4000 4 1/2 centiemen van 4009 tot 6000 4 centiemen. De prijs voor' de weder plaatselijke betrekkingen, die vroeger 1 fr. was, is verminderd op 30 centiemen voor min dan 30 km. afstand op 60 cent. voor 30 tot 60 km afstand op 80 cent. voor 60 lot 90 km. afstand op 1 fr. voor 120 km. afstand op 1 20 fr. voor meer dan 120 km. afstand. De tijd zal echter van 5 minuten ge bracht worden op 3 zooals dit in de meeste landen het geval is. De gesprekken op de openbare buree- len wordt gebracht van 25 op 20 cent. Voor de openbare besturen en waar schijnlijk ook voor de bureolon der nieuwsbladen zal er eeno vermindering van 35% op het algemeen tarief toege staan worden. Men roept er onzo aandacht op in dat talrijke kantnijveraars passe mentfabrikanten euz., enz., van Hael- tert, Kerkxken, Nieuwerkerken, Meire, enz., ten vurigste verlangen dat er te Haellert een openbaar telefoonbureel zou gesticht worden. Men verzekert ons ten stelligste dat er na zeer korten tijd weldra 35 tot 40 geabonneerden zouden zijn. In alle geval wy roepen er de aan dacht op in onzer achtbare Katholieke Gekozenen en meer bijzonderlijk van MDe Sadeleer. De oudste herberg der wereld is waarschynlyk Het Gouden Kruis. te Regensburg. Karei V hield er in 1524 ver blijf en J&n Van Oostenrijk, de verdediger van Europa tegen de Turken, werd in 1547 geboren. Ferdinand I verwijlde er in 1531. In het vreomdelingenboek staan de na men vermeld van verscheidene aanzienlijke personen. Onder deze behooren de oude keizer Wilhelm, de keizer en de keizerin van Oostenrijk, keizer Frederik, de keizer van Brazilië en prins L Jewyk Bonaparte, die er in 1824 verblijf hield, voor hy Napo leon lil werd. Kei>:er Maximiliaan bracht er zijne wiitebroodswes »i. door. De kamer gebruikt door vorst Bismarck, toe»; hij er met-den keizer was, is :n denzelluen toe- ataud geiaten waarin hy haar verliet. De eigenaar is er ook trotsch op eene liandteekening van Schiller te bezitten. »*4 P R IJ S K A M P. Het Christen Vlaamsch Verbond schrijft een prijskamp uit voor het maken van een Kerstspel, in proza, heel eenvoudig, waarlijk geschikt voor het volk, waarin gezorgd wordt om alle groote onkosten van opvoering te ver- myden. Het spel weze eerder kort dan lang, en gemakkelyk speelbaar en geniet baar in de minste dorpen. De prijswinnaar zal eene som toegestaan worden van 50 fr. De werken moeten onder deknaam toe gezonden naar het algemeen secretariaat van het Christen Vlaamsch Verbond, Korte Ridderstraat, 3, te Brugge, vóór 1 Juni 1911. De schry vers zullen gelieven een brief je met hunnen naam en woonst, onder een toegezegelde briefomslag te plaatsen en bij hun werk te voegen. De uitslag van den prijskamp zal in het Groeningheblad 11 Juli van Christen Vlaanderenmeegedeeld worden en de opvoering van het bekroonde stuk, met het oog op het Kerstfeest van 1911, by de afdeeling van het Christen Vlaamsch Verbond en aan de katholieke tooneelkrin- gen worden aanbevolen. RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Woestaard. To Aalst, aan de vaart, in de herberg van Petrus Cooman, waren tweo dronken kerels binnengekomen. Zonder eenige reden begonnen zij den aan wezigen tot vechten uit te dagen en vielen August Van Impe aan en sloegen en schop ten bom erg op het hoofd, waardoor hy twee erge wonden bekwam. Zy sloegen ook de pintglazen aan stuk ken en gaven do herbergierstor eene ram meling. Rènneboog, voorman te Aalst, een oud- veroordeelde, krygt 4 maand gevang en *9 fr. en 2 maal 10 fr. boet Coppens krygt 15 dagen en 10 fr. boet. Slechte zoon. Frans Van Wese- m&el, land werker te Meire heeft zijnen vader afgeslagen. Hy krijgt 2 maand ge vang en 50 fr. boet. Bekrachtigd. De Raadskamer der Rechtbank van Dendermonde heeft Woens dag. het bevel van aanhouding gekrachtigd uitgevaardigd door den heer onderzoeks rechter Pardoen, tegen de volgende per sonen Lodewyk Van de Maele van Aalst, be ticht van moordpoging op zijne vrouw, te Hofstade. Benoit Van Blesce, te Buggenhout, ver dacht van moordpoging op den jachtwach ter Wouters. Kamiel Spaenhoven, van Aalst, beticht van verkrachtiging. RECHTBANK VAN LUIK. De rechtbank van Luik had over het volgende feit te oordeelen Tijdens de voorbytocht van eene proces sie had een Franschman, nog niet lang hier wonend, op zynen gevel spotprinten ge plakt, alsook zinnebeelden betrekkelijk de zaak Ferrer. Katholieken, hiervoor verontwaardigd, protesteerden, en de Franschman vauwde spottenderwijze de handen en boog het hoofd, toen hot Allerheiligste passeerde. De policio maakte proces verbaal en de Rechtbank veroordeelde hem tot 50 fr. boete, voorwaardelijk. Dat zal dien vreemden geestigaard loeren de 'denkwijze te eerbiedigen der burgers van hat land, waar hij de gastvrijheid geniet. Revue hebdomadaire de la Presse. A lire au dernier numéro do la Documen tation Catholique Laligue antimaijonnique. Cléricalisa- tion de la magistrature. lis ne doutent do rien. Uno leqon d'histoire contempo raine. A propos de la neutralité scolaire. Instituteun socialistes.— L'école neutre et les instituteurs républicains et socialistes en Hollande. La neutralité scolaire. De bonnes écoles pour avoir do bonnes élections. Nos illettrés. La question des habitations ouvrières a Bruxelles. Le protocole socialiste. Bibliographic. La Documentation Catholique parait chaque semaine sur 16 pages au moins. Un an 6 francs. Le numéro 20 cen times. Abonnement d'essai: fr. 1,50 pour douze numéros. Numéro spécimen gratuit est envoyé sur demande adressée au secrétariat, 59, rue Rubens, a Schaerbeek. SCHOUWBURG VAN AALST Koninklijke Maatschappij 'X LAUD VAW li K EM op Zondag: 8 Januari 1911. Men zal opvoeren geprimeerd Tooneelspel in drie bedrijven, dcor I). Claeys. Kluchtspel in i bedrijf, door J.Mannoury. PRIJZEN DER PLAATSEN Voorbehouden van 1 tot en met 60, fr.2,50. De volgende nummers fr. 2,00 Beneden- plaatsen, fr. 1,50. Boven plaatsen, 1« jg, fr. 1,00. 2e rang, fr. 0,50. Voorbehouden plaatsen te.b&komen ten Lokale, 't Land van Riem, van af STAD AALST [op Zondag 22 Januari 1911. Eene ondercommissie ter vervlaamsching van de Gentsche Hoogeschool is alhier tot stand gekomen. Tweo zittingen werden reeds gehouden ten Stadhuize. Het Bestuur is definitief vastgesteld als volgt Eerevoorzitter M. L Gheeraerdts, Bur gemeester. Voorzitter Dr Isid. Bauwens. OndervoorzittersMM. P. Daans, Volks- vertegenwoordigor, J. De Blieck, plaats vervangend Senator, A. Nichels Schatbe waarder M. Albert De Windt, Notaris, Voorzitter der Liberale Veroeniging. Secre taris M. Valery D'Hondt, lecraar. Hulp secretarissen MM. Joz Janzsens, medisch student, Rud.Pletinckx, leerling-ingenieur. Leden MM. Romaan Moyersoen, Volks - vertegenwoordiger, G. Leveau, Voorzitter van den Liberalen Werkmanskl ing, Baron Lodewyk do Bethune, Voorzitter van den Katholieken Werkmanskring, Advoc. Eug. Bosteels, Secretaris der Kath.Verecniging, Ach Biys,Voorzitter van 't Willemsfonds, Dr F. Claus, Voorzitter vaii 't Davidsfonds, Pb Nys, ingenieur,Voorzitter van den Tak Aalst, A. N. V., Alb. Bauwens, rechts- student. Voorzitter van den Aalsterschen Katholieken Studentenbond, Corn. Van Branteghem, Voorzitter van Voor Taal en Vryheid, Jul. Goethals, Voorzitter van De Catharinisten, Cam. Eeman, Voorzitter van 'T Land van Riem, De Neve, plaatsvervan gend Kamerlid, afgevaardigde der Daensis- tenparty, Victor Becqué, Domien Bocqué, afgevaardigde der Socialistenpatij. Op 22 Januari 1911 zal er in de Groote Feestzaal van het Aalstersch Stadhuis, te 3 1/2 uur 's namiddags eene groote open bare meeting plaats grypen. Een zestal der beste sprekers uit het land, behoorende tot de vier politieke hoofdpartijen van het land zullen er het woord voeren. Kerk van Sint-Martinue. Morgen, eerste zondag der maand, in de mis van 11 ure Fraiisch Sermoen. Maandag, 2 Januari, vergadering voor de Huismoeders der Heilige Familie. Vriendelijk verzoek de lidkaart mee te brengen. A E L 8 T Gedurende de wintermaanden, zullen in de mis van 11 uren, op den L3 Zondag der maand do volgende Franscho Conferen- tiën, gepredikt worden. De gewijde redenaar zal over de volgen de onderwerpen handelen. Zondag 1 Januari 1911 De uitwen dige beletsels van 't christen leven. Zondag 5 Februari 1911 Terugkeer tot het christen leven. Zondag 5 Meert 1911 Verhevenheid der christene ziel. Ter gelegenheid van de buitengewone te koopstelling der wollen goederen, zal do ISoii Marelié, Nieuwstraat te Brussel, op Maandag 2 Ja nuari, uitzonderlijke loten zijdestoffon te koopstellen, bijzonderlijk aangekocht ter steden van Lyon, Zurich en Cóme, alsook ryke zijden stoffen gekocht aan de belang rijkste toonkassen der fabrikanten van Lyon ter Tentoonstelling van Brussel. 16563 AALST. Baldadigheid. Maan dag morgend rond 3 1/2 ure, heeft men in de woning van den lieer Burgemeerster Gheeraeedts, Vaartstraat, met een stuk steen, eene groote ruit uit het salon uitge slagen. Men zoekt de daders op. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek A. Meyvnert, Werf, 3, AALST. AALST. StraatschenderijWy roepen de aandacht der Politie in op liet feit dat kleine bengels van 6 tot 10 jaren en zelfs meisjes, in den valavond van 5 tot 7 uren, er vermaak in scheppen de deuren der huizen en vooral der winkels open te stooten of te stampen... Eene vermaning van don heer Vrederechter of van den lieer Commissaris van politie zou ongetwijfeld de kleine straatschenders tut beternis bren gen. Is verschenen Almanach Hachette Lebègue.Te verkrijgen ten Bureele dezer, aan 1,50 fr. en franco per post fr. 1,70. Dijnsdag namiddag, rond 2 uur, kwa men twee dronken boeren uit de herberg van Lecompte, wonande Sluierstraat tu Aalst, zij vielen al vechtende in de ruiten van jufvrouw Van Cleemput, die natuurlijk gebroken werden Eene klacht is tegen de boeren by de police ingediend. St. Lievenshoutem. Maandag waren vorschillige personen in de herberg van Haegemans vereenigd. Toen rond 6 ure verschillige verbruikers, waarondor M. Verbrugghen. Burgemeester, vergezeld door Alfons Van Oudenhove, Van Hoorde en twee knapen de herberg verlieten, werden plotseling de brandende lantaarns uitgeschoten Op hen werden twee geweerschoten ge lost. De Burgemeester werd door zaad bo ven het linkeroog getroffen Van Ouden hove werd in den hals gekwetst een der jongens werd aan het been gewond, en de andere knaap aan den arm. Er werden vervolgens nog verscheidene geweerscho ten, vermoedelijk uit de overzijde van het Dorpsplein, in de richting der herberg, gelost. Een der dochtertje? van Haegomari, dat ziek in eene voorkamer te bed had geleden. was slechts sedert enkele opge staan, toen de feiten voorvielen. Een der geweerschoten verbrijzelde het venster dier kamer en het zaad werd in hot bed terug gevonden. In het geheel werden een 15-tal geweer schoten gelost. De Burgemeester, die terug in de her berg was gegaan, gelastte eenige mannen de gendarmen te gaan roepen doch zij dierven zich in den donker niet blootstel len aan nieuwe geweerschoten. Intusschcu konden de laffe daders, be schermd door de duisternis, ontvluchten. Nadere Bijzonderheden. De maat schappy Sinte Ceciliatot de liberale party behoorende, vierde Maandag haar Sinte- Ceciliafeest. Zoeals het gebruikelijk is bij zulke gele genheid bezocht zy in den namiddag en in den avond de herbergen, gehouden door hare leden. Tusschen 5 1/2 en 6 ure was de maat schappy by den herbergier Haegeman te midden op het dorp. Denzelfden avond had zich de katolhieke muziekm iatschappij naar het Hoekske be geven, op 10 minuten afstand van het dorp. Zij bracht er eene serenade aan haar medelid, Cyriel De Winter, ter gelegenheid van zijn huwelijk en bood hem een ge schenk aan. Terzelfdertijd werden de herbergen van het gehucht het Hoeksken bezocht. Kort na 6 uren vernam men daar wat er op het dorp gebeurd was. Tusschen 5 1/2 en 6 ure zijn kerels op het dorp gekomen langs den weg van Oom- bergen en hebben er de Washington-lamp aan stukken geschoten, welke daar hangt aan den ingang van het Marktplein. De lamp doofde uit. Zy zyn hot marktplein, dat 500 tot 600 lang is, overgetrokken schoten lossende, denkelyk in de lucht. Aan den anderen kant der markt hebben zij ook de Washing ton lamp aan stukken geschoten. Ze moeten dan teruggekeerd zijn en post gevat hebben omtrent het klooster, recht over de herberg van Haegeman de afstand is 65 tot 70 meters. Men denkt dat de kerels met drie waren. Bij Haegeman was do muziekmaat schappij Ste-Cecilia In het dorp had men de schoten gehoord, maar men dacht niet aan eenen misdadigen aanslag sommigen dachten dat er gescho ten werd ter gelegenheid van het feest by De Winter. Toen de leden der muziekmaatschappij Ste Cecilia de herberg van Haegeman verlieten, werden weer schoten gelost van de overzijde der markt in de vensters van het 2e verdiep van Haegeman, waarvan ruiten verbrijzeld werden. Tei-zelfdertijd werd de heer Verbruggen Burgemeester,getroffen door één «zaadje boven het linkeroog Alfons Van Ouden hove door een zaadje in den hals, en Oskar Van den Noortgate, tamboer, door een zaadje aan het oor. De veroorzaakte wonden zijn gelukkiglijk onbeduidend. De aanvallers hebben dus niet rechtop de leden der maatschappy geschoten had den ze in den hoop moeten schieten, ze hadden voorzeker erge verwondingen ver oorzaakt, aangezien hunne schoten ruiten hebben verbrijzeld. De leden der maatschappy zyn natuurlijk weer binnengegaan by Haegeman, en de daders hebben zich ongestoord kunnen ver wijderen. Het parket van Oudenaarde is Dinsdag een onderzoek komen doen het heeft huis zoekingen gedaan by een drietal personen van het dorp, maar heeft niets verdachts ontdekt. Onder andere by Richard Spitaels, slach ter deze was echter met het katholiek muziek op hot Hoekske, zoodat alle verden king tegen hem van zelfs wegvalt. De katholieke muziekmaatschappij, de feilen vernomen hebbende, heeft nare muziekinstrumenten in eene herberg op het Hoeksken gelaten, en de leden zyu elk naar zyn huis gegaan. Elkeen is het eens to St-Lievenshoutem om dien aanslag ten hoogste te laken. Men denkt dat hy gepleegd werd door pensjagers, in de streek laveiers go naamd, die eeno wraak hebben willen nemen over het streng toezicht, dat hier over de jacht uitgeoefend wordt. Volgens al de omstandigheden kan hier geene spraak zijn vaneenen politieken aan slag zooals sommige geuzenbladen het zou den willen doen gelooven, omdat de poli tieke strijd in St-Liovenshoutem hevig is. Zonder het minste bewys willen zij de ge legenheid te baat nemen om do katholieken leelijk te maken. Dat zal hun echter niet zoo gemakkelyk gelukken. II«at. goeil voorheold. Te Brugge. Hoe vele kwalen zullen velen onze lezers vermijden met het voor beeld na te volgen van Madame M. Cuve- lier, 37 Mortelstraat, Brugge, die ons den 19 September 1903, zegde. Drie jaar lang heb ik aan nierpijnen en aan alle soorten van kwalen geleden mijn water was troebel en moeilijk, ik had duizelingen, overvloedige zweetingen bij de minste beweging. Ik sliep niet meer en '8 morgens was ik onbekwaam te werken ik was zonder eetlust en verzwakte zooda nig dat ik niets meer kon verrichten. Dit droevig leven duurde tot op den dag dat ik de Foster Pillen nam, verkocht in de Apotheek De Valkeneer te Aelst, tot mijne groote tevredenhenheid werden de pynen minder hevig, de eetlust keerde weeder, de kwalen verdwenen, daar die beternis toenam was ik na weinigen tijd genezen. Den 12 Mei 1909 voegde Madame Cuvelier, er by De Foster Pillen hebben mij zoowel genezen, dat ik geen enkel pijn meer gevoelde, ook beveel ik ro steeds den lijdende aan. Rugpijn. zenuwachtigheid, geeie gelaat.» kleur, gebrek aan eetlust, gevoel van afmatting, aanhoudende behoefte naar be weging, al die ongemakken duiden eene v rh Uilig oi vergiftiging van 't bloed aan die de verzwakte nieren onbekwaam zyn te zuiveren. Met aan de nieren de kracht weer te geven om al die onzuiverheden die den bloedsomloop hinderen, spoedig af te lossen, brengen de Foster Pillen eene vol komens en blijvende genezing. In alle Apotheken in 't algemeen (Eischt de handtëekening James Foster 3,50 fr. de doos 19 fr. de zes of vrachtvrij tegen mandaat Engelsche Apotheek van Ch. Delacre. 64 Coudenbergstraat, Brussel. (22) Vreeselijke ontploffing in de Koninklijke Buskruitfabriek te Wet- teren. Vrijdag namiddag, rond 4 ure, is eene droogzaal der koninklijke pocierfa- briek door ontploffing van eenige tonnen poeier in de lucht gevlogen. De ramp was verschrikkelijker dan men in 't eerste dacht. Er waren een tiental werklieden aanwezig in de droogzaal welke ontploft is. Men heeft maar een enkele zwaar gekwetste terug gevondon. De werklieden werden door de lucht geslingerd met stukken en brokken van het dak en voorwerpen welke zich in do poeierfabriek bevonden. Men heeft stukken vleesch, armen en beenen in den omtrek gevonden. Een hoofdschedol is op 800 me ters afstand in een veld gevonden. Aan de takken der nabjjstaando boomen hingen stukken kleeding en menschelyke overblijfselen. De slachtoffers zyn Vollaert, ongehuwd, Embers César, gehuwd Da Bruycker Lievien, vader van twee kinderen Wal- ravens K.-L., gehuwd Gabriel Pieters, 18 jaar oud, (zijn vader kwam bi.j dergelijke ramp in 1894 om) Douterlier Emiel, on gehuwd Van Doke Pieter, vader van 10 kinderen. Dorcz doodelijk gewond aan 't hoofd, is naar 't kasteel van M. Libbrecht, bestuur der van de Buskruitfahriek overgebracht, dat op 4 of 500 meters afstand staat. Al de ruiten van 't kas*'él zijn verbrijzeld. Ook zijn deuren en vensters in de nabu rige huizen afgerukt, zelfs dakken zyn ver brijzeld geworden. De droogzaal is een zeer licht gebouw, omringd van een zeer dikken aardendijk en gelegen in een dicht bosch van populieren. Deze bestaan om den slag van de ontploffing te breken. De ontploffing heeft al de boo men ontruimd die rond de droogzaal ston den, in den bosch is eene diepte ontstaan van eenen omgedraaiden kegel. Het gebouw had 30 a 40 meters vierkant oppervlakte en was 3 meters hoog. De droogzaal bevatte daaromtrent 500 kilogr. poeier. De personen welke zich op den tram bevonden hebben eerst boven de boomen eeno vlam zien opgaan gevolgd van eene geweldige ontploffing, geweldige schokken en luchtverplaatsing. De rook was op eenige oogenblikken verdwenen. Aanstonds liepen de nabij wonenden naar do plaats der ramp, want byna iedere fami lie heeft arbeiders in de fabriek. Men begrijpt de verslagenheid welke te Wetteren heerscht. Moord en diefstal te Gent. In de Rabotstraat woont de eerw. heer Van Goethem. schoolopziener en bestuurder van het klooster der visilatie, die in zijnen dienst als meid eene oude vrouw had, welke van elkeen geacht werd. De eerw. heer Van Goethem, die bijna nooit uitgaat, had gisteren voor eene drin gende zaak de stad moeten verlaten. Toen hy kwort voor 9 uur 's avonds te huis kwam, deed zich een verschrikkelijk tooneel voor zyne oogen voor. In de keuken vond hy zijne oude, trouwe dienstmeid met afgesneden keel liggen. Er moet eeno worsteling tusschen het slachtoffer en den moordenaar hebben plaats gehad, want nabij de meid lag een gebro ken regenscherm. De moordenaar brak na zijne misdaad volvoerd te hebben, eene kas open en maakte zich meester van eene zekere som geld. Hoeveel er gestolen is weet men nog niet. .Seffens was de policie ter plaats en het parket, verwittigd, kwam Woensdag nacht nog ter plaats en stelde aanstonds een onderzoek in. De vermoorde meid is de genaamde Theresia Van Paemel, oud 75 jaar, geboren to Erwetegem. Het was eene brave vrouw, die van elkeen geacht en bemind werd. Geen enkel der geburen heeft iets ge hoord. 's Anderdaags 's morgens, om 6 ure, wisten zy zelf niet dat eene misdaad in hunne straat volvoerd was. Nadere bijzonderheden. Diefstal is de dryfveer der misdaad. Eene som van 50 fr. was in de keuken verdwenen. Do schelm heeft de ouderlinge den hals overgesneden met een keukenmes. Het slachtoffer was rond 8 ure thuisge komen en had in eene plaats gerucht boord. Geheel gekleed zal zy er naartoe gegaan zyn eu eene hevige worsteling, is volgens men ziet, tusschen slachtoffer en moordenaar ontstaan. De dief heeft het huis doorzocht, doch men weet nog niet of er veel gestolen is. Er zyn g ene sporen van inbraak. De eerw. hoer bestuurder was heel den namiddag afwezig geweest, doch geburen hebben Treezeken rond 8 ure nog van eene boodschap zien thuiskomen. De schelm zat dan denkelijk reeds bin nen. Policie en parket zijn verwittigd gewor den. Men vond op de kamer van den heer bestuurder eenen zakdoek en oenen hamer. Het lyk van het slachtoffer is Woensdag morgend geschouwd. Toe i vtoe heeft men niet het minste spoor van den moordenaar. Ondanks den goed ingerichten waak- dienst werd er in de Villaslaan te Sint-Gillis op duchtige wijze gestolen. De wakers verstonden er niets van. Elk oogenblik werden er diefstallen ontdekt en deuren open gevonden, wat bewees dat de dieven werkten bij middel van valsche sleu tels. Eindelijk werd de dief gevonden, het was de inspecteur van den waakdienst. In zyne woning werd een heele stock gestolen kleeren en andere voorwerpen gevonden De U eer. Het is bewezen dat de damen welke hun lichaam vrijhou den met do Pil van Dr Walthéry het keeren der jaren hoegenaamd niet gevoe- en i Frank. In den gemeenteraad te Ander- leeht. Gevecht tusschen twee raads leden. Dinsdag avond werd de verga dering van don gemeenteraad van Ander- lecht gekenmerkt door een buitengewoon geval. In bedoelde vergadering bekloeg zich M. Paulsen over de doenwijze van M. Henryv die hem en ander collegas in «Le National» aanvalt. Daarop riep M. Henry Gy liegt. Gy zjjt oen ellendeling Schepen Paulsen liep onmiddelyk op M. Henry toe en gaf hem drie slagen op het hoofd. De leden der rechterzij drongen M. Paulsen weg. Natuurlijk wordt de zitting geschorst en verwekte dit gevocht groote opschuding. Na do heropening van de zitting laakte een lid der rechterzy de doenwyze van M. Paulsen en de leidzaamheid van don bur gemeester in deze zaak. Deze verklaarde dat zulke tooneelen zeer spijtig waren. M. Henry heeft eene klacht neergelegd ten laste van M. Paulsen wegonp slagen en wonden inde uitoefening van zyn ambt. BISCUITS PAREIN, Antwerpen. GROOTE PRIJS. Sneeuw. Wy hebben te Aalst en omstreken slechts een staaltje gehad van den sneeuwstorm die over het oostelyk gedeelte van België heeft gewoed en er eene ware verwoesting in het spoorweg verkeer en de andore diensten te weeg heeft gebracht. De bevolking van Verviers ontwaakte Dinsdag te midden van een gansch her vormd landschap. Zelden zag men grootere hoeveelheid sneeuw in zulken korten tyd gevallen. En na een uur of twee opgehouden te hebben, herbegon het rond 9 uren, zoodat de treindiensten groote vertraging onder gingen. Reizigerstreinen ondergingen een uur, goederentreinen zelfs twee en drie uren vertraging. Daarby kwam oene botsing te Fléron de toestand nog verergeren. In de Venen zyn geen wegen meer herkenbaar en de Baraque Michel ligt van alle gemeenschappen afgesloten. Er zyn zooveel telefoon - en telegraafdra den afgebroken dat men te Verviers-West slechts met eenige naburige staties ge meenschap hoeft. De draden hangen over de dakken en zelfs in de straten. De meeste begane straten hebben een voet dik sneeuw. Gok gebeuren de tram diensten met grootste moeite. Te Herve, Spa, Theux, Dolhain is het niet beter. Zelfde tydidgen uit Luxemburg. Groote sneeuwvlagen vielen vooral rond Bastena ken en Libramont. Te Aarlen is de sneeuw- mantel 20 centimeters dik. De dienst van bruggen en wegen doet bij middel van sneeuwploegen overal het ver keer zooveel mogelyk herstellen, en genie soldaten bieden een helpende hand. Ook is hot verkeer in het Groot-Hertog dom overal onderbroken. De sneeuw en de daar reeds gevallen regen doet opnieuw de rivieren zwellen en do begonnen daling houdt niet aan. Men verwacht het ergste. De vorst doet te Esneux een rots afbrok kelen waarvan de stukken van 20 tot 30 centimeters groot omlaag rollen tot tegen do huizen en die ernstig bedreigen. Gelukkig werden geeno menschen ge troffen door do neervallende steenen. 100 Visietkaarten op Ivoorkarton, fr. 1,25 met 100 Banden of Enveloppen Fr. 1,75. TEN BLREELE DEZER Een jonge Bruggeling, die zich voor bereidt tot de zeevaart en reeds verscheide ne reizen gemaakt heeft om zijnen proeftijd uit te doen, was laatst naar Zanzibar gevaren. De kapitein van het schip, een gierige kerel, afkomstig uit Finland, deed de 12 matrozen, waaronder den Bruggeling, uit schraapzucht bedorven vleesch eten. Dat heeft voor gevolg gehad dat de 12 mannon aangetast werden door de vreeselyke ziekte berri-berri welke slechts ln do heete streken heerscht. Do ongelukkige Bruggeling en zijne rampzalige makkers worden verzorgd in liet gasthuis van eene Engelsche haven stad de ziekte waaraan zij lyden, laat meestal erge gevolgen na. Er is eene klacht ingediend tegen den onmenschelij- ken kapitein. "PT A "M Einde van seizoen. LX LIU. Verkoop eener groote keus nieuwe PIANOS, welke eene huur gedaan hebben, met eene buitengewone vermindering van pry's. Tienjaren waar borg:. Huis B. VAN HYFTE, Gent, Nederkauter, 32, dichtbij het Paleis van Ju8ticie. In de duisternis. Het vol dronkemanstooneeltje had plaats te Deerlijk 's Avonds te 6 ure, kwam vader C., vod denkoopman, dronken in de herberg De Koornblocm, gehouden door den smid Pannekoeke. Dc herbergier en dezes schoonbroeder, Odiel Van Overtelt, smids- gast, leidden C. naar zijne woning in de buurt. Ten gevolge van de duisternis en den vuilen weg, vielen Pannekoeke en de dron kaard over elkander in 't slijk. Op dat oogenblik kwam de zoon, Theofiel C... met zijn rijwiel aan de hand door de straat. Hij hoorde de stem zijns vaders en, meenende dat dezo aangerand werd, sprong toe en bracht de smid Pannekoeke vier messteken toe, twee in de linkerbil en twee in de heup. Van Overfelt vluchte het reldin, en toen C., en zijn zoon weg waren kwam hij den gekwetste halen om hem naar huis te ge leiden. Vader en zoon C., kregen later in de Vlasbloem ruzie en de zoon bracht Alfred Terryn, met een stoof deksel eenen slag op het hoofd toe. Wy kunnen niet genoeg onze lezers die aangetast zijn van hoest, valling, bronchiet, influenza, keelpijn, heeschhoid, asthma of kinkhoest, de Bo. stsiroop van Depra/ieic aanbevelen. De geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap en zoo volkomenlijk geneest. Het is een serieus produkt dat zich niet steunt op ingebeelde portretten of uitgekochte certificaten, maar hut geneest altijd. Prys 2 franken de groote flesch. Te be komen by Od. Depratere. die overal ver zendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 cen tiemen meer voor port), alsook te Aalst by de apothekers De Valkeneer eu Callebaut. In de steengroeven van Lessen en omtrek. In de steengroeven duurt de werkstaking nu reeds maanden, zonder kans tot heden voor overeenkomst. Eene afvaardiging bestaande uit vier patroons, opgeleid door den soeiali-tischen volksver tegenwoordiger Mansart, zijn Dinsdag in de Kamer, den heer voorzitter Cooreman gaan vinden, om hem, in zyno hoedanig heid van voorzitter van den Hoogeren Arbeidsraad, te verzoeken te willen tus- schenkomen. De patroons hebben kunno belangen blootgelegd, en M. Mansart legde die uit van de werklieden. M. Cooreman heeft het scheidsrechter schap aanvaard. Men is overeengekomen dat er drie afgevaardigden in naam der patroons, en drie in naam der werklieden zullen bijeenkomen, onder voorzitterschap van M. Cooreman elk hunner zal zyne be langen verdedigen en M. Cooreman zal uitspraak doen. klg maakt een zacht, rein gezicht, een Clozend. jeugöig, jrisch uiterlijk, een blanke zachlc I.uiö en verblmoeno schoon teint. Dit alles bewerkt van Bergmann Gt Co., Brussel 76 Cts. per stuk. bij Taymans- Druck, Drogist te Aelst. - In de familie van M. Cammaert, provincieraadslid en burgemeester van Bornhem, werd zaterdag, den dag voor Kerstdag, de geboorte van het 18' kind gevierd. Z. E. de Kardinaal Mercier, Aartsbis schop van Mechclen, vergozeld van Mgr. De Wachter, heeft er aan gehouden,- niet alleenlijk peter van het laatstgeborene te zijn, maar heeft zelf het kind hetH. Doop sel toegediend. Geheel de gemeente was te disr gele gelegenheid in feest talrijk waren de bloedverwanten, vrienden en kennissen, die aan deze plechtigheid deelgenomen heb ben. Daarna heeft Z. E. de Cardinaal Mercier aan de familie Cammaert een bezoek ge bracht on hen allen den zegen gegeven en Mad. Cammaert, moeder der achttien kinderen, die nog allen in leven zyn geiuK gewenacht.

De Denderbode | 1911 | | pagina 2