Hoogere Nijverheids- en Handelsraad. STAD AALST. Hooger Onderwijs voor het Volk. Tijdelijke Moesteeltschool Uurtabel der Missen LaDocumentation Catholique Allerhande nieuws. Kartel te Gent verworpen. De onderhandelingen tusschen de liberalen, de progressisten en de socialisten, te Gent, voor het sluiten van een kartel voor de gemeentekiezingen, voor de wet gevende en provinciale kiezingen, zijn mislukt. De liberalen eischten dat de meerder heid der schepenambten, die zouden beschikbaar zijn door eene mogelijke nedrlaag der katholieken, aan de libe ralen zouden toekomen. De sodalis'en hadden daarin toegestemd, doch de libe ralen eischten verder nog dat de socia listen zouden verzaken aan het princiep der evenredige vertegenwoordiging in het schepenkollegie. De socialisten wei gerden dit punt van hun programma op te offeren, waarop de onderhandelingen werden gestaakt. Papegaaien. Aangenaam, vernuftig, kunstig beestje Tattert en babbelt meer dan een spreekmachien of •en oud wijf. Heeft hij groote gaven hij bezit ook leelijke fouten. De Londenschen beestenhof komt een zeker aantal papegaaien i kèa's ge noemd, en die alleen in Nieuw Zeeland zich ophouden, te ontvangen. Het bestuur van dat eiland loofde prijzen uit voor alwie die groene vogels kan vau- gen en verdelgen. De rede is dat die babbelaars ginder moordenaars zijn van de talrijke schapen die in dat eiland gekweekt en onderhouden worden. De papegaai knabbelt eerst de wol in den nek van 't schaap van één en duwt zijnen sterken bek in het zachte vleesch van het huisdier, dan zuigt hy het bloed uit van 't beest en doet op die wijze zeer veel dieren omkomen. Prins en kamermeisjes. Prins Albrecht van Pruisen was uitgenoodigd opeen eere-feestmaal, dat door den kolonel van het regiment ge geven werd. Toen hij het huis naderde, en in een boomend reef was, waar het reeds vrij donker begon te worden, kwam een flinke meid by hem, gaf hem een mal- schen zoen en overhandigde hem een pakje met de woorden Hier zijn zes stuivers en een worst voor u. Ik kan van den avond niet uitgaan mijn meester heeft gezel schap Nabij het hekken van het huis zag de prins een soldaat van zijn kompagnie die schynbaar stond te wachten. Wat doet gij daar c Prins, ik wacht op mijn meisje Waar is zy Zij is kamermeid by den kolonel, prins Goed. Ziehier zes stuivers en een worst die uw meisje mij zooeven voor u overhandigd heeft. Zij kan van avond niet uitgaan, haar meester beeft gezel schap De arme soldaat scheen door schrik verlamd. De prins voegde er nog bij Zij heeft my ook een kus voor u ge- gen. Maar ik denk wel, dat gij er u niet aan verwachten zult, dat. ik hem u ge ven zal. Hier zijn vijf mark als schade vergoeding. Provinciaal Bestuur van OoBl-Vlaanderen. In uitvoering van art. 3 des koninklijken besluits van 15 Januari 1896, zullen de lijsten der kiezers voor de.i Hoogeren Nijverheids- en Handelsraad neêrgelegd worden ter Griffie van het provinciaal Bestuur, waar de belanghebbenden ze kunnen raadplegen van 1 tot 31 Maart, alle werkdagen van 9 uur tot 's middags en van 2 tot 4 uur 's namiddags. Zijn Kiezers 1°) De nyveraars en de handelaars die aan de Staatskas, uit hoofde van hun pa tent, ten minste 20 franks betalen. 2°) De beheerders en bestuurders van naamloozc maatschappij en handelsvere nigingen met aandeelen, alsook de mees ters van mijnen en steengroeven. Alle vraag tot inschrijving, wyziging in het klasseeren of schrapping der kiezers moet schriftelijk opgesteld en aan den Gouverneur gezonden worden ten laatste den 31 Maart 1911. De beheerders en bestuurders van naam- looze maatschappijen of van handelsver enigingen met aandeelen zijn verzocht hunne inschrijving ter Griffie van liet Provinciaal Bestuur te vragen vóór 15 Fe bruari aanstaande. Openbare Vergadering van den Gemeenteraad op Donderdag 19 Januari aanstaande om 5 1/2 uren namiddag in de gewon» Zittingzaal ten Stadhuize. DAGORDE 1. Gemeentegoederen. Verkoop van bouw grond. 2. Wegenis. Verbreeding van het Wale- str aatje. 3. Ontleening met het Gemeentekrediet. 4. Bepaalde stemming op de Gemeentc- begrooting voor 1911. 5. Aanwervingen voor bet openbaar plein aan d« Vrijheidstraat. DAVIDSFONDS. Afdeelinu Aelai en Omisi reken Reeks van 6 Voordrachten met Lichtbeelden te houden in de Feestzaal van het Landbouwershuis Keizerlijke Plaats, Aelst. Telkenmale om H uro avonds zeer stipt. Personen vreemd aan de Afdeeling kun nen kaarten bekomen Maandag 23 Januari 1911. Onderwerp De Kerk en de Vrouw. Heer Leo Crick. TE AALST. Openbare tn kostelooze lessen te geven door de heeren Ernest De Meyer, tuinbouw- raadsman van den Staat, bestuurder der school. Frans D'Haese, tuinbouwleeraar te Aalst. Isidoor Beeckman, id., te Herderscm. Alois Suys, id., te Meire. Jan De Clercq, id., te Aalst. De Landbouwersbond van hot arrondis sement Aalst heeft de eer ter kennis tc brengen van de belanghebbenden dat de opening van het schooljaar zal plaats heb ben op Zondag 22 Januari 1911 om 91/2 u. in de bovenzaal van het Landbouwcomice, Keizerlyko Plaats, te Aalst. De lessen zullen telkens om 9 1/2 ure gegeven wordeu op de hiernavolgende datums, ter voornoemde bovenzaal en in den proeftuin der Moesteeltschool (Brus- selsche steenweg), Datums der tuinbouwlessen Januari 22 29 Februari 2 5 12 19 26 Maart 5 12 19 25 26 April 2 9 17 23 30 Mei 7 14 21 25 28 Juni 4 5 li 15 18 25 Juli 2 9 16 23 30 Augusti 6 13 15 20 27 September 3 8 10 17 24 October 1 8 Namens het Bestuur De SchrijverDe Voorzitter, A. Suys. B°° L. de Bethunb. in de parochiale Kerken van Aalst. Kerk van Sint-Martinus Zondagen 5, 6, 7, 8. 9, 11 ure. Weekdagen 5 Vu 6, 6 Vu 7, 7 */u 8, 10, ure. Kerk van St Joseph Zondagen 51, 7, 8 '/lf 9 '/e, 11 ure. Weekdagen 6, 6 '/u 7, 8, ure. Kerk van Mijlbeke Zondagen 5, 6 l/u 7 */8, 9, ure. Weekdagen 6, 7, 8, ure. Revue hebdomadaire de la Presse. A lire au dernier numéro do la Documen tation Catholique Une vilaine action. Ce qu'est le libé ralisme par rapport a la franc ma^nnnei ie Comment les libres penseurs entendent la liberté. Administrations de bienfai sance et logements d'ouvriers.La gestion financial e de 3ruxelles jugée par unlibéral. Vandervelde et les missions riligii-use au Congo. Jolis cocos. A propos d'un moulin. La prochaine révolution socialiste sera plus terrible quo celle de 1789. L'enjeu de la grève de Turnhout. A propos du vote sur lo S. U. Nos syndicats. Les Da- nsistes doivent-ils étre rangés parmi les électeurs catholiqces La peine de mort commuée en sopt années de réclusion. La liberté pour les riches seuls. Bibliographie. La Documentation Catholique parait chaque serauine sur 16 pages au moins. Un an 6 francs. Le numéro 20 een times. Abonnement d'essai fr. 1,50 pour douze numéros. Numéro spécimen gratuit est envoyé sur demande adressée au secretariat, 59, rue Rubens, a Schaerbeek. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek AL. Meyvaert, Werf, 3, AALST LEDE. Er zijn thans 84 personen gekend, die ter goeder trouw zelf hun bier maakten. Thans heeft de heer burgemeester een omzendbrief aan zijne bestuurder rondge zonden om hem te herinneren dat de wet verbiedt, zelfs voor eigen gebruik bier te brouwen, zonder voorkennis der accijnzon. Indien gij een schoone keus wilt hebben van Wolle on Tijk voor Matrassen, Hupelingen, Linoleum, Toile cirée en al benoodigheden wat den tapissiersstiel be treft, gaat zien bij Karei Van de Putte en Zuster, horie Zoutstraat, 29, Aalst. Wetteren. Zaterdag morgend is de heer De Bast, raadsheer, die het aan staande Assisenhof van Oost-Vlaanderen zal voorzitten, vergezeld door M. Van Malleghem, advokaat-generaal, M. Dhondt, greffier, M. Pardoen, onderzoeksrechter, en MAL Florent Dauwe en Hendrik Van de Velde, advokatem, te Wetteren afgestapt. Die heeren werden opgewacht door den heer commissaris Lambert samen bega ven zij zich naar Gransvelde, om een bij gevoegd onderzoek te doen over den moord van Cicile I)e Bruyekere, die den Maandag morgend, 12 Juni 1910, vermoord gevon den werd en waarvan Amand Van Puyen- broeok als verdachte moordenaar aange houden is, en den 23 dezer voor het Assi senhof zal te verantwoorden hebben. Alvorens deze gewichtige gerechtszaak to beginnen hebben de magistraten en de verdedigers, de plaats der misdaad, do om geving on de omstandigheden willen zien. Do heer Clement Sterckx, bouwkundige, van Dendermonde die de heeren vergezelde, nam nauwkeurig de ligging van sommige plaatsen op. I)at onderzoek duurde ongeveer 2 uren. Vrijdag voormiddag was do heer ond ir- zoeksrechter Pardoen, met zijnen griffier, de heer Van Vlemmeren. alreeds ter plaats gekomen, waar men hetlykje in de gracht gevonden heeft. Daar de houtkant langs dien gracht af gezakt is, heeft deze magistraat een kon teeken ter plaats gemaakt, om in voorko mend geval, de plaats gemakkelijk te kunnen vinden. De kleine Louise Van der Stuyft, als ook hare moeder zijn daar weder langdurig ondervraagd geworden en hebben nogcens een omstandig verhaal gedaan over deze afschuwelijke misdaad. Van Puyenbroek schijnt handnekkig alle pliehtigheid te blijven loochenen. Een 70 tal getuigen zullen in de zaak gehoord worden. DENDERMONDE. In 't water Maandag morgend ging het 13 jarige meisje M Philips, Nieüwstraat, water putten in het kanaal der Oude Vest Opeens gleed zij uit op den trap en viel in het water. Zij verdween oogenblikkelijk onder de ijskorst, en zou onvermijdelijk verdronken zijn. zon der Frederik Baetens, die gansch gekleed in het kanaal sprong en liet meisje van eenen gewissen dood redde. De drenkelinge werd bewusteloos in de ouderlijke woning gpdragen. Het meisje had door den val eene wonde aan het hoofd bekomen. Haar toe stand is bevredigend. BISCUITS PAREIN, Antwerpen. GROOTE PRIJS. Maandag morgend hebben de bewo ners van Teralphen, toen zij ter kerk gin gen, in een veld, op 20 afstand van de baan, het lijk gevonden van den 72 jarigen Felix Godaerts, hoppekooprnan. Het lijk werd naar het doodenhuis overgebracht, waar een geneesheer vaststelde dat de on gelukkige tengevolge der koude aan een bloedopdrang is bezweken. Nevens het Sint-Antoniushof, vroeger het kasteel de Sehoutheete, te St-Nikolaas. waar oude dames en juffers verblijven, staat een huis. dat dient voor den priester, die er dagelijks mis leest. Langs den ach terhof staat eene afscheiding in ijzer tralie werk met een poort, en dat uitkomt in den hof van dit gesticht. Daar woont de eerw h. Bauwens, rustend pastoor, van Herder- sem, dio er den dienst doet. Vrydag avond rond 6 uro was het helder maneschijn en de meid die buiten kwam, zag een grooten kerel staan, die b- zig was met liet traliepoortje open te breken. Zij gaf het alarm en liep terug. Juist kwam de zuster van den eerw. h. pastoor thuis beiden liepen de straat op en gingen by de geburen, die toesnelden en den hof oplie pen, doch de korel had reeds het hazenpad gekozen. De policiecommissaris is er met zijne agenten een onderzoek gaan doen, heeft een voetspoor ontdekt en doet ieve rige opzoekingen. Een kruidenier en winkelier, in de Kokkelbeekslraat, te St Niklaas, die nog al handel in 't groot dreef en aan de kleine winkeliers verkocht, werd door de Koop- handelsrechtbank van St Niklaas, ten over staan van den tribunaal van eersten aanleg te Dendermonde, in bedrieglijk bankroet verklaard. Vóór te vertrekken had hij aan eenen winkelier, op het e;nde der De Mces- terstraat.en aan eenen anderen een gedeelte zijner waren te gelde gemaakt, voorgevende dat er een opslag in de kruidenierswaren aanstaande was. Deze menschen liaddeii.de eene voor twee duizend frank goed en de andere ook voor eene groote som gekocht. Maandag en Dinsdag werd al dat goed aan geslagen om Openbaar verkocht te worden. De bankroetier is naar Amerika gevlucht I)it heeft nog al opspraak in St Niklaas verwekt. De gevangene uit Madrid, die ergens in eene statie in Frankrijk eenen koffer in bewaring heeft met 800.000 fr., schrijft nu aan eenen inwoner der Burcht- straal van Gent om hem wat geld te zon den om den koffer telossen. Zou men dien bedrieger achter de gren dels niet kunnen zetten voor goed, want 't is altijd dezelfde wij zagen den brief en herkenden het geschrift. Oppassen dus, want er zijn reeds slacht offers genoeg van dat heorschap. En zeggen dat het reeds verschillende jaren duurt. Moord en zelfmoord te Gent Julienne Van de Wiele, 31 jaar oud, is Dinsdag morgend bij hare tante, Sinte- Catlielijnestraat, vermoord gevonden. Deze vrouw leefde afgezonderd en ge scheiden van haren man, Nuytens. Zij had twee kinderen bij zich van 0 jaar. De policio ter plaatse geroepen, vond op do koer, in een stalleken, zekeren Warrens, timmerman, op den Antwerpschen steen weg wonende, verhangen. De tante heeft vroeger Warrens, die 21 jaar telt, haar huis verboden. De moor denaar moet dezen morgend rond 6 ure in huis gedrongen zijn en Julienne de keel overgesneden hebben. Niemand heeft iets gehoord. De lyken werden naar 't gasthuis gebracht. Congo. Men vraagt ambachts lieden. I)e uitwykingsdienst naar Kantaga maakt bekend, dat schrijnwerkers loodgieters, zinkbewerkers, metsers en timmerlieden werk zullen vindon, wanneer zy zich naar Kantaga begeven, Het ministe rie van koloniën verleent vrye reis aan allen, die bewijzen van beroepsbekwaam heid geven. Zaterdag morgend, rond 7 ure, stelde de vrouw van Jules Smesman te Zwijnaar de eenen waschketel met kokend water op den vloer Binst oen oogenblik afwezigheid is haar 3 jarig dochtertje al spelende met het hoold voorover in den ketel gevallen. Op de noodkreten van het slachtoffer kwam de onverzichtige moeder toegesneld, die haar dochtertje uit den ketel trok. Dokter Cremor ter plaatse geroepen, stel de vast dat het kind erge brandwonden over gansch het lichaam bekomen had. Niettegenstaande do beste zorgen is het slachtoffer enkele uren nadien bezweken. De 29-jarige treinwachter, de ge naamde B..., wonende te Schaarbeek, die aangehouden en in het gevang van St-Gillis opgesloten werd, als verdacht van den dief stal van een valies met juweelen,ter waarde van 25,000 fr., op den trein Luik-Brussel en toebehoorende aan mevrouw de Menton de Hoorne, wonende Trooustraat, te Brus sel heeft Zaterdag nacht gepoogd zich te zelfmoorden. Do gevangenbewakers, die hem b'yzondor bewaakten, kwamen juist in tijds, sneden de koord door en konden hem tot liet leven terugbrengen. M. Scheyven, met het onderzoek gelast, verwittigd, heeft do verdachte Zondag namiddag ondervraagd, die volledige beken - tenisse» gedaan heeft. Op de Zennelaan t« Vilvoorde is Vrydag avond brand uitge bersten in eene fabriek van borduurwerk. I)e vlammen sloegen zeer hoog op en tastten de naburige gebouwen aan. Na twee uren krachtdadige werking, was m^n meester van het vernielend element De bedreigde huizen worden gered, doch de fabriek van M. Tieffry brandde af tot in den grond De schade beloopt 30,000 fr. De oorzaak van den brand is niet gekend. Een zeer erg ongeluk heeft to Ant werpen plaats gehad op den hoek der Brederodestraat en Alontignystraat, tegen over de Zwemdok, en dit nog wel door do onvoorzichtigheid van het slachtoffer zelf. De genaamde Constant Dillen, wonende te Hoboken, Dillenstraat, 28, sprong op een tramrijtuig dat reeds in gang was, ten einde huiswaarts te keeren. De man had zijnen sprong slecht bere kend, zoodanig dat hij van don tram viel en onder het gesleept rijtuig terecht kwam. Het slachtoffer werd de twee beenen over reden. Na plaatselijke verzorging werd de ongelukkige dadelijk naar hetSt-Elisabeth- gasthuis overgebracht, waar b linkerbeen onmiddellijk moest afgezet worden. Dillen is vader van zes kinderen. De twee kinderen Pruym, wonende Bontemantelatraat, 28, te Antwerpen, wa ren Zondag namiddag in de ouderlijke woning met het ganske aan 't spelen. De moeder maakte van deie gelegenheid gebruik om eens in de buurt eene bood schap te doen. Toen de moeder weerkeerde vond ze haar öjarig zoontje Jan, geheel van vlam men omringd. De moeder had niet veel moeite meer de vlammende kleertjes uit te dooven, want het nachtgewaad, dat hij alleen aan had, was bijna geheel opgebrand. Het kleine slachtoffer was aan de voetjes over geheel het lichaam vreeselyk ver brand. Het kind werd zoo spoedig mogelijk naar liet kindorgasthuis der Meistraat over gebracht, waar het ten 8 ure 's avonds overleden is, Uit het onderzoek is gebleken, dat, zoo haast de moeder weg was, de kleine met stekjes begon te spelen Het noodlottige gevolg liet zich niet lang wachten. De stadhuisparade van Antwerpen vindt navolgers. Op liet stadhuis te Brus sel zal men in de trouwzaal, de wacht der pompiers vervangen door eene wacht van hellebardieis, in oudverwetsche kleeder dracht. Dit zal ook bfcter in den styl wezen van den Oud-Vlaamschen bouwtrand dei- zaal. Eene zonderlinge bergplaats van chocolade en boter. Zondag morgend kon eene vrouw uit de Kloosterstraat te Antwerpen, hare stoof maar niet doen branden. Met do stoof haak keuterde zij oens in de schouw en tot hare niet geringe verwondering, liaalde'zij een pak chocolade voor den dag. Daarna werden er nog een groot aantal pakken uitgehaald. Daar dit niet natuurlijk was, ging men de policie verwittigen en de adjunkt Lamotte vond ter hoogte der zolderkamer, nog vyf pond boter in de schouw steken. Eene huiszoeking werd gedaan op do zolderkamer, die bewoond wordt door zekeren L.., maar niets werd gevonden. Korts nadien kreeg men bericht dat een diefstal gepleegd was van 140 pakken chocolade en eeno hoeveelheid boter in den kruidenierswinkel van Maria Huylbrechts, Spuistraat, 8. Het onderzoek bracht uit dat het in de schouw gevonden goed, in genoemden kruidenierswinkel gestolen was. De dief is nog niet gevonden. De bowo- ner der zolderkamer, zekere L.., wordt ervan verdacht, temeer nog daar hij van dien oogenblik af zich niet meer heeft laten zien. Koning- Albert te Oostende. Het doel van zijn bezoek. Sedert langen tijd klagen de vissehers -en allen die te Oostende van de vischnyverheid leven, over de beperkto ruimte in de haven en van de vischmyn. Het is nooit door iemand betwist gowo den dat de vischhandcl veel te lijdon hee aan gebrek van plaats in do haven i 8toömsloepen verliezen bij elke reis vt kostbaren tijd, omdat zy telkens moet wachten tot wanneer eenige plaatsen r zijn om te landen, en waardoor de hand laars in hunne belangen geschaad word tengevolge der vertragingen die er voortspruiten. Zyne Majesteit, Koning Albert, die, zo als onze lezers weten, zich bijzonder het I der vissehers aantrekt en reeds veel verb teringen heeft aangebracht, heeft zich zi rekenschap willen geven over de werk die aan do haven en de vischmyn van Oc tende zouden moeten uitgevoerd worde om aan onze vischnijverheid toe te lat. met den vreemde te konkurreeren. Dat was het doel der reis welke di Koning verleden Woensdag naar Oosten] ondernomen heeft, en 'waarover by daa| te voren, nopens dat ontwerp, een lai onderhoud gehad heeft met M. Helleputt minister van openbare werken. Onze Koning heeft al de tegenwoordi, instellingen bezocht en de klachten d Ooatendsehe handelaars erkend hij hei zich partijganger verklaard van de vergro ting der kaaien en het bouwen van ee nieuwe vischmyn, voorzien van de laats verbeteringen. Zijne Majesteit heeft aan de persom van zijn gevolg herinnerd dat eene bijzoi dcre kommissie reeds gelast geweest is den vreemde do instellingen der visseher havens te bestudeeren en dat Hij zelf zii reeds dikwijls rekenschap heeft gegovi van de voortreffelijkheid dezer instellinge De Koning verlangt in den zoo kort mogelijken tijd eeno overeenkomst tu schen de stad Oostende en het gouverm ment te zien tot stand komen voor vergrooting der kaaion en dokken en h bouwen van eene nieuwe model vischmjji M. Helleputte, minister van openbai werken, is liet eens, onder dat opzicht m Zyne Majesteit en is naar Oostendo ve: trokken, waar hij eenige dagen zal verbli ven om de werken die moeten uitgevoei worden, tot in hunne kleinste bijzonderhe: to hestudeeren en om zoo spoedig mogelji aan de vrensclien der vissehers en Oostenc sciie nyveraars voldoening tc geven. Maandag morgend, om 9 1/2 uri kwamen Schiettecatte en Lambreeht, voei raansknechtcn bij M, Van Durme-Hoogstoj van Oudenaarde, met eene lading flessehe bier op weg naar Rnnse.aan de openstaand barreel, op 500 meters van de statie va Leupegem. Voor de wagens waren paarden gespannen i3 voor en 2 aan de dissel), noodig voor de klimmende baa naar Ronse. Op het oogenblik dat de drie voorst paarden op de spoorbaan stapten, kwam d koopwarentrein van Ronse naar Oude naarde in volle snelheid aangereden en d macliien botste op de drie paarden. Eé werd op den slag gedood de twee andere; verden zoo erg gekwetst, dat zy moestei afgemaakt worden. De wagen noch de tw« achterste paarden bekwamen eenig letsel Belangrijke aanhouding te Nokert Sedert cenigen tijd verbleef zeker. Aimé De Poortere, 40 jaar, geboren ti Nokere, in de omstreken van Wortegem Nokere en Waregem, waar hy vrees ei schrik inboezemde aan de bevolking dei streek. Verscheidene diefstallen worden ge plcegd bij boeren en werklieden en meei dan een eenzaam persoon, werd langs dt wegen aangevallen en uitgeplunderd. Som mige d«-r bestolenen deden eene klaebt io do gendarmerie anderen diervt n nist spreken, uit vrees voor weervraak var. De Poortere of zijne handlangers, die van alle misdrijven verdacht en beschuldigd werd. Eindelijk werden door de gendarmeriën van Waregem, Kruishoutem, en Elsegem, op grond der ontvangene kluchten, alles in het werk gesteld, om De Poortere in handen te krygen. Zondag trok de kommandant van Ware gem met drie zijner manschappen wederom op zoek naar den schelm, die bovendien ook wegens banbrouk moest aangehouden worden Gekomen aan het uiteinde van hun kanton, op het gehucht Nfllekenskeer, Nokere, kregen zy de overtuiging dat De Poortere daar in de gebuurte verbleef. Zij aarzelden niet over de grenzen van hun kanton te gaan, en zij vonden De Poortore in de herberg van Govaert, op Nellckcnskeer, aan den toog staan. Alvo rens De Poortere gelegenheid had opstand te plegen, of weg te vluchten, hadden de wakkere gendarmen den gevaarlyken korel aangehouden en schadeloos gemaakt. De kommandant haalde uit den zak van De Poortere een groot dolkmes. De aangehoudene, werd tot algomeene voldoening der bevolking naar de gendar merie van Waregem overgebracht en Maandag middag met den tren van 12,50 u. naar het gevang van Gent overgebracht. Iedereen is te vreden van deze schelm ontslagen te zijn, dank aan den ijver der gendarmerie. Een vrijwilliger van 1830 overleden. Enkele dagen geleden meldden wij het overlijden van kapitein Mespion, en wy zegden te dier gelegenheid dat or nog slechts 2 overlevenden waren, die deel hadden genomen aan den vrijheidsoorlog van 183U. Zondag is een der overlevende Al.Antoon Lemoine, te Modave overleden in zijn 103e jaar. Citoyen Torton, secretaris der werk beurs van Rouen, die in Frankrijk door het gerecht werd opgezocht, was eene schuilplaats komen zoeken te Bergen. Hij heeft van wege het Belgisch gerecht bevel gekregen, het land te verlaten.

De Denderbode | 1911 | | pagina 2