D I 11 K A Zondag 22 Januari 1911 5 centiemen per nummer 65- Jtar 1550 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. 1 GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. >De Belgische Landbouw. Chrysanthemen met groote bloemen Zondagrust. Wat ze met onze kerken zouden doen. UITJES en DATJES. Spaansche Oproerlingen van 1576 te Aalst DE DENDERBODR Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere weekronder dagtee- tening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor ie Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Poet ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men Schrijft in bij li. «ie Dutie-GooMens, Korte Zoutatraat, N* 31 en in allo Postkantoren des Lands. Per drukregel Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1-00 Vonnissen or 3" bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herbalen bekendmakingen bij accoord Niet opgenomen handschriften worden met teruggestuurd. Heerou ota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen; den dinsdag q-j vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiên oit vreemde landen zich te wenden ten boreele van dit biad. CUIQUK SCJUM. Aelwi91 Januari 11> I 1. De Engelsche geleerde Seebohm Rownstree, welke een onderzoek deed over den toestand van België in 'i alge meen, heefi tezelfdertijd den toesiand van den landbouw nagegaan. En de uitslag van dit nagaan leidt tot de besiatiging dat de landpachten in België 80 tot 100 per honderd honger zijn dan in Engeland. En de oorzaak hiervan is niet dal de natuurlijke vruch!baarheid der gronden grooter is in België dan in E geland, want het tegendeel is waarheid. Waaraan moet men dus toeschrijven dat de Belgische landbouwer als pacht prijs bijna het dubbel kan betalen als de Engelsche landbouwer De heer Rownstree vindt de oorzaak in de pogingen door het Belgisch Gou vernement gedaan om den landbou v ter hulp te komen, namelijk, in do buiten gewone uitbreiding der buurtspoorwe gen, den hooffersn graad van het land- boutconderwjs, de aangejaagde kuituur, de ontwikkeling der samenwerking, het bestaan van sommige inkomrechten. De drie meest in het hoogspringende feiten der geschiedenis van den Belgi schen landbouw op het huidig tijdstip zijn, volgens M. Rowustree 1. de aan gejaagde kuituur 2. de merkelijke ver mindering der verbouwing van graan gewassen, dienende tot voeding van den mensch, vooral van tarwe 3. de uitbreiding van den veekweek. Nochtans, indien er minder opper vlakte besteed wordt aan den graan- kweek, de opbrengst per hectare is veel grooter dan voorheen voor de voor naamste graangewassen is de opbrengst zelfs met 50 per cent verhoogd in de laatste 20 jaren. Voor deze voortbrengselen tarw-, rogge, suikerbeeten, is de opbrengst in België, grooter dan in Frankrijk, Duitschland, Engeland, Schotland en Groot-Brittanje in het algemeen. Schotland alleen overtreft België, voor wat.de opbrengst der tarwe per hek tare betreft. Daarby brengen de velden in België veelal twee vruchten voort in een jaar in Vlaanderen geeft bijna de helft der- bebouwde landen navruchten. Het Belgisch Gouvernement, zegt M. Rowu stree, heeft enkel in geringe mate, van de inkomrechten gebruik gemaakt als kunstmatig middel om den landbouw ter hulp te komen. Ter uitzondering van de haver, op welke sedert 1895 "en inkomrecht ge heven wordt van 3 fr.per honderd kilos, komen al de granen vrij in het land, evenzoo de aardappelen en de beeten. In feite zijn, buiten de haver, enkel die landbouw voortbrengselen aan in komrechten onderworpen, waarvan de verbouwing weinig b .laugrijk is. De hoogste rechten zijn deze welk" het vee treffen en tiet vleesch. Deze rech'en hebben den prijs van het vleesch verhoogd <-n het is de landbou wer die het eerste voordeel trekt uit hetgeen de verbruiker men' betaalt. Daaruit sp' uit e-ne groote vraag naar akkerland vont voor den veekweek en gevolgenlijk eene verhooging van de pachtprijzen. België, zoo stelt een Engelschman vast, spant weer eens de kroon iu zake van landbouw. Daarbij bestatigt hy in België Henen hoogeren graad van land- boute onderwijs Onze g. uzen die de buitenlieden uit schelden voor doramertkken lom perikken masteutoppen halfhou ten ploegen die iu God gelooven barbaren enz., kunnen er maar een puntje aanzuigen. En de groentjes, de held van Chipka, Leeuwke Plancquaert, enz., die maar altyd beweren dat het Katholi"k Ministerie de buitenlieden in de grootste onwetendheid laat verkeeren kunnen de geuzen maar helpen zuigen. I)e heer Rownstree merkt aan dat de Belgische Landbouwbevolking het best geleerd is van de gansche wereld En dat is onbetwistbaar Naar sommige schrijvers l«weren,zou de chrysanthemum afkomstig zijn uit Iudië, volgens anderen zou Japan hun vaderland wezen. Wat er ook van zij, hetgeen toch niet kan betwijfeld wor den is, dat deze plant van in de hoogste oudheid iu Japan aangekweekt werd en dat de Japoneezen d«-ze bloem als nationaal zinnebeeld hebben gekozen. De chrysantheem is eene in den herfst bloeiende plant die van jaar tot jaar meer bijval geniet. Het is nochtans nog maar van voor een twintigtal jaren dat zij door de bloemisten als haudelplant werd aangenomen. En wat vooruitgang heeft zy sedeit dien niet gedaan, zoo iu de grootte, in de vormen en in de kleur der bloem als de wijze van aaukweeken. De vermenigvuldiging dezer plant kan gebeuren door \&oriel>cheuten, dit middel is niet aan te bevelen, daar de planten zich uitputten door het vormen van een groot getal dier scheuten. Het eenige raiddel, dat dient gebruikt te worden, is de voortkweeking doorstek ken of afzetsels. Deze vermenigvuldi ging g«schiedt van Januari tot April, naarmate de nieuwe planten bestemd ztjn om eene of meer bloemen te dragen. Het steken der afzetsels wordt verricht in bakken of in broeikassen, met of zonder boderawarmte, de twee stelsels hebben hunne aanhangers. Op welke der twee wijzen de voortkweeking door stekken ook gebeure, zoodra de afzetsels m ortel geschoten hebben, worden ze iu kleine potjes gezeten dicht by het glas, aast Ikander op eene tablet g- plaatst, >>m kloeke planten to bek omen, voorzien van scltooue out wikkelde bladeren. De grond die voor de chrysanthemus bestemd is, moet met bijzondere zorg gereed gemaakt worden, van zijne .samenstelling hangt grootende-ls het w» lgelukken der cultuur af. Om goede compost ter zijner beschikking te heb- b-n, moeten wij oi s een jaar ot ten minste zes maanden op voorhand met de zaak bezig houden. Ni-men wij daartoe graszoden of goede tuinaarde en een deel goede koe- of schapen mest die wy in lagen zullen opeen stapelen, na ver loop van eenigen tijd, zullen wij den hoop met de riek goed ondereen men gelen. Hoewel betrek kol ik goed gemest,toch kan de grond, vooral voor deze cultuur, nog verbeterd worden het is dan liet geschikte oogenblik om gedeeltelijk de aanvullende meststoffen toe te dienen, namelijk, per 1000 kil. grond 1 k. 500 superphosphaat, 1 k. 500 chloorpota- sium en 1 k. 500 zwavelzuren ammoniak. Al de chrysauthemenkweekers zijn het eens om, voor hunne ondervindin gen, de voortreffelijkheid van den zwa velzuren ammoniak voor de bemesting der chrysanthemen te bevestigen om, bij deze plant, eene zware groeikracht te bekomen De potasch is eveneens noodzakelijk zij geelt ons stevige sten gels, donkergroene bladeren en de wer king van beide im-ststoffen brengt eene krachtige vereeuztlving of assimilatie te weeg. In samenwerking met de twee voor gaande meststoffen, bereidt de super phosphaat de plant tot een rijken bloei. In eene volgende kroniek, zullen wjj uitleggen, w.lke zorgen deze planten verder opvolgenlijk tischen. G. Impatient, Tuinbouwschool, Vilvoorden. Van 'sraiddags tot middernacht, eenig»- dieustdoende Apotheker, op Zondag 22 Januari 19ii, M. Gysselinckx, Molen straat. Het dorpje Grisy-Suisnes, niet zeer ver verwijderd van Parijs, bezat een oude kerk. De meier of burgemeester, een archigeus, gehinderd door dit mo nument van 't katholiek geloof, besloot zijne afbraak. L'ami de l'ordre epn Naamsche katholiek orgaan, schrijft te dezer op zichte Het geval van Grisy Suisnes onder honderd genomen, bewijst ten over vloede hoe zeer het sectarische wan- dalism in Frankrijk woedt. Wat België betreft, menige geuzen maken geen geheim van hunnen droom en hot is onbetwistbaar dat, moesten zij 't bewind in handen krijgen, odzo ker ken min zouden geëerbiedigd worden, dan de oude boomen volgens de spot ternijen der Chronique Io volle Belgisch" Volkskamer, beriep gezel Demblon zich, iri 1907, iu deze kwestie op 't voorbeeld van Frankrijk. Ze afbreken, van bestemming ver- anderen, er vooraadzolders, theaters, vergaderplaatsen van maken. (Vooruit den 30 Sept. 1900). a Ze onteigenen, er burgtrlijke Pan- tbeons van makeu van onze glorierijke helden, ze tot wereldlijke bestemmin- gen doen dienen. (Gazette de Char leroi 1907). Ze hervormen in meetingzalen, (Dem blon 24 Juli 1910). Ziedaar eenige middelen die zullen gebruikt worden om onze kerken te eerbiedigen. Verdedigen wij onze kerken En om ze te verdedigen, behouden wij aan het bestuur d'-s Lands, de eenige partij die te zelMer tijde orde, vrede, voorspoed, de uitgestrekste vrijheid, den eerbied der R digie, de ongeschondenheid onzer kt istene overleveringen heefi weten te bewaren De binnenroepingen. De soldaten der lichting van 1908, in de navermelde regi menten,zullen voor deschi"t- en legeroefeningen van 1911 binnengeroepen worden op de volgende datums 2 Augusti 9" en 10e linieregim-nten le, 2' en 3* jagers te voet; regiment grenadiers i« bataljon ca ra bi uiers. Zij zullen op 31 Augusti in verlof gezonden worden. 23 Augusti li* en 12e linieregiraen- ten ie, 2e en 3e bataljons carabiniers. Zij zullen in verlof gaan den 21 sep tember. De sold a ten, «opgeroepen voor de jaar- lyksche monsteringen, moeten voorzien zijn van hun mobilisatieboekje; degenen die het niet zouden meebrengen of die er het portret hebben doen uit verdwijnen, zullen, als tuchtstraf, voor eene maand terug onder de wapens geroepen wordeD. S^ltEUW De winter heeft met witte rozen ons venster volge.vrozen en nu, nu kijkt de zonnestraal met perelenden I risp raai van buiten door de beysde ruiten. De stem klinkt hel bij winterweder, wijl vroolijk weg en weder de mensclien stappen over straat, geluidloos waar hun voet nu gaat op teere en meelblauke winterveeren. Nu ligt geplooid op straat en daken het helder ammelaken dat op geen doodenwade lijkt, nu liefelijk de zonne kijkt, door 't kanten geboomt' vol diamanten. O rustig innig winterweder, gij brengt ons allen weder gezellig samen rond don haard... 'k en wou niet dat ge zomer waart o neen 1 en dat om mij sneeuw was henen. Cl. Van der Straeten. Melkboerinnetjes van over hon derd jaren. Hoe de vervalsching der eetwaren, honderd jaar geleden, werd beteugeld, leert ons eene Ordonnancie die onlangs werd ontdekt in do oude papieren te Puy-de-Döme, in Frankrijk. Al de melkboeren en boerinnen die aan hunne melk het sacrament des doop sels toedienden werden op eene bank gelegd, hun werd een trechter in den mond gestoken en men verplichtte hen zooveel van hunne vervalsebte koop waar te drinken, totdat een geneesheer verklaarde dat er levensgevaar bestond met voort te gaan. Man of vrouw die een bolerklont ver kocht, waarin vervalsching ontdekt wierd, werd verwezen om voor een groot vuur geplaatst te worden, den klont boter op het hoofd houdend en deze latende smelten, terwijl het volk deu overtreder der v et alle scheldwoor den toeriep. Wie rotte eieren voor goede verkocht, werd aan een schandpaal vastgemaakt en de bengels der huurt mochten de rotte eieren naar 't hoofd van den be drieger werpen. Wreed, maar toch wel verdiend. De kerken in Frankrijk. Maan dag, in deFraiisch" Kamer, heeft een afgevaardigde, M. Maurice Barrés, die nochtans niet tot de katholieken behoort, geklaagd dat, tengevolge der scheiding OF DE DOOR Petrus UFFEL. 42e vervolg. De burger, die iets verdachts bemerkte, was gehouden staande voets den ontvanger der Kastelnij, van Spiere, op de hoogte te brengen van wat bij gezien had deze laatste had volmacht de maatregelen tot verweer in werking te stellen de Raad liet hem bovendien toe, bij hoogdringendheid, meer dan honderd gewapende mannen op ie eischen (1). Om een juist begrip te hebben in hoe hooge mate de ver slagenheid der Magistraten onzer bedreigde steden was gestegen, zal het volstaan de besluiten te kennen, welke zij gedwongen waren te doen volgen, op pene van boet. Alle tappers, her bergiers of houders van logisthuizen werden verplicht, de per sonen, vreemd aan de stad, die zij des nachts zouden onderkomen verschaffen, telken avond, vóór klokslag van tien uren, bij naam en toenaam ten stadhuize over te geven zij moesten hen van wapenen ontmaken en hunnen gang en wandel streng in het oog houden. Niemand mocht zich 's avonds op de straat (1) Très-cher» et bien amez Pour respondre a V" lettre du VII du présent, par laquelle nous représentez les raisons pour lesquelles. avez esté meus de lever cent soldats, tant des villaiges circumvoisins que auires, pour la garde et seureté de la vitte d'Audenarde, requéians a ce vous autoriser, donner congé et licence, avec ratification de ce que désia par vous a esté faict endroict ladte levée Nous, le tout considéré, vous l'accordons au nom de sa Mat' lad,e levée arec lad'* ratification rcquise Et au regard de pouvoir lever plus grand nombre sy le besoing ie requiort, se offïaut icelluy, le pourrez reinonstrer, pour après y estre ordonné comme se verra convcnir. A tant, très-cbers et bien ainez, Nre Sgr soit garde de vous. De Bruxelles le X1II1 jour d'aoust 1576. Plus bas estoit oscript Coulx du Conseil d'Estat commit pour sa Ma»* au gouvernement general lies pays de par de9a, et signé Bbrtt sur le dors estoit escrit A noz très-cbers et bien amez, les Örand- el SkJmtïm d* U ville d'Audwuxde. vertoonen, tenzy voorzien eener brandende toorts of lantaarn (i). Deze uitmuntende maatregels geraakten dra algemeen in zwang, en dat men er uiterst streng op was, blijkt uit het feit dat men het edict verscheidene reizen afkondigde. Tevens stuurde hel Gemeentebestuur omzendbrieven naar de omliggende dorpen, deze dwingende de klockste en weerbaarste mannen der gemeente tot den krijgsdienst af te richten en in gereedheid te houden voor wanneer de stad hunne hulp zou hebben opgeëischt. Dergelijke aanmaningen waren gericht tot Petegem, Mooregem, Oycke, Beveren, Huisse, Eyne en Huerne (2). Hun aller bereidwilligheid deed de liefde tot den geboortegrond schitterend uitschijnen. Den 5 October greep in het hospitaal van Audenaarde eene eerste wapenschouwing plaats medege- rekend het overgroot getal manschappen van Pamele, dat aan (Ij Men ghebiedt van weghen Heere ende Wet dat hem nieraant en vervoor- dere binnen deser stede achter strate te gane naer den thien hueren in den avont, ten zy niet lichte ende zonder eenich gheweero met hem te draghen, up peyne van zonder eeneghe dissimulatie ghevanghen te wc sen. ende boven dien telcker reyse te vorbueren de boete van III lib. par. ende arbitraire correctie. Van ghelycken oock ghebiedt men dat een yeghelyek, zoo wel herbergiers, lavemiers als alle andere particuliere huushaudende persooncn binnen den beluucke van der stede, alle daghe tsnavonts voor de thien hueren overbringhen by lese- licken ghescrifte ten house van den Poortbaillin deser stede, de namen ende toenamen van den persoonen die van buuten der stede thuerlieden huuse te gaste of logyste zyn ghecommen, met specificatie van huerlieder wapenen die zy niet hemlieden hnughen, metgaders van wat plaetse de zelve persoonen thuerlieden hunse ghecommen zyn up de boete van III lib. par. ende arbitraire correctie telcker reyse. Aldus ghepublieert ter Bretesque den XXVHI» july XVe LXVI. (Policïe-edict vernieuwd den 7 Augusti 1576.) (2) Ecrsame ende discrete naer ghebiedenesse advertore UL. dat van noode es volghende dlast van mynen Heere den Grave van Ileulx, ende de begherte van myne Heeren Burgmeester ende Seepenen der stede van Audenaerde, dat UL. zal believen te kiessene ellef mannen van de bequaemste ende werbaerste van UL. procbie, ende hemlieden adverteren tallen stonden dat allaerme slaen zal binnen de voorn, stede, hemlieden in alder diligentie te vindene ten huuse van den ontfanghere van der Casselrye te Bevere, omme hemlieden te adresserene binnen der voorn, stede, tot bewaernesse van der zeivar stede ende Casselrye ende in zyn absencie, zullen hemlieden presenteren voor de stat ende de wacht tzelve te kennen gheven, ten fyne dat Burgmeester ende Seepenen danof moghen gheadverteert worden. Ende zullen van dien tyt voort gaigen winnen ghelyck ander soldaten ende hier mede en wilt niét blyveu in ghebreke, ten fyne dat daer by gtieen desordere en ghebuere ende zyt den almoghende Hoore bevolen. Te Bevere desen XIX octobris XV LXXV1. De aluwe ghejonsteghe vrienden, de Hoofdpointers van der Casselrye van Audenaerde. L. van Spibrb. (Stadsarchief tan AwUaaartU.) den oproep beantwoordde, beschikte men over een twaalfhonderd man en twintig oversten. Den 8 derzelfde maand geschiedde zulks op den Heyndries, alwaar 350 strijders vergaderden. Edoch, het blijkt dat Audenaarde. gelukkiger dan hare zustersteden, weinig of niets te lijden had en met den schrik of slechts betrekkelijk geringe schade het gevaar ontkwam. Nog dient er melding te worden gemaakt van eenen brief, door den Staatsraad uitgevaardigd, die twee dagen na de bestor ming van Aalst in alle dorpen werd afgelezen en door welke de Vlamingen voor het eerst kennis ontvingen van de rampen en beroerten, die Vlaanderen bedreigden. Ziehier het oorspron kelijk plakkaat Onsen lieven ende ghetrauwen die President ende luyden van onsen Raede in Vlaenderen, saluut ende dilectie Alzo zekeren hoop spaensche voetknechten wesende in onsen dienste, upghestaen es ende ghemutineert heeft, hebbende hemlieden zo verre vervoordert dat, verlatende de stercten ende plaetsen van hueren garnisoene, ghecommen zyn in onsen lande ende hertoch- doinme van Brabant onder tdexele van huere betaelynghe met ghewelt te willen cryghen, maeckende demonstratie van steden te willen occuperen om aldaer te logieren ende leven thuerlieder discretie, zulex dat zy eerghisteren met fortse ende ghewelt binnen onser stede van Aelst ghecommen zyn, middelertyt dat zy semblant maecten hemlieden naer redilicheyt te aecomoderen Zo eest dat Wy tzelve anghezien, ende niet willende zulcke ongheregeltheyt ende desordre onghestraft laelen, hebben by advyse van den luyden van onsen Raede van Staeten, by ons ghecomrnitteert totten gouvernemente generael wan onsen lande van herwaerts overe, verclaert ende verclaeren by des^n de voors. ghemutineerde soldaten occuperende onse voors. stede van Aelst, voor rebelle, wederspanuighe, onghehoorsaeme ende vyan- den van Ons ende van onsen landen, ende overzulex permitteren ende toelaeten allen ende eenyeghelyck do zelve te tracteren, offenseren ende behinderen verbiedende eenen yeghelyek up verbuerte vau den lyve, de zelve eenighe ghunste, faveur, hulpe of assistentie te doene ofte bewysen, directelyck ofte indirecte- lyck, noch eenighe goeden, victuaillen, munitiën ofte eenighe andere dynghen hemlieden toe te draeghen ofte te voeren, noch oock met hun te handelen, converseren ende verkeeren. (Wordt voortgezet). Verboden nadruk van Kerk en Staat, in vele gemeenten van het land de oude kerkgebouwen verwaarloosd worden, dat de gemeente- hesturen weigeren de noodige onder houdskosten te doen, en dat velen der prachtigste monumenten nu dreigen in puin te vallen. H(j riep de aandacht der Kamer op de noodlottige gevolgen van dien toestand, en deed uitschenen dat de uitroeiing van liet g.-loof hel volk terug zal leiden tot de barbaarschheid. De redevoering van M. Barrés heeft een diepen indruk gemaakt. Onze muzieknoten. De oude benamingen ODzer muzieknoten zijn ont leend aan de beginselen der regels van een Lati.jnsche hymne op Johannes den Dooper, van den Longobardischen histo rieschrijver, Paul Warnefried. De-hymne luidt Ut quaeant lascis Resonare fibris Mi ra gestorum Famuli tuorum, Solve polluti Labii reatura, Sancte Johannes Opdat uwe dienaren met onbedwon gen snaren uwe wonderbare daden mogen doen weerklinken, neemt gij de schuld weg van onze bezoedelde lippen, o heilige Joannes De namen zijn ingevoerd door een Benedictijner monnik, Guido Aretanus, in 995. De SI, gevormd uit S en I, werd aan de zes andere toegevo»gd door Pu- teanus, professor te Leuven, in 1646. Anderen beweren door Johannes van Meurs. Eigenaardig dat de beginletters S en I dan toch overeen komen met de beginletters van Sancte Johannes. Oude leermeesters noemden de S ook wel Sa, meer echter om uit te drukken de Si-bemol. De wetenschap der huismoe ders. —Iedere huismoeder moet weten Dat ratten de lucht schuwen van chloor, en de plaats waar 't ligt mijden. Dat om neusbloedingen tegen te gaan, men gezicht en hals met koud water moet wasschen. Dat om nieuw percale of calica te was schen vooral zwart men het eerst in water met wat zout moet lateu weeken, om 't verkleuren te voorko men. Dat 't algemeen verspreide geloof, als zou klimop, gekweekt tegen den muur van eene woning, vocht doen ontstaan, een dwaall^egrip is. Dat de vlekken op zilveren lepels, veroorzaakt door gekookte eieren, ge makkelijk te verwijderen zyn door ze te wrijven met keukenzout, Dat een zydeu japon of mantel, die men wegbergt met stof in de naden en plooien niet zoo gemakkelijk is schoon te maken, als wanneer men 't stof on- middeltjk verwijdert want stof vreet in. Sla de kleedingstukken dadelijk terdege uil en reinig ze daarna met een lapje flanel. Dat men cayenne peper moet blazen in spleten waar mieren huizen, om ze te verdrijven. Dat heele kruidnagelen thans verbruikt worden ora motten te verdelgen, en dat die beter aan het doel beantwoorden dan tabak, of kamier, of krullen van ceder hout. De karpetten of vloerkleeden, eerst op den verkeerden kant terdege moeten worden uitgeklopt, dan op den rechter kant, daarna kan men de vlekken er uit verwijderen met ossengal of ammoniak. 'l Ware grootelijhs te verwonderen moesten, op onze dagen, d») openbare werkeu door ons Stadsbe stuur uitgevoerd tot gezondmaking, ver fraaiing, en om aan de arbeiders werk te verschaffen de goedkeuring van den groenen held van Chipka verwerven. Niels deugt't zijn kemels op kemels die men gfschnten heefi't zijn nutte- loozo g"ldverspillingen en zelfs worden de werken door den Slaat tot stand ge bracht aan ons S'adshestuur ten laste gelegd... En nu spivekt men weêr van boulvards, een park en schouwburg enz. Er zyn nuttiger werken uit te voeren, zegt de groen»-- hold. i>; begint voer o* ut ce kep- te spreken of beter gezegd, voor zijn tuoe- ders kindje rge Het eerstri werk, z"g'. hij, da^dadelijk •m voor al wier dient uitgevoerd Ui worden is deI*rdu'belü:g St brug en de verbrwdi.Lg der Bisschop- straat.

De Denderbode | 1911 | | pagina 1