Ca&\u(M De Bond tegen Ijet dragen van pluimhoeden Vondel's Lucifer, Luisterrijke Liederenavond Nieuwjaarsgiften Landdag voor het vrij Middelbaar onderwijs LaDocumentation Catholique Leertijd der Ambachten. Turn, Wapeij en Tooneelfeest E-elanglangrijke Voordracht St. Jozelscollege Rechte; lijk Kronijk. Slad Aalst.-Werkbeurs Uurtabel der Missen VASTENAVOND Allerhande nieuws. Nationale Bank van België valsche bankbriefjes van 100 franken. DADA-ZEEP Wij Verzekeren Borstsiroop Depratere Duitschland. Bloem der Koningen. Edel weiss en slaapziekte. Men is den groo- ten bijval niet vergelen dien verleden jaar het koninginnorooske te beurt viel, toen het verkocht werd ten voordeele van de teringlijders. Dit heeft H. M. de koningin aangezet, bet aanbod te aanvaarden van een comi- teit, dat elk jaar dezelfde werking op touw zal zetten ten voordeele van eeu door de koningin aangewezen werk en bij middel van eene door haar aangewe zen bloem. H. M.verkoos als bloem het edelweiss en voor de te bestlijden kwaal de slaap ziekte. Geen twijfel of de onderneming gaat denzelfden bijval te gemoet. Van petrool en lichte vronw Komt er niets dan ramp en rouw. De afschaffing der plaatsver vanging. De agenten-aauwervers van iiet leger hebben van hot ministerie van oorlog bericht gekregen dat er geene vrijwilligers met premie meer aangenomen worden. Waarom vallen walvissehen schepen aan Men heeft deze vraag natuurlijk meermalen gesteld, en men is tot de volgende conclusie gekomen Iets vijandigs tegenover zeeschepen hebben walvissehen, zoover men kan nagaan, in 't geheel niet. Het is dus geen jaloezie tegenover dio steeds groo- ter en sterkor wordende beheerschers der zee, welke hen drijft tot aanvallen. Doch het moet worden toegeschreven aan de zucht van die dieren om zich te schuren, ten einde de vele parasieten, welke zij op hun reuzenlichaam mede voeren, op deze wijze te verwijderen. Evenals vele andere zoogdieren dus, welke,door hunne huid ie wrijven tegen boomen, hekken of palen, zich willen ontdoen van ongedierte, gebruiken de walvissehen hiervoor de wanden der schepen. Dooi' het steeds grooter en krachtiger worden der moderne stoom- booteu, zal deze schuurmanie onder de walvissehen ongetwijfeld nog vele slacht offers maken. Wij vestigen nogmaals de aandacht der verlichte en goedhartige personen op deze merkwaardige inrichting, zoo flink bestuurd door de moedige voorzitster, Mev. Van Hoorde, Dalstraat, 31, to Brussel. Het beste bewijs van den stijgenden bloei dezer maatschappij, ziet men in de pogingen der pluimbewerkers om het pu bliek to bedriegen over de wreedheden, waartoe de handel in pluimen en pelswerk aanleiding geeft. Zjj loochenen, onder andere, dat zekere vogels levend de huid worden afgestroopt om den glans der pluimen te behouden zullen zij ook de wreede slachtingen der zeehonden loochenen, door ooggetuigen beschreven Mundus vult decipi, zegt hot Latynsch spreekwoord. De wereld wil bedrogen zijn... Het is onze plicht de vyaarheid tegen over do leugen te stellen, opdat het volk zijne medeplichtigheid aan de wreedheden der mode opzegge. Wij wenschen Mev. Van Hoorde geluk voor hare moedige kruisvaart en wenschen vurig dat onze welbeminde Koningin den Bond met haar Patronaat vereere. De steun van Hare Majesteit zou uitstekende gevol gen hebben. De Souvereinen en in 't algemeen al de hooggeplaatste personen kunnen zooveel goed verrichten, zonder dat het hun een centiem kost. Zoo zij maar wilden te GENT. Op Woensdag 15 Februarizal Royaard's Tooneelgezelschap van Amster dam. in den nieuwen Circus, nabij de Zuid-Statie, te Gent, Vondel's Meesterstuk den wereldberoemden LUCIFER komen opvoeren. De vertooning zal om 3 3/4 uur stipt aanvangen en voor 7 unr gedaan zijn, zoodat de toeschouwers van buiten Gent nog alle gelegenheid zullen hebben om te huis te komen. De vertooning wordt ingericht door den Katholieken Kring het Davidsfonds en de Katholieke Hoogeschooluitbreiding van Gent, alles laat een grooten byval verho pen. Wie verleden jaar o Adam in Baling- schap gezien heeft zal niet willen nalaten den in kunstopzicht nog hooger staande LUCIFER te komen bewonderen. Kaarten zijn te hekomen. in den Boek handel SifFer, St. Baafsplaats. Voorbehouden plaats 5 fr. Eerste plaats 3fr. Alle Vrijdagen en den 13® en 14* Februari van 5 tot 7 uren worden de kaai ten genummerd in het huis van het Davidsfonds Baudeloostraat, 26. Ook te verkrijgen in het huis Siffer Lucifer (libretto) door P. Salsmans S. J. Prijs 0.40 fr. GEMEENTE ASSCHE. ingericht door de plaatselijke afdceling van het Davidsfonds, op Zondag 5 Februari 1911, in dc Gil- dezaal, onder het bestuur van den heer Guslaaf Pape en inet de medewerking van een koor Domen en Juffrouwen der stad Aalst. 1Opvoering van Oude Liefde en Zus- terken Begijnwoorden van Pater Fleer aekers, S.J., op muziek van G. Pape. 2. Voordracht Onze Vrouwen en de Vlaamsche Bewegingdoor M. Ossenblok. 3. Tweede uitvoering van liet koor Ik weet een lumpken slaan, woorden van Petrus Van Nuffel, muziek van Gust. Pape. voor den Palis. PlaatselijkComiteit der Dekenij van Agist, onder het Eere-voorzitterschap van den Z. I. H. Kanunnik RoelandU, pastoor-deken en den heer Graaf Camiel Liónart, en het Voorzitterschap van den heer Graaf Eduard Glénisson en den heer Baron Lodewijk de Béthune. Derde inschrijvingslijst Opbrengst der vorige lijsten Fr. 1090,25 Onbekend, Aelst 50,00 Pierre De Haeck, Aelst 25,00 M" We D. Van Assche, Aalst 10,00 Mr en Mme Van Assche-Coppens Aalst. 10,00 Mr Gust. Van de Maele, Aalst. 5,00 Kinderen De Vos, Gentsche- steenweg. Aelst 2,00 P. B. Aelst 2,00 Eene dienstmeid, Aelst 1.00 Samen Fr. 1195,25 Men kan ook de inschrijvingen zenden aan het Bureel van ons blad of aan den Secretaris van het Comiteit, M Petrus Van Nuffel, Sinte Annastraat, 26, Aalst, of aan M. Joris Vande Putte, Penning meester, lid van den Bond der Belgische Dagblad schrijvers, Korte Zoutstraat, 37, Aalst. Het Congres van het Vry Middelbaar Onderwijs, dat in September to Bonne- Espérance zal vergaderen, heeft het bureel van bijna al zijn afdeelingen benoemd. Uitmuntende leden van het Nationaal On der wys, allen vakgeleerden in éigen rich ting, werden tot voorzitters en geheim schrijvers aangesteld. De lijst zal eerlang uitgegeven worden. Reeds hebben verscheiden afdeelingen de vraagstukken kenbaar gemaakt, die ze zullen behandelen ze beloven ons eene belangrijke gcdaclitenwisseling over de gowichtigste onderworpen. Het Comiteit, dat het Congres in het leven heeft geroepen, stelde aan de vereeni- ging ten doel het verdedigen gepaard met verbeteren der ons overgeleverde Huma niora. Met de nieuwe omstandigheden in het maatschappelijk en verstandelijk leven moet ook het Middelbaar Onderwijs reke ning houden er dient hier eene toepassing te geschieden, die op alle keerpunten dor geschiedenis zal hernieuwd worden. Die noodzakelijkheid indachtig-, willen de leden van het Vrij Middelbaar Onderwijs den schat der Grieksch Romeinsehe bescha ving be waren,maar terzelfder tijd hun leer lingen opleiden tot mannen van hun land en hun tijd. Vandaar een gansche reeks in do programma's in te voeren hervor mingen. De aardrijkskunde, voortaan van de ge schiedenis gescheiden, werd aan eene bij zondere afdeeling toevertrouwd. Zij belooft één der schitterendste te zijn van heel het Congres. Het onderwijs der natuurweten schappen, beeldende kunsten, teekenkunst zal het voorwerp wezen van eene grondige beraadslaging. Voor het onderwijs der hedendaagsche talen alleen werden vier afdeelingen ingericht. Om de werkzaamheden van het Congres voor te bereiden, vergaderden de inrichten- do leden reeds in verscheiden zittingen. Deze gedachte werd er in een helder licht gesteld Niet voor allen, maar alleen voor uitverkorenen is de hoogere vormin" door de oude Humaniora noodwendig.Twee typen van Humaniora moeten derhalve naast elkaar bestaan in één type zijn, met de moedertaal, de twee oude talen de kern der letterkundige vorming in het andero, de moedertaal en de moderne talen. Een bijzondere afdeeling, bestaande uit Oversten en Professors, die vakgeleerden zijn, zal dit laatste type, een zoo belangryk deel van 't Middelbaar Onderwys, bespre ken. Overal hoort men klagen over de nuttig heidsstrekking, die de Moderne Humani ora beheerscht en verlaagt. Dat ook deze ware Humaniora zouden worden en een algemeone ontwikkeling zouden schenken aan wie zich tot bestuur- of handelsambten voorbereidt, wordt door het maatschappe lijk belang gevergd. In hoever is zulk een vorming wel in overeenstemming te bren gen met de practische eischen van derge lijke loopbanen Of beter nog, zou er geen reden bestaan om de toegangsexamens te hervormen Zulke en andere vraagstukken worden m deze afdeeling bestudeerd. Eindelijk hebben nieuwe omstandigheden nieuwe vragen doen opwerpen. Bij 't ver laten van de colleges of weinig daarna, zal een groot getal onzer jongelingen voortaan den weg naar de kazerne inslaan. Tot het kazerneleven moeten ze derhalve voorbe reid. Ook in de maatschappelijke werken moeten allen tot een zeker punt ingewijd of minstens, van in het college, ernstig daartoe aangespoord. Al toont het Land zich tamelijk onverschillig, toch worden de lichaamsoefeningen druk besproken in de onderwijzerswereld. Heden ten dage, is de gezondheidsleer wetenschappelijk vast- gssteld voor het Middelbaar Onderwijs hebben hare voorschriften even zooveel belang als voor het Lager Onderwijs. Een gedachten wisseling onder professoren, eene kennisneming vau de opgedane ondervin ding, van de beproefde methoden zal over die vraagstukken een helder licht doen opgaan. Het inrichtend Comiteit heeft zich bij die ontwerpen niet bepaald. Zijn afgezanten, door den Heer Voorzitter van den Minister raad in verhoor ontvangen, boden hem een verzoekschrift aan tot behouding onzer Oude Humaniora. Voor een veertien dagen, vergaderde de afdeeling van het Program ma in liet St Lodewijks-gesticht te Brussel en stelde het Programma voor Middelbare Studiën vast, dat gedurende de maand Maart, in de algemeeno vergadering der Afdeelingvoorzitters, en later te Bonne- Espérance, in de zittingen van het Congres zal besproken worden. Deze vluchtige, noodzakelijkerwijze on volledige uiteenzetting toont, dat de voor bereidende werkzaamheden met vlijt wer den volbracht en alles ons een verLeugen- den uitslag van het Congres laat ver wachten. Revue hebdomadaire de la Presse. A lire au dernier numéro de la Documen tation Catholique: La Fabrique ouvrière de Gand. Lo Parti socialiste est aiguillé do bas en haut. Socialisme et Religion. Grande Manifestation rationaliste. Evangile du Jour. - Libre pensée l'Aurore. Com ment les Députés arrangent leurs petites affaires au pays du Bloc, Oü la Moralitó baisse, l'Anticatholicisme monte F.-. Tempels et F. Vandervelile.Soi-disant partisans de la liberté, libéraux et socialis tes veulent bel et bien extirper l'enseig- nement catholique Les Coopératives d'achats en gros entre petits Commerqants et petits Industriels. Les petits Bour geois. Cliez les Catholiques liégeois. Nécessité d'une Politique communale inten- sifiée et concentrée. Les Républicains portugais et l'Indépendance des Masristrats La Separation de l'Eglise et de l'État au Portugal. Un Savant catholique Bibliographic. La Documentation Catholique parait chaque semaine sur 16 pages au moins. Un an 6 francs. Le numéro 20 cen times. Abonnement d'essaifr. 1,50 pour douze numéros. Numéro spécimen gratuit est envoyé sur demande adressée au secrétariat, 59, rue Rubens, a Schaerbeek. Besclier ml n g van den Ten einde deze belangryk" inst Uirg aan de Aalstenaars te doen kennen, zal do heer P. DE MEYER, afgeveerdigde van den heer Minister van Nijverheid en Arbeid, op Zondag 29 Januari 1911, te 5 1/2 uren 's avonds, in do zaal van den Kath. Kring, Korte Zoutstraat eene voordracht houden, over dit nuttig werk en de voordeelcn die er aan verbondon zjjn. Een toonkundig feest zal volgen. Ileeren alleen worden toegelaten. STAI) VAN AALST. Katholieke Turnclub Steun geeft moed. GIIOOT op Zondag 5 Februari 1911, in de ruime, zaal van den Katli. Werkmans kring, Korte Zoutstraat. Begin om 5 '/z uren stipt. Het programma belooft eenen hoogst ver makelijken avondstond. Het programma vermeldt de prijzen der plaatsen niet. De Omwenteling in Portugal. IN HET AILST. Donderdag 2 Februari, te 5 1/2 uren 's avonds, in de groote Feestzaal van het St. Jozelscollege, zal et n Portugeesche Pater in't transch spreken over Episodes de la Réoolution du Portugal, zijn voor dracht zal door lichtbeelden opgeluisterd worden. Pater de Faria Barrès S. J.. onlangs nog rector van het bloeiend College van Campolide te Lissabon, werd tydens de omwenteling met zijne medebroeders ge vangen genomen, van alles beroofd en in ballingschap gezonden. Wij zullen de buitengewone kans hebben dien man Donderdag zelf te hooren over hetgeen hy te Lissabon gehoord, gezien en doorstaan heeft. Deuren open te 5 uren. Diefte. Karei Ruyssinck, werkman op de fabriek Filatures en Filteries réunies te Aalst, heeft ton nadeelo zijner meesters een groot getal bobijnen garen gestolen, en deze verkoel)t. Hij krijgt 3 maand en 26 fr. boet. I)e vrouw die het gestolene kocht, krijgt 50 fr. boet voorw. 2 verdachten worden vrijgesproken. PRIESTERLIJKE BENOEMING. Zijne Hoogweerdigheid heeft benoemd Pastoor van St-Nikolaaskerk te Gent, den E. H. Cruyt, pastoor van St-Antonius (Heirniss") in dezelfde etad Surveillant in het College van Aude- naarde, den E. H. Hulpiau, diaken in het Seminarie. Worden gevraagd door de Patroons 1 Schrijnwerker, kennende een weinig Fransch, wordt gevraagd als meestergast van een werkhuis. 1 Kuiper halve gast. 1 Voerman. Vragen der Werklieden 4 Schrijnwerkers. Werklieden van allen aard, in de parochiale Kerken van Aalst. Kerk van Smt-Martinus Zondagen 5, 6, 7, 8, 9, 11 ure. Weekdagen 5 i/t, 6, 6 7, 7 8, 10, ure. Kerk vau St Joseph Zondagen 5 7, 8 l/t, 9 il ure. Weekdagen 6, 6 '/i» 7, 8, ure. Kerk van Mijlbeke Zondagen 5, 6 7 t9, ure. Weekdagen 6, 7, 8, ure. Gi-omio I*i<* vraagt of het niet mogelijk zijn zou, eene cavalcade in te richten op Vastenavond-zondag? Vroeger, over veertig jaar, zegt hy. was dat eene vaste gewoonte. Dan bleven d'Aalstenaars in bun stad en, van twee uren in de ronde, kwamen de vreemdelingen naar 't oude Graven Aalst. Waarom, Groene Held, richt de groene volksfopperskliek geenc cavalcade in om d'Aalstenaars to doen thuis bi' ven, de vreemdelingen naar hier te lokken en aldus vertier tot bate onzer neringdoenders te verwekken Waarom zoudt gc weigeren die cavalcade in te richten G'hebt een muziekkorps te uwen dienste, groene paljassen met de macht, groene personnaagen in alle vakken en doeningen ter uwer beschikking met honderden telt men de groentjes die van 1 Januari tot 31 December een masker opzetten dus hebt ge geene m iskers noodig te knopen voor die schijnheilige volksbedriegers Dus de kosten zullen gering zijn, en toont ons eens dat ge bekwaam zijt om den Vastenavond te doen herleven. Allons, Groene Held, stelt u aan 't hoofd en aan 't werk Maar ge zult er u wel van wachten woorden ja, gelijk altijd, maar daden geen Verscheidene dagbladen hebben gespro ken van eene uitgifte van Inderdaad cr werden twee valsche bank briefjes van 100 fr., van het laatst uitgege ven type met bruine keerzijde, over eenige dagen achtereen aan de Nationale Bank overgelegd, alwaar deze dadelyk valsch bevonden werden. Deze bankbriefjes zijn grove namakin gen, van weinig verzorgde teekening Men kan ze zonder moeite van de goede bank briefjes onderscheiden, wanneer men de aandacht vestigt op de volgende kenmer ken De zoom gevormd door kleine zwarte vnrkantjes, die zich recht en van onderop de voorzijde moet bevinden, werd door den namaker vergeten op de voorzijde van de twee tot lieden bekende valsche bank briefjes. Het papier van liet valsche bankbriefje is van gewone kwaliteit en dunner dan dat van een echt bankbriefje. Het hoofd in den waterdruk is onbehen dig geschetstde vervalscher heeft er niet naar gestreefd den tekst in den waterdruk op dc kanten na te maken. Do drukletters vau' hot valsche bank briefje (nummers en tekst) laten te wen schen over. Op een van de valscho bankbriefjes ont brak de naam van den kunstenaar Montald en van den etser Biet. Daar de namaker verbeteringen zou kunnen aanbrengen aan de valsche bank briefjes, die hij nog zou kunnen uitgeven, zoo wordt het publiek verzocht al zijn aandacht to wyden aan den waterdruk, aan de hoedanigheid van het papier en aan do grove uitvoering over het .algemeen AALST. Dinsdag namiddag om 4 1/2 ure is Aug. Roelandt, wonende Groen straat, hier in de statie van eene hangende stelling, welke geplaatst was om de nieuwe hangar te verwen, ten gronde gevallen zij stonden met 7 personen op die hangende stelling-op eens brak een der touwi-n. allen vielen naar beneden, behalve een die zich vastklampte. Roelandt had eene erge wonde aan den knie, welke door Dr Bau- wens terstond verzorgd werd, en waarna hy naar zijne woning overgebracht werd. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek j\. Mi-yvnert, Werf, 3, AALST. AALST. Woenedag nacht is er brand uitgeborsten in den suikergoedwin- kel van Joz 'f De Brueker, Hopmarkt. Do inwoners zijn door den rook uit hunnen slaap gewekt geworden en riepen om hulp. Men deed de noodklok luiden en onze moe dige pompiers waren spoedig ter plaats, 't Is dank aan hun, dit liet vuur geene sroote uitbreiding heeft genomen. De schade is niet aanzienlijk en door verzekering gedekt. Ten na-leele van Frans Ruppens, han delaar. te Lede, werden er verleden week 11 jonge boomen afgekapt. Nu Maandag nacht hebben kwaaddoeners eenen boom ontsclior t en vier jonge boomen over den muur van het kerkhof geworpen. Een onderzoek is geopend do daders zijn ge kend. Indien gij een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u bij Karei Van de Putte en Zuster, Korte Zoutstraat, 29, Aalst. Eenige dagen geleden had René Oos- terlinck, te Wichelen, bij liet werk zich eene on beduid nde wonde aan de hand toe gebracht en had het niet noodig geoorde, ld de wonde te doen verzorgen. Dinsdag werd hij plotseling ziek en zijnen toestand ver ergerde zoozeer dat hij Woensdag morgend overleden is Men denkt dat het tengevolge van bloedvergiftiging is. Het parket van Dendermonde is Maandag namiddag, om 3 ure, te Wanzele a gestapt om een onderzoek te doen nopens de diefte, gepleegd met geweld en bezwa rende omstandigheden, ten nadcele van Hip. Blancquacrt, in den nacht van 1 November 1910, alwaar de dief op heeter- daad werd betrapt, zekere J. D...; deze is nog altijd voortvluchtig. Uig maakt een zacht, rein gezicht, e (eugöig, Irisch uiterlijk, een blanke zsciii en verblindend schoon teint. Dit alles Ik. i: van :?mann St Co., Brusac bij Tagmans Druch, Drogist te Aelst. De stad Ninove is met eene staking bed eigd. In de fabriek Stichelmans is eene staking van een 40 tal mannen uitgeber sten. Indipn de stakers het een dag of vier volhouden, zullen al de andere werklieden, meer dan 4' 0 in getal, ook moeten staken. BISCUITS PAREIN, Antwerpen. GROOTE PRIJS. Woensdag namiddag, (usschen 4 en 5 ure, is te Zele, op den wijk Heikant, een verschrikkelijk ongeluk gebeurd. De landbouwer Clemenck was bezig met zwingelen zijn 9 jarig dochterken hielp hem aan dit werk Op zeker oogenblik werd het kind door een der wieken van den molen geraakt en op den slag gedood. Men liep in allerhaast om een dokter, die niets dan den dood kon bestatigen. Het kind was den schedel eekloven. PX A. N O S Einde van seizoen. Verkoop eener groote keus nieuwe PIANOS, welke eene huur gedaan hebben, met eene buitengewone vermindering van prijs. Tien jaren waar- borg-. Huis B. VAN HYFTE, Gent, Nederkauter, 32, dichtbij het Paleis van Justicie. Terwijl de ouders van Rachel De Schenkel, wonende in do Erasmusstraat 11. te Gent, Donderdag morgend naar de fabriek waren gaan werken, was Rachel, de 20 jarige dochter alleen te huis. Het meisje is ziekelijk sedert verscheidene maanden en kan tengevolge daarvan slechts gaan met behulp van krukken. Om 11 uur kwam een onbekende leurder met schrijfpapier binnen dc deur stond open. Hij bood zijne koopwaar aan, het meisje zegde niets noodig te hebben, waar op de leurder scheen weg te gaan, doch hij keerde plotseling terug en vroeg geld aan het meisje. Deze antwoordde gansch ont steld Ik heb or geen. Toen greep hij haar vast, wierp liaar achter de stoof en deed geweld om eenen aanslag te plegen, liet- meisje was zoo ontsteld, dat zij niet om hulp roepen kon. De kerel vluchtte ten slotte weg, den sleutel der voordeur, eene pijp en eene sigaar medenemende. Kort daarna was de policie der 3® wijk verwitiigd, die onmiddellijk den laffen schelm opzocht. Do meid van dokter Leclercq, Troon- straat, te Brussel, vond Woensdag morgend toen zij beneden kwam, in het. gehoele huis de deuren ock de straatdeur open staan en in de eetkamer heersclite de groot ste wanorde. Het schouwgarnituur was weg, ovenals dat van de nevcngelegen salon. Meer dan voor 2500 fr. zilverwerk was verdwenen, alsmede de kleeren, die in 't portaal aan een kapstok hingen. Markies de Cuevas is de deknaam van een der slimste aftruggelaars van liet land Toch prijkt zijn wapenschild reeds met een vijftiental voroordeelingen en hij droeg reeds evenveel verscliillige namen en titels. Zijn echte naam doet hij niet gaarne kennen. Die is - voor degenen die er belang in stellen Ferd. Dhont en Dendermonde is zijn geboorteplaats. Voor het oogenblik staat hij onder de bescherming der policie, die hem, daar hy weer voor verschillige feiten van aftruggelarij opgezocht werd, zoowel hier als in Frankrijk, inde gevan genis van St Gilles heeft opgesloten. 9 Oog; csmIc. Eene goede bevrijdingDe overwinning zal weldra volkomen zijn, indien elkeen handelt zooals Mev Dyserinck, 8, Grensstraat, te Oos tendo, dewelke ons den 29 December 1904 zegde De pijnen, die mij sinds vier jaar in gansch den rug on de zijden aantastten, werden steeds heviger. Ik kon niet moer gaan soms bracht ik slapelooze nachten door, te vergeefs eene houding zoekende om minder te lijden. Bij 't opstaan was ik afge mat-, ik had zweetingen, huiveringen en 'i kleinste werk kon ik niet meer verrich ten. Denkende niet moer te kunnen genezen werd ik wanhopig, toen de Foster Pillen (verkocht in de Apotheek De Valkeneer, te Aalst,) mij door hunne heilzame en snelle werking spoedig opbeurden. Naarmate mijn lijden verzachtte, werd ik vlugger te been, mijn slaap werd kalmer, ik hernam eetlust! Thans zyn mijne pijnen gansch verdwenen.» Den 1 April 1910, voegde Mev. Dyserinck er bij a S:nds mijne genezing met de Foster Pillen genoot ik steeds eono goede gezondheid en mijne pijnen, die aan zoovele middelen weerstand boden, keerden nimmer terug, n Vrouwen, die aanhoudend lijdt aan rug pijn,schele hoofdpijn, algemeene afmatting, zenuwachtigheid, krachteloosheid na de eetmalen, treurige gedachten, denkt niet dat die kwalen, dewelke ook den man aan tasten, onvermijdelijke vrouwenziekten zijn, want, alhoewel weinigen liet weten, zij duiden alleen de slechte werking der nieren aan. Met ze in goeden staat te her stellen, taston de Foster Pillen de kwaal in haren oorsprong aan het bloed is verle vendigd en dan keei en de wilskracht, de kalmte en de gezondheid weder. In alle Apotheken in 't algemeen (Eischt de handteekening James Foster 3,50 fi de doos 19 fr, de zes of vrachtvrij tegen mandaat Engelsche Apotheek van Cli. Delacre,64 Coudenbergstraat, Brussel. (26 Wat stommerikEr zijn menschen, die toch waarlyk verdienen bestolen te worden. Men oordeelo S..., een 23-jarige jongeling uit de Hoog straat, te Brussel, ontmoette nabij de werk beurs een persoon, die hem aansprak en vroeg of hij hem niet voor eenige oogen- blikken zijnen overfrak kon leenen. Hij moest zich in eeuen post gaan aanbieden en zou dien zeker krygen, als hy er wat defti ger uit zag. S... gaf hem het kleedingstuk en ging een eindje meê, tot do onbekende een W.-C binnen trad, om langs de andere zijde ongemerkt weer uit to gaan. Toen de snul liet wachten beu was, ging hy zien, maar hij vond noch raar, noch frak weer. Thuis komende, kon hy zelfs niet binnen, want in zijn frak staken zijn sleutel en zijn portemonnaie met 7 frank. Nadat hij een verdiende aftakeling van zijn vader had gekregen, ging hij schoor voetend naar de policie, om zyn avontuur te vertellen. De nierpijnen, de rhumatiek en de stijfte der lidmaten hebben de slymen als oorzaak 't is daarom dat men ze zoo gemakkelijk geneest, mot de slijmverdry- vonde Pil Walthery. 1 fr. de doos. Dinsdag nacht hoorde de landbouwer Arthur Noé, wonende te Bouchoute op den weg naar den Posthoorn, gerucht in zijnen stal. Hij stond op, en zag iemand van zijn hof wegvluchten Hij ging zijnen gebuur, eenen kozijn, opkloppen, en samen gingen zij, met een geweer gewapend, naar den indringer zoeken. Opeens bemerkten zij iemand aan den aaardappelkuil van den landbouwer Jules Motte, zij losten een geweerschot, en de nachtridder kreeg de lading grootendeels in de zyde. Hy is thans bedlegerig en door eenen geneesheer ver zorgd. De gendarmen onderzoeken de zaak, en hebben het geweer aangeslagen. volkomene genezing in 3 uren van den Afloop of 'tSchijt der kalvers en veulens doorhf-t Amerikaansche Poeder Dkpratere nu Constipogene genoemd. Eene enkele doos is voldoende, om verscheidene dieren te redden en het kost maar een frank: Te bekomen in alle apotheken, namenlijk te AelBt, bij De Valkeneer en Callebaut. Zekere Van Biesbrouck van Lange- marek, moest Woensdag morgend to Anse- gem in het huwelijk treden met de dochter van den landbouwer Christiaens van do wijk, Heirweg. Van Biesbrouck was dus zeer vroeg met zijne familieleden per rijtuig naar Ieperen gereden, om daar den trein te nemen naar Ansegem. By liet afstappen van het rijtuig, aan de statie, viel hij en werd het linkerbeen gebroken. Niettegen staande dat ongeluk, nam hy spoedig den trein naar Ansegem. Daar deed hij zich met het rijtuig van Kamiel Vandermciren by Dr Van Cauwenbergho voeren, die hem verzorgde. Ondersteund dooreen paar per sonen, deed hij zich naar de Kerk geleidon waar de huwelijksplechtigheid ingozogend werd. Het lijk der onbekende vrouw uit het kanaal van Charleroi opgehaald, to Hal, is thans herkend als zijnde dat van Juffr. R., die den 17 December, in gezelschap van den statiefakteur Glabeke, Ronse verlaten heeft. De faktour die aan neurasthenie leed, ia nog niet teruggevonden. W A A R 0 M nog liooMlon wmneer wij openbaarlijk verklaren dat eene enkele flesch den hevigsten en oudsten hoest geneest. Al deze die Siroop Depratere genomen hebben, zijn eens om te verklaren dat haar gelijke niet bestaat en zeggen aan al wie het hooren wilt Dat is de icare goede remedie. Te verkrijgen bij al de goede Apothekers, Valkeneer en Callebaut, te Aelst. E E N I G. riir'iT II.mum» De gemeenteraad van Ghlin heeft eene zonderlinge beslissing genomen. Daar werd over eenige maanden de gasverlichting ingericht maar dat scheen sommigen bal- d idigen niet te bevallen, want herhaalde lijk werden du ruiten der lantaarns stuk geworpen. Het gemeentebestuur heeft nu beslist dat de lantaarns niet meer zullen ontstoken worden vóór de plichtigen ont dekt zyn. De burgers hebben dus zelf maar te zoeken. Vervalschers. De eorrectionneele rechtbank van Münstor, Westfalen, behan delt op het oogenblik eene zaak, die de grootste belangstelling wekt in Duitsch land, niet alleen wegens de feiten, maar ook wegens don persoon van den vóor- naam8ten beschuldigde. Deze is niemand minder dan Dr Batteux, techniaeli assistent van de museums van Westfalen. Hij wordt beschuldigd kunstvoorwerpen te hebben ontvreemd en oudheden, in de museums van de provincie en ze te hebben vervangon door kopijen, uitgevoerd door zynen mede plichtige Heimann. De origineele stukken en do kopijen worden te koop gesteld door Heimann, die de winsten deelde met Bat teux. Batteux ging op zeer eenvoudige manier te werk. Gelast met het maken van den inventaris en dor catologusson van de kunst en oudheidkundige rijkdommen der Westfaalsche museums, nam hij de kost baarste voorwerpen mee om ze te doen fotografeeren. Die voorwerpen gingen toen naar Heimann, die er kopyen van maakte, daarna zond Batteux do kopijen naar de museums en hield do oorspronkelijke stuk ken. De twee vervalschers konden aldus honderden valsche en echte stukken :n den handel brengen Men heeft er slechts weinig van teruggevonden, want do koo- pers hebben algemeen goweigerd zich te doen kennen. Onder de aldus ontvreemde voorwerpen was ook een houten beeld der XVI' eeuw, wat het merkwaardigste stuk uitmaakte van 't bisschoppelijk museum van Münster, Heimann ïuoelecrde hot en liet er dan eene kopij in eik van maken, welke hy vastzet te op het oorspronkelijk voetstuk. Door dit beeld echter werd liet bedrog ontdekt. Het Germaansche museum onder andere, heeft als echt aangekocht, stukken die uit de werkhuizen van Heimann kwamen.

De Denderbode | 1911 | | pagina 2