Congo. Vondei's Lucifer Rechterlijk Kronijk. Frankrijk. herroepelijk, en is het sedert verschei dene maanden. Tot hiertoe heeft het gemeentebestuur van Antwerpen het niet noodig geoor deeld den veroordeelden ambtenaar af te stellen. Men zegt dat die man een geus is van het zuiverste gehalte. Andere invloedrijke geuzen zouden zelfs alles in het werk stellen om van den Koning, de kwijtschelding voor den veroordeelde te bekomen. Intusschen hoewel de plaats van dien ambtenaar oog niet open is, heeft men eenen plaatsvervanger benoemd, en die plaatsvervanger is zijnneef. Het gaat uit de familie niet Echt prachtig, niet waar Een hnlf millioen Indien men zich eensklaps in het bezit zag van een half millioen Dat schijnt een droom en nochtans is niets meer overeenkomstig de waarheid, weldra zal er iemand wezen die 500,000 frank zal zien vallen op het billet der Tombola van de Tentoonstelling van Brussel, hetwelk hij voor twintig stui vers heeft gekocht. Daarenboven zullen er uit de trom mels», uitdeelsters van fortuinen, te voorschijn komen prijzen van 100,000 fr., 50,000. 25,000, 20,000, twee van 15,000, vier van 10,000 en vijftien van 5000, zonder te spreken van de 510,000 fr. andere prijzen. Is het 't zeer gioote bedrag en het aantal der prjjzen Is het de wensch deel te nemen aan de laatste trekking? Of het de eene dan wel de andere oor zaak zij, de verkoop der biljetten is nog nooit zoo snel gegaan, en indien het op deze wijze voortgaat, zal men niet lang meer wachten met het aankondigen van de eindtrekking. Het is zoo. Reeds meermaals kre gen we de overtuiging dat schijn be driegt en daarom zeggeu we 't Zijn niet allen koks die lange mes gen dragen. 't Is niet overal kermis waar 't vaantj uitsteekt. 't Is niet overal zomer waar de zon schijnt. 't Zijn al geen dokters die roode mut. sen dragen. 't Is niet al bly wat zingt. Zij slapen niet allen die snorken of die snuiven, die de oogen geloken hou den. 't Zijn niet allen vrienden die op u lachen. Men kent den vogel niet aan zijne pluimen. Men kent den boom aan zijne schors, maar den man niet aan zijn kleed, 't Is niet al goud dat blinkt. 't Is niet al geld dat klinkt. Alle zotten dragen geen zotskap. En inderdaad, zeer dikwijls is het waar Hoog van gemoed leeg van goed. Groote pracht weinig macht. Groote lanteern klein licht. Veel wind weinig te malen. Veel wind weinig regen. Groot in de wapens klein in de beurs. Alles op den arm niets in den darm. Vrouwenwerk. In eene op den Hudson gelegen Amerikaansche stad, bestaat er eene hoogeschool van weten schap in allen aard, voor meisjes en vrouweD. 't Schijnt dat ze nog zullen sterven van honger al die fameuzo kostgangsters. Dat wil niet zeggen dat ze het noodige voedsel niet hebben, maar geen van hen is in staat gereed te maken "n te koken gelijk welke spus Al de keukenmeiden houden werkstaking. Als ge wel nagaat men zou daar sterven van honger bij gemis aan huishoud en keukenkunde, alhoewel er niet eeue andere wetenschap bestaat die men er Diet aanleert en op volgt. Men lost er alle moeilijke punten op en men kan geen aardappel schellen en gereed maken om onder den tand te steken. Thans eet men er auders niet dan brood en opgelegde visch. En wat zal 't later zijn, eens dat ze zullen moeten zorgen voor een huishou- deu, voor talrijke kinderen, 't Is hier ook zoo wat in de mode. De huishoud kunde en kookkuust worden door vele daar gelaten, 't geen nochtans 't beste werk is dat eene vrouw moet kennen. Zouden wij er niet mogen bijvoegen schoenmakers blijft bij uwen leest en dochters blijft bij moeders pappot. Xadite Vt'luiers. —Ten jaro 584 bloeiden de roozen, op de boorden der Loire, in Frankrijk, te midden der maand Januari. In 808 was bet een zachte winter met zware stortbuien, overstroomingen en ver woestingen. Zoo ook in 833, 844 en 1007 waren er warme en ongezonde winters met koortsen en ziekten. De winter van 1172 speelde ieder eene poets, want einde Januari stonden de boomen in bladeren het veld was groen en vol bloemen 1229 had geen winter. De kronijken van dien tyd verbalen dat op Drie-Koningen te Luik, de jongelingen kransen van veld bloemen om bet hoofd droegen. In 1421 stonden de boomen in de bloem van in Maai t, en in Mei plukte men kersen en druiven. In 1495 stond op 't laatste van Januari de gerst in aren. In 1529 vroos het eerst in April en dan begon liet voor uoed. zoodat den oogst ten doele vernield werd. In December en Januari 1838 waren de hoven als één bloemruiker en kon men baden nemen in de Maas als in Augustus. Zoo ook in 1572,1697, 1611, 1619, 1622 en 1239. Gras als geneesmiddel. In ver- schilende Amerikaansche bladen vinden dat er te New-York een graseter moet wonen. De man is in den tijd erg ziek geweest, on bij kwam men zegt niet hoe op het gedacht, voortaan enkel te bestaan op gras, en water. Zulks schonk hem de ver loren gezondheid weer. Hij neemt sindsdien alle dagen zes pond gras en tien lieters water, en als dessert gebruikt hg wel eens distels... Zou het soms geen geit in burgerskleeren zyn nioi^jeti «li«» Irouwen... - Een geleerde 1 die niet wist wat doen met zijnen tijd, heeft nagezien, hoe oud de de vrouwen in België waren op hunnen huwelijksdag. Hij heeft zoo maar den ouderdom gaan opschrijven van 10,000 meisjes, die in het huwelijk traden, en ziehier wat hy vond 959 waren minder dan 20 jaar; 2,883 waren van 20 tot 25 jaar; 3,144 1 614 780 383 151 id. id. id. id. id. 25 tot 30 jaar; 30 tot 35 jaar; 35 tot 50 jaar 40 tot 45 jaar 40 tot 50 jaar; 96 waren onder dan 50 jaar. Wil in uw huis aan Christus' kruis de plaats van eere geven en menig kruis wordt uit uw huis door Christus' kruis verdreven. Pater Cambier gewond. Te Lualaburg, op de missie, is een geweer, dat zelfwerkend afging en ge legd was voor de dieven die er onophou delijk komen stelen, bij toeval afgegaan en de lading schroot, wel 100 korrels, kogel vormend, kwam terecht in het been van pater Cambier. De eerw. pater za! zeker twee maan den moeten rusten, alvorens hersteld l< zijn, doch zijn goed humeur bleef ou veranderd". wordt te Gent vertoond op Woensdag Februari. In de 17' eeuw bereikte Nederland het hoogte wat het ooit bereikt heeft onder opzicht van kunstontwikkeling. In die groote eeuw was Joost Van den Vondel, voorwaar de meest vruchtbare en onte genzeggelijk de geniaalste dichter. Een katholiek dichter daarbij. Het meesterwerk van dien genialen man is Lucifer - dat hij op zeventigjarigen ouderdom schreef. u Lucifer n als drama, heeft eene heele historie. In zes jaar had Vondel niets voortge bracht voor het tooneel. Met het begin van 1654 liet hy weer eens een treurspel op den Schouwburg instudeeren Lucifer De eerste voorstelling had plaats slaagde op buitengewone manier. De tweede opvoering was de laatste. De Protestant- sche predikanten verschrikten voor den bijval ze vonden het stuk afgodisch, valsch en heiligschendend. Verdere opvoe ring werd dan ook verboden. Dit was juist de gepaste reklaam voor het stuk Op ééne week was de eerste oplage uitverkocht Nu w> rd de verkoop verboden, 't Hielp niet. Lucifjr beleefde nog zes uitgaven in een jaar. Maar tot in 1904 bleef het stuk onopgevoerd. In dat jaar haalden de studenten van Utrecht het voor den dag en speelden het in den Schouwburg, Nu voert het Royaards Gezelschap op, dat uit do vertooning van Adam in Ballingschap ondervonden heeft dat het volk schoone en hoogo kunst geert. Vlaanderens Katholieke Turngouw Het XII' Gouwfeeat der Katholiek) Turners van Oost-Vlaanderen, zal dit jaar plaats hebben te Eekloo, op den 9n der maand Juli. Te dezer gelegenheid zullen groote feesten ingericht worden, waarvan later het pro gramma zal bekend gemaakt worden. RECHTBANK VAN DENDER MONDE. Slagen. Hendrik Van Laetliem, fabriekwerker te Nieuwerkerken, sloeg in de herberg van Gustaaf Perreman, een pintglas aan stukken op het hoofd van Jozef Matthys, die gedurende verscheidene dagen onbekwaam was te werken. Van Laethem krygt 4 maanden en 50 fr- BEROEPSHOF VAN GENT. Bedrieglijk bankroet. Florimond De Neve, huisschilder te Lede, was door de Rechtbank van Dcndermonde verwezen tot drij maand gevang voor enkel bankroet en had tcgeD dit vonnis beroep ingeslagen het Hof heeft dit vonnis bekrachtigd, doch in aanmerking nemende het voorgaande goed gedrag van den betichte, de straf voorwaardelijk gemaakt voor 5 jaar. Alweer een. De pastoor van Habay- la-Neuve had het blad UEcho du Luxem bourg dat hem van erfdeelroof had beschuldigd, voor liet gei echt gedaagd. Het blad werd veroordeeld tot 300 frank eerherstelling. Allerhande nieuws. Spiegels. Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek Mi-yvwert, Werf, 3, AALST NOTAItl ^VT. He', ontslag uit zijn ambt als Notaris te Haultertaange- boden door M. J. Arents, is aanveerd geworden, Zaterdag is er brand uitgeborten in de schuur en stalling van de weduwe Van Londerzeel te St. Antelinkx, gansch liet gebouw is vernield, er bestaat verzekering. Aeht hennen zijn in de vlammen omgeko men. Viktor Schaemelhout heeft zich bij het blusschen bezeerd. De werkstakingen in deTextielny ver heid, welke sinds verscheidene w< ken te F.ekloo heerschen, nemen onrustwekkende neigingen. Zooals men weet hebben by Van Damme in La Liéve - enkele vreemdelingen die dagelijks met den buurttram Fekluo- Aalter Thielt aankomen en vertrekken, het werk der stakers ingenomen. Maandag avond, rond 7 ure, stond de breede Statiestraat, vol volk, aan het einde der Kaaistraat, alwaar de werkers uit La Liéve op den tram worden gezet. Toen de tram aanzette, begeleid door gendarmen te paard met blanke sabel, ging een oorverdoovend gefluit en gejouw uit de dichte opeen gepakte menigte op. Eensklaps loste een der gendarmen een schot in de lucht om de menigto schrik aan te jagen, doch het geroep word nog sterker en d menigte volgden aldus den tram tot aan den Thieltschensteenweg. Na het vertrek des trams, keerden de gendarmen terug naar hunne kazarne, terwijl de menigte al zingend de stad doortrok. Reeds van in de Kaaistraat werd, naar het schijnt, met pintglazen en andere voor werpen geworpen. De toestand wordt dagelijks scherper. Eene nieuwe staking. By de firma Van Damme, waar sinds eenigen tijd verscheidene vreemdelingen aan den arbeid zyn om da Eekloosche te vervangen, hebben de nog aan het werk zijnde daghuurmannen (Eekloonaars) Maan dag en arbeid laten staan. Met den koopwarentrein nr 5297 van Meii'olbeke naar Eekloo, is Maandag kort na den middag een doodelijk ongeluk ge beurd. De voorloopige trlegramdrager, Germain De Beir, wonende in de Meerschstraat, 53, Sint-Amandsberg, oud 13 jaar, en in dienst aan de statie Gent Nieuwe-Dok, was Maan dag, rond 1 1/2 ure aan de statie Dampoort in eene guerietvan den 4" wagon aan den kop van den voortrijdenden koopwa- rentrein gesprongen, om den weg naar zyne standplaats te bereiken, zonder een kwaart uurs te voet te moeten gaan. Rond 1 3/4 ure kwam de trein voorbij do statie Gent-Muide, aan den overweg Tan den Meulesteedschon steenweg ge reden. Daar sprong De Beir van den voortry denden trein, struikelde, rolde onder de wielen en werd het rechterbeen aan den knie vermorzeld. Spoedig werd hy in eene afhankelijkheid van den spoorweg binnen gedragen, waar ür De Raeve hem de oerste zorgen toediende en vaststelde dat de on gelukkige ook verscheidene verwondingen over gansch het lichaam, en eene ergo wonde aan het hoofd bekomen had. Na de eerste verpleging werd hij naar hel krijgsgasthuis overgebracht. Het slachtoffer was slechts sedert enkele maanden en niet volledig nog in dienst der spoorwegen Do toestand van het slachtoffer was Dinsdag morgend om 6 1/2 ure voldoende men hoopt hem te redden. De jongen heeft eenen rustigen nacht gehad. Hij klaagt ook van pijnen in liet hoofd. Zondag avond, rond 8 ure, klepte het alarm te Sint-Nikolaas. Brand was uitge borsten in eene oude hofstede, die als twee woonst diende, op de wyk Kleihoek, recht over de kapel van het H. Hart Dit hof was bewoond door M. Louis Van Caeneghem, kruiwagenboerken, en eon dokwerker, die men Achille noemt en wiens vrouw met melk leurt. De pompiers, onder bevel van commandant Vandenbroeck en de luitenanten Van Goethem en Renard, snelden er met twee spuiten naartoe. De monschen waren reeds met de geburen hun huisgerief aan het vrywaren. De pompiers hebben zich dapper gedragen. In de twee woni ïgen zyn de zolderingen totaal uit gebrand. Er is verzekering voor den eigenaar, maar voor de bewoners waarschijnlijk niet. In vollen dag zijn dieven, to Biussel, in eene bovenwoning der Zes-Penningen- straat, omtrent 20,000 fr. obligatiën, een pak bankbiljetten, een spaarboekje, «ene collectie juweelen, enz., gaan stelen. De nummers der obligatiën zyn rondgestuurd. Marcel C. oud 31 jaar wonende in de Lcsbrou8sardstraat, te Brussel, waar hy door zijnen oom opgevoed wordt, was eenige dagen geleden in eene bovenkamer opgesloten, uit hoefdo van deugenietery door hem gepleegd. Een oogen blik afwezigheid zijns ooms benuttigde hij om uit de kamer te ontvluch ten, eene lade open te breken en met 300 frank naar Parijs te vluchten. Een paar dagen nadien werd hy te Parijs zonder een cent op zak, opgenomen door eenen bloedverwant, die den oom van den I kleinen nietdeuger verwittigde. De oom trok naar Parijs en bracht zynen schelmschen neef mede. i Nauwelijks was hy drie dagen weer te huis of hy pleegda opnieuw eene diefstal en ontvluchtte het huis zijns ooms. Vrijdag avond werd de jonge schelm gevonden slapend in een tramhuisje te Eiscne, Hij w'-rd door de policie gevat en zal naar een verbeteringsgesticlit gezonden I worden. Verleden week werd een automobiel gestolen ten nadecle van M. Dopage, geneesheer, te Brussel. De gendarmerie van Rhode Saint Genese heeft, in overleg met de Brusselsche policio een onderzoek ingesteld. Dedieven hebben een ongeluk opgeloonen on den hoek der Walerloolaan, De weg wijzer, welke op dien hoek opgericht is sedert enkele maanden, is totaal vernield. I)e auto is in den omdraai op den paal gebotst. Op de linker voettrede waren bloedsporen, waaruit blykt dat de chauf feur gekwetst is. De auto is gansch ont redderd. De policie meent op het spoor der dieven te zijn. Dievenbende aangehouden. Gedurende de laatste 3 weken werden verscheidene diefstallen te Mechelen ge pleegd, zonder dat de policie de daders ontdekte. Zondag morgend moesten twee meisjes voor de policiekommissaris verschynen. Hunne verklaringen waren zoo erg in tegenstrijd met elkander, dat zij woedend werden en aan het twisten gingen. Zoo verraadden zij hunne vrienden, de dieven van de verschillige gepleegde dief stallen, en wezen eene plaats te Rumpst aan, waar de opbrengst der diefstallen verborgen was. I)e buit werd inderdaad op de aangewezen plaats ontdekt, en drie der dieven werden aangehouden. Zondag avond heeft eene moordpoging plaats gehad te Antwerpen, in de gekende herberg Het Bootje, Brouwersvliet, 1. De dienstmeid dezer herberg, Louiza Haeck geheeten, 18 jaar oud, geboortig van Eecloo, had sinds een zestal maanden ken nis met een z- keren Tlieophiel B...,25 jaar, wonende Belliardstraat. Deze betrekkingen waren in den laatsten tijd erg verflauwd, en het meisje wilde geheel afbreken. Daar was B... niet erg mee tevreden. Zondag avond was hij haar in haren post weer gaan opzoeken. Toen zo alleen waren vroeg hy haar, waarom ze toch kwaad was. Ik zal u dat morgen wel vertellen, was haar antwoord Zonder nog een woord meer te zeggen, haalde B... een mes te voor schijn en bracht er haar eerst eenen steek mee toe in den linker arm, en daarna nog twee andere in het lichaam. Het mrisje viel bewusteloos neer, doch kw am enkele oogenblikken daarna weer tot het bewustzijn. Twee policieagenten kwamen toegesneld en moesten met den revolver in de hand, zich van den persoon van B... verzekeren. De kerel dreigde voortdurend met zijn mes. den eerste die hein durfde aanraken. Na onderhoord te zijn van den adjunkt De Cauwer, werd hy ter beschikking van het gerecht opgesloten. Dokter De Deken heeft het getroffen meisje de eerste zorgen toegediend, waarna ze voor verdere verpleging naar het Stuy- venberggasthuis werd overgeh-vrht. De wonden zijn niet doodelijk. Zaterdag avond, rond 10 ure, werd de Brederodestraat, to Antwerpen, in opschud ding gebracht door de losbranding van revolverschoten gevolgd van hevig hulpge schreeuw. Ook ontstond er in weinige oogenblikken oenen volkstoeloop van be lang. Eene groep leurders, die zich met alles bezig houden, scharenslijpers regensch r- menm ikers, mattenverkoopers.die 's avonds met hunne trekorgel naar do stad trek ken, enz., enz en die tot alle nationali teiten behooren en verblijven in foorwagens op den Boomschensteenweg, op de plaats den Ballon keerde huiswaarts. In do Brederodestraat kregen ze ruzie in een oogwenk kwamen messen en revol vers voor den dag. Met eene handigheid om apachen beschaamd te maken, vielen ze op elkaar aan. Verschillige revolverschoten worden van nabij op elkaar gelost en zoo er geene verscheidene dooden zyn gevallen, daar zyn de vele getuigen nog verwonderd over. Toen de strijdlust wat verdreven was kon men den uitslag van het bloedig ge- vi cht eerst gadeslaan. De 42-jarige Matheus Schott, een Duitscher, was het ergst toege takeld. Deze had verscheidene messteaen over Let aangezicht, keel en kin bekomen. Enkele kwetsuren zijn gevaarlijk. Een andere, Frederik Lorsé, 27 jaar, was door eon schampschot aan de rechter bil getroff-n. Deze wonde was van weinig beteekenis. De twee gekwetsten werden in eene naburige apotheek gebracht en verder naar het Ste-Elisabethgastiiuis. De eerste werd er ter verpleging gelmuden, doch blyft er onder bewaking, ter beschikking van het parket. De tweede werd, na verzorging, ter beschikking van den procureur des konings opgesloten, evenals zekere Petronella D..., een Hollandsche. Het onderzoek wordt geleid door den adjunkt Coopman. Zaterdag voormiddag vertrok de stoomboot Elisubethville voor de eerste ma<tl uit Antwerpen naar de Congo. De boot is langer, breeder, ruimer en prachtigor ingericht dan onze drie andere Congobooten. Ziehier de afmeting der schepen van dia Lang Breed Diep Eli8abethville 130m.16m72 llmi9 Léopoldville 121m72 16in23 9m99 «Bruxellesviile 12ira60 15m80 7mil Albertville 113m21 14m43 9m30 Do Elisabethville heeft eene bruto tonnenmaat van 7000 ton de zuivere tonnenmaat is 4400 ton de watergang is 22 voet en 7 duim. Op de Elisabethville kan men 325 passagiers huisvesten, waar van 191 van le, en 134 van 2' klas. Zy bevat 43 kabienon van 1' klas met 1 bod 46 kabisnen met 2 bedden, en 4 nt rrc kabienenvan 3 bedden en 24 met 4 bed den. Des noods kunnen er 21 bedden byge- plaatst worden. Allen in begrepen is de Elisabethville bemand door 135 koppen. De boot is voorzien van het Marconi- stelsel Ontdekking van gestolen goed. Sedert eenige weken geleden werden meerdere voorwerpen ontvreemd in de uit stallingen van Vaxelaire-Claes, Groenplaats :8,i to Antwerpen. Alles bijeengerekend, beliep 'nl het ontvreemde op een 1800 tal franken. lis De gewono vitrienkuischers werden ervan 1 verdacht en daarom werd verleden ro Zaterdag een waakzaam oog gehouden, os Zekere H. R., wonende Schupstraat, werd betrapt met eene flcsch reukwater. Eene i huiszoeking werd ten zynent gedaan en jQ een groot getal der ontvreemde voorwer- |je pen werden teruggevonden. Ook in eene oi gekende herberg in de VloeBchhouwer- straat werd het een en ander gevonden, rei voorwerpen van 30, 40 en 50 fr. waarde, die voor 1,50fr. en2,00fr. verkocht waren! m( Het onderzoek wordt voortgezet. q# Zondag namiddag tusschen 5 en 7 uren, is eene belangrijke diefstal gepleegd m in het huis van M. Schröder, Zuiderlei, 121, Antwerpen. Onbekende inbrekers zijn |jj langs het nevenstaande huis, dat onbe- woond is, op het dak geklommen van het m huis van M. Schröder. Op de mansardekamer hebben ze ten m nadeele der dienstmeid eene som van |ti 40 fr. gestolen, alsook een spaarboekje. Op het tweede verdiep was de buit veel belangrijker. Ten nadeele van M.Schröder, bemeesterden zij een ijzeren kistje, bevat- -y tende zes loten van Antwerpen, een lot van Brussel, eene actie van den Dierentuin enn schuldbrief van 40,000 fr. en een andere van 3000 frank, alsook een goude ketting. D Een persoon, in de klecding van een p vreemde kloosterorde, kwam bij don eerw. h heer pastoor van Honnay. bij Dinant, giften f voor een wcezenhuis en tevens nachtverblijf .jj vragen. De pastoor vertrouwde hem niet en j) zond hem henen. Bij niet vorre van daar j, wonende paters werd hij ingenomen maar -f, de overste steldo hem nu eenige vragen, op j welke de bezoeker niet kon antwoorden, y Dat gaf nieuw wantrouwen. Toen werd de gendarmerie geroepen, die naar zijne papie ren vroeg. Een uur nadien was de zonder- linge pater in do gevangonis opgesloten. f Een verbruiker betaalde een der 1 bedienden van het Taverne Jean, te Luik, i met een briefje van 100 frank. De bediende, die in do dagbladen had gelezen dat er vahclie briefjes van 100 frank in omloop waren, beschouwde het hem aangeboden# aanhoudend en stelde vast dat het handtee~ ken van den gouverneur der Bank ontbrak. Hij verwittigde zynen meester, die de policie in 't geheim deed ontbiedën. De persoon in kwestie werd ongeduldig en eischte syn biljet terug. Dan verklaarde hy geen ander geld op zich te hebben en zynen overfrak in pand te laten. Ten slotte ging liy heen, doch werd juist aangehouden door een agent, die hem naar 't commissariaat bracht waar men hem deed opsluiten. Een caoutchoucbewerksr van Rou- baix, die beweerde een nieuwen winstgevend fabrikaat te hebben uitgevonden, heeft te Charleroi verscheidene caoutchouohan- delaars op deerlijke wijzo bij den neus gehad. Onder voorwendsel geld noodig ts hebben voor het uitbaten van zijne uitvin ding, wist hij aanzienlijke sommen los te maken, zich door de handelaars te doen herbergen en voeden, om ten slotte mot goed gevulde geldbeurs de plaat te poetsen. Men vroeg om inlichtingen te Roubaix, eni daar schynt hij nu totaal-onbekend te sync Socialistische propagande. Ts Engelmunster evenals te Thurnhout, trach ten de socialisten eene socialistische kern te stichten. Als lokaal hebben ze nu een schuur ingericht. De Toekomst, die dat meldt, voegt er een klein leugentje by. Ze zegt namelijk dat het in dio schuur is, dat de socialistische werklieden van Engelmunster, die door de katholieke patroons uitgesloten zyn, hunne vergadering houden. Ieder weet dat. de patroons, die de fabriekaluiting uitgeroepen hebben, libera- Itn zyn. Waarom verdraait De Toekomst de waarheid Werklieden vonden in eene strooimyt te Péronnes, drie duizend frank in geld en 87,000 fr. in titels. Die schat was over een- paar weken, by middel van braak, gesto len ten huize van eenen notaris te Fayt-lez- Manage. Drie werklieden gekookt. Zooals er gemeld wordt zyn door het ontijdig, instroomen van kokend water in eenen? stoomketel te Dour drie werklieden deer» lyk verbrand geworden. Zij werkten namelijk aan het kuischen van dien ketel, toen het water er in gelaten werd. Een hunner werd er dood uitgehaald. Wij vernemen nu dat ook de twee ande ren gestorven zijn. Uit het onderzoek is trebleken dat het een der slachtoffers zelf is, die het ongeluk, veroorzaakte. De stoker Blondiau zpgt dat hy gevraagd had of men de kraan mocht openen en daarop zou er eon der werklieden ja hebben geantwoord, misschien denkende dat dit buiten den ketel niet zou gehoord of aL ornst opgenomen zou worden. Gazetleurder gemeenteraadsheer. Uit Puy wordt gemeld De gemeente raad heeft geweigerd den maire en zyne adjuncten te volgen in hun ontslag, en toen er nu Zond. g laatst eene bygevuegde kie zing moest plaats hebben, stelden eenige protesteerden de kandidatuur voor van

De Denderbode | 1911 | | pagina 2