EEN EN ANDER. Ouderdomspensioenen. Rechterlijk Kronijk. Landbouwbelan gen Sterfgeval -j- Onderwijzersbelangen. Allerhande nieuws. Telegrammen met gewone post zegels gefrankeerd. Ter kennis van het publiek wordt gebracht, dat, te rekenen van 1 Maart eerstkomende, enkel postzegels geldig zyn voor het frankeeren van telegrammen van allen aard. Te rekenen van voormelden datum worden de telegraafzegels buiten ge bruik gesteld. De personen, die zulke waarden bezitten, mogen deze uitwisse len tegen postzegels, tot en met 31 Aug. 1011, aan de winketten van het Rijk, doch niet in de hulpkantoren. Bij deze gelegenheid herinnert het beheer eraan, dat men de behoorlijk met zegels gefrankeerde telegrammen koste loos ten kantore van verzending mag laten geworden door een van navermel- de vervoermiddelen A. Steken in de daartoe bestemde bus sen, bevestigd aan de tramrijtuigen der groote steden B. Steken in de brievenbussen, be vestigd aan sommige treinen der buurt spoorwegen G. Afgeven aan do op gang zijnde telegrambestellers of aan de op ronde zijnde landelijke brievenbestellers. De aldus verzonden telegrammen moeten steken in een gesloten omslag, met. in zeer duidelijke letters, het op schrift: Over te seinen telegram Met het oog op de mededeelingen die het telegraafkantoor soms zou kunnen te doen hebben aan den afzender ken nisgeving van niet bestelling, bijvoor beeld is het geraadzaam steeds het adres van den afzender te vermelden onderaan het telegram, bij de niet over geseinde aanwyzigingen. De bepalingen van het reglement en de prijzen van de telegrammen zijn op genomen in den Guide de la corres- pondance téiégraphique te koop in do bijzonderste telegraafkantoren. De prijzen voor het binnenland, als mede de prijzen voor de Europeesche landen, zijn ook opgegeven in bet Offi cieel treinboek. Moniteur. Melkonderzoek in de huishoudens. English Mechanic randt een eenvou dige methode aan voor het onderzoeken van melk in de huishouding, die in princiep iets weg heeft van den Feser schen Lactoscoop. De melk wordt goe> geschud, om eene gelijkmatige verdee ling der bestanddeeling te verkrijgen en met water 1 50 verdund. Men houdt daarna in eene donkere rnimte een ge woon drinkglas met breeden vlakken bodem boven eene kaarsvlam en vult het zoolang met die verdunde oplossing, tot de kaarsvlam niet meer door de op lossing heen to zien is. De dikto der laag, welke noodig v om de vlam onzichtbaar te maken, geeft de kwaliteit van de te onderzoeken melk aan. Bedraagt de laag twee centimeters, dan kan men aannemen dat de melk niet verdund is. Goede melk dekt het licht reeds met een laag vao 1 s/4 centim Bij verdunning met de halve hoeveelheid water is een laag van drie centimeters vloeistof noodig voor het onzichtbaar maken der kaars, bij vier centimeters is een bijvoeging vau water 1 1 noodig. Dichts bij elkander. In de roode Peuple schrijft M. Bortrand, sociali stische volksvertegenwoordiger, dat socialisten en liberalen dichts by el kander staan door grondbeginselen, programma's en algemeene strekkin gen. Dicht bij elkander Hoe zou dat?... toch niet in zake van volksgezindheid Meer dan eens hebben «gezaghebbende» socialisten en verschillige van hunne bladen, bekend dat de Katholieken volksgezinder zijn dan de liberalen. De liberalen hebben, overigens, legen alle volkswetten gestemd. Dus, staan libe ralen en socialisten niet dicht bij mal kander als volksgezinden. In welke hoedanigheid is het dan Wel, moet gij het vragen Als vyanden aan den Godsdienst. Invloed van den Godsdienst. De heer Golyn, de nieuwe Hollandsche minister van oorlog, heeft dezer dagen in de Kamer gezegd Ik blijf altijd overtuigd dat de geest van wederspannigheid, die zich hier en daar in het leger voordoet, dat die geest, welke den soldaat èanzet om als tegen wil en dank de bevelen zijner oversten uit te voeren, vooral moet toegeschreven worden aan de verzwakking van het geen ik de godsdienstige gehoorzaam heid zal noemen, de gehoorzaamheid van het Geloofdat deze geest moet toegeschreven worden aan de verzwak king van het begrip dat alle macht van God komt en dat, van dan af de gezag hebbers moeten geëerbiedigd worden. De heer Heemskerk, Hollandsche ka binetsoverste, heeft van zynen kaDt gezegd Ik meen dat de verdwijning van de laatste offlcieële school eene gelukkige gebeurtenis zou zijn voor Holland. De manier op welke de Hollandsche vereenigde offlcieële onderwijzers zich aanstellen is voorzeker niet zonder in vloed op de zienswyze van den heer Heemskerk Conserveeren van eieren door koude, door M. T. Lescardé, van Parys. Deze deskundige, die reeds op het koude coDgres te Parys zich uitvoarig over zyne ondervinding in zake conser veeren van eieren uitgelaten heeft, be richt aangaande de onderzoekingen, die Dr Van der Velde in het stedelijk labo ratorium te Genten M. H. Everaert te Kortrijk hebben verricht, het volgende De voor de proefuemingen gebruikte eieren zijn door middel vau koude, meer dan tien maanden in goeden staat gehou den zij toonden, noch in aanzien, noch in chemische of bacteriologische ver houding, de minste afwijking van ver- sche eieren. Geconserveerde eieren, die einde Oc tober in den handel gebracht werden, hadden einde November nog geenerlei verandering ondergaan en ware aan versche eieren volkomen gelijk. Verwereldlijking. Te Aix, in Frankrijk, heeft een proces aangetoond hoe het gaat in sommige verwereldlijkte gestichten. Daar is kwestie van een krankzinni gengesticht. De ekonoom had te verant woorden over verschillige misgrepen. Zoo bijvoorbeeld werden sommige werken tweemaal aanbesteed, dus dub bel betaald er waren 35 verkens ge kocht om te vetten op zekeren dag waren ze weg het kwam uit dat de betichte ze verkocht had voor eigen rekeniDg. Boddelakens, sargien, lijnwaad, wer den betaald, maar nooit geleverd; gieters die 4 fr. kosten werden 15 fr. betaald 103 saladestruiken werden bi j de vrouw van den betichte gedragen die met hare zuster een kruidenierswinkel hield. Integendeel, de ongelukkige krank zinnigen hadden noch hemd, noch kou sen, noch broek. En de bestuurder, zult ge vragen,wist hij dat niet. Men zegt dat hij veel aan schermen deed met zijnen hovenier. Met Broeders zouden de krankzinni gen beter verzorgd geweest zijn, en de kas hadde niet geleden. STAD AELST. De ouderlingen, geboren in 1843, 1844 en 1845, welke tot hiertoe nog geene aan vraag indienden tot het bekomen van de toelagen van fr. 65,00 voor 1911, worden door bezonder machtiging van den Heer Minister van Nijverheid en Arbeid toege laten dezo nog aan te vragen tot 28 Fe bruari aanstaande. De aanvragen worden aanvaard ten Stadhuize, Bureel der Werkbeurs, alle werkdagen van 9 tot 11 uro 'e morgens. BEROEPSHOF VAN GENT. Zedenzaak. Theofiiel Verleye, van Nieuworkcrkon-by-Aalst, was wegens erge feiten door de Rechtbank van Dendermonde verwezen tot 1 jaar gevang met onmiddel lijke aanhouding. De betichte had beroep tegen het vonnis ingeslagen. Het hof heeft de straf bekrachtigd. RECHTBANK VAN OUDENAARDE. Kiekens gestolen Pieter Van Tittelboom, van Sint-Licvens-Houtem, krygt wegens het stelen van 6 kiekens ten nadeele van Rozalie Moreels, te Borsbeke, 3 maand en 50 fr. K. De Vos, verdacht van verheling, werd vrijgesproken. Vpouw geslagen. Edmond en Ruffin Scheerlinck, van Iddergem, zijn beticht Odila Van Mulders geslagen te hebben, en eigendommen van Alfred Gitt'mans vernield te hebben, krijgen Edmond. 2 maal 1 maand en 2 maal 26 fr. en 15 fr.; Ruffin krygt voor de vernieling 15 fr. boet. Beiden zitten gevangen en blyven aangehouden zy hebben ook nog voor andere feiten te verantwoorden. Mond- en klauwzeer. Op eene hoeve, te Wilhemsoord, in de gemeente Emmen (Holland(, ia het mond- en klauw zeer gekonstateerd. Alle veo is dadelijk afgemaakt. Ook in België zijn verschillige hoeven door de ziekte besmet. Wy kunnen de landbouwers niet genoeg aansporen dadelijk de gemeente overheb, te verwittigen, indien de ziekte zich onder Kun vee voordeed, daar alles laat vreezen. wij herhalen het, dat de ziekte zich meer en meer westwaarts zal verbreiden. M. Lejeune, staatsminister, oud-minister van justicie, ia Zaterdag avond, te Brussel, rund 9 ure, gestorven. Hij werd geboren te Luxemburg den 5 Mei 1828 en was dus omtrent 83 jaar. Het onderwijzerskorp8 v.»n gansch het land komt in rep en roer En niet zonder reden want onze heiligste belangen staan op het spel. Indien onze pogingen thans met geen goeden uitslag worden bekroond, dan mogen wij bijna wanhopen van onze politieke vrienden ooit voldoening te zullen bekomen. Zoo luidt een deel eener uitnoodiging aan onderwijzers gericht voor eene vergadering. Is het niet jammer zulke taal te moeten hooren Heeren katholieken, aan wien hebt gy te danken, dat gy aan het roer zijt geko men, aan wien zijt gij schuldig zoolang aan het hoofd te kunnen blyven wie zijn de ware werkers voor de katholieke belangen? De christene onderwyzers. En wat hebt gij voor hen gedaan gedu rende uw zeven en-twintigjarig bestuur Niets, volstrekt niets 1 Ook moet er verandering komen. Het moet want de dankbaarheid dwingt er u toe het ia uw plicht te zorgen voor de belangen van hen die u naar de Kamers zonden het moet, want uw geweten ver plicht u ieder te geven wat hem toekomt, en de onderwyzers vragen geeno bevoor deeling maar een rechtveerdig loon. Stuk. Spiegel», Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek J\. IMryvaert Werf, 3, AALST. AALST. Zaterdag morgend, rond 1 ure, kwam eene vrouw, eenvoudig ge kleed, in het policiebureel der St. Fran- Qoisstraat, te Sint Joost-ten-Noode, roepon de Help mij ik ga mij verdrinken. De policie ziende dat zy met eene zinnelooze te doen haddon, brachten de ongelukkige in eene kamer, vanwaar zij in den morgend naar een krankzinnigengesticht gevoerd werd. De ongolukkige is eene inwoonster van Aalst, Leontino L..., wiens echtgenoot, eene maand geleden vordronken is. AALST. Notariaat. De heer Karei De Via, candidaat-notaria te Aalst, is by koninklijk besluit van 14 Februari notaris benoemd te Aalst in vervanging van den heer E. Eeman, overleden. Proficiat AALST. De Meeting voor de Ver- laamsching dor Hoogeachool van Gent, lokte eene talrijke menigte ter groote feest zaal van 't Stadhuis de ruime zaal was iroppensvol De heer Van Dieren werd bijzonderlijk levendig toegejuicht. Om 5 uren had de openingzitting der katholieke Vlaamsche Hoogcschooluit- breiding plaats ter groote zaal van de pa- tronagie van St. Jozef die ook proppensvol was. Namen er het woord M. Baron L. de Bethune, E. P. Stracké en M. Ro- maan Moyersoen. Gemcento Wieze. De Kalvakade gaat uit. Wanneer Op vasten avond Dijnsdag- 28 Februari aanst. Op dien dag naar Wieze daar is vreugde en vermaak. K«i niiuii. Op 2 Maart zullen te Antwerpen in schepen, om zich langs Southampton per S.S. Kildonoon-Castle Via Cape Town, Elisabethstad te vestigen als plantagie- overste voor rekening van den Staat de H H. Pieter Gosynvan Burst. Godefroid Watelet en Puinelvan Numagne. Wy wenschen voorspoedige reis en tot eerziens. LEDE. Vrijdag nacht zyn er 7 kiekens gestolen ten nadeele der weduwe De Bruycker, Dreef. Vermoedens violen op «enen peraoon die sedert twee dagen het gevang had verlaten en die Zaterdag nacht was komen vragen om in de schuur te mogen slapen. Zaterdag morgend wa die persoon verdwenen alsook de kiekens een onderzoek is geopend. Drama van jaloerschheid te Lede. - In den nacht van Zaterdag tot Zondag had in de gemeente Lede een bloedig teoneel plaats. Ziehier in welke omstandigheden De Ras Irenée had sedert een paar jaren betrekkingen met Marie Soetens. Reeds herhaalde malen waren er ergelijke toonee- len tusschen hen ontstaan, bij zoover dat Do Ras, onlangs 2 1/2 maand gevangenis straf had opgeloopen wegens slagen ei verwondingen aan Marie Soetens. Donder dag had hy die straf uitgedaan, en kwam uit het gevang van Gent naar Lede terug. Ily begaf zich rechtstreeks naar Mario Soetens. Vrijdag vernam De Ras dat Marie Soe tens den 24 Februari in het huwelijk zou treden. 's Avonds ging hij Marie opzoeken doch hij werd niet on vangen, hy liet daarop bedreigingen hooren tegen haar en haren aanstaanden echtgenoot hy verzekerde onder meer, dat zij niet trouwen zou, en dat zij eerder naar het kerkhof zou gedra gen worden hy had enkel 10 fr. te kort zoo zegde hy, om vier personen het leven te benemen. Dien nacht sliep hij in de schuur van De Smet en trok er Zaterdag morgend van door met 7 kiekens, welke hij daar stool. 's Namiddags liep hij beschonken in de gemeente rond. De hèer kommissaris die van Marie Soetens eene klacht had ontvan gen over de doodsbedreigingen, zette den gevaat lijken kerel in het gemeentegevang. 's Avonds werd hy, na zijnen roes uitge slapen te hebben, op vrije voeten gesteld, omdat hij zegde den Zondag morgend naar Charleroi te moeten vertrekken. Zondag morgend, om 2 1/2 ure, werd de kommissaris haastig ten huize van Marie Soetens geroepen, waar De Ras gepoogd had het meisje te vermoorden. De kerel was 's avonds om 11 ure over den hofmuur van Maria Soetens geklom men, vond daar een oud broodmes en drong door het keldervenster in de herberg van Soetens, waar hij geduldig wachtte. Om 2 ure was een persoon in do herberg geko men Marie ging hem «en glas bier tappen in den kelder. Zy werd in den donkere plotseling vast gegrepen en ontvang erge slagen op het hoofd. De twee klanten De Smet en Mer- tens snelden op hare hulpkreten, in den kelder. De Ras werd schadeloos gemaakt en in den kelder opgesloten Marie kon vluch ten zij was gansch bebloed, zy had ook 2 messneden aan den hals en had ook sne den op de wang, voorhoofd en onder het linker oog. De kommissaris sloot de moordenaar op in het gevang. Hy was insgelyks bebloed en aan bet aangezicht gekwetst, door het verbreken der traliën voor het kelderven ster, en met er door te kruipen, volgons zijne verklaring. Dr Moens verzorgde het slachtoffer, en ook den dader. Zondag namiddag rond 2 ure werd De Ras naar het gevang van Dendermonde overgebracht. Maandag morgend werd De Ras voor den heer onderzoeksrechter gebracht, alwaar zijne aanhouding werd bekrachtigd. Het parket is Maandag om 3 ure te Lede afgestapt om een onderzoek over de moord poging te doen. Vreeselijk oniceder in Vlaanderen. Ta Moerzeke viel Zondag avond, rond 8 uur, tijdens eene hagelvlaag de bliksem in de woning eener weduwe. De vrouw word getroffen, en met verlamming gesla gen. Hare twee kinderen werden op den slag gedood. Te Baasrode drong de bliksem in eene herberg langs een venster, wierp de ver bruikers overhoop en wierp de stoof en de stoelen om, en vloog langs de deur naar buiten. Te Dendermonde en omliggende gemeen ten is Zondag avond een vreeselijk on we der losgebroken. Te midden van eenen piassenden regen en eonen draaienden stormwind wisselden bliksem en donder zich gedurende één uur onophoudend af. De schade welke overal aangericht is, mag als zeer aanzienlijk aanzien worden. Aan don tragel lang den Dender, en te Grembergen zijn verschillige boomen ver- donderd. In de stad bij MM. Ring, Segers en Bal werden al do ruiten der verandah's verbryzeld. -fes Paardenmarkten te Brussel. De paarden- £32^. markt van 13 Februari heeft een buitengewoonon bijval genoten. De zuidlaan was, ditmaal te klein om de prachtige dieren welke uit alle hoeken van Brabant, der provinciën Antwerpen, Henegouwen en Oost-Vlaande- ren gekomen waren, te perken. Volgens de officicelo lijsten waren er elf honderd paar den tegenwoordig. En tusschen dit merke lijk getal vond men er om zoo te zeggen geen enkel dier van middelmatige waarde. De paardenmarkten van Brussel onder scheiden zich overigens door het groot ge tal paarden van eerste keus welke men er te zien krijgt paarden voor grof- en licht- gespan, welko de handelaars der Brussel- sclie omgeving dagelijks gebruiken. De liooge Duitsehe handel maakt er telken male groote aankoopen onder de dieren 'van gansch eerste klasse. Paarden voor grofgespan werden van 1900 tot 2300 fr. verkocht-. Zeer aanlokkende ver- wijderings-premien worden op elke markt uitgereikt. De naaste markt zal den Maan dag 13 Maart plaats hebb In de Beenhouwersstraat, te Brussel, bedreigde een man de voorbijgangers met eenen revolver. Hij werd door een hunner ontwapend, en Zatrrdag werd hij in zijn logement, in dezelfde straat, door de policie aangehouden. Hij was in bet reizigershoek ingeschreven als Albert Lacroix. Onder het bed ontdekten de agenten een Mauser- kaiabijn, en in het bed een portefeuille, inhoudende 2350 fr. in Fransche bankbil jetten, waarbij een in tweeën gescheurd biljet van 1000 fr. Bij nader onderzoek werd in zyn zak een brief gevonden aan zijn vader, waarin hy meldde dat hy met een vriend naar Australië zou vertrekken. Deze brief was onderleekend D. wat de ware naam van den jongen man sehijnt te wezen. Bij nadere ondervraging door M. Claessens, officier der rechterlijke afdee- ling, hield D. vol dit geld in Frankrijk ten geschenke ontvangen te hebben van een onbekende D. is een Brusselaar, die eenige maanden in Frankrijk heeft gewoond. Een rechterlijk onderzoek is begon nen te Brussel, naar aanleiding van eene zonderbnge schriftvervalsching. Zekere koopman, X, genaamd, was tijdens de spoorwegramp van Contich zwaar gekwetst en hij eischte, langs rechterlijken weg, van den Staat 200,000 fr. schaever- goeding, onder voorwendsel dat by zich, sedert de ramp niet met zijne zaken had kunnen bezig houden en zyne zaak totaal ten onder was gegaan. De experten, die de zaak moesten onder zoeken, zagen zijne boeken na en bevonden dat deze op vele plaatsen vervalscht waren, om, op den zoo verkregen uitslag, zijne vraag 70or zulke hooge schadeloosstelling te kunnen steunen. I)e Staat heeft nu de rollen omgekeerd hy zal nu het slachtoffer doen vervolgen voor schriftvervalsching. Een drama had te Brussel, in de KleineMagdalenastraat plaats.Eene dienst meid uit de herberg Lt Lion de Flandre, die vroeger te Antwerpen woonde, was daar haren echtgenoot, een dokwerker, ontvlucht. Hij liad weldra hare schuilplaats ontdekt; hij kwam haar opzoeken en drong aan opdat tij het echtelyk leven zou hernemen. Op hare weigeiing greep do woestaard de vrouw bij de haren, sleurde haar over den grond en zijn mes trekkend, sneed hy haar met brutaal geweld de keel over. Daar de ongelukkige zich nog verdedigde, ondanks hare diepe wonde en haar groot bloedverlies, en de herberg wilde ontvluch ten, trok hij zijn revolver en schoot haar nog drie kogels in den rug, waarop hy de vlucht nam. De policie deed het alachtoffer met den auto van het gasthuis weghalen. De toestand der vrouw is heel en al hopeloos en men verwacht eene noodlottige ontknooping. Het parket stapte in den voormiddag in het huis der misdaad af. De vrouw, Marie Do Gres, woonde vro». jer met haren man to Antwerpen, in di Kloosterstraat, en werd nog al dikwyl- door hem mishandeld, waarom zy het eet telyk dak ontvluchtte. De moordenaar wordt door de polici van Brussel en ook door die van Antwerpe opgezocht. De vrouw is vreeselijk gesteld. Er i voor haar geen hoop op redding meer jniotti min betoont zij een bewonderenswaardig» moed. 35 jaren Burgemeesterschap. - Zondag werd luisterryk gevierd de 35'vei jaring van burgemeester van graaf Amedi Visart de Bocarmé, volksvertegenwoord ger van Brugge. Om 10 ure werd in de H. Bloedkapi eene plechtige mi» van dankzegging ge zongon door den Z E. H. Deschreve Aartspriester, in by were van den jubels» de leden zyner familie, talrijke vrienden i overheden. Vervolgens in de prachtige schepend van hot stadhuis, die propensvol wi was, eene plechtige zitting van den meenteraad gehouden, w aar de held van h feest onder daverend gejuich zyne intr« deed, omringd van den heer gouverne baron Ruzette, en talrijke overheden. I gemeenteraad was voltallig. Verscheid» prachtige bloemtuilen werden den jubelai aangeboden. De heer senateur Van Ockerliout, oudr donsdeken van den raad, nam de een het woord. Hij bracht hulde aan de hou bekwaamheid en de zelfopoffering waarn de M. Visart de zedelijke en stoffel^ belangen zijner moederstad verdedigd h# gedurende een tijdperk van 35 jaar. herinnerde voornamelijk dat het onder bestuur was dat d kunstherboorte van oude Brugge, heden in volle uitboezem! werd aangevangen en het overwegiï deel door hem genomen in de kwestie Brugge zeehaven. Onder den kreet van Leve do bur/ meester die een langdurige wedergi vond in de zaal, bood spreksr den jub#i- rende moier zijn portret aan, een pract werk van M. Fl. Van Acker, M. Vissrt •echtstaande afgemaald, met in 't vericl de aanspoelende zee waarop in de vi verto een viermaster ligt te dobberen. Vervolgens was het beurt van den 1| baron van Caloen, die namens denschud raad M. Visart's levensbaan afschilder hy somde al de weldaden af, die Brui hem te danken hoeft op het terrein vat kunst, gezondheid, handel en nyverhi tot de ontwikkeling derwelke hy niet alt ieverde in den gemeenteraad, maar ooi de Kamer, waar hij reeds 43 jaar ui M. de gouverneur nam ook het wd om eene schitterende huldo te brenged j de veelzijdige en uitstekende hoedanig den die M. Visart, heeft weten ten n( te maken op het stadhuis van Brugge e het parlement. Eindigend gaf de achtbare commiu des konings lezing van eenen brief! konings, waarin onder andere het volg» voorkomt. Z. M. kent de onvermoeibare zelfoj fering. door den uitstekende burgij ster aan den dag gelegd in de uitoefe< zyner belangrijke bedieningeu geduri een aantal jaren, hetwelk zeer u! door gemeen teraagistraten bereikt wc; alsook do groote diensten die hy aam medeburgers bewezen heeft, xoow» het parlcment'als in het stadhuis. Ook begeert de koning zyne hart») ste gelukwcnschen te voegen bjj al t die graaf Visart zal ontvangen in d# ting van den gemeenteraad, die ter van dezen rechtschapen dienaar van troon en van het land zal gehot worden. Z. M. heeft mij gelast, U te ven» hem dezelve uit te drukken in naam, u tevens als tolk aanstellend) zijne gevoelens van hooge waardM en rechtzinnige dankbaarheid. Gelief, enz. (Got.) Baron BEYENS. Dit huldebewijs word met geestdii gejuich bebroet. De heer burgemeester bedankte in i roerde bewoordingen voor al deze huid wijzen, die hy ovoréreven heette eni van hy een overgroot deel toeschre»!1 zijne medewerkers van het schepencoli en den gemeenteraad. De betooging eindigde te midden grooten geestdrift. Maandagavond word den heer bii moester een banket aang jbodon door gemeenteraad. Het zal bygewoond w» door den heer Berryer, minister binnenlandsche zaken, die er het woord voeren. De paardenmarkt van Binch» minder goed voorzien, ditmaal, dan gaandelyk, ten gevolge van de belang! aankoopen, Donderdag cn Woensdag gedaan door de groote Duitsehe kooplie Er wordt veel geklaagd over gebrek goede paarden, wat het aanhoudend st) der prijzen voor gevolg heeft. De markt voor hoornvee was goed zien. De melkkoeien vinden altyd go aftrok en worden aan goede prijzen kocht. De prijzen der varkens «n viggens vast de viggens golden tot 30 fr. looper werden aan 45 fr. verkocht. Er werden 69 wagons paarden gel in de statie, waarvan 35 voor Duitschl 29 voor het binnenland, 4 voor Franl en 1 voor Holland. Australisch bevroxen vleesch. is gebleken uit twee verslagen v»t Engelsche Local Gouvernment Board Londen, opgesteld door de geneesli» Mac Fadden en Loiper, dat het vleesch, dat in yskassen uit Autrslii,

De Denderbode | 1911 | | pagina 2