Nieuwjaarsgiften Droomen is bedrog. La Documentation Calholique Bedevaart naar Lourdes Godsdienstige Kronijk. Uurtabel der Missen Zondagrust. Wij Verzekeren Borstsiroop Depratere Frankrijk. Fooren, markten en openbare verkoo- pingen van rundvee en verkent zijn ver boden, alaook het verkeer van rundvee en verkens. De invoer van Hollandsch en Duitsch vee in België, langs de tolkantoren der besmette streek, ia geschorst. Dank aan de krachtdadige maatrege len, door het Gouvernement genomen, ia België «edert vele jaren bevrijd ge bleven van de muilplaaglaat ons hopen dat de bevoegde overheid ook ditmaal de besmetting zal weten tegen te hou den. In België zijn 5 gevallen vast gesteld i in de provincie Antwerpen, 3 in Brabant en 1 in West-Vlaanderen. Alle maatregelen zijn genomen. Wat verstaat men door al- COOlisme Door alcoolisme verstaat man het overdreven, overmatig gebruik van den alcool. Zeggen wij tol groote oneer van ons land, dat België ongeluk kig den eersten raDg bekleedt voor wat aangaat het gebruik van gealcoliseerde dranken eigenlyko sterke dranken en bieren. ln 1900 werden in Belhië niet minder dan 697.037 Hl. alcool gedistileerd en het bier met millioenen hectoliters ge brouwd. Hierbij dienen gevoegd de ontzagelijk groote hoeveelheden vreemde dranken die jaarlijks ingevoerd worden. Die groote plas alcoolbevattende dran ken wordt grootendeels ingczwolgeu in de drankhuizen welke in België als pad destoelen oprijzen. In 1838 telde België slechts 48.319 drankhuizen, en in 1910 100.414, waar geene zoogezegde sterke dranken gedronken worden, en 111.049 waar er alcool bediend wordt, 't zij te zamen 211.463 of 1 op 33 inwoners. En Groene Pie vindt dat er nog her bergen te weinig zijn Welk eeue schande voor ons, wanneer wy die cijfers stellen tegenover de sta tistieken van de naburige landen. Frank rijk telt 1 herberg op 100 inwoners; Holland, 1 op 173 Engeland, 1 op 190 Duitschland 1 op 215 Noordwegen 1 op 6,600. Alleen te Brussel zijn er vier maal meer herbergen dan in Noorwe gen. Domkoppenkroniek De ka tholieken zijn bepaald domkoppen, ei hunne scholen dompersscholen, dat is uitgemaakt. De uitslag van den wedstrijd tusschen jongelingen die hunne hoogeschool-stu- diën voltrokken hebben is openbaar gemaakt. Op 17 bekroonden zijn er 7 van de hoogeschool van Leuven de anderen zijn van de Staatshoogescholen van Gent •n van Luik. Wat de twee vrije geuzenhoogescho len betreft, het getal hunner bekroonden ia... zero. De Vrijmetselaarshoogeschool van Brussel krijgt nochtans 40.000 fr. hulp geld van de stad Brussel, 25.000 frank van de stad Antwerpen en 200.000 fr. van de provincie Braband. Leuven krijgt niets. De reisduiven in het leger. De minister van oorlog heeft besloten aan al de ruiterij regimenten en de wiel- rijderskompagnies van het leger man den te bezorgen om duiven te vervoe ren. Deze manden zullen als ransels op den rug gedragen worden. Men wil vaD in vredestijd af, het personeel dat meer te mogen nemen oft kiesen eenige oversten uyt vremde landen raaer dat *y moeten staen onder hunnen bisschop en daerby kiesen visitators die de kloosters zullen visiteren, ende daer eenige fauten syn sullen die aen den bisschop over- draegen etc. allyd schyut het dat hy geenen paus en wilt kennen. Kinderenbeseherming. Het bestuur van het Weldadigheidsbureel van Antwerpen, heeft den wensch uitgedrukt, in don huidigen Kamerzittijd het w etsvoor stel te zien bespreken, tot bescherming dor kinderen, neèrgelegd door M. Lejeune en volledigd door M. Hector Denis. Het bestuur vraagt dat oradat er geeno wetgeving in België bestaat welke het verval der vaderlijke macht regelt, en dat zoovele ouders onwaardige opvoeders zijn van hunne kinderen. Een droef teeken des tijds Wegnomen van p<>- ti'Ool Het is niet zelden van belang den onaangenamen reuk, welke aan petroleum eigen is en die zoo lang blijft hechten aan vaten en allerlei voorwerpen, waarin deze stof bewaard is geworden, weg te nemen. Reeds dikwyls had men daartoe verschillende middelen beproefd, doch steeds met een vrij ongunstigen uit slag. Thans wordt een middel aaneegeven dat uitstekend moet voldoen en alle sporen van reuk doet verdwijnen namelijk een meng sel van kalk en melk met eene zeer kleine hoeveelheid chloorcalciura. Hiertegen is pstreoleum niet bestand. DOOR liet syndikaat van de Leu- veiische apothekers is een verzoekschrift naar de Kamer gezonden om te vragen dat het wetsvoorstel Woeste, betrekkelijk den verhoop van zekere geneesmiddelen, gedu rende dezen zittijd zou gestemd worden. geroepen is om i te uemeu aan de verkenningen door officiers, in mobili satietijd gedaan, oefenen voor den dui vendienst. De militaire duivenkijkers hebben reeds eene hoeveelheid manden ontvangen, alsook toebehoorten, zooala draagkussens met riemen, graanzakjes, drink- en eetbakjes, buisjes voor depe- cheD, bijzonder papier voor de berichten door de duiven over te brengen, enz. De nieuwe mode. Na de strop- rokken, zouden de Parijzer modema kers nu het vrouwvolk een soort van broekrokken of rokbroeken willen doen dragen eene lange mammeloeken broek, overdekt met een gesplitsteu rok Als de vrouw blijft staan, ziet men de broek niet, doch als zij voortstapt of •ene trede opklimt, dan heeft ze met die mode iets weg vau een mislukten zouaaf. Te Parijs bad men reeds eenige mamezellen met die nieuwsoortige klee- ran zien pronken, en verleden week te Brussel ook eene, doch zij hadden zich nog niet al te zeer doen opmerken. Zondag nu moest de kluchtige mode officieel ingehuldigd worden op de groo te peerden koersen van Auteuil bij Parijs. De mamezelleD, die er meè voor den dag kwamen, hebben echter geen bijval gehad, integendeelzij werden door het publiek deftig uitgelachen en zelfs uit gefloten. Daarby, vele vrouwen hebben die mode toch niet noodig om do broek te dragen. Oude geschiedenis. 1781. ln de maeud 9bre heeft onsen koyser, (Josephus II, de keizer-koster genaamd) •en edikt gegeven by forme van tulle- rantie van alle secten van geloove in syn erf lauden te mogen etablisereu tempels ofte bidhuyseu bauwen nogtaus sonder tborens, kloek en ofte deuren geen gelyk aen eene kerk deure en ook te mogen komen tot alle civile bedieniu geu December 1781. In dese maend beeft onsen keysar de vreye schipvaert door Gend gepermitteert, 1789,wederom als vooren Ook heeft by geboden aan alle houwe- lyken die over eenig beletsel moesten dispensereu van geen voorder te haelen als by de bisschoppenIder in 't syno souder te mogen gaeu by den nuntius, ook by deu paus op des boete van geld en dat het de bisschoppen moeten doen voor eeuen geriugeu piys. 1789 alles wederom op den ouden voet. In deso maend December heeft onsen keyser ook een edikt uyigegeven waar by verboden wordt van geene cloosters voor des» Paus. Plaat?elijkComiteit der Dekenij vanAalst, onder het Eer«-»oor«itter*ahap T»n den Z. X. H. Kanunnik RoeUndls, pestoor-deken en den heer Graaf Camiel Liinart, en het Voorxitterschap >an den heer Graaf Eduard Gléniieon en dec heer Baron Lodewijk de Béthune. Zevende inschrijvingslijst Vorige lyst fr. 1823.45 W. Phlips Collin, Aalst. Voor eene bijzondere intentie P. B Aalst, Arthur Collin. Voor de volko- mene genezing van ons kind, Gustaitf Callebaut, om te vol- herden in deugd en godsvrucht Samen Fr 1811,45 kien kan ook de inichrijvingen zenden aan het Bureel Tan ons blad of aan den Secretaris Tan het Comiteit, M Petrus Yen lfufel, Sinte Annastraat, 38, Aalst, of aan U. Joris YemU Putte, Penning- 1 ran den Bond der Belgische Dsgblad- Korte Zoutstraat, 37, Aalst. Onder dezen titel doet Het Handelsblad te recht 't volgende bemerken Het ministerie dat in minder dan zes weken door de oppositie ging omverre- geblazen worden, staat al vaster en vaster op zijne voeten En nog nooit is eene oppositie zoo her haaldelijk verplicht geweest hulde te bren gen aan het wijs en bezadigd beleid van een gouvernement als nu het geval is. Het wordt dagelijksch brood eergiste ren en gisteren is het nu de minister v"an arbeid die weer liet voorwerp is geweest der loftuigingen zijner tegenstrevers. De socialist Maroillo is gisteren zoover gegaan de veronderstelling te maken dat M. Hubert nog verscheidene jaren minister zou blyven. Dat bewijst dat M. Maroille een helder doorzicht heeft, en hij bewees dat overi gens eene tweede maal want, toen do linkerzij zijne profecij met een algemeen geroep van i neen noen 1 onthaalde, keerde hij zich tot zijne vrienden, zeggen de - Laat ons nu toch onze wonsohen niet voor werkelijkheid nemen In andere woorden droomen is bedrog De liberale linkerzij vooral protesteerde, maar do uitroep van M. Woeste zal her haald worden door ieder die nuchter over de toestanden wil oordeelen Wel gezegd Revue hebdomadaire de la Presse A lire au dernier numéro do la Documen tation Catholique: Ce que veulent les syndicats chrétiens. Conceptions religieusos do la Jeunesse libérale. Lo Péril clerical. La Dé- fense des classes moyennes. Un exera ple de la Progression des charges pesant sur l'industrie belgo. Annuaire df l'enseignement catholique. Veritas Ligue antimagonique. Textes et faits a retenir.Missionnaires et Rationahstes au Congo. Les milliardaires américains et le Peuple. Bibliograpbie. La Documentation Catholique parait chaque semaine sur 16 pages au moans. Un an 6 francs. Le numéro 20 cen times. Abonnement d'essai fr. 1,50 pour douze numéros. Numéro spéciinen gratuit est envoyé sur demande adressée au seciétariat, 59, rue Rubens, a Schaarbeek. van 23 tot 31 Mei. De Sermoenen zulli gepredikt worden door den E. P. Hubert der Carmelietenorde te Brussel. Verzoek de inlichtingen te vragen aan den Eerw Heer Parot, Bestuurder te La Louvière. De Nationale Belgische Bedevaart der Meimaand naar O. L. V. van Lourdes, onder het eere-voorzitterschap van Z. Em. de Kardinaal Mercier, zal plaats bobben van 23 tot 31 Mei 1911. Voor inlichtingen en inschrijving zich wenden tot den lieer Oscar Vermeersch. notaris te Dendermonde, alsook bij de correspondenten vermeld op de plakschrif ten. De arme zieken moeten hunne aanvraag doen voor den 10 April, aan den heer Dr De Jongh, te Sint-Truiden. PRIESTERLIJKE BENOEMING. Zijne Hoogweerdigheid heeft bestuurder benoemd van bet hospitaal to Loochristi, den E. H. Alfred De Winter. 10,00 5,00 2,00 1,00 •ehrijTi in de parochiale Kerken van Aalst. Kerk van Sint-Martinus Zondagen 5, 6, 7, 8, 9, 11 ure. Weekdagen 5 1/f, 6, 6 7, 7 '/«i 8, 10, ure. Kerk van St-Joseph Zondagen 5 7, 8 l/*, 9 '/*- ure- Weekdagen 6, 6 Vii 7, 8, ure. Kerk van Mylboke Zondagen 5. 6 7t> 7 i/t, 9, ure. Weekdagen 6, 7, 8, ure. STAD AELST. Ouderdomspensioenen. De ouderlingen, geboren in 1843. 1844 en 1845, welke tot hiertoe nog geene a;ui- iy indienden tot het bekomen van de toelagen van fr. 65,00 voor 1911, worden door bezonder machtiging van den Heer Minister van Nyvcrheid en Arbeid toege laten deze nog aan te vragen tot 28 Fe bruari aanstaande. De aanvragen worden aanvaard ten Stadhuize, Bureel der Werkbeurs, alle werkdagen van 9 tot 11 ure 's morgens. ZlL\ I UI N JlTBICLFEEfeT VAN DEN Katholieken Werkmanskring van Aalst Sedert 20 Februari 1911 is deze volks maatschappij, welke zooveel goeds stichtte onder den werkmansstand onzer dierbare stad Aalst haren 25° jaargang ingetreden. In zitting van 21 dezer, heeft het bestuur beslist, die heugelijke gebeurtenis op luis terrijke wijze te vieren, op Zondag1 30 Juli aanst. Wij twijfelen geen oogonblik, of ganech de stad Aalst zal willen meedoen met de feestelijkheden, welke te dezer gelegen heid zullen ingericht worden, en al de broedermaatschappyen van het arrondis sement en den lande door, waar onz>'ii Werkmanskring bij hoogtijd was talrijk vertegenwoordigd, zullen naar Aalst stroo men in dichte drommen, om den jubilee renden kring op dien plechtige» stond te komen groeten en toejuichen. Namenz het Beztuur De Secretaris, De Voorzitter, C. De Kegel. Bon L. de Bethune. De Bestuurder, E. H. Noterman. Kerk van Sint-Martinus van Aalsl Zondag 5 Meert in de Mis van 11 ure LiftiludiglK-ideBernioen door den E. P. NOBBE van Parys ten voordeele van het Werk der damen van Bormliertigheid. N. B. Na het sermoen zal er eene omhaling gedaan worden door de Damen van 't Genootschap. Van 'smiddags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 26 Februari 1911, M. Callebaut, Boter markt. Allerhande nieuws. AALST. Notariaat. De heer Karei De Vis, eandidaat-notaris te Aalst, is bij koninklijk besluit van 14 Februari notaris benoemd te Aalst in vervanging van den heer E. Eeman, overleden. Proficiat Spiegels, Kad«rs, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek J\. yvaert, Werf, 3, AALST. Gi-m«>«>nt<- Wieze. De Kalvakade gaat uit. Wanneer Op vasten avond Dijnsdag 28 Februari aanst. Op dien dag naar Wiese daar is vreugde en vermaak. Drama'Vanjaloerschheid te Lede. (Nadere Bijzonderheden). Maandag namiddag is het parket van Dendermonde, te Lede een onderzoek komen doen, betrek kelijk de moordpoging gepleegd door De Ras, op Marie Soetens. Het slachtoffer, alsook de getuige De Smet werden langdurig ondervraagd. Marie Soetens herbergierster, is sedert 6 jaar weduwe mot 2 kinderen, waarvan het oudste 13 jaar is. De Ras is 40 jaar. Haar toestand is betrekkelijk goed de dader blijft aangehouden. Eer auil België. Alle geneeskundig* handboeken, stippen de Waltliéry Pil aan (Belgisch voortbrengsel) als ideaal purgeermiddel en als onfeilbare remedie tegen de gal, slijmen en wrang heden van T bloed. Een werkman van Nederhasselt was aan den arbeid in eene weide. Na eene korte afwezigheid stelde hy met verbazing vast dat zijn gilet, welke verscheidene waarden bevatte, en nevens de baan was blijven liggen verdwenen was. Eeue klacht is in gediend. De 18 jarige Jule9 De Turck van Ophasselt, zoon van Jan Baptist De Turck- Machtelinckx, werd zoodanig verminkt door het springen van den motor der maal derij, dat hij daags nadien overleed. De droefheid der ouders en familie is onbe schrijfelijk. Tii OostPiule. Vijf |ani-la«or.-Wij spraken op tijd en stond over de genezingen verkregen door de P'oster Pillen te Oostende. Een nauw keurig onderzoek versterkt ne g de gemel de feiten. Den 28 December 1904, zegde ons Me We Timmerman, Hospita al straat, te Oostende Sinds twee jaar leed ik aan zulke scherpe nierpijnen, dat ik niet inecr kon bukken, noch het kleinste werk doen zoiider vreeselijk te lijden ik had zweotin- gen, rillingen, mijne voeten en handen waren altijd ijskoud, ik was zondor eet lust en verteerde moeilijk mijne nachten waren slapeloos en reeds by 't opstaan was ik afgemat. Ook was ik zeer gelukkig eene groote verandering te bestatigen van af de eerste dagen verpleging met de Foster Pillen (verkocht in de apotheek De Valke neer te Aalst). Naarmate dat de pijnen verminderden, had ik geene hoofdpijnen noch duizelingen meer en weldra was ik zoo wel genezen dat ik mijn werk doen kon zonder de minste moeito. Den 1 April 1910, voegde M* We Tim mermans er bij Ziedaar meer dan vyf jaar dat ik goene enkelo kwaal meer ge waar werd en waarvan geen enkel middel my verlostte alleen de Foster Pillen ver mochten mij te genezen Rugpijn duidt aan dat de nieren bedreigd zij» men moet dus zonder dralen de Foster Pillen nemen om erge gevolgen te voor komen, opzwellen der leden, waterzucht, graveel, steen, rhumatiek, en zelfs nood lottige inwikkelingen langs het hart, die soms met eene onherstelbare snelheid te werk gaan. In alle apotheken in 't algemeen feischt do h.tndteekening «James Foster 3fr.50 de doos, 19 fr. de zes, of vrachtvrij tegen mandaat Ei gelsche Apotheek van Ch. Dclaci e, 64CoudenbergstraatBrussel(3) Nog de Ninoofsche bende. - Do poli ciecommissaris van Ninove laat geen dag voorbijgaan, zonder inlichtingen in te zamelen, zoodat de ganscho bende dieven en misdadigers weldra achter slot zal zitten. Nu is het ook bekend dat die kerels de kasteelen rond Brussel gingen plunderen, byzonder te Linki beek, Ganshoren, enz. Bekentenissen zijn alreeds gedaan door S. Het is dezelfde bende, die ook liet kasteel bewoond door M. Moyersoen, volks verte gen woordigei- te Aalst, bezocht naar liet schijnt zijn zij niet vreemd aan den diefstal bij den juwelier Boone te Aalst. Er woidt ook in de streek veel gespro ken over oenen diefstal van 40,000 fr., waarvoor een persoon thans nog in di gevangenis zitMen zegt dat deze som nog ergens te Iddergem moet verborgen zitten. Nieuwe aanhoudingen worden alle ston den verwacht. Het incognito onzer Vorsten. De gemeenteoverheid van Rapalo, in Riviera du Levant, heeft op de muren der stad plakbrieven doen uithangen om de Belgi sche vorsten te begroeten. Ziehier den inhoud van dat plaakkaat - Burgers van Rapalo, Sedert twee dagen heeft Rapalo de eer, HH. MM de Koning en de Koningin van België te herbergen. Wij zijn fier aan de Vorsten van het nijverig Belgische volk bo lijdbaar voor beeld van handelswerkzaamhoid en staat huishoudkundige verhevenheid onze bewondering en onze erkentelijkheid te betuigen. Wij wenschen dat de zachte verkwik kende wind der Tigullio golf, onze prach tige hemel, onze rchilderschtige bergen en onze levendige symphatie, onze doorluch tige gasten op onze stad zal verslingeren, en hun vei blijf in ons midden veraangena men. Mochten zij den wddadigen invloed ondergaan welken fier al onze bezoekers gevoelen, II Sindaca Arv. Lorenzo Ricci. De Koning en de Koningin hebben zich in het Keizerlijk Hotel van Santa- Margherita, op enkde kilometers van Ra palo gevestigd. Het klimaat is er buitenge woon aangenaam, en voor het oogenblik is liet daar uitstekend. Woensdag namiddag, rond 1 ure kwam een landbouwer met eene koe langs de K.isteollaan to Gent in de richting der Dampoort gegaan, toen het beest door het geluid der sireen van cenen voorbijrijden de automobiel, verschrikte on op hol sloeg. De landbouwer w erd ten gronde gewor pen en de dolle koe liep voort en kon slechts nabij de Dampoort door twee voor bijgangers ingehouden en overmeesterd worden, nadat zij nog eenen wielrijder ten gronde had geworpen. Gelukkiglijk kwamen de geleider en wielrijder er met schrik en lichte verwon dingen van af. In de Leeuwstraat, te Gent, is de 38 jarige Octaaf Piero, wever, van Wette- ron afkomstig, Maandag avond door een onbekende auto omvergereden en zoo erg gekwetst dat hij eene uur nadien in het hospitaal van Gent overleed. i! Nabij de Rijkestraat, te Oostakker, is Maandag avond door den stoomtram, uit Saffelare naar Gent komende, de 23jarige landbouwersknecht Adolf Braecke, te Oostakker wonende, doodgereden. Braeke was uit zijnen dienst weggegaan en was een beetje bedronken. Het parket van Gent is ter plaatse ge weest. Het is bewezen dat Braeke op de riggels moet te slapen gelegen hebben. Men vond zijn hoofd in eene gracht. Te Anderlecbt is denkelijk ter oorsake van den heviger wind, een onvoltooid huis ingestort. Gelukkig gebeurde het ongeluk, terwijl de werklieden afwezig waren, om te gaan middagmalen. In de hoofdstad heeft men, om ongelukken te vermijden, hot park moeten sluiten. Een omvallen.lt! boom had langs de Paleisstraat te afsluitingsgnl- lie verbrijzeld. volkomene genezing in 8 uren van den Afloop of 'tSchijt der kalvers en veulens door het Amerikannsche Poeder Dkpr atere nu Constipogene genoemd. Eene en ele doos is voldoende, om verscheidene dieren te redden en het kost maar een frank: Te bekomen in alle apotheken, namenlijk te Aelst, bij De Vallceneer en Calltbaut. Woensdag namiddag heeft ts Ant werpen een droevig ongeluk plaats gehad op n. 38 der Mexicodok. waar de stoom boot Homereus gemeerd ligt. Twee matroxen van gemeld schip waren de verf van de buitenzijde van de stoom boot aan 't afkrabben, en zaten daarvoor op eene plank die met koorden aan de ree ling was vastgebonden. Plots brak de plank midden door en de twee matrozen vielen in liet water. Al dat in den omtrek was snelde toe, met bootjes, met haakjes, enz. om de drenkelingen te •edden. Een hunnnor Georges King gehee- ten, werd spoedig vastgegrepen en terug aan boord geheschen, doch de andere kwam niet meer boven water en verdronk. Een half uur nadien werd zijn lijk opga- vischt en naar het doodenhuis, in de Korte Dijkstraat overgebracht. Het slachtoffer is de genaamde Thomas Franck, 20 jaar oud, geboortig van Liver pool. Door den policie officier Joostens is een onderzoek begonnen om de verantwoor delijkheid vast te stellen. Een schipper van Antwerpen ver scheen Woensdag morgend voor de boet straffelijke rechtbank en daar hy weigerde Voor God en Zijne Heiligen te sweren, onder voorwendsel dat hij ze nooit gezien had, werd hij op staanden voet tot 100 fr. boete veroordeeld. Dijnsdag namiddag, om 6 ure. werkte Is. De Polter, oud 58 jaren, huisschilder van beroep, wonende iri de Voldstraat, te St-Nicolaas, aan den voorgevel van het huis van M. Belpaire, in de Kasteelstraat. Bij het aftreden der ladder, mistiapte hij zich, meenende dat hij reeds op den grond was; hy viel van eene hoogte van 2 meters, met liet hoofd omlaag, brak sicli den nek en bad eene wonde aan hot hoofd. Bewusteloos werd bij naar het gasthuis gedragen, waar hij, na de H. Olie ontvan gen te hebben, des anderendaags overleed. Hij had verleden jaar de werkmansdecoratie ontvangen voor 25 jaren getrouwen dienst bij zijnen patroon, M. Van Roeth. Hij laat eene weduwe achter met vier kinderen, waarvan de jongste nog thuis verblijft en 18 jaren oud is. Kloeke oudjes. Die vindt men nog to Stekene. En onder dezen mogen vooral gemeld worden de Wed. De Vleetchouwer landbouwster in de Polken, die de toeko mende maand in haar 99e jaar treedt Zij heeft nog haar vermaak in hare huishoude lijke bezigheden, schenkt ze.f de koffie op en stookt dagelijks de ketels vucu-.r af voor de dieren. Fianc.ics Van Daele, uit de Bormte, is jaar. Hij is nog zoo kloek, dat hij verleden zomer zelf den waterloop groef die rond zijn land ligt. Alhoewel ruim 20 minuten van de kerk wonend, houdt hy er aan, dagelijks mis te hooreu. ging in het water gevallen zijn. Hij laat eene weduwe en een zoon, die beenhouwer Brugge is, achter. Dinsdag avond gebeurde in de jon genspatronage, te Oudenaarde, een erg orkengeluk. Aan de zaal der patronage werd onlangs een vleugel van verscheidene meters bijge bouwd. Thans waren Leon Van Schoorisse, schildersbaas, in do Hoogstraat, geholpen door C/riel Ghyselinck, van Eename. en Jozef Van do Putto van Oudenaarde Markt, bezig dat nieuw gedeelte te verven. Tusschen 5 en 6 ure 's avonds, stonden twee eersten op eene stelling van 5-6 m. hoogte, Van de Putte was een paar nieters lager aan het werken. Plotseling brak de stolling en de drie verwers vielen ten gronde. Van de Putte, 26 jaar, jonkman, erd den arm boven den pols gebroken en erd na verzorging naar zijne woning overgebracht. De bras en de andere gast, ploften op den rug, geen van beiden be kwam uitwendige verwondingen, sij kloe- gen evenwel erg over inwendige pijn. Beiden werden naar het gasthuis overge bracht. De toestand van M. Van Schoorisse was Woensdag morgend bedenkelijk, een kon- sult tusschen de geneesheeren De Graeve, De Mculemeester en D« Vos werd noodig geacht. De patroon is gehuwd en vader van 4 of 5 kinderen. De toestand van Ghyselinck, die jonkman ie, schijnt insge lijks erg te zijn. W A A K 0 M kig maakt een zacht, rein gezicht, een jeugdig, iriscli uiterlijk, een blanke zac! en verblindend schoon teint. Dii alios L .-UI öe eïhfe DADA-ZEEP van Bcrgmann Sc örassseS 75 Cis. per stuk. bij Taymans DruckDrogist te Aelst. Dinsdag voormiddag was Loon Bom. jonkman, 26 jaar, loodgietersgui-t, voor rekening van mad. wed. Hilaire Hannus herstellingen aan 't doen aan de dakgoot, li meters hoog van het klooster der H. Familie, in de Kasteelstraat te Ouden aarde. Plotseling verloor hy het evenwicht en plofte beneden. Hij viel op een afdak, waardoor de slag gebroken werd, en van daar ten gronde Na de eerste zorgen door Dr De Graeve ontvangen te hebben, wei hij in bedenkeiijken toestand naar het gast- huis overgebracht. Tydens de laatste dagen zijn er te Petegem Deinze nogal wat ongelukken gebeurd, die erge gevolgen hadden kunnen hebben, maar die in 't beste gekeerd syn Inderdaad, een hoefsmid, O. Willemyns, werd bijna eenen arm gebroken terwijl hy een paard besloeg. De arm is stevig ver- bunseld. Een schilder. Emiel Van Aclite, deed zulken geweldigen val dat zijn leven in gevaar werd gebracht doer liet groot bloed verlies uil de erge wonde, welke hij aan 't hoofd bekwam. De vrouw van den kuiper Alois werd de twee voeten zoo geweldig verbrand door kokend water, dat zij op den lijdensstoel vastzit, zonder eenig werk te kunnen ver richten, en daarby veel pijn moet verduren. Voeg daarbij, dat bij de weduwe De Poorter, Wettingshoek, drie vette konijnen werden gestolen, en dat er in 't dorp wat pannen afgerukt werden, door don wind, dan is de nieuwskronijk volledig. Dinsdag met valavond tusschen 5 en en 6 uren kwam Karel-Lodewijk Van den Bussche, herbergier en varkenskoopman Maria-Aalter, per rijwiel van St. Joris, langs den tragel der vaart. Hoe het gebeurd is, weet men niet, maar toen kort daarna een andere wielrijder langs daar voorbijreed, vond hij Van den Bussche, op het grondgebied van Knesse- laere, op 80 meters van de grensscheiding van St. Joris, in de vaart liggen. Hij baalde hulp, ook de gendarmen van Aaller waren spoedig ter plaats. Do dr keling werd opgehaald, doch hij gaf geen teekun van leven meer. liet lijk werd na; zijne woning overgebracht, Men vermoedt dat Van den Bussche, op de nauwe ketsbaan, dicht bij de vaart zal gereden zijn en door eene verkeerde bewe- no|( hoesten w nneer wij openbaarlijk verklaren dat eene enkele flesch den hevigsten en oudsten hoest geneest. Al deze die Siroop Depratere genomen hebben, zijn eens om te verklaren dat haar gelijke niet bestaat en zeggen aan al wie het hooren wilt Dat is de ware goede remedie. Te verkrijgen by al de goeie Apothekers, Valkeneer en Callebaut, te Aelst. EENIG. - - Woensdag morgend, om 10 ure, kwam Jules Van Zole, Beekstraat te Bas- sevclde, met eene ledige kar mot twee paarden bespannen huiswaarts gereden. Onderweg begon een der twee paarden te steigeren de kar sloeg om, en den bak viel op het hoofd van den landbouwer, dio bewusteloosopgenomen werd, door toege snelde personen, en die naar zijne woning gedragen werd. Spoedig snelden Dr De Jonghe en de eorw. heer onderpastoor don gekwetste ter hulp maar de ongoluk- ge was te erg gesteld om berecht te kun nen worden. Van Zele is gehuwd ee vader van 10 kinderen. -Op 26 Maart zal Anna Theresia Paepe, weduwe van Jacobus Van de Casteele, landbouwster te Thorhout. haar honderd sten verjaardag vieren. Zy werd geboren den 26 Maart 1810. De ouderlinge bezit nog eene kloeke gezondheid. Een lief vrouwtje. Woensdag ver scheen voor het assisenhof der Loire de iduwe Louche, beschuldigd van moord op den avoué Rossilot. Zij hoeft de hulp van eenen advocaat geweigerd en verklaard dat zij den advoeaat. die hare verdediging dorst nemen, zou dooden. Niettemin heeft de stokhouder der advokaten van Montbri- son zich zelf met deze taak gelast. De weduwe Louche weigerde op eunige vraag van den voorzitter te antwoorden. De geneesheeren verklaarden haar ten volle verantwoordelijk en sy werd als plichtig aan moord met voorbedachten rade veroordeeld tot 20 jaar dwangarbeid en 10 jaar verbod van verblijf. Aanstonds na uitspraak van het vonnia heeft de weduwe gepoogd met een ryg- snoer den advocaat der burgerlijke party te verworgen. De advocaat kon gelukkig ongedeerd uit hare handen geraken. Men bracht de veroordeelde weg onder de kreten ter dood ter dood van het publiek. Onder de grootste ontroering werd de zitting geheven. De gewezen baronnes Vaughan, die den 18 Oogst 1910 in den echt getreden ia met. M. Durieu, heeft do echtscheiding aangevraagd. De voorzitter der burgerlijke rechtbank van Parijs hoeft de eentgenooten in zijn kabinet ontboden, ten einde, ingevolge de wet, voorstellen tot toenadering te bewer ken. De poging, tot verzoening niet gelukt xynde, zoo heeft dc voorzitter aan madame Durieu, de machtiging verleend haar echtgenoot binnen het wettig tydverloop voor de rechtbank te dagvaarden. De gewezen baronnes Vaughan en haar echtgenoot hebben zich in geselschap van hunne advokaten naar het Gerechtshof begeven. Stoutmoedige dieven waren 's nachts ingebroken in den oigendom van M. Paul Jacquard, handelaar, Hazestraat, 43, te Tourcoing. Zijn bureel was opengebroken, v?. :j*uit eene som.van 200 fr. verdwenen wus, doch geen spoor van braak werd aan de poort van het magazyn gevonden. Onlangs was M. Jacquard het alaohtoffer van eenen diefstal van obligation, de koffer waarin deze titels gezeten hadden, werd in een piscien in de Bien Jouiasancostraat teruggevonden. Vermoedens vinien dan op den magazij nier, de 35ja 3 Irenée De Rjnck, woon achtig te Moeakroen, Couetstraat, 80, en eene bijzondere waakzaamheid werd inge steld. Toen de policiekommissaris Maandag morgend den tweeden diefstal veruam, deed hij den magazijnier aanhouden, die door vragen in het nauw gebracht, volle dige bekentenissen deed. Hij is ter beschikking van het parket gesteld.

De Denderbode | 1911 | | pagina 2