Stadsloten. DITJES en DATJES. LaDocumentation Catholique Rechterlijk Kronijk. Nieuwjaarsgiften Hoogeschool Uitbreiding O.-l.-Vr. van Lourdes Uurtabel der Missen Luisterrijke Tooneelfeestii) \Y etl'-lijke besluiten.' Allerhande nieuws. Wij Verzekeren Borstsiroop Depratere 1 Frankrijk. Er is in ons blad geklaagd over de daling in den koers derstadsloten en de klagers hebben gelijk. Maar men moet de redenen en de oorzaken dezer daling eens opzoeken en dan zien hoe er in dezen toestand te verhelpen is. Eerst heeft men de loterij der Tentoon stelling van Brussel, waar men een lot voor 1 fr. kon koopen en de kanseu beter stonden, want al de loten werden uitverkocht. Dat is 't geval met de stadsloten niet. Neem, b. v. Brussel. Daar had de stad vele loten van 1905 ingehouden en, zoo als wij gemeld hebben, heeft zij over eenigen tijd nog voor 2 millioen loten aan S8 fr. afgestaan aan do bestiering der godshuizen. Dit noemt men een cadeauke want ze trekken nog omtrent 6 maand den intrest. Hoe wilt ge dat de loten niet dalen Ten tweede hebt ge de Antwerpsche leening van 1903, die slechts aan 91 fr. 20 staat en waarvan de stad zich ook een aanzienlijk getal loten heeft voorbe houden. De steden zijn zelf mee de oor zaak van de daling der koersen in stads loten, want de raenschen ondergaan niet graag zulke fopperij, hoe geoorloofd zij ook weze. Inderdaad al die loten deelen meè in do trekking en dè kansen, die de stad heeft van prijzen te winnen, hebben de kleine koopers minder. Ze koopen dus eenvoudig niet en de koersen zakken men begrijpt dat de menschen, die zware verliezen lijden, protesteeren. Ook zullen in de toekomst de stadsleeningen moeilijk geplaatst geraken, als er geen verandering komt in dezen toestand, die zeer noodlottig is voor de kleine koopers. (Handelsblad). Portugal. Kerkvervolging. Het voorloopig bewind in Portugal gaat meer en uioer den weg der kerk vervolging op. Men weet dat er ver- scheidene pastoors aangehouden wer den, omdat zij op den predikstoel den herderlijken brief der Portugeasche Bisschoppen hebben voorgelezen de vrijmetselaarsregeering heeft nu laten weten dat geen enkele der aangehou- dene priesters in vrijheid zal gesteld worden, zoolang gansch de geestelijk heid zich niet onvoorwaardelijk aan de republiek heeft onderworpen, 't Is dus een echt schrikbewind dat ingevoerd wordt. Wat meer is, de regeering is van zin eene wet op de scheiding van Kerk en Staat te doen stemmen en te dier gele genheid al de jaarwedden en pensioenen der geestelijkheid af te schaffen, wat een diefstal zou zijn. P.o.nerkt wel, Lanngenoten Medebur gers, dat zoo de liberalen en socialisten hier te lande meester worden, wij de zelide wraakroepende schandalen zullen zien gebeuren. "%Vïjai*OTr» bestrijden wij. Katholieken,het verplichtend onderwijs? Wij bestrijden dit stelsel omdat het noodlottig zou ziju voor den R. K. Godsdienst die wij belijden, noodlottig ook voor onze partij. Het zou noodlottig zijn voor den R.K. Godsdienst indien de liberalen en socia listen hier de meesters moesten worden Het zou noodlottig zijn voor onze part:.; omdat het niet toepasselijk zou zijn in een groot gedeelte des lands. Ziedaar waarom wij, Katholieken,liet verplichtend onderwijs verstooten. De Drukpers. Hoeveel Katholieken treft men niet aan, die men, vooral op de treinen, met liberale of joodsche dagbladen in handen ziet Weten ze dan niet dat zij hierdoor de drukpers ondersteunen van de gezwo ren vijanden van onze R. K. Religie Begrijpen ze dan toch niet dat ze die vijandige Drukpers door hun geld, door hun voorbeeld ondersteunen Cremieux, de voorzitter van de» Joderbond, zegde up eene vergadering Wij hebben slechts een wapen Doodig. De Drukpers Als we de o drukpers hebben dan veroveren wij de gansche wereld. Het geld en de achting komen maar op de tweede plaats... Maak u meester van de Drukpers en het overige zal u volgen. De joden hebben maar al te wel aan dien wijze raad gehoor verleend. Bijua in alle landen zijn ze de meesters van de grootedagbladen. Ziedaar wat hun de macht geeft om naar willekeur keizers en koningen te doen beven, de christe nen te doen vervolgen, de beurs te doen zwendelen, crissisen te verwekken en groote Mogendheden naar huonc pijpen ie doen flikkeren De Duitsche huisvrouw. Een Fransche briefwisselaar van het Parijzer blad La Croix schryft aan dat blad het volgende over <lc Duitsche huisvrouw Jk moet erkennen dat de Fransche huisvrouw onder menig opzicht benaden de Duitsche huisvrouw staat. Dat komt wellicht daarbij dat de Duit sche opvoeding beter geschikt is dan de Fransche. In de hoogere scholen voor jufFers ont vangen de leerlingen een zeer verzorgd onderwys. "Vooreerst er zyn geene inwonende leer lingen. In al de Duitsche scholen is enkel de dagschool in voege. Vervolgens, weinig of geene lessen in den namiddag, het onderwijs wordt gege ven van 8 uro 's morgends tot 1 ure namid dag. Weinig huiswerk, weinig aan te leeren lessen, veel leergangen, veel gesprekken over de meest verschillende onderwerpen. Dat stelsel heeft wellicht het nadeel weinig plaats over te laten voor persoonlijk werk en opporvlakkig te zyn. Noehtans treft men weinige Duitsehe juffers aan die niet een weinig Fransoh en een weinig Engelsch spreken. Zij hebben zelfs een zeer goede Fransche uitspreak. In zekere groote steden zooals Berlijn, Hamburg, Frankfort aan Mein, leeren de jonge dochters ook dc keuken in scholen, die terzelfder tijd als restaurant dienen voor een uitgelezen publiek. Zoo leeren zij een huishouden bestu ren. Het FranBche stelsel, naar het pen- sionnaat te gaan is van Frankrijk naar België overgewaaid vooral in Vlaanderen geeft het allerslechtste uitslagen. Mude geschiedenis. 1782 Juny lil dese maend is te Meire gestelt eenen koren wint molen door.... Callebaut maelder tot broek ook is er ge- stelt eenen tot Vleckem. July. Den 10e deser is tot Aelst ge- passeert den zone van de charrine van Rus- lant met syn vrouwe komende uit Vranryk verselt door onse gouvernante en gouver neur prince en princesse, den minister en prince de ligne en veel ander groote en soo naer Brussel, des anderen dacgs nog veel koetsen van hun gevolg, en twee daegen dacr naer den broeder van den Konink vun Engelant. September. In dese maend is er een placaert, van den Keyser uyt gegeven met de permissie van ouille kolen te mogen zoeken tusschen de stad Doornyk en Oudc- naerde, en tot twee mijlen brcede over weder seyden van de Schelde. Desen zomer is de Capelle van O. L. Vrouwe tot Aelst op de werve opgebouwt, synde d'oude Capelle afgebroken. SI I, liet Nclioolsehip is gesignaleerd geweest aan de Sa£u3a Engelsche kustOp 12 Maart te 7 uren 's morgens te Dungeness, (op sleeptouw)denzelfden dag om 1 uur na middag te Beachyhcad, (op sleeptouw). Op 14 Maart om 1 1/2 ure 's morgens te Lizard, (onder zeil). Cartel. Te Gent is het Cartel tusschen liberalen en socialisten afge scheept en nu blijkt het dat het ook in Brussel afgekeurd wordt Inderdaad op een schrijven van de As sociation libérale die het sluiten van een Cartel met de socialisten aanbeveelt, ant woordt de Ligue libérale ...Wij meenen echter den door u aange- duiden weg niet te kunnen inslaan en wij hebben u des aangaande herhaaldelijk onze zienswijze doen kennen. Zonder tc ontkennen dat het Cartel door plaatselijke omstandigheden in zekere dee len van het land kan gerechtvaardigd wor den, blijven wij overtuigd dat het te Brus sel nadeelig zou zijn voor de liberalen en ze veel stemmen zou doen verliezen. Ook al weèr eens afgescheept I>j»i de wereld goed of kwaad van ons spreke wat is er daar aangelegen dewijl er toch geen staat te maken is on de wereld en hare beoordeelingen. Zegt zij goed, dit goed komt van God en keert tot hom terug. S. Jozef van Cupertino. Het lot van 200.000 fr. Wij hebben gemeld, dat het comitfit der ten toonstelling het betwiste lot naar het par ket heeft gezonden, omdat er twijfel be staat of 't wol echt is. De winner van den prijs, zegt La Meuse is een gewezen glasblazer van Vaux-sous- Chêvremont, M. Baiwir. De postmeester van Chenée zegt dat er aan de echtheid van het briefken niet te twijfelen valt. Hy had het boekje met loten naar de postmeesteres van Vaux-sous- Chêvremont gezonden en deze bad het later gedeeltelijk onverkocht teruggestuurd. Toen overhandigde hij het aan eenen briefdrager en deze verkocht het prijswin nend nummer aan M. Baiwir. v Een besluit van den minister \ig van Binnenlandsche Zaken beslis? jif dat de uitslagen der miltcianen van pCV de lichting van 1911, aan de mili- taire overheid zullen overgemaakt worden van af 27 Maart. De goed gekeurde milicianen zullen van dien datum af. op vaste tijdstippen, vastge steld door de Gouverneurs in akkoord met de provinciale Commandanten, zich ter uittrekking moeten aanbieden. Revue hebdomadaire de la Presse. A lire au dernier numéro de la Documen tation Catholique Les Fiches a l'armée. L'Unité de la race humaine. Socialisme et oervage. Le citoyen Anseele. Les Scandales clé- ricaux. Socialistes et libéraux ne sont pas même d'accord sur la neutralité sco- laire qu'ils veulent nous imposer. L'His- toire de l'Enseignement en Franco. Tendance libérale. Qu'est ce que lo Socialisme?La Pieuvre Biblio graphic. Lu Documentation Catholique parait chaque semaine sur 16 pages au mo'ns. Un an 6 franc--. Le numéro 20 cen times. Abonnement d'essai fr. 1,50 pour douze nuraéros. Numéro specimen gratuit est envoyé sur demande adressée au sccrétariat, 59, rue Rubens, a Schaerbeek. RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Vechtpartij.Remi De Troyer, werk man te Meire, voor slagen aan Omer D'Haens, 1 maand, en het betalen van 150 frank aan de burgerlijke partij. Diefte met braak. - Edward Meert, handwerker te Aaist, heeft ten nadeele van zijnen broeder Valère 200 fr. gestolen. 3 maand bij verstek. Messteek. Emmanuel De Petter, vaartwerker te Aalst, voor eene messteek aan Jozef Van Impe, 2 maand en 50 fr. voor den Paus. PlaatselijkComiteit der Dekenij van Aalst, onder hol Eere-voorzitterschap van den Z. E. H. Kanunnik Roelandls, pastoor-deken en den heer Graat Camiel Liinart, en het Voorzitterschap van den heer Graaf Kduard Glénisson en den heer Baron Lodewijk de Balhnne. Negende inschrijvingslijst Vorigo lijst fr. 1849.45 Onbekend Fr. 6,00 Liedekerke, F. G. Ter eere van den H. Antonius van Padua 1 00 Samen Fr 1856,45 Men kan ook de inschrijvingen zenden aan het Bureel van ons blad of aan den Secretaris van het Comiteit, M Petrus Van Hu fel, Sinte Annasiraat, 26. Aalst, of aan M. Joris Vand-t Putte, Penning meester, lid van den Bond der Belgische Dagblad schrijvers, Korte Zoutslraat, 37, Aalst. KATHOLIEKE VLAAMSCHE AALHT. 2' Afdeeling-Lessen voor het volk. Ai Op Zondag- 19 Maart 1911, om 5 1/4 uro 's avonds, in den Kath. YVerk- manskring, Zonnestraat. Voordracht, door den heer Frans Boeykens, student in de Rechten te Leuven. Onderwerp Een werkman uit den ouden tijd. Bi Op Zondag- 19 Maart 1911, om 5 14 uro 's avonds in den St. Jozefskring, M 'uWchettestraat. Voordracht, door den heer H. De Veyider, M disch student te Gent. OnderwerpOns bloed. BELGISCHE BEDEVAARTEN naar naar het H. Hert van Montmartre te Parijs en O.-L.-Vrouw van Zegepraal, stilstand te Orleans en Bordeaux. Eerste trein, van 8 tol 16 Mei 1911 Tweede trein, van 1 tot 9 Augustus 1911, onder de geestelijke leiding van den E. H. Beulens, Pastoor van het Heilig-Hert, te Brussel. Voor nadere inlichtir.gon zich te wenden tot M. Alfred Francois, 45, Noordlaan te Brussel, en tot M. C. Vande Putte Goos- sens, Bureel van De Denderbode 31, Korte Zoutstraat te Aalst. in de parochiale Kerken van Aalst. Kerk van Sint-Mwtinus Zondagen 5, 6, 7. 8, 9, 11 ure. Weekdagen 5 i/i, 6, 6 1/3, 7, 7 1/2, 8, 10, ure. Kerk vail St Joseph Zondagen: 5'/s, 7, 8 l/s. 9 '/s, 11 ure. Weekdagen 6, 6 '/z> 8, ure. Kerk van Mijlbeke Zondagen 5. 6 l/°. 7 t/s, 9, ure. Weekdagen 6, 7," 8, ure. GEMEENTE MOORSEL Koninklijke Harmonie St- Cecilia. op Maandag 17 Aprii. (2en Paaschdag) en Zondag 23 April 1911. Men zal opvoeren Vitu-CHU'r TEii Transvaalsch drama in twee doe len en vier bedrijven en vol< t Pil t- y*> 1 blijspel met zang in één bedrijf Gordijn om 4 uren zeer stipt. De feesten eindigen voor het. vertrek van den laatsten trein. Zie programma. VERLEDEN ZONDAG gaf den Norw Pater Stracke, in de ruime zaal van don Katholieken Werkmanskring eene Voor dracht over Volksontwikkeling. De gevierde spreker riep er aller aan dacht op in en bewees dat geestontwikke ling hoogst noodzakelijk is tut heropbenring van ons Vlaamsche volk cn voornamelijk van onze Vlaamsche arbeiders. Geleerd zijn is eene dringende noodzake lijkheid, die is zoo noodig aan den geest als voedsel aan 't lichaam. Reeds\is veol gedaan voor 't lichamelijk welzijn van den werkman 't wordt tijd dat men zijn verstand ook ontwikkele. Daarvan hangt zijne lotsverbetering groo- telyks af. 't Is van groot belang voor u, werklie den, 't wordt hoog tijd dat gij uit de duisternissen der onwetendheid opstaat. Gij moogt niet langer, zooa's Pater Stracke het zoowi-1 zegde, den kaas van uw brood laten stelen. Gij moet zorgen dat de groote loon n die nu aan vreemde arbeiders hier te» 1 inde worden uitbetaald in uwen geldbeugel terecht komen. Alleen door degelijk onderwijs, ernstig vakonderricht zult gij er toekomen. Volgt dus tot uw eigen welvaart van af Zondag 19 Maart en volgende de lessen welke duur T toedoen der Kutkoliehe Hoo geschool Uitbreiding in den Katholieken Werkmanskring om 5 1/4 ure stipt zullen gegeven worden. 'I Land van Riem Met veel lof hoorden wij deze week spre ken over de vertooning van 't Land van Riem. Zelden woonde men in onzen Schouwburg dergelijke welgeslaagde op voering bij. Deze tooneelmaatschappij heeft er slag van hare vertooningen te verzor gen zy haalt er oer van. Er zijn daar vele jonge elementen waar wat in zit en die naar 't voorbeeld der ouden, wiens geest er nog altijd levendig blijft, zich de zaken ter harte trekken en die oude faam willen handhaven. Uit eendracht groeit macht Onze beste gelukwenschen aan 't Land van Riem. Beheer van geldwezen. M. J. Van Iloeck, ontvanger der rechtstreeksche be lastingen en accijnzen te Hoegaarden, wordt benoemd tot ontvanger der zelfde middelen te Haultert. Sterfgeval f Vrijdag 17 dezer is alhier godvruchtig in den Heer ontslapen den heer Karei Vervenne, Leekebroeder van het Gezel schap Jesu. Lijkdienst Maandag 20 Maart, om 9 ure in de Collegekerk. PRIESTERLIJKE BENOEM iNG. Zijne hoogwet-rdigheid heeft benoemd Te Melsele, den E. H. Hoste, onderpas toor te St-Martens Lierde in St-Pieters te Gent, den E. li. Weemaes, onderpastuor in St-Anna te Gent. Spiegels. Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriok J\. lluyvnert, Werf, 3, AALST. Een landlooper, V...., van Ninove, die met eenen medeplichtige te Grimmingen rond kerk en pastorij zwierf, is aangehou den te Appelterre. Hij had peper op zak. De andere onbekende word niet gevat. T««i» luireele van De Denderbode drukt men de schoonste Eerste Comniume- godonkenissen. Prachtige keus, gematigde prijzen. Ei-rste Communiebeeldekens gedrukt in gouden letters te beginnen van 5 frank. Aanwerving van ordeklerken. In Mei hebben een Vlaamsch en een Fransch vergelijkend examen plaats voor het aan- v ijzen van 100 kandidaten tot de bediening van ordeklerk bij liet beheer van spoorwe gen cn van posteryen en bij helft te ver deden tusschen de twee examens. Wie de voordeden van toelating tot dat examen verlangt te kennen, leze de berich ten die in de spoorwegstatiën en in de post en telegraafkantoren aangeplakt zijn. Aanvragen voor eene bod:ening moeten uiterlijk op 25 Maart 1911 bij het Depar tement inkomen. Volgens een bericht zou men Maandag te Pamel, in eene schuur, de genaamde Josephine Mostinck in een deerniswek- j k"!'den slaat en klaarblykend afgemarteld gevonden hebben. De vrouw overleed wei nige stonden nadien Nopens die dood zijn er allerlei vreemde geruchten it; omloop. Volgens sommigen zou liet slachtoffer, dat geene goede reputatie bad en nogal aan d- n drank verslaafd was, den nacht met mannen in braspai tijen doorgebracht heb ben, en zou in de schuur gebracht zijn op eene hondenkar, getrokken door vijf of zes mannen en daar afgesmeten zijn. Indien gij een schoone keus wilt hebben van Wolle en Tijk voor Matrassen, Hupolingen, Linoleum, Toilc-ciréc en al benoodigheden wat den tapissiersstiel lie treft, gaat zien bij Karei Van de Putte en ZusterKorte Zoutslraat, 29, Aalst. OOSTACKER. Een brief, aan den overste tier Jcsuiten van Oostackei gezon den, door den minister van spoorwegen, bericht hem dat de nieuwe statie Oostr.cker- Loui des, den 1 Mei aanstaande zal geopend worden. Al de reizigerstreinen der lijn Ant werpen (Waes) Gent (Zuid zullen daar stilhouden en, zooveel het mogelijk zal zijn in aansluiting gesteld worden met de trei nen die te Gent Zuid) en te Gent (Eecloo) aankomen of er uit vertrekken. Den 17 Apr il zal mad. wed. Albrechts Marie Chistianastraat 80 te Laken, haar honderdsten verjaardag vieren. Itericht. Heeft uw apotheker de tegen den hoest, de benauwing en de keelpijn, de zoo onfeilbare borstpil Walthé- ry niet, zendt dan aan M. Leo Picard te Verviers, een frank, waarvoor gij franco zou'n doos zult untvangen. Sneeuw en Storm. Do stortre gens hebben liet peil der Boven Schelde meer dan een meter 80 centimeters doen stijgen Op versehillige plaatsen dreigt de stroom over te vloeien Het water met eene snelheid van 30 nieters per minuut voort rollende, ondermijnt de oevers op menige plaats. Van af de Fransche grens tot aan Gent, zijn de balken opgetrokken en al de sluizen sedert Dinsdag worden wagenwijd opengezet. De scheepvaart is onderbroken. Te Bevere, Melden, Petegem, Berchem, Avelgliem zijn onmetelijke vlakten weide cn land overdekt met twee meters water, dat huizen en hofsteden ernstig begint te bedreigen Ook de Dendervallei werd door erge regen- en sneeuwvlagen, gemengd met hagel en stormwinden geplaagd. Ook is de schade groot. Talrijke in opbouw zijnde muren en gebouwen zijn ingestort te Aalst, Haeltert en op den steenweg naar Ninove. Te Sar- lardingen is een hungaar op eene lengte van 20 meters ingestort. Een werkman is in een bedenkelyken toestand van onder de puincn gebaald De afgeslagen boomen zijn niet te tellen. Al de weiden tusschen Ath, Lessen, Geeraardsbcrgen, Ninove en Aalat staan onder water de huizen in de valleien zijn overstroomd. Al de steenbakkerijen liggen stil de Dender is in 24 "uren 65 centimeters geste gen. 't Water is gedaald, en op zyn normaal peil. Men meldt ook nog overstroomingen uit de Rupelstreek, en uit versehillige streken wordt gemeld dat' de landerijen nog slechts uitgestrekte waterplassen zijn. Laat ons hopen dat de Woensdag nacht ingevallen vorst don toestand eenigszins verbetere. De regen en de sneeuw hebben de Maas cn hare bijrivieren gedurig doen klimmen. In vior-en twintig uren is de stroom byna dei tig centimeters gestegen. De Samb> r wast ook, doch in mindere verhouding. De Lesse en de Semois, integendeel, zyn fel geklommen. In de Ardennen sneeuwt het overvloedig. StïIï i»«I De verklarin gen onzer geburen hehben voorzeker meer belang te Gent van die welke van het an dere einde des lands voortkomen. Don 10" November 1909, zegde ons Mma W' Van dc Walle, 32 Rietstraat, te Gent Sinds vijf jaar voi-lde ik rliumatiek in de handen, de voeten en tot in de schouders; ik had zoo gezwollen enkels, dat ik geene schoenen meer kon aandoen en zeer moei lijk ging. Menige nachten bracht ik slape loos door, zoo leed ik. Ik dacht- niet meer te genezen, maar de onverwachte verlich ting, welke ik «ondervond, na de Foster Pillen genomen te hebben (verkocht in de Apotheek de Valkenecr to Aalst) boezemde mij vertrouwen in de pijnen verminderden de opzwelling verdween. Naarmate ik de verpleging voortzette, voelde ik mij meer op mijn gemak, en weinigen tijd lalcr was ik genezen Den 8st' April voegt Mm" '.Vwe Van de Wallo er bij Ik ga v-uder moeite en voelde niet meer de minste pijn sinds mijne onverwachte genezing met de Foster Pil len Het werk der nieren bestaat in den over hoop van 't water en de overblijfsels uit het bloed tc verwijderen. Indien zy er on bekwaam toe zijn ontstaat er spoedig, rliu matiek, jicht, flerccijn, heupjicht, opzwel- lling van 't lichaam en van de gewrichten, gezwollen oogschelen, vlekken voor de oogen, waterstooringen en soms ook in- wikkelingen langs hot hart. Met de goede werking der nieren te herstellen, verdelgen de Foster Pillen de kwaal en verhoeden alle gevaarlijke gevolgen. In alle apotheken in het algemeen eischt de handteekening «James Foster» 3, 50 fr. de doos, 19 fr. de zes, of vrachtvrij tegen mandaat Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 64, Coudenbergstraat, Brussel. (7) Een brand, die lievige uitbreiding had kunnen nemen is Dijnsdag morgend, rond 4 ure, on (staan in de kurken- en quercinefabnek Van Duyse, op den Bcr- gendries te Lokeren. Het vuur is ontstaan in de ovens waar de quercine, een nieuw nijverheidsprodukt dat gebruikt wordt om aan de muren meer stevigheid en dichtheid te geven, gedroogd wordt. Het noodsein werd gegeven en bet optreden der pom piers belette het vuur, zich mede te deelen aan de omgevende magazijnen en verdere fabrieksgebouwen. De ovens brander, nog voort, eene dikke rookwolk boven de gebouwen heeft de vlam vervangen die in den morgend zeer hoog opsloeg. De schade wordt op ettelijke duizenden frank geschat en is niet door verzekering gedekt. De maatschaupijen weigeren deze droogovens to verzekeren omdat ze zoo gevaarlijk fcijn. schoon i9 esn zachl en rein gezicht, een blozend, jeugdig, frisch uiterlijk, een blanke zachte huiö, en een verblindend schoon teint. Dit alles bewerkt öe echle DADA'ZEEP van Bergmann 61 Co., Brussel a 75 Cts. per 6tuk. bij Tag mans Druck, Drogist te Aelst. Sedert langen tijd leven te Roeselare, de eclitgcnooten Dumont-Houthoofd in on- verschi). De man drinkt en werkt weinig; bij laat aan zijne vrouw alleen de zorg over te voorzien in het onderhoud van vier min derjarige kinderen. Laatst had de vrouw, Adronie Houthoofd de echtelijke woning verlaten en met hare kinderen eene schuilplaats gezocht tegen de slechte behandeling van haren echtge noot in het huis barer ouders die wonen in de Mandellaan 11. Sindsdien viel Florent Dumont zijne vrouw altijd en overal lastig om liet ge meenschappelijk leven te hernemen of om geld te krygen, of om andere redens. Woensdag morgend was zulks weer liet geval doch de vrouw weigerde kortaf nog de minste betrekking met hem te heb ben. Woensdag middag wachtte hij haar nogmaals af aan de deur barer ouderswo- ning. Toen zij van haar werk tehuis kwam sprong hij met haar het huis binnen en greep haar vast. Zij kon ontsnappen doch, ten einde raad, greep zy eenen hamer en bracht er den drei genden kerel verscheidene slagen mode toe op het hoofd, zoodat hy bloeden ten gronde viel en bleef liggen. De policie snelde ter plaats, vergezeld van een geneesheer, die vaststelde dat Duinon acht vreeselijke wonden aan het hoofd bekomen had, een der slagen heeft eene schedelbreuk veroorzaakt, waardoor zijn leven in gevaar is. Do gewonde werd naar het stedelyk hos pitaal overgebracht. Do vrouw werd voor loopig aangehouden. volkomene genezing in 3 uren van den Afloop of 'tSchijt der kalvers en veulens door he t Amerikaun&chePoeder Depratere nu Constipogene genoemd. Eene enkele doos is voldoende, om verscheidene dieren te redden en het kost maar een frank: Te bekomen in alle apotheken, namenlijk te Aelst, bij De Valkeneer en Callebaut. Maandag nacht is te Hasselt op niet min den zes plaatsen diefstal of poging tot diefstal met braak en beklimming ge pleegd. In do bureelen van M. Wiesen, bestuur der der Staatsspoorwegen, werden vijf lessenaars opengebroken, alles dooreenge- gooid en kisten sigaren en acties gestolen. Op den Curiiigersteenweg, bij M. Lip pens, bouwmeester, werd een hesp en 300 sigaren gestolen. Bij Mad. Rozenkranz en by M. Hechter- mans, advocaat, poogden do dieven binnen te dringen, doch werden verjaagd door den w<«akliondhetzelfde gebeurde bi; M. Ry- pens, bouwmeester. In bet proeflokaal De Zon n, op de Botermarkt, werden twee ruiten verbny- zcld en flesschen likeur gestolen. De policie en hot parket zijn met het onderzoek bezig. Woensdag voormiddag is te Muilen het 2 jarig kind van Remi Scheppers, dal by zijne grootouders opgekweekt wordt, in een ketel kokende loog gevallen. Het arme jongentje had zulke schrikkelykt brandwonden bekomen, dat liet na enkelt oogenblikken bezweek. Een geneesheer,, ter plaats geroepen, kon slechts den dood vaststellen. Om deftig gekleed te zijn op dt Eerste Communie moet men zijne kleer stoffen koopen bij J. VAN DEN BERGH- JOURËT, Korte Zoutstraat, 41, Aalst. Maandag morgend had de landbouwer P. Smitt, van St-Nicolas, Luik, een vuur op zijn hc-f aangestoken. Om het vuur aan te wakkeren, goot hij er petrool op, waar door eensklaps groote vlammen omhoog sloegen en zijne kleederen in brand staken. Na enkele stonden geleek hy aan eene brandende toorts Toen men hein ter hulp kwam, had hy vreeselijke brandwondon aan de beenen en den buik bekomen men wanhoopt hem te redden. W A A R 0 M - nog hollen wanneer wij openbaarlijk verklaren dat eene enkele flesch den hevigsten en oudsten hoest geneest. Al deze die Siroop Depratere genomen hebben, zijn eens om te verklaren dat haar gelijke niet bestaat en zeggen aan al wie het hooren wilt Dat is de ware goede remedie. Te verkrijgen bij al de goede Apothekers, Valkeneer en Callebaut te Aelst. EENIG. De eerw. heer pastoor Landat te Temploux, in de kerk komende, bestatigdo dat dieven waren binnengedrongen. VieH kandelabers in verzilverd metaal waren vac liet altaar verdwenen. Uit de sacristij had men 4 schalen ontvreemd. De dieven heb ben door do deur van de sacristy zich,' toegang moeten verschaffen. Men heeft eeG tang in de kerk gevonden waarmee de offerblokken moeten geledigd zyn. Do gen darmerie van Namen doet een naarstig onderzoek. Een ouderwetsche roover. - Ali Baba is de naam, dien men in det omtrek van Verviers gaf aan eenen spoor- wegkediende, die in eene afgelegen streek eene soort van spelonk bezat, waar hij de opbrengst diefstallen verborg. Hij werd tol verscheidene maanden gevangenis veroor-| deeld. Zijn eigenlijke naam is Simonis. Nu verleden weck werd een stoutmoe dige diefstal gepleegd in do statie Verviers-j Oost. Elf balen wol werden onder den neus van het personeel gestolen en weg gevoerd. Deze «iiefstal droeg den stempel van Simonis, en al w at men hoorde was Dat heeft Aii-BalJa gedaan j llij was inderdaad de plichtige. Onlangsj uit de gevangenis gekomen, had hij met twee medeplichtigen meer dan 1200 kilos, wol weggehaald en naar Aken gevoerd,I bij eenen verzender, die de koopwaar naar Leipzig moest voortsturen. naar een adres dat hein later zou gegeven worden. De twoe medeplichtigen zijn aangehou-' den. Ali Baba is ontsnapt; tot hiertoe: wordt liij vruchteloos door de Belgische en Duitsche policie opgezocht. tnasktde c crcpcl voor het aftaan -Tite xriiche cp-n-- icuAvan t Duiten. 400,000 fr. ontvreemd te Parijs. In een groot linnen- en moderaagazyn der rue ViUe-1'Evéque, tc Parijs, werden sedert lange jaren ontvreemdingen gepleegd. De eigenaarster van het huis, mad. Die-j mert, had sedert een vijftiental jaren mad.l Siewitz als kassierster in dienst en all eerste verkoopster mad. Breton. Verleden maand had mad. Diemert haren handel aan eene maatschappij overgelaten en de twee bedienden gaven het inzicht er van door te gaan. Doch de nieuwe bestuurder had de reke ningen der verloopen jaren nagezien en bestatigd dat deze vrouwen gedurends meer dan 10 jaar tali yke ontvreemdingen gepleegd hadden. I)e belieerder legde eene klacht neder, I waardoor een onderzoek ingesteld werd. I)e tweo bedienden werden aangehouden en bekenden alles. Zekeren dag stelde de kassierster vast dat de eerste verkoopster geld achterhiold j en was zinnens eene klacht in to dienen, doch de andere stelde haar voor een verbond sluiten en het geld te deelen en zulks hoeft meer dan tien jaar geduurd. D. ze twee vrouwen schreven in liet bor dered loonen op van werksters, die niet b"Stonden. en alzoo hebben zy eene som van vier tot 500,000 fi ank ontvreemd. In dc maand Januart alleen, hebben zij zich 2,500 fr. op deze wyze toegeëigend.

De Denderbode | 1911 | | pagina 2