Nestlé's Kindermeel Verhoor vaij den jjeer Minister van IJzerenwegen Gentsche Koogeschool. Nieuwjaarsgiften EXTRCT Congres van Katholieke en Maatschappelijke We-ken Zondagrust. Allerhande nieuws. Wij Verzekeren Borstsiroop Depratere ».,ch,c DAD A-ZEEP Frankrijk. Engeland. d«n drift te beminnen de menschelijke ziel verwarmt en twee dagen' doet ontstaan van oneindige eucharistieke a teederheid, op welke alle krakeel uit- a gedoofd wordt in eene algemeene c omhelzing, op welke het huisgezin de a meest versteenden doet verrijzen, op a welke in de lente der herborene herten a de kleine bloem weer opschiet der a noodwendigheid te gelooven en te a hopen zulke kerk is de kerk bij a uitmuntendheid. a Ik begrijp dat er mlssionnarissen a zijn die ze gaan bekend maken bij de a wilden. De heer Lemounier is verre van ka tholiek te zijn men zegt zelfs dat hij vrijmetselaar is, en we weten dat hij in zijne werken zeer uitdrukkelijke realis tische strekkingen heeft. Doch de heer Lemonnieris katholiek geboren, bij kent de katholieke Kerk, hij gaat het leven der goede katholieken na en vooral, hij doorgrondt de punten op welke het katholiek Geloof is ge steund. Als hij dus de katholieke Kerk hulde brengt, 't is dat hij overtutgd is van haren grooten weldoenden invloed. Nochtans, zien wij, door alle geuzen, vrijdenkers en vrijmetselaars de Kerk bekampen. Hun eenig doel en al hun streven is den invloed der Kerk te niet te doen. Keu man van 2JSO kilos. Te Brockton in deVereenig- de Staten woont zekere Charles H. Jackson, 52 jaar oud, en die 259 kil. weegt. Toen hij in 1879trouwde, woog hij slechts 88 kilos een jaar nadien had hij reeds 20 kilos bij gewonnen, en sedert verdikt hij nog altijd, zoodat hij aan een ton in vleesch en beenderen gelijk Buiten dat is hij goed gezond en eet slechts zooveel als een gewoon men ach. Meer dan 24,000 stuks wild aangeslagen. Alhoewel de jacht gesloten is, kon men toch uog zooveel wild krijgen als men wilde. Dat weet eenieder. De vereeniging Les Chasseurs réunis de St. Hubert, van Brussel, die daar toch het fijne wilde van weten, ■telde daar over een onderzoek in te Brussel, te zamen met het parket. Men kwam toen tot do ontdekking dat bijna al het wild, van Antwerpen kwam Dijnsdag gaf het parket bevel tot oene huiszoeking in eenen ijskelder der Lan ge Looybroeckstraat. De adjunct van policie M. Draye, vergezeld van vier agenten der opsporingsbrigade, toog naar den aaDgeduiden ijskelderzij verbleven verscheidene uren in die ijs koude lucht. Hunne moeite werd op •ene buitengewone wijze beloond, want niet minder dan 24,000 stuks allerhande wild, konijnen, hazen, fezanten, patrij zen, enz., alles in manden gepakt, wer den ontdekt en aangeslagen. Twee natiewagens met een koppel paarden bespannen, waren noodig om die overgroute jachtopbrengstnaar de lokalen van het weldadigheidsbureel te voeren. Het is Woensdag vorder aan de verschillende gestichten van de bur gerlijke godshuizeo verdeeld geworden. Bij een paar partikuliereu werd ook nog verboden wild aangeslagen, en te Brussel werd ook menig stukje verbo den wild voor den dag gebracht. Het onderzoek wordt nu voortgezet om de eigenaars vau al het aangeslagen wild op te sporen. Verschillenden zijn reeds gekend. Wat zal er Woensdag en volgende dagen door de zieken en de armen gesmuld geworden zijn. De statie van DenderleeuwDe Tram Aelst- Ninove. De statie van Mrembodegem. De statie van Denderleeuw. De Heer Baron de Broqueville, Minister van IJierenwegen, hesft Woensdag voor middag het Gemeentebestuur van Dender leeuw in byzonder verhoor ontvangen. De Heer Senator van Vreckem, MM. Woeste, De Sadeleer en Moyersoen waren tegen woordig. De heeren Burgemeester en Scho penen en de Heer Gemeentesecretaris heb ben de grieven der bevolking doen kennen ■wegens het plan der ontworpen werken aan de statie. De Heer Minister heeft hunne klachten met de grootste welwillendheid aanhoord en heeft de belofte gedaan zich persoonlijk naar Denderleeuw te begeven om er ter plaatse alles te onderzoeken. De tram Aelst-Ninove. Daarna heeft de Heer Minister eene depu tatie ontvangen aangaande het ontwerp van den tram Aelat-Nmove, deputatie samen gesteld vau de volgende HeerenDu Herdt en Moyeraoen, Schepenen te Aelst: Cocq, Burgemeester, Pius De Clercq, ->;hepen te ErembodeghemEmile De Sadeleer, Burgemeester en Doctoor van Londersele, Schepene te Haeltert M. He. r emans. Burgemeester en Van Den Einde, Schepen k Kerkzken Camille Schouppe, Burge meester en Roelandt, Gemeente,s'retaris te Deodarhautem M. De Notaris Van im- pe, Schepen en Doctor Vander Uaeghen, Gemeenteraadslid te Ninove. De heer Volksvertegenwoordiger De Sa deleer hoeft A demc -uiykheden doen ken nen die a gekomen is de byeenkunjs', over zes jaar te Aalst gehouden, waar eerste ontwerp een parig door de slang iifb bende gemeon- ten verworpen uhi, de v nag van Den- dermonde om den Iriur van Aalst-Ninove te verbinden i »eu up van den tram van Aalat nr.. i eudermonde, hetgeen in 't geheel in dén smaak niet valt van de bo- laughebbe. gemeenten. Dan verder den uitstel 0 Mn Maatschappy van buurtspoorwegen 1 hoofde van het maken der men russel-Zuidop St-Pie- ters-Gei, ontworpen lyn moet oude iiitn -eiyk, nadat eene eerste deputatie in Juli door den Minister Helle- putte ontvangen, werd het opmaken van het verslag der nationale maatschappij dat ongunstig is aan het leggen van den nieu wen tram. Volgens de schatting der maat schappij zouden de jaarlyksche onkosten beloopen tot 51.C00 fr. en de opbrengsten slechts tot een rond cijfer van 40.000 fr., dus dat er volgens die schatting een jaar- lyksch tekort zoude zijn van 11.000 fr Zoo men het weet moeten de Gemeenten, de Provincie en den Staat, het kapitaal storten en valt het tekort ten hunnen laste, wan neer er een tekort is. De heer De Sadeleer heeft dan eene reeks opmerkingen gemaakt aangaande de schatting der ontvangsten door de maatschappij gedaan. Hij is van gevoelen dat deze te laag voorgesteld wor den zoowel voor de koopwaren als voor de reizigers. Zyne meening wordt ondersteund door al de afgevaardigden der gemeenten. De heer minister heeft al deze opmerkin gen met de grootste aandacht aanhoord. Hij heeft er bij gevoegd dat hij het ontwerp met ware genegenheid zal onderzooken en zeer in 't kort liet plan der richting der lijn zoo ze voorgesteld is door de maatschappij, aan de Gemeentebesturen zal zenden. Zoo men het weet moet de Staat een gunstig advies geven eer de maatschappy een ont- worp van buurtlijn mag uitvoeren. Men moet dus het besluit van 't Hooger Bestuur van IJzerwegen afwachten om te weten of de tram ja of neen zal kunnen gemaakt worden. De heer Volksvertegenwoordiger Moeyersoen heeft op zijne beurt eenige uitleggingen gegeven over de intrede van den tram in de Stad Aalst. Dit punt sal be studeerd worden met het oog op de nieuwe ontworpen werken rond de Stad en nament- lijt met het maken der nieuwe laan. De statie van Erembodegem. De Heeren afgeveerdigden van Erembo- degem hebben dan aangedrongen bij den Heer Minister opdat de nieuwe werken aan de statie van Erembodcgem zouden uitge voerd worden. Sedert lang zijn zij door het Bestuur goedgekeurd. Do huidige statie is volstrekt onvoldoende voorde talrijke rei zigers De Heer Minister heeft beloofd dit punt zorgvuldig te onderzoeken. Treinen tusschen Sottegem en Denderleeuw. De afgeveerdigden van Haeltert hebben aan den Heer Minister nieuwe treinen ge vraagd in 't bijzonder in den morgen. Vraag sedert lang ondersteund door onze Deputatie. De Heer Minister zal ook dit punt aan een ernstig onderzoek onderwer pen. Al de Heeren Afgeveerdigden zijn uiterst tevreden geweest over het vriendelijk ont haal van den achtbaren Heer Minister. IIaetert. Men schrijft ons Het is met een# ware voldoening dat de bevolking van Haeltert en Kerkxken en ook van de omliggende gemeenten het uit voeren van het groot werk aan den steen weg van den Staat vernomon lieeft. Men is dankbaar aan den heer Minister Helleputte en aan de Katholieke Regeering, aan dc Gemeenteraden van Haeltert en Kerkxken die het werk aangevraagd hebben men is bijzonderlijk dankbaar aan onzen achtbaren Volksvertegenwoordiger, M. Lodewyk De Sadeleer, welke sedert lang, geene moeite gespaard heeft om het uitvoeren van dit schoon werk krachtig t# ondersteunen by de hoogere Overheid en bij de Katholieke Regeering. Wij vernemen dat men dezen zomer nog het werk zal uitvoeren. Arrondissement Veurne Oostende. SenaatkiesingDo liberale, roode en groene socialisten zijn niet opgekomen en dus is de heer Jules Vander Heyden, Katholieke kandidaat zonder strijd als gekozen uitgeroepen. Aalstersche ondercommiisie ter Vervlaamsching der Nieuw erkerken. Groote Vlaamsche meeting op Zondag 26 Maart, om 10 uren 's morgens in de Gemeenteschool. Sprekers MM. Jan De Wette P. De SmetA. Van Roy. In zijne vergadering van verleden Maan dag heeft de Gemeenteraad van Nieuwer- kerken, op voorstel van den heer Schepene Jacobs den volgenden wensch eenparig gestemd en ter Volkskaraer gestuurd Overwegende, dat het Vlaamsche volk het onvervreemdbaar recht heeft op hooger onderwijs in eigen taal. verzoekt de Kamer van Volksvertegenwoordigers eene wet te stemmen, tot volledige vervlaamsching der Gentsche Hoogeschool. Meire. Groote Vlaamsche meeting op Zondag 26 Maart om 3 1/4 uren 's namiddags in de Gemeentezaal. Sprekers MM. Jan De Wette P. De Smet en A. Van Roy. Lede. Vlaamsche meeting ingericht door het Christen Vlaamsch Verbond op Zondag 26 Maart om 10 1/2 uren 's morgens in de bewaarschool. Spreker M. Joz. Janssens, Bericht. Tot herinnering). De personen die voornemens zijn de Prijs vragen te beantwoorden door de Provin ciale Syndicale Kamer van Nyverlieidskütf- sten, te Gent, uitgeschreven, worden verzocht er vóór den 25n Juni 1911 kennis van te geven, per gefrankeerden brief, aan het Secretariaat der Syndicale Kamer. Provinciaal Gouvernementshotel, te Gent. Het Bestuur vestigt de aandacht op de voorwaarden dier Prijsvragen, onlangs be kend gemaakt. Programma's mogen aan voormeld Secre tariaat gevraagd worden. Hedevnart naar Loui'dee v:iit 1 Zi 'Ol SCk ABoï. De Ser moenen zullen gepredikt worden door den E. P. Hubert der Carmelieten orde te Brussel. Verzoek de inlichtingen te vragen aan den Eerw. Heer Parot, Bestuurder te La LouYière. voor den Paus. PlaatsrlijkComiteit der Dekenij van Aalst, ondtr ket l«r«-vooriitUr»«k*p tan dan 1. K. H. Kanunnik Roalandts, paatoor-deken «n den hear draaf Camial Lianart, en kat Voórzittarschap vau dan hear draaf tfduard GUniiaon a> dan haar Baron Loda wijk da Béthona. Tiende insehrijvingslijst Vorige lijst fr. 1856.45 "Van een christelijk huisgezin voor de genezing van een zieken Fr. 7,00 Opdat de Heilige Vader, ons en liet nieuw huisgezin zoude zegenen 5,00 Samen Fr 1868,45 Man kan ook da inachrij vingen aenden aan hat Buraal van ona blad of aan den Secretari» van hal Comitait, M Pstrut Van Nuf el, Sinte Annaatraat, J6, Aalat, of aan M. Joris Vands Putte, Penning- maaitar, lid van den Bond dar Belgiicha Dagblad schrijver», Korta Zoutatraat, S7, Aalat. By vonnis, by verstak, in date drie en twintigsten Februari 1911, beteekend bij exploot van 6 M iart, heeft de correction- neele Rechtbank, zittende te Audenaerdo, provincie Oost-Vlaanderen, De Winne Henri, horlogiemaker, zoon van Franriscus en van Camphyn Ida, ge boren te Ninove, dei 26 Januari 1886, gehuisvest te Denderleeuw, thans zonder gekende woonst noch verblijf. Als overtuigd van A) Bedrieglijke bankbreuk, en B) enkele bankbreuk, te Denderleeuw in 1910, verwezen in eene gevangzitting van twee jaar, en tot de kosten, en heeft bevolen dat het vonnis zal uitgeplukt worden in de zit tingzaal van deze Rechtbank en bij uittrek sel zal ingelascht worden in het weekblad Denderbode te Aalst, op aanzoek van 't openbaar Ministerie en ten koste van den verwezene. Voor gelijkvormig extract afgeleverd aan den Heer Prokureur des Konings bij deze rechtbank den 21 Maart 1911. De Greffier, L. FISCHER. voor het arrondissement Aelst. op 17 en 18 April 1911. Landbouw afdeeling. Deze afdeeling is byna klaar, mot al hare voorbereidende werkzaamheden voor het Congres- Hare dagorde bevat 24 verslagen De belangrijkheid en de goede inrichting van die werking, is voorzeker te danken aan de degelyke inrichting, en het goede bestuur van den landbouwersbond van het. Arrondissement Aelst. De afdeeling heeft besloten te zetelen op Maandag 17 April, en eenen vreemden begaafden spreker, zal er eene sluitings voordracht houden. Burgersafdeeling. Deze afderling, heeft verleden Zondag eene bestuursverga dering gehouden te Ninove, waar veertig leden aanwezig waren. Er is ernstige en grondige werking gedaan. Hare dagorde bevat 12 verslagen. Hopen wij, dat uit haren schoot, uit hare werking, eene algemeene beweging zal ontstaan, tot heil en redding der kleine burgery. Vrouwenafdeeling. Deze afdeeling is moeten verdeeld worden in drij onderaf - deelingen, zoo uitgebreid zijn hare werk zaamheden. 1° Godsdienstige "Werken. 2° Liefdadige Werken. 3° Maatschappelijke Werken. Meer dan honderd vrouwen waren tel kens aanwezig op de veorbereidende ver gaderingen. Niet min dan duizend vrouwen zullen aan het Congres deelnemen. TER HERINNERING. 1° Voor inlichtingen en inschrijvingen zich te wenden tot den schrijver, Eugeen Bosteels, advokaat. 11, Keizerlijke Plaats, Aelst. 2° De inschrijvingen zyn fr. 10, 3, 1. 3° Op de Congresdagen, wordt er te Aelst, een volksmiddagmaal ingericht, aan twee franken, alles inbegrepen. Er zal geen wijn geschonken worden. De Congres sisten der stad Aelst, en deze van buiten de stad, zullen gezamenlijk aan dat middag maal deelnemen om aldus nog nauwere verbroedering en kennismaking te bewer ken. De deelnemers aan het middagmaal, zijn verzocht den lieer schrijver te verwit tigen voor 10 April aanstaande. Van 'smiddags tot middernacht, eenige dieustdoende Apotheker, op Zondag 26 Maart 1911, M. Van Caelenberg, Leo- poldstraat. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek lUfyvnerl, Werf, 3, AALST. LEDE. Donderdag middag viel M. Raimond Willems langs de wijk Over- impe van zijnen velo en werd den linker schouder gebroken. Dokter Moens, geroe pen, diende hem de eerste zorgen toe, waarna hij naar Gent werd overgebracht. Overat r<»oiiiing. Andermaal zijn aan de Schelde, tusschen Wetteren en Schellebelle, de wegen en de velden, die aan de reeds overstroomde Scheldeweiden palen, ook onder water. De ramp is bijna zoo groot als die van verleden jaar. Tc üit- bergen-Wymeer8ch vloeit het water van den stroom langs twee gaten door den dijk en ook te Schellebelle is de lage dijk door gespoeld. Een deel der Uithergenstraat, tusschen Calcken en Overmeire, is gausch overstroomd, zoodat de boereu aau hun land niet kunnen geraken. Nog erger is het met de velden van As- sels te Calcken gesteld, die onder water geloopen zijn zooals verleden jaar. De schade bedraagt nogmaals duizenden frank en treft meestal werklieden en kleino boeren. Dergelijke overstrooming zal zich nog dikwijls voordoen zoolang de Scheldedyken tusschen Wetteren en Schoonaerde niet gebouwd worden. Den bouillon te huis voorbereid, dikwyls door ei-ne huishoudster geheel aan hare andere bezigheden aanbegeven zelfs het krachtig vleeschnat zooals liet gereed gemaakt wordt in de hospitalen, bicden geene waarborg aan voor den leefregel der zieken. Nooit zou een geneesheer ze kunnen voorschrijven met hetzelfde vertrouwen als degene hy heeft in het voorschrijven van eene bepaalde hoeveelheid Bovril. De kracht van den os is in Bovril samenge trokken. De socialisten en de wetgevende hie- zingen.Het opstellen van het verslag voor het kongres van 16 tot li April der werkliedenpartij over de laktiek in de kie zingen van 1912. is toevertrouwd aan MM. Furnémont en Hubin. Het verslag drukt liet volgend besluit uit: a Behoudt de voorgaande beslissingen, roept het volstrekt zelfbestuur uit der arrondissemont8bonden, voor \*at de kie- zings-verbonden betreft; Zet de verbonden aan geen verbond te sluiten in de arrondissementen waar het kartel van aard is de oppositie een twijfel achtigen zetel te doen winnen, en in dat geval wordt het alleen strijden aanbevolen, daar dit vollediger het zelfbestuur en het verspreiden van zijn algeheel programma verzekert Om deftig gekleed te zijn op de Eerste Communie moet men zijne kleer- stnffen koopen bij J, VAN DEN LERGH JOU RET, Korte Zoutstraat, 41, Aalst Kuning Albert in Egypte. Op vor- zoek onzer Vorsten, die hunne private reis willen bewaren, zullen de aldaar verblij vende Belgen geene betooging ter eere van onzen Koning en Koningin inrichten. Bij hun vertrek zullen zy echter het in cognito verlaten om den Khedive te bezoe ken, en de Belgische kolonie te ontvangen. Een voorval heeftzich echter voorgedaan De Egyptische nationalisten hebben eene ovatie aan den Koning en de Koningin der Belgen gebracht, om hunne dankbaarheid aan dc Belgische Regeering te bewyzen, die verleden zomer te Brussel het kongros der Jong Egyptenaren toeliet, dat in Frankrijk verboden werd. EEN MIDDEL eenvoudig en gemakkelijk om struische en gezonde kinderen te hebben is ze te voeden met het best de moedermelk vervan gend. r KOSTELOOZE TtriiDding eiuer doos als staal, mits mag gericht tot ffl.fernand Deny, 15, rue du Grand Hospice BRUSSEL. I P» *i I De werkstaking te Ingelmunster Deze langdurige werkstaking, die in Nó- vemher laatst voor eene loonkwestie in twee Fabrieken van Ingelmunster uitbrak, en den 2 Januari daarop volgende dooreenc algeheele uitsluiting of lock out der fabri kanten gevulud werd, waardoor het geschil tot twee maal toe zonder uitslag aan eenen verzoeningsraad te Kortryk onderwor.p-n werd, en eindelijk Maandag laatst te Gent tot eene gedeeltelijke beslissing kwam, mag thans als geëindigd beschouwd wor don. Donderdag morgend is liet werk her nomen in de fabrieken van Mad. wed. De Ven. M. Castel, Schotte en Van Ooteghem Allcii in dc fabriek De Boutte is liet werk nog niet hernomen, alhoewel dezi heer Donderdag morgend om 6 en 8 ure de poort zijner fabriek openstelde, ging niet een enkele wever binnen. Het schijnt dat deze heer geweigerd heeft den sehcidsrech- tersraad te aanvaarden. Een winkelier heeft op de Sint- Gudulaplaats, te Brussel, een persoon doen aanhouden, die zijnen aankoocp met val- sche zilverstukken poogde te betalen. Hij schynt deel te maken van ecno bende. De schoonste Eerste Communie kanten zijn die welke hunne hleerstoffen gekocht hebben bij VA N DEN DER O H JOU RET, Korte Zoutstraat, 41, Aalst. Eene gansche onverwachte aanhou ding heeft niet weinig opschudding gemaakt in de omstreken van Brussel. Woensdag kwam de onderzoeksrechter De Vos te Sint Gilles, in de woning van eenen jongen wachter uit de gevangenis, om dezen in hechtenis te nemen. Het schynt dat die beambte sedert de geruchtmakende ontvluchting van den ge- kenden Peellaert, nog al groot verteer maakte, en daar hy juist in den nacht dier ontvluchting in dienst was, vermoedde men niet zonder reden dat hij daarbij geholpen had en voor die hulp betaald was. Hij beweerde dat liet geld kwam van eenen bloedverwant, die vóór zyn vertrek naar Amerika geld van lipra had geleend. Wat echter stof tot nadenken geeft is een brief, in zijne woning gevonden, en die Peellaert hem korts na zijne vlucht ge schreven bad. Maar dat is nog niet alles uit het on derzoek zou ten overvloede gebleken zyn, dat Peellaerl een nieuwe slag, eene nieuwe ontvluchting beraamt. Men heeft zelfs in de cel van Peellaert brieven van zyne minnares gevonden, waar in spraak was van geld, van hot voornemen om samen naar Egypte te trekken, enz. Daaruit bleek dat andermaal bedienden van de gevangenis de hand in de zaak moesten hebbun, zoowel als by de vroegere ontvluchting. En natuurlyk moesten dan vermoedens vallen op hooger genoemden B., wegens hot buitengewoon verteer dat hij maakte. Al de bedienden en gevangenen van het huis van St. Gillis werden nauwkeurig ondervraagd on onderzocht. Men ziet, de beruchte Peellaert laat ons nog niet met rust. Hoewel opgesloten vindt hij nog steeds middel om van hem te doen spreken. Later. Zooals wy hier hooger m' l- deu, dat men, by het onderzoek ten laste van den gevangenbewaarder D., van St- tiillis, in de cel van den gevangene de bewijzen had gevonden, dat hij eene nieuwe ontvluchting beraamde. Die bewijzen waren brieven gericht aan zijne minnares, te Parijs woonachtig. Men vond ze in de luchtbuizen zi.jncr cel De een wss geschreven met eene bijzondere soort van inkt, de andere metpis. Het schijnt dat die manier van correspon- dceren in de Fransche gevangenissen tame lijk algompen is. Op 't eerste zich* ziet men niets dan wit papier, maar wanneer men hel schuins houdt naast eene kaars- of lamplicht, schittert de op het papier ge droogde zoutstof, en men kan, met eenige moeite, het schrift lezen. Nu hadden al die onderzoeken in de s-evangenis plaats buiten weten van den reeds genoemden bewaker D. en terwyl hy niet in dienst was. Maar den nacht, toen hij dienst had, had een majoor plaats genomen in eene cel, rechtover die van Peelaert, want men ver moedde dat hy zijnen slag zou pogen te slaan. Men bedroog zich niet. Rond middernacht zag de majoor dat D. de cel van Peellaert naderde en haastig eenige woorden met hem w isselde. Hy zag hem eenen brief aannemen, dien in den zak steken en snel henen gaan. Zoodra D. weg was, ging de majoor den bestuurder berichten wat hij gezien had. Toen het dag werd, kwam de onder zoeksrechter De Vos met den substituut Pholien en eenen griffier naar de woning van D., te Vorst, en dadelijk begon eone huiszoeking in regel. Het doorzoeken der meubelen leverde geen uitslag op. Toen b°gon men aan zijne kleederen. En in do voedering van den kepi ontdekte men een stukje papier, waarop een adres te lezen was een huis in de Savoyestraat. Do gevangene had hem dit papier gegeven, opdat hij liet zou ver nietigen dit bi kende D. In het huis der Savoyestraat gekomen vernamen de onderzoeksmagistraten dat D. hier de briefwisseling tusschen den gevangene en zyne mineres in ontvangst nam en antwoordon terugbracht. Drie brie ven uit Parijs had hy zoo reeds overge bracht. Dan werd Peellaert ondervraagd. Hij bekende al wat men wilde. Hy deelde mee wat hij den bewaker voor zyne bood schappen betaalde en welke sommen hy nog te betalen had, maar die nog door de miuare8 moesten worden opgezonden. De bewaker loochent al de gezpgden van den gevangene en beweert niets anders te weten dan dat hij het briefje, in zijnen kepi gevonden, moest vernietigen. Hij loochent geld ontvangen te hebben. D. is, zooals men weet, aangehouden en in 't geheim opgesloten. Goed nieuws ui- I>eu- (ler nonde. 't Is uit Dendermon- de zelf dat ons dat nieuws toekomt. Den 4 Februari 1904. zegde ons M. T. Van der Stappen, 1 Zwarte Zustersstraat, te Dendermonde Sinds een jaar had ik vrocselyke nierpijnen, Ik kon me nlel buk ken en soms moest ik ophouden te werken, 's nachts belette de pijn te slapen, ik had ook duizelingen en zweetingen, daarna rillingen, mijn water was rood en wal- gendriekend. Mijn toestand veranderde spoedig door 't gebruik der Foster Pillen verkocht in de apotheek De Valkeneer te Aelst; van af de eerste dageii was het lijden minder hevig ik sliep beter, de eetlust kwam weer, ik voelde my meer en meer op mijn gemak. Na eene maand verpleging werd ik geen enkel kwaal meer gewaar Den 12 April 1910, voegde M. T. Van der Stappen er bij Ik reken het ala een plicht de Foster Pillen te doen kennen want ik aanzie ze als onfeilbaar sinds ik ze nam voelde ik niets meer De nieren, die verzwakt zijn door de vermoeienis van het bedryvig leven of door do groote ophooping van het urine zuur, vergemakkelijkt door een zittend leven, veroorzaken eenen bloedopdrang en kunnen niet meer zuiveron. De Foster Pil len hitsen de nieren op en helpe ze om al de onzuiverhedon uit het lichaam af te voeren on geven dus ryk en kloek bloed. In alle apotheken in het algemeen eischt de handteekening James Foster3, 50 fr. de doos, 19 fr. de zes, of vrachtvrij tegen mandaat Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 64, Coudenbergstraat, Brussel. (8) Eene behendige diefegge te Antwerpen. Eene vrouw van lichte zeden en reeds een 40-tal jaronoud, heeft eenslimmen truc gevonden, om de bereidwillige lieden voor hunne moeite van hen geld te be-rooven. In de lange Nieuwstraat deed ze of ze erg on passelijk werd. M. X. dit ziende, onder steunde de vrouw en hielp haar verder op den tram, die haar huiswaarts voerde.Maar nauwelyks was het rijtuig in gang, of M. X. bestatigde dat zijn gelbeugel met 16 fr verdwenen was. De ellendige diefeggo is Woensdag aangehouden. volkomenegenezing in 3 uren van den Afloop of 't Schijt der kalvers en veulens door he t Amerikaansche Poeder Dkpr atere nu Constipogene genoemd. Eene enkele doos is voldoende, om verscheidene dieren te redden en het kost maar een frank: Te bekomen in alle apotheken, namenlijk te Aelst, bij De Valkenesr en Calltbaut. Men bericht uit Moll dat aldaar een 7: ongeval heeft plaats gehad, welk aan de M onvoorzichtigheid van het slachtoffer te C wyten is. Een wielrijder reed van Desschei U naar Moll. Onder weg wipte de 12-jarige 7 C. zich langs achter op hetrywiel. Terwyl g hij met den eenen voet op de trede stond, v geraakte de andere tusschen de ketting en J 't kamwiel, met het gevolg dat de voet erg J gekwetst werd. De groote teen werd afge- y rukt en den jongen bekwam nog andere kwetsuren aan den voet. Het slachtoffer werd verzorgd door M. Duyckmans van Moll. Ann de ahonnenten. Damen, zoo ge niet wilt veranderen, en niettegenstaande de critische ouderdom, een frissche kleur, een levendig oog en de lichaamskracht wilt behouden, zuivert uw bloed met de slijm verdrijvende Pil Wal- théry, 1 frank. Een doos volstaat voor een jaar. Eene zaak. die het gerecht bezig houdt, is eene notarieele kracht, te Edingen welke naar het schijnt, de 400,000 fr. te boven zal gaan. De goederen - van den gevluchten notaris zullen in de maand April onder den hamer worden ge bracht. HOEI. De speeker» Hubin beroemd wegens zijne heldendaad in de Kamer, is voor de correctionneele recht bank verzonden wegens beleediging der 1 gendarmen tydens de werkstaking van Gives W A A R 0 M- nog hoeHlen w.nneer wij openbaarlijk verklaren dat eene enkele flesch den hevigsten en oudsten hoest geneest. Al deze die Siroop Depratere genomen hebben, zijn eens om te verklaren dat haar gelijke niet bestaat en zeggen aan al wie het hooren wilt Dat is de toare goede remedie. Te verkrijgen by al de goede Apothekers, Valkeneer en Callebaut, te Aelst. EENIG. Te Houdeng-Aimeries werd een inwoner door de policie verast, terwyl hjj i aan zyne woning eene heele wagenvracht mecaniekstukken oplaadde, door staatsbe dienden herkend als voortkomende van locomotieven en en ander spoorwegmate- rieel, gestolen in de statie van Bracquegnies. Men heeft hem zelf al het gestolen# naar het gemeentehuis doen voeren. Een machinist, Achiel Boulard, 40 jaar oud, wonende te Oubourg, maar in dienst bij den depot vanHaine-Saint-Pierre, was te Havreville van zijne locomitief ge stapt, om 't mecaDi9kwerk te smeren, toen hy verrast werd door den trein Bergen- Manage, dien hy niet had zien aankomen, uit hoofde van de kromming der lijn op die i plaats. Boulard werd ijselijk onder het wiel vermorzeld, de twee voeten afgereden de lenden gebroken en den schedel geklo- ven De man bleef op den slag dood. Hij was gehuwd en huisvader. Aan dc Sinle-Annasluis te Tiltf, is 1 een veestal afgebrand met 1U koeien, en een overgroot getal kiekens die er in bleven. kig maakt een zaïdii. rei: jeug&ig, Irisch ul'.cvliHi, -ë:i blanke zacht van Bergmanai 6t Co., Brusse3 I 75 Cis. per stuk. by Taymans Druck, D rogist te Aelst. Ontaarde hinderen. Te Bois-Séjour. hebben de zonen Morange, 18 en 22 jaar oud, vader en moeder uit den huize gejaagd en toen deze wilden terugkeeren, schoten d« zonen op hen met revolvers, zonder ze echter te treffen. Toen hebben de jonge lingen zich in het huis verschanst. Zij weigeren te openen en dreigen den eersten die het waagt binnen te dringen, neer te schieten. Het parket zal zich ter plaats begeven. In den nacht van Donderdag op Vrijdag, om 12 1/2 ure, is brand uitgebor sten in de cinema van M. Lelou, St. Sau- veurstraat, te Rysel. Het vuur liep bliksemsnel voort, zette woldra de feestzaal in volle vlam en ver raste de huurders Mad. Martens en hare kinderen, werden half gestikt de'toestand der moeder ia hopeloos. De schade is zeer aanzienlyk. Te Londen hebben de heldendaden van het 14 jarig juffertje Viola Poppe, de aandacht op zich getrokken. Verleden week viel een knaap in het Regcntscanal, Misa Viola Poppc sprong den drenkeling gansch gekleed achterna, duikelde tweemaal en kwam met den knaap aan den oever. Twee dagen later waa eene vrouw nage noeg op dezelfde plaats in het water ge sprongen. Het heldhaftig meisje sprong de wanhopige achterna en kon do vrouw op liet droge brengen. Al de reddersmaatschappijen van Londen hebbon het meisje liet lidmaatschap hunner maatschappy aangeboden en bereiden eene grootsche betooging ter barer eer.

De Denderbode | 1911 | | pagina 2