BEAVO Rechterlijk Kronijk. Sterfgeval f Luisterrijke Tooneelfeesterj Allerhande nieuws. De VrouwenhoedeD. Janvermille, 't zyn geen hoeden Meer waar 't vrouwvolk nu m«e prijkt 'k W«d dat, moest een man ze dragen, Bij er onder haast bezwijkt. 't Zjjn geen hoeden meer, maar schuiten, Schepen voor de vaart op zee, Echte cirken, monumenten Elke hoed telt minst voor twee. Als ge langs de straat gaat wand'len, Let er maar eens even op Ge zoudt zeggen al ons juffers Hebben nu 'nen reuzenkop. 't Is geen vijgemat 'lijk vroeger, 't Is een gansclie botermand, Hoog en breed en nog omgeven Met een eindeloozen rand. Als 'k er zoo van ver zie komen, Ga ik altijd gauw op zij, Want voor zulk een reusgevaarte Moet geheel de straatweg vrij En daar onder staan dan krullen, 'Nen bosch haar of vyf of zes Doch, o jammer meest bij allen Is het maar een valsche tres. 'k Weet niet hoe zoo menig vrouwtje, Met zoo'n dubbele vracht bela&n, Op haar hooge pollevietjes Nog in evenwicht kan staan Gaat 't zoo voort men moet in d'huizen, Haast de deuren gaan verbreên Anders kunnen onzejuflers Waarlijk niet meer binnentreên. En eilaas, nu met den zomer, Schijnt dat het nog erger wordt, D'hoedenraüden worden breeder Nog, in plaats van ingekort. 'k Heb er reeds gezien, waarachtig, Van drie meters in het rond, Zoodat men er zelfs de draagster Bijna niet meer onder vond. Weldra zal men in de straten 't Mansvolk het verkeer verbiên Nog gelukkig dat we weldra Uitgaan met een vliegmachien. Als we dan eens moesten vallen, Vliegen we opeen vrouwenhoed, En dan is de slag gebroken Daarvoor is die mode goed Oazet van Aferchtem. Oudjes in België. Te Reninghe heeft de weduwe Carli, geboren Amelie Dewancker, haar 105* jaar ingetreden, 't Is waarlijk de moeite weerd metje Carli een bezoek te brengen, welke nog heel vroom en pijlrecht in haren zetel sit, meest altijd bezig met bidden op baren paternoster. Moedertje Paepe al is ze verleden Zon dag iOO jaar geworden, is nog zoo snel als een bie. Zij woont te Thourout een half ure van de kerk. Als 't weder min of meer goed is, zal ze des Zondags nooit laten naar de Mis te gaan. Zondag heb ben or ter barer eer, in Thourout grooto feestelijkheden plaats gehad en de vrouw was er oprecht meê in haar schik. Te Tieghem woont de lüljarige Jan Coucke. Deze miek nooit gebiuik van tabak of sterke dranken «Doet gelijk ik segt hij en ge zult lang leven De oudste van het land is zeker wel vrouwke Diddens wonende te Duffel. Dexe telt 106jaren. In 't klooster te St-Denys-Westrem is jufvrouw Haege haar 104" jaar inge treden. Te Eecloo is de gepensionneerde bri gadier der douanen M. Van Doorselaere sedert 29 November 11. honderd jaar. Vrouw Vermast-Rougiers te Basse- v#ld*e zal weldra haar 101 jaar begroe ten. Te Herten wordt Pieter Van Heel binnen eenige dagen 101 jaar. Gelijk op een schip, de reizigers, of waren zij koningen, zich aan de voor zichtigheid en het bestuur van den loods gedragen zoo ook moeten, op de zee Yan deze wereld, de prinsen en de vol keren zich gedragen aan het bestuur van Petrus die hen ter eeuwigheid geleidt. S. Jan van Capistran. Over het pau selijke Gezag, II, 2. Kicakroii'ik.Arrondicsement Veurnt-Dixjnude-Oostende. De heer Jules Van der Heyden, oud-volksver tegenwoordiger, is, zonder strijd, sena- teur verkozen ter vervanging van Graaf 4e Limbourg-Stirum overleden. Het miljard gesmolten. We heb ben aangetoond welke schandalige die verijen gepleegd zijn, bij het inpalmen der kloosters in Frankrijk. Het was zoo erg dat het Fraosch gou vernement het noodig heeft geoordeeld daarover een onderzoek in te stellen. De onderzoekscommissie is aan het werk geweest onder voorzitterschap van den heer Combes en zy heeft onderzocht hoe. veel geld de Staat wel zou kunnen trek! ktn uit 't aanslaan der kloostergoederen De heer Marraud, bestuurder van het enregistrement in Frankrijk, heeft ge antwoord dat de schatkist niet meer dan dertig miljoen zal ontvangen. Dertig miljoen, 'tis voorzeker eene ronde som, maar in eene staatskas als die van Frankrijk, is dat zooveel als een vlieg in den hutsepot Dertig miljoen dat is nog geen frank per Franschman, want er zijn ongeveer 40miljoen inwonersin Frankrijk. Dertig miljoen. Het is nog niet half genoeg om een van die groote oorlog schepen te bouwen welke men dread noughts heet. En dan, gestolen goed verrykt nietI Verantwoordelijkheid bij vervoer. Op 4 Januari 1910 wilde vrouw Cre- teur van Gheel d°n trein nemen in de statie van Larum. Zij was op bet laatste. Na haar kaartje genomen te hebben liep zij algauw over de riggels, doch zij viel kon zich niet intijds oprichten en werd verpletterd door den aanstoomenden trein. De heer Creteur betrok het spoorweg- bestuur en vroeg schadevergoeding. Het spoorwegbesluur pleitte dat het vervoer nog niet begonnen was en dat het bijgevolg niet verantwoordelijk is. De rechtbank heeft hem in het onge lijk gesteld, beslissende dat het kontrakt van vervoer begonnen was met het nemen van het kaartje en heeft den Staat verwezen tot betaling van 16,000 frank, schadevergoeding Ziehier een boeksken dat op zijne uur komt Langs alle kanten hoort men klagen over het verminderen van het getal kin deren Z. E. do Card. Mercier heeft die plaag gekenmerkt in zijnen herderlijken brief van 1909 eene grooto vergadering van geneesheoren is te Brussel bijeenge roepen geweest om de middelen te he spreken tegen deze kwaal vele nazetten en tijdschriften komen er gedurig op terug. Welnu hier hebt gij een boeksken Raadgevingen voor Jonggehuwden welk die kwaal, tot in hare wortelen aanpakt en welk alle getrouwde perso nen in handen zouden moeien hebben. Hetgeen bewijst dat dit boeksken ge roepen is om veol goed te slichten, is de hevige razernij waarmede de Fransche uitgaaf, door meer dan twintig geuze gazetten is aangevallen geweest. Er is een spreekwoord dat zegtWanneer men schreeuwt, 't is teeken dat het raak is. Welnu, daar men zooveel ge schreeuwd heeft tegen dit boeksken 't is teeken dat er voél plichtigen zijn. Ziehier wat de Revue Franciscaine van Parijs er over schrijft in zijn num mer van Nov. 1910. Geen een werk is ongelukkiglijk noodigeren nuttiger dan dit boeksken. Mochte het zijnen weg maken, niettegenstaande de menigvul dige moeilijkheden welke het zal ont moeten. Dat het in de handen komo van al dezen voor wie het geschreven is on dat het luide genoeg spreke om de gewe tens te raken en hun hunne plichten voor te spellen. Het is met duizenden dat dit boeksken zou moeten verspreid worden. De Heeren Pastoors zouden het moeten in geschenk geven aan al dezer, die komen om te Douwen, voorzeker zouden zij niets nuttiger kunnen doen voor hunne parochie, voor .de maat schappij, voor de Kerk. Wij wenschen den schrijver hartelijk proficiat, voor zijn nuttig en volksge zind boeksken p. g. Te verkrijgen bij M. K. Rykbost, drukkerij St-An'onius, Goezeputstraat, 35, te Brugge.Prijs fr. 0.40 franco met de postfr. 0,45. RECHTBANK VAN OUDENAERDE. Moord 1© Haalterl. Vrijdag werd voor de boetstraffelijke rechtbank de zaak. opgeroepen ten laste van Jozef Landuyt, metserdiener, geboren te Haaltertden 2 Maart 1894, bericht den Vrijdag 2 December 1910 de 68 jarige Mom ka Beaumont, wed. Vital Matthys, wonende wyk Eckent, vermoord te heb ben. Het slachtoffer werd slecht den Maandag morgend om 9 1/4 ure gevonden door den herbergier Desideer Lievens, wonende op een 30 tal meters van hare woning, die op haar hof gekomen was om boomen te koo- pen. Daar bij dc deur op den koer open vond, ging bij binnen en vond Monika op den vloer uitgestrekt liggen, eene kat zat aan baren hals te knauwen. Lievens verjoeg het dier en zag dat de vrouw den hals overgesneden was eene diepe wonde waarin men de hand kon sto ken kwam van achter den nek en had heel het strottenhoofd blootgelegd. De moorde naar had zijr. slachtoffer een groot mes in de rechterhand gestoken om aan zelfmoord te doen gelooven. Oogenblikkelijk verwittigde Lievens den bevelhebber der gendarmerie die op zijne beurt het parket op de hoogte bracht. De onderzoeksrechter vernam door de geburen dat er bij Monika Beaumont reeds twee diefstallen gepleegd waren, een den 28 Oogst 1910 van eene som van 200 fr. en den 6 November 1910 van een uurwerk en zij, Jozef Van Landuyt. die dikwijls ten harent sliep, omdat zij bevreesd was, er van beschuldigde. Den 6 December werd dezen kerel aan - gehouden en metjiet ljjk gekonfronteerd, waarna hy volledige bekentenissen aflegde. De heer onderzoeksrechter Verhuist heeft de betiehtegeneeskundig doen onder zoeken door den krankzinnigheids Dokter Maere, van Gent, die verklaart dat hy niet geheel en al verantwoordelijk is voor zyne daden. Twee getuigen worden onderhoord ua de ondervraging van den betichte vraagt het openbaar ministerie tegen Van Landuyt de toepassing der wet. Zyn verdediger pleit de onbevoegdheid der rechtbank en vraagt dat de betichte voor hot Assisenhof zou verzonden worden. Nochtans vraagt hy aan de rectitbank, zich steunend op het ver slag van den geueeslieer, verzachtende om standigheden in acht to nemen. De rechtbank zal Vrijdag 31 Maart, uitspraak doen. M, J. Verheyenliberale volksverte genwoordiger van Antwerpen, is Zaterdag avond aldaar overleden in den ouderdom van 56 jaar. tengevolge et no dubbele long ontsteking. M. Vekemans, Notaris te Hoboken, zal bom opvolgen. GEMEENTE MOORSEL Koninklijke Harmonie St- Cecilia. op Maandag 17 April (2fn Paasclidag) en Zondag 23 April 1911. Men zal opvoeren Vrijnchut- TEH Transvaalsch drama in twee dee- len en vier bedrijven en Advokoat Strcylx-I gpgfiieerd blijspel met zang in één bedrijf. Gordijn om 4 uren zeer slipt. De feesten eindigen voor het vertrek van den laatsten trein. Zie programma. Spiegels, Kaders, Vitraux, Bag-uetten Spiegelfabriek A. Alcyvaert, Werf, 3, AALST AALST. Sedert «enigen tijd stelde Jozef Thielemans,winkelier van allerhande gereedschap, in de Molenstraat, vast dat hy herhaalde malen bestolen werd, zonder dat de dader gekend werd. Thans heeft de 17 jarige G. P., schryn- werker, die verdacht werd, bekend ver scheidene stukken gereedschappen en ook geld aan M.Tielomans ontstolen te hebben. AALST-MIJLBEEK. Kindermoord Verleden Maandag, rond 5 3/4 uren vond Camiel De Gheest, mulder, in de Mo lenbeek, achter het buitengoed der E. E. P. P. Jesuïten, eon lijkje van een pasge boren kind. Na voorzorgen genomen te heb ben opdat liet lijkje niet zou wegdrijven, verwittigde hy de Policic. Rond 9 uren kwam Ondercommissaris Van Nuffel ter plaatse en deed een eerste onderzoek. Het lijkje, een boorling van 't vrouwelijk ge slacht, werd opgehaald en naar 't dooden- liuis gevoerd. Dijnsdag was het parket, samengesteld uit do heeren Schramm®, Procureur des Konings Verwilgen, Onderzoeksrechter Broeckaart, Griffier en twee Wetsdokters, alhier afgestapt. Het lijkje werd, op aan vraag van 't Parket, naar 't Hospitaal ge bracht, waar eene [schouwing plaats had en waaruit bleek dat het wichtje bij middel van doeken versmacht was en daarna in 't water geworpen, waarin het reeds sedert ton minste acht dagen verbleef. De Molenbeek is van de twee zijden door een vyver van elkander gescheiden. Het is best megelyk dat het lijkje in den vijver was geworpen en dat door de overgroots slrooming over de sluis is gezwalpt en zoo in de beek is terechtgekomen. Ware dit zoo, dan moet moet men er van afleiden, dat de pliclitigo.i zeer wel met de plaats moeten bekend zijn, want bij don keravond is 't daar hoogst gevaarlijk. Alles laat dus vermoeden dat de plichti gen niet ver vandaan verblyven. Heden woensdag zal 't parket het onder zoek voortzetten. 't Ware te hopen dat er welhaast licht in die zaak kwam en dat zulk grof schelm stuk vonrbeelbig gestraft werd. LEDE. r Zondag morgend had hiér door het Christen Vlaamsch Verbond eene meeting plaats ten voordecle der Vlaamsche Hoogeschoolsprekers MM. Baron Louis de Bethune en Janssens, student. Er waren 600 leden aanwezig. Een adres van hulde werd aan Hunne Doorl. Hoogw. de Bisschoppen van België gezonden, hen verzoekende do Vlaamsche belangen in de Hoogeschool van Leuven derwyzc te regelen dat do katholieke Vlaamsche jeugd er toegang kan biyven vinden. Een verzoekschrift werd vervolgens ge zonden aan de Kamer van Volksvertegen woordigers, vragende dat er eene wet gemaakt worde tot volledige vervlaam- sching van eene der twee staatshoogescho- len, namelijk die van Gent. Indien gij een schoone keus wilt hebben van Wolle en Tijk voor Matrassen, Hupelingen, Linoleum, Toilc-cirée en al benoodigheden wat den tapissiersstiel be treft, gaat zien by Karei Van de Putte en ZusterKorte Zoutstraat, 29, Aalst. NINOVE. Zondag avond waren eenige jongelingen uit de omliggende ge meenten naar hier gekomen om Halfvasten te vieren. In eene herberg van den Gee- raardsbergschen steenweg kregen zij twist. Zekere Van R. trok zijn mes en bracht Emiel Roclandt drie erge messteken toe, een in de keel, in den rug en in de borst. Zijn toestand is hopeloos. Zondag avond, rond 11 ure, kregen twee soldaten, E Geeroms van Meerbeke en Raoul Thollenbeek van Denderwindeke, twist voor een meisje. Geeroms bracht eensklaps zijnen tegenstrever eenen mes steek in het hoofd toe. De toestand van liet slachtoffer is erg. Zaterdag morgend heeft een baan wachter op de spoorbaan, bij de statie van Opwijk, liet vermorzeld lijk gevonden van Van Nieuwmeulen, aardewerker, wonende to Dilbeek. Het lijk werd naar het doodhuis overge bracht. Men veronderstelt dat Vau Nieuwmeulen in het naar huis gaan langs de spoorbaan door een trein zal veraBt geworden zijn. Het slachtoffer is gehuwd en vader van familie. Vrijdag namiddag is te Sehoonaerde, op de grooto baan van Dendermondo naar Gent een erg automobielongeluk gebourd. Een auto van Dendermonde komende en waarin gezeten waren M. Van Regenmor tel van Antwerpen, zijne vrouw en zijne dochter, moest op zeker oogenblik onver wachts uitsteken voor eene driewielkar die uit een binnenweg kwam. Het machien nam eene verkeerde bewe ging en kwam in den gracht te recht. De inzittende werden met geweld tegen elkaar geslingerd. Mevrouw Regemnortel be kwam eene erge wonde aan het hoofd. Men vreest zelfs voor eene schedelbreuk De auto werd erg beschadigd. Maandag avond om 8 1/2 ure, heeft een geweldige brand het voedermagazyn van M. K. Koninck. Kraanlei, te Gent, in asch gelegd. De brandweer was spoedig ter plaats en kon de .inga Luizen vrywaren. Dr.i/.cndo ki! s hooi, strooien emballage zyn grooiundeels door 't vuur verniold. De oorzaak is onbekend de schade aan zienlijk. -- Op liet gehucht Steonaerde, te St- Denijs Westrem, staat het sierlijke kasteel van M. Delbeke, bewoond door den heer ridder de Ghellinek d'Elseghem, burge meester van Wannegem-Lede het is omgeven van prachtige hoven en wande- lingen, welke een schitterend uitzicht geven op het welgekend St.-Denijsplein en den nieuwen spoorweg den fraaien gothieken bouwtrant trekt ieders aandacht. Het is slechts sedert eonige weken vol tooid door de ondernemers Wyckaert en Mortier van Gent. Zaterdag nacht was M. de Gbellinck van de stad thuis gekomen en had niets bemerkt. Zondag morgend, om 4 1/2 ure, toen de keukenmeid aan 't werk was, werd zij door de gouvernante, die boven de keuken slaapt, verwittigd dat brand onstaan was. Terstond liepen beiden op versehillige kamers om hunne meesters, kinders en dienstboden te wekken. Deze hadden te nauwornood den tijd om in nachtgewaad te vluchten, daar de brand in hevigheid toenam. Men verwittigde de geburen en om 5 ure waren vele parochianen op de plaats der ramp. Het vuur breidde zich bliksemsnel uit, en per telefoon werden do pompiers van Gent gevraagd. Rond 6 ure kwamen zij met eene handspuit en hunne auto aan. Men zag weldra dat het groot materiaal van het brandweer er noodig was en de groote stoomspuit kwam om 7 ure. Uit don vyver werd water getrokken en goot men de stroomen water op het' vernielend element. Niets hielp, het kasteel brandde ten grondo af. Een der gevels stuikte op de puinen. Het personeel van hot kasteel bestond uit 18 personen. M. en M* de Ghellinek, hun ne 7 kinderen, oen priester en 8 dienstbo den. Een der dienstmeiden Juffer De Mey, welke op het hoogsto verdiep rustig sliep, werd gelukkig intijds door M.de Ghellinek en den priester gew ekt. Enkel eene kostbare piano is kunnen ge red worden, eene kostbare luster onlangs vervaardigd door het huis Fierlefyn was op het punt gered te worden, doch de moedigen moesten het opgeven, daar de plankenvloer ging instorten. De schade, door verschillende Maat schappijen verzekerd, wordt op verschei dene honderd duizend franks geschat enkel eene kamer welke de kleederen en juweelen van een Eerste Communiekant bevatte was niet verzekerd. Gansch den dag was er een groote toeloop van nieuwsgierigen, niettegen- stnande stormweer. De Razernij. Op dit oogenblik worden in het gesticht Pasteur te Brussel 17 personen verzorgd, die door razende honden gebeten werden. Behalve een man en een meisje, die zich enkel uit voorzichtigheid laten verzorgen komen do 15 anderen allen van Brugge. Zij werden naar het Instituut gezonden wegens het volgend vresseiyk feit Ruim 9 maand geleden, beet een onbe kende hond 2 scheepslossers en een kind van 6 jaar, in eene volkswijk aan de zee vaarthaven van Brugge. Die hond gaf al de ken teekenen van razerny, maar men leende or geene andere aandacht aan, dan dat men hem doodde en in den grond stopte. Een der werklieden, Werner, werd na gcruimen tijd razend, en had eenen vreese- lijken doodstryd. Vrienden die by den ongelukkige waak ten, werden door hem gekrabt, of door zyn schuim bevuild. Die personen 15 in getal, worden in het gesticht Pasteur verzorgd en gaan alle dagen van Brugge naar Brussel. Een 17-jarig meisje, Mej.G.X., eene studentin uit-de Clovislaan, te Brussel, wordt door de policie opgezocht. Zaterdag avond was zij in hare kamers gegaan op het eer ste verdiep. Te vergeefs riepen de ouders een uur later hunne dochter. Zij stegen naar het verdiep en vonden de kamer ledig. Het venster, uitgevend op de straat, stond wyd open en hunne dochter wae verdwenen. Zondag morgend was men nog steeds zonder nieuws. Uit het door de policie inge steld onderzoek blijkt, dat Mej. X. langs het venstor neergedaald on in eene automobiel zou gestapt zyn, welke in de omstreken stond deze is in .volle vaart langs den Leuvenschen Steenweg wegge reden. Naar hot schijnt is het jonge meisje ge vlucht met haren vryer. Vroeg ryp De familiën van dokter Ectors en advokaat Stroobants te Brussel reden naar een familiefeest by M. H. Stroobants, ge meenteraadslid te Huldenberg. De koetsier van laatstgenoemde, was de familiën Ectors •n Stroobants komen halen met eene groote koets bespannen met twee paarden. Otj men te Duisburg, zyn de paarden aan omdraai cener straat op hol gegaan, 1 het ongelukkig gevolg dat de teugels ti ken en de dieren niet meer tot staan ko: worden gebracht. Langs deze baan is 1 groote diepte van 6 a 7 meters. In hu vlucht zijn de paarden met het rijtuil deze diepte gestort. De advokaat Strooi* werd erg gekwetst aan het been, zuster zijn beide schouders ontwricjj! Mevr. Ectors is gekwetst boven het linj oog en draagt eene diepe wonde. Des M. Ectors is ook fel gekwetst, alsook 3a 4 andere familieleden, dochter en r; die hun vergezelden. Zondag avond, rond middern» werd de Waalschekaai, te Antwerpen, 's Zondags zoo stil en verlaten is, in schudding gebracht, door een bloedig ma, dat nochtans geene erge gevolgen hebben. Zekere Jozef Van K., Nationslesti voerman by den reinigheidsdienst, gescheiden van zyne vrouw, die eene berg houdt Waalschekeai, 3. Rond mid nacht kwam Van K. plots in de her en haalde een revolver te voorschyi loste tweo schoten in de richting r vrouw en zekere Gerard Van T., 24; brigadier by het vestinggeschut in gi zoen op het fort Ste-Marie. Deze laatste werd door Van K. verc van betrekkingen met zyne vrouw te oi houden. De soldaat werd door een kogels in de rechterzijde getroffen, moordenaar werd ter plaatse aangeho en aan de policie overgeleverd. Na oi hoord te zyn door den adjunkt Dens, hy ter beschikking van den prokureui konings opgesloten. Hot slachtoffer werd eerst door di De Ridder vorzorgd on daarna nau gasthuis overgebracht. De 39-jarige Philomona Bran woonachtig Schippersstraat, 9 te Aul pen, wierp Zondag toevallig eene brai de petroollarap van de kas. De lamp aan stukken en de brandende petrool d het vuur mee aan de kleederen der vi De ongelukkige was geheel door vlai omringd, toen men haar ter hulp sn De ongelukkige werd vreeselijk verl over gansch het lichaam. Na verzorg zijn dooi; dokter Brees, heeft men naar 't Stuyvenberggasthuis overgebr De onderzoeksrechter van Anl pen, de heer Lamproye, heeft bek nissen uitgelokt van twee ontvlucht! de kolonie van Merxplas De een» Lenoire, 21 jaar do andere Kru* 45 jaar. Beidon hebben eon valschen naam» nomen, en zich aan vele misdryven pli gemaakt. Do eerste stool te Parijs o jarigen ouderdom, de eenzolvigheidip ren van den B«lg Janotto, geboortig Brussel en wegens diefstal naar Fran getrokken. In de Kasteelstraat, te Parijs, Lenoire het jaar nadien op heeterdai diefstal betrapt door [de vrouw des l wie hij aanviel en een aantal messi toebracht. Do schurk liet zijn slacl voor dood liggen en vertrok, na 400(1 in bankbrieven en eene hooveolheid li werk gestolen te hebben. Lenoire vluchtte dan op naam Jamotte, naar België, werd alhier bi kraag geknipt, te Gent opgesloten. L dreef zyno stoutmoedigheid zoover i do naam van Janotte, te Brussel ai milicielotting deel te nemen. Hy herhaalde malen onder dien valschen wegens diefstal veroordeeld en tot jaar Merxplas verwezen. Wat den tweeden aangehoudene bi deze zou Kruwaert heston, is ingelijl weest bij de straf kompagnie van Fransch leger in Afrika. Hij vorble België, onder den valschen naam Delette. In België is hy voor aller: misdrijven veroordeeld en kwam terecht in Merxplas, uit hetwelk hij zijn makker wogvluchtto. Op hot grondgebied van Gheei ■treke het Largm, vaarde de schipper Born door de Kempische Vaart. De t* stond aan 't roer, toen zij eensklapi schoof en in de vaart viel. De sck sprong dadelijk overboord, om zyner te redden, doch ondanks al zyne pof gelukte hy er niet in. Toen men do r boven haalde, was zy reeds een lyk. slachtoffer Rosalia Cornelis geheeten, slechts 22 jaar oud en was geboortig Lombeek, by Hal. De zaak van Dampremy- onderzoek, gedurende eenige dagen a broken, is herbegonnen. Maandag heeft de magistraat ff eenen koolmijnbewaker, ondervraagd beweert, den nacht der misdaad ts uur Meurice te hebben hooren thuisko Didier zegt dat Meurice Man 1 zou ben geroepen en hy zeer goed zyne herkende. Met den verdachte geconfronteerd de waker zijn gezegdo staande U Meurice blyft beweeren, dat hij korts uur thuis is gekomen. In den namiddag werden ook de verdachten ondervraagd, doch er wai nieuwa uit to krygen. Wat de beschuldiging der Pa.' kwaaddoenersbendo aangaat, die blyft onbepaald en duister. Het schoon weer is gedaan in d» dennen. Zondag nacht en heel den dag heefi afgrijselyk weer gewoed. De sneeuw zoo overvloedig dat overal eene dikk# don grond bedekte. Het is ook vinnig koud. In de streken van Libramont en Bi naken, kan men zich in 't midden van winter terugdenken.

De Denderbode | 1911 | | pagina 2