Nestlé's Kindermeel Het leuren. Lager Onderwijs. Lucifer. LaDocumentation Catholique Kerkxken. Luisterrijke Tooneelfeestei] BERICHT. Congres der Katljolieke en Maatschappelijke Werken Kerk der Theresianen. Zondagrust. Wij Verzekeren Allerhande nieuws. j door het Amerikaansche Poeder Drpratbre i nu Constipogene genoemd. Eene enkele Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten (iooa ja voldoende, om verscheidene dieren te vertellen in de socialistische bladen, zie hier hoe die post verdeeld wordt Onderrecht en opvoeding der samenwerkers 2,185,95 Socialistischo pers 465,00 Aansluiting en ondersteuning der werkersgroepen 19,033,05 Ondersteuning aan de samen- werkers 2,146,56 Propagandevoorde maatschap pij, drukwerken en kalenders 10,828,30 Totaal34.171,86 Sommen welke door de samenwerkers zelf gestemd worden. Gelieve, Mijnheer de Uitgever, dit ant woord in uw eerstkomend nummer in te lasschen oy> dezelfde plaats als bedoold artikel, en dit tot inlichting voor uwe lezers. Alzoo zullen zij kunnen oordéelen. Beleefde groetenissen. Voor het Volkshuis De afgevaardigde-Bestuurder A. Octors. Onze antwoord gaat kort er. klaar zijn. Dus Het wordt niet betwist dat de zuivere winst, alle onkosten afgerekend, van het verloopen jaar 1910, de som bedraagt van Fr. 365,189,50 Er is uitgege ven 't gene ook niet wordt be twist le Aan de sa menwerkers en niet aan de aan deelhouders F r202,000,00 2e Aan alge- meene propagan- dakosten 31,171,86 Te samen Fr. 236,171 Eindelijk wordt door het vooront werp een maatregel uitgevaardigd om het onwetig uitoefenen van eenen han del kort en goed te doen ophouden. Immers, de vrederechter der plaats, waar een handel onwettig wordt uitge oefend, kan bevelen dat de handel worde gestaakt, alsook de vrederechter der woonplaats van den onwettigen hande laar. Een merkweerdig verslag over dat voorontwerp is door M. Waumermans, Volksvertegenwoordiger van Brussel opgemaakt. Het voorontwerp zal nu in den Hoogeren Raad van Neringen en Ambachten besproken worden welke in April en Mei zal vergaderen. Wanneer nu dit voorontwerp zal aaogenomen worden met of zonder hier en daar eenige wijzigingen en de goed keuring bekomt van het ministerie zal een definitief wetsontwerp aan de Kamers kunnen aangeboden worden. Dus blijft er over Fr. 129,017,64 der winstWie heeft die som van fr. 129,017,64 opgestreken... Ziedaar Voor 't lieve geldeken Men weet hoe schandalig de socialisten met de godsdienstige ceremonies en de HH. Sacra menten kunnen spotten, hoe zij de Priesters en Kloosterlingen kunnen smaden, belce- digen en lasteren... Meest al de socialisten zijn godverloochenaars en zetten nooit meer den voet in kerk of kapel... Onze roodjes kennen maar de ceremonies van den Gods dienst als er geldelyk profijt uit te trekken is, enz., enz. En zoo ziet men dc roode winkelpolitie- kers in hun orgaantje aankondigen dat voor de eerste Communiekanten bij hen de schoonste, dc beste en daarby de goed koopste schoenen te bekomen zijn... Maar 't is voor 't lieve geldeken ze spuwen er niet naar 1 Sedert lang wordt er bitter geklaagd over de misbruiken die bij het leuren met allerhande koopwaren worden be- statigd. Het wordt waarlijk hoogst tijd dat er maatregelen zouden genomen worden om die misbruiken te keer te gaan. Een voorontwerp van wet is door bet Hooger Komiteit van Neringen en Ambachten opgemaakt 't welk maatre gelen voorstelt om dat doel te bereiken. Bedoeld voorontwerp stelt nog meer andere bepaliDgen voor bestemd om den heerlijken handel te beschermen. Wij willen hier de bijzonderste schik kingen volgen Artikel 3. Alle inrichting van verkoop, bestendig of niet, moet van buiten en op in 't oogvallende wijze voorzien zijn van den naam of de han delsfirma van haren eigenaar, en, indien deze niet gevestigd is in do plaatselijk heid, de aanduiding van zijne huisves ting of van zijnen maatschappelijken zetel. Art. 4. Niemand mag gebruik maken, van een anderen naam dan zijnen eigen naam of handelsfirma, hetzij met ze te schrijven op het inpak- goed der koopwaren, of op de uithang borden, omzendbrieven, plakkaarten of aankondigingen, facturen of andere slukkeu hetzij bij uitroeping, hetzij op alle andere manier. Art. 5 Zijn daarenboven ver boden de benamingen welke geschikt zijn om misgrepen te veroorzaken nopens de persoonlijkheid van den titularis om verkeerdelijk te doen ge- looven aan het bestaan eener maat schappij, Art. 8. Koopwaren in natuur mogen niet aangeboden worden aan de koopers, met of zonder de tusschen- komst van derde personen, ten titel van premië, korting of aindeel in de winst, dan indien de prijs er op is aan geduid. De kooper heeft het recht die waarde in geld te eischen. De verkooper is verantwoordelijk voor de aflevering van de premiën aan de koopers. Dit art. 8 zal een einde stellen aan het soms foppend gebruik van bons en zegels als premiën te geveD. Wij zeggen foppend gebruik want de kooper verliest het meest bij dit stelsel. Waarom als men kortiDg of afslag geven wil, geve men hem niet in geld, ofwel stelle men zijne prijzen niet zoo laag mogelijk Art. 9 verbiedt de wisselvallige ver- koopeu bij welke het voorwerp der verhandeling maar afgeleverd wordt onder zekere voorwaarden. Dat artikel zal een eind stellen aan de sneuwbal- len,» (boules de neiges) de bedokene loterijen, enz. Art. 10 regelt den verkoop van reeds gebezigde voorwerpen of uit tweeder band, ten einde den verkoop van gesto len goed tegen te gaan. Wat is er al niet geklaagd geworden over de wetten die in ons land het lager onderwijs regelen Niet zonder reden morden de Katho lieken omdat zij in deze zaak behandeld werden als verworpelingen bijzonder- li;k sedert 1879 en dit dan nog geduren de Zeven-en-twintig jaren Katholiek bestuur. Tot heden nog hangt het lager onder wijs van 't Gemeentebestuur af, zoo de liberalen of socialisten de meerderheid in den Gemeenteraad hebben dan be noemen zij onderwijzers in de welke een ware Katholiek geen vertrouwen stellen kan... Wat bleef er dan over aan de Katho lieken Wel scholen stichten en ze met hunne penningen onderhouden. Dikwerf hebben wij er op gewezen dat het eene schreeuwende onrechtveer- digheid is daar wij, Katholieken, als be lastingbetalers moesten tusschenkomen en het onderhoud van 't officieel onder wijs en dan nog bijdragen om ons vrije Katholiek onderwijs staande te houden. En in hoeveel plaatselijkheden is dit 't geval niet Do .nieuwe schoolwet zal daar een einde aan stellen door den Schoolbon... Hier komen wij op terug. De liberalen en de socialisten zijn vol duivels gestampt omdat, door het wetsontwerp, het vrije katholiek onder wijs eenigzins wordt recht gedaan. Wat zo vooral bestrijden, 'tis de tusschenkomst van den Staat in het be kostigen van liet vrije onderwijs. De geuzen van allen deesem beweren dat wij, Katholieken, geene aanspraak te maken hébbeu op eenige hoegenaam- de toelagen tot ondersteuning van ons vrije Katholiek onderwijs. Wij, Ka tholieken, moeten dus als verworpelin gen in ons eigen vaderland behandeld worden. Dynsdag 11. heeft socialist Anseele in de Volkskamer verklaard dat de Katho lieken in België buiten de wet zijn gesteld, i. a.w. dat zij niet meer rechten hebben dan een overwonnen volk. Pacha Anseele riep uitEr zal wel geld voor uwe scholen te vinden zijn en toen de heer Woeste hem vroeg, of hij dus de scholen weigerde to onder steunen riep hij uit De openbare (o/Jicieele) scholen wel; de uwe, de Katho lieke scholen du» niet Voor de liberalen en socialisten be merkte de heer Rosseeuw, bestaan bij gevolg de vrije Katholieke scholen Diet. Dus wanneer de geuzen zullen meester zijn,zal er opnieuw schooloorlog woeden nog geweldiger, schandaliger en akeli ger dan onder de wet van 1879. ♦V Sommige liberale en radikale hoofd mannen maken zich waarlijk belachelijk door zich razend kwaad te maken om dat liet wetsontwerp zekere maatregelen voorstelt die zij vroeger voorstonden. Vooreerst hebben wy de liberale volksvertegenwoordiger Hymans die op 30 November 11. tijdens de bespre king nopens het adres in antwoord op dd troonrede de volgende hervormingen voordroeg. 1. Verbod de kinders van min dan 14 jaar te doen werken. 2. Inrichting van den 4cn graad als voorbereiding tot het vakkundig onder wijs. 3. Zedelijke en politieke bestraffing jegens den vader die zijne kinderen niet doet onderwijzen. 4. Vrije schoolkeus voor den huisva der (op het papier ja Ja.) 5. Inrichting van schoolkantienen. De vrije schoolkeus voor den huisva- dor Wat schijnheiligheid in den mond van een liberaal ?f! Ja, de liberalen willen den vrijen schoolkeus, maar voor wie Voor de rijken en welstellende lieden,maar niet voor de werklieden, zij hebben geene keus.hunne kinders moeten naar de geusche scholen En nu dat het Ministerie de hervor mingen bijtreedt die M. Hymans, den 30 November voordroeg schiet hij in zijn vet en roept hij moedig uit Ik zal liet wetsontwerp bestrijden met volle kracht dadigheid want 't is een aanslag tegen liet land, men zegge liever tegen de inzuchten en betrachtingen der geuzen Eene andere Ster der radikale kliek, heerschap Lorand, schreef in 1895 een artikel in 't welk hetgeen de katholieken sedert meer dan 25 jaren eischen, wordt aangeprezen en hetgeen Minister Schol laert in 't wetsontwerp heeft overgeno men. Ziehier, In feite, is volledig onzijdigheid zooda nig onmogelijk dat ze nergens bestaat zij wordt altijd geschonden ten nadeele van iemand. Het is daarom dat wij enkel de school kwestie uit onze politieke twist zullen kunnen weren als elkeen de school zal kunnen hebben die hij verlangt. De huisvaders hebben het onbetwist baar recht voor hunne kinderen een onderwijs te begeeren volgens hunne denkwijze en hun geweten. En indien die school de vereischte voorwaarden vervult voor wat het onderwijs betreft dat er gegeven wordt dan zal zij recht hebben op hulpgelden in verhouding met het getal harer leer lingen. De verdeeling der hulpgelden volgens de schoolbevolking is de rechtvaardig heid zelve. Het is onbillijk en hatelijk door de burgers een onderwijs te doen betalen, men kan het niet genoeg herhalen, waarvan hun geweten niet kan willen, en ze bovendien te verplichten, nog een onderwijs te betalen voor hen zeiven. Wat zal Heerschap Lorand nu doen?... Zal hij wetsontwerp verdedigen of het be vechten Bevechten ja. zal hij het de macon- nieke loge heeft het bevolen en Heer schap Lorand zal even als anderen zijne vroegere overtuigingen verloochenen 1... De onderwijzers in 't algemeen zijn niet te vreden over de schikkingen van 't wetsontwerp die hen betreffen, zij be kennen met ons dat de grondslagen op dewelke het wetsontwerp berust onbe twistbaar rechtveerdig zijnwat de onderwijzers aangaat dient de toepassing verbeterd te worden alsook voor hetgeen het vrije onderwijs betreft. Wij twijfelen er geenszins aan of die verbeteringen zullen toegestaan worden. Revue hebdomadaire de la Presse. A lire au dernier numéro de la Documen tation Catholique L'École des Mceurs. Les Jacobins ri ches. Los malbeureux et les pauvres font les frais de la politique blocarde. Les Assagis. Le Socialisme et le Franc- maqonnerie. Année de Deuil. La So- ciété future. L'Action socialiste. Le gouvernement clerical dure parco qu'il est le gouvernement do tous. La For mation de l'ame crétienne. La Coopéra- tion de la Familie et de l'École. La Documentation Catholique parait chaquo semaine sur 16 pages au moins. Un an 6 francs. Le numéro 20 cen times. Abonnement d'essai fr. 1,50 pour douze numéros. Numéro specimen gratuit est cnvoyé sur demande adressée au secrétariatj 59, rue Rubens, a Schaerbeek. De Heer Minister van IJzerenwegon komt aan onzen achtbaren Volksvertegen woordiger, M. de Sadeleer, te laten weten dat er in 't kort eene tweede briefuitdeeling zal ingericht worden voor den wijk Berg te Kerkxko». De heer baron Louis de Bethune heeft van wege den heer do Broqueville de zelfde nieuwstijding ontvangen. GEMEENTE MOORSEL Koninklijke Harmonie St- Cecilia. op Maandag 17 April (2en Paaschdag) en Zondag 23 April 1911. Men zal opvoeren Vkijschlt- Tien Transvaalsch drama in twee dee- len en vier bedrijven en Advokaat »treyl>el gegoneerd n blijspel met zang in één bedryf. Gordijn om 4 uren zeer stipt. De feesten eindigen voor bet vertrek van den laatsten trein. Zie programma. Beheer van Posterijen Boekjes met 10 postzegels van 10 cen tiemen cn 20 van 5 zijn, tegen 2 frank het stuk, te koop in al de postkantoren en in de telegraafontvangerijen van het Rijk. van het Arrondissement Aalst, op 17 en 18 April 1911. De inschrijvingen zyn zeer talrijk. Som mige gemeenten hebben tot rond de 100 in schrijvers opgeleverd, 'tis prachtig Nochtans do lijsten van eenige gemeen ten zijn nog niet binnengekomen. Wy hopen dat geene enkele gemeente afbreuk zal maken met den algemeenen uitslag, cn dat de laatste lijsten onmiddelijk zullen binnenkomen. 't Is dus beslist Wat Antwerpen en Gent te zien kregen, is voor ons ook weg gelegd. Lucifer, het grootsto meesterstuk van den grootsten onzer dichters, het groot ste meesterstuk, als professor Kurino te Tokio in Japan heeft uitgeroepen, dat ooit uit den geest, het hart en de pen van eenen dichter ontstond, zullen -wij ook hierin Aalst te genieten krijgen. Dezen winter wierd het te Gent opgevoerd in den nieu wen circus, en men schatte het getal toe schouwers op minstens 3000. Toen wierd er ook gesproken van den heer Rooyaards, die aan het hoofd staat der Tooneelmaat- schappy, aan wien, na 250 jaren, de eer te beurt viel Vondel's dramas weor geniet baar te hebben gemaakt er wierd toen gesproken van den heer Rooyaards naar Aalst te ontbieden. Maar het slechte sei zoen, de groote kosten (niet veel minder dan 2000 frank) en de keus van een gepaste zaal, heeft toen dit gedacht verijdeld. Ik geloof dat cr voel menschen binnen en bui ten de stad dit diep hebben betreurd. Met hoeveel genoegen zullen ze dan nu verne men, dat de Lucifer er toch komen zal En dat zonder hem uit Holland te moeten ontbieden En dat in 't zomerseizoen En dat niet één keer, maar verscheidene keeren Want luistert. We vernemen dat de stu denten van ons Sint Jozefcollege, bijge staan door de beste jongere krachten van onze twee bloeiende maatschappijen het Land van Riem, en de Catharinisten, het op zich hebben genomen dit vraagstuk aan te durven. De zware rollen der booze enge len waartoe jongelingen natuurlyk niet of slechts moeilijk kunnen dienon, zijn door de Heeren Temmerman, Van Mossevelde, Van Molle, De Vuyst op zich genomen, ovenals de rollen van Gabriël, Michaël en Uriël, door do Heeren Van Lierde, Calle baut en Van Huffel. De overige, alsmede het opvoeren der koren, de goede rei, en de Luciferisten, zullen door de studenten, en denkelijk, nog door een paar krachton uit de stad worden vertolkt. Dat mag dus wel een uitgelezen tooneelgroop heeten Do herhalingen zijn reeds sedert een paar weken begonnen, en alles laat voorzien dat die vertooning een der schoonste, of liever de schoonste wezen zal die wij ooit op de planken zagen. Het geldt hier immers hooge, echte, veredelde kunst, kunst in eigen moedertaal die den geest, de verbeel ding, het gemoed volkomen bevredigt en ons mensch-zijn, ons katholiek-zyn, ons Vlaming-zijn, opvoert tot de zichtende ruimten waar we ons grooter voelen en beter. Toonkundige Lodewijk de Vocht van Antwerpen heeft do muziek belooft voor do toegangen der Vondeliaansche pracht volle hemelscho koren. Die jonge hoogst talentvolle musicus is orkestmeester benoemd der befaamde klas sieke koncerten die te Antwerpen voor een uitgelezen publiek van kenners den uitbun digsten lof verwierven. Daarbij Lodewyk de Vocht is voor ons geen onbekende. Wie herinnert zich den winter van 1910 niet toen hij ons op het St. Jozefcollego dien onvergetelijkcn liede- renavond kwam ten gehoore brengen, waarvan de weorklank nog huiveren blijft door onze zielen, als 'n fijn glinsterende sluier van dauw over jonggroeno velden. Hij ook schreef die reine, morgendfrissche muziek voor den Jozef in Dothan, die ver leden jaar, nooit gebeurd feit. driemaal achtereenvolgens in 't College wierd gege ven voor een eivolle zaal. Oh die vertooning van Jozef in Dothan. De heele stad was er vol van. De hoogste gezaghebbende oor- deelkundigen uit Vlaanderen als onze ge vierde Hugo Verriest, als D. Persyn uit Antwerpen, D. Dosfel uit Dendermonde, D. Scharpé, D. Colinet, hoogleeraars te Leuven, hebben die opvoeringen genoemd, een waagstuk dat al de andere vertoonin gen verre in de schaduw stelde. Mogen wij dan nu niet verhopen, dat het St. Jozefs college zich zeiven overtreffen zal, en dat wij een ware triomf te gemoet, gaan. De ontwerpen der décors en kostumen worden ontworpen door den Prefokt van 't Collego P. L. Taeymans, en hij die verle den jaar zijn van lichttintelende schermen en doeken bij de Jozef-opvoering bewonde ren kwam, weet dat men dat alles aan geen betere handen kon toevertrouwen. Wij hopen due van liarto dat men den Lucifer geen driemaal, maar zosmaal spelen zal, want zulke groote kosten als dit vergen zal, moet men niet oploopen om eene enkele vertooning te geven. Lucifer echter is wat moeilijk om begrij pen en vatten, 't mag dus ook wel een gelukkig gedacht heeten dat P. Stracke een paar weken na Paschen eene reeks voordrachten zal houden, om het stuk toe te lichten, en aldus ons in staat to stellen, om het schoonste wat Neerlands dichter vorst heeft geschapen, te genieten met een klaarzienden geest en een warmkloppend gemoed. We zien nu die voordrachten en de op voering met veel belangstelling te gemoet. Het parket beval peilingen in den vy ver op de plaats waar het lijkje gevonden werd, daar werden echter niets dan eenige vodden gevonden voortkomende van het mestplein achter de kerk van Mijlbeek. De verdachte, Marie Steppe, is Donder dag morgend naar Dendermonde gevoerd, alwaar zij opnieuw onderhoord werd, zij bleef loochenen, doch na onderzoek der wetsdokters die zulke bezwarende bewijzen aflegden, dat loochenen onmogelijk bleef. Er werd dus een aanhoudingsmandaat tegen Maria Steppe afgeleverd en werd in het gevang opgesloten. De opzoekingen rond den vijvor hebben niets meer aan 't licht gebracht, de betichte loochent standvastig. Heden Zaterdag zul len verscheidene getuigen te Dendermonde onderhoord worden. Kerk van Sinl-Marlinus. Maandag, 3 April, vergadering voor de Huismoeders der Heilige Familie. Vriendelijk verzoek de lidkaart riieê te brengen. Gedurige aanbidding Donderdag 6 April. De eerste Mis, ten 6 uren. Ten 9 uren, de plechtige Mis. 's Namiddags, ten 5 uren, solemneel Lof, Sermoen en Te Deum. Vau 'smiddags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 8 April 1911, M.ME»AHCK,Leopolditraat. AALST. Donderdag morgend had er in de Peperstraat al'.ior- eene bruiloft plaats. Te dezer gelegenheid waren de vrouwen uit de buurt op zwier gegaan. De vrouw X., welke een weinig te diep in 't glas bad gekeken, sloeg hare ruiten aan stukken, met het gevolg dat de polsader werd doorgesneden. Gelukkig hebben de geburen spoedig dokter Wauthier gaan verwittigen, die haar de eerste zorgen heeft toegediend, anders ware zij onvermij delijk dood gebloed. AALST. Woensdag avond, rond 11 ure, werd de stad in repen roer gebracht door het alarm van eenen hrand bij Juffer Nauwelaerts, op het Begijnhof, 21. De pompiers snelden ter plaats en hebben zonder de spuit te bezigen den brand kunnen blusschen er is enkel stoffelijke schade. EEN MIDDEL eenvoudig en gemakkelijk om struische en gezonde kinderen te hebben is ze te voeden met het best de moedermelk vervan gend. KOSTELOOZE Tirxinding iiotr doos als staal, mits Traag gericht lot MJernand Deny, IS, rue du Grand Hospice BRUSSEL. a Dewijl bij landbouwer Gustaaf De Paepe, op de wij Raman te Destelbergen, verleden week 's nachts reeds kiekens ont stolen waren, hield hij een oog in 't zeil. Toen hij nu, Maandag avond, gewaar werd dat een dief wederom poogde in zijn kiekenkot te breken, liep hy gewapend met geweer, (en niet per revolver, zooals ge zegd werd) naar den inbreker en lost een gcweeschot op zekeren afstand. Op do losbranding kwam M. Jules le Grand toegeloopen. Ondertusschen was de dief weggevlucht achtervolgd door den eigenaar, die hem een dertigtal meters ver der tegenhield. Hij werd erkend als zijnde Petrus Van Eetvelde, poeldenier, die van zyne vrouw gescheiden leeft, en die reeds verscheidene veroordeelingen heeft ondergaan. Daar van Eetvelde gekwetst was aan hel been, door het geweerschot, bracht De Paepe hem in zijn huis, ging den genees heer en den veldwachter halen, en na ver zorging, voerde de landbouwer den gekwet sten inbreker naar dezes woning op Een- beekeinde. Dinsdag morgend werd hij op bevel van het gemeentebestuur naar het hospitaal St- Jozef van Gentbrugge overgebracht. Woensdag is het parket van Gent ter plaats een onderzoek komen doen. Eene groote ontvreemdingszaak, over welke men nog slechts zeer onbepaalde inlichtingen bezit, is te Brussel ontdekt. De XX6 Siècle, verneemt daarover het volgende De bestuurders van een zeer belangrijk handelshuis merkten sedert eenigen tijd tekorten in de ontvangsten. Zij onderzoch ten de boeken ontdekten verscheidene bewijzen en van oneerlijke handelingen en de verliezen hierdoor te weeg gebracht, bedragen vooreerst reeds 90,000 fr. Vyf der voornaamste bedienden zyn af gesteld, maar or ia nog geene klacht bij het parket gedaan. Men vreest dat nog andere leden van het personeel in de zaak betrokken zyn. volkomene genezing in 3 uren van den j Afloop of 'tSehijt der kalvers en veulens te redden en het kost maar een frank: Te bekomen in alle apotheken, namanlijk Aelst, bij De Valkeneer en Callebaut. daad een man de deur van eenen winke openbreken. Hij werd dadelijk aangehou- den. Men vermoedt dat hij behoort tot eene dievenbende, die zich van hem wilde ont maken en dat zyne gezellen hem zelf op die expeditie hadden uitgezonden, terwijl zij tevens de policie verwittigden. Onder het geneeskundig gebied is Bovril een goedkoop produkt, want het voorbereiden van één pond Bovril eischt 40 pond van het beste ossonvleesch. Men moet I niet vergeten dat die voorbereiding gereed gemaakt wordt met produkten van geheel eerste orde. Uwe kom Bovril ia dus de samengestelde kracht van zeer kostbare grondstoffen. W.., die hehaalde malen zijne vrouw te Schooten erg mishandelde en uit dien hoof de den 10 Maart veroordeeld werd, verliet het echtelijk dak. Dinsdag avond kwam hij naar huis om 1 zijne kloefen te halen. Opeens wierp hij eene koord rond den hals zijner vrouw en poogde liaar te verwurgen. De kinderen, die bij dat drama aanwezig waren, konden j hunne moeder uit de beulshanden verlossen. Toen greep de gevaarlijke kerel een zij ner kloefen en bracht er zijne vrouw ver scheidene erge slagen op het hoofd mede toe waarna de ellendeling wegvluchtte. De toestand der vrouw is bedenkelyk. Nieuwe ondervinding. Eene ondervinding, te Gent zelf gedaan, boezemt ons des te meer vertrouwen in, j daar ze ons verteld werd in ons eigen be lang door M. A. Hoets, 28 Lange Kaserne- straat te Gent. die ons den 15 Juni 1905 zegde Sinds 3 jaar dat ik aan de nieren leed, was 't minste werk mij pynlijk om te doen. Ik bad rug- en zijsteken en moes, er dus niet aan denken eene moeite te doen, noch mij te bukken of recht te komen. Gaan was my zeer pijnlijk;ik had gezwol len knieën en enkels, de handgewrichten deden mij zeer. 's Nachts kon ik zeer dik wijls niet slapen en ik stond afgemat en moedeloos op. Mijn water was dik, rood en moeilijk, ik had ook bedwelmingen, mijn toestand werd verontrusttend, toen de Foster Pillen (verkocht in de Apotheek De Valkeneer, te Aalst) mij eene goede verlichting brachten. Na eenige dosissen verminderden de pijnen, ik had eetlust en verteerde gemakkelijker, de ongemakken kwamen zeldzamer voor. Na drie weken was ik teeneinaal hersteld. Den 11 April 1910, voegde M. A. Hoets er bij Met genoegen betuig ik u opnieuw mijne dankbaarheid voor de Foster Plilen. Ik voelde nimmer meer die kwalen die my vroeger kwelden. Indien men zich rekenschap kon geven van het overgroot werk dat de nieren moe ten verrichten, zou men niet verwaarloozen ze ter hulp te komen van af de eerste tee- kensvan verzwakking af rugpijn. De Fos ter Pillen zijn het beste verhoedend middel vooral als men hard moet werken. In alle apotheken in het algemeen eischt de handteekeuing «James Foster» 3, 50 fr. de doos, 19 fr. de zes, of vrachtvrij tegen mandaat Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 64, Coudenbergstraat, Brussel. (9) j Woensdag voormiddag was men aan het werken aan de forten van Broekhem- bij-Antwerpen. De stelling, waarop 5 werk lieden stonden, stortte plotselings in en de werklieden ploften ten gronde. Toen hulp opdaagde vond men de vyf werklieden, Vcrschaere, Van Puysten van Ranst, Peeters van Broekhem, Wauters van Nylen en de 5C van Nylon, allen erg aan beenen en hoofd gekwetst en klagende over inwendige pijnen. Na geneeskundige-verzorgirg konden er twee naar huis overgebracht worden de drie anderen moesten naar een verbandhuis overgebracht worden. Spiegelfabriek A. Meyvaert, Werf, 3, AALST. AALST-MIJLBEEK, Kindermoord. Woensdag namiddag kwam het parket van Dendermonde om het onderzoek he- j trekkelijk de kindermoord voort te zotterj Proefnemingen hebben bewezen dat het Twee mannen, die er eene specialiteit van maakten, de goudsmeden te Brussel op gekende manier te bestelen, namelijk door in den winkel kostbare voorwerpen to kiezen en niets te koopen, zyn, na eene 1 1 IÜ6CU ÜII UISV» lO JVUU ICII. Li IJ, llcl CCIlO lijkje noch van Moon.l kwam „ock ov.-r diefctallen te hebben geploogd, rln ii cesnoeld. Zware vermoeden::. T, r de sluis is gespoeld. Zware vermoedens, naar verklaringen van getuigen, wegen «p eene jonge vrouw der Groenstraat. Gebo ren hebben aan het parket verklaard dkt zij Zondag 19 Maart, rond 11 ure 's avonfls eene vrouw uit den dreef welke naar den vijver leidt hebben zien komen. Deze hi.i een groenen doek omgeslagen. Deze doe werd bij de verdachte ontdekt. De ve:- dachte woonde des tyds in de nabijhe J van den vyver, zy wist dus goed den weg. eindelijk in 't net gevlogen. Eene dame. die vroeger door hen bestolen was, herken de hen en deed ben door eonen politieagent aanhouden, De eene is een Marseillees, de andere oen Italiaan. - De policio van Sint-Joost-ten-Noode was door een naamloozen brief verwittigd dat een diefstal zou gepleegd worden op den Haaehtsehen steenweg. Eene wacht rd geplaatst en rond 3 ure kwam inder- OUNUGHT zeep maakt de wascht gemakke.- lijk en geeft het lijrwaaud den frischenen aangenamen geur van den buitenlucht. Do melkverkoopers van Ronsse heb ben hunne melk 4 centimen per liter opge slagen. Daaruit ohtstond algemeene mis noegdheid en in twee voorgeborchten wer den protest-meetings ingericht. Dinsdag morgend weigerden de huismoe ders melk te koopen, en de verkoopers konden met hunne volle kannen terug naar huis gaan. Men verwacht dat gansch de bevolking der stad zal weigeren melk te koopen aan den nieuwen tarief nieuwe meetings wor den aangekondigd. Berlclit. Heeft uw apotheker de tegen den hoest, de benauwing en de keelpijn, zoo onfeilbare borstpil Walthéry niet, zendt dan aan M. Leo Picard te Ver- viers, een frank, waarvoor gij franco zoo'n doos zult ontvangen. De zaak van DampremyWoens dag morgend heeft een persoon van Dam premy aan den onderzoeksrechter eene nieuwe getuigenis afgelegd. Hij beweert in den nacht der misdaad, rond 4 ure in do straat der pastorij drie personen ontmoet te hebben en hoorde dui delijk van een zeggen Hebt gij gezien boe ik zijne handen gebonden heb, waarop de andore zegde En hoe ik hem den kruisweg heb doen gaan.

De Denderbode | 1911 | | pagina 2