Nestié's Kindermeel - Correspondentie. Sint-Kartenskerk. De Edelweiss De Volksgazet, Voor de Visschers. -uisterrijke Tooneelfeesteq N ieuwj aarsgiften Stad Aalst.-Werkbeurs Zondagrust. HOI DADA-Zc Wij Verzekeren Borstsiroop Depratere Frankrijk. Oud© gesch i eden is. 8ber 1782. Desen somer is do Beke gemaakt van aen de kerk van Hofstade tot beneden het sas van Wieze om het water van den molen van Hofstade te lossen in de vaert. De boter heeft geheel desen somer golden 30, 31, 32 stuivers den steen, in february 1783 tot 37 en 38. ('t Is nu heden wat anders). Juny 1783. Onsen Keyser heeft in ons Nederland veel klooster afgeschaft tot Aelst de Theresiaenen, hetclooster tusschen Beken achter Lede, de Carthuysers tot S* Martens-Lierde, de Carthuysers tot Erent, de Theresiaenen tot Dendermonde en veel andere in Brussel, Gend en veel andere steden met jeder een jaerlijkx pen sioen maer vele theresianen syn naer Vrankryk getrokken en aldaer in de the resiaenen clooaters getrokken, met agreatie van den Konink van Vrankryk, note al die naer Vrankryk trokken hebben pensioen van den Keyser. Ook syn de kluysenaers verboden namentlijk van kluysenaers kleederen te draegen. Men schrijft uit Leuven De beroemde député Pros, volksverte genwoordiger Van Langendonck, van Leu ven, die uit zijne party gebannen is, te Parys verblyft en niet meer in de Kamer te bespeuren is, heeft zich Zondag te Leuven vertoond. Naar 't schijnt kwam hy om zekere handelszaken te regelen. Zijne Leuvensche vrienden, of beter gezegd zyne vroegere roode vrienden, waaronder zelfs do lokaalhouder, hebben hem met eene zeer onvriendelijke ontvangst bejegend. Tot driemaal toe werden hem (geen van 333 fr. zulle) uitgedeeld. Enfin, de beroemde representant zal er zich van beloven, nog uit Parijs te komen. 't Schynt nu dat de andere bazen uit de Proletaar daarover verbitterd zijn en Don derdag reeds vergaderden, om die aldur vende mannen eens een lesje op te zeggen en dc baas des lokaals zelfs af to stemmen, 't Gaat er voorwaar goed in onze Leuven sche roode partij. Handelsblad De koning en de koningin zyn Woensdag te Cairo aangekomen. Zij wer den verwelkemd door den Khedive, die hen een banket aanbood. Onze vorsten zullen Egypte verlaten aan boord van eene Duitsche stoomboot, die te Napels aanlegt. De koningin zal daar aan wal stappen om nog eenige dagen in Italië te verblijven, terwyl do koning voortreist om langs Sout hampton naar België terug te keeren. Z. M. zal dus te Antwerpen aan wal stappen. Vlaamsch leeren. M. de Bro- queville. Minister van spoorwegen, heeft beslist dat de leergang van Vlaamsch, in de hoofdplaatsen der Provinciën gegeven, verplichtend zal zijn voor al de agenten van zijn dedartement. zoowel werklieden als bedienden en ambtenaars. Wij vinden dit nieuws tot hiertoe alleen vermeld in de Gazette de Liége Dankbetuigingen en gelukwen- SChen. Uit alle gewesten des lands stroomen er dankbetuigingen en gelukwen- schen naar 't Ministerie van Weten schappen en"] Kunsten over het ontwerp van nieuwe schoolwet. Al de vertoogen zeggen de vrijheid en gelijkheid wordt be krachtigd, het recht van den huisvader erkend. Meest al de vertoogen drukken den wensch uit dat men do belangen der vrije onderwijzers'niet uit het oog verliezen zou. Wij hebben zondag 11. de vraag gesteld wie de 129,042,87 heeft opgestreken. De heer Octors beantwoordt onze vraag. Met volle recht mogen wij zijn schryven naar de scheurmand verwyzen. Overigens wij raden onzen rooden Correspondent aan voortaan het dekreet op de drukpers van 1831 te raadplegen. Hij heeft recht op 1000 letters en zyn schryven bevat er 1769. Nu, wy willen geen volle gebruik maken van ons recht en laten hier de verdeeling der sommen volgen die de uitgave der van 129,042,87 bewyzen. Aflossing der vasto goede ren, mobilair en materieel Fr. 45,000,00 Reservefonds 10,000,00 Kostelooze genees-en apo- thekersdienst, zorgen aan de samenwerkers 38,809 brooden kosteloos uitgedeeld aan de zieke sa- workers 2 1/2 °/o der profijten aan de leden van het personeel buiten hunne profijten als samenwerkers 52,597,44 12,315,68 9,129,75 Fr. 129,042,87 Nu, of die cyfers aan te nemen zyn, kunnen wij niet nagaan. Diensten der Goede week. WiltDonderdagOm 8 ure mor gens plechtige Mis waarna processie. Om 8 ure 's avonds groot sermoen ge volgd door de processie met flambeouwen. Goede Vrijdag. Om 8 ure 's morgens plechtige Dienst, waaronder Aanbidding van het H. Kruis, Om 5 ure namid. solemneele Kruisweg. Om 8 ure 's avonds groot sermoen. Zaterdag. Om 7 ure Wyding der Doopvont. Om 8 ure plechtige Mis. Paaschdag. Om 4 ure plechtig Lof met groot Sermoen. De Sermoenen, door den Eerw. Pater Heynssens S.J., vermaarde volksredenaar uit Gent. De Bloem der Koning-in voor Juli 1910 De verkoop der bloem van de Koningin zal in deze stad ingericht worden lijk voor gaand jaar. De bloemen zijn toevertrouwd aan Mevr. de baronnes Karei de Bethune, Keizerlijke Plaats en Mevr. Romaan Moyersoen. Nieuwstraat. De personen die zouden begeeren het werk te ondersteunen met zich bloemen aan te schaffen voor den verkoop, zyn ver zocht zich te wenden by voornoemde Damen ofwel aan hiernavermelde adressen Mejuf. Callebaut, Botermarkt, Mevr. Camu, Kerkstraat, Mejuf. Madeleine De Gheest, Keizerl.Pl Mevr. Felix De Hert, Brusselscbestraat. F. Do Schaepdryver, Nieuwstr. Karei De Wolf, Keizerl. PI. Achiel Eeman, St-Annastr. Grégoire, Albert Liénartstr. Mejuf. Meert, Houtmarkt. Martha Moyersoen, Statiestr. Mevr. Od. Van der Schueren, Brabantstr Yan de Velde, Schoolstr. Wij doen eenen oproep tot do mildge- vendheid en de opoffering der Damen en Juffrouwen der stad en omliggende ge meenten. Wy hopen dat zij dien oproep talrijk zullen beantwoorden en ons zoohaast mogelyk hunne medewerking laten ken nen even als het bijkomend getal bloe men dat zij zouden begeeren voor den ver koop. Die bloemen zullen verkocht worden aan 10 centiemen 't stuk, in de maand Juli op het naamfeest der Koningin. 't orgaan der liberale firma Vijf Ezels C° klaagt in nr van 26 Maart 11. aan, dat onze stedelijke Raad aan de firma De Wolf- Coayns en zonen, waarvan M. Désiré De Wolf, Katholieke Baadsheer, deel uit maakt, voor de onteigening van een gedeel te van haar nyverheidsgesticht tot ver breeding der Arbeidstraat, eene som van fr. 18,749,50 heeft betaald. Wij willen heden niet verder in de zaak treden en slechts eene vraag stellen en eene bemerking maken. A. Is de firma De Wolf-Cosyns dan vrijgebleven der stedelijke taksen op 't kasseien en het leggen der onderaardsche goten Kan De Volksgazet die vraag niet oplos sen B. Die som van fr. 18,749,50 is ver overdreven, volgens De Volksgazet't is eene ware geldverspilling... en... om dit te vermijden is er kontrool op 't stadhuis noodig. Wel om den donder, er zitten weldra acht jaren lang, 6 liberale kontroleurs op het stadhuis die in deze zaak alles hebben Dus wat moet men denken, van die libe rale kontroleurs Volgens De Volksgazet zouden ze onbe- kwamen zijn en dan zyn ze er op 't stad huis nimmer noodig. De heer Baron Lod. de Bethune komt van wege den heer Helleputte, Minister van Landbouw het volgende nieuws te ontvangen Brussel, 31 Maart 1911. Waarde heer Baron, Ingevolge uwe aanbeveling, heb ik de eer Üed. te berichten dat er dit jaar in De Dender 1000 karpers en 500 zeel ten zullen gestort worden. Aanveord, waarde heer Baron, de betui ging myner verkleefde gevoelens. (get.) J. HELLEPUTTE. Aan M. R. Moyersoen V olksvertegen woordiger Aelst. Waarde Kollega, Als gevolg op de stappen die gy hebt ge lieven aan te wenden, heb ik het genoegen U te melden dat, van l#n Mei a. s. af, de hiernavermelde treinen zullen rijden Brussel (noord) V. 8,25 u. Aalst (noord) A. 8,58 u. Aalst (noord) V. 11,18 u. Brussel (noor) A. 11,48 u. Aanvaard, Waarde Kollega, de verzeke ring mijner verkleefde gevoelens. Brussel, den 4 April 1911. (get.) de Broqueville. De heer Baron L. de Bethune ontving dezelfde nieuwstijding. Waarde Kollega, Ik heb de eer u ontvangst te melden, uwer aanvraag aangaande de benuttiging van het 3e winket van het postbureel der stad Aalst. Ik zal niet nalaten, deze zaak die reeds aan een onderzoek onderworpen is, met aandacht na te zien. Aanvaard, Waarde Kollega, de verzeke ring mijner verkleefde gevoelens. Brussel, den 4 April 1911. (get.) do Broqueville. GEMEENTE MOORSEL Koninklijke Harmonie St-Cecilia. op Maandag 17 April (2en Paaschdag) en Zondag 23 April 1911. Men zal opvoeren VniJHCHUT- teu Transvaalsch drama in twee dee- len en vier bedrijven en Advokuat Strevbel ^c'Kciieerd blyspel met zang in één bedryf. Gordijn om 4 uren zeer stipt. De feesten eindigen voor het vertrek van den laatsten trein. Zie programma. voor <Ieo Paus. PlaatselijkComiteit der Dekenij van Aalst, onder het Eere-voorzitterschap van den Z. E. H. Kanunnik Roelandts, pastoor-deken en den heer Graaf Camiel Liénart, en liet Voorzitterschap van den heer Graaf Eduard Glënisson en den heer Baron Lode wijk deBéthune. Elfde inschrijvingslijst Vorige lijst fr. 1868,45 Derde Ordelingen, Begijnhof, Aalst Voor gevraagde en bekomene gunsten, onbek. Deftinge. Onbekend. Tot meerdere eer en glorie van God. 5,00 5,00 2,00 20 00 Samen Fr. 1900.45 Men kan ook de inschrijvingen zenden aan het Bureel van ons blad of aan den Secretaris van het Comiteit, M. Petrus Van Nuffel, Sinte Annastraat, 26, Aalst, of aan M. Joris Vamle Putte, Penning meester, lid van den Bond der Belgische Dagblad schrijvers, Korte Zoutstraat, 37, Aalst. Worden gevraagd door de Patroons 20 ijzervormers (Mouleurs en fer). 20 pas werkers (ajusteurs) goede, loonen, voor Thy-le-Chateau, provincie Namen. Men kan er huizen huren aan 10 tot 14 fr. per maand. Inlichtingen Werkbeurs. Vragen der Werklieden 2 Huisknechten. 1 Koetsier. 1 Scliryn- werker. 1 Smeder, halve gast. 1 Stoker- Machinist. Van 'smiddags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 9 April 1911, M.Renneboog, Nieuwstraat. Allerhande nieuws. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek A. iUeyvaei't, Werf, 3, AALST. Wij hebben de eer onze aboiuienten bui ten onze stad I e berichfen dat wij in den loop dei* toekomende week liet kwijt schrift voor 1911 zullen laf en aanbieden. Wij hopen dat men op eerste vertoon door den postbode zal gelieven te betalen ten einde ons ver der werk en onkosten te sparen. AALST. Kermis-Muziek. Wy deelen aan onze lezers met genoegen mede, dat tijdens de aanstaande gemeentefeesten, twee buitengewone concerten zullen uitge voerd worden, voor dewelke men het getal deelnemers op 800 schat. Het eerste muziek- en zangfeest is toegewijd aan dé werken van den Gentschen toondichter Oscar Roels, wiens Cantate Vlaanderen (woorden van L. Van Goethem) gezongen wordthet tweede concert zal samenge steld zijn uit werken van den grooten mees tor Paul Gil8on en bevat, onder andere, de uitvoering eener prachtige cantate van dezen beroemden toondichter, op verzen van Petrus Van Nuffel. Goed nieuws dus voor de muziekliefhebbers van Aalst en omtrek. Wy wenschen die grootsche on dernemingen, voor dewelke eerlang de herhalingen gaan beginnen, veel bijval. Crescendo LEDE. Het is woendag, 22 dezer, dat de zaak zal opgeroepen worden voor de boetstraffelijke Rechtbank van Dendermon de, ten laste van Iréné De Vos, beticht van moordpoging op Marie Soetens, den 19 Februari, 11. Lezers. Zyt gij onderhevig aan hoofdpijn (duizelingen, schele hoofdpijn zwaarten, stuitingen, oorsuizingen) geneest u met de slijmafdrijvende pil Walthéry. 1 frank. Een schrikkelijke brand heeftDinsdag avond de woning van August Huygelen, die in de Galgestraat te Waelhem, eene aanzienlijke boerderij heeft,in asch gelegd. Deze ramp kostte het leven van een 9-jarig knaapje, het zoontje Huyghelen. Rond half 9 was dit kind met een lan taarn naar den zolder gegaan om wat hooi af te halen. Men denkt dat de lantaarn moet omgevallen zijn, want eenige stonden nadien stond de zoldering in brand, terwijl men het knaapje hoorde schreeuwen. Het was niet meer mogelijk langs den trap den zolder te bereiken, en de vader maakte spoedig eene opening in het dak om zyn zoontje te kunnen redden, doch te vergeefs. Het kind liet zich niet meer hooren, en de vlammen sloegen met geweld door het dak. Het alarm werd gegeven, en van alle kanten kwam het volk toegeloopen, terwyl de pompiers van het dorp met de brandspuit kwamen toegesneld. Alsdan was heel de woning maar een vuurgloed meer. De pompiers waren ongelukkiglijk niet ge steld om nuttig werk te kunnen verrichten en middelerwijl spreidde het vuur zich geweldig voort. De soldaten van het fort twamen spoedig ter plaatse en stelden zich moedig aan 't werk om het vuur meester te worden. Men gelukte erin, een paard en twee koeien te redden, doch ondanks alle pogin gen was het niet mogelyk het knaapje uit de vlammen te halen. Men kan oordeelen in welke wanhopige gesteltenis vader en moeder Huyghelen verkeerden, bij het zien van den vuurgloed die het leven van hun kind aan 't verslinden was. Heel de woning werd in asch gelegd, er bestaan nog slechts dc muren. t Was slechts nadat het vuur zijn ver schrikkelijk vernielingswerk had verricht dat men het lijk van 't ongelukkig knaapje ontdekte. Het slachtoffer was het oudste van vier kinderen. Deze ramp heeft heel de bevolking van Waelhem in verslagenheid gebracht en men betreurt dat de pompiers dier gemeente niet beter in materieel gesteld zijn, om in geval van brand te kunnen blusschen. Teruggevonden. De Brusselsche bladen verhalen de volgende romantische geschiedenis. P..., van Schaarbeek, werd voor 15 jaar weduwnaar. Hij plaatste zijne tweo kinderen in de omstreken van Leu ven. Hij hertrouwde later en wilde hen terug ten zijnent nemen, doch hetjongsko was verdwenen. Alle opzoekingen bleven vruchteloos. Vóór een paar dagen bood een lOjarige jongen zich aan by een pasteibakker van Schaarbeek, een bloedverwant van M. P... Na het verhaal gehoord te hebben, dat de knaap van zijne lotgevallen deed, verwit tigde de pasteibakker M. P Het bleek dat de jongen door eene oude vrouw werd ingenomen, die hem mishandelde dat hij gevlucht was en eene schuilplaats vond bij ecnen derden persoon bij wien hij bleef tot den ouderdom van 16 jaren. Daar werd hij naar Brussel gestuurd om werk te zooken. M. P.., heeft zijnen zoon erkend aan eene geboortevlek op den rug. Ile# geluk op TT jaren. De oude mensehen, meer dan al de an deren, zijn onderhevig aan rug- en zypijnen rumathiek, opzwelling der enkels en' der gewrichten, graveel, brandend, moeilijk en onregelmatig water. Al die kwalen ver dwijnen van zoodra dat do nieren de kracht hernomen hebben om 't bloed te zuiveren en te verlevendigen, 't Is hetgeen de Fos ter Pillen doen, zooals in 't volgend geval Den 7 September 1903 zegde ons Mad. wed. Vermersch, 24 Kammenmakersstraat te Brugge Gedurende zes maanden kon ik mij niet verroeren, zoo hevig waren myne nierpijnen, ik was terecht wanhopig, want mijn toestand verergerde steeds meer en meer. Reeds van 's morgends was ik afge mat en vermoeid, bij 't kleinste werk was ik buiten adem. Mijn water was troebel, donkerkleurig, zeer pijnlijk. De Foster Pil- llen (verkocht in de Apotheek De Valkeneer te Aalst) verlicht 3n mij vanaf den vierden dag en naarmate ik de verpleging voort zette, verminderden de pijnen, welke my sinds meer dan een jaar kwelden ik werd veel beter. Tweo tot drie maanden later, doed ik mijn huishouden zonder de minste moeite. Den 2S Juni 1907, voegde mad. wed. Vcrmeerseh or bij De uitslag door uwe Foster Pillen teweeg gebracht, was een waar wonder, want aan hen heb ik het te danken dat ik op 77 jaren eene goede ge zondheid geniet. In alle apotheken in het algemeen eischt de handteekening «James Foster» 3, 50 fr. de doos, 19 fr. do zes, of vrachtvrij tegen mandaat Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 64, Coudenbergstraat, Brussel. (10) De 17-jarige D., een slechte kerel, wonende te Kuregem, had een tiental dagen geleden de ouderlijke woning verlaten. Toen de policie hem aanhield werd hij in het bezit gevonden van eene som van 400 fr. cn twee revolvers, alsook twee dolken, fotografisch toestel en andere voorwerpen. De kerel beweert het geld gevonden te hebben, op het grondgebied van St-Gilles, doch de policie denkt dat het den bandiet is die in het Terkamerenbosch de echtgenoo- ten Green aangerand heeft en uit de han den der vrouw de geldtasck gerukt heeft, welke eene groote som geld en juweelen bevatte. Hij werd in het gevang opgesloten en zal met M. Mad. Groen gekonfronteerd worden. Een dertigjarige glazenmaker wilde Dinsdag avond op de Leopold II-laan te St-Pieters Jette op eenen voorbijrijdenden tram springen. De ongelukkige miste de trede, viel onder het rijtuig en werd den linker voet verpletterd en erg aan het hoofd gekwetst. Het slachtoffer ontving de eerste zorgen in eene apotheek en werd vervol gens naar het gasthuis gebracht. 'v a kig maakt een zacht. Jeugöig, irisch uiterlijk, en verblinden!) schoor. van St C».9 75 Cis. per stuk. by Taymans-Druck,~D rogist te Aelst. Woensdag namiddag, om 2 1/2 ure, gebeurde er een erg automobielongeluk, op de Nijverheidslei te Antwerpen. Dr Holemans, broeder van wijlen den vrederechter, wonende op de Zuiderlei, kwam uit eenen haarkapperswinkel van de Nijverheidslei en kruiste de laan, om aan den hoek van 't gerechtshof don tram te nemen. De geneesheer, die zeer bijziende is, ver loor bij het afstappen van het gaanpad zij nen bril, en zag aldus een auto-taxi, in volle snelheid, niet afkomen. De doktoor werd door den auto aangereden en viel in de groote spiegelruit van liet voertuig, die verbrijzeld werd en waardoor zijnen rechter polsader doorgesneden werd. Hij bekwam tevens erge wondon aan het hoofd en rug. Veel bloed verliezende, werd hij by een naby wonenden dokter binnengebracht, van waar hij, na eerste verzorging, naar zijne woning werd overgebracht, alwaar hij door 2 geneesheoren verzorgd werd. Zijn toestand is zorgwekkend. Eenige dagen geleden kreeg een voornaam graanhandelaar te Antwerpen, zekere M. L., wonende Mcir, een Vlaam- schen dreigbrief uit New-York, voortko mende van de «Zwarte Hand hem ge biedende eene som van 10,000 fr. aan een hunner agenten te overhandigen, die zich rond 10 ure 's avonds in de Jakobstraat, dichtbij het park, zou bevinden. Als onderscheidsteeke» cn om allo mis verstand te voorkomen zou dezen persoon een witten zakdoek in de hand houden. In geval M. L. weigerde binnen het tijd verloop van acht dagen aan liet bevel te voldoen, zou een lid zijner familie ver moord worden. De graanhandelaar M. L., verhaastte zich dezen brief aan de policie te overhan digen. Vier agenten der opsporingsbrigado MM. Van Vack, Jooston, De Bruycker en Van den Bosch werden op den bepaalden dag en op het gestelde uur op de aange duide plaats op wacht gestold. 's Avonds gh!g de dochter van M. L... den agent van de Zwarte Hand in de straat opzoeken en zag daar een kerel staan die een witten zakdoek zwaaide. Doch daar hij een geheimen policieagent in het oog kreeg nam hij de vlucht maar liep in de handen der twee andere agenten die daar de wacht hielden en werd aangehouden. De bandiet werd naar het policiebureel gebracht en onderhoord. Het is een Duit- scher, Franz Pufer, 28 jaar, bureelbediende verblyvende reeds twee jaar te Antwerpen. Hij loochent hardnekkig de feiten te zijnen laste. Hij beweert dat het by een toeval is dat hij zijn zakdoek in de hand hield en op de vlucht ging omdat hij dacht door apachen achtervolgd te zyn. Hij werd ter beschikking van den proku- reur des konings ge?trï De Duitsche bureelbAliunde is wegens zijn hardnekkig loochenen en onvoldoende bewijzen in vrijh'eid gesteld. EEN MIDDEL - eenvoudig en gemakkelijk om struische en gezonde kinderen te hebben is ze te voeden met het best de moedermelk vervan gend. - t KOSTELOOZE «mending eenei doos als staal, mits vraag gericht tot M.Fernand Deny, 15, rue flu Grand Hospice BRUSSEL. O Donderdag namiddag, om 5 ure, zyn in de fabriek van M. Duché, te Vilvoorde, twee ketels, salpeterzuur inhoudende, ont ploft. Twee werklieden, Lafontaine, 39 jaar, van Vilvoorde, gehuwd en vader van familie en Willems, 30 jaar, ongehuwd, van Hum beek, werden op den slag gedood. Zeven andere werden gekwetst. Ver schillende geneesheeren snelden ter plaats. De ontploffing werd zeer ver gehoord. Eene groote menigte stroomde er heen. Al de ruiten der fabriek en van de hui zen in de buurt sloegen stuk. De oorzaak van de ramp is onbekend. De schade aanzienlijk. Het gebouw is recht gebleven, daar het in sterke ijzer beton gebouwd is. Den bouillon te huis voorbereid, dikwijls door eene huishoudster geheel aan hare andere bezigheden aanbegoven zelfs het krachtig vleeschnat zooals het gereed gemaakt wordt in de hospitalen, bieden geene waarborg aan voor den leefregel der zieken. Nooit zou een geneesheer ze kunnen voorschrijven met hetzelfde vertrouwen als degene hij heeft in het voorschrijven van eene bepaalde hoeveelheid Bovril. De kracht van den os is in Bovril samenge trokken Slecht weêr.'Na den storm, die de schoone dagen volgde, hebben wij sneeuw en hagel gekregen en daarbij een ware wintervorst, ons aangebracht door eenen aanhoudenden scherpen Oostenwind. Men schrijft uit het Land-van-Waas Langs alle kanten komen ons berichten van wege de landbouwers en hoveniers, over de schade die het ongunstig weer in velden en hoven gedaan heeft. De vroege pataten die op de hooglanden en te midden op het hoogste gedeelte des akkers aan het uitkomen waren, alsook het vlas, de jonge erwten, de bloem der perzikkenboomen, die door den sneenw aan de kelken ge weekt was, dit alles is in onze Waasche streken door den geweldigen vorst van Woensdag nacht totaal vervrozen. Wat de dondervlaag van Zaterdag namiddag betreft, die ook aardige toeren uitgezet Op de wijk Eickeloo viel de blik sem in den hof een or herberg en sloeg een zwerm van 30 spreewen dood, die een afdak zochton om er zich onder tc verschui len. Vele andere vogels werden in de velden gevonden, door den bliksem getroffen. Op de wyk achter de kapel van Ter Eecken, onzer stad, liggen 10 volwassen boomen neergeslagen door den hevigen wind van Zondag nacht en van den voor middag. Op verschillende wijken werden boomen de takken afgeslagen en den stam gespleten van den bliksem. Met een woord, 't ongunstig weder heeft veel schade ver oorzaakt in onze gewesten. Het is te vreezen dat er nog meer klach ten zullen worden gehoord, want de vorst van dezer dagen is nog sterker geweest dan de vorige. Op vijvers en plassen lag Donderdag moegend eene ijsschaal van bijna een centi meter dik. vol kom ene genezing in 3 uren van den Afloop of 'tSchijt der kalvers en veulens door het Amerikaansche Poeder Depratere nu Constipogene genoemd. Eene enkele doos is voldoende, om verscheidene dieren te redden en het kost maar een frank: Te bekomen in alle apotheken, namenlijk te Aelst, bij De Valkeneer en Callebaut. Drie werklieden te Sint-Truien, in een magazijn van chemisch mest arbeidend, voelden den vloer onder hunne voeten wegzinken. Men haastte zich, hen uit de puinen op te halen. Men vond twee dooden. De derde is doodelyk gekwetst. Hf PU vraa8't 6 goede werklieden, 1ML11 stukwerkers, kunnende we kelijks 20 a 25 stukken afwerken voor vestons en overjassen in confec tie werk gansch 't jaar te zynen huize.Men zal aan allen ernstige werk man en voorzien van goede getuig schriften die zich over het werk zal komen verstaan de reiskosten vergoe den. Zich dadelijk te wenden tot Mijn heer Jean, 2, Beursstraat, Brussel. Een 70-jarige inwoner van Vossem werd door de automobiel van baron de N. omverre geworpen en zoo erg gewond, dat na twee dagen de dood volgde. De gendar merie van Tervueren, in welke gemeento het ongeluk gebeurde, begon met een onderzoek. DE MISDAAD VAN DAMPREMY, Dinsdag namiddag bevond Esther X... zich met eenen vreemdeling in eene herberg to Marchienne-Zone. De samenspraak der beide personen eerst stil, werd luider en driftiger, en men maakte op, uit hetgeen men hoorde, dat er spraak was van het verdoelen van eenen buit, voortkomende van eene misdaad. Men kon uit do opgevangen woorden zelfs opmaken dat er betrek moest zijn tusschen do hier besproken misdaad en den tweevoudigen moord van Dampremy. Derhalve werd een policieagent verwit tigd. Uit de samenspraak bleek, dat de inter nationale dievenbende onlangs te Parijs aangehouden, de tweevoudige misdaad zou den gepleegd hebben. De leden dier bende waren in betrek gekomen met de twee kerels die in de streek eene danszaal houden en als aan wijzers dienst deden. Deze kerels-aanwijzers - Esther X.,. was er eene van - had 600 fr. ontvango'n voor de bewezen diensten in die wraakroe pende misdaad. Volgens het zeggen waren zjj het die den blok hadden weggeruimd en de zeep had den geleverd op de plaats der misdaad teruggevonden. Het is waarlyk belangwekkend om de nog niet gekende bijzonderheden te kennen door de beide kerels over de misdaad ver haald. In strijd met hetgeen men tot hiertoe geloofde, hadden de bandieten allerlei schikkingen genomen om alle opzoekingen te doen mislukken. De schurken hadden besloten langs het venster der kamer van pastoor Do Jonghe binnen te dringen en het was daarheen dat zy zich seffens richten. Anderzijds is het heel en al per toeval dat de aktiën en do gowyde kerkvaten niet mede genomen zijn. Volgens de samenspraak der 2 kerels werden de pastoor en zijile meid het hoofd verbrijzeld met eenen knuppel, door de bandieten medegebracht. Voegen wij er by dat de twee bedoelde kerels, daags na de misdaad eene tamelijke hooge geldsom, weinig in overeenkomst met hunne bestaanmiddelen, uitwisselden. Van het begin van het onderzoek af, werd er in bedekte woorden over die beide kerels gesproken, doch de schelmen wer den te zeer gevreesd, door den persoon by wien zij die belangrijke geldsommen uit wisselden, om er openbaar over te spreken. Het parket van Bergen is alhier af gestapt om een onderzoek in te stellen in de bureelen van Weldadigheidsbureel waar eene som van 25.000 fr. zou moeten ont vreemd zijn. Al do boeken werden aange slagen en zullen door oen deskundigen na gezien vuiden. WAAROM' moij lioesten wanneer wij openbaarlijk verklaren dat eene enkele flesch den hevigsten en oudsten hoest geneest. Al deze die Siroop Depratere genomen hebben, zijn eens om te verklaren dat haar gelijke niet bestaat en zeggen aan al wie het hooren wilt Dat is de ware goede remedie. Te verkrijgen by al de goede Apothekers, Valkeneer en Callebaut te Aelst. EENIG. In don nacht van Dinsdag tot Woensdag heeft de Ryselsche policie do hand gelegd op eenen internationalen dief,die op heeter- daad betrapt werd, terwijl hy eene inbraak pleegde in eenen juweelenwinkel. Dinsdag avond rend 11 1/2 ure, toen mad. Dubois, hierbergierster, wonende St- Denijsstraat 43, aan hare deur kwam, zag zij een kerel bezig met neven hare deur do vitrien van het huis van M. Depauw open te breken. Mad. Dubois sprong onmiddelyk in hare woning en verwittigde eenige verbruikers die den kerel, die op het gerucht gevlucht was, achtervolgden. Op do Saint-Mauriceplaats werd hij door de agenten Fauoompró en Gasquièr® aan gehouden en naar het kommissariaat go- bracht, waar hij zegde Ferdinand Kayaert to heeten, 36 jaar, afkomstig van St-Jans- Molembeek, wonende Leopold Il-laan to Brussel. Hij is gehuwd en vader van 1 kind. Hij looehende den dader te zijn van de inbraak by juwelier Deleau. Verschillige papieren werden op hem gevonden en voornamelijk kaarten van verhelers wonende te Brussel, hetgeen be wijst dat die kerel tot eene bende interna tionale dieven behoort. In zyno zakken vond men een breekijzer dienende om de blinden open te breken. I>e heer policiekommissaris deed onmid- deli.jk ter plaats een onderzoek en stelde vast dat reeds twee stukken hout uit de blinden genomen en een deel der ruit uit gesneden was het is door het vallen der gebroken ruit op het gaanpad dat Madame Dubois buitengekomen is.

De Denderbode | 1911 | | pagina 2