Mond- en Klauwzeer. PHILIPPYNEN. LaDocumentation Catholique Luisterrijke Tooneelfeestei) O.-L.-Vr. van Lourdes Rechterlijk Kronijk. Sint-Martenskerk. Allerhande nieuws. De bevolking van Parijs.—De hoofd stad van Frankrijk telt ruim 2 miljoen inwoners, maar daarvan i» het vierde samengesteld uit vreemdelingen, na melijk Belgen 108.431 Duitschers 103.493 Italianen 97.174 Zwitsers 68.492 Russen- 49.241 Engelschen 32.370 Luxemburgers 28,820 Oostenrijkers 12.451 Spanjaards 12.493 Amerikanen 11.801 Hollanders 10.682 Rumenen 9.873 Turken 8.155 Grieken 2.623 Zweden 2.206 Denen 2.114 Bazilianen 1.840 Noor wegers 1.463 Argentijnen 927 Portugezen 900 Bulgaren 556 Mexikanen 519 Serviërs 425 Chilianen 358 Kolumbianen 344 Peruvianen 324 Venezuelianen 291 Haïtiërs 240 Perzanen 232 Japaneezen 117 Ghineezen 109 Abbyssiniërs 14 Panamianen 3 De Belgen komen aan het hoofd daarna de Duitschers. Men moet niet denken dat deze door de Paryzenaars met geen goed oog aanzien worden, omdat er spanning bestaat in de politiek tusschen Frankrijk en Duitschland. In het geheel nietDe Duitschers verschaf fen meest al de straatvagers aan Parijs tegen 3,50 fr. per dag. Daar het geboortecijfer in Frankrijk gedurig afneemt, is het niet te verwon deren dat er vele vreemdelingen naartoe trekken. Ware het zoo niet de bevolking zou zeker verminderen. Maar als men het wel nagaat dan mag men zeggen dat de m^ste Parijzer.aars 3 echte Franschen zijn. De Kruisboom. Flecte ramos, arbor alta. 1. O kruis dat daar zoo stille staat Ginds op dat aaklig oord En uwe takken openslaat En richt naar Zuid en Noord. 2. Wat staat ge daar zoo stijf en pal Gevoelloos en verstokt Wen gij den God draagt van 't heelal Door bitter leed geschokt 3. Ah wie ontving nog ooit den roem Van dezen groven slam Hy draagt voorwaar de schoonste Het Godlyk offerlam. [bloem 4. Zie, hoe zijn lichaam gansch bebloed Daar zoo hangt uitgestrekt En hoe, door 't woeste beulenbroed Zijn arm is uitgerekt. 5. O wreede boom, heb medelij Met 't lijden van Gods kind Breng uwe takken dichterby Opdat Het steun er vind 6. Blyf daar zoo styf en pal niet staan Gevoelloos en verhard Maar laat uw takken nedergaan Verkwik zijn stervend hart. 7. Opdat zijn lijden reeds zoo duur Wijl hij den dood verwacht In dit verschriklijk stervensuur Een weinig zij verzacht. Eene tentoonstelling te Charleroi. Zaterdag 29 April zal te Charleroi, onder de hooge bescherming van Z. M. den Koning der Belgen, eene tentoon stelling geopend worden welke vier groote afdeelingen bevat. Eene internationale afdeeliDg Nij verheden en voedende producten. Eene Dationale afdeeling Kunstwer ken, werktuigkunde, electriciteit, land en tuinbouw, boschcultuur. Eene provinciale afdeeling Onder- wys, opvoeding, sociale werken. Eene gewestelijke afdeeling (Hene gouwen, het bekken der Samber en tusschen Samber-en-Maas), Nyverheid en handel. Aan deze afdeelingen worden bijge voegd, tentoonstellingen en tijdelijke wedstrijden van landbouw, congressen, conferencies, kunst- en sportleesten. De tentoonstelling beslaat eene opper vlakte van 25 hektaren waarvan 5 hekt- aren overdekt. De Halls, verdeeld in twee groepen, die door eene monumentale koepel van 45 m. hoogte verbonden worden, hebben eenen voorgevel van 350 meters. De Zondag is de dag van Godindien gy dien dag aan den Heer ontneemt, zal hij niet voordeelig zijn. Ik ken twee middelsom zonder twijfel arm te wor den 't is den Zondag werken en eens anders goed nemen. Pastor van Ars. Citoyen Demblon is geen keizer meer De Katholieke Vereeniging van Luik had gevraagd dat Celestin Demblon, socialistische volksvertegen woordiger en gemeenteraadslid te Luik, van de lijst der kiezers zou geschrabt worden, omdat hij niet meer te Luik woont. Donderdag heeft het Beroepshof van Luik zich met die zaak bezig ge houden en de Katholieke Vereeniging gelijk gegeven. Demblon woont, inder daad, niet meer te Luik, maar wel te Brussel. Bygevolg wordt Celestin van de kiezerslijsten van Luik afgeschrapt. Da muilplaag schijnt in Holland toe te nemen, waardoor nog al strenge gezondheidsmaatregelen toegepast wor den. In den eersten helft van Maart, kwam de muilplaag voor in 6 stallen van 5 gemeenten in België, bij 83 runderen, 1 geit en 18 varkens. Hoewel de invoer van vee, stroo en hooi in Engeland verboden is, behalve uit Amerika, is mond- en klauwzeer ook vastgesteld in het graafschap Sur rey. Men meent dat de plaag uit Rusland waar zeer veel gevallen van muilplaag voorkomen, overgebracht is door eene lading haver uit Libau naar Engeland overgebracht. Te Parys is de markt van de Villette gesloten wegens de plaag. Men heeft ze echter Dinsdag geopend, mits het toe passen van gezondheidsmaatregelen. In Duitschland is de plaag insgelijks zoo wat overal verspreid. Men is van gevoelen dat run (dat is het overblijfsel der eikenschors van de leerlooierijen) als strooisel gebruikt in de besmette stallen, de plaag verdry'ft en zelfs de besmetting voorkomt. Uitbersting van eenen Vuurberg. Mededeeling van P. Van Runckelen, missionnaris van Scheut. Ons volk van Amadeo heeft dezer dagen met angst en vreeze gelegen, ter oorzake van eenen vuurberg die gestoord was. Wij kwamen er nog goed van tus schen. Maar elders zyn er velen veronge lukt en is er groote schade. Erg vreesachtig ben ik wel niet, en toch rechtuit gezegd, liever laze ik van zulke voorvallen in de bonken, dan zoo iets van nabij to beschou wen. Reeds twee dagen ging er gedurig een geschok door den grond, soms hevig soms min, met een rammelen als van den donder in de verte. Menschen en dieren liepen verlegen en ongerust. Mijn huis staat ook niet al sterk, en liet scheen mij nu en dan alsof het dak beneden kwam. Den 28 Februari 's nachts verbeidde de eene schok den anderen niet, 't ging erger en erger. Om 3 uren sprong ik op, 'k dacht dat de muren scheurden mijne kamer stond in licht en laai, maar dat was geen bliksem. Zou er wel een brand zijn ?Neen, daar ginds boven den berg, het vuur slaat uit en hemelhoogo En ertusschen vliegen bonken steen. Maar de lucht is helledon ker. En wat klinkt het door den nacht toch akelig van menschen die roepen, honden die huilen, dieren die kreunen. Op eens blijft er niets meer te zien dan een zwart gevaarte boven den berg, zwarter nog dan al het overige. Die wolk zet uit, zij schuift, zij nadert, nadertEen machtige golferreuk bevangt mij. Ik steek mijne hand door 't raam. Warme asschen, lava moet dat zijn, Zullen wij dan verstik ken Onbedacht ga ik knielen om mij en mijn volk aan de H. Moeder te bevelen. Langzaamaan vermindert het geknetter van de asschen en 't gaat over. Bij 't eerste daglicht was ik te boen. Aarde en daken 't lag al met lava bestrooid en bedekt. God zij gedankt, hier in Amadeo kregen wij nog weinig van dio vlaag. Huizen en menschen zijn ongedeerd, maar beesten in de weiden zijn gedood, op do akkers is de oogst verschroeid, de vruchten verbrand. Menig arme werkman zit nu in de ellende. Da ganschen dag was de kerk vol lieden die openarms baden om behoudenis en ontfermen, 's Av.nds om 11 uren kwam ik van bij eenen zieke weer naar huis en ik hoorde dat de menschen niet dierven alleen blijven, maar vergaderd zaten in de ruimste Casas om luidop te bidden. Het bleef zoo met die aardbevingen aan- loopen vier of vyf dagen en legen den achtsten was alles weer effen, de menschen leefden nog eens gerust. Was er in Amadeo niemand verongelukt, op drie uurkens van ons, in een gehucht nader bij den berg, verging het slechter. Eene helling die afschoof sleepte verschei dene huizen mee. De inwoners werden bijna allen gedood. Zeven waren er over geschoten. maar gekwetst en met brand wonden bedekt lagen zy te kermen om hulpe. En wat gedaan om ze te helpen, zonder voldoende gerief om ze te bezorgen en hunne wonden behoorlijk te verbinden. Duizend dooden zyn er wellicht in Talisay, Limere en Taal. En welk eene rouw voor weduwen en weesen die 't over leven. Bisschop Petrelli is die ongelukkigen gaan troosten. Den Vrijdag 11 February werd er in Talisay een plechtige lijkdienst Zonder uitstel zorgde het Amerikaansch Bestuur om hulpe en voorraad te zenden waar het noodig was. Terwijl ik schrijf, verneem ik dat er kleine schepen vertrok ken zijn naar Taal, over het meer, om de inwoners te vervoeren. Ginder staat alles onder water. Bij zulke ramp zijn veel menschen tot inkeer gekomen. Geve het H. Hert dat zij volherden! Naar 't geestelijke ging reeds alles goed. Sedert tien maand dat ik hier verblijf, heb ik de zaken van 75 verkeerde huishoudens kunnen effen maken. In 't bogin had ik den Eersten Zondag van iedere maand 40 tot 50 communiën. Met Nieuw jaar 116 en nu in February 125. Gedankt en geloofd zij 't H. Hert van Jezus Te Amadeo, op 't eiland Luzon, den 20 February 1911. Revue hebdomadaire de la Presse. A lire au dernier numéro do la Documen tation Catholique Les Scandales cléricaux. Pourqoui les Catholiques sont forts. Un Aveu a rete- nir. Doléances libérales. La Rente je Que font les Missionnaires au Congo Le Réalisme dans la Littérature franqaise. Travail et Indemnités parlo- mentaires. Les Martyrs de la Libre Pensée. Bénédictins. L'impossible Neutralité. Bibliographie. La Documentation Catholique parait chaque semaine sur 16 pages au moins. Un an 6 francs. Le numéro 20 cen times. Abonnement d'essai fr. 1,50 pour douze numéros. Numéro specimen gratuit est envoyé sur demande adressée au secrétariat, 59, rue Rubens, a Schaerbeek. I GEMEENTE MOORSEL Koninklijke Harmonie St- Cecilia. op Maandag 17 April (2en Paaschdag) en Zondag 23 April 1911. Men zal opvoeren Vrijschut ter Transvaalsch drama in twee doe len en vier bedrijven en Advokaat Ntreybel gegeneerd blyspel met zang in één bedrijf. Gordijn om 4 uren zeer stipt. De feesten eindigen voor het vertrek van den laatsten trein. Zie programma. BELGISCHE BEDEVAARTEN naar naar het H. Hert van Montmartre te Parijs en O.-L.-Vrouw van Zegepraal, stilstand te Orleans en Bordeaux. Eerste treinvan 8 tot 16 Mei 1911. Tweede trein, van 1 tot 9 Augustus 1911, onder de geestelyke leiding van den E. H. Beulens, Pastoor van het Heilig-Hert, te Voor nadere inlichtingen zich te wenden tot M. Alfred Francois, 45, Noordlaan te Brussel, en tot M. C. Vande Putte-Goos- sens, Bureel van De Denderbode 31, Korte Zoutstraat te Aalst. Moord te Haeltert. De 17-jarige Jozef Landuyt, dio den Vrijdag, 2 Decem ber 1910, de 68-jarige Monika Beaumont, wonende wijk Eekent. om het leven bracht, wordt verwezen tot 5 jaar gevang. Voor de diefstallen gepleegd by dezelfde vrouw 1° van eene som van 200 fr. op 28 Oogst laatst krijgt hij 2 jaar en 6 maanden en van een uurwerk op 6 November nog maals 2 jaar en 6 maanden. Daarenboven wordt hy verwezen tot de kosten of 1 maand lijfsdwang. De broche van de keizerin.Ter gele genheid van het bezoek van keizer Wilhelm van Duitschland aan het stadhuis van Brussel, hadden de vijftien bloemenver- kooptsers van de Groote Markt, twee bloemtuilen aangeboden, een aan de keize rin en den andere aan prinses Victoria. Er was overeengekomen de gift van Hare Majesteit te verdeelen indien het geld was, in vijftien gelijke deelen, en indien het een juweel was, zou men het varkoopen en de opbrengst deelen. Twee bloemenverkoopsters werden met de tuilen afgevaardigd en elk kreeg eene broche. Zij wilden nu dit geschenk behou den, waartegen de anderen natuurlijk pro testeerden. Het kwam zoo ver, dat die zaak voor het gerecht gebracht werd en Vrijdag hield de vrederechter er zich mee bezig. Na de advocaten gehoord te hebben, besloot de vrederechter aanstaanden Vrijdag de twee bloemenverkoopsters, die de broche gekregen hadden, don eed te doen afleggen en ze dan te ondervragen over de overeen komst, die zij eigenlyk met de anderen gesloten hadden. Later de uitspraak. Diensten der Goede week. Witte Donderdag. Om 8 ure 's mor gens plechtige Mis waarna processie. Om 8 uro 's avonds groot sermoen ge volgd door de processie met flambeeuwen. Goede Vrijdag. Om 8 ure 's morgens plechtige Dienst, waaronder Aanbidding van het H. Kruis. Om 5 ure namid. solemneele Kruisweg. Om 8 ure 's avonds groot sermoen. Zaterdag. Om 7 ure Wyding der Doopvont. Om 8 ure plechtige Mis. Paaschdag. Om 4 ure plechtig Lof met groot Sermoen. De Sermoenen, door den Eerw. Pater Ileynssens S.J., vermaarde volksredenaar uit Gent. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek A. lleyvaert, Werf, 3, AALST. AELST. Diefstal. Ten nadeele van M. Schuermans, fabrikant, Burch- straat, is er eene groote hoeveelheid kolen ontvreemd. Verseheidene personen zyn AALST. Kindermoord. De genaamde Maria Joanna S..., beter gekend onder den naam Marie Plancher heeft eindelijk bekend dat het haar kind is dat in den vijver werd gevonden. Men vermoedt dat derde personen haar zijn behulpzaam geweest daar het moeilijk aan te nemen is dat ze niet geholpen werd. De schoonste keus van Mouseline voor Blousen. enz., bij J. VAN DEN BERGH JOURET, Aalst. LEDE. Jubileum. Zondag namiddag, ter gelegenheid van hun 50® verjaardag, als lid der Harmonie Sinte Cecilia bracht deze laatste eene serenade aan onzen geachten Gemeente-Sekretaris S. P. De Corte en aan den heer Petrus Vermeiren, rentenier. Het muziek was vooraf gegaan van haar oud en nieuw vaan del. De achtbaren en volksgezinde heer burgemeester Jozef Moens en een 120 tal eereleden namen doel aan doze betooging een schoonen bloemtuil word hun overhan digd. LEDE. Verbrand. Donderdag avond was de genaamde Lemmens, wonen de wijk Gucht, in dronken toestand thuis gekomen en zocht twist tegen zijne eehtge- noote. Eensklaps nam hy het gloeiend stoofdeksel en sloeg ermêe naar zijne vrouw, die gelukkiglijk niet getroffen werd en den vlucht nam. Lemmens zette zich achter de stoof en in zijnen slaap, trok hy een ketel kokende soep over zijn hoofd en werd zoo vreesdijk verbrand aan aangezicht, hals, handen en voeten dat de doktor De Smet. hem moest verzorgen. Twee Duitscher, landverhuizers, die uit Keulen te Brussel waren aangekomen, om daags nadien naar Antwerpen voort te reizen, raakten in kennis met twee andere Duitschers, die hem gezelschap hielden tot middernacht. Toen waren de beide land verhuizers dronken, en van die omstandig heid gebruik makend, zijn do twee nieuwe kennissen er van door getrokken met al het geld dat de reizigers bezaten. De suk kelaars misten de een 1000 en de ander 1200. Eene ryke Parijsche ondernemer, M. D.was sedert een tweetal jaren het slacht offer van eenen aftroggelaar, die hem bedreigde zijne famillio met onteerendö veropenbaringen te schandvlekken en op dio wijze er in gelukte hem eene som van 40,000 fr. af te troggelen. Eenige dagen geleden kreeg de onderne mer van den zelfden persoon oenen brief waarin hij 20,000 fr. eischte. M. D., deze geldafpersing moede zijnde, begaf zich bij M. Haraard, overste der Fransche veiliglieidspolicie, Die besloot den kerel in het net te vangen. De behendige bedrieger had in zijnen brief aan den ondernemer geschreven dat het geld moest gezonden worden in een hotel der Henegouwlaan te Brussel. De Brusselsche policie werd verwittigd en M. I)., vergezeld van een offiicier en brigadier der rechterlijke policie van Parijs stapten zaterdag morgend in het aangedui de hotel af. De aftroggelaar, die don briefdrager met ongeduld verwachte, wandelde op de Hene gouwlaan. M. D. herkende hem en den bedrieger werd aangehouded en naar het policiebureel gebracht. Tijdens zijne ondervraging stak hij een stuk papier in den mond en slikte het in. Dc kerel was 's morgens in het hotel afgestapt onder den naam van Roberty. Hij bekende dat het zijn ware naam niet is, doch weigerde dien te zeggen. In afwachting zijner uitlevering werd hij in 't gevang van St. Gillis opgesloten. In zijn bezit werden brieven gevonden die zijne plichtigheid staven. Het parket denkt dat zij te doen heeft met de gedaamdo Boileau, 43 jaar, afkom stig uit Korsika en te Parijs gekend als een gevaarlijke kerel. Talrijke personen zouden op de zelfde manier het slachtoffer van deze schelm geworden zijn. Het onder zoek wordt voortgezet. M .De Heyn onderzoeksrechter te Brus sel, door den heer procureur des konings naar Parys gezonden, heeft aldaar een lang verhoor gehouden mot de internationale dievenbende in de noordstatio aangehouden. Jasiensky, ook beter gekend onder de namen van Defrenne en Brook, loochent Jasiensky te heeten. Niettegenstaande men hem deed opmer ken, dat hij stellig door zijnen vader, als ook door zijno schoonmoeder herkend werd bleef hy loochenen en verklaarde dat zyn vader, die hy sedert acht jaar niet meer gezien heeft zich wel op het zicht van eeno onlangs gemaakte fotographie zal vergist hebben evenals zijne schoonmoeder. M. De Heyn heeft zich ook onderhouden met Rol en Maurice Pluskin, dio hunne verklaringen, welke zij reeds aan M. Pa- mart, betrekkelijk de diefstallen gepleegd in België, hehaalden bevestigd hebben. Wat den moord op den heer pastoor en zijne mijd te Dampremy betreft, Rol er kent voorwerpen in zijn bezit gehad te heb ben, voortkomende van den diefstal begaan in de pastorij, doch beweert dat deze voor werpen hem door eenen onbekenden per soon werden ter hand gesteld. Een balg lot Prins verheven. Dokter Reypper is door den Koning van Siam tot Prins verheven. Dokter Eugeen De Reypper is 49 jaar, werd te Eekeren geboren, waar zyn vader postmeester was. Na zijn diploma als ge neesheer gewonnen te hebben, trad hy als krijgsdokter bij karabiniers in dienst. Hij huwde Mej. Sofie Kesteloot, van Borgerhout en in 1886 deed hy eene be langrijke reis, naar Kongo, op verzoek van Koning Leopold. Op die reis was de dokter vergezeld door zijne vrouw. In het Zwarte Land werden hem twee kinderen geboren. Do koning, om dokter Reypper voor de bewezene diensten te beloonen, bezorgde hem de betrekking van geneesheer by het koninklijk Hof van Siam. Spoedig won hy zoozeer het vertrouwen van den koning. dat deze hem tot zyn raadsheer verhief, en dat hij groot aanzien verwierf in Siam. Hij deed met den koning van Siam ook de omreis in Europa mede. Thans bekleed dokter Reypper sedert 15 jaar dien post van vertrouwen, en nu tot prins verheven, Een wonderdokter dit achter slot zit, Door den adjunkt M. Draye is eene huiszoeking gedaan in eene herberg dor Eduard Pecherstraat te Antwerpen, die gehouden wordt door zekeren Alfons Van B., die zijne vrouw gescheiden leeft, doch zekere Lucia S. tot gezelschap heeft, die ook van haren man af is. Een koppel dat elkaar dus gevonden heeft. Welnu, deze Van B., die afkomstig ii van Beveren-Waes, heeft.de beroemheid; een wonderdokter te zijn. En niet voor deze of gene ziekte, maar voor alle ziekten, 't zij gelijk dewelke En dat hij gekend was, bewijzen de in zijne woning gevonden briefwisselingen, die een gansch pak be- slaan. Daar waren brieven van St-Niklaas, buitengewoon veel van Mechelen en omtrek Willebroeck, enz. enz., tot zelfs van inwo ners van Antwerpen. Al deze lichtgeloovige lieden lieten zich fleschjes met zekere soort van thee in de handen stoppen, mits betaling van 2, 3 en| 5 fr. Hy ging zelfs bezoeken afleggen" zijne kliënten te huis. Er loopt zelfs gerucht,waarby hij beschuldigd wordt eene heelkundige bewerking te- hebben gedaan bij eenen inwoner uit den omtrek van Leu ven. Deze heelkundige bewerking zou mis lukt en de man zou er van gestorven zijn. Uit zijne boeken blijkt dat dat de won derdokter ongeveer een 150-tal kliënten; heeft. Van B., die reeds vroeger veroordeeld voor dergelijke feiten, zit nu achter slol voor verheeling en dragen van valsche: naam. Het gevolg is er van dat de goedge. loovige lieden hunnen wonderdokter nis! thuis vinden. Doch zijne gezellin wist or raad voor et maakte terzelfdertyd nog buitengewoon re- klaam. Mijnheer de wonderdokter waj naar Amerika, om zijne kruiden, noodig voor zijne geneesmiddelen, in te zamelen Deze kruiden, die hij zelf kweekte, kunne: nergens anders groeien dan op zeken plaatsen, in Amerika, die hy alléén kent, De menschen moesten maar een met hun water afgeven, en den charlatan c wonderdokter zou het by zijne terugkomr wel onderzoeken. Daar dezes terugkomst nabij is, zoo voir de adjunkt M. Draye eene volle mand me zulke fleschjes, die de terugkomst afwacht ten van den wonderc[okter. Het is de onderzoeksrechter M. Steyaer die zich met het onderzoek bezighoudt. Sedert eenige dagen zyn valscl bankbriefjes van 20 fr. in omloop gebracli te Antwerpen, te Gent, te Luik en I Brussel. In de Nationale Bank heeft me er reeds een tiental in beslag genomen het valsch bankpapier is zoo goed nage maakt, dat zelfs een hoog ambtenaar de Bank, die een briefje van 20 fr. wild uitwisselen aan eene kas van het gestic' tot zyne groote verbazing vernam, dat een valsch bankje aanbood. Het verschil tusschen nagemaakte echte biljetten berust hierin, dat op slechte den leeuw veel somberder is get en het papier wat grover is. Doch men moet fijne kenner zijn om dt bijzonderheid bij den eersten aanblikJ onderscheiden. Een ander kenmerk van de valsche pi pieren is dat de namaker den naam vai den etser, E. BIET. SC. rechts, in steé van dien in roodbruin te drukken, heef gedrukt met zwarten inkt. Eindelijk b nog in aanwijzing gelden, dat al de nagf maakte biljetten tot de reeks 1487 bekoe ren. De lezers zullen zich denkelijk v. herinneren dat, in 1907, in O.-L.-Vrouwj kerk te Kortryk, zekeren nacht, de ve>' maardo schilderij van A. Van Dyclc, t Kruisrechtinguit haar kader werd gesoi den door stoutmoedige inbrekers en spote loos verdween. De opzoekingen zonder uitslag blijventi loof do het Kortrijksche Gemoentebostuc, eene premie uit van 20,000 fr. aan lieci die de schilderij zou terugbezorgen. De Raad mocht zich deze vrijgevighei wel getroosten, mits het doek was verzeké voor 500,000 fr. Hét zal misschien den lezer ook nil ontgaan zijn dat een wachtmeester der gu darmen, M. De Bière en M. Declerta commissaris van policie van Pitthem, t; ronde zijnde, vernamen dat de schilder verdoken zat in eene kas, die een voer® van Harelbeke naar Brugge moest voere: De schildery werd aan de eigenaar terugbezorgd en opnieuw in de hoofdkeij geplaatst. Doch sindsdien werd er weinig gespn ken over de uitbetaling der premie Ti 20,000 fr. Wel kwamen nu on dan De Bièro en Deelercq eens naar Kortriji doch zij klopten aan doovemansdeur. Eindelijk moede gewacht, hebben ze va» besloten de zaak in handen van 't Gered te geven om te laten beslissen over de b ling van het bedrag dat hun verachuldifj Drama te Jumet. Het gi in de woning van de echtgenooten Rolan Die Roland is een mijnwerker en 33 jf oud de vrouw is do 30-jarigo Bertó Walravens. Zij hadden tot kostganger dR 42-jarigen de B., van Buggenhout, die ij minnaar werd der vrouw. Eenige dagej geleden, toen de B. naar Gosselies gin werken, had do vrouw hem afgezegd, had ze toen vreeselyk bedreigd.

De Denderbode | 1911 | | pagina 2