Zondagrust. De Hoogeseljoolcommissie aan !]et Vlaamsohe Volk. Rechterlijk Kronijk. Luisterrijke Tooneelfeestey Correspondentie. Nieuwjaarsgiften O.-L.-Vr. van Lourdes Uurtabel der Missen Stad Aalst.-Werkbeurs Allerhande nieuws. DADA-ZEEP Borstsiroop Bepratere Wij Verzekeren Bankbriefjes. Vele personen, vooral buitenlieden, maken zich be zorgd om papierengeld, vooral wanneer die kostbare papierken» een weinig ver frommeld zijn. Daarvoor bestaat echter niet de minste reden. De Bank is ver plicht te zorgen dat hare briefjes in om loop altyd in goeden staat verkeeren daarom houdt zy achter, vernietigt en vervangt door splinternieuwe papieren alle deze die versleten, gescheurd, ver- fronseld of niet volstrekt zuiver en on geschonden meer zijn. Iedereen mag ten allen tijde zijne briefjes, die ge scheurd, bevuild of versleten geraken, aan de winketten der Nationale Bank of harer 40 hulpbanken inleveren en in vervanging nieuwe briefjes eischen. Briefjes, half of grootendeels vernie tigd, zullen altijd uitgewisseld worden, indien het nummer van het beschadigd briefje nog kan erkend of minstens hersteld worden. De bestuurder van een hulphuis kon zelfs een groot getal briefjes, door eenen brand grootendeels vernield, terugbetalen. In het jaar 1010 werden er aldus bijna 6 millioen briefjes vervangen. De Nationale Bank van Brussel heeft 40 bijhuizen of hulpbanken ingericht in al de belangrijke steden van ons land. In al deze bankhuizen raag iedereen, vrij en vrank, onvergeld en kosteloos, ten allen tijde, zyne oude, verscheurde of versleteno bankbriefjes tegen blin kende nieuwe papiertjes doen uitwisse len tegen klinkende munt, in zilver geld, doch in goudstukken ware het hedendaags zeer moeilijk, of beter on mogelijk. Iedereen mag ook zijn goud- of zilvergeld daar gaan uitwisselen tegen bankbriefjes. De schoolbon. De liberalen en socialisten beweren dat de schoolbon is uitgevonden om de kloosters te ver rijken die reed» ryk genoeg zijn... Maar als de schoolbon zoo veel voor deden, zooveel profijten verschaft,waar om stichten de liberalen en socialisten dan ook geeue vrije scholen gelijk de katholieken, als het nu toch een mid deltje is om zich te verrijken De blau wen en rooden spuwen nochtans naar de centen niet Hebt zelfvertrouwen, standvastig heid en taaie volharding, en paar die eigenschappen met onbezweken eerlijk heid en kracht in uwe handelingen, en gij zult ten laatste in al uwe onderne mingen welslagen. TERWIJL alles op onze dagen aan eeneu hoogen prijs geteekond staat, is er een voortbrengsel dat men voor niets bijna kan krygen het zedelijk vergift. Men kan zich niet inbeelden hoeveel oneerlijke gedachten een jongeling kan koopen met twee, drie frank. Het bederf is in het bereik gesteld van al de keurzen, de ondeugd in 't bereik van iedereen. J. Nicolay. v Militaire dienst. M. Huyshauwer heeft aan den heer laf Minister van Oorlog gevraagd of de militairen der klas van 1910 na 15 maanden dienst in onbe paald verlof zullen mogen gaan. De heer minister van oorlog ant woordt dat de verplichtende dienstin- korting op 15 maand slechts zal toege- pa»t worden in 1012. Hij weet echter nog niet wanneer het effektiefvan 42,800 manschappen vol tallig zal zijn, en kan ook nu nog niet de maatregelen bepalen, welke er zullen genomen worden, om de militairen er te laten van genieten. Kometen in 1911. Het jaar 1011 zal den terugkeer brengen van vijf kometen met korten omloopstijd 1. De komeet van Brooks (1989 V). Deze komeet heeft,naar berekening van prof. Bauschinger, reeds op 8 Jan. haar perihelium bereikt. Op de Lick-sterren wacht werd ze reeds 28 September 1010 gevonden. 2. De komeet van Ecke, die te midden Aug. haar perihelium doorloopt. Gelet op de geringste lichtsterkte en de groote afwijkingen yan de berokende baan, die deze komeet kenmerkt, is 't nog lang niet zeker dat men ze zal weervin den. 3. De komeet van Barnard (1884 H), die waarschijnlijk in den zomer even eens het perihelium doorloopt. 4. De komeet Tempel, die in 1867, 1873 en 1879 gezien is, daarna echter niet meer. Ze schijnt reeds in een zoover gevorderd statium van oplossing te ver keeren, dat 't zeer lwyfelachtig is of men ze nog zal kunnen waarnemen. 5. De komeet Brorsen, die vermoede lijk in December 't perihelium door loopt, maar van de aarde uit, zelfs door de sterrenwachten, wel nauwelijks zichtbaar zal zyn. Hoogeschoolcompagnies. Ziehier iets wat vele menschen aanbe langt De minister van oorlog heeft aan de gemeentebesturen herinnerd dat het in zijne bevoegdheid valt te ooi deelen over de vragen door milicianen gedaan om in de hoogeschoolcompagnies toegelaten te worden, en dat het bijgevolg aan de gemeentebesturen niet toegelaten is, tegen zijne beslissing in te gaan met aan de belanghebbende milicianen het ge tuigschrift te weigeren, dat door de wel geëischt wordt. De minister heeft tegelijkertijd laten weten dat hij binnen kort de voorwaar den zal bepalen die er noodig zijn om in de hoogeschoolcompagnies toegelaten te worden. Van 'smiddags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 16 April 1911, (Paaschdag) M. Callebaut, Botermarkt. Maandag 17 April (2e Paaschdag), M. Bonner, Bisschopstraat. Het wetsvoorstel dat ons de Vlaamsche Hoogesahool zal gaven is by do Kamer in gediend door volksvertegenwoordigers tot do drie groote staatkundige partijen van ons land behoorende, de heeren Anseele, Delbeke, Franck, Huyshauwer, Persoons en Van Cauwelaert. Dit is de eerste beslissende stap op den weg welke ons tot de overwinning zal lei den. Dat dit zoo spoedig kon gebeuren heb ben wij te danken aan de eensgezindheid die de Vlamingen in deze zaak hebben doen blijken. De zege is echter nog niet aan ons Allerwegen ligt de vijand op de loer, trach tende ons te vcrdeelen en het doel dat wij najagen te verkleinen. Laten wij hem bewijzen dat, wat hij ook moge doen, zijn pogingen vruchteloos zijn. liet is noodwendig dat ieder voortgaat op zyn afzonderlijk gebied de tegenstanders van ons ideaal in zijn eigen partij zoo krachtdadig mogelijk te bevechten. Maar het is niet minder noodzakelijk dat wij,door onze voortdurende eensgezindheid, laten zien dat liet vraagstuk van de vervlaam- scbing van het hooger Onderwijs in Vlaan deren een zaak is die buiten de politiek staat en die alleen door een samentrekken van alle Vlaamsche strijdkrachten kan worden opgelost. En even noodzakelijk is het altijd en overal eenparig te verkondigen dat slechts de Vervlaamsching dtr Hoogeschool te Gentzooals zij in het wetsvoorstel ge vraagd wordt, ons algehoele voldoening kan schenken. Dat daarom de blikken van alle Vlamin gen steeds op het beoogde doei gericht blijven Namens de Antwerpsclie Onderafdeeling van de Vlaamsche Hoogeschoolcommissie. V*, Groene straatleirentaal. De haat die Groene Pie tegen onzen achtbaren en zoover dienstryken volksvertegenwoor diger, M.Woeste, voedt, moet waarlyk van duivelsche onverbiddelijkheid zijn. Geen beleedigingen, versmadingen en lasteringen bijna zijn nog in het straatlei- rensch woordenboek to vinden die hij, Groene Pie, naar 't hoofd van zijnen doodsvijand niet heeft geslingerd. Een gansclie kolom zou jiiet voldoende zyn om al die scheld woordffi, al die ver smadingen, al die lasteringen te herhalen. Nu, Groene Piein De Werkman van gister Vrijdag 14 April, voegt nog eene snoode beleediging bij al de anderen Nu seheldt hij M. Woeste uit voor Krawat Krawat Dat vele groentjes, met de chefs aan 't hoofd, dan eens in den spiegel kijken Een grootere volksuitbuiter dan Groe ne Pie n bestaat er niet. Nooit..heeft hij gehandeld dan uit politieke berekeningen, om zijnen winkel te doen draaien en vele sukkelaars to foppen met 't onbekookt ge- zeevcr dat hij ter Volkskamer en overal in pakjes verkoopt,... RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Moordpoging: te Lede. Den 18 Fe bruari werd de gemeente Lede in opschud ding gebracht door eene moordpoging gepleegd door Ireneus De Ras, bijgenaamd De Zot werkman, thans in het gevang te Dendermonde opgesloten. Mario Soetens 42 jaren, weduwe Alfons De Bruycker, herbergierster in de Dreefstraat, werd door betichte erg toegetakeld. Do Ra» werd Woensdag verwezen tot 1 jaar gevang en 100 fr. *bóet, hij blijft aangehouden. BEROEPSHOF VAN GENT. Slagen. Pieter Van Malder, jacht wachter te Baardegem, werd door een viertal personen aangevallen en ten gronde geslagen do jachtwachter sprong in zijne woning, nam zijn geweer en bracht aan zekeren De Ridder er eenen slag mede toe op het been dat gebroken word. Door do rechtbank van Dendermonde werd Van Malder verwezen tot 2 maanden en 50 fr. of 15 dagen. De betichte had beroep tegon liet vonnis ingeslagenhet Hof heeft de straf bekrach tigd. RECHTBANK VAN OUDENAARDE. Gustaaf De Pauw, aardewerker Kerkx- ken, voor woonstschennis bij K. Vander- haogen, vernieling van afsluiting en bedrei gingen le, 2 maanden, 2e, 15 dagen, 3®, 1 maand en 26 fr. GEMEENTE MOORSEL Koninklijke Harmonie St-Cecilia. op Maandag 17 April (2en Paaschdag) en Zondag 23 April 1911. Men zal opvoeren Vhijschlt- teu Transvaalsch drama in twee doe len en vier bedrijven en Advokant »t«*eyi>el blyspel met zang in één bedryf. Gordijn om 4 uren zeer stipt. De feesten eindigen voor het vertrek van den laatsten trein. Zie programma. M. A. Octors schrijft ons Gij schryft Nu, of die cijfers aan te nemen zijn kunnen wy niet nagaan. Aangezien wij met officieels, aangenome- në cijfers en op de Handelsrechtbank neêr- gelegde rekeningen geantwoord hebben, onderwerpen wy onze houding en do uwe aan het oordeel uwer lezers, maai' behou den al onze rechten in deze zaak voor. 11 11 11 voor <len Paus. PlaatselijkComiteit der Dekenij van Aalst, onder het Eere-voorzitterschap van den Z. E. H. Kanunnik Roelandts, pastoor-deken en den heer Graaf Camiel Liénart, en het Voorzitterschap van den heer Graaf Eduard Glénisson en den heer Baron Lodewijk de Béthune. Twaalfde inschrijvingslijst Vorige lijst fr. 1900,45 Om de genezing te bekomen van een Congreganiste 1.00 Onbekend, Aalst. 5,00 Eene moeder vraagt de gene zing van hare dochter en broeder. 3,00 Samen Fr. 1909.45 Men kan ook de Inschrijvingen zenden aan het Bureel van ons blad of aan den Secretaris van het Comiteit, M. Petrus Van Nujfel, Sinte Annastraat, 26, Aalst, of aan M. Joris Vande Putte, Penning meester, lid van den Bond der Belgische Dagblad schrijvers, Korte Zoutstraat, 37, Aalst. Iïj»mliriigge. De Heer Baron Lod. de Béthune, komt van wege do Heer Minister de Broqueville het goed nieuws te ontvangen als dat heel kortelings cencn halte in de gemeente Bambrugge zal inge richt worden. BELGISCHE BEDEVAARTEN naar naar het H. Hort van Montmartre te Parijs en O.-L.-Vrouw van Zegepraal, stilstand te Orleans en Bordeaux. Eerste treinvan 8 tot 16 Mei 1911. Tweede trein, van 1 tot 9 Augustus 1911, onder de geestelijke leiding van den E. II. Beulens, Pastoor van het Heilig-Hert, te Brussel. Voor nadere inlichtingen zich te wonden tot M. Alfred Franqois, 45, Noordlaan te Brussel, en tot M. C. Vande Putte Goos- sens, Bureel van De Denderbodo 31, Korte Zoutstraat te Aalst. in de parochial® Kerkan van Aalst. Kark van Sint-Martinus Zondagen 5, 6, 7, 8, 9, 11 ure. Weekdagen 5 i/t, 6, 6 7, 7 l/z, 1, 10, ure. Kerk van St Joseph Zondagen 5 7, 8 V». 9 7*. U «re- Weekdagen 6, 6 7, 8, ure. Kerk van Mijlbeke Zondagen 5, 6 7*> 7 7z» 9, ure. Weekdagen 6, 7, 8, ure. Worden gevraagd door de Patroons 20 ijzervormers (Mouleurs en fer). 20 paswerkers (ajusteurs) goede loonen, voor Thy-le-Chateau, provincie Namen. Men kan or huizen huren aan 10 tot 14 fr. per maand. Inlichtingen Werkbeurs. Vragen der Werklieden 2 Huisknechten. 1 Koetsier. 1 Schrijn werker. 1 Smeder, halve gast. 1 Stoker- Machinist. PRIESTERLIJKE BENOEMING. "Zijne Hoogweerdigheid de Bisschop heeft benoemd onderpastoor te Somergem, den E. H. Himschoot, surveillant in 't College van Eecloo coadjutor te Lemberge, den E. H. Gommaerts, onderpastoor van H. Kerst, te Gent. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek A. Meyvaert, Werf, 3, AALST. AALST. Kermis 1911. Men spreekt veel over het inrichten van een bestendig Stellige inlichtingen ontbreken ons. VELODROOM. Zondag naast, eerste Paaschdag, opening van het nieuw velo droom op den Gentschen Steenweg. 2000 fi'S prijzen. Talrijke koersrijdors zijn in geschreven. Men spreekt van Cyricl Van Houwaert. Aanzichtkaarteiv der Aal- stersche tentoonstelling. Juni-Juli 1911, te verkrijgen ten Burecle dezer. Vermin dering van prijs bij hoeveelheid. AALST. Werkongeval. Woensdag morgend, rond 9 ure, was de genaamde Andreas Van den Brempt, kaai werker, kolen aan 't lossen uit een schip. Toen hy met een zak kolen naar boven kwam, verloor hij het evenwicht en viel naar beneden in het schip, met het onge lukkig gevolg dat hij den bil brak. Men heeft hem ter verpleging naar 't burgerlijk gasthuis gebracht. De beste en schoonste mans kieerstoffen, by Van den Bergh- Jouret, Aalst. Twist ontstond in eene herberg der Hoogstraat te Baardegem. Van scheldwoor den ging men tot vechten over. Eindelijk werd zekere K. De Wolf zoo erg gestampt en geslagen, dat hij stervend naar zijne woning is moeten overgebracht worden. De schedel is gebroken, drio ribben zijn ingeslagen, de ongelukkige is gekwetst over heel het lichaam. De toestand van Kamiel De Wolf is zoo erg, dat alle ston den een noodlottig einde wordt verwacht. Te Brussel zijn niet minder dan zes tien valsche biïefkens van 20 fr. tot nu toe in beslag genomen door de verschillige agenten van de speelbrigade op de koers- pleinen. Al de personen, die ondervraagd werden, verklaren niet te weten hoe die briefkens in hunne handen kwamen, daar zy in de speelwoede en in de koersweddin- gen er niet aan dachten, ze na te zien. Nog anderen werden aangeslagen in het binnen land, te Antwerpen, Gent, Luik en Namen. Allen werden naar de Nationale Bank gezonden. Indien gij een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u bij Karei Van de Putte en Zuster, Korte Zoutstraat29, Aalst. Een erg ongeluk gebeurde te Gram bergen. De katoenspinnerij Roos stortte gedeeltelijk in, zeven werklieden onder de puinen begravende. Haastig werden er reddingswerken begonnen en weldra had men er vijf bevrijd, allen zwaar gewond. Do twee anderen werden later gevonden en van dezen is de toestand hoogst gevaar vol. Allen werden naar het gasthuis gebracht. Te Berlaere is brand uitgeborsten in do mekaniek-lioordenspinnerij van M. Gust. Van den Berglie, burgemeester der ge meente. De twee derden der geheele fabriek zijn door het vuur vernietigd, zijnde twee zalen met veel machienen. Eene derde zaal, als ook de machienzaal en de spinmagazijnen er in geplaatst, zijn gespaard gebleven. Er moet in 't geheel omtrent 250,000 fr. scliae zijn aangericht, waaronder een aan tal molens, dezen winter slechts geplaatst, beloopendo tot eene waarde van 75 tot 100,000 fr., die nog niet verzekerd waren, Een 100 tal werklieden zullen door deze ramp van hunne bezigheden beroofd zijn. Men schat dat er een jaar tijd zal noodig zyn vooraleer alles terug kan hersteld en volledigd worden. Aklcliim. Goed, 't is er, niezingen, rillingen, hoofdpijnen, keelont steking, nierpijnen. Rap, een doos borst- pillen Walthóry om dit alles te verdrijven. 1 frank. Wildstroopersdrama ie Hamme. Woensdag nacht, rond 1 ure, hoorde de jachtwachter Vermorgen, bijzondere bewa ker vrije jacht van MM. Van Bogaert, de zer gemeente, een vuurschot. Vermoedende dat hij met wildstroopers te doen had, begaf hy zich in de richting vanwaar het gerucht scheen gekomen te zyn. Nauwelijks was hij ter plaats «DenBunt» alwaar voornoemde heeren eene eendenfok kerij op eenige groote vijvers hebben, of hy bemerkte eenige personen, die aan het wildstroopen waren. Naar het schijnt werd er op den jacht wachter gevuurd, doch ronder hem te kwetsen deze antwoordde onmiddelijk door een vuurschot en een der wildstroo pers viol ten gronde. Al de anderen namen de vlucht. Doch op het bevel van Vanmorgen dat zij moesten blijven staan, of zoo niet, dat hy zou schieten bleef een der pensjagers staan. Deze was Jan Van Moorsche, aardewerker wonende in de Broekslraat. Hij werd on- middelijk naar het gemeentegevang geleid. De andere persoon, die erg gekwetst werd aan den schouder en na verzorging naar het hospitaal werd overgebracht is een persoon van Temiche. Men verwacht liet parket. eehoon Sa een zacht en rein gezicht, een blozenö, Jeugdig, frlsch uiterlijk, een blanke zachte huid, en een verblindend schoon teint. Dit alles bewerkt van Bergmann fit Co., Brussel a 78 Cts. per «tuk, bij Taymans Druck, Drogist te Aelst. Woensdag morgend, rond 8 1/2 ure, was Petrus Caproen, metser, weduwenaar, 48 jaar. wonende Lange Kazernestraat, te Gent, aan het werken aan de nieuwe Akademie van schoone kunsten,.Kriekerij- straat, toen onverwachts een hoeveelheid steenen van den muur viel en hem zoo erg aan het hoofd trof. dat zijn schedel ge kloven werd. De ongelukkige stierf na enkele oogen- blikken, ondanks de spoedige zorgen van Dokter Schollieis. Zijn lijk werd naar het doodenhuis over gebracht. Onder het geneeskundig- gebied is Bovril een goedkoop produkt, want het voorbereiden van een pond Bovril eischt 40 pond van het beste ossenvleesch. Men moet niet vergeten dat die voorbereiding gereed gemaakt wordt met produkten van geheel eerste orde. Uwe kom Bovril is dus de samengestelde kracht van zeer kostbare grondstoffen. Dijnsdag avond, rond 9 ure, is een begin van brand ontstaan in den Koninklij ken Uirk, te Brussel, ten gevolge van eene kortsluiting. De vlammen liepen over tot den dom van 't gebouw. De voorstelling werd onderbroken en de acrobaten maak ten plaats voor de pompiers. De zaal was stampvol, doch niets verroerde. Na twintig minuten waren de pompiers de vlammen meester en kon de voorstelling voortgezet worden. THIELRODE.-— C. Geerts, 81 jaar, keerde Woensdag avond, rond 8 ure, huis waarts. Onderweg, op Vierstraat, werd hij aangevallen door twee bedronken kerels. Zij sloegen den ouderling ten gronde en brachten hem erge stokslagen toe. Een half uur later, vonden voorbijgangers, den ongelukkige liggen. Een bijgeroepen ge neesheer verklaarde dat hem drie ribben gebroken waren. De aanranders worden opgezocht. Hetzelfde vertrouwen niet meer. Tusschen getuigenis sen van Gent en eene min of meer twijfel achtige van 200 mijlen van hier, heeft men spoedig zijne kous gevonden. Den 27® Februari 1905, zegde ons M. E. Vanhée, 54, Wasstraat, te GentSinds meer dan één jaar leed ik aan rugpijnen en rhumatiek in de beenen. Sommige oogen- blikken voelde ik eene stijfheid in al de leden, ik had huiveringen en schielijke zweetingen, mijne nachten waren slecht en reeds van 's morgens was ik afgemat en onbekwaam het kloinste gewicht op te nemen. Mijn water was troebel en liet een bezinksel na. Ik had vele middelen zonder uitslag beproefd, eenige dagen verpleging met de Foster Pillen (verkocht in do Apo theek De Valkeneer te Aalst), brachten eene groote verandering te weeg. De pijnen werden minder hevig, de kwalen verdwe nen en ik had niet veel tijd noodig om gansch genezen te zyn. Den 9 April 1910, voegt M. Vanhée er bij Ik werk zonder moeite en de nier- pijnen keerden nimmer weer sinds mijne genezing met de Foster pillen Do Foster Pillen zijn onfeilbaar voor al de nier- en blaasziekten, en hunne gevol gen, zooals rugpijn, rhumatiek, flerecijn, houpjicht, zenuwpijn, stijfheid der nieren en der gewrichten, goeie gelaatskleur, wrangheid des bloods, hartkloppingen, be nauwdheid, bedwelmingen, algemeene ver moeienis, water ontlooping of ophouding. In alle apotheken in het algemeen eischt de handteekeniDg James Foster3, 50 fr. de doos, 19 fr. de zes, pf vrachtvrij tegen mandaat Engelsche Apotheek van Ch. Delacre,64,Coudenbergstraat,Brussel. (11) Een Brusselaar M. Albert B... die 's avonds te Oostende in de statie afstapte, om eenige dagen bij eenen bloedverwant over te brengen, gaf zijn reisgoed, alsmede het adres waar liet moest besteld worden aan eenen dier jonge gasten die rond de statie slenteren om boodschappen te doen, toen de heer A. B..., bij zijne familie aan kwam, vernam hy dat zijn reisgoed nog niet afgeleverd was alle opzoekingen om den jongen dief te vinden zyn tot hiertoe vruchteloos. .- W -•&»»Jsxü- ="S UNUöHT'Zeep ximkt de vKsxcn kinderspel voor het meisje van {4?&ar,e-- 5 gr s-ft aan het lijnwaad die frische aoru yename reuk van 'i buiten. Te Oostende staat, in de Langestraat, 69, een nederig, alhoewel betrekkelijk ruim huis. Boven de ingangsdeur prijken hntaarnen met vleugelvormige bekken, welke nooit worden aangestoken. De slagvensters zijn reeds sedert talrijke jaren gesloten en geven een doodsch uit zicht aan het gebouw, terwijl even lange jaren de gordijnen het 3/4 der bovenven sters bedekken zoodat men daaruit opmaakt dat het huis sedert lang onbewoond is. Dat gebouw is het oud Koninklyk Paleis onzer eerste vorsten het is daar dat onze eerste Koningin, Louise-Marie van Bour bon Orloans, overleed den 15 Oktober 1850. De kamers door onze Koningin aldaar destijds betrokken, zijn in denzelfden toe stand gebleven, waarin zij zich op het oogenblik van haar overlijden bevonden. Thans worden schikkingen genomen om het gebouw te herstellen in den loop van het aanstaande jaar, om het daarna ter beschikking te kunnen stellen van de vreemde prinsen, die te Oostende de gasten zullen zijn van Koning Albert. W A A R 0 M— nog hoesten wanneer wij openbaarlijk verklaren dat eene enkele flesch den hevigsten en oudsten hoest geneest. Al deze die Siroop Depratere genomen hebben, zijn eens om te verklaren dat haar gelijke niet bestaat en zeggen aan al wie het hooren wilt Dat is de ware goede remedie. Te verkrijgen bij al de goede Apothekers, Valkeneer en Callebaut, te Aelst. EEUIG. Sedert lang is de boter in dé streek van Ilas»elt schaarsch en zeer duur ge weest. Dinsdag gebeurde er echter iets, waar men nog nooit van gehoord had. De Waalsche kooplieden hadden in het begin der markt hunne provisie opgedaan, vele burgers waren niet aan boter kunnen ge raken. Op het einde der markt, werden do korven der zeldzame boerinnen, die er nog waren, stormenderhand voroverd do policie moest er zelfs tusschen komen. De boter werd verkocht tegen den ongeloofe lijken prijs van 2,05 fr. den lialven kilo, zegge 4,10 fr. de kilo. volkomene genezing in 3 uren van den Afloop of 'tSchijt der kalvers en veulens door het Amerikaansche Poeder Depratere nu Constipogene genoemd. Eene enkele doos is voldoende, om verscheidene dieren te redden en het kost maar een frank: Te bekomen in alle apotheken, namenlijk te Aelst, bij De Valkeneer en Callebaut. In de bosschen tusschen Aarschot en Nieuwrode werd een reizende koopman aangerand door twee vagebonden, die hem, met den revolver vooi* het gelaat, en onder doodsbedreigingen zyn geld afeischten. Do arme man was verplicht, de 480 fr. die hy bij zicli had, af te geven. "Woensdag namiddag heeft men ts Bergen een nieuwe aardschok gevoeld, gepaard met eene lange trilling en oen zwaar onderaarsch geluid. Hetzelfde verschijnsel deed zich voor in den omtrek, namelyk te Jemappes, te Quaregnon, St-Ghislain, Bossu en Dour, j Eenige huizen trilden en er vielen voor-1 werpen om. Het verschynsel is nog onop gehelderd. In verband met de te Bergen waargeno- j men beweging van den bodem, heeft M. Lecomte, bestuurder van het observatoriumj te Ukkel gezegd, dat het niet zeer waar schijnlijk is dat men hier met aardschokken te doen heeft, omdat de groote seismogra- i phen van Wieckert totaal niets opgetee- kend hebben. Meiv vraagt 5 goede broek makers om 20 a 25 stukken weke lijks af te werken, werk gansch het jaar te zijnen huizemen zal aan allen ernstigen werkman en voorzien van goede getuigschriften die zich over 't werk zal komen verstaan, de reis kosten vergoeden. Zich dadelijk te wenden tot Mijn heer Jean, 2, Beursstraat, Brussel. Ziehier hoe de boschwachter het stroopersdrama te Stavelot verhaalt Mijn zoon, zijn vriend Jean Blaiso en ik deden eene ronde en, gekomen op 15: meters afstand van de beek de Recht, die de grens uitmaakt tusschen België en; Duitschland, hoorden wij zeer in de nabij- j heid een geweerschot knallen. Indien de strooper, dien wij vermoedde zich naar ons richtte, was hy overmijdelijk geknipt maar hij kon hooger op vluchten en dan kwam hy op eene jacht, waarover wij geen toezicht hebben daarom gingen wy uiteen om hem te omsingelen. Een oogenblik later riep mijn zoon' halt en onmiddelyk daarna klonk weêr! een schot. Wij snelden naar de plaats waar! wij het hoorden en in de duisternis vluchtte een man het hout in, terwijl myn zoon; riep ik ben geschoten Dat waren zijne laatste woordon. Een «troom bloed vloeide uit zijnen mond en hy 5 rolde dood op den grond. Men weet het overige. Edmond Blaisse, de moordenaar, had in de vlucht zijn geweer uiteen genomen en de stukken in verschil- lige richtingen weg geworpen. De kolf alleen werd tot nu toe terug gevonden. I Jules Maron, het slachtoffer, was de tweede zoon van den wachter. Deze heeft nog eene dochter getrouwd en een zoon onderofficier in hot 10® linieregiment. De moordenaar is in de streek algemeen gekend. Zijn vader bezit uitgestrekte eigen dommen. Hij studeerde in het gymnasium van Malmedy en ging vervolgens reizen, In Amerika studeerde hy voor ingenieur, Een jaar geleden keerde hij terug H*rts-. tochtolijk jager zijnde en geen jachtverlol' bezittende stroopte hy. En zoo moet hy, in i een oogenblik van opgewondenheid tot het plegen van den moord gekomen zyn tegen degenen, die hem tegenkanten. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. geboorten. Mannelijk geslacht 14 Vrouwelijk 15 Overlijden». C. De Bundel, vrouw Heyvaert, z.b, 27 j. Hooge Vesten. M. TombeurJ scholier, 10 j. Geeraerdsbergschestr. F. Smeekens, vrouw Van der Poorten, z.b. 24 j. Diepestr. K. Haesaert, wed,: Brack, z.b. 86 j. Oud. Dendormondschen-; steenweg. 1 kind onder de 7 jaren. Marktprijzen. Zaterdag 15 April 1911. Aardappelen de 100 kil. 12,00 k 00,00 Boter per 3 kil. 8,91 k 9,72 Roomboter 90 kil.; per kil. 3,30 k o.ool Eiers de 25 2,00 k o,oof Ajuin de 100 kil. 25,00 k 00,00 Viggenen, per koppel 85,00 k 95,00- BOTERMARKT. Heden Zaterdng werden 211 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 1690 kilogr. HOPMARKT. ANTWERPEN, 14 April. Men kwo- teert: Aalst beschikbare 65.00 a 67.—i Mei-Juni. 65.00 a 67.nieuwe oogst 1911, 77.50 a Poperinghe beschik-L bare 75.00 a Mei-Juni 75 00 i nieuwe oogst 1911, 74.a 75.—s Markt standh. LONDEN, 14 April. Markt voortdu rend kalm, met standhoudende prijzen, daar de voorraad langzamerhand vermindert, Gedurende de verleden week wierd er veel goede hop ter markt gebracht en verkocht nu is de handel wat verflauwd, by 't aanko men der Paasehdagen. (Thornton en C°.) BRUSSEL, 12 April, Markt onbe stendig. Men kwoteort Poperinghe (stads- lood), 74-75 fr. Aalst (stadsmerk), 65-67., Voor aanstaanden oogst, op levering Octo ber-November, noteert Aalst 75-77 1/2fr, Poperinghe, 72 1/2-75 fr. NEURENBERG (Beieren). 12 April. Handel kalm, met behouden pryzen goede vraag naar middelbare soorten vopr di 29

De Denderbode | 1911 | | pagina 2