Aanslag in St-Pieters Stad Aalst.-Werkbeurs De Aardappel. Madame Mode. EEN EN ANDER. Rechterlijk Kronijk. Sterfgeval -j- Allerhande nieuws. fgi Het wai in St-Pieterskerk teRoömen, nu over een zeker getal dagen. Wij hebben volledige tijdingen afgewacht, vooraleer de zake te vermelden. Een der kanonikken had eene plech tige mis gecelebreerd, onder assistentie. De mis was gedaan, en de priesterstoet trok naar de sakristy terug. De celebrant kwam laatst. Al met eens weêrklinkt een revol verschot. De policie-agent Manarini werd ge troffen. De tijdingen hebben gezegd dat deze Mauarini een pauzelijke gendarm was. De getroffene was niet erg gewond, •n hij kon den dader vatten en aanhou denDe mau die het revolverschot gelost had, werd aan de Italiaansche policie overgeleverd. Blijkbaar was het schot gelost ge weest op de kanonik Francesco Orzi, die mis had gedaan. De geneesheeren hebben de wonde van MaDarini onderzocht. Binnen eenige dageD, zeggen zy, zal de wonde genezen zijn, er is geen hoegenaamd gevaar bij. Ten gevolge van dien moordaanslag, ia de basiliek van St-Pieters herwijd moeten worden. Het is kardinaal Ram- polla, die deze ceremonie verricht heeft. De dader is een genoemde Desanti, Oostenrijker van oorsprong, maar dio te Roomen woonde en metselaar was. Hij is 42 jaar oud. Eerst wilde men dien kerel doen door gaan als krankzinnig, maar hij is te vollen bij zijn verstand, en enkel on alleen kerk haat heeft hem aangedreven. Aan de policie heeft de moordpoger verklaard Ik was voornemens den Paus te dooden. Daartoe heb ik alle pogingen aangewend. Ik trachtte eerst op een verhoor bij den Paus tegenwoordig te zijn. Dat gelukte niet. Toen deed ik veel pogingen ora in het korps der pauze lijke gendarmen opgenomen te worden. Ik mislukte alweêr. Te laatsten trachtte ik naar eene plaats van hovenier in de hovingen vau het Vatikaan. Ook niet te doen Onbeschaamd verklaarde de moord poger Ah ja, die hoeren van het Vatikaan hadden eenen goeden neus. Anders zou de Paus er niet moer zijn Desanti, die bij den Paus niet kon ge raken, besloot alsdan te minsten eenen priester neêr te schieten. Den Dijnsdag morgend, toen kanonik Orzi mis had. gedaan en naar de sakristij weêrekeerde ■choot hij op hem. De kogel vloog dichte nevens den priester, en ging Manarini treffeD, die echter niet erg gewond werd. Toen de commissaris van policie aan Desanti vroeg, of hij over zijne daad geen spijt had, zei hij. Spijt In 'l geheele niet. Ik zou willen herbeginnen, en ik zou wel jus- ter mikken. Zyt ge socialist, vroeg de commis saris. Bah, ik trek mij geen politiek aan zei Desanti, ik ben enkel anti-klerikaal. Desanti heeft gezegd ik lees anti klerikale gazetten en onder deze is de Asino De Asino, die te Roomen verschijnt, dat is een spotblad, een printenblad, dat god- en zedeloos is, dat Kerk en Paus gedurig beschimpt, en dat in de Ver- eenigde Staten op den post verbo den is. Ah, Desanti, hij las liberale en on godsdienstige bladen, bij las den vuilen en ophitsenden Asino, en hij besloot den Paus te vermoorden, en hij pleegde moordpoging op eenen priester 1... Den Asino, dat vuil schrift, is iü Australiën, in de Vereenigde Staten en elders verboden, maar te Roomen mag het gedrukt worden, in Italië mag het worden verspreid, en de Italiaansche regeering gedoogt dat, zij die zei en beloolde, na de overweldiging van Roo men, over do veiligheid van den Paus te zullen waken De moordpoging in St-Pieters, door Desanti op kanonik Orzi, het plan van Desauti, om den Paus te vermoorden, dat zal eenen sluier werpen op dc fees ten voor de Italiaansche eenheid. Want ja, voor zoo'n feeslen zal do denkende wereld de schouders ophalen. Ah, men feestover Italië's eenheid over den roofder Kerkelyke Staten, en 't is geweten dat de feestvierende regeer ders een blad gelijk den Asino laten ver schenen, dat waarlijk Roomen bevuilt. Het kan niet anders, of eene gewone geest moet, bij die hatelijke printen, tot een misdadigen aanslag als gedreven worden. Alle lezers van slechte bladen, lezen daarom den Asino niet en zijn geene Desantis, oh neen, maar wat die lezing bij al hare lezer te niet doet, dat is het eigen geluk, den eigen vrede. Want zaait de Asino plannen van moord, alle slechte lezing zaait miserie. Worden gevraagd door de Patroons 20 yzervorraers (Mouleurs en fer). 20 paswerkers (ajusteurs) goede loonen, voor Thy-le-Chateau, provincie Namen. Men kan er huizen huren aan 10 tot 14 fr. per maand. Inlichtingen Werkbeurs. Vragen der Werklieden 2 Huisknechten. 1 Koetsier. 1 Schrijn werker. 1 Smeder, halve gast. 1 Stoker- Machinist. Praktische Raadgevingen. Het belang van den aardappel moei niet meer bewezen worden. Ook is de teelt van dezen kostbaren knol sedert een vierde eeuw zeer winstgevend ge worden. Het meerendeel onzer gronden zyn goed geschikt voor aardappels en de Belgische landbouwer wordt de heele wereld als voorbeeld gesteld om de ver zorgde bowerking des gronds. Wij kunnen dus stilzwijgend die twee punten voorbijgaan en ons bepalen bij het geven van eenige praktische raad plegingen, betrekkelijk de variëteiten en de bemesting. 1° Keus der soorten. Wanneer het weder gunstig is, noch te droog, noch te nat, kunnen de oude soorten, voor liet meerendeel uitgeplant en verbas terd, nog tamelijke opbrengston geven. Maar zoo de luchtgesteltenis ongunstig is, en zoo de grond niet buitengewoon vruchtbaar is, dan laat de opbrengst gewoonlijk veel te wenschen. Men heeft zulks verleden jaar nog op vele plaatsen kunnen vaststellen. Wij raden dus zonder voorbehoud aan zijne toevlucht te nemen tot nieuwe, veel opbrengende variëteiten, die veel meer zekerheid van opbrengst aan bieden. Onder deze noemen wij, als hebbende de proef doorstaan aVoor de tafelIndustrie en a President Krüger met geel vloesch. bVoor de beesten President Krü ger met wit vleesch en Witte Koningin Bemesting. Do aardappel verkiest eenen vruchtbaren grond, rijk aan na vette. Eene goede bemesting met wel geteerden stalmest, komt hem dus zeer ten goede. Beir integendeel is niet aan te prijzen, daar hij eene nadeelige wer king heeft op de goede hoedanigheid. Integendeel, eene doelmatige bemes ting met scheikundige meststoffen is noodzakelijk voor liooge opbrengsten van beste hoedanigheid te bekomen. Als fosfoorzuurmest raden wij super fosfaat aan, ter dosis van 300 tot 500 kgr. per hectare. Wat de potaschmesten aangaat, men moet zorgen dit element in genoegzame hoeveelheid aan den aardappel toe te dienen, want die plant is zeer dankbaar voor eene toevoeging van opneembare potasch ziedaar waarom potasch meest altijd zulke loonende uitslagen geeft voor aardappels. Men zal hem best geven onder vorm van zwavelzuren potasch, b v. 200 tot 250 kgr. per hectare nooit ondervorm van chloorpotasch immers naar het schijnt heeft de chloor eeneu nadeeligen invloed op de vorming van zetmeel. Do stikstof zal men liefst onder vorm van ammoniaksulfaat toedienen en wel van 250 tot 300 kgr. per hectare niet alleenlijk omdat de ammoniakale stik stof beterkoop is, maar vooral, omdat zij tengevolge van hare zachte, traps- gewijzende en aanhoudende werking, zij beter den wasdom onderhoudt en de plant toelaat ook de minerale bestand deelen aan te eigenen. Alzoo geeft ammoniaksulfaat voed zamer en min waterachtige aardappels, die beter bewaren. De drie bovengenoemde meststoften superfosfaat, zwavelzure potasch en am moniaksulfaat, mogen goed ondereen gemengd, gebruikt worden. Men zal ze bij voorkeur op de sneden strooien, over gansch de oppervlakte en goed met de eg ingewerkt. William. Elk zijn vak Elk zijn pak Zoo gaat 't in de wereld Den eenen lieeft iets Den anderen niets Doch elkeen loopt bepereld Ja, beste lezers en lezeressen, zoo is het tegenwoordig. Als madame mode spreekt, moet elkeen zich aan hare gril len onderwerpen. Waarom dragen onze Eva's dochters die groote schuiten van hoeden 't Is de de mode antwoordt men. En die mode veranderd van jaar tot jaar, ja, soms twee drij maal in een jaar. Eenige Parijsche modisten en kleer makers doen gelijk de mulders. Zij verdraaien op tijd hunne molen, 't Is, zeggen zij, brengen eene kleine veran dering in de kleederdracht en onder den naam van Mode doen zij hunne molen goed draaien. Het ergste van al is dat elkeen zoo gauw gehoorzaamt en zich Iaat beet ne men door die trukken der Parijzenaars. Verre van my aan de jongste dochters van de twintigste eeuw een rokje van drij ellen voor u'en frank te doen dra gen, Neen, zij mogen deftig en volgens hunnen stand gekleed zijn. De kleereu makeü den man, En die ze lieeft doet ze aan. Doch wij schrijven hier maar tegen do modeprullen, die alleenlijk dienen tot praal eu pronkzucht en veel geld kosten bij zooverre dat veel meusctien er zich pijn meêdoen. Indien de chameteur een hoed in bloe men kan veranderen, zoo kan de vrouw gemakkelijk een briefkon van 20 frank veranderen in eenen hoed. Zulke hoedjes noemt men chiek doch daardoor wordt de kas ook ziek. Zelfs onze dochters van minderen stand doen meer dau zij soms kunnen om toch van verre de Mode te volgen Dat zij naar den gouden raad van Pater Poor ters luisteren die in de jaren 1600 reeds het volgende schreef Zet uw tering Naar uw nering Anders krijgt uw nering Ook de tering... PoSTRTDER. De vermeerdering der schoollas- ten. De tegenstrevers van het voorstel bewegen hemel en aarde om te doen gelooven dat de nieuwe schoolwet de kas van Staat, Provinciën en Gemeente zal plunderen ze spreken van 18 tot 20 millioen verhooging van onkosten. Waar ze dat allemaal uitdroomen, ge raken wij niet wijs. Ziehier enkele cij fers, aangegeven door M. Dewinde van Brussel en steunende op echte officieele stukken. 1. Volgens de statistiek van 1908 werd betaald voor gemeente en aange- nomene scholen, door StaatenProvincio, de som van 13,023,116 fr. Volgens het nieuw voorstel, moet be taald worden 17,113,377 fr. 'tZij eene verhoogingvau 4,090,261fr. Voor de vrije aanneenbare scholen werd door dezelfde besturen betaald de som van 2,402,778 fr. Volgens het voorstel, moot betaald worden 4,025,498 fr. 't Zij eene verhooging van 1,623,770 fr. Dat maakt te samen 5,649,168 fr. Maar...., waar gaan die 5 millioen naartoe 4,025,498 fr. gaan naar de gemeenten, dewijl ze voor de gemeente- en aange nomen scholen gegeven worden. 1,623,770 fr. gaan naar de aanneen bare scholen. 2. En wat geven nu de gemeenten? De gemeenten betalen aan de vrije aanneenbare scholen 1/10 der schoolbon 't zij 174,303 x 33 10 is 1,725,148 fr. Afgetrokken van de 4 millioen dio zij van staat en provincie meerkrijgen dan vroeger blijft voor de gemeenten een boni in toelagen van 2,365,112 fr. 3. Wat krijgen nu de vrije aan neenbare scholen De 174,303 leerlingen der vrije aan neenbare scholen krijgen in 't geheel van al de besturen samen 5,741,959 fr. In 1910 kregen ze 3,409,778 fr. 't is dus eene vermeerdering' van 2,339, 181 fr. Waar blijven dan de 18 of 20 millioen aan de kloosters toegeworpon In de heethoofdige verbeelding der vijanden van godsdienst en vrijheid, net geü.ik 't milliard derFransche kloosters in den zak der uitverkoopers. Gevangenisstraffen. Elkeen is het daarop eens, dat de straffen ter beteuge ling van de misdaden te zacht zijn, en die heilzame vrees niet inboezemen, welko beternis bijbrengen. Zoo is het reeds in den laatsten tijd meer dan eens gebeurd dat personen door het assisenhof veroordeeld werden we gens moord tot 20 jaren dwangarbeid. Elk weet dat do straffen, uitgespro ken door de rechtbanken, in het gevang merkelijk verkort worden. Zoo bijvoorbeeld komt eene gevang zitting van drij maand eigenlijk op 75 dagen eene gevangziting van 1 jaar op 9 maanden en eenige dagen eene ge vangzitting van 5 jaren op 3 jaren 5 maanden en 10 dagen 20 jaren dwang arbeid worden verminderd op 9 jaren 9 maanden en 12 dagen. Meer dan de helft afslag Men moet bekennen dat het wat veel is voor groote misdadigers, die 20 jaren oploopen. Voor de samenleving ware het best dat ze zoo lang mogelijk achter slot en grendel bleven zitten. Eeuwigdurende dwangarbeid kaD, nadat een deel der straf is uitgedaan, veranderd worden in 20 jaren, wat neer komt op nog 0 jaren, enz. De doodstraf kan vervangen worden door eeuwigdurenden dwangarbeid. Het is de wet van 4 Maart 1870, welke de verminderingen bepaalt. De vraag wordt gesteld of men niet best zou doen die wet af te schaffen daar men toch, door de voorloopigo invrijheidstelling, de straf kan verkorten voor die veroor deelden, die waarlijk berouw toonen. De knoop in den zakdoek. Dit middel om ergens aan te denken, dat men niet vergeten moet, heet uit China afkomstig te zijn. Vóór dat men in het rijk van het midden de schryftaal had uitgevonden, wat ongeveor 300 jaar voor Ghr. gebeurde, bewaarde men daar de herinnering aan gewichtige feiten door lange,in knoopen gelegde snoeren. Deze manier van schrift schijnt zeer primitief, maar toch wist de Chinees door de meest verschillende en kun stige knoopen de grootste wijsheid uit te drukkeo. De oudste geschiedenis van China is uit uitsluitend in geknoopte snoeren be waard. Toen na het jaar 3000 do keizer Tsjaug-Ki de eerste Chineescho letters uitvond, had het knoopenschrift afgedaan alleen de knoop in den zak doek, die van China uit naar Europa verspreid is, herinnert nog aan het zon derlinge gebruik. Geneesheeren. Als er aan iets geen gebrek is in ons land, dan is het aan geneesheeren. In 1890 waren er 2636 doctors in geneesk. In 1900 3544 In 1908 4179 In verhouding moeten er nu wel 5000 zijn, waarvan verscheidene honderden in Brussel alleen. Hoe is 't mogelyk dat er nog zieken zijn De regeling van den melkhandel heeft laatst eenen grooten stap vooruitga daan. Op aanvraag der Samenkomst van de Burgemeesters van Brussel en aangren zende gemeenten heeft de Bestendige Melk-Commissie het ontwerp van een reglement op de voortbrengst. het vervoer en den .handel van melk, tot het verbruik te Brussel en in de aang"enzende voorste den bestemd, vas'-. leid. Dit ontwerp, wtT.ie aan deze verschil lende gemeentebesturen zal onderworpen worden, is nog betrekkelijk weinig streng; maar het stelt eenen vooruitgang daar in den weg der eindelyke reglementeering. Volgens de commissie, zal deze laatste slechts kunnen toegepast worden wanneer de huidige koninklijke besluiten tot rege- lieg van den melkhandel de noodige veran dering zullen ondergaan hebben de regee ring schijnt ten andere wel gestemd ten opzichte dezer veranderingen. Nieuwe postzegels. Er zullen eer lang nieuwe liefdadigheidspostzegels wor den uitgegeven ton voordeele van het werk der teringlijders. Van den anderen kant wordt gemeld, dat, ten titel van proefneming, het postbu- reel van Brussel voorzien zal worden van postzegels in rollekens van 600 en 1200 voor die van 5 en 10 c., en van 300 voor die van 20, 25 en 35 c. Het viooltje. Hoezeer hot viooltje door de Duitschcrs in oude tyden was geliefd, kan blijken uit een gewoonte uit de middeleeuwen. Het eerste viooltje dat men vond, werd aan een paal gebonden en daaromheen maakto men een lentedans. Ook nu nog heerscht daar het volksge loof, dat, wie het eerste viooltje vindt en opeet, het geheele jaar niet ziek wordt. In Saksen gaat de legende, dat Czerne- bogh, de God der Wenden, die een praeh- tigen burcht bezat, bij de verbreiding van het christendom in een rots veranderd werd. Zijn aanminnige dochter werd een lief viooltje, dat iedere honderd jaar slechts eenmaal bloeit. Wie het dan vindt on plukt krijgt het rijkste meisje van 'tland. Het viooltje was de lievelingsbloem van de Bourbons cn het werd later do partij- bloem van Napoleon en zijn familie. Het paradebed van den dooden keizer Napo leon III was overdekt met viooltjes kran- Nieuwe schoenen zyn niet gemakke lijk blinkend te krijgt n. 't Gaat echter wel als men ze met een doorgesneden rauwen aardappel afwrijft. Doodt elke mug, welke gij ziet en zorg vooral dat deze gevaarlijke beestjes niet in uw huis overwinteren, daar muggen en vliegen de overbrengsters zijn van ver- sehillendo ziekten van den eenen mensch op den anderen. Een vuistslag. Een soldaat, in 't correctiehuis te Vilvoorde, deed zich door gaan voor ziek. I)e dokter vond hem zeer gezond en deed hem eene straf opleggen. Een tweede maal wilde do soldaat zich als ziek opgeven, en nogmaals werd hij door den krijgsdokter afgewezen. Daarover woedend, gaf hij don dokter zulken bruta len vuistslag, dat hij hem een tand uitsloeg. De krygsraad legde de woestaard 5 jaar correctie op. Dood van Broeder VAN AELST. Terwyl we, in onze Sint-Martenskerk vereenigd, baden voor het wellukken van het Congres, vloog uit een arme kamer van Sint-Jozefs-College ten hemel op, zooals wij mogen verhopen, de ziel van een eon- voudig maar zeer verdienstelijk klooster ling, Broeder Van Aelst, in West-Vlaande ren geboren, trad op 26 jarigen leeftijd in het Gezelschap van Jezus en bracht onge veer 25 jaar te Thurnhout en 30 jaar in Aalst door. Zijn gansch leven kan men in 4 woorden samon vatten hy werkte, bad, gaf het goed voorbeeld en stierf. Nog vóór weinigo weken, zag men den 81 jarige grijsaard door de straten strompelen, ver zwakt, versleten, maar steeds moedig en opgeruimd, overal de boodschappen bren gen. Wie met hem eenige betrekking had, werd door hem gesticht hij was de man van 't College en nam al de belangen van zijn huis ter harte, maar hoe gelukkig was hij tevens, als hij zonder zich ooit mot iemands zaken te moeien, een dienst kon bewijzen. Van zijne godsvrucht blijft ons een welsprekend gedenkteeken over. De prachtige, ryk versierde Grot van Mijlbeke door zoovelen iederen dag bezocht, is vooral te danken aan do lange, onvermoeibare, hardnekkige pogingen van dien nederigen broeder. De Grot van Mijlbeke was het huis van zyn harte, omdat zij is het huis van zijn Moeder Maria. In Broeder Van Aelst heeft onze stad een goed burger, het college een uiterst trouw en zorgvuldig dienaar, velen oen vriend verloren. Want wie hem gekend heeft, heeft hem bemind en zal hem indach tig xijn id syne gebeden. Spiegels. Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek A. Mevvaert, Werf, 3, AALST. AALST.Kind ero verbrand.Zondag was de vrouw van Lod. Beeckman, Erom- bodegemschestraat, bezig met frituur te maken. Daar zy voor eene dringende zaak op de koer moest gaan, en ten einde het vet, dat kokend heet stond, niet te latsn verbranden, zette zij het op den grond, toen een oogenblik later haar klein dochterken al spelende binnen kwam en ongelukkiglijk I in het kokende vet viel het was zeer erg verbrand aan handen en aangezicht. Men oordeelo over de droefheid en teleurgesteld-! heid der moeder, toen zij haar kind in I zulken erbarmelyken toestand vond liggen. Een bijgeroepen geneesheer heeft het aan stonds de eerste zorgen toegediend. Voor uwe Vrouwkleerstoffen gaat bij J. VAN DEN BERGH-JOURET, Aalst. AELST. Werkstaking. De' Schrijnwerkers en Timmerlieden, xijn sedert Zaterdag in werkstaking; zij eischea loonsverhooging. Men voorziet dat ds werkstaking niet lang duren zal en mei spoedig zal overeen komen. Aanzichtkaaiitea der Aal- stersche tentoonstelling. Juni-Juli 1911,! te verkrijgen ten Bureele dezer. Vermin dering van pry's by hoeveelheid. De koning en koningin der Belgen; zijn, volgens eene depeche uit Caïro, des 17e per stoomboot Caledonian naar Mat-; seille vertrokken. In do Egyptische pers vinden wy noj' eenige bijzonderheden over de laatste dage van het verblijf Hunner Majesteiten i: Egypte. Op Zaterdag 8 April, deden de koninge de koningin vergezeld van M. Van Grook ven, minister van België, een tochtje op dij' Nijl met de stoomboot van Z. E. Borghui pajas. Prinses Rubrecht van Beieren n gravin Trani waren van de reis. Zondag 9 woonden Hunne Majesteiten' 10 uur de hoogmis bij in St.-Jozefskerkê Caïro en ontvingen te half 12 in HeliopoL Palace, de Belgische kolonie. Al de Be gen werden afzonderlijk voorgesteld doe M. Van Grootven. Maandag 10 bezochten Hunne Majosta ten met gevolg de graven der Mameloel en de bronnen van Mozes 's avond» instellingen der Tramwegen van Caïro. Het middenbestuur van de Nationali- tische Partij in Egypte stuurde een tel- gram aan het koningspaar, om de sympi hie van het Egyptische volk te betuigen. Hunne Majesteiten to bedanken voor gastvrijheid, die de Egyptische patriots steeds in België ontmoetten. Kapitein Tombeur heeft, in een telegri bedankt voor de uitgedrukte wensen voor 't herstel der koningin, De overzetpont op den vijver, van Terkamerenbosch, te Brussel, is Zoni namiddag, met de 30 menschen die er stonden, gekapsijsd. Gelukkig gebeui het op eene plaats waar de vyver maar 90 centimeters diep is, zoodat de opvaren er met een nat pak er van af kwamen, hebben ook verschiltige voorwerpen, wai van zij dragers waren, als stokken, re# schermen, kabaskens, enz., verloren. R zullen door de policie worden opgezocht De rechterlijke policie van Bru onderzoekt op dit oogenblik eene zaak blanke slavimienliandel, waarvan meir van 14 en 16 jaren de slachtoffers De plichtige zyn vreemdelingen, Franschman en een Hongaar. Eene vroa die mot hen beiden woonde, is mede in: zaak betrokken. Al-cn zyn aangehoudf Een oude ■polierderDe man tó 93 jaar die niet meer werken kon door niemand werd geholpen, is te midi' van het weelderige Brussel, in zjjne kar' in de Pachecostraat, van honger en onttf ringen gestorven, Door plaatsgebrek kunnen wy den brand welke 't gemeentehuis Schaerbeek (Brussel) totaal heeft vera niets meer zeggen dan, dat er door b« handen 't vuur werd ingestoken. Zon meer daarover. Na den brand der tentoonstelling, de Regeering eene bevoegde coram; last om to onderzoeken of de grooto Sta gebouwen wel voldoende tegen brani vaar beveiligd waren. En men ontdekte waarlijk verstonm de dingen. Te Laoken is het koninklyk kasteeh; treffelijk van bluschraaterieel voorziea de buizen in volkomen goeden s» maar... zij zyn niet met de waterlef verbonden. In het Academiën paleis zijn, van der waterkolommen, twee volstrekt onbr.' baar. In het koningspaleis te Brussel, war; instellingen dagteekenen van 1830, bef tevens een reglement, dat voorschrijft,f bij naam aangeduiden waker te ver* gen... die reeds 15 jaar dood is. De l-~ der commissie hebben de grootste m* gehad om de spuitlansen los te schroe' In den Senaat vindt men bluschmató met welk men wel vier meters ver spit kan In overeenkomst mot de Stad Brussri dat alles nu veranderd worden. TeLaeken werd Maandag do boni' ste verjaardag gevierd van de weer Albrecht Verstappen, wonende by harer dochters, Maria-Christinastr Schoone feesten hebben te dier gelegen; plaats go had. In het huis 166 der Dambruggestr te Antwerpen, heeft in den nacht Zot een bloedig drama plaats gehad, waa.' de drijfveer geheel onbekend is en wei zal geweten worden, daar de twee naams te en eenige getuigen, dood zjjn.

De Denderbode | 1911 | | pagina 2