D 0 0 V E N Veekeuring der Omschrijving ^alst Voor Z. K. den Paus. Allerhande nieuws. Wij Verzekeren Borstsiroop Depratere i® DAD A-ZEEP Duitschland. Zondagrust. HUIS ME IJ BELS HOFSTEDE MAGAZIJN HUIZ:KULT V*. Algemeene vergadering ter Middenkredietkas van den Boeren bond. Verleden Dinsdag. 18 dezer, werd de algemeene vergadering der Middenkre dietkas gehouden in de zaal van den Boe renbond te Leuven. Op 31 December 11. waren er 304 plaat selijke kassen bij de Middenkredietkas aangesloten. Deze had een kapitaal van 4,448,000 franks en eenen geldomloop van 36 millioon. De kassen hadden op 't einde van 't jaar 70,898 leden. Er wordt wei eens beweerd dat de Raif- foisenkassen in België enkel dienst doen als spaarkassen en veel te weinig als leen- lcassen. De cijfers weerleggen dat gezegde. Op de vergadering was veel volk aan wezig, de hoofdopziener droeg een belang rijk verslag voor, betrekkelijk het toezicht der aangesloten kassen. Op 't einde der vergadering was er spraak van een artikel in een dagblad verschenen, dat hield staan dat de waarborg van den Staat onontbeerlijk is voor de kredietin richtingen. Eenparig was de vergadering van een ander gevoelen. Toen andere de gedane bewerkingen, waarvan bovenstaande cijfers reeds eenig denkbeeld geven, bewij zen wat het vrij initiatief vermag op dat gebied. Keuring van Stieren en Koeien van het Landbouwcomice Aalst. (Impe, Smet- lede, Erondegem, Lede en Wanzele). Impe. Stieren Serie C, Kinders Roman, Impe Serie B, idem Eenjarige stier, Serie A, idem. Koeien geprimeerd, Serie B, V. De Backer, Impe, 2 koeien L. Petit, id., 2 k. Fr. Braeckman, Smetlede, lk.; L. Elaut, id., 1 k.J. Smetryns, id., 1 k. Koeien geprimeerd, Serie A Kinders Roman, Impe, 1 koe; L. Impens, id. 3k.; Fr. Braeckman, Smetlede, 1 k.Blan- dina De Paepe, id., 1 k. J. Smetryns, id., 1 k. A. Schockaert, id., 1 k. Fr. Schollaert, idem, 1 koe. Lede. C. De Corte, 1 koe, serie B Fr. De Smet, 1 k., s. B I. D'Haese, 1 k. s. A L. Van Schooten, 1 k., s. A J. Vermeulen, 1 k s. A. Erondegem. D. Van Kerckhoven, 1 koe, serie A Fr. Meuleman, i k., s. AGebr. Uyttendaele, 1 k., s. A K. Siau, 1 k., s. A. Wanzele. R. Martens, 1 koe, s. A. De nieuwe koeien welke werden aan geboden aan het landbouwcomice en aanvaard, zijn geklasseerd in serie A Ph. Brondeel, Lede Hospitaal, id.J. Schockaert, Smetlede A. De Paepe, id.; B. Lameer, Erondegem L. Baeyens, id.; R. Ponnet, Impe Fr. De Mezel, idem. H. Vader, zegen ons, Aalst. fr. 5.00 Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek A. llt-yvaerl, Werf, 3, AALST. AALST. Diefstal met braak. Woensdag morgend, rond 4 1/4 uur hadden do echtgenooten Van de Wiele, winkeliers, Zonnostraat, hunne woning verlaten, de man om zich haar zijn werk en de vrouw om naar de statie te gaan met hare koop waren. Eonigen tijd nadien bomerkte voorbij gangers. dat de deur der woning open stond. Men verwittigde aanstonds Van de Wiele, en dezo beweerde dat er by hem dieven waren binnengedrongen, men ver wittigde de policie, en de adjunct-commis saris Gits stelde een onderzoek in. Naar het schijnt zouden er uit een matras 1500 fr. gestolen zijn, hetgeen doet veron derstellen dat de dieven goed met de ge bruiken van het huis bekend zijn, om zoo maar recht naar de matras te gaan, ze open te snijden en het geld te stelen. Het onder zoek wordt door de policie ieverig voort gezet. De biljetten van de Tombola der Tentoonstelling van Brussel worden goed verkocht en zyn bijna uitgeput. Weldra zullen er geen meer to verkrijgen zijn en premie maken. Bericht aan dezen die willen deelnemen aan de laatste en belangrijke uitdeeling der loten. AALST. Werkstaking lij de schrijnwerkers. Sedert twee maanden had de Bond der vereenigde schrijnwerkers van Aalst een brief gezonden naar de ver schillende patroons, waarin zy hun opslag van loon vroegen. Zy drukten daarin het verlangen uit, hun loon, dat nu fr. 0.70 per kwart betaald wordt, te zien brengen op fr. 0.80, er ook nog voorwaarden bijvoe gende, ten eerste, voor Zondagwerk 3 kwaartzou voor 2 betaald worden, ten tweede,voor gevaarlijk werk 2 voor 4.Daar de patroons over dezen opslag van loon niet overeenkwamen en zij bijgevolg geen ant woord op hun schrijven ontvingen, zoo hebben zij het werk gestaakt. Alles is ruatig. Aanzichtkaarten der Aal- stersche tentoonstelling, Juni-Juli 1911, te verkrijgen ten Bureele dezer. Vermin dering van prijs bij hoeveelheid. LEDE. Op hol. Woensdag voormiddag, rond 10 1/2 ure, kwamen de landbouwer Philemon Van Rechem en zijne zuster Alice, 16 jaar, woonachtig te Lede, van Meire gereden met hunne twec- wielkar. Te Lede in de Nieuwstraat ver schrikte bet paard en ging op hol. Van Rechem en zijne zuster vielen van do kar de broeder kwam er met eenigo lichte kneuzingen van af, maar Alice was op de kasseisteenen gevallen en bleef bewuste loos liggen. Zij had eene erge wonde aan het hoofd bekomen, waaruit zij veel bloed verloor. WICHELEN-HEIDE. Maandag nacht hebben onbekende kwaaddoeners, een 60tal jonge kanadaboomen afgekapt of beschadigd, welko op dc Elsbrug stonden, en toebehoorden aan M. Drory, eigenaar te Meirelbeko. Do schade wordt gerekend op 250 fr. De gendarmerie van Overmeiro ondorzoekt. Men vermoedt dat er wraak van wildstroopers in het spel is. Lijnwaden, Katoenen, Flanellen bij VAN DEN BERGH-JOURET, Aalst. OORDEGF.M. Zondag avond, rond 9 1/2 ure, kregen do gebroeders Theofiel en Henri De Lcuwer, twist op do wijk Speurtdries, met zekeren Gust. Schollaert en brachten dezen drie messteken toe in den rug en een in de borst. Het slachtoffer werd in bedenkelijken toestand naar zijne woning, op dezelfde wijk, overgebracht. Dokter Galmart was spoedig ter plaats om den gekwetste de eerste zorgen toe te dienen. Zoodra de gebroeders Schollaert dat vernamen, ging een dezer naar de woning van De Louwor en verbrijzelde deur en vensters en al wat onder zijne handen kwam. De gondarmerie verwittigd, stelde spoe dig een onderzoek in, en verwittigde het parket, dat Dynsdag ter plaats kwam. De gebroeders De Leuwer werden aan gehouden. Het parket wordt opnieuw ver wacht. Eczema Jeukingen. Speen. Degenen, die door dauwworm, eczema, enz., aangetast zijn, zullen vernemen dat er een krachtig geneesmiddel bestaat. Den 1 November 1904, zegde eens Me Hiersoux, 1, rue de la Glacerie, te Cour celles-Motto Ik had eczema aan de handen, dat mij vreeselijke joukingen veroorzaakte. Niet alleen leed ik er door maar ik kon noch wasschen, noch mijne huiselijke bezighe den verrichten, lk had alles beproefd, maar zonder uitslag. Van af de eerste toe passingen, der Foster's Zalf verkocht in do Apotheek De Valkcneer, te Aalst, hiel den de jeukingen op, dan verdween dc kwaal stillekens aan en veertien dagen later zag men er niet meer aan. Den 25 September 1909, voegde Mad. Hiersoux er bij Het eczema, waarvan de Foster's Zalf mij zoo spoedig genas, is nooit in 't minst weergekeerd De Foster's Zalf gelukt daar waar al de andere geneesmiddelen niets vermochten, stilt en doet 't speen en alle huidziekten zooalseczema, dauwworm, puistjes, windpokken, winter aan handen en voeten, kloven, enz., verdwijnen. In alle apotheken in het algemeen, 3,50 fr. de doos, 19 Ir. de zes of vrachtvrij tegen mandaat Engelsche apotheek van Ch. Delacre, 64 Coudenbergstraat, Brus sel. (12) Hevige brand te Schaarbeek. Het Stadhuis vernield - Eerste aanslag. Maandag avond, rond 7 ure, zagen voorbijgangers langs de Florisstraat vlam men opslaan uit de bureelcn van den lcon- troleerder, gelegen in het gemeentehuis, hoven het politiekommissariaat. Onmiddelijk de pompiers verwittigd en waren na korten tijd het vuur meester. De hoer Burgemeester Reyers en den schepen M. Bertrand, die ter plaats waren, verwon derd over het ontstaan van den brand in do bureelen die sedert Zaterdag gesloten wa ren, stelden een onderzoek in, en zagen dat de brand het werk was van oenen misda diger. Het vuur ontstond voor de ticeede maal. Rond 10 1/4 ure ontstond voor de tweede maal en nu langs den linkervleugel van het stadhuis op den hoek der Verweestraat, brand. Het vuur nam zulke groote uitbroi- ding dat weldra het dak in vlam stond, toen de pompiers ter plaats kwamen. Om 10 1(2 ure stond geheel de linkervleugel in vlam. De Reddingswerken. De vrijwillige pompiers der gemeente waren niet bij machte de vuurzee te bestrijden. Een der pompiers M. De Winter, die op eene ladder geklommen was, kreeg eene zware konsooi die losgerukt was, op het hoofd en viel van eene hoogte van 5 meters bewusteloos en erg gekwets ten gronde. Zijn toestand is hopeloos. Eene bijzondere policiedienst werd inge richt om de toegestroomde menigte op afstand te houden en ook om ongelukken te voorkomen. De soldaten waren ook ter plaats gesneld. Algemeene schrik onder de foorekra mers. Langs den achterkant van het stad huis in de Eenenstraat waar de foorekra mers hunno tenten hadden opgeslagen, ontstond een algemcenen schrik, Op korten tijd werden de barakken afgebroken en werden de koopwaren in naburige huizen geborgen. De wagens der foorereizigers die op de Colignonplaats stonden, moesten ook weggebracht wordon. Een weinig voor 11 ure kwamen de pompiers van Brussel met hun volledig materiaal ter plaats doch hunne lansen be reikten evenals deze van Schaarbeek slechts tot aan het dak. Om 11 ure stortte met groot geduiscli een der torens langs de Verweestraat in en rond 11 1/2 ure stond het prachtig gebouw, in Vlaamsche stijl opgetrokken, geheel in vlam en viel er aan blusschen niet te denken. Bij het begin van den brand isM. Latenis, schepen van openbare werken, vergezeld van een der hedienden, in zyn kabinet go- drogen en heeft de bijzonderste stukken der boekhouding kunnen redecn. Rond 4 ure was men den brand meester; van het prachtig gebouw dat drie miljoen gekost heeft, blijft niets dan een puinhoop over. Het parket is tot 3 1/2 ure 's morgends ter plaats gebleven om oen onderzoek in te stellen. Woensdag werd geheel den dag door de agenten in do puinhoopeu gezocht meu bels, kartons, dossiers en registers, welke slechts door het vuur en het water bescha digd werden, zijn met wagens en automo biels naar do tydelijke lokalen overge bracht. Een groot getal dokumenten welke men dacht verloren te zyn, werden teruggevon den. In het bureel van den gemeente ontvanger werden de boeken doornat doch ongeschonden gevonden. Het geldkoffer bevatte slechts weinig geld; Zaterdag avond werd eene som van 150,000 fr. welke in kas was naar de Spaarbank gedragen. De toestand van don agent De Winter, die tijdens de reddingswerken erg gekwetst werd. schijnt te verbeteren. Do Winter heeft het bewustzijn herkregen de genees heer wanhoopt niet hem te redden. Hetgeen het onderzoek betreft, men heeft tot hiertoe geen spoor, en van eeno aanhouding is er geen spraak. In de zitting van den gemeenteraad van Woensdag vergaderd, is er besloten het stadhuis herop te houwen volgens de oude plans, welke bij de familie van den toen- maligen architekt berusten. Itlaag. Gij allen die aan m iag- pijn lijdt (slechte spijsvertering, braaklust, zuur, braken), beproefd de slijmafdrijvende pil Walthéry on ge zult onmiddelijk een groote verzachting ondervinden. In zake de valsche bankbiljetten heeft het parket van Brussel, gisteren weer ver scheidene huiszoekingen gedaan, namelijk bij de minnaressen der vordachten en an deren personen, met welke zy betrekking hadden, alsook in het middenposlbureel en in eeno bank, waar zij eeno brandkas in huur hadden, wel to verstann onder valsche namen. Twee aanhoudingsmandaten zijn ton slotte uitgeveerdigd. Indien gij een sehoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u bij Rarel Van de Putte en Zuster, Korte Zoutstraat, 29, Aalst. Een 40 jarige vrouw te Brussel, be werend de erfgename te zijn van een ouden en rijken oom, dokter, to Antwerpen, in stervensnood, raadpleegt sedert eenige maanden, advocaten, pleitbezorgers, nota rissen, enz. en weet hun ten slotte een goudstuk of twee af té persen. Dezer dagen, bood zy zich onder hetzelfde voorwendsel aan bij een advocaat, gemeenteraadsheer van Brussel, die haar op haar verzoek en in afwachting van het afsterven haars ooms, 150 frank overhandigde. Het raads lid gaf zelfs aan de dame eene aanbeveling bij M. Max. burgemeester' Deze ontdekte echter, dat de beschermelinge van zijn collega... eene oud-veroordeelde is en deed haar door de politie opzoeken. Woensdag middag kwam de 16jarigc Leon Yan den Abeele, wonende Priester- straat te Gentbrugge, werkzaam in de cementfabriek van den heer Vermeulen, Meirelbelce statie, langs de Gontrodestraat, huiswaarts, toen hy door Albert Willems, bloemistknecht, die den jongeling reeds dikwijls slagen had toegebracht, opnieuw aangerand werd. Van den Abeele verzocht Willems hem met vrede te laten, waardoor dezo laatste hem eensklaps eenen geweldigen schop op den buik toebracht, zoodat de jongeling bewusteloos ten gronde zeeg. Voorbijgangers snelden toe en brachten het slachtoffer in hot Luis van M, Banqné, waar men alles in het werk stelde cm hem tot het bewustzijn terug te brengen. De geneesheer Capelle, van Ledeherg, ontbo den, diende den jongeling do noodige zor gen toe. Vervolgens werd Van den Abeele naar zijne woning overgebracht. Proces verbaal is tegen den woesten kerel opge maakt. volkomene genezing in 3 uren van den Afloop of 'tSchijt der kalvers en veulens door het Amerilcaansche Poeder Depratere nu Constipogene genoemd. Eene enkele doos is voldoende, om verscheidene dieren te redden en het kost maar een frank: Te bekomen in alle apotheken, namenlijk te Aelst, bij De Valkeneer en Calltbaut. Sedert verscheidene dagen werd het onderzoek, betreffende het maken of uit geven van valsche bankbriefjes van 20 fr. met den grootsten ijver voortgezet door den rechterlijken policieofficier de heer Janssens en de agenten Sneyers, Van Uytrecht en Tilman. In den loop hunner navorschingen wer den zij op het spoor gebracht van den fabrikant der valsche bankbiljetten, een kerel van Franschen oorsprong, verblijven de met zijne minnares, ook eene Fransche, op eene kamer in het midden van Brussel. Het parket deed Woensdag morgend in gezelschap van den policieofficier verschil- lige huiszoekingen on voornamelijk bij zekere X..., Marktplaats te Schaarbeek; deze persoon werd aangehouden. Het onderzoek wordt in het grootste geheim gedaan. Do minnares van den Franschman werd ook ondervraagd. De voornaamste plichtige is verdwenen. Door de policie der 10® wijk to Ant werpen werd Woensdag eene klacht ont vangen van een 17jarig meisje van Merxem die op eene ongehoorde wijzo is mishandeld geworden. Zij was met haren vriend, zekere D., 23 jaar, wonende Rupelstraat, gaan wandelen. Op de vestingen, achter het slachthuis, wierp hy haar met geweld ten gronde en mishandelde haar op eene schan delijke wijze. Daarna liet hij het meisjo over in do handen van twee zijner kameraden, L. T. en A. D., beiden 17 jaar oud en wonende Lange Looybroeckstraat, die op hunne beurt het meisje mishandelden en dit in het bijzijn van D. Alle dry zijn aangehouden en ter beschikking van den procureur des konings opgesloten. ""W A A R 0 M*~" nog hoesten wanneer wij openbaarlijk verklaren dat eene enkele flesch den hevigsten en oudsten hoest geneest. Al deze die Siroop Depratere genomen hebben, zijn eens om te verklaren dat haar gelijke niet bestaat en zeggen aan al wie het hooren wilt Dat is de loare goede remedie. Te verkrijgen bij al do goede Apothekers, Valkeneer en Callebaut, te Aelst. 1 EENIG. Een smartelijk ongeluk had Donder dag namiddag plaats te Beerse, op de tram lijn. Het kind van M. Matlic Sas, tramhalt te Beerso, speelde in den hof, waar zijn oom Sas aan 't hovenieren was. Sas ging in huis zaad halen.Het kind liep toen ook uit den hof de straat op. Op dit oogenblikkwam detrain van Turnhout naar Antwerpen aangestoomd. Het kind liep over de tramlijn. De moeder, die zich in de wachtzaal bevond, zag haar kind de tram lijn ovcrloopen. Een ongeluk voorziende, snelde zy de straat op om haar kind van de tramlijn weg te nemen. Zij had reeds haar kind gegrepen, toen de stoomtram daar was en beiden trof. Het kind, een dochtertje van 3 jaar oud, werd op den slag gedood. De moeder werd ook eenige meters mee gesleept en bekwam ergo wonden. Toch is haar leven niet in gevaar. Mad. Weyns, die zich op den tram be vond, en een diploma van ziekenverzorging heeft-, legde het eerste verhand. Juffr. Do Breyne, die ook in het bezit is van zulkda- nig diploma, diende insgelijks de beste zorgen toe aan de moeder. Deze werd daar na verzorgd door geneesheer M. Somers. Hlg maakt een zacht, rein nozichf, een b' i jeiigSig, irisch uiterlijk, een blanke iicK-ïiiö hu'ft' en verblinöenö schoon teint. Dit alles b-vcrl i van Bss'gamairas^ S> Cat. Brussel h 75 Cts. per stuk. bij Taytnans-Druck, Drogist to Aelst. Dinsdagmorgend, rond 11 1/4 ure, heeft te Kortrijk, de genaamde Maria Thome, 31 jaar echtgenooteEmericViaene, twee revolverschoten gelost op de herber gierster Romanic Verzelen, 31 jaar, echt- genoote Arthur Meifroot te Moescron. Deze laatste, die aan den hals getroffen was, liep ganseh bebloed naar het huis van den geneesheer Crommelinck dio er in gelukte, den kogel uit de wonde te halon. Na verzorging is de gekwetste naar hare woning teruggekeerd, indien zich geene verwikkelingen voordoen zal het slachtoffer binnen eenige weken hersteld zijn. Wat de daderes betreft, deze had de vlucht geno men, maar zij heeft zich later gevangen gegeven. Doktor Roelandts, gemeento- en provincieraadslid van Hasselt, reed Don derdag per automobiel over den steenweg van Curinge, de chauffeur, een kind wil lende mijden dat over den weg liep gaf eene te korte wending aan het rijtuig, dit laatste sloeg om en verpletterde onder zijn gewicht den chauffeur, die zoo zeer gewond werd dat hy korts nadien overleed. M.Roe landts werd met ontwrichten schouder en veel kwetsuren opgenomen. Uit dankbaarheid duid ik gratis aan wat mij genezen heeft Schrijven aan P. Ver ledens, te Winkel-St Eloi, (België). Vreeselijk ongeluk te Ghsel. Men deelt uit Gheel liet bericht meê van een schrikkelijk ongeluk, welk Dinsdag namid dag aldaar plaats had op de spoorbaan. Maria Simons, 27 jaar oud, wonende bij hare ouders, landbouwers op het Ilolven, te Gheel, had eéno boodschap verricht en keerdo in den namiddag huiswaarts. Zij moest de spoorbaan overstappen aan den overweg van Ilolven, op ongeveer 500 meters van do statie en 300 meters van hare woning. Daar de trein uit Antwerpen in 't zicht was, vond zy den barroel gesloten. Nauwelijks was de trein voorbij ge stoomd, of het meisje, haastig zijnde, kroop onder den hefboom docr en wilde de spoor baan overstappen. Zij had niet bemerkt dat een andere trein van tegenovergestelde richting kwam aangestoomd. Nauwelijks was zij op dc spoorbaan of het meisje werd door den trein verrasten geheel in stukken gereden. Dit smartelijk ongeluk bracht veel ontroering teweeg. Woensdag morgend, om 6 ure, boden zich de werklieden aan in De Lieve te Eekloo, om het werk ;te hernemen. Daar verschilligen liet werk niet kregen, dat zij vóór de werkstaking verricht hadden, heb ben allen het fabriek verlaten en zijn op nieuw in staking gegaan. Een dikzak. Donderdag kwam to Berlijn een bezoeker die, hoewel hij slechts eene lengte van 1.87 m. heeft en nauwe lijks 27 jaar oud is, reeds 606 pondweogt. Toen deze vleeschmassa uit den wagon staple, moest hij door drie man ondersteund worden. liet vervoer per rijtuig ging niet daar onder zijn gewicht het wiel brak toen hij wilde instappen. Eindelijk is de dikke in een verhuis wagen naar zijn hotel gebracht. Van 'smiddagstot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 23 April 1911, M. Giiysselinckx, Molen straat. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht M Vrouwelijk io 1 Huwelijken. L. Ganzeman,tabakbew. met A.Coppens, tw. H. Verhulst, tabakbew. met M. Smekens, tw. J. Daelman, schrijnw. met M. Eemans, stikster. L. Pots, vel- lenbew. met V. Fransaoi t, tw. J. Boon, rijtuigmaker met E. Verbestel, z. h. J„ Luycx, sergeant, met O. Rombaut, br. Overlijdens L, Denys, dagl. 47 j. Gasthuisstr. M. Temmerman, wc Brisart, renten. 87 j. Keizorl. pl. P. Van Aelst, kloosterling, SO j. Brusselschestr. L. Delpierre, wr Lemoine, z. b. 78 j. Kezerl. pl. M. De Pauw, z. b. 24 j. Gentschen steenw. M. Van Hoorebeek, z. b. 18 j. Statiestr. C. De Grez, z. b. 68 j. Nieuwstr. 2 kinderen onder de 7 jaren. Marktprijzen. Zaterdag 22 April 1911. Aardappelen de 100 kil. 12,00 k 13,00 Boter per 3 kil. 8,00 k 9,18 Roomboter 90 kil.; per kil. 3,30 k 0,00 Eiers de 25 2,00 k 2,20 Ajuin de 100 kil. 00,00 k 00,00 Viggenen, per koppel 65,00 k 75,00 BOTERMARKT. Heden Zaterdag werden 245 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 1980 kilogr. HOPMARKT. ANTWERPEN, 20 April. Men kwo- teertAalst beschikbare 65.00 a 67. Mei-Juni. 65.00 a 67.nieuwe oogst 1811, 77.50 a Poporinghc beschik bare 70.00 a 72.— Mei-Juni 70 00; nieuwe oogst 1911, 12.50a75.a Markt slandb. Met dc Paaschfec3ten zijn de vreemde markten (Neurenberg en Saaz) zeer kalm gebleven, met standhoudende prijzen. In ons land is er ook byna geene veran dering handel onbestendig. Beschikbare waar Aalst, 65-67 fr. Poperinghe, 70- 72 1/2 fr.; aanstaande groeite, Aalst, 75- 77 1/2 fr. Poperinghe 75 fr. Door het gunstig weder is de stand der hoptuincn iets verbeterd. OPENBARE VERKOOPING van en Landbouwersalem, te AELST, Nieuwstraatpoort. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal op Donderdag 11 Mei 19x1, om 1 uur nanoen ten huize van den heer Ghislenus Mergan, te Aelst, aan de Nieuwstraatpoort, in het open baar verkoopen Huismeubels zooals Ronde en andere Tafels, Commodekassen en andere, Tapijten, Horlogie, a Wekkers, gewone Stoelen, 6 geboureerde Stoe len, groote Spiegel, kleine Spiegels, sehoone Luster, Lampe Beige, Quinquets, Beelden onder Bocal, Lijsten, Schouwgarnituur in marmer, Vazen, Bocals. Petrolvuur,koperenMooren Koffij- pot, koperen Marmit en andere, Hakers, Kannen, Kofiijstelscl, Dienschotels, Tellooren, Messen en Vorken, Wijnroomers, Bier- en andere Glazen, a Bedstoelen met Ressort, wolle Matras, pluimen Matras, Nachttafel, Gemak, Waschmachien, Bas- cul met gewichten, Lijnwaadmanden, Stors en Gordijnen, Flesschen en meer andere voorwerpen. Landbouwersalem zooals Kortewagen, Aal- kuipen. Waschkuipen, Braken, Schup, Riek, Bak- moelde, Schaafbank en Princessestaken. De verkooping zal geschieden op gewone voor waarden en met gereede betaling voor de koopen tot en met 5 franken, voor de koopen boven de vijf franks, tijd van betaling mits borgstelling. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde EN BOUWGROND t© Mooi-Mel, Waver. De Notaris DE VIS te Aelst, zal, namens wie het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, openbaar verkoopen Eerste koop. Eene behuisde Hofstede, ge staan en gelegen te Moorsel, wijk Waver, gekada streerd sectie C, nummers 780c en 781E, met eene grootte van 22 aren 90 centiaren, palende ten ooste en ten noorde Frans Cassiman, ten zuide de Kas seide, ten weste Maria en Anna Leemans. Tweede koop. Een perceel Bouwgrond, gele gen alsvoren, wijk Waver, gekadastreerd sectie C nummer 869a, met eene grootte van 14 aren 10 centiaren, palende ten ooste Joannes Moens, ten zuide Frans Cassiman, ten weste Victor Meert en ten noorde de Kasseide. Bewoond en gebruikt door Petr. Van den Eede. De helft der koopsom zal op voorschreven goed mogen bepand blijven. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 16 Mei tgn Verblijf Dijnsdag 3o Mei Telkens om 2 uren namiddag, ter herberg van de Wed. Frans Van der Borght, te Moorsel Waver. Om uit onverdeeldheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van welgelegen huize™, lamdem, MEEUSCHEM en BO§GII, te Aalst, Moorsel, Herdersem en Erembodegem. Do Notarissen LIMPENS te Aalst en SCHELFHOUT te Oorjegem, zullen, 'na mens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar ver koopen STAD AALST. Eerste koop.Een welgelegen Magazijn, met koer on tuin, dionende voor hop-hast, gestaan en gelegen in het St Jorisstraatje] nabij do Veemarkt, gekadastreerd sectie A, nummer 998 en deel van num. 1037e, groot ongeveer 3 aren, palende oost M. Charles Borreman, zuid M.M. Benoni De Naeyer, Karei Klaos on M. Cyriel Scltoonjans, west mot gemeenen uitweg, het St-Jorisstraatjo. M. Camiel Eeman on andore on noord M. Ch. Borreman. Gebruikt tot 1 Juni 1912 door M. Camiel Eeman, to Aalst, mits 500 fr. 's jaars, Tweede koop, Een eigendom bestaan- de uit Dry Woonhuizen, Schuur, Land en Hof, gestaan en gelegen, Geeraerdsberg- schon Steenweg, gekadastreerd sectie' B, nummers 375a, 376c, 377b en c, 378c, met eene grootte van 77 aren, groot vol- gons meting 77 aren 67 centiaren, palende oost den Geeraerdsbergschen Steenweg, zuid Mijnheer Schouppe en Van Overstrae- ten, west liet Weldadigheidsbureel der Stad Aelst, en noord Mijnheer De Kegel, Juffrouwen De Windt, Mijnheer De Can- nièro en andere. Verhuurd en gebruikt door Mijnheer Petrus Vinck on andere mits 600 fr. 's jaars, dezen eigendom 'heeft recht van los tot aan de Diepestraat, langs over het j land van 't Bureel van Weldadigheid van Aalst. Derde koop. Een goed perceel Land, op den Hoezenkauter, gekadastreerd sectie B, nummer 81, groot 27 aren 90 centiaren, palende oost Mynheeren Gebroeders Car- pentier to Antwerpen, zuid de Hoezestraat, west Mijnheeren De Clippele to Aalst en noord Mijnheer Edmond Nooy te Brussel. Gebruikt door M. Edouard Verbeke, mits 40 fr. 's jaars. Vierde koop. Een goed perceel Land, op den grooten Hoezekauter, gekadastreerd Sectio B, nummer 2, groot 95 aren 50 een- I tiaren, palendeoost de gemeente Nieuwer- kerken, zuid mad. wed. De Schryver-Wil lems, west M. de graaf Cornet d'Elsius du Chenoi te Brussel en noord M. Gustaaf Sterck en anderen. Gebruikt door mad. j wed. Neckebroeck, M. Benoit De "Winter en M. Gust. De Clereq te Nieuwerkerken, j mits frs 144,50 's jaars. Verdeeld in noord-westhelft en zuid-oost- j helft. Vijfde koop. Een perceel Meorscli, beplant met hoornen, in de Osbroeken, ge- j kadastreerd Sectio B, nummer 593 en 593- bis, groot 32 aren, palende oost, zuid en west M. Van Overstraeten te Aalst en noord de Oshroekbaan. Gebruikt door M. Karei Bauters te Aalst. GEMEENTE MOORSEL. Zesde koop. Een perceel Bosch met de boomen en grondhout er op staande, eni Land op Kattebroek, in de Biesbroeken, gekadastreerd sectio D nummer 166, groot 1 hektaar 53 aren 90 centiaren, palend» oost Mad. Wed. Louis De Vis, zuid de baan, west de kinderen Vermoesen en noerd M. De Gheest te Aalst. De bosch in regie en het land gebruikt door M. René Van Mol te Moorsol, mits 25 fr. 's jaars. GEMEENTE HERDERSEM. Zevende koop. Een allerbeste perceel Meersch (vloeimeersch), bijgenaamd De Muyt nabij het Sas van Wieze, gekada- strcerd sectie A nummer 555/ls, met eene' grootte van 31 aren 50 centiaren, groot i volgens meting 33 aren 24 centiaren, pa- j lende oost den ouden Dender, zuid den Arme van Gysegem en andere, west den j Tragel en noord Petrus De Cock. Boomprijs 750 fr. j Gebruikt door M. Camiel Van Geent te Aalst. GEMEENTE EREMBODEGEM. Achtste koop. Een perceel Land, ge legen op Leegvosholle, gekadastreerd sec tie A, nummer 815. groot 25 aren 40 cen tiaren, palende oost Mr Van Kerkhove, zuid de kinderen De Koning, west M' Severien Verdoodt en noord Mr Louis Jacob en M. Marinus Boterberg. Gebruikt door M. Paulinus Roelandt t'a Erembodegem. ZITDAGEN Instel Dynsdag 16 Mei J .Q. Verblijf Dijnsdag 30 Mèi Telkens om 2 uren namiddag, fer her berg De Klok gehouden door Mynheer Edmond D'Hoir, to Aalst, Groote Markt. Le Notaire LIMPENS k Alost, a 1'inter vention de 6on confrère Mailre VAN DER SMISSEN a Moorsel, vendra le Lundi 1 Maih 8 heures du matin en la Société Anonyme «Textile», rue de l'Etuve,, 15, k Alost, le matériel garnissant les; locaux de la dite Société, Tissage et; Ficellerie. Des marchandises emballages et ficellès sont a soler dès a présent dans les maga- sins de la dite Société en liquidation,. OPENBARE VERKOOP ING BOUWGDOKDEIV Zaailanden, Meei'ssclienr en Iïoscli, te Aalst, Meldert en Moorsel. De Notaris MEERT, te Erpe zal, namens; wien het behoort, met gewin van palmslag l en gelagen in het openhaar verkoopen Gemeente Meldert. Koop 1Een perceel Boachgrond, ge legen ter wijk genaamd Houtstek, geka dastreerd sectie B, deel van n. 607bis, mot eene grootte volgens meting van 11 a. 80 i c., palende oost de Ton Berglos, zuid dc Kinderen Cornolis, to Moorsel, west den I lieer Ch.-L. Robyns, noord den heer Do Lannoy. In beheer. Gemeente Moorsel. Koop 2. Eeno partij Land, gelegen wijk Waver, in de Petershagen, gekend bjj kadaster sectie C, n. 97lD,met eene grootte van 8 a. 40 0. en volgens moting van 7 a. 86 c., palonde oost den heer Ch.-L. Hutse- baut, zuid den heer Victor Meert, west en noord den heer Alex. Meert. Gebruikt door den heer Fr. Cornolis. Koop 3. Een perceel Land, gelegen' wijk Waver, aan don Potaardeberg, gekend' bij kadaster sectie C, n. 1016 met eene' grootte van 96 a. 60 c. en hij meting groot 96 a. 70 c., palende oost do heeren Ch.-L. en Fr. Van dor Borght, zuid den Affligew

De Denderbode | 1911 | | pagina 2