Eenig DOOVEN Een onweder in 1783. ftroonp Pie schrijft ln De Aalst-Kermis 4911. Zondagrust. Stad Aalst. Katholieke Jonge Wacht Allerhande nieuws. Borstsiroop Depratere Wij Verzekeren 8ee«hi. DADA-ZEEP Amerika. Stad Aalst.-Werkbeurs Landbouwbediening-en in Con go. Het ministerie van koloniën neemt jaarlijks een zeker getal beambten aan, ten einde de e ultuurvelden en de veeteelten in de standplaatsen van den Staat te bestu ren en het toezicht derzeivo waar te nemen. Kunnen aangenomen worden1° De houders van diploma's van volledige studio, afgeleverd door de gestichten van hooger landbouwonderwijs2° De houders van diploma's van volledige studie afgeleverd door do middelbare scholen van land- en tuinbouw 3° De ervaren landbouwers en tuinbouwkundigen die verscheidene jaren praktijk hebben van akkerbouw en veeteelt. De voorkeur zal gegeven worden aan de kandidaten die geregelde leergangen van tropischen landbouw gevolgd hebben. De aanvragen met de bijgaande diplo ma's, getuigschriften en proeftijden, van bediening, enz., worden den Heer Minister van Koloniën toegestuurd. Eene premie van 10.000 fr. is uitgeloofd door den Gemeenteraad van Schaarbeek, aan den vinder en aanwijzer der brandstichters van het gemeentehuis. Eene gemeenheid te Antwer pen. Zaterdag woonde M. Schollaert, minister van wetenschappen en kunsten, te Antwerpen, de opening bij van de driejaar- lijksche tentoonstelling van Sehoone Kun sten. Hij nam deel aan het banket dat in een hotel der de Keyzerlei,dicht bij de Mid denstatie, ter gelegenheid van deze opening plaats had. Tijdens het feestmaal kwam de socialistische woelmaker Chapelle, aan het hoofd van eene kliek rood en blauw janha gel, voor het hotel post vatten. Chapelle, voorzien van eene bol, klom op een stoel, belde do wandelaars bijeen en begon eene meeting te houden tegen de schoolwethy beleedigde op do grofste wyze M. Schol laert en viel hevig uit tegen de kapitalisten. De policie kwam tusschen en belette den kerel voort te gaan, doch daar er slechts eenige agenten ter plaats waren, konden zij den ruststoorder, die door' zijne gezellen omringd was, niet aanhouden. De bende trok weg en alles schoen gedaan, doch het was slechts eene list. Een genoodigde op het banket, wiens naam door de policie gekend is, verliet het hotel eenige oogenblikken voor het vertrek van M. Schollaert, om Chapelle to gaan verwittigen. Deze kwam met zyne bende terug om den achtbaren minister uit te fluiten en uit te jouwen. De kliek, gevolgd door nieuwsgierigen die uit de bars van den omtrek der statie gekomen waren, volgde M. den minister tot aan de static; eenige schreeuwers poog den zelfs, met tickets te nemen, hunno ploerterij tot op de statiekaai voort te zetten, doch het personeel der statie belette zulks. Er is door de policie proces-verbral op gemaakt en alle deftige lieden, te Antwer pen, hopen dat liet Parket krachtdadig zal weten te handelen. Augustus 1783. Den 3e deser syndo Sondag is or een onweder uit den westen op gekomen met een groot gedruys van donder en wind en regen waer uyt is ge vallen eenen furieusen hagel synde alle bollen ys en dat doorgaens soo groot als hoendereyeren en eenige van 2 a 3 pont swaer, waerdoor onuytsprekelyke schaede is geschiet, want, t God lof, wy en hebben maer den cant van de vlage gehad, want wy en hebben maar omtrent 100 pannen in stukken gehad, naar don cant van Maele is alles geplettert. Eenige tarwe die nog buyten was en spelt, haver, pataters, klae- veren en het vlas op don bleyk is alles in stukken gevallen, het gelabeurd land was al oft er de schapen over gepasseert hadden en in Aelst alle de glaesen in den west kant syn in stukken en de pannen syn gelyk stermynen en ook do schallien dak ken syn gesperdert en ook alle den tabak ajuin en pareysaet by de hoveniers is in stukken ook de roomsche boonen en d'hop- pe en veel boomen die in de streke stonden syn gebroken en onuytsprekelyk vele tak ken van de boomen, het was omtrent 3 uren naer noen wy waeren nog in onse kerk (Nieuwerkerken) het lof was aan de loste benedictie als de ysbollen begonsten door de vensters te vliegen en de menschen van boneden vluchten in den hoogen choor en de sacrastye en de kinderen sehreuwden en ook veel vrouwen volk sehreuwden al of de wereld vergaan hadde, inschelykx in de kerk van Erembodcgem, het en heeft maer 3 minuten geduurt, en eer dat het avond was en was er niet eene nieuwe panne in Aelst meer te krygen, want het en komt by hondert duysende niet te pas dlo er man- queren, de prochie van Steenhuysen heeft het meeste geleden. DnivDEitLEEuw. De Sta tie Bezoek van den Minister van IJzerenweg-en. Woensdag voormiddag heeft de heer Baron de Broqucville een bezoek gebracht cm ter plaats de groote ontworpene werken aan de statie te Den derleeuw te onderzoeken De Heer Minister was vergezeld door M. de Sadeleer, Volks vertegenwoordiger, M Caufriez, Cabinet- overste, M, Lechien, Généraal Directeur bij het Hooger Bestuur en zijn Secretaris. Hij werd ontvangen door de Heeron de Boom, Burgemeester, Jan Rollier, Provin cieraadslid, M.M. De Clippelo en Assche- rickx, Schepen, M. Asscherickx, Gemeen- secretaris. Dit bezoek dat tweo uren geduurd heeft zal voor gevolg hebben dat die definitieve plannen zonder uitstel zullen goedgekeurd worden en de aankoop der noodige gronden gedaan worden om de werken te beginnen. Eene nieuwe statie zal gebouwd worden en de instellingen voor de reizigers en de koopwaren zullen op grooten voet uitge breid worden. Den zelfden morgen had de Heer Minister aan M. de Sadeleer eenen brief behandigd hem meldende dat er in Denderleeuw een openbaar téléphoonbureel gaat ingericht worden. De Heer Burgeemeester de Boom en zijne collega's hebben in naam der inwoners den Heere Minister hartelijk dank gezegd wegens zijne grooto welwillendheid voor Denderleeuw. AALST. Congres. De heer R. Moyersoen, Voorzitter, heeft van Z. M. den Koning, het volgende telegram in ant woord ontvangen De Koning wien ik Uw minnelijk tele- gram heb meegedeeld, gelast mij U en al de leden van het Congres der katho- lieke en maatschappelijke werken van het arrondissement van Aalst, hartelijk te danken voor de gevoelens van trouw, welko gij Hem in hun naam uitdrukt. De Minister van 's Koningshuis. iTlueiie ric Werkman» van gister Vrijdag Op mij berust de plicht niet een Katholiek Ministerie recht te houden het lust mij evenmin een antikatholiek ministerie aan 't hoofd te helpen. Eene zaak bekommert mij Het Heil en de Verheffing des Volks. Tot dit einde zijn alle Democratische werkingen gericht.- Hoeveel schijnheiligheid toch Het lust hem niet een antikatholiek Ministerie aan 't hoofd te brengen !f?I Maar waarom stemt hij dus bijna altijd met socialisten en liberalen? Waarom anders dan om het Katholiek Ministerie te doen vallen. Opdat een blauw rood Ministerie zou opdagen Wat U bekommert, 't zijn de middels om de 4000 patotterkens te kunnen be houden die aan 't mandaat van Volksver- tegenwoordiger vast zijnHet Land. van Aelst heeft het bekend, de kiesstrijd is om de 4000 patotterkens... Ja de 4000 patotterkens met al 't overige bekom mert men zich lijk met de oude manen En die middels bestaan in de ongehoord- ste leugens, beleedigingen en snoode lasteringen tegen de Katholieken in 't algemeen, om 't volk te foppen. Tot dit einde zijn al uwe werkingen. Wij zeggen En die middels bestaan in de ongehoordste ieugens, beleedigin- gen en snoode lasteringen, tegen de Katholieken, in 't algemeen om 't volk te foppen. Zoo liegt en bedriegt men met te beweren dat, de rijke menschen nu met de nieuwe militaire wet weèral faveurs hebben dat hunne zoontjes in regi menten-a-part zijn Ellendige Volksbedrieger, waar zijn die regimenten-a-part in bezetting Nergens, want zulke regimenten bestaan er niet Men vraagt zich af waar is hij, Groene Pie, dan toch opgevoed Geen week gaat voorbij of Katholieken worden snood beleedigd, versmaad of gelasterd. En zoo wordt nu naar 't hoofd van de heeren Moeyersoen en Louis de Béthune geslingerd dat zij met valschheid omgaan, dus dat ze valschaards zijn ....die twee heeren Moeyersoen en de Bettinne, in plaats van aan Woeste een replement te geven, hebben hem - alhier op 't Congres bewierrookt, erger al ware hij Ons Heer ....En hem omboog gesteken met hunne twee handen en 't volk noemt dat Valschheid. Valschheid is het werk van den valschaard... Die heeren Moyersoen en Baron L. de Bethune moeten zeker sterk in den weg van Groene Pie loopen... Ze klagen on getwijfeld te klaar en te duidelijk zijne ellendige volksbedriegerij aan Wat moet onze achtbare heer Woeste toch loodzwaar liggen op de maag van den Voorzitter der straatleiren en visch- wijven Op Zondagen 9 Juli en 6 Augusti toeko mende, zullen ter gelegenheid der tentoon stelling en onzer gemeentefeesten twee concerten ter Groote Markt gegeven wor den, die ongetwijfeld een ongemeenen bijval weggelegd zijn en eene groote menigt8 volk uit den omtrek binnen onze muren zullen lokken. Het inrichtingscomi- teit, met den heer Schepen De Hert als Voorzitter, heeft de noodige maatregelen genomen om andermaal iets puiks ten ge- hoore te brengen. Een groot bestendig festival, met als eerste premie, 1000 frank, belooft opper best te lukken reeds een aantal gekende muziekinaatschappijën beloofden hunne toetreding. Do concerten bestaan in de uit voering van tweo cantaten do prachtige samenstelling Vlaander en,van Oscar Roels met woorden van Van Goethem en d# Inhuldigingscantate van Paul Gilson, ge dicht van onzen stadgenoot Petrus Van NufleiDezo zangstukken zullen afgewis seld zijn met muziekstukken van voormel de toonkundigen door de Stedelijke Har monie, onder liet bestuur van M. René Lenssens de kooren zullen geleid worden door M. Gustaaf Pape, bestuurder van het Stedelijk Muziekconservatorium. De her halingen zijn reeds begonnen. Wij doen een beroep op allen die het wel meenen met de kunst én de verheerlijking onzer stad, om die herhalingen bij te wonen en zelfs vrienden en kennissen meê to bren gen, die bij vergetelheid geene uitnoodiging ontvingen. Het spreekt van zelf, dat voor eene dergelijke uitvoering van meesterwer ken alle elementen moeten samenspannen en dat een overgroot getal deelnemers on ontbeerlijk is. Binnen kort deelen wy het omstandig programma der feestelijk heden mede, die bij plakbrieven zullen afge kondigd worden. In afwachting wenachen wy dc inrichters met hunne onderneming hartelijk geluk, en hopen nogmaals dat de herhalingen druk zullen bijgewoond wor den. Degene die verlangen hunne medewer king te verleenen, mogen zich op de hor- halingen in do Stedelyke Muziekschool aanbieden. Pizzicato, Van 'smiddags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 30 April 1911, M. Meirsschaüt, Korte Zoutatraat. Kiosk Groote Markt. Op Zondag 7 Mei aanstaande, ten 11 Vs u. voormiddag Concert door de Koninklijke Harmonie Maatschappij, onder hot Bestuur van den Heer R. Lenssens. PROGRAMMA 1. La Brabangonne, (Nationaal Lied), Van Campenhout. 2. Sounds of Peace, Marsch F.Van Blon. 3. Ein morgencin mittag ein Abend in Wien, Openingstuk, V. Suppé. 4. Les HirondellesFantasie, Hirchmann. geschikt door J. E. Strauwen 5. Anona, Intermezzo (Twe Step), Vivian Grey. STAD AALST. Algemeene en belangrijke vergadering, op Maandag 1 Mei 1911, om 8 1/2 uren 's avonds, ten lokale Het Graven Hof bij den heer Pieter Kieckens. Brusselsche- straat, 76. Dagorde Verhandeling door ons acht baar Bestuurlid, M. R. Moyersoen, Volks vertegenwoordiger, over het Schoolwets- ontwerp. Kerk van Sint-Martinus. Zondag 30 April, opening der Meimaand. Te 4 ure Lof waaronder Sermoen door den Z. Eerw. Heer Deken. Maandag aanstaande, 1 Mei, verga dering voor de Huismoeders der Heilige Familie. MjEILlED. Daar is de lustige lente. Met jeugdig loover en kruid, Met geurige, kleurige bloempjes En hemelsch zoet gefluit. Daar is de lustige lente, De groene, zonnige Mei Wy, kinderen, blyvon niet binnen, Maar trekken naar veld en wei. Wij loopen door velden en weiden. Langs watergang en schans, En plukken de kleurigste bloempjes, En vlechten blij een krans. Dan sieren wij met die kransen Het beeld der Lieve-Vrouw, Stil prijkend in iedere woning, Hoe arm ook, op de schouw. Zij welkom, lustige lente, Met uw jeugdig loover en kruid, Met uw geurige, kleurige bloempjes En uw hemelsch zoet gefluitTh. S. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Z. Doorl. Hoogw. Mgr de Bisschop van Gent heeft benoemd tot algemeenen be stuurder der Congregatie van de Zusters Josephieten te St-Nikolaas, de eerw. heer Faelens, Ph. Th. D., leeraar in wijsbo geerte aan het Klein-ieminarie te Sint- Nikolaas. Leeraars in wijsbegeerte, de eerw. heer Ph. Lannier, S.T.D. en J.C.B., leeraar aan het 3". Leeraar aan het 3e, de E. H. Ph. De Deckere, leeraar aan het 5®. Leeraar aan het 5% de E. H. Van Caene- ghem, diaken in het Seminarie. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek A. Meyvuert, Werf, 3, AALST. WICHELEN. Woensdag morgend rond 61/2 ure ontstond brand op de hof stede van den landbouwer Konstant Van Hauwermeiren, wijk Botterhoek. In wei nige oogenblikken stond geheol 't gebouw in vlam evenals de stalling. Aan blussehon viel niet te denken, alles brande ten gronde af. Slechts het vco is kunnen gered worden. Meubelen, landalem en oogst, alles is de prooi der vlammen geworden. De schade is groot, er bestaat verzekering. De oorzaak is onbekend. Voor uw Zomerkleeren, best bij Zomerkleeren, best uw VAN DEN BERGH-J0URET, Aalst. Bloemen in de statiën. Do prys- kamp uitgeschreven door do Toering Club van België voor de schoonste bloemperken zal dit jaar plaats hebben tusschen al de statiën van Oost- en West-Vlaanderen. In overeenkomst met de koninklijke maatschappij van hofbouw, te Gent, zullen de volgende prijzen te winnen zijn. Voor Oost-Vlaandoren, eon pry's van 2o0 frank. Voor West-Vlaanderen, evenseens een prijs van 250 frank. Voor de twee provinciën te samen, nog 1250 fr. prijzen, verdeeld in een van 150fr. verscheidene van 100 fr., 50 fr. en 25 fr. Daarbij nog eervolle meldingen. Een half millioen winnen. Wie heeft er in zijn leven niet gedroomd van 500,000 franks te winnen En welke ontwerpen verlustigden die droom Maar na eenige oogenblikken haalt men de schouders op, een half millioen winnen Dat ziet men slechts in de verhalen dor too vergodinnen... Eh wel't Is eeno dwaling. Er hangt op 't oogenblik een half millioen in de lucht, dat weldra in de handen zal vallen van eenen gelukkigen sterveling I Dinsdag nacht klom Arthur Doyen, die gedurende 15 jaar onder het toezicht der policie staat, en sedert einde Februari uit de strafkolonie van Hoogstraten was weggevlucht, langs een achtervenster in de woning van M. Hebbelinck, kleermaker en winkelier in de Klokstraat, te Gent- brugge. De ruiten der glazen gangdeur besmeerde hij met zeep, en kwam aldus in den winkel waar hij 500 fr. koepons kleerstoffen stool en die ging verbergen in eene gracht achter het kasteel van Ridder le Fevere de ten Hove. De brouwersgast Adolf Vcrbank, die om 3 ure, Woensdag morgend, naar zijn werk ging, zag den dief de gestolen pakken kleerstof wegdragen. Hjj ging de nachtwa kers Meerschaut en De Schaepmeester verwittigen, die erin gelukten den kerel aan te houden. Voor den heer kommissaris Vorcruyssen gebracht, bekende hy den diefstal gepleegd te hebben. Hij zegde zelfs Maandag ge poogd te hebben do talrijke kiekens van den heer Hebbelinck te stelen, maar de geburen, die toen nog wakker waren, had den het hem belet. Toen was zijn oog echter gevallen op de koepons kleergoed, en hij is den volgenden nacht teruggekeord om die te stelen. Al het gestolene word terug gevonden, behalve 2 coupons. Hij verklaarde sedert zyne ontvluchting te Hoogstraten,bij zijne zuster op de Garen plaats verbleven te hebben, doch de policie, die hern opzocht heeft hom in de stad, noch in den omtrek bespeurd. De inbreker, die reeds 10 maal voor diefte veroordeeld word, is in het gevang opgesloten. De Wolleostraat. Hot spreekwoord Van verre liegt men veel, zegt men veel zoo dikwijls de waarheid, dat wij niet beter kunnen doen. dan de verkla ring van M J. De Buysscher. wonende in 't nummer 43, Wollenstraat, te Gent zelf, hieronder weer te geven, hij zegde ons den 27 Februari 1905 Mijno pijnen namen zoo in hevigheid toe dat het mij onmogelijk werd het kleinste werk te doen, om eenen niet was ik afgemat, in 't bed wist ik niet hoe my te leggen om niet te lijden ik had ook bedwelmingen, mijn water was rood, troebel, walgendriekeDd, en liet een bezinksel na. Ik wilde eindelijk eens do Foster Pillen beproeven, verkocht in de Apotheek De Valkeneer te Aelst. Goed beviel het mij want van af de eerste dagen voelde ik eene groote veran- nering, de eetlust keerde stillekens aan weerde pijnen verminderden en mijne genezing was weldra volkomen. Den 11 April 1910, voegde M. J. De Buysscher er bij Door de Foster Pillen verlost van myn lijden dat mij sinds drie jaar kwelde, reken ik het als eeno plicht ze ten allen tijde aan te bevolen. De Foster Pillen zijn het uitstekend middel voor al de aandoeningen veroor zaakt door den slechten toestand der nieren en der blaas, zooals rugpijn, rhumatiek, graveel, gezwel der leden, onzuiver bloed, bedwelmingen, slaaploosheid. onregelmati ge hartklopping, en alle ontsteking der waterwegen. In alle apotheken in het algemeen eischt de handtoekening James Foster 3, 50 fr. de doos, 19 fr. de zes, of vrachtvrij tegen mandaat Engelsche Apotheek van Ch. Delacre,64, Coudenbergstraat,Brussel. (12) Maandag en Dinsdag hebben de werk lieden der steenbakkerijen langs de Opper- 8cholde,op het grondgebied vanMeirelbeke tot Gavere, eon paar honderd man, op omtrent 20 steenbakkeryen het werk ge staakt, de eenen om fr. 0,25 opslag te krijgen per 1000 steen de anderen om fr. 0.25 dagloon meer to bekomen. Dewijl do steenbakkershazen in grond- begin sedert eenige dagen overeengekomen waren, om ongevraagd die verhoog ing toe te kennen, en alleen wachten op eene alge meene bijeenkomst, om dat besluit ten uitvoer te brengen zoodat de stakers op vole werven onmiddellijk voldoening kre gen, en Dinsdag het werk hernamen. Alles bleef rustig. Uit dankbaarheid duid ik gratis aan wat mij genezen heeft Schrijven aan P. Ver- ledens, te Winkel-St Eloi, ('België). Over een dag of zes werd do verdwij ning gemeld van eenen chauffeur, Elias Claes, wonende te Auderghem, en bediende in eene garage van Schaerbeek. Hij was daags te voren vertrokken met een pracht- rytuig, zonder zyne huisgenooten of zijnen patroon te verwittigen. Men dacht niet anders of do chauffeur was den vreemde in getrokken, om den auto te verkoopen en eene klacht werd ingediend bij het parket, dat een aanhou dingsmandaat afleverde. Maar onverwachts werd zijn patroon per telefoon verwittigd door Claos, dat deze te Charleroi was, waar de automobiel werd ingehouden door een hotelhouder, voor schulden gemaakt door zijn cliënt. De geragehouder viel uit de lucht. Van dien cliënt wist hij het eerste woord niet en hij besloot dus, om de zaak op te hel deren. zelf naar Cherleroi te gaan. Ziehier wat hij er vernam Den 19 April werd Claes, langs de Naam- sche Poort te Brussel rijdende, aangespro ken door eenen persoon, die zegde craaf Dumont de Chassart te zijn, en dat hij den patroon zou verwittigen dat hy den auto met den chauffeur voor eenige dagen in dienst nam. De graaf ging een koffiehuis binnen en, eenige minuten later weer buiten komende zegde hij akkoord te hebben gemaakt over den huurprijs, stapte in en deed Claes doorryden naar een koffiehuis der Anspach- laan, waar eene dame mee in stapte. Daarop reed men naar verscheidene voornamo steden, om ten slotte te Charleroi aan te landen. Daar verbleef het koppel een paar dagen, de graaf leende van den chauffeur 20 fr. en verdween, met eenen velo, die in het portaal van het hotel stond. Men begrijpt het schandaal dat dit in het hotel verwekte. Do chauffeur en de dame waren beide bedrogen de hotelhouder eveneens en het was toen dat Claes naar zijnen patroon telefoneerde. De dame verklaarde dat zij den valsclien graaf, toon zy met hem van Brussel ver trok, hem nauwelyks een paar uren kende. De garagehouder kreeg zyne auto en zijn chauffeur terug en bracht medelijdend de dame terug naar Brussel. Een heer kwam met veel toupet in eenen winkel der Auderghemlaan en, zeggepde luitenant H. der artillerie te zijn, kocht hij twee photograptoestellen. Hij nam er een mee en zou zijn oppasser om het andere zenden on tevens twee doen betalen. Toen do luitenant weg was, kreeg de verkooper argwaan en telefoneerde naar do kazerne daar kendo men luitenant H. niet. Onnoodig te zeggon dat men noch oppas ser, noch geld te zien kreeg. W A A R 0 M- nog hoesten wanneer wij openbaarlijk verklaren dat eene enkele flesch den hevigsten en oudsten hoest geneest. Al deze die Siroop Depratere genomen hebben, zijn eens om te verklaren dat haar gelijke niet bestaat en zeggen aan al wie het liooren wilt Dat is de ware goede remedie. Te verkrijgen bij al de goede Apothekers, Valkeneer en Callebaut, te Aelst. BENIG. Men weet dat over eenige weken in een koffiehuis der Kleine Magdalenastraat te Brussel, zekere X., losser, wonende te Antwerpen, zijn# vrouw poogde de ver- moordon, van wie hij gescheiden leefde en die aldaar in dienst was. Met een scheermes bracht hy haar sne den toe aan de keel en in den hals, dan loste hij nog revolverschoten. De dader vluchtte on bleef onvindbaar. Woensdag morgend ontving het parket van Brussel een telegram uit Billy-Mon- teignies, nabij Lens, (Frankrijk), meldend dat daar X. aldaar werd aangehouden. Hy werkte er in eene mijn. Zijne uitlevering werd gevraagd. Het slachtoffer is thans genezen. volkomene genezing in 3 uren van den Afloop of 'tSchijt der kalvers en veulens door het AmerikaanschePoeder Depratere nu Constipogene genoemd. Eene enkele doos is voldoende, om verscheidene dieren te redden en het kost maar een frank: Te bekomen in alle apotheken, namenlijk te Aelst, bij De Valkeneer en Calhbaut. Zondagavond reed M. Severin, inge nieur dor koolmijn Dumont van Genk, per automobiel van Assche naar Waterschei Mej.Hubertine Schouteden,die by hem mee inwoont, deed de reis met hem mee. Aan het gehucht Doeleind kwam hem een fietser zonder licht tegengereden.M.Severin wilde dezen ontwijken, zwenkte te fel en de automobiel botste tegen eenen boom aan. Mej. Schouteden werd ten gronde geslin gerd en ijsselyk gewond priester en dok ter waren seffens tor plaatse en dienden haar de beste zorgen toe. Zij verkeert steeds in doodsgevaar. De veloryder, zekere Lambert Kirger, werd ook zeer zwaar gewond men vreest voor zijn leven. De heer ingenieur is or zonder letsel afgekomen. Het parket van Tongeren heeft het ge bruikelijk onderzoek gedaan. Gij allen die aan maagpijn lydt, slechte spjjsverteering, braaklust, zuur, beproeft de slijmverdry- vende Pil Waltlióry en ge zult onmiddelijk een groote verzachting ondervinden. Laffe aanranding-. Talrijke priesters en seminaristen, die te Hasselt, de prachtige vertooning van Vondel's meester stuk, Lucifer op het Casino byge- woond hadden, keerden rond 7 uren 's avonds met den trein huiswaarts. Op het statieplein werden zij aangevallen en op gemeeno wijzo beleedigd door eene bende liberale voorvechters. De blauwe schreeu wers achtervolgden de weerlooze priesters tot aan de winketten voor reisbiljetten. Jammer dat er juist geene policie aanwezig was. De heer statieoverste verdient allen lof voor zijn moedig optreden. Tegen do andero raat het onderzoek voort. schoon is een aachl en rein gezicht, een blozen», jengöig, frisch uiterlijk, een blanke zachte hui», en een verblinöenö schoon teint. Dit alles bewerkt van Bergmann Gt Co., Brussel a 78 Cts. per stuk, bij Taymans-Druck, Drogist te Aelst. Woensdag middag lag schipper Wyckmans, van Turnhout, mot zijn schip vol kareelen geladen, aan het sas in de vaart van Curingen. Zyn knecht geraakte met den rechten voet verward in de stalen koord, die aan de treklijn verbonden is. Op hetzelfde oogenblik gingen de paarden vóóruit en de koord sneed den arme jon gen het been boven don enkel over. Men bracht hem naar het gasthuis van Hasselt, waar Dr Nolons het verminkte lidmaat afgezet hooft. '«Sunlight'zeep maakt de wascht gemakke.- lijk engeeft het lijnwaad den frisehen en aangenamen geuK van den buitenlucht. Walg-elijke moordpartij. Wij hebben onlangs meegedeeld dat er te Liver- more, in Kentucky, een neger gelyncht was. Nadere bijzonderheden, die over deze zaak gemeld worden, doen zien, zegt de N. R. Ct., dat men hier met een ongeloof lijk stuitende moordpartij heeft te doen gehad. De neger in kwestie had een jeug digen blanke neergeschoten en bevond zich in hechtenis. Een verwoede menigte begaf zich naar het huis van bewaring en eischte den neger op en de policie verstopte toen den man in den schouwburg. Maar dat werd ruchtbaar 50 vastbera den kerels di-ODgen den schouwburg binnen en maakten zicli van den neger meester. Als een loopend vuur ging weldra de mare door het stadje dat Potter (zoo heette de ongelukkige) in den schouwburg zou wor den terechtgesteld, 't is te zeggen,gelyncht. Onmiddelijk stroomde de schouwburg vol en aan de kas word werkelijk inkomgeld geheven. Terwijl 't doek neergelaten bleef, werd daarachter alles voor de vertooning in gereedheid gebrachtmaar vóór de gordijn opging trad een der regisseurs van het 8chandtooneel op het podium en deelde den toeschouwers meê, dat alle aanwezigen hot recht zouden hebben op den neger te schieton. De bezoekers op de goedkoope rangen mochten éénmaal schieten maar zij die duurder plaatsen hadden meer, bij voorbeeld de menschen in de stalles, zes maal. Daar gaat het scherm op. De jammerende neger wordt uit de schermen gesleurd, midden op het tooneel gebracht en gekneveld. Dan sleept men hem naar den kant en knoopt hem op. Als de man goed dood is wordt het bengelende lijk in slingerende'beweging gebracht er wordt een sein gegeven en het geknal begint. Meer dan tweehonderd schoten waren reeds gelost, toen zich in den schouwburg plotseling het gerucht verspreidde, dat de vrederechter in aantocht was met een flnke policiemacht. Toen deze ambtenaar de schouwburgzaal betrad was het daar leeg enkel hing er nog de aan flarden geschoten neger. De brutto-opbrengst der vooretelling wdrd ter hand gesteld aan de nabestaanden van den vermoorden blanke. Worden gevraagd door de Patroons i Letterzetter. 1 Pantoffelmaker. 1 Dienstmeid, (goede loon). Vragen der Werklieden 1 Koetsior. 1 Smeder bankwerker (halvegast). 1 Tabakbewerker. - Werklieden van allen aard. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 12 Vrouwelijk 7 Huwelijken. J. Jansegers, broodb. met O. Lathoir, dienstm. G. Sanders, bediende met H. Do Deyn, kleerm. C. Bauwens, tw. met F. "Van de Meersche, br. A. Van Bever, meester schilder, met J. Van Sty- vendael, z.b. J. Kiekens, schrijnw. met E. Hostens, dienstm. L. Schollaert, schrijnw. met M. Gits, kleerm. O. Mertcns, nestelmaker, met M. Gysens, br.C. De Neef, landb, met M. Keppens, tw. E. Willems, schrijnw. met E. Wellekens, strykst. J. Podevyn, tw. met M. Bocqué, tw. F. Verhoeven, fabriekw. met M. Petit, tw. H. Vlas- schaert. aanplakker, met I. De Cock, br, T. Van der Meirsch. meesterg. met M. Van Hover, lacetbew. E. De Cort, metser, met C. Van Vaerenbergh, dienstm. J. Cooman, tabakbew. met J. Bombeeck tw. G. De Weweire, schipper, met L. De Haeck, schipperin. P. Eeckhaut, loodgieter, met M. De Gendt, dienstmeid. Overlijdens. G. Dé Buck, m. Van Geit, pasw. 66 j. St. Jansstr. R. Temmerman, fabriekw. 18 j. Dry Sleutelsstr. M. De Neef, wed. Bastiaens, z.b- 81 j. Ajuinstr. 3 kinderen onder do 7 jaar. Marktprijzen. Zaterdag 29 April 1911. Aardappelen de 100 kil. 11,00 k 12,00 Boter per 3 kil. 7,20 b 8,82 Roomboter 90 kil.; per kil. 3,30 k 0,00 Eiers de 25 2,16 k 2,25 Ajuin de 100 kil. 00,00 k 00,00 Viggenen, per koppel 80,00 k 90,00 BOTERMARKT. Heden Zaterdag werden 254 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 2030 kiiogr. HOPMARKT. ANTWERPEN, 28 April. Men kwo- teertAalst beschikbare 62.50 a 65. Mei-Juni. 62.50 a 65.nieuwe oogst 1911, 76.50 a 80.Poperinghe beschik bare 67.00 a 68.— Mei-Juni 67.-; 68.-—. nieuwe oogst 1911, 75.00 a 77.50 Markt standb.

De Denderbode | 1911 | | pagina 2