Nestlé's Kindermeel Nationale Bank van België Rechterlijk Kronijk. Tentoonstelling Stad Aalst. Borstsiroop Depratere Het Onweder. Amerika. Wij Verzekeren ZondagTust. Kinderen.— De beperking van 't getal kiDtleren is vooral eene Fransche ziekte. Maar dit wil niet zeggen dat zij daar algemeen is. Verleden Zondag had te Parijs cene betooging plaats van ouders met veel kinderen, om eene ver mindering van belastingen te bekomen. Kapitein Ma ire somde op, dat het getal huisgezinnen die vier of meer kinderen hebben, 368,729 beloopt, verdeeld als volgt 2iS,46S met 4 kinderen. 93.544 5 36,358 C 13.545 7 4,473 8 1,481 9 860 10 i» en meer. Het is in 't bijzonder bij de Vlamin gen van 't Noorden dat groote huisge zinden bestaan, omdat zyeerlykendeftig zijn en hunne toevlucht niet nemen tot wulpschlieid, noch tot misdadige mid delen. Ontbinding of revolutie. De Antwerpsehe stedelijke Raad heeft het schoolwetontwerp van Minister Schol- laei t besproken eu natuurlijk heeft de geusche meerderheid het afgekeurd. In drn loop der bespreking zegde dokter Terwagne. socialilisch gemeen teraadslid en kamerlid. a Wij zullen de ontbinding hebben o revolutie Zou dokter Terwagne zich dah aan 't hoofd stellen vaD degenen die het wil len beproeven revolutie te maken Wij gelooven het niet... Evenals zooveel andere roode opstokers zou hij verveerd zijn van de blauwe er weten en 't schuit van kant steken de gevaren aan de sukkelaars overlatende En écrasant des roitelets Op 1 Mei trof men in de roode Gazette de Charleroi een stukje versen aan het welk sprak van Z. M. den Koning te on- troonen, den Koningstroon te verpletteren. Wij laten het in 'tFranscb volgen, wel wetende dat velen onzer geachte lezers die vreemde taal niet machtig zyn, omdat zulke zaken, by vertaling, alle weerde verliezen: Deboutles parias de la terre, Levez-vous, lutteurs indomptés, C'est la grande fète ouvrière C'est la fête des révoltés Ayant garde l'cspoir sublime De libérer ses travailleurs, L'humanité gravit la cime Qui vous conduit aux jours meilleurs. LE REGIME ACTUEL S'ECROULE EN ÉCRASANT LES ROITELETS. Les tyrans qui bernent la foule Sont pris dans leurs propres filets. Belgische volksbond. De Middenraad van den Belgischen Volksbond heeft besloten, dit jaar bet gewoon congres te Kortrijk te houden; de datum is bepaald vastgesteld op Zondag 24 en Maandag 25 September. De sociale werken, die drie jaar achter eenvolgens zooveel byval hadden, zullen ditmaal weer het congres voorafgaan. Zy zullen plaats hebben in het Vlaamsch te Leuven, en in het Fransch te Fayt. Wij doen een beroep op elks iever, opdat vele maatschappijen doel zouden nemen aan liet congres. Het program der werk zaamheden, hetwelk op dit oogenblik wordt voorbereid, zal gestuurd worden zoodra het bestuur van den Volksbond het bepaald zal hebben vastgesteld. Wy herinneren dat de aangesloten maat schappijen het recht hebben, aan het bureel de vraagstukken op te geven die zy in de afdeelingszittingen of in de algeraeeno ver gadering wenschen behandeld te zien. In dit geval gelieve men bet bureel in te lichten vóór het einde dezer maand. Onze vrienden van Kortrijk zyn van nu af bezig met te trachten het verblijf der congresleden zoo aangenaam als nuttig te maken. Oog-en open. Het is nog maar tweejaar geleden dat de nieuwe militaire wet gestemd werd, die ons leger op den voet van sterkte moest brengen door do militairisten noodig geacht. 't Is nog maar twee jaren, zeggen wy, en reeds beginnen de militaristen weer hunnen steert en hunne tong to roeren. Dat is ter gelegenheid van het aanleggen van een nieuw eindje spoorweg, dat aan de sneltreinen zou toelaten 10 minuten te winnen tusschen Brussel en do Duitsche grens. Een blad zegt dat die r.ieuwe lijn eene strategische of militaire lijn is, langs welke Duitschland in 6 uur tijds 20.000 soldaten voor Antwerpen zou kunnen brengen. Bijgovelg worden weer nieuwe forten gevraagd om die lijn tegen overrompeling te beveiligen. Later natuurlijk zal men ook weer meer soldaten vragen. Maar liet is eenvoudig, meenen wy, om Duitschers den lust te benemen langs daar te willen binnenkomen, als zij den lust zou den hebben. Men kan immers de brug over de Maas in eenen oogenblik doen spriugen. Lastcnbetalers opgepast De militaire slokop is aan 't werk Oude geschiedenis. - September 1783. Den 10° dito is er eene vlage uyt het westen gekomen met 2 a 3 groote don- derslaegen waer door den blixem is gesla- laegen in den klokthoren van Haeltert en is van binnen in brand geweest maer is ten allen geluk geblust. 1784 - Februari. Den 15e deser is tot Welle eene We (weduwe) liggen de ziek door een haer eygen dochter die by haer was heure kop van haer lyf gekapt en dezelve dochter is met de provosten nacr Aelst geleyt en vastgeset, men segt dat zy liaere zinnen mist. Meert. Den 22e deser is tot Aelst in den hof van den pensionaris Doop een logtbael opgelaeten naer noen ten 3 uren daer met duysendo menschen waeren om te sien, en by is opgegaen geheel hoog en siilleliens gedreven naer den zuyden want daer was een weynig noordenwint en is nedergekowea omtrent Lidekerke. De groene demokreten hielden Zondag 11. Kongres om het ontwerp van Schoolwet te bespreken. Er waren, zegt De Patrioio n 200 personen aanwezig. De verplichting werd goedgekeurd, maar de bekrachtiging is te zwak. Men besloot als straffen voor te stellen 1° de vermaning; 2° de aanplakking 3° berooving van het stemrecht4° boet5" gevang. Zoo dus de ouders die een ondeugend kind hebben dat niet ter school wil gaan zouden tot boet en gevang veroordeeld moeten worden. Zouden ze dan nog niet ongelukkig ge noeg zyn met hun ondeugend kind De Schoolbond werd ook afgekeurd omdat ze het niet begrijpen. Nu, ze weten niet wat in de plaats voor te stellen maar ze zullen er eens aan denken do groéno heeren Do Volksgazet, die zoo geerne den spot drijft met zijne confraters wanneer er cene drukfeil in hun gazet of werk bestatigd wordt, is nu Zondag 11. verschenen onder dagteckoningvan 7 April. Wat ons betreft, wij spotten niet, wij be- statigen slechts, alhoewel wij het met volle recht zouden mogen doen, daar een liberale 8chrijvelaar zoo vinnig den spot met De Denderbodn - die heuvel had gedrukt in plaats van euveldaar do verbetering was ontsnapt. Bericht aan het Publiek. Valsche bankbriefkens van 20 fr. De bank doet nog eens opmerken aan het publiek dat de tot heden bekende valsche bankbriefjes van 20 frank, alle zonder Onderscheid, de volgende herkennings- teekens dragen 1487D 091 37153091 (middennummer) en, als dag van vervaardiging (onder de woorden Banque Nationale 14 MARS 10 De naam van den etser Biet (voorzijde, onderdeel, rechts) is in liet valsche bank briefje altijd in 't zwart, in plaats van in 't bruin daarenboven, ten gevolge van een slechten druk van de letter B, wordt deze naam Diet gelezen in het valsche bankbriefje. Het gezicht van den persoon op de voor zijde (links), schoon ovaal op liet echte bankbriefje, verschijnt veel magerder op het valsche bankbriefje. Mot een weinig aandacht herkent men gemakkelijk het valsche bankbriefje men behoeft maar den waterdruk even te onderzoeken, of zyn aandacht te vestigen op een van de boven vermelde bijzonder heden. Het is zeer geraadzaam de bank briefjes niet anders dan ongevouwd aan te nemen verdachte bankbriefjes belmo ren, zonder verwijl, aan de Bank te worden overgelegd (Brussel of Agentschappen). Provinciaal Bestuur van Oost-Vl. Getuigschriften van middelbare studiën en vooi bereidende proeven tot de academische graden. Zittijd 1911. - BERICHT. De aanstaande zittyd der jury, iDgesteld bij art. 7 der wet van 10" April 1890, om de getuigschriften van middelbare studiën goed te keuren en over te gaan tot de voorbereidende proeven, voorzien bij arti kelen 10 en 12 dezer wet, zal, zoo noodig, geopend worden te Brussel op dinsdag ln Augustus 1911, te 10 uur. De vragen tot goedkeuring en tot in schrijving zullen aanvaard worden in de hoofdplaats van elke provincie, van Zater dag 15 tot Dinsdag 25 Juli aanstaande, de Zondag uitgenomen, van 9 tot 11 uur 's morgends en van 2 tot 4 uur 's namid dags. Gent, den 27 April 1911. Voor den Gouverneur, De Griffier der Provincie, Louis De Reu. RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Slagen. Gustaaf Sergeant, herber gier te Erpe, .voor slagen aan zijnon broe der Jan, 1 maand. STAD AALST. «Vtini-Juli 1911. De inrichtende Commissie doet eenen laatsten oproep tot al degenen dio het in zicht hebben deel te nemen aan de Tentoon stelling en noodigt al dezen uit die hunne bijtreding nog niet hebben ingezonden ze zoohaast mogelijk te doen kennen ten Stadhuize, Gemeentesecretariaat. Eerstdaags zal de inwendige schikking geregeld worden. Te rekenen van Maandag 22 Mei eerst komende zullen de lokalen dagelijks van 9 uren tot 's middags en van 2 tot 5 uren namiddag toegankelyk zijn aan de tentoon stel Iers en zal eene bijzondere waakdienst ingericht wezen. Voor het plaatsen van een meubel of voor een ander voorbereidend werk zal men reeds kunnen beschikken over de aan gevraagde plaats te beginnen van Maandag 15 Mei. De opening der Tentoonstelling zal ge schieden op Zondag 28 Mei 1911. Eenieder wordt dringend verzocht zyne uitstalling in volledige gereedheid te bren gen vóór dezen dag. Het plaatsgeld, berekend op 5 frank per vierkante meter grondvlakte ingenomen door het tentoongestelde, zal ontvangen worden in den loop der maand Juni. Ver mindering op het plaatsgeld zal toegestaan worden in by zondore gevallen. Kiosk Groote Markt. Op Zondag 14 Mei aanstaande, ten 11 1/i ure voormiddag Concert door het muziek der Pupillenschool van het Leger. PROGRAMMA 1. En tirailleur Thés. Liesenborgs. allegro militaire. 2. Le beau Danube, Valse. Rolliè. 3. Tancrèdo, fantaisie. Rossini. 4. La Petite reine Precker. polka pour fluts— soliste le pupil- Ie Duquenne. 5. Le prophéte Meterbeer. raarche du sacre. Allerhande nieuws. Spiegels, Kaders, Vitraux, Bag-uetten Spiegelfabriek A. Meyvaei'l, Werf, 3, AALST. Do werkstaking onzer letter zetters is in den loop dezer week in der minne geëindigd geworden doch ze zyn te laattijdig aan 't werk kunnen gaan om ons nummer van den Donderdag bij tijd te kunnen uitgeven. Wat meer is daar wij voorzagen dat wy, in allo geval, het num mer van den Donderdag niet zouden kunnen klaar krijgen, hebben wij van de omstan digheden gebruik gemaakt om eene lichte herstelling aan de drukpers te laten doen en slechts des Donderdags voormiddags kwam men het herstelde gedeelte plaatsen. Onze Geachte Abonnenten zullen begrij pen waarom De Denderbode Donderdag 11. niet kon verschijnen. Wij verkeerden in de volstrekte noodzakelijkheid van aldus te handelen. AALST. Maandag avond rond 10 uren kwam de genaamde Em. D. P., handelsreiziger, wonende Nazarethstraat, ter herberg van Van de Meorsche, Zout- straatpoort. Hy verkeerde in dronkenschap en zocht ruzie met de andere aanwezigen. Om alle moeilijkheden te vermijden zette men de twistzoeker feestelijk aan de deur. Men weigerde hem terug binnen te laten waarop hy in woede met de vuist cene ruit insloeg en 't gevolg dat de polsader door sneden werd. Het bloedverlies was zoo geweldig dat men geneeskundige hulp moest inroepen. Dokter Schelfhout diende hem ter plaats de eerste zorgen toe, waarna hij naar 't hospitaal werd overgevoerd. Wel, Wel Waarom nog hoesten en benauwde borst hebben, wan neer een enkele doos borstpillen Walthéry aan 1 frank u kunnen genezen 35 jaar bijval. AALST. Maandag 11. werd alhier rond 7 1/2 uren 's avonds door den ge naamde A. Van Rossem, wonende TerÜn- denstraat, vier vrouwen aangerand en van hunnen geldbeugel ontlast. Dynsdag namiddag werd de bandiet aan gehouden en ter beschikking gehouden van 't gerecht. Toen Woensdag het parket ter plaats kwam en men in de cel drong waarin Van Rcssem opgesloten was, vond men hem mot zijn broeksband verhangen aan een uit den muur stekende anker. Men heeft den aanrander spoedig losge sneden alle pogingen om hem tot het leven terug te roepen bleven vruchteloos. Prachtige Tombola ln't kort wordt eene prachtige Tombola opgericht voor 't bouwen en onderhoud der Apostelhuizen. De loten aan 50 centiemen. Alle giften en pryzen zullen met dank baarheid aanvaard worden, bij den Heer Pastoor Lauwereys, Aalst-Mijlbeek. St Jozefscollege Aalst. Wij vernemen met genoegen dat de voorberei dende studiën tot Vondel's Lucifer op liet Collego zoo ver gevorderd zyn, dat men aan de opvoeringen niet meer twijfelen moet. Eenieder schaffe zich dus het libretto aan op het bureel van ons blad, of bij den portier van 't College. Het is volstrekt noodzakelijk Vondel's meesterstuk een paar koeren gelezen te hebben om de voordrach ten die P. Stracké in de maand Juni of Juli hoeden zal met vrucht te volgen, en zich zoo voor te bereiden op hetgehecl begrijpen en genieten van den Lucifer. Die uitgave is de goedkoopste die er be staat en kost slechtg 0.25 fr. schoon Is oen zacht en rein gezicht, een blozenO, jeugöig, friech uiterlijk, een blanke zachte huid, •n een verblindend schoon teint. Dit alles bewerkt M-hM DADA-ZEEP van Bergmann Gt Co., Brussel 75 Cts. per stuk. bij TaymansDruck, Drogist te Aelst. AALST-SCHAERBEEK. Raiffeis- senkas Dank aan den onvermoeibaren iever van den E. H. Cobbaut, leeraar aan St-Martens-eollegie en M. Louis Callebaut, stoker te Nieuwerkerken, is te Aalst- Schaerbeek eene raiffeissenkas gesticht ge worden. De kas is in werking en eenige ontleeningen zijn reeds toegestaan. Vlaamsche-Kermist. De Patronagie van St-Josephsparochio gaat eene Vluamsche Kermis inrichten op Zondagen 10 en 17, en Maandagen 11 en 18 September in zyn lokaal Meuleschette- straat. De opbrengst ervan zal bestemd worden aan de vergrooting der Jongens school, het bouwen eener tweede patrona gie en het stichten eener ambachtsschool met dagleergangcn voor de stad Aalst en omliggende gemeenten. Witte vareusen voor cyclisten vanaf 85 cts. bij VAN DEN BERGH- J0URET, Aalst. HAELTERT. Morgen Zondag1 14 Mei, Plechtige Begankenis (Vlasmis) ter eere van den H. Laurentius. LEDE. Maandag voormiddag, by het uit den stal halen van zyn varken, schoot de landbouwer Petrus UitenJaele, 69 jaar, Suikerstraat, door het houten dek sel van den beirput en viel in den put. Op zyn hulpgeroep kwam Prosper Van Ilau- wermeire hem ter hulp en redde hom uit zynen neteligen toestand. TE LANDGHEM. Tusschen g-ebu- ren. Tusschen geburen moet men el kander helpen, 't Is met dat doel dat M. L. De Weirdt, mulder te Landeghem, ge tuigt; hij zegde ons den 21 Augustus 1905: Geen enkel middel had mijne nierpijnen, dewelke ik sinds dertien jaren onderstond, kunnen verlichten. Als ik moest rechtko men was het lijden onbeschrijfelijk en ik sliep weinig ook was ik 's morgends af gemat en moedeloos. Ik nam de Foster Pillen verkocht in de Apotheek De Valke neer te Aalst) en van af de eerste dosissen gevoelde ik eene ware verlichting. Mijn slaap was beter mijn water liet geen be zinksel meer achter. Weinige weken later was ik teencmaal hersteld.» Den 11 April 1910, voegde M. L. De Weirdt er bij Sinds mijne genezing met do Foster Pillen draag ik zware zakken zonder do minsto moeite, dat zegt genoeg dat ik geene enkele mijner vroegere kwa len moer heb. De Foster Pillen hitsenden bloedsomloop op, want zij verwijderen uit het lichaam te gelyk met hot water de vergiftige stoffen, die do bloedrijke kanalen hinderen. Met liet watergestol te zuiveren en de nieren te ontsmetten, herstellen zij ze in goeden staat en zoodoende verdwijnt den oorsprong van styfheid in den rug, der leden en der ge wrichten. In alle apotheken in het algemeen eischt do handteekening James Foster 3, 50 fr. de doos, 19 fr. do zes, of vrachtvrij tegen mandaat Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 64, Coudenbcrgstraat, Brussel. (15) Moord en poging tot zelfmoord te Gent. Woensdag avond, om 10 ure, zyn de Hoogstraat en aanpalende straten in opschudding gebracht door een vrecselyk drama, dat den dood veroorzaakte aan eenen jongeling. Rond 10 05 ure ging M. Karei De Smet, jongman, 32 jaar oud, naar zyne moeder, wonende 41 Hoogstraat. Aan het huis n. 15, van M. P. Claeys kwam er juisteene vrouw de straat overgesteken en de enkele voor bijgangers hadden daar geen erg in. De vrouw in eenen zwarten sjal gewik keld, sprak M. Do Smet aan en er moet tusschen beiden ruzie ontstaan zijn. Ecnklaps wierp de onbekende vrouw eene flesch vitriool naar het hoofd van M. De Smet. Deze kon op zijde springen. De flesch kwam op den muur terecht, maar oogenblikkelijk trok de vrouw eenen revolver en toen M. De Smet het juist op een loopen wilde zetten, ging een schot af. De jongeling kreeg eenen kogel achter het rechter oor en viel. De plichtige, dit ziende, liep de Rame in. Twee jongelieden, die juist in de Hoogstraat waren en iets van het drama gezien hadden, liepen haar ach terna, doch ze bemerkte bet. De vrouw keerde zich om en loste nog twee schoten in de richting barer achter volgers, die, verschrikt, achterbleven. Vol gens men zegt moet ze dan langs de Luxemburgstraat naar de Burchtstraat ge- loopen zijn en dan in de richting van 't Rabot. Intussehen waren geburen, toegeloopcn. Men dacht eerst dat een rijwielband ge sprongen was. Men herkende weldra M. Karei De Smet, en de Policie ter plaats gesneld, begon een eerste onderzoek. Over de geheimzinnige vrouw kon men weinig inlichtingen geven. Met alle voorzichtigheid verwittigde men de moeder en broeders van M. De Sinct. Hunno droefheid was groot. De dood moest oogenblikkelijk geweest zijn, volgens do bestatigingen van Dr Van Meenen. De nachtwakers van heel do stad wer den verwittigd en rond 10 3/4 zagen twee hunner langs de Plezantevest, eene vrouw loopen. Zij ging de helling van de Vaart af en sprong in het water. De policiemannen snelden echter dadelyk toe en konden haar terugtrekken en op denzelfden stond, van oen oogenblik gele genheid gebruik makenne, haalde zij haren revolver uit en loste een scliot in de rech terslaap. Zy werd licht gekwetst. De agenten brachten de vrouw naar bet policiebureel, waar zij ondervraagd en ver zorgd werd. Het bleek weldra dat het de vronw was die op de Hoogstraat M. De Smet doodge schoten had. Naar het schijnt zou zy ook gepoogd hebben zich te zelfmoorden door een mengsel vitriool en blauwe aluin te drinken. Het is de genaamde Viktorina D...> 30 jaar oud, wonende Mirystraat. Des morgends om 6 1/2 ure, was haar toestand voldoende. Het slachtoffer is een werkzame jongen. Hij en zijne broeders hebben, op de Ter- neuzenlaan, 21, een bureel en zijn stouwers. Niemand kent de oorzaak van het drama. Het parket onderzoekt do zaak. Wonderbare genezing aan de grot van Lourdes te Oostakker. Dinsdag namiddag werden de honderden geloovigen aan het heiligdom van Lourdes, in opschudding gebracht door een merk waardig feit dat iedereen diep ontroerde. Eeno wonderbare genezing had plaats. Celestina Cleemput, die sinds twee jaar op krukken sprong, kreeg plotseling het vermogen van gaan terug. Ziehier hoe de feiten zich voordeden Celestine Cleemput is 9 jaar oud en woont te Lippeloo, op een uur afstand van Puurs. Op den ouderdom van ruim 6 jaar, werd het kind door de roodo koortsen aangetast; de ziokto zetto zich in de beentjes en het kind bleef een half jaar, lam in de beenen te bed liggen. Sedert sprong het nu gedu rende twee jaren op krukken, zonder dat de verplegendo geneesheer, dr Rombaut er toe kwam de beenzwakto te genezen. Verleden jaar in de Meimaand kwam de zieke met de kongregatie van Malderen naar Gourdes en al de vrouwen baden voor do genezing der lieve kleine zij keerden ongetroost naar huis terug Met kerstdag deed liet ongelukkig meisje haru Eerste Kommunie en naderde sedert dien elke week tot de H. Tafel. Nu Dinsdag, kwamen een honderdtal vrouwen der kongregatie van Malderen opnieuw naar Lourdes. De kreupele Celes tina Cleemput op hare krukjes kwam mede vergezeld door hare grootmoeder. Om 10 uur kwam de kongregatie te Lourdes aan. Er werd gebeden voor het O. L. Vrouwbeeld voor de genezing van Celesti na daarna werd driemaal den beêweg ge daan, en toen de biddende vrouwen terug op de knielbankon voor de grot kwamen, zegde het kreupele kind aan grootmoeders oor Ik moet geene krukken meer bob ben, ik kan gaan Grootmoeder keek verstold op, en nam de krukken aan, en grootmoeder en klein kind droegen samen de krukjes welke ge durende 2 jaar voor het meisje onmisbaar waren, tegen de grot, onder hot beeld der H. Moeder Gods. Die beweging had de algemeeno aandacht gewekt, die weldra in eene hevige ontroe ring veranderde. De grootmoeder en het kleinkind ween den van onsteltenis on weldra weenden al onistaanders van aandoening. Er werden woldra lof- en dankgebeden opgezegd, en de kongregatie, gevolgd door honderden andere bedevaarders, begaven zich naar de kerk, voorafgegaan door de grootmoeder en door Celestina die vry en zonder steun de kerk inging. De eerw. overste van het klooster was verwittigd hij teckende de noodige inlich tingen op en stortte daarna met al de ge loovigen een vurig dankgebed. Om 2 1/2 toog de kongregatie naar Mal deren terug en Celestina ging te voet, vrij en zonder steun met hare vriendinnen mee. EEN MIDDEL. - eenvoudig en gemakkelijk om struische en gezonde kinderen te hebben is ze te veeden met het best de moedermelk vervan gend. KOSTELOOZE Tifiiodiug einir doos als staal, mits mag gericht tot M.Fernand Deny, 15, rue du Grand Hospice BRUSSEL. O LEUVEN. De Union Commerciale» en de Union Syndicale des Hoteliers Ca- fetiers et Restaurateurs richten op Zon dag 11 Juni 1911, om 2 uur des namiddags onder do bescherming van liet Stedelyk Bestuur, eenen grootcn carnavalstoet in, die beloott zooveel bijval te hebben als dien van 20 Juni 1909. De jury zal, buiten schoone banieren, meer dan 5000 fr. te verdoelen hebben aan de meest verdienstelijke maatschappijen. Deze zullen moeten bestaan uit minstens 10 leden. Voor de aan do stad vreemde maatschap pijen, zullen de pryzen namelijk de volgen de zijn 1» 600 fr., 2e 500 fr., 3" 400 fr., 4° 350 fr., 5* 300 fr., 6e 250 fr., 7* 200 fr. 8° 150 fr., 9° en 10° 125 fr., 11° en 12° 100 fr van 13° tot 11° 75 fr., van 17° tot 20° 50 fr. Twee pryzen van 75 fr. on zeven van 50 fr. Zullen daarenboven voorbehouden wor den aan de meest verwijderde maatschap pijen. De pryzen zullen toegekend wordan zon der den minsten aftrok. Geen enkele borg noch premie zal voorafgaandelijk aan geene enkele maatschappij toegekend worden. Het Comiteit zal geeno vragen van dien aard beantwoorden. De bijtredingen zullen moeten gezonden worden, voor 25 Mei 1911, aan M Edgard Raes, Algemeene Secretaris, Statiestrat, 3 te Leuven. De onderzoeksrechter Gilson te Brussel, heeft een 55jarigen Italiaan doen aanhouden, beschuldigd van eene reeks aftruggelarijcn, die tot heden reeds de som van 140,000 fr. bereiken. De aangehou dene, David Fargion, was in betrekking met fruit- en groenselhandelaars van Brus sel, Antwerpen en Luik. Hij deed groote zaken en betaalde regelmatig, en zoo zond men hem zonder wantrouwen leveringen tot van 25,000 fr. Maar wanneer hij zoo het vertrouwen had gewonnen, schreef hy eensklaps naar zijne leveranciers dat zy hem de sommen van 100, 200 of 300 p. st. zouden zenden, om te beletten dat wissels van dit bedrag, welke hij door tijdelijke geldverlegenheid niet betalen kon, zouden geprotesteerd worden. Zy deden wat hy verlangde en... kregen toch hunne wissels geprotesteerd terug. Nu regende het klach ten en een zyner slachtoffers, die hem door de straten gevolgd was, deed hem aanhou den. -WAAROM™ nog hoe«ten wanneer wij openbaarlijk verklaren dat eene enkele flesch den hevigsten en oudsten hoest geneest. Al deze die Siroop Depratere genomen hebben, zijn eens om te verklaren dat haar gelijke niet bestaat en zeggen aan al wie het hooren wilt Dat is de ware goede remedie. Te verkrijgen bij al de goede Apothekers, Valkeneer en Callebaut, te Aelst. EENIG. =55 De ganscho week woedden te Aalst, in do Dondervallei, gansch 't land door en in 't builenland lievige onweders. To Aalst is de bliksem op verscheidene plaatsen geval len en heeft er schrikkelijke schade aange richt. Ongelukken van personen kwamen ons niet ter oor. De derde onweersdag was vooral nood lottig voor do streek rond Oudenaerde. Te Nederzwalm is eene schrikkelijke water hoos neergestort en overdekte den grond met 20 cms. water. Te Avelghem, Melden, enz is alles door den hagel verwoest. De spoorwegdienst werd tusschenBrussel en Oudenaerde onderbroken; daar do lyn op 50 meters lengte totaal is afgezakt. Een zestal jaren geleden, verliet Emiel Van Loo, van Ertvolde, deze gemeente om aan eene veroordceling te ontsnappen welke hy opgeloopen had voor mossteken, toegebracht te hebben aan Louis Rogiest. Van Loo had te Kluizen betrekkingen onderhouden met Louise Buysse, herber giersdochter in de Kasteelstraat. Onlangs kwam dat meisje in kennis mot Ködel, van Ertvelde-Ter-Venen ZÜ zijn in het huwelijk getreden in Maart, en den 25 Maart zyn zij vertrokken naar Amerika, om aldaar de fortuin te be proeven. Emiel Van Loo had door briefwisselingen verzonden door familieleden uit Vlaanderen het huwelijk zyner gewezen beminde ver nomen, alsook het inzicht, dat de jonggo- huwden hadden om zich in zijne streek in Amerika te komen vestigen. Eenige dagen voor haar vertrek, kreeg Louisa Buysse eenon brief van Emiel Van Loo, waarin hij haar met den dood be dreigde, indien zij met haren man naar Amerika dierf overkomen. Men liet zich daar niet aangelegen, niet temin heeft Redol den brief medegenomen naar Amerika, om in geval van nood, de policie met de inzichten van Van Loo be kend te maken. Nu 14 dagen geleden, is Van Loo in het huis gedrongen van Rcdol tij dens dezes afwezigheid, en heeft 4 schoten gelost op Louise Buysse. De ongelukkige viel badend in haar bloed ten gronde. Daarna keerde de moordenaar het wapen tegen zich zelf. loste een schot in zijnen mond en viel dood ten gronde. Dinsdag morgend is de tijding van dat drama te Ertvelde toegekomen. Volgens de berichten in dat schrijven vermeld, is de toestand van het slachtoffer zeer bedenke lijk. Van Loo is den 29 April begraven. volkomene genezing in 3 uren van den Afloop of 'tSchijt der kalvers en veulens door het AmerikaanschePoeder Depratere nu Constipogene genoemd. Eene enkele doos is voldoende, om verscheidene dieren te redden en het kost maar een frank: Te bekomen in alle apotheken, namenlijk te Aelst, bij De Valkeneer en Callebaut. Van 'smiddags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 14 Mei 1911. M. Megancic, Leopoldstraat BURGERLIJKE STAND DER*" STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 8 Vrouwelijk 5 Huwelijken. J. Spitaels, drukker, met J. De Clippele, bez. P. Heyvaert, werkm. met M. Pyck tw. J. Vinck, lacetbew. met M. Boeck- man, br. E. De Cock, magaz. met P. De Neef, lacetbew. I. Van der Biest, tw. met L. Sohellinck, tw. A. Boel, metser, met M. Van Geert, zb. O verlij dens. M. Ledegen, vr. Temmerman, zb. 51 j. Binnenstr. L. Van Goethem, fabriekw. 18 j. St. Camielstr. C. De Backer, vr. Wauters, zb. 32 jNazarethstraat. M. Muylaert, wc Van Nuffel, zb. 79 j. Moor- selb. F. De Wuffel, wr VVasteels, zb. 65 j. Leopoldstraat. P. Van de Perre, schol. 12 j. Moorsclb. A. Van Rossem, fabriekw. 17 j. Terlindenstr. B. Pae- linck, man Höhn, fabriekw. 54 j. Gulden- boompl. 5 kindaren onder de 7 jaar. Marktprijzen. Zaterdag 29 April 1911. Aardappelen de 100 kil. 13,00 k 00,00 Boter per 3 kil. 8,92 k 9,82 Roomboter 90 kil.; per kil. 3,30 k 0,00 EierB de 25 2,00 k 2,16 Ajuin de 100 kil. 00,00 k 00,00 Viggenen, per koppel 85,10 k 95,00 BOTERMARKT. Heden Zaterdag werden 276 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 2200 kilogr. HOPMARKT. AALST,10 Mei. Markt kalm. Men kwoteert Aalst (Stadsmerk), beschikbare waar, 65 tot 67 fr.; voor nieuwe groeite, op levering October-November, 78 tot 80 frank. LONDEN, 8 Mei. Markt standhou dend vaste pryzen. Weinig verhandelin gen brouwers koopen slechts naar mate hun behoefte het vereischt. BRUSSEL, 10 Mei. Markt kalm voor beschikbare waar Poperinghe (Stadslood) 69-70 fr. Aalst (Stadsmerk), 66-68 fr. Voor nieuwe groeite (1911) wat meer be weging Aalst, noteert 78-79 fr.Pope ringhe, 79-80 fr. NEURENBERG (Beieren), 10 Mei. Sedert het begin der week is do handel zeer rustig, met de pryzen zwenken niet. Zeer weinig balen worden aangevoerd. Do laatste noteering der markt is als volgt in fr. Soorten Prima-Waar Middelb. Geringe Markthop 156-162 143-150 118-125 Berghop 162-169 Spalterhop 162-169 150-156 Ilallertau 169-175 150-162 125-137 Elza8serhop 162-169 143-150

De Denderbode | 1911 | | pagina 2