Wat zij durven!?. EEN EX ANDER. Rechterlijk Kronijk, Allerhande nieuws. Holland. Frankrijk. Een priester burgerlijk begraven Den 14 December 1905 overleed de E. H. Courson, priester, in den ouderdom van 81 jaar te Noyers, kanton Lorris (Loire). Zijn neef, een logebroeder, deed hem burgerlijk begraven in liet kerkhof van Noyers. Op het graf deed hij een monument plaatsen met het borstbeeld van den overledene in priesterkleeding met daaronder het volgende opschrift gebijteld. Hier rust citoyen Eugène Courson pastoor to Noyers, overleden den 17 December 1905 in den ouderdom van b 81 jaar. Hij had aan zijne neef bevolen burgerlijk begraven to worden, niet willende, dat zijne Collega's zijn over- blijfsels overladen met hunne gewone muiltrekkerijen. Priester Courson had zijnen godsdiens!, dien hij lief bad, beoefend tot op bét laatste oogenblik, en was godvruchtig gestorven. Zijne twee broeders daagden den neef (vrijdenker van d'ergste soort) voor de Rechtbank. Deze laatste komt den vrijdenker te veroordeelen, tot het wegnemen van het monument van het grof van den pries ter, en tot eone schadevergoeding van 1500 franken aan de vragers. Ziedaar boe schandig die logessoort zich durft vermeten Ziedaar welke wraakroepende lykschenderij zij dur ven uitdenkenen plegen om de geloovi- gen te misleiden en den godsdienst uit hunne ziel te rukken. Ziedaar wat lage middelen die geuzen overal (zoowel in het verlichte(!?)Frank- rijk als hier in ons katholieko Dender stad) zouden durven gebruiken om hun nen godsdiensthatenden politieleen win kel te doen draaien. 't Is deftig, niet waar, lezers en leze ressen. Clairon. De gestalte der vrouwen. Een zeker ernstig geleerde van Parijs heeft bevonden, vastgesteld, dat de ge stalle der vrouwen vermeerdert en dat deze der mannen verkleint. In den loop van eenige jaren zegt bij, is de middelmatige gestalte der Engel- sche vrouwen van 1,56 tot 1,60 en deze der Fransche vrouwen van 1,54 tot 1,57. In beide landen is de gestalte der mannen verminderd; de geleerde schrijft dat toe aau fabriek- en bureelleven. Als 't zoo voortgaat, dan zullen do vrouwen weldra de mannen in lengte overtreffen, en do kwestie van de ont voogding der vrouwen zal dan van zelfs opgelost zijn. Als de vrouwen eens grooter zijn dan de mannen dan zullen zij meer dan ooit de broek dragon het zij mode of niet Het Catholicism in de Veree- nigde Staten. Er zijn nu 15 millioen katholieken in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika. Als men er deze bijrekent van de bezittingen der Veree nigde Staten en doFilippijosche eilanden Porto-Rico on Ilawaï, dan zijn er 23 millioen. Het getal katholieken groeide in bet jaar 1910 met 271,734 aan in de Staten zelve. Er zijn 1700 Katholieke Priesters, waarvan een vierde kloosterlingen zijn zij bedienen 9000 kerken. In bet jaar 1910 zijn er niet minder dan 237 nieuwe kerken gebouwd. Dat beteekent, volgens de liberale ga zetten dat de Katholieke Kerk in Ame rika dood gaat Revolutie -De grrroote Paul Janson beeft te Luik gesproken tegen de Schoolwet. Volgens do bladen zou hy er gezegd hebben We zeggen tot het Gouvernement Ofwel ge zult eerlijk wijken, ofwel ge zult dooi' geweld geklopt worden. De liberale Eloile, die voor behoudsge zind wil doorgaan is zoo wat beschaamd over zulke taal en zegt: Zoo sprekende haalde de beer Janson enkel de woorden aan die de beer Frèro-Orban in 1857 uit gesproken had. Zoo zoo De heer Frére-Orban sprak zoo in 1857, dus over meer dan eene halve eeuw. Een teelten dat de liberalen altijd allo middelen goed achten om liet bewind te veroveren, wettelijk of niet. Een schoon certifikaat ***0 zeer schoone schoonheid van al de schoonheden, o moeder Gods, het opper ste versiersel van al wat schoon is. -*** 20 millioen aan de Kloosters.— De liberalen en roode socialisten blijven maar altijd voort beweren dat de nieuwe Schoolwet ten minste 20 millioen frank winst aan de reeds rijke kloosters zou bezorgen. Ondanks de ontcgensprckelijksto be wijzen dat het eene onwaarheid is, blij ven de geuscbe schrijvelaars in hunne volksbed riegerij vol herd en Dijnsdag der verleden week daagde Le XXe Siècle bet joden blad La Dcrnière Ilcure uit op eene wedding waarvan dit laatste blad don inzet mocht bepalen Wij wedden, schreef Le XXe Siècle 1° dat het wetsontwerp aan 't vrije onderwijs met 20 millioen maar ten hoogste 6 millioen toekent2° dat van die 6 millioen de kloosterscholen bylènge 't grootste gedeelte niet zullen hebbon, verre van daar. En La Dernièrc Heure o het joden'J blad, gebaart dat het doof is. HOF VAN BEROEP GENT. Vrijgesproken. HenriGlaessens, van Nieuwerkerken-by A eist, was verwezen geworden te Dondermondc tot 4 maanden omJ.-B. Pcidaencns cenen slag op den arm te hebben toegebracht, waardoor dat lidmaat gebroken werd. Toen Bernard Bavay, die thans bij bet 4e lansiers is ingelijfd, de veroordeeling vernam, schreef hij eenen brief aan den heer prokureur des Konings, waarin hij beken de Perdaenens den slag te hebben toege bracht en niet Claessens. Hij wilde niet, zegde hij, dat oen onplichtigo in zijne plaats verwezen werd. Hij voegde erbij dat hij geslagen had omdat Perdaenens op hem eene wandaad wilde plegen. Een nieuw onderzoek werd ingcstold en Bavay werd op zijne beurt verwezen tot 2 maanden en 50 fr. boet of 15 dagen voor waardelijk. ITct openbaar ministerie, alsook de be tichten hadden beroep ingeslagen. Het Hof heeft, aangezien do feiten ten laste van Claessens valsöh zijn en ingezien Bavay zich in staat van wettige verdediging be vond, beiden vrijgesproken. Slagen. Henri Claessens voor noemd en Jozef Van Ilaverbeke, beiden aangehouden, van Nienwerkorken, die met hunne schoonbroeder Leon De Schutter in onmin leven voor familieaangelegenheden, hadden hem op eenen avond toen hij uit eene herberg kwam eens goed afgetroefeld zoodanig dat zijne bovenlip gekloven was. Leon De Schutter deed eene klacht en beschuldigde ook zijne schoonbroeder hem tijdens liet gevecht eene som van 30 fr. te bobben ontstolen. De twee betichten werden door de Rechtbank van Dendermonde verwezen uit hoofd van diefte en slagen met werkonbe kwaamheid tot 1 jaar gevang en onmid- delijke aanhouding. Beiden hadden beroep ingeslagen Het Hof verwijst de betichten enkel voor sla gen, Glaessens tot 5 maanden eii 100 frank of 1 maand en Van Ilaverbeke tot 4 maan den en 50 fr. of 15 dagen. Beiden wrordon onmiddelijk in vrijheid gesteld. Messengevecht tc<OordcgemTijd e n s do loting van 4 Februari 1908 had er aan het gemeentehuis van Oordegem een bloe dig gevecht plaats tussoben verscheidene jongelingen Karei Uyttendaelc en Remi Bauwcns, van Ylierzele, bekwamen ver- schilligo messteken de andere jongelingen kregen erge slagen. Viktor Van Impe cn de gebroeders Jozef en Serafien Ruysschinek werden als dq voornaamste daders aanzien en door de Rechtbank van Dendennonde verwezen Van Impe voor slagen tot 15 dagen Jozef Ruysschinek voor messteken tot 4 maan den Serafien werd vrijgesproken. De betichten hadden beroep ingeslagen evenals hot openbaar ministerie een nieuw onderzoek werd ingesteld omdat verschei dene personen op de Rechtbank verklaard hadden dat niet Jozef Ruysschinek, maar wel. Gustaaf Elaut de dader was. Hot Ilof heeft aangezien de feiten ter laste van Jozef Ruysschinek en Elaut niet bewezen zijn beiden vrijpesproken cn het vonnis van Van Impe en Serafien be krachtigd. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spicgelfabriek Meyvaert, Werf, 3, AALST. Twee wielrijders, de genaamden Tem mermans en Rafaël D'Hollander, zijn Zon dag avond tc Lokeren, op do wijk Heyende op elkaar gereden. Do 20 jarige D'Hollan der, werd met geweld van zijn rijwiel ten gronde gesmeten en bewusteloos opgeno men. De in allerijl ontboden doktoer Lerno, dio hem de corsto zorgen toediende, stolde vast dat do schedel ingedrukt was. De toe stand van den armen jongen man is hope loos. Een andere wielrijder van Lokeren, do genaamde Arthur Claes, die deel nam aan den koers Temseho-St-Nicolaas, is van zijn rijwiel gevallen en verkeert dientenge volge in bedcnkclijlcen toestand. Sedert cenige dagen werkt men te St- Nikolaas met veel werkvolk aan do ondcr- aardsche legging der kabels van de elek trische geleiding. In de binnenstraten der stad worden langs twee kanten kabels gelegd een voor de verlichting cn de andere, a-aar er twee nevens elkander liggen, voor de telefonische gemeenschep, om in do kabienen, die er geplaatst zijn, met elkear to spreken. In de buitenstraten worden de kabels in de hoogte gelogd. Volgens men zegt zal het niet lang aanloopen of deze stad zal elektrisch ver licht zijn. Het huis C. Praet-De Witte is langs de overzijde der Lange Zoutstraat, dichter bij de Groote Markt in n° O. Wonderlijke genezing-te Knes- ilare.— Men schrijft ons uit Kncsselare: Gansoho de gemeente is in ontroering tengevolge van eene wonderbare genezing/ welke Zaterdag plaats had. In het klooster der Zusters Franciska- nersen alhier, in de afdceling der oude vrouwenter verpleging opgenomen, is Julic Do Vogelaere, oud omtrent 63 jaar, onge huwd. Sedert 4 jaar was deze persoon, ten gevolge e?ner beroerte, volkomen 'lam langs de rechter zijde. Rechter arm, hand, been en voet weiger den volstrekt allen dienst. De zieke kon zich niet behelpen en had gedurig do zor gen van anderen noodig om zich te ver plaatsen, to spijzen, te klecden enz. Zij maakte dikwijls verdriet alzoo anderen tot last te moeten dienenen sedert lang bad zij veel ten einde toch genoegzame verbe tering te bekomen om zich zelve to kunnen behelpcD. Over eenige dagen had zij met dit inzicht nogmaals eene negendaagsehe oefening be gonnen, ter eore van O. L. V. Vol betrou wen en nederig zegde zij tot de H. Maagd O machtige Moeder, Gij geneest er zoo- velen te Lourdes maar Gij weet ik ben niet in staat zoover te gaan om U er mijne genezing af te smeeken doch, Gij kunt mij ook heipon, hier in het kapelleken van het klooster, waar Gij ook zoo vurig vor- eerd wordt. Zaterdag avond, 11. rond 6 ure, smeekte Julie eene barer gezellinnen haar naar de kapel to willen vervoeren ik wil er bid den, zegde zij, ik kan toch anders niet ver richten. Men voldeed aan hare verlangen. En nogmaals smeekte de zieke voor liet beeld der II. Maagd, met vurigheid en be trouwen om verbetering in hare ongeluk - kigon toestand. Om 61/2 ure begon het lof. Nauwelijks was het H. Sakrement tor aanbidding uitgesteld, of de lamme voelt eensklaps eene buitengewone beroering in gansch haar lichaam, alsof een nieuw leven er in stroomde. Zij heft den rechter arm op, sedert 4 jaar Jam, maakte het kruisteeken, staat recht en roept Ik ben genezen Laat mij O.-L. Vrouw gaan bedanken. De omstanders zijn ontroerd, men meent dat zij een zenuwaanval krijgt, men leidt haar buiten doch zij roept Laat mij, ik kan alleen gaan, ik ben genezen door O.-L. Vrouw, laat mij haar gaan bedanken. Intusschen was het lof geëindigd en men liet de zieke gaan. Gansch alleen, zonder hulp, ging zij tot hij het beeld der H. Maagd, viel op hare knieën cn luide en in hartroerende woorden bedankt Julio Onze Lieve Vrouw, om hare genezing. Men oordeele over de ontroering van al do ooggetuigen. Een dankgebed werd gelezen ter eere van Maria. Teruggekeerd gansch alleen, zonder hulp, in de huiskamer, bleef do genczene voortdurende goed zij kon zich nu zelf ontkleeden, te bed leggen, op de rechter zijde slapen ('sedert 4 jaar gansch onmoge lijk), zij bracht een genisten nacht door, stond Zondag morgend alleen op,, kleedde zich aan, ging naar de kapel, naderde ter II. Tafel, dit allen zonder hulp van iemand. Nu Maandag voormiddag, zijn wij van het gebeurde onderricht, zolvo naar hot klooster gegaan, om ons te overtuigen van de echtheid dezer feiten. De eerwaarde overste ontviDg ons met hare gekende guldhartigheid, verhaalde gansch do ge beurtenis, tot in de minste bijzonderheden, zooals hierboven beschreven. Zij bracht ons by de genezene. Deze zat welgemoed en een blijde glim lach op do lippen in haar zetel. Zij verhaalde mij zelve in eenvoudige en gemoedelijke taal, hoe zij genezen werd door dio goede O.-L.Vrouw en hoe ellendig vroeger haar toestand was. Zij stond alleen op, bewoog rechter arm en been, ging gansch alleen langs de vloer cn zelf nam zij het speldeworkkussen en sloeg eenige vlechten om te bewijzen hoe schoon zij genezen was. Tijdens mijn bezoek kwam hare broeder en schoonbroeder haar geluk wenscher.. Hevig was de ontroering dier bravo lieden, toen zij hunne zuster, welke zij nog onlangs en sedert 4 jaar standvastig in zulken droo- vigen toestand gezien hadden, nu zoo op- ruimd en zoo wol gesteld terug zagen. Ook de andere familieleden zijn bij het verne men van het blijde nieuws, hunne bloed verwanten komen bezoeken. Bovenstaande verhaal is gansch echt en kan door eon overgroot getal personen die ooggetuigen waren van het wonder, beve stigd worden. Het past ons niet zulks een mirakel te noemen. Doch iedereen is met de gelukki ge genezene overtuigd dat de II. Moeder Gods voor deze brave dochter een waar kind van Maria, eene gunst hekomen heeft welke zij onmogelijk door menschel ij ko hulp kon verkrijgen. Heil, dank en lof aan deze machtige voorspreekster. Deze merkwaardige ge beurtenis zal de godsvrucht cn het vertrou wen der bevolking in deze goedo Moeder nog grootelijks versterken cn doen aan groeien cn het getal barer vereerders steeds in getal doen toenemen. Leve de machtige maagd Maria De schoonste keus vanMouseline voor Blousen enz., bij VAN DEN BERGH-JOURET, Aalst. Men meldt uit Brussel dat een bo- diende ten nadeele van eenen wissclagent, oeno som van 70.000 fr. ontvreemd had. De bediende dio gevlucht is, was kassicr- rekenplichtigo, in het Comploir do 1'Autorité Financièro waarvan de bureo- len gevestigd zijn Hencgouwlaai/ 15, te Brussel. De bestuurder verwonderd den kassier, Gaston Denies, gehuwd en vader van een kind, wonende te Sint Gilles niet te zien, zond een andere bediende naar zijne wo ning, maar daar was niemand thuis. De bestuurder wantrouwig onderzocht do hoeken en stelde onregelmatigheden vast. Oogenblikkelijk verwittigde hij de policio in wiens bijwezen de geldkoffer geopend werd en men stolde vast dat eene som van meer dan vijftig duizend franken dio zicli daar moest bevinden verdwenen was, die hij nochtans in hij wezen van drie andere bedienden in den geldkpffer had gesloten, doch Denies heeft liet geld er weder uitge nomen toen zij vertrokken waren. Alvorens Vrijdag morgend do vlucht te nemen had hij aan zijne moeder ccno som van 1750 fr. gegeven, dio de vrouw toen zij vernam waarvan de zoon zich plichtig had gemaakt, terug heeft gegeven. Vrijdag avond kwam do echtgenooto Denies met haar 6 jarig kind te huis en werd door den onderzoeksrechter naar het gerechtshof ontboden, waar zy verklaarde dat zij 's morgends met haren echtgenoot naar Parijs vertrokken was en deze haar had teruggestuurd. Eene som van 900 fr., welke zij in haar keurslijf verborgen had, werd aangeslagen. Vrouw Denies heeft geweigerd te zoggen waar haar man zich schuil hield. Paardenmarkt te Brussel. De vierde paardenmarkt, begunstigd door een overheerlijk weder, heeft te Brussel plaats gehad het was zelfs een van de belang rijkste die wij in jaren gehad hebben. Meer dan duizend paarden, allen van waarde, werden tentoongesteldvele veulens van twee jaar, eenige hengsten en een groot getal Ardeensche paarden, wer den zeer gezocht. Do Duitscho koopmans hadden reeds daags te voren hunneaankoopen gedaan. De prijzen werden gedurig verhoogd de goede Brabantschc paarden werden ge makkelijk verkocht aan 2000 en 2400 fr. de lichte trekpaarden vonden koopers aan 1800 en 2000 fr. wat de veulens betreft deze bereikten de prijzen van 1200 tot 1-100 fr. De verhandelingen waren zeer talrijk. De algemeene indruk van deze belang rijke paardenmarkt is dat de nationale veefokkerij in ons land grooten vooruit gang heeft gedaan. Een wensch door alle kooplieden geuit en door de veeartsen-experten ondersteund is dat men zich zonder uitstel zou moeten bezig houden met de nieuwe voortbrenging van het Ardeensch ras dat zoo zeer op het huidig oogenblik gezocht wordt voor dén uitvoer naar Zuid-Amerika. In de kategorie van de zware trekpaar den werd de 1® prijs verleend aan Mijnheer Gustaaf Marx, voor zijn lot van 14 paarden M. Prosper Mathieu heeft de 2® prijs be komen met een lot van 10 paarden. Voor de lichte trokpaarden heeft M. Prosper Mathieu de eerste prijs bekomen met zijn lot van 9 paarden en M. Gustaaf Marx do tweede prijs mot een lot van 8 paarden. Het komiteit heeft 86 promiën verleend van verstkomende. De aanstaande paardenmarkt is vastge steld op 13 Juni. Bandietenstreeli in het Zoniënbosch te Brussel. Zondag namiddag keerde M. De Wael, 74 jaar, landbouwer, Over- jjsschc, van de stad,, waar hij zijn paard verkocht had, huiswaarts. Gekomen op het grondgebied van Audergem, werd hij door drie kerels aangesproken die hem ten gronde wierpen en eene som van 150 fr. hem ontnamen. Een uur later werden twee Damen op eenige honderde meters van do vijvers aangevallen. Een dezer damen D.., wonen de Philomenastraat, te Schaarbeek, die in gezelschap van hare zuster haren man, dio bezig was mot visschen vervoegde, werd hare handtasch inhoudende 200 fr. ontrukt. Op hare hulpkreten kwamen wandelaars toegesneld, doch de bandieten namen de vlucht. De misdaad van Dampremy. De vier aangehoudenen, beticht deelgenomen te hebben aan de afschuwelij ko moord van don cerw. lieer pastoor van Damparemy on zijne dienstmeid en die sedert twee maanden opgesloten zijn, zijn opnieuw voor do raads kamer verschenen, die hunne invryheids- stelling bevolen heeft. De prokureur des konings van Charleroi heeft acht-on-veertig uren tijd .om tegen deze beslissing in beroep te gaan, doch hét is weinig aanneembaar dat hij zulks zou doen, daar de prokureur-generaal reeds gevraagd heeft of het nog noodig was de betichten op te sluiten. Een der betiehen, Murey, dio verwezen werd tot vier maanden vcor banbreuk moet zijne straf uitdoen. Een andere, Antoino Verbrugghcn, dio deserteur is, zal tér beschikking gesteld worden der militaire overheid. De twee anderen zullen waarschijnlijk heden in vrijheid gesteld worden. Men vreest dat de laffe moordenaars onvindbaar zullen blijven. De kostbare metalen in België. Van 1872 tot 1884 heeft de maatschappij van de Vioille Montagne uit do zilvergrÖe- ven opgehaald, en in de werkhuizen van Moresnet (Belgisch grondgebied) eene onbo- auidende hoeveelheid zilver verwerkt van gemiddeld 60 kilogr. per jaar. De zilvervoortbrongst hoeft opgehouden te bestaan. Drie werkhuizen in de provinciën Luik en Limburg, die van Bleyberg, Sclaigneau Overpclt, verwerken zilverets van vreemde herkomst. De zilvervoortbrongst dezer drie werk huizen bedroeg in 1910, 77,128 kilogr. Daarenboven heeft het werkhuis van Over- pelt, 58,860 kilogr. goud gehaald uit goudhoudend zilver. Gedurende 45 jaar, van 1866-1910, be draagt de voortbrongst 1,168,682 kilogr. fijn zilver. Eone 4'-' fabriek, te Hoboken opgericht, werkt loodstaven meestal uit Spanje, inge voerd. In 1910 bracht zy 185,962 kologr. zil ver en 1162 kilogr. goud voort. Vreeselijk ongeluk in een kool mijn te Ghlin. Zaterdag avond, to 7 ure, is oen vreeselijk ongeluk voorgeval len in de kolenmijn du Nord du Flénu, to Ghlin. Bij het ophijschen van eenen ophaalbak, met 12 mijnwerkers, is deze, evenals te Wasmes veertien dagen geleden plaats had, te hoog opgehaald en met een ontzettenden schok boven den put blijven hangen. De twaalf mijnwerkers werden allen meer of minder ernstig gekwetst. De meeste slachtoffers wonen te Ghlin. Een der gewonden, Albert Dendal, schijnt in doodsgevaar te verkeeren. Het parket is onverwijld met deze ramp in kennis gesteld. Bedrog in den paardenhandel, In een kosthuis te Utrecht werd ovet den koop van een paard onderhandeld, Kooper en verkooper werden het eens. over den prijs, die er voor betaald moes! worden 160 gulden. Maar het paard hoo rende hoesten, vroeg do kooper, wat dal was en of dat geen kwaad kon. Neen antwoordde de verkooper het paard is alleen maar verkoud Op aanraden van één der personen, bij d onderhandelingen aanwezig, vroeg de koo per van den verkooper een bewijs, dat he paard mak, eerlijk en niet dempig was Dat bewijs werd verstrekt, waarop d koopsom aan den verkooper overhandig werd. Eenigen tijd later stierf het paard en deskundigen stelde vast dat het dier gezwel had in de longen en klieren en <L de staart opgezet was. Tevens bestatigd hijdat het paard dempig moest zijn ge weest en dientengevolge moest hebbe gehoest en dat de ziekte 2 of 3 jaren ko hebben bestaan. Do kooper vroeg daarop van den verken per schadevergoeding, wat de vorkoom weigerde. De kooper ging daarop met den verkoc per procedeeren, een proces dat nog i is afgeloopen. In dat proces ontkende verkooper do verklaring te hebben al geven. Wegens hot opzettelijk gebruik make van een valsch schrift als waro het echte onvervalscht, terwijl uit dit gebruik nads kon ontstaan, had de verkooper to veranl woorden. De Utreehtsche rechtbank legde hem 15 Januari 1 maand gevangenisstraf op. Van dat vonni3 kwam beklaagde hij Gerechtshof to Amsterdam van hoogi benoep. Het Hof vernietigde hot vonnis enveroo: deelde beklaagde, opnieuw rechtdoende t< 3 maanden gevangenisstraf. Het gouvernement heeft bij de Kami een wetsontwerp neergelegd, inrichtend i verzekering tegen den ouderdom en inval diteit. Het ontwerp is toepasselijk op al loontrekkenden, die minder dan 1200 gal den verdienen. De verzekerde en do patroo zullen elk de helft van de verplichtend taks betalen, namelijk voor lien die mindi dan 240 gulden verdienen, 20 cents hen die minder dan 400 gulden verdienen 24 cents; voor hen die myidor dan 900 ge! den verdienen, 40 cents voor hen di minder dan 1200 gulden verdien3n,48cenl! Do deelneming van den Staat zal rende 75 jaar 8,500,000 gulden bedragen Deze som moet geleverd worden door hervorming van het douanetarief. De kinderen der verzekerden zullen, den dood der ouders, eene rente ontvange tot- hun dertiende jaar. Het ontwerp voorziet ook vrijwillig verzekeringen voor hen dio verlangen zie! eone rente te verschaffen, hooger dan hn verplichte minimum. M. Emicl Oaretto en zijn vijftienjari gen zoon Désiré, geboren to Marke,(België) schaliedekkers, wonende te Hem, ware voor rekening van M. E. Lefcbre, onder nemer, rue de Lillc, 154, tc Roubaii werkzaam aan het dak van een huis de ruo St.-Louis, welke tien meters hoog if De vader, die voor den oogenblik hulp van zijnen zoon, niet meer noodig h bovool dezen naar beneden te komen. Eensklaps hoorde hij hulpkreten slaka en zag zijn kind op de straatsteenen liggen de ongelukkige was door eon misstap vai liet dak gevallen. Voorbijgangers snelds too en brachten hot slachtoffer, welk rechterbil gebroken was en talrijke wonde over gansch hot lichaam bekomen hal, naar het gasthuis. Zondag avond, rond 5 ure, bevondei zich eenige verbruikers in de herberg vai M. Emiel Van der Gruyssen, Mcenenstraai, 35, op den hock der Darbotstraat, to Ron- baix. Twee aardewerkers dio daar toevallig binnenkwamen, en roeds in eene anderi herberg hadden getwist, zochten opnieuv twist tegen M. Blondel, bediendo, die daar rustig gezeten was deze gaf geen ant woord op do beleedigingen die de twee kerels hem toebrachten. Dotwee aardewerkers, echte apachen, sprongen eensklaps naar M. Blondel toe cn een der kerels gaf hem eenen hoofdstool, de herbergierster dio tusschenkwam werd tegen haren toog geworpen. De anders kerel nam ene tafel en sloeg cr alles vat zich in de herborg bevond aan stukken. Do herbergierster, Mad. Van der Cruys- sen, nam eenen revolver cn loste con schot, waardoor eon der woeste kerels in hoi rechter schouderblad getroffén werd beide schurken namen do vlucht. De gekwetste begaf zich bij den genees heer Carette, Tourcoingstraat, waar hij zich liet verzorgen. Do policie verwittigd ging op zoek on ontmoette den gekwetste die het hazenpad koos doch in zijn kosthuis Rollenstraat, kon aangehouden worden. Het is zekere Jan-Baptist Teugels, 20 jaar, afkomstig van Londerzeele, (België). Teugels werd ook in het bezit gevonden van een boksijzer. René Eyben, con belg van oorsprong, wordt door liet Fransch gerecht te Parijs beschuldigd van vrijwillige moord, welke 2 jaar geleden zou gepleegd geworden zijn, Eylen, dio in voorloopige vrijheid is ge laten, deed een paar jaar geleden zyne stu diën te Augsburg in Duilschland hij legdo zich toe op den handel en maakte kennis

De Denderbode | 1911 | | pagina 2