umm CEREBÖS ZOUT, ZWITSERSCHECHOCOLADE PRACHTIGE GEZICHIENaan van ZWITSERLAND i-A v v Nationaal Congres voor het vrij Onderwijs. Priesterlijke benoeming. Hoe den H. Vader den dagdoorbrengt Burgerwacht van AELBT. Stad Aelst. .-)(»)(- Tentoonstelling. Stad Aalst. Allerhande nieuws. bieden kosteloos hunnen verbruikers Borstsiroop Depratere Zwitserland Amerika. Wij Verzekeren Duitschland. 0W Zondagrust. Samengestelde tinctuur Gentiane 30 gr. Rhybarbersiroop 30 Samengestelde likeur Barkola 30» Gembersiroop 160 Een theelepel na ieder eetmaal en een alvorens slapen te gaan, voor volwasse nen een halve theelepel na ieder eet maal, voor kinderen. Is men van de pijn af, dan voorts het voorgeschreven regiem onderhouden en de medecijn laten. 4*4 Het Zondagverlof in het leger.Zooals wij reeds gemeld hebben, heeft de minister van oorlog aan de commandanten van de kompanies, schadrons of batterijen toegelaten, op verzoek der ouders, aan de soldaten, die zich door hun goed gedrag onderschei den, verlof te verleenen voor den zondag. Op uitdrukkelijke verlangen van de ouders of voogden zullen de soldaten, die deze toelating genieten, het garnizoen den zaterdag na het eindi gen van hunnen dienst, mogen verlaten. Nochtans, telkens dat de omstandighe den het zouden vereischen, mag het verleenen der gunst opgeschorst wor den. De soldaten, in zondagverlof, die in tenue per spoorweg reizen, ge nieten een afslag van 50 tea honderd. - Gift van Carnegie aan België- De Amerikaansche milliardair Carne gie heeft aan België eeno som geschon ken van 1.200.000 fr. waarvan de in komsten elk jaar zullen dienen tot be looning van den burgermoed der Belgi sche burgers, Oude geschiedenis. Meert 1784.— Den 17deser is er tot Engien snags brand ontstaen in doposte- rije waerdoor de zelve gansch is afge brand met nog 8 huysen en hoven 3 groote sehueren waervan een thiende schuere en alles in verbrand ook 21 goede peerden 4 coyen men zegt dat er zoude ingestoken zyn aengesien dat er wat tyds te voren zouden brieven van drygementen gelegd zyn geweest. Mei 1784. In dese maend synder wederom veel cloosters afgeschaft in Gent 5 vrouwen cloosters en in andere steden nae Advt, ook de canonieken reguliere waeronder die van Melle ook alle de guilliemieten waeronder die van Aelsten Beveren. July 1784. Den 18 deseris er een placaert gepubliceert van wegens onsen Keyser van nieuwe kerkhoven te maekeu en opd'oude kerkhoven en in de kerken niet meer te begraeven naar alderh eerst eomende den 26 Sept. is dat van Aelst begonst te weten de fonda- menteu en in den aenstaenden Maert te voltrekken, do parochiën hebben hunne kerkhoven behouden en mogen daer op hunne dooden begraeven. 4*4. Verkeerd uitwerksel. Sedert lang trachten de - Hollandsche socialisten binnen tc dringen in Maastricht, Hollandsch Limburg. Dat ging moeilijk. Zy deden dan cenen afgevallen kapucijn naar Maastricht komen die in redevoeringen en schriften de Katholieke Kerk aanviel. Dat verontwaardigde de bevolking zoo danig dat do katholieken van Maastricht wakker schoten en zich inrichten. Het gevolg was dat de apostaat weldra de stad moest ontvluchten. Te Sittard, cene andere gemeente van Hollandsch Limburg, ook in België gekend als eene veelbezochte bedevaartplaats, kon den de katholieken er niet in gelukken, inrichtingen tot stand te brengen. De socialisten zouden er eenen propagandist naartoe die zich als godloochenaar en repu blikein aanstelde. Het gevolg was dat de katholieke bevol king de oogen opende en eene inrichting tot stand bracht tor verdediging van Gods dienst en Koninkdom. Op zulke uitslagen hadden de socialisten niet gerekend. .Toch is het voorzeker veel beter als de katholieken niet door de socios moeten wakker geschud worden, en werken in richten, die gereed zyn de vijand, als hij komt, het hoofd te kunnon bieden. 4*4 Hunne Helden. We hebben to vergeefs in Flandre libérale en P o u p 1 e gezocht naar het volge nieuwsjc, dat wij uit een ander Fransch blad vertalen De apostaat (afgevallen priester) Char- .bonnel, die met den steun van Fransche n en Belgische pavenvreters (roode en blau- we) een eerloozen lasterstrijd tegen de Katholieken voerde is Woensdag voor b de 9° correctioneclo Kamer te Parijs moeten verschijnen. Hij is betrokken eene zaak van overspel, waarvoor ook de vrouw vaneen beeldhouwergedaagdis. De debatten, waarvoor reeds tweemaal n uitstel verkregen werd, zijn wederom uit- gesteld tot 29 Mei. Pcuplo en Flandre smaakten destijds met welgevallen de vuile koppy van dat heerschap Charbonnel, die door onze papenvreters werd rondgeleid om in vetbetaaide voordrachten de verhevenheid de wereldsche boven de kristone zedenleer te verkondigen. Allo, rood-blauwe konfraters, mogen uwe lezers het wedervaren van uwen held niet kennen Fluiten maar Socialist en liberaal Maken heden weer kabaal In de Kamers en besluiten Dat hun b este argument Thans bestaat in 't groot talent Van ministers uit te fluiten! Maar 't volk met nog gezonden kop, Lacht en trekt de schouders op, Voor de woelige schavuiten. Recht en vrijheid blijft zijn leus En 't laat socialist en geus 'Ji Plezier van uit te fluiten. Met ijver worden de voorbereidende werken voor het Nationaal Congres, op 11, 12, en 13 September, in liet Klein Seminarie van Bonne-Espérance te houden, voortgezet en allengskens tot een goed einde gebracht. De lijst dei- verslagen voor de meeste afdeeling is vastgesteld. Ziehier de verslageu, die op de afdeeling voor do Fransche taal zullen worden voorgedragen 1. De Belgische schrijvers in het onderwijs M. De Smet, Mechelen. 2. Lezing en dramatische voor dracht M. Enclin, Bastenaken. 3. Fransche schrij vers in de hoogere klassen uit te leggen M. Dom. de Moreau, Maredsous. 4. De crisis van het Fransch en Middelbaar Onderwijs P. Mativs, S.J. Leuven. 5. Aesthetische uitstapjes en het onderwijs van 't Franschin zonder heid toegepast op Lamartine M. Wat- helet, Saint-Roch. 6. Gegradueerde oefeningen in de voordracht van hoogere klassen Pochet, Bastenaken. 7. Onderwerp voor Fransche opstel len in de humaniora-klassen M. Blan- triau, Ath. 8. Aanmerkingen over de verklarin gen der schryvers in hoogere klassen M. P. Dirks, S.J. Leuven. 9. Een in eere te herstellen oefening de dissertatie P. Lefévre. S.J. Brussel. Deze afdeeling heeft tot voorzitters de HH. Halflants, leeraar aan het Ste-Maria's gesticht, te Schaarbeek- Brussel en Enclinleeraar aan het College van Namen. Al de leeraars van het Vrij Middel baar Onderwijs zullen eerlang de lijst ontvangen der Verslageu op de ver schillende afdeelingen te lezen, met de uitnoodiging om het Congres bij te Zyne Hoogwaardigheid heeft benoemd De E. H. Noterman, onderpastoor op St. Martinus te Aalst, Pastoor to Zutte, De kloostertucht is minder streng en regelmatig dan do regeling van het dag werk door Z. H. den Paus. Ziehier zijne werkzaamheden van alle dagen Pius X staat zomer en winter altijd even vroeg op hij kleedt zich zonder medehulp aan en terwijl anderen nog slapen, gaat hij naar zijne kapel en daar, alleen voor het H. Sakrament geknield op zijnen notelaren bidstoel met rood goed overtrokken, blijft hij een uur mediteeren, daarna bidt hij zijn Officie, Primen en Getijden. Op zynen bidstoel ligt de geliefkoosde brevier van den H. Vador, waarin hij dik. wijls den tekst zijner overwegingen vindt, in de sermoenen van het feest en in de les sen van den dag. Na het Office en de meditatie draagt de Paus de PI. Mis op in zijne bijzondere kapeldan is het gewoonlijk 6 uren. Aan deze plechtigheid nemen dikwijls vreemde lingen deelde Paus deelt met veel genoe gen de H. Communie uit aan de geloovigen die hem om do gunst verzoeken zijne Mis bij te wonen. Na zijne Mis woont Zijne Heiligheid ge knield nog eene tweede Mis bij, upgedra- gen door een zijner kapelanen. Dan begeeft hij zich naar zijne spreekkamer, om dc aan wezige personen te ontvangen. Voor allen zonder uitzondering heeft hij een woord van troost aanmoediging. Het is de Goedo Meester en de a Goede Herder die al zijne schapen kent, en die door al zijne schapen gekend is. Daarna drinkt de Paus een weinig zwarte koffie in zijne kamer, en om 8 uren ont vangt hij zijne bijzondere sekretarissen. Dc geheime kamerheeren komen cm dien tijd zijne orders voor den dag ontvangen. Daar mede is het werk geregeld, en de Paus blijft alleen tot 9 uren. Van 9 1/2 ure tot 's middags ontvangt do PJ. Vader de kardinalen, de ambassadeurs enz. Op bet middaguur zegt de Paus het An gelus op met zijne gewone omgeving, en begeeft zich daarna naar de eetzaal. Het gebruik wil dat de Paus alleen, aan eene kleine tafel, waarboven eecen hemel is gevestigd, het middagmaal nuttigt. PiusX maakt echter van tijd tot tijd inbreuk op die overlevering en noodigt hooge prelaten aan zijne tafel uit. Daze maaltijd is zeer eenvoudig, en zelfs zeer sober, wanneer de Paus alleen is. Na den maaltijd gaat Pius X in zijnen hof wandelen, meestal te voet in gezelsehaD van eenen prelaat. Dan is liet 't beste uur voor verhoor voor de gc-noodigden. Is de Paus alleen dan spreekt hij met dc edel- wachten, die hem vergezellen, of met de hoveniers die aan den arbeid zijn, en spreekt heel vaderlijk met hen. Van 2 tot 5 uren blijft de Paus in zijne appartementen, om te bidden en te over wegen. Z. H. houdt er veel aan het geza menlijk opzeggn van zijnen brevier met de Kapittels en de kloosterlingen der stad, die het in koor zingen voor zonsondergang. Om 5 ure worden de postzendingen aan gebracht. Vervolgens worden evenals des morgends de officiële personen ontvangen. Om 8 ure gebruikt be H. Vader eene lichte collatie, tijdens dewelke een sekretaris eene godvruchtige voorlezing houdt, meest uit het uitverkoren boekje De Navolging van O.-L. Pleer. b Om 9 uren ontvangt hij opnieuw, volgens Romeinsch gebruik, de hoogo of de be vriende personen, met wien hy de aange legenheden, de liefdadige werken en de ontwerpen bespreekt. Het is 11 uren voor hij zich ter rust begeeft, dan wanneer al de bedienden reeds te bed zijn. Om zijnen dienst to vereenvoudigen heeft Pius X zijne slaapkamer boven zijne buree- len doen maken, welke met eenen draaitrap in gemeenschap is met zijne appartementen. Het is eene eclito monikcel, waarin slechts eon yzerenveldbed staathet is op die legerstede dat de II. Vader, de wakkere en beminde hoofdman der H. Kerk, dagelyks eenige uren rust neemt. 0 De L' Kolonel Hoofd der Wacht brengt ter kennis van de belanghebbenden dat de idenditeitskaarten vereischt om te kunnen deelnemen aan den Schietwedstrijd van Dendermonde te verkrijgen zijn bij den heer Felix Van Landuyt«Beyersch Hof», Groote Markt. ZONDAG aanstaande, om 11 uren voor middag, zal geschieden de plechtige Opening van do TENTOONSTELLING van Handel en rwijverlieïd ingericht in het Oud Stadhuis, ter gele genheid van de volledige herstelling van dit merkwaardig gebouw. Een gedeelte van liet tentoongestelde is nog overgebracht in de Groote Feestzaal van het huidig Stadhuis. De Tentoonstelling zal gedurende de maanden JUNI en JULI kunnen bezichtigd worden van 9 uren 's morgends tot 6 ure 's avonds. Het inganggeld is pepaald op 10 cent. op Zon- en Feestdagen en op 25 centiemen op andere dagen. Persoonlijke abonnementskaarten wor den afgeleverd ten prijze van 3 Fi*b. Kiosk Groote Markt. Op Zondag 28 Mei aanstaande, ten 11 1/2 ure voormiddag Concert door hot muziek der Pupillenschool van het Leger. PROGRAMMA 1. Foot-Ball, marche, Blake. 2. Los pêcheurs de Pcrles, ouverture, Bizet. 3. Le Credo- du Paysan, solo pour bugle, Mr Van Hautegem, Goublier. 4. Bouquet de melodies, Rossini. 5. Pour les bambins, polka, Fahrbach. o STAD AELST. o TENTOONSTELLING Juni Juli 1911. Zondag 28 Mei Opening van hetVlaarasch Bierhuis «OUD AELST» in do prachtige kelders van het Belfort Sgmphonische Concerten. van 11 ure tot 1 ure 's voormiddags en van 8 ure 's avonds tot middernacht wel voorzien Buffet. Do bieren van al de Aelstersche Brouwers zullen er to verkrijgen zijn. Maandag 29 MeiConcert voor symphonie om 8 ure 's avonds. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek A. Meyvaert, Werf, 3, AALST. ERPE. Verleden Maandag 22 Mei vierde de Melkerij St. Martinus, Dorp plaats, heur jaarlyksch feest, waarbij de leden na de plechtige Mis om 8 uren, zich gezellig en in de beste stemming bij lekkere spijs en drank vermaakten. Te dezer gelegenheid mag wel door onderstaande cijfers, de voorspoedige toe stand der Melkerij opgemerkt worden Gedurende 't verloopen jaar wierden er aangebracht249,892 lcilo3 melk waaruit gemaakt wierden 10,123 kilos boter, voor de gezamenlijke som van 31,419 fr. 47; zij dus ruim 3 fr. de middenprys per kilo gram boter. Het hart op de lippen. Onze Gentsche lezers zullen des te meer de recht- rinnigheid van M. J. Martens, haarkapper 7 Akkergemstraat, waardeeren, daar het in hun belang is dat hij ons in Januari 1904 zegde Regelmatig werken was mij onmo gelijk, want sinds vijf jaar leed ik zeer aan hevige nierpijnen. Ik sliep weinig en des morgends was ik vermoeider dan daags te voren bij het naar bed gaan. Ik had dik wijls duizelingen, verloor den eetlust en de krachten. Mijn water, belast en rood achtig, was soms zeer pijnlyk en niets ver mocht mij te helpen. Toen nam ik de Fos ter Pillen (verkocht in de Apotheek De Valckeneer te Aalst) en was verbaasd over de bijna onmiddelijke beternis. De pijnen verminderden, de eetlust keerde weer en mijne genezing volgde weldra Den 9 April 1910, voegt M. J. Martens er bij Ik genas volkomen, dank aan de Foster Pillen. Sinds voelde ik noch pijn noch ongemak meer. Ik aanzie het als mijn plicht die pillen aan de nierlijders aan te bevelen. Rug- en zypijnen, zeer in den onderbuik moeilijk wateren, duizelingen, rhuinathiek waterzucht, al die kenteekens van eene nierziekte, eischen eene onmiddelijke ver pleging. Hoe langer men wacht, des te ge vaarlijker zijn de inwikkelingen. De Fos ter pillen zijn een bijzonder en snelwerkend middel voor al de wanorden, zoowel voor de nieren als voor de blaas. In alle Apotheken in 't algemeen (Eischt de handteekening James Foster 3,50 fr. de doos, 19 fr. de zes of vrachtvry tegen mandaat Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 64 Coudenbergstraat, Brussel. (17) Te Audenaerde.ophet gehucht Bonte, ontstond brand in de woning van Mijnheer De Prez. Het vuur sloeg over naar een ander huis en bedreigde zelfs geheel den blok. Een der bewoners van hot tweede huis M. Desiré Bacrkens, is in don rook ver stikt. Eene 47 jarige dame Palmyre N. heeft in de Sint-Huybrechtsgaanderijen, te Brussel, een revolverschot gelost op een inwoner der Loxumstraat M. Felix D. Zij ttof hem achter het oor doch niet doo- delijk. Voorbijgangers brachten hem naar het gasthuis, terwijl de policie de plichtige aanhield. Zij verklaarde dat D., die 18 jaar met haar samen had gewoond, haar over oen half jaar verlaten had. Daar zij liem vruchteloos had gesmeekt terug te keeren, wilde zij hem dooden. Lijnwaden, Katoenen, Flanellen, bij VAN DEN BERGH-JOURET, Korte Zoutstraat, Aalst. De pasteibakker Buydts, uit de Nieuwstraat, te Brussel, hoorde gedurende den nacht hulpgeroep in zijn huis. Hij snelde met een paar zijner gasten naar boven en vond een zijner andere gaston, die te 10 uur naar bed was gegaan, met gekneusd gelaat en met twee wonden aan den onderbuik, kermend te bed liggen. De gekwetste ver haald e dat een vreemdeling, langs het dakvenster, zijner mansardekamer binnen gekomen, had gepoogd liem te wurgen. Na de twee steken hem te hebben toege bracht, was de bandiet weer langs het dak gevlucht. Hij was, zooals uit een onderzoek bleek, langs het dakvenster eener herberg boven gekomen. Denkelijk verwachtte hij dat alleman nog in den kelder aan het werk zou zijn en wilde hij van die gelegenheid gebruik maken om het huis te doorzoeken. De policie meerit hem te kennen. At... Atchiin. Goed, 't is er, niezingen, rillingen, hoofdpijnen, keel ontsteking, nierpijnen. Rap een doos horst- pillen, Walthéry om dit alles te verdrijven 1 frauk. In een leerlooierij te Vorst miste de fabriekbestuurder sedert eenigen tijd eene groote hoeveelheid huiden, zoodat hy ten slotte de policie verzocht, een onder zoek te doen. Deze ontdekten dat de magazijnier sedert eenigen tijd aanzienlijke verzendingen deed naar Hal, waar de koopwaren dan door eenen medeplichtige verkocht werden. De magazijnier werd ondervraagd en moest eindelijk bekennen en zelfs zijnen medeplichtige bekend maken. Dijnsdag nacht rond half één is er brand ontstaan in eene steenbakkerij der Beggijnenstraat, te Sint-Jans-Molenbeek. De werklieden sliepen op eenen zolder waarvan zij de ontbrekende ruiten met strooi hadden toegestopt. Onverwachts raakte dit strooi in brand. De werklieden gewekt door den rook, zouden allen verstikt zijn, indien zij niet haastig hadden kunnen vluchten toch heeft een hnnner, de 23 jarigen Adolf Bogaert, nog ernstige brandwonden aan armen en beenen bekomen. De pompiers snelden toe en hadden wel dra het vuur gebluseht maar de puinen doorzoekend, vonden zij het gansch ver koolde lijk van eenen werkman, wiens identiteit men vooreerst niet kon vaststel len, daar hij nog maar één dag hier werk zaam was en men zijn naam nog niet wist. Toen het parket ter plaatso kwam en een ernstig onderzoek gedaan was, werd bevonden dat er geen brandstichting was gepleegd, zooals men eerst meende. Het ongeluk was ontstaan door eeno vonk van een open vuur, die op het strooi ge vlogen was, waarmee de vensters waren toegestopt. De man, die verbrandde, is herkend voor Emiol Joly, geboren te Meirelbeke, bij Gent. Hij was vader van vier kinderen. drongen opnieuw in de gelagzaal en be- dreigden de dochter van den herbergier. M. Desreumaux, die tusschenkwam, werd door de drie kerels aangevallen terwijl tweo hem ten gronde wierpen, brachten de anderen hem met eene spade slagen toe. Mej. Desreumaux, haarvader in gevaar ziende, nam eenen revolver en lostte twee schoten, waarbij Milaert aan het hoofd en Prosper van den Hoede in den arm getrof fen werden. De drie kerels namen verschrikt den vlucht, doch eenige stonden nadien kwamen zij terug en sloegen alles wat zich in de herberg bevond aan stukken. De policie verwittigd, snelde ter plaats en hield de woeste kerels aan de wonden welken deze laetsten bekumen hebben, le veren geen gevaar op. Het huis C. Praet-De Witte is langs de overzijde der Lange Zoutstraat, dichter bij de Groote Markt in n° 6. Nabij de pachthoeve van A. Franek, to Meir, speelden dezes kinderen, toen het dochterken Maria, nauwelijks 16 maanden, naar eene kuip liep, waarin eenig water stond. Het kind viel voorover in het water. Alhoewel het er door zijn vader spoedig uitgehaald werd, was het nochthans reeds bewusteloos. Alle pogingen werden aange wend om de levensgeesten op te wekken. Doch deze bleven vruchteloos. Het wichtje stierf korten stierf korten tijd later. De droefheid der ouders kan men ge makkelijker begrypen dan beschrijver.. Zie de uitlegging op ieder pakje chocolade. De kerel, die te Waarschoot twee koeien gestolen had, welke op de markt te Gent teruggevonden werden, is door den policiecommissaris aangehouden. Zijn stok, dien hij in de weide, waar hij de koeien stool, had laten liggen, leidde tot zijne aanhouding. Een liefhebber van Verviers, de hcer L. Dis er in gelukt eeno vink der Ardennen te doen paren met een wijfje- kanarievogel. Uit deze koppeling werden drie jongen geboren die in bet leven bleven. Het is de tweede maal dat de heer L. D..., cr in gelukt, zulk eene paring te doen, maar de eerste maal stierven de jongen. Dinsdag morgend, rond 9 uro, kwa men drie steenbakkers in dronken toestand, Milaert ende gebroeders Richard en Pros per Van den Ileede, van Belgischen oor sprong, in de herberg van Desreumaux, te Harnes (Fransch-Vlaanderen). De patroon, gezien den dronken toestand waarin zij zich bevonden, weigerde hun drank te geven. Do kerels, verontwaardigd, vertrokken doch namen een tinnen liter mede die zij door de glazen deur sloegen, waardoor de speeltuigen verbrijzeld werden. De patroon sloot zijne deur, doch de kerels stampten op straat een venster open, schoon is een zacht en rein gezicht, een blozend. Jeugdig, irisch uiterlijk, een blanke zachte huiö, en een verblindend schoon teint. Dit alles bewerkt Se echte DADA"ZEEP van Bergmann Co., Brussel a 75 Cts. per stuk. bij Taymans-Druck, Drogist te Aelst. In den nacht van Maandag tot Dins dag is in zyne woning op de wijk Pinte de Lait te Luingne (België) ten gevolge van slagen overleden de 5i-jarige Kamiel Deschamps, herbergier en steenbakker, werkzaam by M. Alfred Delcourt, wijk Sapin-Vert te Wattrelos. Zondag avond, om 10 1/2 ure werd de werkman overvallen door grensschuimers die ingebroken waren en hem vele slagen toebrachten. Maandag morgend, omstreeks 10 1/2 ure verslechte zijn toestand zoozeer dat de eerw. heer pastoor hem de H. Rechten moest teedienen. Niettegenstaande de beste zorgen is Deschamps Dinsdag morgend, om 2 ure overleden dokter Emiel Mahieu ontboden, heeft eene darmscheuring be- statigd. De ongelukkige is gehuwd en vader van vijf kinderen. alhoewel zeer goed, is geens zins kostelijk, want twee of drie doozen zijn voldoende voor het gebruik van een middelmatig huishouden gedurende 12 maanden "WAAROM" nog hoesten wanneer wij openbaarlijk verklaren dat eene enkele flesch den hevigsten en oudsten hoest geneest. Al deze die Siroop Depratere genomen hebben, zijn eens om te verklaren da.t haar gelijke niet bestaat en zeggen aan al wie het hooren wilt Dat is de ware goede remedie. Te verkrijgen bij al de goede Apothekers, Valkeneer en Callebaut, te Aelst. EENIG. Drama der zinneloosheid. De vrouw van een bekenden vreemdelingengids te Bern, Jaggi genaamd, werd over eenige dagen plotseling zinneloos. Het jonge echt paar had vier kinderen, een zevenjarig zoontje, een vijfjarig meisje en een vóór veertien dagen gedoopte tweeling. Toen de man, die het vee in de weide had gebracht, te 9 ure terugkeerde, kreeg hij iets vreese- lijk te zien. De moeder had met een scheer mes de kinderen den hals afgesneden en ziehzelve doodgeschoten. Zij en de knaap waren reeds overleden, het vijfjarig meisje stierf spoedig daarop. Ook de tweelingon zijn erg gekwetst, een verkeert in levens gevaar. Amerikaansche zeden. In dc gevan genis te Lake City, in den staat Florida, waren zes negers gevangen, die onder ver denking lagen van moord te hebben ge pleegd. Daar verscheen voor de gevange nis eene groep auto's waarin 10 personen gezeten waren. Dezen toonden den 17 jari gen zoon van den vrederechter een telegram waarin de uitlevering van de zes negers ge vraagd werd. Dat telegram heette afkom stig te zijn van een vrederechter in een naburig district. I)e zoon van den vrede rechter voldeed aan het verzoek maar la- tor hleek dat liet eeni valsch telegram ge weest was. De negers werden in auto's meegenomen en buiten de stad neergescho ten. volkomene genezing in 3 uren van den Afloop of 'tSchijt der kalvers en veulens door het Amerikaansche Poeder Depratere nu Constipogene genoemd. Eene enkele doos is voldoende, om verscheidene dieren te redden en het kost maar een frank: Te bekomen in alle apotheken, namenlijk te Aelst, bij De Valkeneer en Callebaut. Dure wijn. Bij de laatste wynver- kooping op het kasteel van prins Frederik Hendrik van Pruisen te Reinhartshausen, bij Erbach, is voor het beste vat (129) Er- bacher Herrnberg 1904, 13,115 mark be taald of 45 mark den liter. Dit is de hoog ste prys, die ooit voor den wijn, die te Eerbach gegroeid is, betaald is. Policiehond en moordenaar. Een 23-jarig koperslager kwam Maandagavond bij de policie te Iiottstedt zeggen, dat zijn meisjein een naburig bosch dood lag. Bij het lijk gebracht, loochende hij met alle macht, dat hij de dader was. Een policie hond rook aan de revolver, die bij het lijk lag, stoof op hem af en wierp hem omver. Door schrik overmand bekende de man de daad, zeggende, dat hij het meisje op haar verlangen doodgeschoten had. Van 'smiddags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 28 Mei 1911. M. Bonner, Vaartstraat. i9 BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 9 Vrouwelijk 10 Huwelijken. J. Coeckelbergh, handel, met J. De Witte, z. b. J. Lemmens, tw. met M. Tombeur, z. b. J. Wellekens. bed. met R. Neirinckx, br. E. De Gendt, kuiper, met J. Deshommes, br. M. De Schry- ver, bed. met E. Van Hoecke, kleerm. Heer E. Terlinden, onder-luiten, met'Juf 7. Barones P. de Béthune, bezondere. Overlijdens. P. Batens, wed. Pollyn, z.b. 73 jaren, Geeraerdsbergschestr. J. Schouppe, z.b. 21 j. Albert Liénartstr. P. Pouckx wed. Van den Broucke, z. b. 75 j. Keizer straat. J. Roelandt, tabakbew. 13 j. Korte Moutstr. E. Buys, schol. 9j. Vooruitgangstr. H. Slagmulder m. Peynsaert, barreelw. 80 j. Kerrebroek. A. Mertens, m. Van Nuffel, likeurbe- reider, 72 j. Gentschestr. J. Van der Borght, wed. Bruylant,z.b.79 j .Geeraerds bergschestr. L. Picqueur, 7 j. Gent- scheb. P. Bonnewijn, wed. Van Kerk- hove, z. b. 75 j. Molendries. 4 kinderen onder de 7 jaar. Mark Iprijzen. Zaterdag 27 Mei 1911. Aardappelen de 100 kil. 00,00 a oo;oo Boter per 3 kil. 7,74 k 8,64 Roomboter 90 kil.; per kil. 3,oo k 0,00 Eiers de 25 1,75 k 2,20 Ajuin de 100 kil. 00,00 k 00,00 Viggenen, per koppel 80,00 h 90,00 BOTERMARKT. Heden Zaterdag werden 262 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 2100 kilogr. HOPMARKT. AALST, 27 Mei. I11 de laatste dagen beeft do wasdom der jonge planten veel vorderingen gemaakt. Nochtans ontwaart men een tamelijk hevig ontstaan van hop- vliegen hetgene ernstig moet ingezien worden. Derhalve is de handel andermaal vast geworden rond weg'biedt men lOOfr. voor aanstaande gewas. ANTWERPEN, 26 Mei Men kwo- teertAalst beschikbare 85. a Juni-Juli 85. a nieuwe oogst, 112.a 115. Poperinghe beschikb. 85. a Juni-Juli 85. a nieuwe oogst 112. 115. Markt stan,dh. LONDEN, 22 Mei. Thornton meldt dat de handel zeer vast gestemd is sedert veel jaren is 't niet gebeurd dat de voor raad zoo schaars was als thans. Omtrent uit al de Engelsche hopkwaartieren bericht men dat er hopvliegen verschijnen. BRUSSEL, 24 Mei. Op levering Oc tober-November blijft de handel zeer vast gestemd Aalst 105 tot 110 fr. Pope ringhe, 110 tot 115 fr. Een lot zelf verhan deld 117 fr. POPERINGHE, 26 Mei. Handel vast. Men betaalt Poperinghe (stad), 100 tot 102 1/2 fr. enkele kooplieden bieden 105- 110 frank. Doch de planters zyn op hun weerhoudenimmers in veel hoptuinen heeft de insektenplaag veel toegenomen eenige planters beginnen de hop te was- schen of te besproeien tegen het zwart.

De Denderbode | 1911 | | pagina 2