Congo. Tentoonstelling vaij Charleroi. Rechterlijk Kronijk. STAD AELST. Zwemkom. Uurtabel der Missen Allerhande nieuws. Milde gift. In Antwerpen heeft een onbekende eeno som van tien dui zend franks geschonken voor de Katho lieke scholen om te bewijzen zegt hy, dat de schoolkwestie voer de Katholie ken geene geldkwestie is. Flink gedaan! Het Katholiek onderwys is wellicht het noodigste goede werk van onzen tyd. Mochten allo Katholieken dat begrij pen gelijk die edelmoedige Antwerpe naar en geven naar hunne middelen Hy wilde niet. Een jonge inwo ner van Vorst (Brussel) weigerde hard nekkig zich te laten inschrijven voor de burgerwachtof liever hy weigerde niet, want hij deed eenvoudig alsof de brieven en berichten hem deswege toe gezonden, niet voor hem waren. Men schreef hem in van ambtswege, men boval hem zijne wapens te komen halen, zijn uniform te laten maken. Ëernik 1 Hü werd voor den tuchtraad gedaan en bij verstek tot boete veroordeeld... Bernik. Toen men de boete kwam ontvangen, zegde hij geen geld te hebben om zich te kleeden, dus nog minder om de boete te betalen. Men begroef hem altijd by verstek onder eene karrevracht veroordeelin gen, tot hij ten laatste werd uitgenoo- digd de hem opgelegde gevangenisstraf te komon ondergaan. Nog altijd speelde hij den doove. Toen werd het te erg. De policie van Vorst kreeg bevel hem aan te houden. Men grendelde do deur. Van tijd tot tijd slak zijn vader of moeder eventjes bet hoofd buiten, maar niet zoodra zagen zy de blinkende knoppen of flap, daar vloog de deur weer toe. De belegering duurde verscheidene dagen, tot eindelijk de policie de zaak scheen op te geven. Op een vroegen morgend ging moe der nogmaals zien of er gevaar was en daar schoot een agent, die zich op den loer hield, naar binnen, en nog een, en nog een tot de moedwilliggaard einde lijk kon worden ingepakt. Op den hoop toe zal heel het huis houden vervolgd worden voor verzet tegen de openbare macht. Een nieuw standbeeld.— Men weet dat ter plaatse waar Leopold I in 1831 den eersten voet op Belgischen bodem zette, te De Panne, een standbeeld aan onzen eersten vorst zal worden op gericht. De toekomende maand zal de commis sie worden samengesteld. Ferrer 1 Een laatste woord. De heer Archer, een bewonderaar van Ferrer, heeft een boek over den Spaan- schen anarchist geschreven. Welnu, die bewonderaar van Ferrer is er niet in gelukt te bewijzen dat die martelaar geen deel heeft genomen aan het oproer van Barcelona. Integendeel de heer Archer bekent dat verscheidene getuigenissen welke Ferrer loochende, moeten aangenomen worden. Zoo bijvoorbeeld dat hy, Ferrer, eene vergadering heeft bijgewoond in welke het lukken van een oproer besproken werd. Van die vergadering ging Ferrer naar de bureelen van El Progresso een revolutionnair blad. Op 28 Juli 1909 was hij te Masnou, waar hy het Plaatselijk bestuur wilde overhalen om in het oproer mede te doen. Hij poogde ook de overheden van Premia te overhalen zich los te scheuren van het Gouvernement, iets wat door den Burgemeester van Premia ver klaard werd. De deelneming van Ferrer aan het oproer Is onbetwistbaar bewezen. Ten andere men weet dat het huidig liberaal Spaansch Gouvernement, niet wil honren van het herzien van het proces van Ferrer. De oude postzegels. In 1890 stichten eenige kinderen van St-Truiden het werk der oude postzegels voor het stichten van kristene dorpen in Kongoland. Op die 20 jaren verzamelden zy zeven honderd millioen postzegels, die voor ruim 120,000 fr. werden verkocht. Daarmede werden in Kongo meer dan 20,000 arme zwarten vrygekocht en in de veertig kristen dorpen gesticht. Wees zoo goed uwe oude postzegels vrachtvry te zenden naar kanunnik Sen - den, direkteur der kinderen van den H. Joannes-Berchmans, schepen, De Jonghstraat, 55, St-Truiden. Aan hetzelfde adres zendt men vracht vrij zichtkaarten, zilverpapier, lood, kap- sulen, medaillen, kwaad geld, koper, tin, lcod, paternosters, oude en nieuwe boeken, chromo8, doodbceldekens, boegies, oude gazetten, tijdschriften, enz., enz. Men gelieve alles zooveel mogelijk af zonderlijk in te pakken in eenen ouden zak, kist of mand. Uit dankbaarheid worden jaarlyks zes en twintig Missen voor de weldoeners op gedragen, daarenboven wordt alle Maan dagen de H. Mis opgedragen voor de per sonen die jaarlijks aan het werk eene geldelijke gift doen van minstens één frank. Roof var» Kerkelijke goe- 1 deren tn Frankrijk.Mgr. de Bisichop van Meaux heeft de stati stiek opgemaakt van de goederen welke door de scheidingswet aan de kerken en aan de geestelijkheid zijn ontroofd. Daaruit blykt, dat de mensa episco- palis, het bisschoppelijk kapittel, de kathedraal en de seminaries beroofd werden van een kapitaal van 1,378,320 fr. 't zij van eene rente van 44,773 fr. welke bestemd was voor gestichte H. Missen. Die missen kunnen nu niet meer gedaan worden. De pensioenkas werd beroofd van 455,000 fr. de verschillende Aartsprie sters van Meaux, Coulommiers, Provins Fontainebleau en Mélun verloren meer dan 4 miljoen frank aan goederen en 125,000 frank aan rente. En dan wordt bij deze sommen nog niet gerekend de jaarwedden van de geestelijken, waardoor aan het diocees nog eene schade van 18 miljoen wordt toegebracht. Wie van den Paus eet, berst ervan, zegde Napoleon I. Hij sprak van ondervinding. Benoeming. Een Turnhoutsche priester, de Eerw. Heer Frans Maes, onderpastoor te Ruysbroeck, is door Zyne Em. den Aartsbisschop van Meche- len benoemd als Vlaamschen Priester in Katanga, met verblijf te Elisalethville. Onze oprechte gelukwenschen aan den moedigen priester, die zich naar Congo begeeft voor het ziolenheil zijner Vlaam- sche broeders. Heeft men in eenige dagen de gelegen, heid gemist de hallen te bezoeken, dan staat men verbaasd over de veranderingen die er zich voordoen. De machienenhal vooral ziet er levendig en belangstellend uit voor de bezoekers. In tegenstelling met de groote bedrijvigheid in onze groote wereldfooren, merkt men hier niet die gewone kleine kisten en 1 sen met simili- en vreemde camelot. Ketels, dynamos, locomotieven en werk tuigen komen hier niet toe in pakkisten, maar rijden over spoorbanen binnen en worden gehanterd met rolbruggen, tor sterkte van 6 tot 25,000 kilos. Met wonderbare gemakkelijkheid doet de eenige mecanicien, onder de brug in een soort van hangend schuit zittende, dit ontzaggelijk toestel voor- en achteruit be wegen, gelijk de wattman zyn tramrytuig. En die machtige monsters, wonderen van mocanische juistheid, worden langza merhand grout, volledig, en zoo kwamen reeds volledige stands van de voornaamste nyverheidsgestichten der streek tot stand Het schoone weer van Hemel vaartdag heeft eene menigte bezoekers gebracht. Het binnenland zendt er reeds bij groote groepen en de abonnenten uit do streek worden steeds talrijker. Maar er is ook, ondanks de vertraging, reeds veel to zien. Het vrouwenpaleis is namelijk een byzonder aantrekkingspunt, kortom een bezoek aan de tentoonstelling is een goed gevulde dag. Talryke congressen zullen ook gehouden worden onder dezen Op 4 Juni, 3e Belgisch Esperantocongres; op 11 Juni 4" congres der Belgische Pers op 17 Juni de Federatie der Advokaten op 23 Juni de briefdragers op 10 September de maatschappijen tot bescherming der dieren op 18 September, de ingenieurs uit de Hoogeschool van Gent komend. Men voege daarby de congressen der mu- tualisten en onderwijzers. HOF VAN BEROEP GENT. HAELTERT. De 17 jarige Jozef Landuyt, afkomstig van Haaltert, die den Vrijdag 2 December 1910 de 68 jarige Monika Beaumont, wed. Vital Matthys, wonende wyk Eekent, om het leven bracht, werd den 1 April door de rechtbank van Oudenaarde voor moord verwezen tot 5 jaar gevang. O Er wordt kenbaar gemaakt, dat van 4 Juni do Zwemkom open is alle dagen der week, van zonsop tot zonsondergang. De toegang tot het Zwemdok is kosteloos des Zaterdags van 7 ure 's avonds en des Zondags van 6 ure 's morgens tot 11 1/2 ure voormiddags. in de parochiale Kerken van Aalst. Kerk van Sint-Martinus Zondagen 5, 6, 7, 8, 9, 11 ure. Weekdagen 5 1/„ 6, 6 7, 7 8, 10, ure. Kerk van St Joseph Zondagen 5 7, 8 9 11 ure. Weekdagen 6, 6 V*» 7, 8, ure. Kerk van Mylbeke Zondagen 5, 6 7 i/f, 9, ure. Weekdagen6, 7, 8, ure. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek A. Meyvaert, Werf, 3, AALST. De beenhouwers van Gent hebben, bij middel van eene plakkaat, de bevolking verwittigd dat zy, wegens de duurte van het vee, do prijzen van hot vleesch moeten verhoogen. De opslag, zegt het Fondsenblad is des te billykor, daar nergens het vleesch zoo goedkoop verkocht wordt als te Gent. Eene dame van Antwerpen die voor zaken te Brussel was, werd door een bo- hendige gauwdief beroofd van haro oorbel len, ter waarde van 3000 fr. Hoe kreeg hy het gedaan I In een groot huis der Processiestraat, te Anderlecht, bewoond door den koffie- brander Bataille, ontstond Maandag avond rond 11 ure brand. Het vuur nam aanvang in de branderij het werd opgemerkt door den heer Bataille die wakker werd van den rook, welke in zijne kamer drong. De rook was zoo dik dat de deuren onbe reikbaar waren en het niet mogelijk was langs den trap naar beneden te gaan. M. Bataille knoopte beddelakens aan elkaar on liet zijne vrouw en kinderen zoo naar beneden zakken. Het jongste kind viel van eene aanzienlyke hoogte op den grond, maar word gelukkig niet ernstig gekwetst. Tewyl de geburen aan dio redding mee hielpen snelden do pompiers toe, die niets konden doen dan de aangrenzende wonin gen beschutten. Ten 2 ure lag geheel het huis van M. Battaille in puin. De schade is nogal groot. Te Sint-Gilles is de secretaris van het boekbinderssyndikaat de plaat gepoetst te zamen met een jong meisje van St-Gene- sius-Rhode. Bij onderzoek werd bevonden dat er in de kas van het syndikaat eene som van 5000 fr. ontbrak. De gevluchte secretaris is getrouwd en heeft kinderen. Moordpoging te Borgerhout. Eene vrouw door een messteek getroffen, Do echtelingen Roeyers, wonende op de tweede verdieping van het huis N° 14, Verzoeningstraat, te Borgerhout, kregen Zaterdag avond ruzie, naar aanleiding van het avondeten. De man verliet kwadweg de woning, gevolgd door de vrouw. Toen echter de vrouw thuis kwam vond zy de deur gesloten en ging dan op het trapportaal zitten. Rond half 4 kwam R. lieht bedronken thuis. Dadelijk brak de storm los en de vrouw om hare argumenten beter te doen gevoelen, nam een strykyzer en bracht er hare echtgenoot verscheidene slagen mee toe. Hare wreedheid ging zelfs zoover, dat ze naar een mes greep. Haar echtgenoot, dit ziende, sprong op haar toe, wrong het mes uit hare handen en bracht haar een steek toe in delinkerzij. De vrouw, Albertina Walput geheeten, gelukt er in te ontsnappen en vluchte naar de woning haror ouders, in de Prinsstraat, Dr. Koninckx diende haar de eerste zorgen toe. De dader werd door de policie in zyne kamer aangehouden en ter beschikking van den procureur des koningn opgesloten. Het huis C. Praet-De Witte is langs de overzijde dor Lange Zoutstraat, dichter bij de Groote Markt in n° 6. Donderdag had August Lecompte, van Olsone, werkman, rond de 70 jaar oud, die ziek geweest was naar Zulte by den geneesheer geweest waar hy vervol gens verschillende herbergen bezocht had. Vrijdag morgend, rond 4 1/2 ure kwam hij erg gesteld bij do weduwe van Louis Van Daolo, in de Houtstraat; men zag dat hij mishandeld was geworden, hij verklaar de dat hy door twee kerels die van achter eenen boom waren gesprongen aangerand was gewordon, maar dat hij zyn aanranders niet herkend had. Men legde hem daar te bed, dewyl zyn toestand echter niet verbeterde, droeg men hem rond den middag in eenen trog by zijne doehter, by wien hy inwoont, langs den steenweg van Kruishoutem. De geneesheer Verschueren van Zulte, en de eerw. heer pastoor werden ontboden de dokter stelde vast dat hij te veel slagen en schoppen had bekomen en dat hij in den nacht was begonnen met bloed te spuwen. Zaterdag morgend was zyn toestand zoo verslecht dat de H. Olie hem moest toege diend worden. Vrijdag morgend was de knecht van M. Emiel Spilthoorn rond 4 ure naar Ilarel- beke geredentusschen Olsene en Zulte omtrent do hofstede van M. Verhoest zag hy eenen man liggen, die hij voor Lecomte meende to herkennen en veronderstellende dathy bedronken was, liet hy hem daar liggen. De gendarmen doen van Vrydag een naarstig onderzoek. Tot hiertoe heeft men geen spoor der dadors. Lecompte is Zaterdag voormiddag over leden aan de gevolgen der mishandelingen. Velours en Demitten bij VAN DEN BERGH-JOURET, Korte Zout straat, Aalst. Den 10 Juni vertrekt kolonel Thys aan boord van de Congoboot u Elisabeth- ville uit La Pafice naar Congo. De ontwerper der Congoleesche spoor wegen zal vorgezeld zyn door zijnen zoon, den advokaat Franz Thys (2* vertrek) en door zijne dochter Mej. Madeleine Thys. De kolonel zal te Thysstad zijnen 2e zoon den ingenieur Thys, die sedert eenige maanden uit België daarheen vertrokken is, terugvinden. Het is thans de 12e maal dat kolonel Thys naar liet Zwarte Land reist, ditmaal met het byzonder doel de spoorbaan te gaan nazien en de voorschriften uit to vaardigen betrekkelijk het in gebruik stel len der lijn, namelijk de gebeurtelyke invoering der elektrische kracht, het ver- breeden der lijn en het verbeteren der haven van Matadi. Tevens zal hy zich bezig houden met de belangen der Compagnie des Produits du Congo te Mateba, maatschappij waarvan hij beheerdor-afgevaardigde is, der Citas, waarvan hy de voorzitter is, en der instel lingen te Matadi en te Kinhassa van do Nieuwe hotels der A. B. C., waarvan hij eveneens de voorzitter is. M. Thys zal met het einde der Oogst maand naar België terug keeren met de Congoboot Elisabethville ofwel met de Portugeescho boot die over San Thome vaart. Niet alleen worden de landverhuizers te Antwerpen bestolen van hun geld, maar ook van hunne koffers. Zoo werden over eenige dagen, bij do aankomst in de mid denstatie van landverhuizers, een zestal koffers gestolen. Koffers en inhoud hadden eeno waarde van 3000 fr. De policiecom- missaris De Coster, gehecht aan den dienst der landverhuizers, heeft een onderzoek ingesteld en de koffers weergevonden in een huis der Van Wezenbekestraat. Ook gelukte het hem den pleger van den dief stal aan te houden. Het is een oudveroor- deelde, zekere B., die daarenboven nog in banhreuk bewaakzaamheid verkeerde. Hij is ter beschikking van den procureur des konings opgesloten. Maandag namiddag heeft een erg ongeval plaats gehad te Antwerpen aan boord van de stoomboot Philadelphian, aan afdak 28, en dat noodlottige gevolgen had kunnen hebben. Metaalbewerkers waren herstellingen aan het doen en twee stonden op eene stelling, die met koorden aan de reeling van het schip werden oggeliouden. Eene plaat yzer van ongeveer 1000 kilos werd omhoog geheschen, om aan het schip gebracht te worden. Plots brak de koord, de zware plaat kwam op de stelling terecht, die midden doorbrak. De twee werkliedon kwamen met de plaat in do Schelde terecht. Niettegenstaande er een zware stroom op deze plaats was, werden de drenkelingen gered. Een hunner, de genaamde L. Van der Veke, 22 jaar, Marcatorstraat. was aan het linkerbeen gekwetst. Hy werd in het verbandhuis verpleegd. Indien gy een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u by Karei Van de Putte Korte Zoutstraat29, Aalst. Een visscher Désiré S..., deserteur bij het 4* lanciers, die zich zich schuil hield te Oostende, was een vijftiental dagen geledon aan boord van do stoomsloep S. F. 12, in zee gostoken. De overheden werden daarvan verwit tigd toen de stoomsloep moest binnen varen, werd door gendarmen en policie oone bijzondere werkzaamheid ingericht. Op het oogenblik dat Désiré S..., aan wal stapte sprongen de gendarmen naar hem toe, doch de kerel ontsnapte hun. Na eene vervolging van meer dan een uur, toen hy zag dat hij niet meer kon ontsnap pen sprong de deserteur achter de visch- mijn in de visscherskreek waar by door schippers uitgehaald en aan de gendarmen overgeleverd werd. Zondag en Maandag, ter gelegenheid der kermis te Moll, waren groote wiel- ryderskoersen ingericht. Maandag avond kwamen een aantal deelnemers op het gehucht Rouw, Moll, toen in volle snelheid eene botsing ontstond. Wielrijders vlogen ten allen kante en hulpkreten stegen op. Zekere De Ma.estelaero, van Meerhout, steun eener talryke familie, werd op den slag gedood. Een zynor makkers, J. Schae- ven, is vreeselyk gewond opgenomen. Zijn toestand baart de meeste onrust. Aan ver scheidene andere deelnemers moesten onmiddelijk geneeskundige zorgen toege diend worden. Het parket werd verwittigd. Het Inrich- tingskomiteit heeft besloten de bruto ont vangst van de koers aan de familie van bet slachtoffer to overhandigen. Groote brandrampen. Het vuur heeft Maandag namiddag met groote hevig heid gewoed te Oud-Turnhout en te Rijckc- vorstel. Men berichtte om 4 uur. dat do herberg De Star, te Oud-Turthout, gehou den door de familie Van Eyck, en waar de tramhalt gevestigd is, in brand stond. Inderdaad, van op dc Groote Markt te Turnhout kon men den rook zien opstijgen Het was evenwel niet alleen deze groote herberg, die in brand stond, maar ook de drie aanpalende woningen, waarvan er twee betrokken zyn door den rademaker Verstraelen. Hoe en waar het vuur ont stond, wist men ons niet te zeggen. De pompiers waren op het eerste sein ter plaats gesneld. Doch het vuur woedde zoo geweldig en breidde zich met zulke hevig heid uit, dat aan blusschen niet te denken viel. De vier woningen, die toebehoorden aan Mad. Wed. Meynendonckx, werden geheel door het vuur vernield. De schade is groot, doch door verzekering gedekt. Het werk huis van den rademaker Verstraelen, even als de groote aanpalende gebouwen van Mad. Wed. Meynendonckx, heeft men kunnen vry waren. Te Ryckevorsel zyn drie pachthoeven in a8ch gelegd. Door eene ongekende oor zaak goraakte eene boerderij in brand. Door een hevigen wind aangewakkerd, breidde het vuur zich spoedig uit, zoodat huis, stal en schuur weldra eenen vuurpoel vormden verder doelden de vlammen zich mee aan tweo naby gelegen boerenderyen met het gevolg dat de pachthoeve der land bouwers Adriaensen, weduwe Hendrickx on Van der Plas alle drie terzelfder tijd in brand stonden. Ter oorzako der hevigheid van liet vuur viel er aan blusschen niet te denken do pompiers moesten er zich by bopalen de nabijgelegen huizen tegen het vuur te vrij. waren. Hierin gelukten zy volkomen. Want nog twee andere boerderijen geraak ten ook in brand, doch hier kon het vuur gehluscht worden. I)e woningen, stallen en schuren der heide eerstgenoemde pachthoeven werden geheel is asch gelegd. Het vee hoeft men kunnen redden. Bij den landbouwer Adri aensen is een veulen in het vuur omgeko men. De schade moet zeer groot zyn. De oorzaak is onbekend. Op de Statieplaats te Wervik, tus schen een aantal koffiehuizen, bevindt zich het Café du Centre bewoond door d( echtgenooten Eug. Do Myttenaere-Breyne, vlashandelaars. Achter deze woningen staat eene groote vlasfabriek en talrijke maga- zijnen opgepropt mot vlas welke de eigen dom zijn van M. De Muyttenaere. Zaterdag nacht ontstond in deze vlas fabriek welke 46 getouwen of molens bevat en waar 65 personen werkzaam zijn, brand. In weinige oogenblikken nam het vuur zulke groote uitbreiding dat al de aanpa lende magazijnen slechts eenen vuurpoel vormden. De bewoners alsmede de andere lieden die rondom de fabriek wonen moeston in allerijl de vlucht nemen vooral de huizen, bewoond door de weduwe De Murpère en hare vijf kinderen, en Cyriel Crumbeke, waren het meest bedreigd. De pompiers die met hun volledig mate riaal ter plaats gesneld waren gelukten er in, na krachtdadige pogiDgcn do twee bedreigde huizen te vrijwaren alsook nog twee magazynen met vlas gevuld. De policie en de gondarmen die ook ter plaats gekomen waren, hadden de grootste moeite de talryke toeschouwers op afstand te houden. De vlammen werden gezien te Komen en zelfs in den omtrek van Kortryk, Het was rond 6 ure 's morgends toen men den brand meestor was. Van gansch het gebouw blijft nog slechts een puinhoop; zelfs de muren zyn ingestortde machien- zaal is gespaard gebleven. De schade aan de gebouwen en het materiaal bedraagt 56,000 fr.het vlai 30,000 fr. Alles is verzekerd. Het vlas welk in do magazynen lag hoorde toe aan de heeren De Muyttenaere, Henri Breyne, De Barck; Delebecque, Mareseaux en Bruggelmans. De fabriek sedert twee jaren g vernieuwd, verwerkte, dagelijks 7 tot 8000 kilos vlas. De fabriek zal heropge bouwd worden de oorzaak van den brand is onbekend. Drie drama's nabij Charleroi. - De echtgenooten W., van Courcelles, wa ren naar de kermis van Jumet geweest en, des avonds terugkomend, maakte de man opmerkingen over de wyze, waarop zjjnt vrouw met sommigge mannen had gespro ken. Thuis gekomen berste zyne jaloezie voor goed los, en een scheermes nemend, bracht hy de vrouw eene schrikkelijke wonde aan den hals toe. De geburen snelden op het hulpgeroep toe en ontwapenden den jaloorschaard. De vrouw werd in een'en toestand die weinig hoop laat, naar het gasthus bracht. Te Jumet leidde de jaloezie insgelijki tot een drama, dat gelukkig minder erg afliep. Een 26-jarige mijnwerker, die argwaan koesterde over de getrouwheid zijner echt genoote, verstak zich onder het bed, in- plaats van naar zijn werk te gaan. En zoo hoorde hy haar akkoord maken om me! haren minnaar naar Frankrijk te vluchten, Plotseling sprong hy te voorschijn, me1 eene scheer gewapend sneed hy heel haren haartoi af. zeggende Ziedaar, nu zyt ge schoon trek er nu maar van door De vrouw huilde van razernij, en, eenen revolver nemend, schoot zy haren echtge noot een kogel door do hand. De man was vergevingsgezind, en, daar hy geene klacht neerlegde, werd de vrouv niet aangehouden. Hij hoopt dat de les haar deugd zal doen. M. Joris Holvoet, 36 jaar, wonend» wijk Mont-a-Leux, werkzaam in do wol- kammerij La Tossée te Tourcoing, werd bij het opleggen van eenen riem me! de linkerhand tusschen de transmissieboon gevat en medegeslingerd. Op het hulpkreten van het slachtoffer kwamen de werkgezellen toegesneld di« het machien stillegden en de ongelukkige uit zynen neteligen toestand verlostten. De linkerhand was geheel afgerukt dokter Aerts onraiddelyk ontboden heeft den linken voorarm moeten afzetten. De ongelukkige word daarna huiswaarts ge bracht. Zaterdag nacht heeft te Roux in ee: kosthuis der Lorrainestraat een bloedig drama plaats gehad. In nr 68 dezer straat houdt do 38-jarig» Rosa Pette, ochtgenoote Louis Grand- voinet, een kosthuis. Deze vrouw dio val haren man gescheiden leeft, had betrek kingen aangeknoopt, Valentin Vlietinck, 28 jaar, glasblazer. Dikwijls haddon in het ongeregeld huishouden, hevege twistea plaats. Zaterdag rond 8 ure was wederom twist ontstaan de vrouw werd erg mishandeld en de gendarmen dio ontboden waren brachten de woeste kerel naar de gendar merie. Rond 11 uro werd Vlietinck losgelaten; hy wapende zich met eenen revolver efl

De Denderbode | 1911 | | pagina 2