Allerhande nieuws. Het onweer. l l Mai Hz Voor de Langslapers. Een ge kend geneesheer van Noord-Engeland heeft een vlugschrift in de wereld laten verschijnen dat geen klein beetje plezier zal doen aan hen die uithunne kijker» niet kunnen. Hij betoogt in dat schrijven dat te plots en te vroeg opstaan gevaar ople vert voor de gezondheid, zelfs voor het loven van den mensch. Hij zou slechts dan uit het bed mogen komen, wanneer hij volkomen uitgerust is, en wanneer het hem goeddunkt. Dr. P. Palcott, van New-York, een specialist in het behandelen van zenuw ziekten, verklaart dat het al te vroeg opstaan zeer dikwijls de eerste oorzaak is van krankzinnigheid. De onbeschaafde» mensch zegt hij, luien vrij, verlaat zijn leger slechts, als hij er den lust toe heeft, en nooit of zeer zelden komt zinneloosheid bij hem voor. Het te schielijk wakker worden, vooral wanneer hij niet uitgerust is, be derft voor den ganschen dag do zenuw en werkkracht van den mensch. Waarom niet. vlakaf zeggen dat de menschen, die al eene halve daghuur verdient hebben, eer anderen uit hun doos geraken stapelzot zijn, dat ware veel eenvoudiger en en van den tijd Tegen de hoedenspelden. Te Berlijn wordt den strijd tegen de al te lange hoedenspelden krachtdadig voort gezet. Het bestuur der maatschappij van de omnibussen en dezo van de tramways hebben den policieprefekt verwittigd, dat zij de dames die met moordpriemen gewapend zijn, niet meer in de rijtui gen toegelaten zijn. De tien geboden van den Duivenmelker. 1. Een slechten ongezonden staat. Is de schuld dat 't kweeken tegenslaat. 2. De duif waaruit men kweeken moet, Zij steeds van allerbeste bloed. 3. De vogel die gebreken telt, Wordt voor den kweek van kant gesteld. 4. Steek nooit uw duiven vroegte gaar, Of g'hebt geringe jongskens maar. 5. De duif dieu een windei geeft, Zegt dat ze geen kalk en heeft. 6. Een jong dat slecht uit 't ei geraakt, Wordt sefïens maar kapot gemaakt. 7. Wat naar 't gedacht te trage groeit Waarom u voort daarmee bemoeit 8. Wat schreiend langs den zolder loopt, Wordt in de braadpan maar gedoopt. 9. Een jong waarvan hij fouten ziet, Dat wil de goede kweeker niet. 10. Wat goed de ouders evenaart. Wordt met de grootste zorg bewaard Pensioen. Dat België met zijn ouderlingen pensioen van 65 fr. nog immor de kroon spant, blijkt andermaal uit eene stemming van den Duitschen Rijksdag. Deze had te beslissen of het pensioen zou toegekend worden op 70 of op 65 jarigen ouderdom, en met 160 stemmen tegen 146 wierd de leeftijd van 70 jaren aangenomen. België is dus nog vooruit tegen Duitschland, vermits de ouderlingen hier vijf jaar eerder het pensioen trek ken. En toch zullen de Liberalen en Socia listen, immer met hun eigen land spot ten, vergetende de spreuk Wie zynen neus schendt, kwetst zijn aangezicht... De langste vrouw der wereld be vindt zich op het oogenblik te Marseille. Zij heet Juiïer Abomah, is eene negerin van Zuid-Carolina, zag 22 maal de roos jes bloeien, meet 2 meiers 30 en weegt 160 kilo's. Te oordeelen naar 't geen dit juffertje zich laat smaken, moet ze niet veel last hebben van tandpijn 's Morgens 11/2 liter koffie met suiker, 11/2 kilo brood en een pond boter, 's Middags gaat het al wat beter 1 kilo vleesch, twee pond visch, acht pond groenten, een koppel kippen en vier pond brood, 's Avonds neemt 't juffertje eene lichte collatie zeer weinig vleesch, zoowat een pond, eenige ponden groenten en 36 eieren, licht gekookt of in de pan. Aan bier of wijn heeft zij het land ook drinkt zij bij haar collatie en haar middageten slechts thee of mineraal water. Zonderling mag het genoemd worden dat miss Abomah niet veel van groote mannen houdt en liever de kleine soort ziet. De liberalen en socialisten verwer pen den schoolbon omdat, zeggen ze, het een moddel van dwang zou zijn in handen der Katholieken om de kloosters te bevoordeeligen. Indien, in zake van dwang, lieden het zwijgen aan hen hebben, dan zijn het wel do liberalen of geuzen. Men oordeele Het was in de maand Mei 1883 liberaal Ministerie Mijnheer Olin regeerde over de ijzeron wegen. Te Gent hadden twee statieoversten, twee toezichters der ontvangsten en een percepteur der telegrafen de Stoutig- heid in d'oogen der geuzen) hunne kinderen naar het kollegie van Se. Barbara en het St. Lievens' insti- tuut te zenden. Ieder van hen kreeg op zekeren dag het bezoek van eenen bestuurder waarvan men den naam zou kunnon geven die volgender wijze hun aansprak Ik ben gelast door het ministerie der geuzen) eene kieme en harde taak bij u te komen vervullen ik ben gelast u te zeggen datindien gij binst de acht en veertig uren uwe zonen uit het katholiek kollegie niet hebt getrokken, gij uwe veran- dering van verblijf dadelyk ontvangen zult De dood op het lijf moesten de Fonc- tionnarissen het b^vel uitvoeren. Zij hadden vijf zonen in S". Barbara en in St. Lievens' gesticht. Alle vijf moesten dezelve verlaten. De XX" Siecle biedt duizend frank aan hem die de onwaarheid zal kunnen be wijzen van dien schandaligen dwang Wat willen wij, Katholieken, in zake van volksonderwijs. Wij willen God in de scholen, en een godsdienstig onderwijs voor onze kinderen, dit is ons recht en dit recht zullen onze tegenstrevers ons niet ont nemen. Het vraagstuk is belangrijk omdat het hier niet het rijkemans-, maar het volkskind geldt. Waarom zijn zij dan tegen het ont werp 't Is dat de vrijheid van den huisvader gewaarborgd is door den schoolbon, derwijze dat liberale gemeen tebesturen geen dwang meer kunnen uitoefenen op de geringe menschen, die hunne kinderen naar christene scholen zenden, terwijl de liberalen zelfs Kat holieke gestichten kiezen om er hunne kinderen te laten opvoeden De nieuwe wet zal gestemd worden, ondanks de sehandige houding der libe ralen en socialisten. Zij zal gestemd wor den, omdat zij de rechtvaardigste wet is die sinds 1830 neergelegd werdt. Zij zal gestemd worden, omdat het eene wet is die de vrijheid van den huisvader waar borgt. Wij dagen u uit, liberale en socialiste vrijheidsverdedigers aan die vrij heid ooit de hand te slaan. Soms zegt men welde jaren 79-84 zijn voorbij. Maar, dat men eens pro- beere, het kind van den Katholieken werkman naar de goddelooze scholen te sleuren. De vreedzame menschen zullen opspringen en u de kracht van hunne Katholieke overtuiging doen gevoelen. Die dat niet ziet, kent ons volk niet, Leve de nieuwe schoolwet 11 Leve Schollaert Leve de Katholieke Regeering De Eerste Communie van den jongen hertog van Brabant had op Sinksendag plaats in tegenwoordigheid der koninklijke familie behalve de gravin van Vlaanderen, die op het laatste oogenblik door onpasse lijkheid belet was. Cardinaal Mercier celebreerde de Mis, bijgestaan door de pastoorsdekens van Brussel en Laken, de zeer eerw. li. li. Qui- rini en Hoebanckx. Na het Evangelie werd door Z. Em. eene aanspraak gedaan. De koninklijke communiecant heeft in den namiddag zijne grootmoeder, de gravin van Vlaanderen bezocht, die wegens erge rhumathiek hare vertrekken niet verlaten kan. •k Voor het volk geofferdEen lezer vraagt aan Het Fondsenblad plaats voor het volgende Anseele tot M. Daens Indien gy arm gebleven zijt,ben ik arm gebleven zooals gy. Anseele, die altijd en overal pocht op zijne zelfopoffering, kon niet verkroppen dat Daens in de Kamers zei dat al de hoofdmannen der socialitische partij, werk lieden of kleine burgers, ryker zyn ge worden Hij riep luid Ik ben arm gebleven gelijk gij Arme duts Wat hij in Vooruit wint, weten wij niet. We laten dat zoo, maar hij doet het niet voor niet. Daarbij als Volksvertegen woordiger fr. 4.000— En als schepene der stad Gent fr. 6.000— Dat maakt per jaar fr. 10.000 Hoeveel infame kapitalisten, zouden zulk een zuiver inkomstje willen bezitten (zonder een beetje kapitaal te moeten ris- keeren) en daarbij nog wat sparen. De heer Anseele is daarbij nog beheer der van eene socialistische levensverzeke ring ook wel aandeelhouder in do sociali tische weverij en belanghebbende in de socialitische spinnerij, welke gaat opgericht worden Dat alles brengt toch wel 't een en 't ander op In alle geval, met 10.000 ballekens 's jaars of 27 fr. daags, moet men juist niet leven als arme mensch en niet arm blijven zooals arm algemeen wordt verstaan. M. Hambursin, liberaal volksvertegen woordiger van Namen wordt, naar een li beraal blad van Brussel schrijft, verre van de Kamer gehouden door eene oorziekte, waaraan hy sedert eenigen tijd lijdt en die hem denkelijk verplichten zal naar het bui tenland te vertrekken. Joden te Antwerpen. Over een 40-tal jaren waren er maar rond de 4000 Joden te Antwerpen. Nu zijn er 40 duizend. Joden uit Rusland en Polen, die uit weken naar Amerika of andere landen, langs Antwerpen, vonden hot goed in de groote Belgische haven en vestigen er zich. Velen onder hen hebben fortuin gemaakt. De Joden, welke van oudsher in Ant werpen gevestigd waren zijn van Holland- schen oorsprong en niet meer streng in het naleven der wet van Mozes. In plaats van den Sabbathdag, Zaterdag, vieren er velen den Zondag. Dezo uit Rusland aangekomen zijn nog zeer strong in het onderhouden van de voorschriften van hunnen Godsdienst. Zij werken nooit op den Sabbathdag, en ze stellen het daarom niet slechter. Op den Sabbathdag mogen zij volstrekt niets doen, zelfs geene spijzen bereiden. Daarom hou den ze niet-Joodsche meidon, die voor hen koken. Een werkman geridderd. Op de lijst der gedelioreerden in de Leopoldsorde komt den naam voor van eenen workman van Verviers, M. August Becker, een man die zoo goed als ongeletterd is, daar hij slechts tot den ouderdom van 9 jaar ter school ging. Maar hij wist in het mecanism van de weefmachienen belangrijke nieuwig heden toe te passen, die als belangrijke uit vindingen mogen beschouwd worden. De koning, dio hem in de tentoonstelling opmerkte, heeft hem tot ridder in de Leo poldsorde benoemd. Baron Lod. de BETHUNE komt van wege den heer Helleputte, Minister van Openbare Werken, het volgende nieuwste ontvangen. Brussel 31 Mei 1911. Mijnheer de Baron. Gij zijt zoo goed geweest belang te stel len in de buitengewone herstelling van oen een gedeelte der baan van Brussel naar Oostende, begrepen tussclien den uitgang van Assche en de grens der provincie Brabant. Het is mij aangenaam U te laten weten dat ik het lastkohier betrekende deze werken goedgekeurd heb. Op dit oogen blik is het ter perse en de openbare aanbe steding der werken zal dus eerstdaags plaatsgrijpen. Aanvaard, Mynheer de Baron, de verze kering van mijne hoogachting Get. J. Helleputte. Baron Lod. de BÉTHUNE, komt van wege den heer Broqueville Minister van Spoorwegen, het volgende nieuws te ontvangen. Mijnheer de Baron. Naar aanleiding der stappen die gij hebt gelieven aan te wenden, heb ik het genoe gen U te melden dat do omtrek der 2d0 briefbestelling te St. Lievens-Hautem eerlang tot aan de wijken Hoeksken, Hauwerzeele Steenweg en 's Hondshuffol wordt uitgebreid. Aanvaard, Mijnheer de Baron, de verze kering mijner hoogachting. Get. Broqueville. oSXAD A E E T o TENTOONSTELLING Juni - Juli 1911. OUD AELST in de prachtige kelders van het Belfort -Ylaamsch Bierhuis Symphonische Concerten. Alle Zondagen van 11 ure tot 1 uro 's voormiddags en van 8 ure 's avonds tot middernacht. Alle Maandagen van 8 ure 's avonds tot middernacht. Alle Donderdagen van 8 ure 's avonds allerhande aantrekkelijkheden. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek A. Meyvaert, Werf, 3, AALST. AALST. Diefstal. Zaterdag mor- gend, rond 9 en 10 ure, werd vrouw Alice Pilate, wonende Vincentiusstraat, eene brave huismoeder, van haren geldbeugel beroofd of heeft hem verloren hy bevatte een zestigtal franken. AALST- Brand. Heden Woens dag, rond 11 ure, is een begin van brand ontstaan ter hofstede van Moens Jan, Lede straat alhier. Het vuur werd zeer spoedig door ons stedelijk Pompierskorps gebluscht. De schade is, naar het schjjnt, zeer ge ring. Een adjunkt-commissaris van Gent volgt nu een leergang als autogeleider. Men voorziet dat weldra voor den policiedienst een auto zal worden aangekocht, die stellig groote diensten zal kunnen bewijzen, bij voorbeeld voor het vaststellen der overtre dingen van de wet op het vervoer, om by onlusten de policie met snelheid van het een naar het ander punt te brengen, kor tom voor menig feit, waarbij een spoedig optreden der policie gewenscht is. Voor uw zomerkleederen, best bij VAN DEN BERGH-JOURET, Korte Zoutstraat, Aalst. Eene bende Brusselsche geuzen, een vijftigtal sterk, hadden Maandag avond post gevat nabij de Noordstatie, blykbaar met het doel kwaad te doen. Eerst zongen zy allerlei anti-clericale liedjes, toen begon nen zij de reizigers, die van de treinen stapten, en vooral de vrouwen en de pries ters, te beleedigcn. Van eenen priester sloegen zij den hoed af en wierpen dezen verre weg. En geen policie te zien 1 Eene boterverkoopster uit de Ophem- straat te Brussel vond, toen zij met hare meid thuis kwam, hare woning opengebro ken. En van den kelder tot den zolder wa ren do plinten en deurlysten afgerukt, de bedden doorgesneden, het porcelein gebro ken en andere vernielingen aangericht. De kwaaddoeners hadden niets gestolen. - De feestcommissie te Elsene heeft be sloten een schouwburg in open lucht te bouwen op den trap van het gemeentehuis. Deze schouwburg, of liever dit tooneel kan op weinige uren opgetimmerd en ook afge broken worden. De kosten hiervan worden geraamd op 1500 fr. In den loop van den zomer zullen twee voorstellingen op het tooneel worden gegeven. De rollen zullen vervuld worden door de schoolkinderen. Het publiek kan plaats nemen op do Ge- meenteplaaats, waar 10,000 personen de opvoering kunnenn by wonen. Het huis C. Praet-De Witte is langs do overzijde dor Lange Zoutstraat, dichter bij de Groote Markt in n° 6. Zekere Louis G..., werktuigkundige, geboren te Parys, in 1871, die sedert drie jaar eene kamer bewoont in de Herzicnings- straat te Curegem, kwam Maandag nacht te 2 uur thuis en drong de kamer binnen van den hoofdhuurder M. Haelaert, her- berghier, 38 jaar oud, die naast zijne eeht- gonoote te bed lag en rustig sliep. G. sprong op den lierberghier too on bracht dezen niet minder dan een 20 tal messteken toe in het hoofd en in het lichaam. Het slachtoffer schreeuwde luidkeels om hulp. De dader nam de vlucht doch moet zich hebben gekwetst, door te vallen op een hoop ledige flesschen, die in den gang stonden. M. Haelaert, die ernstig gekwetst werd, is door een geneesheer verbonden. Geluk kig is geen der wonden doodelijk. De reden van dezen laffen moordaanslag is niet ge kend. Men hoopt den dader weldra in handen te zullen hebben. Het Nationaal Verbond der Steen bakkers en van de Belgische Ceramiekbak- kors heeft gevraagd om het loon der steen bakkers langs de Schelde te verhoogen. 2,80 fr. inplaats van 2,50 fr. de duizend voor het bewerken der potaarde; 3f. daags inplaats van 2,50 fr. om ze in ovens te zetten 3,50 fr. te rekenen van de vijfde laag de werkdag te beperken tusschen 6 uur des morgonds en tot 7 uur 's avonds. De patroons hebben reeds het voorge stelde tarief besproken, doch lot hiertoe is hun besluit nog niet gekend. Eenigen be taalden reeds het gevraagde loon, anderen zijn geneigd het toe te gaan. Gezien den slechten wil van verscheidene steenbakkersbazen die eene oneerlijke kon- kurentie zouden willen doen aan de patroons die de loonsverhooging hebben toegestaan, hebben de werklieden steenbakkers van Gavere besloten Maandag aanstaande het werk te staken, bij eonige bazen die weige ren de loonsvermeerdering toe te staan. Anderzijds werd ons verzekerd dat er in do meeting van Zondag op het dorp van Ga vere gehouden en waar do steenbakkers van Boom het woord voerden,, niets beslist werd betrekkelijk eene aanstaande staking. Het werk gaat tegenwoordig goed vooruit dank aan het uitstekende weder on men weldra beginnen met vuur stoken. Leuven. De bijval van den Zomervastenavond van Zondag 11 Juni aanstaande zal nog grooter zyn dan in 1909. Maar dan 60 maatschappijen, waaronder een groot getal met wagens en muziek korpsen, hebben hunne by treding gestuurd aan de Union Commereiale en de Syndikale veroeniging dor Hotel-, Spijs- en Koffiehuishouders die het feest in richten onder do bescherming van het Stadsbestuur. Na het uiteengaan van den stoet, die de voornaamste straten der Stad zal doortrek ken, tusschen 2 en 5 uren 's namiddags, zullen concerto's gegeven worden op ver schillende punten der Stad. 's Avonds om 9 uren zal een groot gemaskerd Volksbal plaats hebben op de Groote Markt, die schitterend verlicht zal zyn. Buitengewone treinen en buurttrams zullen worden in gang gezet in alle rich tingen. Moordpoging-, in de Huikstraat. Rosalie Tulekens, te Antwerpen moet niet veel meer houden van haren vriend Gustaaf G., wonende Keistraat, met wien ze lang heeft samengewoond. Het meisje was nu eene kamer in een huis dor Huikstraatgaan bewonen.Verleden Zondag waren ze echter weer gc vrionden geweest, volgens de verklaring van C. Maar het was weer van korten duur. Rosalie Tulekons trok er Maandag- morgend weer van door en nam zelfs nog het een en ander mee. Dit maakte C. zoo woedend.dat hy dade lijk naar de kamer van zijne ontrouwe vriendin trok. Hy vroeg of zij terug naar zijne woniDg wilde keeren, Op haar weige rend antwoord, nam hij een broodmes en bracht haar vier steken toe, twee in den rug en twee in de borst. Daarmee nog niet te vrede, poogde hy haar te wurgen. Het was hoog tyd dat een poJicicagent binnen kwam om hem zijn moordenaarswerk te beletten, wanthet meisje was reeds paarsch en blauw. De woede van den woesteling ging zelf zooverre hat hy haar nog eenen stamp op het hoofd toebracht. Het meisje werd in deze zorgwekkenden toestand door Dokter Arendt verpleegd, die haar bij hoogdrin gendheid naar het Stuivenberggasthuis deed overbrengen. De dader werd dadelijk aangehouden en is ter beschikking van den prokureur dos konings opgesloteu. In de woning van M. Livinus Van de Pol, te Weelde, wordt een nieuwe vloer gelegd. Toen de metser Zaterdag den ouden vloer uitbrak, vond hij eensklaps een aarden pot, in den grond verborgen. By nader onderzoek bevond men dat do pot eene aanzienlijke som geld in zilveren stuk ken van 5 fr. bevatte, naraelyk ongeveer 1000 fr. gangbare munt. Een jongeling van Tubbeke Victor Seutin, was de Sinksendagen komen door- brongen bij zijnon oom te Godarvillo. Na het middagmaal ging de jongeling met zijn nichtje wandelen langs do vaart. Daar kregen ze twist om eene ongekende reden en Victor werd zoo woedend dat hy eenen revolver trok en 3 schoten loste welke het meisje in do zijde troffffen. Daags nadien was het miesje dood. Seu tin werd door de gendarmerie van Manage aangehouden. De aardbeving In Hene gauw. De ontroering in gansch do mijnstreek was groot, daar reeds alles ondermijnd is en men eerst aan grondver zakkingen dacht. Ten gevolge van do uit gestrektheid van het verschijnsel is 't onmogelijk dit aan eene onderaardsche in storting toe te schryven, zooals er zich soms in de mijnstreken voordoen. De mijnwerkers, die in de putten aan den arbeid waren, dachten dat eene groote ramp zich voordeed. Vrijdag morgend werden te Gosselies nieuwe geweldige aardschokken waarge nomen, die minstens vier minuten duurden. Eene ijzerfabriek is ingestort en de werklieden werden onder de puinen bedol ven. Een werkman werd gedood en drie anderen gekwetst. De bevolking verkeerde in den grootsten angst. Overal werden meest al de inwoners uit den slaap gewekt, de meubels verroerden en de huizen werden op hunne grondvesten geschud. De aardbeving was van een schrikaan jagend onderaardsch gedommel vergezeld, De gemeente Ransart vooral heeft 't meest to lijden gehad. Een vijftigtal schouwen zijn in de Vigderon-Tuchot- en Appauméestraten ingestort, alsook een muur men dacht zelfs dat de zolderingen ook zouden instorten. Talrijke huizen zijn gebarsten. Een trein welke in de statie stond werd uit de riggels geworpen. Te Gosselies, Theysstraat, viel eeno schouw en in talrijke woningen zijn de ruiten gebroken op de Kruisbergplaats is het dak der apothekerij Latine ingestort. Te Courcelles is de schade aan do huizen ook aanzienlijk. Te Charleroi werden de meubelen en de bedden in het midden der kamers gescho ven. Een wielrijder werd tusschen Jumet en Gosselies van zijn rijwiel geworpen en go- kwetst. Te Montignies-Neuville dacht men dat de huizen in de koolgaanderyen gingen verdwijnen. Nieuwe aardbevingen. Zaterdag namiddag hebben do simografen van de sterrowacht te Ukkel, nieuwe aardbevin gen aangewezen in de streek van Charleroi, Zij hadden plaats te 6 ure 36 en duurdon 2 1/2 minuten. Zij waren heviger dan te voren Een briefschrijver meldt hier over hij meer dan dertig schouwen in ééne straat heeft zien omvallen. Te Gossolios waren de plafonds van do spoorwegstatie geberston. Het verschijn sol was vergezeld van eon zwaar, dof gerucht, dat allo menschen bui ten hunne huizen deed vluchten. De onweeren blijven ons dit jaar niet gespaard en over do Sinksendagen kunnen zo te Antwerpen meeklappen. Maandag vooral was het buitengewoon, Terwijl knetterende donderslagen nu en dan de menschen deden opschrikken en de regen met plassen neerviel, v scheen de zoo helder, dat wij zelfs de bliksemstralen niet zagen. Te Antwerpen en al de omliggende ge meenten hebben er hun deeltje van gehad, Te St.-Job in 't Goor had vrouw Brosse- leers hare kinderen binnen geroepen, om ongelukken te voorkomen. Maar, terwijl ze met haar 16-jarigen zoon nog een oogenblik aan do deur stond, viel de bliksem en sloeg hen beidon neer, De jongen was dood, doch do vrouw kon nog door den eerw. heer pastoor van St-Job-in-'t Goor worden bijgestaan, alvo rens te sterven. Behalve door de aardsohudding is de streek van Charleroi, nog geteisterd door zware onweeren die veel schade aanrichtten. De bliksem viel op den toren der kerk van Onhain, rukte het timmerwerk uiteen, stak liet oxaal in brand en doorliep do kerk, om dezo langs een openstaand waaierven ster te verlaten. In de statie van Ottignies vernielde de bliksem een telefoontoestel. In deze gemeente heeft men ook de aard beving gevoeld en eenige oude huizen zyn geberston. Te Leuven is een stroom van water ge vallen gedurende vijftig minuten en deze zette het Capucienenvoer en de lieverlee- poort onder. Groote pakken slijk kwamen van de hoogten gestroomd. De tram van lieverlee werd geblokkeerd. Sn Xulil-Vlaaiidei'en. Eene nieuwe waterhoos zette in het Oude- naardsche, over eene diepte van 40 centi meters de huizen en wegen onder water. Al het koren ligt plat, de spoorbaan to Welden is vernield over eene lengte 200 meters. De treinen moesten eenen omweg doen en eene ploeg arbeiden werkte heel den nacht om de baan te her maken. Te Spontin is eene boer op het veld doodgebliksemd. Evenzoo een kalverkoopman, die met zijne kar van Herent naar Wijgmaal reed. Hij laat eene vrouw met vijf kinderen achter. 0PI en eAelst De No iimens iremiën ilgende Eerste en op di «daster ren 80 c Veldadi 'der Smis Aelst, ter noorde k Tweed egea all nummer alendeti uide kc .onderse Derde «legen ;end bij groot 12 icer Ain !e kinde ilonlïls. iruikt d ZITD, Telker aaamd et Ter Le IS de son vendra 1816. Une Écurios d'agrén Batir si beke, i chemin les, et chemin content te cent: Occi Germu Entr A 2 justice Pout Camill meuble Voir Zaa te wien I en gel, Koe legen dastrc eene g c., pa Kinde heer Lannc Ko wijk' kadas van 8 S6c., baut, noorc door K< wijk bij k gi'oo1 96 a, en F Droe met Roli' der t le 11 a 4C d. a. 4t II brui 3° e: der heei 1' ingt fr. 5C d E als\ Becl van 211 Pot

De Denderbode | 1911 | | pagina 2