Tongeren. EEN EN ANDER. Ministrieele Crisis, Wettelijke besluiten. Kieskronijk. Rechterlijk Kronijk. Boeknieuws Allerhande nieuws. Frankrijk. flu Zevenjarige feesten van O. L. V. en Heiligdomsvaart. De versieringen en de processie. Enkele weken scheiden ons nog van de zevenjarige feesten van 9-16 Juli. De bedrijvigheid neemt van dag lot dag toe. Overal is er wedijve ring om 't schoonst. De straatcomiteiten doen hun uiterste best om geld in te zamelen en de versieringen zoo luister rijk mogelijk te maken, Tongeren en O. L. Vrouw waardig. Geen enkel huis wil uitzondering maken en allen zijn 't eens om te verlangen dat de versie ringen in pracht en praal alles over treffen wat wij tot nu toe te Tongeren te zien kregen. De meeste straten zullen heerlijk opgesmukt worden. Overal is men volop bezig aan het maken van bloemen en het bereiden van kransen, kronen en velerlei versierselen. De versiering der Maastrichterstraat zal eenieders bewondering afdwingen en een wonder zijn van rijke decoratie. De prachtige meesterstukken van den Luikschen beeldhouwer Jean Delcour, de engelen der voormalige abdij van Herckenrode, die thans het hoofdaltaar van O. L. V. van Hasselt versieren, zullen er tot dertig maal zeer trouw nagebootst op hooge zuilen prijken. Daarenboven zal veel afwisseling en verscheidenheid het oog lieftalig doen rusten. En terwijl het in de huizen eeno over peinzing en bestudeering is om vensters en gevels en straten te versieren, spaart de edelmoedige burgerij noch onkosten noch moeite om den stoet zoo heerlijk mogelijk in te richten. De zinnebeeldige groepen van engelen, bruidjes, edel- knapen, zullen talrijker zijn dan ooit. Zooals in do H. Bloedprocessie van Brugge, zullen gezangen afwisselend uit gevoerd worden door verscheidene kooren. Eene driedubbele gegradueerde groep van maagden, palmtakken dragend, zal buitengewoon indrukwekkend zijn. Zij zullen heerlijke lofzangen zingen, a. o. een Tota Pulchra door Meester Duysens gecomponeerd en wiens uitvoering onder de behendige leiding van den E. H. Brems en van Kapelmeester Vranken onberispelijk zal zijn. De groep edelknapen, geschenken aan O. L. Vrouw aanbiedend, zal niet min der in den maak vallen. Seders maan den zijn de E. H. Vandendael en Rey- ners onverpoosd aan 't werk om do groepen in gereedschap te brengen. Wij mogen heden aankondigen dat hunne pogingen met den besten uitval be kroond zijn en dat de Godsdienstige stoet niet alleen in eenieders smaak zal vallen maar onovertreffelijk prachtig zal zijn. In Holland. Terwijl hier in België liberalen en socialisten vuur en vlam spuwen tegen het schoolwetsont- werp Schollaert, dat hoofdzakelijk ten doel heeft wat meer gelijkheid te bren gen tusschen het vrij en officieel onder wijs, heeft het ministerie in Holland een wetsontwerp ingediend, strekkende om meer toelagen te verleenen voor het bouwen en onderhouden^an vrije scholen. Onder ander redenen, welke de Hol- landsche minister van onderwijs voor zijn wetsontwerp doet gelden, komt deze voor, dat het bestaan van vrye scholen eene merkelijke verlichting is voor de staatsfinanties Terzelfdertijd, schrijft de heer minister, trek ik de aandacht en dring ik aan op dit punt, dat met betrekking tot de flnanties van den Staat van groot belang is. Elke vrije school kost aan hare stichters geldelijke offers, welke in gelijke mate, de staatskast sparen kan. En zelfs, al is het moeilijk nauw keurig uit te rekenen hoeveel de Staat door het bestaan van vrije scholen uit spaart, dewijl in veel gevallen leerlin gen der vrije scholen in de offlciëele scholen zouden kunnen plaats vinden, toch blijft het waar dat de uitbreiding van het vrije, onderwijs als een voor de finanties van den Staat gelukkig verschijnsel moet gehouden worden Zoo spreekt een minister van het pro- testantsclie Holland. Het stichten van vrije scholen ont slaat den Slaat van den last van op zijne kosten offlciëele scholen te stichten. Is hetzelfde ook niet waar voor België? Worden er door het bestaan der vrije scholen ook geen groote kosten uitge spaard, die anders door Staat, Provincie en Gemeente, dat is door de belasting schuldigen moesten gedekt worden Nu dan, het ministerie van het prote- standsche Holland stelt voor ook tus schen te komen in het bouwen en onder houden der vrije Katholieke scholen. Gaat het Belgisch ministerie ook zoo ver Neen, noch onder de huidige wetge ving, noch naar luid van het nieuwe wetsontwerp Schollaert geeft de Staat noch zal hij de minste subsidie geven voor bouwen van vrije lagere scholen. Ministerie van Landbouw. Zie hier eenige wijzigingen en benoemingen in het hooger personeel van het minis terie van Landbouw M. Schrijber, leeraar van het Land- bouwgesticht van Gembloux, wordt al gemeen bestuurder van het beheer van Landbouw, in vervanging van M. Braf- fort. Do heer Paul De Yuyst, principale toezichteris algemeen bestuurder van den landelijken dienst benoemd in ver vanging van M. Proost, die wegens gezondheidsredens in beschikbaarheid iat. M. Bauwens vervangt M. Cartuyveis, algemeen toezichter van landbouw, die de ouderdomsgrens bereikt heeft. De tuinbouw-afdeellng, in 1908 opge richt, is thans tot een bijzonder beheer verheven, onder den titel van Tuin- bouwdienst en komt onder het bestuur van M. Vernieuwe, verhoogd tot alge meen bestuurder ten persoonlijken titel. Het toezicht van den wegenisdienst komt thans aan M. Garez, nu bestuurder die M And ré, gepensioneerd, opvolgt. Zijn benoemd bestuurder ten per soonlijken titelM. Henry afdeelings- oversten MM. Van Damme, Campion en Delterre afdeelingsoversten ten per soonlijken titel MM. Steurs en Pien. Eene nieuwe en brutale uitdrijving is in Finistère gebeurd. Daar de Zusters der scholen van Plonevez-Porzay die men door wereldlijke onderwijzeressen vervangt verklaard hadden dat zij niet zouden zwichten dan voor het geweld, stuurde men verscheidene brigaden gen darmen om hen uit te drijven. Heel de Katholieke bevolking stond voor de school om te protesteeron. De poorten van 't gebouw werden met bijlen aan stukken gehakt. De pastoor en deoverste protesteeren krachtdadig De gendarmen joegen dan, te midden der pro testa ties van de Katholieken, de kloosterzusters de straat op. De kloosterlingen begaven zich vervolgens naar de Kerk waar een plechtig lof plaats had. Onrustbarende uitvinding. Men schijnt in Engeland een getouw te heb ben uitgevonden, dat eene erge crisis in de weefnijverheid zou kunnen teweeg brengen, en waardoor in de eerste plaats de duizenden wevers van Lancashire zouden getroffen worden. De Society of Arts van Londen, die steeds goed ingericht schijnt, zegt dat een werkman 12, 16 en zelfs 20 van die nieuwe getouwen kan besturen, terwijl er thans een werkman noodig is voor vier getouwen. Wordt het getouw Northrop aange nomen, dan worden natuurlijk veel wevers afgedankt en daar de uitbrei ding van de weefnijverheid niet zoo groot kan zijn dat al de bedreigde werk lieden weer arbeid vinden, ziet men niet goed welke oplossing men in deze zaak kan vinden. Federatie der Katho lieke Krinsoii. Naar 't schijnt zou M. Woeste aftreden als Voorzitter. "Verzoening:. Het Handels blad van Antwerpen deelt meê dat Groene Pie en Leeuwke Plancquaert zich Zondag 11. ter vergadering te Aalst weer eens verzoend hebben.... voor de hoe veelste maal Gaat 't Leeuwke hem nogmaals, door Groene Pie laten foppen Een brief van M. WOESTE. Le Patriote deelt de vertaling meê van een brief van M.Woeste in den welken hij zegt Gelooft de venijnige aanmerkingen niet die verscheiden dagbladen ter gele- genheid der crisis maken. Ik denk mijne plicht volbracht te hebben, eenvoudig maar krachtdadig. Het ministerie had n eene groote faut begaan. Natuurlijk moest het ze een ander ten laste leggen, men zal mij weldra recht laten weder- varen. Do crisis is om zoo te zeggen opgelost. De nieuwe Ministers zullen naar 't schijnt, zijn M.M. Poulet, Levie, Van do Vijvere en Carton de Wiart. Naar alle waarschijnlijkheid zal het nieuw Ministerie samengesteld worden als volgt Voarzitter en inwendigeM. do Bro- queville Wetenschappen en Kunsten M.Poulet; Financiën M. Levio Openbare werken en LandbouwM.Van de Vyvere Justicie M. Berryer IJzerenwegen M. Carton de Wiart Buitenlandsche zaken M. Davignon Koloniën M. Renkin Oorlog Generaal Hellebaut NijverheidM. Hubert. Het Schoolwet-ontwerp is niet ingetrok ken en zal zijnen gewonen afloop hebben Het nieuw Cabinet zal zich niet onledig houden met de eenmaking der kieswetten, maar alleenlijk met de wet op do verdeo- ling der afgeveerdigden volgens de cijfers der bevolking. Haeltert. Notariaat. M. Scheerlinck, Notaris te Petegera, bij Oudenaarde is Notaris to Haeltert benoemd .n vervanging van M.Arents, ontslaggever, Hoe de zetels zouden verdeeld wor den. Men weet dat onze Grondwet 1 Kamerzetel voor elke 40.000 inwoners voorziet. Volgens berekend wordt zouden in 1912 17 Volksvertegenwoordigers meer moeten benoemd worden. Er zijn echter andere Arrondissementen, wier bevolking zoozeer aangegroeid is, dat zij eene vermeerdering van het aantal Ka merleden wettigt. De zetels werden, volgens dio bereke ning, onder de arrondissementen verdeeld als volgt Brussel 5, Leuven 1 Antwer pen 2, Meehelen 1, Turnhout 1, Gent 1, Charleroi 2, Tongeren 1, Luik 2, Aarlen 1. Volgens gedane berekeningen omtrent de vfajze waarop deze 17 zetels zouden ver deeld worden tusschen de drie politieke partijen, bij de verkiezing zouden de nieuwe zetels verdeeld worden als volgt. Brussel, kath. 2, liberalen 2, soc. 1 Leuven, 1 kath. Antwerpen, 1 kath., 1 lib. Meehelen, 1 kath. Turnhout, 1 kath. Gent, 1 kath. Charleroi, 2 soc.; Luik, 2 soc. Tongeren, 1 kath. Aarlen, 1 kath. Dus als totaal 9 zetels aan de katholie ken, 3 aan de liberalen en 5 aan de socia listen. DE GEMEENTEKIEZINGEN. M. Wauwermans, volksvertegenwoor diger van Brussel, schijnt in de Kamer een voorstel te zullen neerleggen, om de go- meentekiezingen, welke in Oktober van dit jaar moeten plaats hebben, te verdagen tot in 1912, om alsdan, na de vermeerdering van het aantal gemeenteraadsleden tenge volge der volksoptelling, geene gedeelte lijke kiezingen te moeten doen. RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Vervalsching van boter. Een koopman in boter en eieren, wonende te Heusden, is beticht boter, waarmede hij naar de markt van Aalst gekomen was, met vet te hebben gemengd, (ongeveer 10 0/0). Hij krijgt 100 fr. boet of 1 maand gevang. Komt te verschijnen Annuaire des laiteries et de l'Agrieulture Beige. Achste uitgave, 1911. Dit nuttig werk, voor al degenen die met melkerijen en landbouw in betrekking zijn, is verkrijgbaar aan den prijs van 2,50 fr., ten bureele van De Denderbode Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek A. Meyvaert, Werf, 3, AALST. AELST. Werkstaking. Maandag is er eene algemeene werkstaking uitge broken onder de steenhouwersgasten en polisseurs. Zij eischen eene loonsverhoo- ging van 0,05 fr. per uur, men verwacht eene spoedige overeenkomst. Het huis C. Praet-De Witte is langs de overzijde der Lange Zoutstraat, dichter bij de Groote Markt in n° 6. AELST. Ongeval. Zaterdag avond, rond 7 uren, reed Edmond Willems 24 jaar schrijnwerker, wonende Kleinen Bolleweg, op de Damkaai per velo, toen twee kinderen voor zyn rijwiel liepen. Door de kinderen te willen ontwijken, botste hij zoo geweldig op eenen boom, dat hij bewusteloos bleef liggen. Na ge neeskundige verzorging in een naburig huis, werd hij in bedenkelyken toestand naar zijne woning gevoerd. oSXAD AELST. o TENTOONSTELLING Juni Juli 1911 OUD AELST in de prachtige kelders van het Belfort Vlaamsch Bierhuis Symphoniscke Concerten. Alle Zondagen van 11 ure tot 1 ure 's voormiddags en van 8 ure 's avonds tot middernacht. Alle Maandagen van 8 ure tot middernacht. Alle Donderdagen van 8 ure 's avonds allerhande aantrekkelijkheden. DENDERHOUTEM. Vier huizen afgebrandZondag voormiddag om 10 uren. ontstond op het dorp brand in de werkmanswoning van Matthys. Het vuur was ontstaan in de schouw en deelde zich mede aan drie andere werkmanswoningen bewoond door Beekman, Van den Steen en De Coninck. Op zeker oogenblik sloe gen de vlammen over naar eene andere woning gelegen rechtover de afgebrande woningen doch de pompiers gelukten er in spoedig de vlammen uit te doo7en. Van de vier werkmanswoningen blyft niets meer over dan puinen niets is kunnen gered worden. Eenige jonge helden. Zaterdag avond liep een groep betoogers, te Brussel schimpliederen zingende op de katholieken langs den steenweg van Haecht en sloe gen de vensterruiten aan stukken van eenen katholieken boekhandelaar en van het klooster St-Marie. De helden trokken alsdan naar de Poststraat waar zij ook de ruiten eener kostschool uitsloegen. Op den hoek der Koninklijke straat wilde do poli- cieagent Van Best,van St.-Joost-ten-Noode hun den weg versperren. Alvorens hij zich van zijne wapens kon bedienen wierp men met steenen naar hem en hy werd door eenen steen aan het voorhoofd getroffen en zonk bewusteloos ten gronde. Andere agenten kwamen toegesneld waarop de laffe kerels de vlucht namen. Drie der jonge helden werden aangehou den en Zondag morgend ter beschikking van don onderzoeksrechter gesteld, die een aanhoudingsmandaat tegen hen afgeleverd. De stoomtram van Brussel naar Vos- sem is in de statie van Etterbeek in botsing gekomen met een anderen tram, die naar Brussel reed. Vier reizigers werden ge kwetst en een locomotief vernield. De ma chinist en de stoker hadden bij tijds van het machien kunnen springen. Het ongeluk moet te wijten zijn aan een verkeerden wisselstand De schoonste keus van Mouse, line voor Blousen enz., bij VAN DEN BERGH-JOURET, Korte Zoutstraat, Aalst. Te Tervueren is een 4 larig kind vergiftigd en gestorven door het eten van onrijp fruit. Zondag morgend, rond 3 1/2 ure, ontstond te Koekelberg, brand in de ma gazijnen van M. Van Cauwelaert, onder nemer, Van Hoegaerdenplaats. De brand ontstond op het gelijkvloers waar het vol gereedschappen en materialen stond deelde zich mede aan de woning van den ondernemer, die weldra in laaie vlam stond, De echtgenooten Van Cauwelaert en de medehuurders, uit hunnen slaap gewekt, verschenen half gekleed aan de vensters, daar zy langs de trappen niet konden vluch ten en slaakten hartverscheurende wan hoopskreten. De pompiers welke reeds ter plaats ge sneld waren, plaatsten ladders tegen de gevels en gelukten erin al de bewoners te redden. Niettegenstaande de heldhaftige pogin gen der pompiers, die het vuur, dat in hevigheid toenam, dapper bestreden deel den de vlammen zich mede aan de huizen bewoond door de weduwe Van de Voorde en de echtgenooten Hodeboom, alsook aan den eigendom van den heer Walmaeker. Om 5 1/2 uren was het brandgevaar grootendeels geweken. Het magazijn alsook de vijfhuizen zijn ten gronde met gansch den inboedel afgebrand. De schade bedraagt 75,000 fr. Paard van 100,000 fr. Verleden week bood M. Merincx, de bekende paar denfokker te Hal, den paardenfokker, Langhendries, uit een dorp van het noorden van Henegouwen, 100,000 fr. aan voor eenen hengst die een eersten prijs had be komen in den grooten prijskamp te Brussel. Sedert geruimen tijd is men groote werken aan 't verrichten op den spoorweg Hasselt-Luik. Een onbehendige baan wer ker, die to Diepenbeeck, kiezel aan 't uit kappen was trof Zaterdag met zijn houweel eenen werkgezel, Jos. Beckers van Smeer- maos, zoo erg aan de rechterhand, dat dit lidmaat waarschynlyk zal moeten afgezet worden of toch zeker verminkt zal blijven. De uitbreiding die de mondplaag in de streek rond Herve neemt, krijgt hot aanzien van eene ware ramp. Een pach ter by Eupen verloor 27 koeien op 32. Hij is totaal ten onder. Nog erger vyf kinde ren, die melk van besmette koeien hadden gedronken, zouden door de ziekte aange tast zyn. Er heerschteene ware paniek in de streek. Indien gij een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u bij Karei Van de Putte Korte Zoutstraat, 29, Aalst. Zaterdag moest Willem Coolen van Zonhoven, te Hasselt eenen werkos leveren dien hij verkocht had. Toen het dier buiten den stal kwam, werd het plotseling hoorn- dul, ontsnapte zijnen geleider en vluchtte weg door de velden heen. Na veel moeite werd hij opnieuw gevat doch op den steen weg van Schrynnenbroeken kreeg het Coolen onder en kwetste hem er aan het hoofd en aan de borst de arme man had den rechterarm en vier ribben gebroken. De os werd, met tegen eenen boom te springen, zwaar gewond en moest afge maakt worden. Sedert verscheidene jaren hadden in het arsenaal van den ijzerweg te Meehelen diefstallen plaats zonder dat men er in ge lukte de dieven, niettegenstaande de waak zaamheid, te ontdekken. De policie vernam Zondag dat een werkman, zekere De M..., op de Statieplaats eene groote hoeveelheid zink, welke in het arsenaal geBtolen was, to koop had geboden. De M. werd Maan dag aangehouden en opgesloten. Irma Speeckaert van Lovendegem, 39 jaar oud, moeder van 7 kinderen, echt- genooto van Petrus Van Laecke, die sedert een jaar in Amerika verblijft, werd ver dacht haar kind, een zoontje, dat den 1 Juni 11. geboren werd, gedood en in een stalleken, een halve meter diep, in den grond gedolven te hebben. Het gerecht li3eft hiervan kennis gekregen, en Zaterdag namiddag is het parket een onderzoek ko men doen op de wijk Loo. Het lijkje werd ontdekt. Zondag namiddag kwam het par ket andermaal tor plaats de ontaarde moeder werd aangehouden zij bekende haar misdrijf. Stoute aanranding in de Terlist- straat. Dijnsdag morgend rond 10 ure is een onbekende in het huis Terliststraat, 16, te Antwerpen, gedrongen. De kerel is naar boven gegaan en trof op de zolderka mer de werkvrouw aan. Hy greep de vrouw vast,wierp haar ten gronde, dreigde haar met den dood zoo ze om hulp durfde roepen, waarna hij haar bond aan handen en voeten en daarbij haar nog eene prop in de mond duwde. Daarop begon do onbekende schurk, die rond de 40 jaar oud scheen,al de meubelen open te breken. Een gerucht werd in huis gehoord de kerel vond het toen wijselijk de vlucht te nemen. Alleen een ring met brillant is ontvreemd. Het was de dochter van den huize die do werkvrouw uit haren weinig benjj- denswaardigen toestand verloste. Een onderzoek is ingesteld. Zondag morgend rond 2 uren, hoorde eene policieronde, in de Cherboisstraat, te Marcinelle, eensklaps eene losbranding, kort daarop gevolgd door het slaken van wanhoopskreten, welke voortskwamen uit het huis van MejAngelique Marbois, wonende Nr 77 dor bovengenoemde straat. Do agenten snelden er heen en drongen in het huis, waar zij vier kerels langs den hof de vlucht zagen nemen. De bandieten hadden de ongelukkige een prop in den mond geduwon en haar vast gemaakt met eene koord aan het venster der eerste verdieping vervolgens hadden zij het beddegoed in brand gestoken. De policie verloste de ongelukkige uit haar netelingen toestand en doofde het be gin van brand uit. De schelmen hadden den geldkoffer open gebroken enkel de juweelen hebben zij in den vlucht medegenomen. Geheime Stokerij. Sedert langen tijd hadden de accijnsbedienden vermoe dens dat er eene geheime Stokerij bestond ter wijk Eesvelde, te Kalken. De heeren kommissaris, de kontroleur der recht- streeksche belastingen, en een inspecteur hebben een onderzoek ingesteld, en ont dekten bij den genaamden Ivo Do Vilder, de stokerij in volle werking. Verscheidene personen zijn in dit bedrog betrokken. Proces-Verbaal werd ten hunne laste op- Alle de materialen werden aangeslagen. De Vilder is vluchtig. Op den Scenic Railway, ingericht op het feestplein van de tentoonstelling van Charleroi werd opgemerkt, dat twee rijtui gen, die eenen trein uitmaakten, met groote snelheid begonnen te rijden. Zij legden zoo, schuddend en schokkend, 400 meters weg af, nu eens van voor, dan weer van achter opgelicht, tot de rijtuigen eensklaps, in eenen halfronden tunnel ge komen omvielen. Er zaten achttien menschen in. Dertion hunner werden in het gelaat en aan het hoofd gekwetst. Ondanks het hulpgeroep der passagiers verbood men hen, den tunnel uit te gaan en men verplichte hen, gedurende een half uur te wachten tot het hulppersoneel van het Roode Kruis opdaagde. Eenige gekwetsten zullen tot eene ge dwongen rust van minstens eene week verplicht zijn. Alfons Anciaux, beenhouwer te Sorinnes, die ten derde male getrouwd is met eene 28jarige vrouw, kwam Woens dag nacht dronken thuis. Hij zocht twist, mishandelde zijne vrouw en deze was verplicht, met haar 7jarig kind eene schuilplaats te gaan zoeken op den hooizolder. Toen stak de dronkaard het huis in brand en, daar voor de twee ongelukkigen den weg tot vluchten afgesneden was, moesten zij uit het venster springen. Hierdoor liepen zy ernstige wonden op, Do brandstichter hield tevens by het huis de wacht, om te beletten dat zy ontvluch ten zouden. De gendarmen van Dinant zyn dan ge komen om hem aan te houden. Het huis werd gansch vernield. Te Bennes heeft de blikscpi eene kerk en verscheidene huizen in brand gestoken. Te Gael kwam de bliksem terecht in eene bakkerij welko.de prooi der vlammen werd, evenals drie aanpalende woningen. De schade bedraagt 100,000 fr. Te Vern-Berven viel de bliksem op den toren der kerk waardoor groote achade aangericht werd. In het departement der Oostelijke Pyre- neën hebben aanzienlijke onweders plaats gehad en aanzienlijke schade veroorzaak. Te Fourgigures, arrondissement Pades werd de 24-jarige Francois Sadaa doodge* bliksemd. Te Macon heeft gedurende twintig mi nuten een vreesolijk orkaan gewoed, welke vooral de gemeente Matour en de wyken Etrécourt en Bots erg geteisterd heeft. Boomen werden uitgerukt cn de daken dor woningen op grooten afstand geslingerd. Er zijn geene persoonlijke ongelukken, doch de schade is onberekenbaar. Een incident. In den schouwburg van het Chatelet te Parijs, hebben de toe schouwers Maandag avond een oogenblik van schrik doorleefd. Eensklaps zag men in een der loge's een hevig licht en hoorde men het geroep brand De toeschouwers wilden vluchten, doch men gelukte er spoe dig in ze gerust te stellen. Een vrouwenhoed was in brand geraakt, men weet nog niet hoe, maar men kon het vuur spoedig dooven. De strik bedaarde nu stilaan en de vertooning kon voorgezet worden. Drama in een gasthuis. Dokt. Guinard, hoofdheelkundige in het Hötel Dieu te Parijs, is Maandag namiddag ge* kwetst door vier revolverschoten, gelost door eenen man, die schynt zinneloos te zijn. De toestand van den geneesheer moet erg zyn. Men heeft enkel twee kogels kun nen uithalen en de geneesheeren zijn zeer ongerust over den toestand. Hij is zoo zwak dat de onderzoeksrechter hem niet heeft kunnen ondervragen. Onlangs was Dr Guinard in zyne woning zelf het voorwerp van dergelyken aanslag. Hij werd enkel gered dank aan de koel bloedigheid van zijnen knecht, die zelf aan het gelaat gekwetst werd, door den zelfden zonnelooze denkt men. Herrero, de moordenaar, is geboren te Barcelona in 1873. Hij verklaart kleer» takers |t co 'oen h wazo an nu ylen e ood k( BOrde lagen dat bij - I imonc et ge .ssison rio hai lork lar-le- ledienc I ikwida ion St frankr reernd iruik v Het ion hu Bij d jntvree yn ou adeole e l ipiiehti ;edaan Vei'd er bij fan 18' intvree De woorn tof vei en nad intvree correct OPE ie De limp: van pa! «ar v Eer» liaan e dsn P numnu centiar Gheera Ledew koop e Bew Hondri Twe elegei 'uitepi 914E. lenti&r gaande ten zi aan de De W< den he Gebi Hendr: Dsk 6 loten Den ïïtlge het Be dagtrec met ee palend en den iuidea de Sti Joseph Geb Ver. Viei leer w op he' numm 80 eer Straat ieerer uffroi déna leyga Get Ver Vijl gelege etraat den Si 1 numn aren den S Edmc aan d Beno noorc On Ve Ze [.leg 11 ai C, de ooite ande: atraa en E Odil G< V« teva Z< gele; 5 ar< C, d< oostl Broi 6 n Mar

De Denderbode | 1911 | | pagina 2