m Nieuw ministerie. Kunst- en Letternieuws. Rechterlijk Kronijk. [jet Edelweiss der Koningin. Allerhande nieuws. w Hu Om bougievlekken uit de kleede ren te verwijderen. Maak de vlek goed nat met alcool het roet wordt poederachtig. Laat den alcool vervlie gen, schut dan de sloffe met ereenige Tingertikjes op te geven en borstel zorgvuldig. Het ongeluk is hersteld men bemerke echter wel dat men den wijngeest traagzaam en volledig moet laten vervliegen, anders zou de borstel de korrelige vlek in de stoffe wrijven. Ouders opgepast. Elke huisvader bezit het recht het opvoeden en onderwijzen van zijn kind te bewa ken, vrij en vrank de school tc kiezen aan dewelke hij zijn kind vertrouwen wil. Zoo sprak Z. M. Koning Albert, in zijne troonrede. Zoo spreken zeker alle rechtgeaarde menschen die het hart op de goede plaats dragen en de opvoeding der jeugd verre hoven het blind fana tisme stelleD. 't Is zoo, maar, zoo spreken noch de roode orawentelaars of de socialisten noch de logemannen en vrijdenkers, welke zich enkel door haat en nijd tegen God en Godsdienst laten geleiden en hein vloeden. Deze willen enkel en alleen van de zoogezegde wereldlijke onzijdige school, met een verplichtend onderwijs op straffe van hoeten en Waterloo. i8 Juni 1815 Napoleon werdt te Waterloo verslagen door de legermacht der verbonden mogendheden. Naar aanleiding van den verjaardag hadden Zondag verscheidene betoogin gen plaats op het slagveld. 250 Duitschers, leden van het Verband Deulscher Vereine Brussels, gingen kro nen neerleggen op het gedenkteeken der Hanoveranen. De Engelschen woonden eene gods dienstoefening bij in de kapel van Hougoumont. Het Belgisch comiteit, gesticht om het eeuwfeest te herdenken, hield eene zitting in het Hotel du Musée, bezocht het slagveld en, ten slotte, het.... Fransch monument, waar generaal baron de Heusch eene vaderlandsche redevoering uitsprak. De Belgen streden in 1815 mee tegen den Franschen dwingeland. Ons dunkt dat de vaderlandsche redevoeringen der Belgen van 1011 beter passen aan 't gedenkteeken van den Leeuw, die zijne tanden liet zien aan Frankrijk, dan aan het Fransch monument. Hoedenspeldcn. De tegen woordige mode der reusachtige lange hoedenspelden der dames kan, vooral in het gedrang van het spoorwegver keer, zeer gemakkelijk ernstige ver wondingen teweegbrengen bij personen die in de nabijheid van zulk een gevaar lijke dame komen. Om deze gevaren tegen te gaan heeft het spoorwegbest uur te Saarbrücken bevolen dat dergelijke gevaarlijke wapens door knoppen moe ten worden onschadelijk gemaakt en anders uit de hoeden verwijderd wor den. Wil de draagster hieraan niet vol doen dan kan zij uitgesloten worden van het spoorwegverkeer en uit de statie verwijderd worden. ECei» vollisrecldon.TeBrus sel waren Woensdag namiddag, rond 4 ure, op den hoek der Ridderstraat, drie schilders bezig met eene reklaam te plaatsen aan eenen kleergoedwinkel. Zij hadden aan beide zijden van het huis eene plank schuins tegen den muur gesteld, ten einde, zooals in de hoofdstad algemeen het gebruik is, den toegang tot het gaanpad te verbieden en aldus ongelukken te vermijden. De miljoenrijke, socialistische volks vertegenwoordiger Furnémont begaf zich, niettegenstaande de verwittigiugs- planken, op het gaanpad. Juist viel eene lat naar beneden, wip te om en raakte den hoed van citoyen Furnémont. De man was niet gekwetst zelfs droeg zijn hoed geene sporen van aanraking met de lat. Doch de volksredder begon, erger dan een vischwyf, te schelden op de werk lieden. Deze, den volksvertegenwoordiger niet kennende, zegden dat het gaanpad afgesloten was met eene plank. Niets hielp. Do roode held zou zich wreken. Natuurlijk, naar Brusselsche mode, was weldra eeue groote samen scholing ontstaan. Het publiek trok partij voor de werk lieden, tegen a meneer die maar op straat moest gebleven zijn. Ten slotte ging de miljoenbezitter aan den Muntschouwburg een policiea- gent halen, zegde hem wie hij was, en deed tegen eenen dor werklioden procos- verbaal opstellen Eene werkvrouw slingerde daarop den rooden volksredder nog al harde waar heden naar het hoofd. Doch fier stapte de rijke socialist ver der, tevreden aan de klassenjusticie een armen drommel te hebben overgeleverd! Onze horingvïesclierïj. Op 't einde der middeleeuwen was de haringvisscherij de belangrijkste tak van nijverheid ODzer zeesteden en dor pen. Nieuwpoort, Oostende, Blankenberge Heist en Walravensyde rustten alle schepen uit, die deze visschery op de kusten van Engeland en Schotland uit oefenden. Later, ten gevolge der oorlogen en omwentelingen, die onze streken teister den, ging dezo nijverheid van lieverlede te niet. Pogingen, herhaalde malen aan gewend om haar op te beuren Jeden allen schipbreuk, zoodat zij in 't midden der 19e eeuw ten onzent geheel ver dween. In 1907 werd ze opnieuw ondernomen door de firma Carbonnes en Billiau te Nieuwpoort. Een Fransche logger van 116 ton St-Antoine de Padoue werd daartoe aangekocht en onder Belgische vlag gesteld en met Vlaamschezeelieden bemand. Een paar jaar later werd een tweede sloep do Tout pour Jésus in de vaart gebracht, terwijl flinke inrichtin gen voor de haringrookerij en het in maken der visch intusschen waren ge sticht. Met steeds klimmend succes wordt sedert dien de zaak gedreven. En hoe kan het ook anders? Het Nieuwpoortsche fabrikaat staat in geen opzicht ten achter by dat van het buitenland. Integendeel, menig fijnproe ver geeft tegenwoordig de voorkeur aan de Nieuwpoortsche haring, omdat deze, alhoewel op hezelfde plaats gevangen, waar Hollandsche en Schotsche haring vangers hun bedrijf uitoefonon, met zoo mogelijk nog meer zorg bereidt wordt, wat in geen geringe mate bijdraagt om den smaak van dat heerlijke en zoo al gemeen gewild zeebanket te verhoogen. Tot hiertoe werd het voorbeeld der firma Carbonnes en Billiau nog maar alleen gevolgd door het bekende werk der Ibis te Oostende, maar er zijn plan nen in do lucht om de haringvisscherij op onze kust wederom tot bloei en ont wikkeling te brengen.Mogen die plannen tot uitvoering komen en metden besten uitslag bekroond worden. Nationaal congres der beenhou werij te Lier. Zooals wij reeds aan kondigden zal op 25 en 26 Juni te Lier het groot nationaal congres der beenhouwers en varkensslachters worden gehouden. Men zal er dezo vier voorname punten bespreken die ook de verbruikers aanbe langen. 1. De duurte van 't vleesch 2. De afschaffing der wedstrijden voor slachtvee 3. De slachthuizen, de kourdienst en de vlceschhandel 4. De wet Thienpont en hare gevolgen. Citoyen Van Langendonck. Op eene aanvraag van de socialistische samen werkende maatschappij i. Immer Hooger van Leuven, waarvan citoyen Serwy de beheerder is, heeft de heer voorzitter van de rechtbank van eersten aanleg te Brussel toegelaten beslag te leggen op de parle mentaire vergoeding van citoyen Van Lan gendonck, tot beloop van 3600 fr. cn dat in de handen van den Belgischen Staat en desnoods van de kwesteurs der Kamer zich bevindt. Is citoyen Van Langendonck dan geld schuldig aan do socialistische coöperatief van Leuven Vlaamsch bij den ontvanger.,,— To St-Truiden, zoo wordt gemeld door Het Handelsblad van Antwerpen, leest men boven de verschillige bureelen Secreta riat Etat-civil Commissairo de police uitsluitend in 't Fransch. Maar boven het bureel waar de men schen moeten gaan betalen, leest men in 't Vlaamsch alleen in groote letters GEMEENTE-ONTVANGER. Typiek, nietwaar en hoe kenschetsend toch I Men duidt de Vlamingen in hunne taal aan, waar zo moeten gaan betalen men vreest wellicht dat ze het bureel van den gemeente ontvanger niet zouden vinden en dat men dan hun geld niet zou krijgen. Dat feit alleen bewijst dat men zeer wel weet dat St-Truiden een Vlaamsche stad is, en bijgevolg dat men misdoet mot er in de andere diensten uitsluitend Fransch to gebruiken. Er zijn dan menschen die verwonderd zijn dat hot volk zoo weinig gehechtheid betoont aan zijne leiders. De Moniteur van Zondag bevat ver scheidene koninklijk besluiten, waarbij 1° Het ontslag, aangeboden op 8 Juni door baron K. de Broqueville, uit zijn ambt van minister van Spoorwegen, wordt ge weigerd 2° Het ontslag, aangeboden door M. Franz Sehollaert, uit zijn ambt van minis ter van Wetenschappen en Kunst, wordt aangenomen 3° Het ontslag, aangeboden door MM. Julien Davignon, Paul Berry er, Armand Hubert. Jules Renkin en generaal Helle- baut, uit hun ambt van ministers van Buitenlandsche Zaken, Binnenlandsche Za ken, Arbeid en Nijverheid, Koloniën en Oorlog, wordt geweigerd. 4° Het ontslag van MM. Leon De Lants- heere, Juliaan Liebaart en Joris Helle- putte. uit hun ambt van ministers van Justicie, Geldwezen en Landbouw en Openbare Werken, wordt aangenomen 5° Do hoeren Henry Carton de Wiart, Michel Levie, Prosper Poullet en Alois Van de Vyvere worden benoemd tot minis ters van Justicie, Geldwezen, Wetenschap en Kunst en Landbouw en Openbare Werken. Prijskamp voor beiaardspelers. Eene internationale wedstrijd voor beroepsbeiaardiers en liefhebbers wordt ingericht door liet gemeentebestuur van Brugge, op 13, 14 on 20 Augustus, op den beiaard van den Hallentoron. Zondag en Maandag 13 en 14 Augustus, wedstrijd tusschen al de ingeschrevene mededingers. Zondag 20 Augustus, eerewedstrijd tus schen de overwinnaars van den prijskamp van 13 on 14 Augustus. De volgende prijzen zullen toegekend worden Prijskamp van 13 en 14 Augustus: Eerste prijs, 200 fr. met diploma tweede 175 fr. id,; derde 150 fr. id.; vierde 125 fr. id.; vijfde 100 fr. id.; zesde 75 fr. id. Eereprijskamp van 20 Augustus Eerste prijs, 300 fr. met diploma tweede, 200 fr, id. De niet bekroonde mededingers zullen elk eene vergoeding ontvangen van 40 fr. voor verplaatsingskosten. De mededingers zullen moeten uitvoeren een opgelegd stuk en een stuk naar keuze. Zij zullen zich op den beiaard mogen oefenen te rekenen van Woensdag 15 Juli, van 101/2 tot 12 1/2 ure, mits voorafgaan de verwittiging aan M. Dupan, stadahei- aardspeler. RECHTBANK VAN OUDENAARDE. Op den slechten weg. Frans Rynebo. 16 jaar, koewachter te Haaltert, krijgt drij maanden voorwaardelijk, wegens aanslag op de zeden. -oSTAD AELSX.o— TENTOONSTELLING Juni— Juli 1911 OUD AELST in de prachtige kolders van het Belfort Vlaamsch Bierhuis Symphonische Concerten. Alle Zondagen van 11 ure tot 1 ure 's voormiddags en van 8 ure 's avonds tot middernacht. Alle Maandagen van 8 ure 's avonds tot middernacht. Alle Donderdagen van 8 ure 's avonds allerhande aantrekkelijkheden. Prijs 10 centiemen, te verkrijgen ten Bureel e van De Denderbode Korte Zoutstraat 31, Aelst. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek Meyvaert, Werf, 3, AALST. AALST. Zaterdag morgend, rond 7 1/2 ure kwan Ren» Sehollaert, zoon van Karei, 21 jaar. mulder en olioslager te Ot- tergem, uit de Vrijheidstraat op den dries der Esplanadeplaats gereden met eene drie- wielkar met een koppel paarden bespan nen. De paarden verschrikten plotseling en gingen op hol de kar sloeg langs alle kanten eindelijk brak een der wielen aan de pastorij. Een der dorpels boven de kel dervensters werd twee centimeters inge drukt. De geleider werd ten gronde ge worpen. Eindelijk zijn de paarden tegen gehouden door Jozef Bogaert, 17 jaar, aan zijne woning Ledebaan. Sehollaert bekwam verscheidene wonden aan de handen. AALST. Zondag morgend rend 3 ure, ontstond brand in de woning van Edmond Saeys, bakker, Sint-Jobstraat. Het vuur was ontstaan op het boven verdiep en werd door de eigenaars en moedige geburen gebluscht voor de aankomst der pompiers. De schade is niet groot er bestaat ver zekering de oorzaak is onbekend. AALST. Do H. Sacramentsprocessie hoeft Zondag 11. ondanks het wankelbare weder haren gewoonlyken ommegang ge daan onder den algemeenen eerbied onzer katholieke bevolking. Al de woningen op haren doortocht waren bevlagd en versierd, men bestatigdo weinig uitzonde ringen. Verscheidene nieuwe groepen droe gen veel by tot meerdere opluistering van den Godsdienstigen StoetMen mag het zeggen onze Aalstersche Processie is een der luisterrijkste van 't Vlaamsche Land. Gelijk altijd sedert 1867, werd het Vene- rabol H. Sacrament gevolgd door onze burgerlijke Overheden, kath. Officieren onzer Burgerwacht en eene talrijke bid dende menigte uit al de standen onzer Aalstersche bevolking. Al de oude gebrui ken werden nageleefd... Het huis C. Praet-De Witte is langs de overzijde dor Lango Zoutstraat, dichter bij de Groote Markt in n° G. Aalst. Zondag, om 3 ure namid dag, kwam M. O. Van Eyck met eenen auto langs de Gheeraerdtslaan goreden. Aan het magazijn der hoeren DeWolf, wilde hij uit den weg gaan voor eeno kar, maar kwam ongelukkig op eene lantarn terecht, met gevolg dat hij den 14 jarigen Van Driessche, welko daar met zijnen velo voorbij reed, vatte, en omverwierp, zoodat deze onder de auto terecht kwam, on do velo door de auto verbrijzeld werd.Van Driessche bekwam niet het minste letsel, en is er mot den schrik van af gokomen. LEDE. Vrijdag morgond, rond 8 ure, keerde Adolf Lanckman, oud 38 jaar, bareclwachter. woonachtig Blikstraat, van de Bosehstraat terugeen korteren weg nemend,sprong hij over eene gracht en viel zoo ongelukkig dat zyn linkorbeon op twee plaatsen werd gebroken. Dr Moens inder haast bijgeroepen, diende hem de noodige zorgen toe, waarna men hem naar huis heeft overgebracht. Lanckman is vader van zes kleine kinderen. Zaterdag namiddag kwam M. De Geyter, wonende te Gent, in de Kerk straat, met een kamion-automobiel, waarop eon piano orgel geladen was van Sas-van- Gent over Zelzate naar Gent gereden in eene matige snelheid. Gekomen in het center, nabij de brug, aan het huis van M Vossaert, dat den hoek vormt met do Statiestraat, kwam in tegenovergestelde richting de 14 jarige zoon van Jan De Clercq, en timmermans- gast bij M. Go wie, per rijwiel denhoek omgereden. Do jongeling, die do automobiel niet gehoord noch gezien had, werd door den auto aangereden en vreeselyk gekwetst aan hoofd en onderbuik en over gansch het lichaam gekneusd. De heer burgemeester Tilloux en do heer schepene Edward De Clerck, mouter, die ooggetuige waren van de vreeselijke botsing, vermochten niets om het ongeluk te voorkomen. Het slachtoffer werd ten huize binnen gedragen van don heer gewezen sekretaris waar hij spoedig verzorgd werd door Dr Vermeire. Do gendarmen waren spoedig ter plaats, en deden een voorloopig onderzoek, waarna zij het parket van Gent verwittigden, dat reeds met den trein van 3 uur ter plaats kwam. De heer De Geyter hleef met zijne automobiel ter plaats tot na het onderzoek. De ivelo van den jonkman was totaal vernield. Het slachtoffer van het ongeluk, dat vermoedelijk aan een toeval moet toe geschreven worden, verkeert in stervens nood, Voor uwe Vrouwkleerstoffen, gaat bij VAN DEN BERGH-JOURET, Korte Zoutstraat, Aalst. Te Anderlecht ontplofte een petrool- confoor. Eene huisvrouw had er melk op gezet om deze te verwarmen, en was toen naar 't bed gegaan. De ontploffing stak de venstergordijn in brand on zij sprong op, om deze af to rukken. De man kwam haar ter hulp en het gevolg van dit alles was dat beidon met zeer erge brandwonden naar het gasthuis werden gebracht. Vrijdag avond, rond 8 uren, waren een tiental knapen te Evere, in den omtrek eener steenhaklcery, bezig met putten te delven. Eon hunnor Eugeen A..., 15 jaar oud, boodschapper, wilde eene hooimyt in brand steken, doch zijne makkers en vooral de 19-jarige Joris Decharnoux, brieven drager, verzette er zich tegen. Het kereltje daarover woedend sloeg zijne spade naar Deeharneux die aan de linker lies getroffen werd en eene schrikke lijke wonde bekwam. M. Blontrock, bewaker van het kerkhof verwittigd, snelde ter hulp, doch het slacht offer bezweek na eenige stonden. De dader van dezen onvrij willigen moord werd ter beschikking van het parket ge steld en Zaterdag morgend door den onder zoeksrechter onderhoord. De icerkstalting der steenbakkers rond Brussel. De werkrechtersraad van Elsene heeft de steenbakkersbazen gelijk gegeven in hunne klacht tegen te steen bakkers die hun kontrakt plotseling hebben verbroken on dezen verwezon tot hot beta len 3.000 fr. schadevergoeding per tafel, on hebben de bazen toegelaten hun kontrakt aan don prys van 2,40 per 1000 steen ver der op te zeggen. Eene gazontsnapping had Zondag nacht plaats in een huis der rue St-Nicolas, te Luik. Een jongo heer, L. Picard, is aan ver stikking overleden. Vier andere personen bevinden zich in bedenkelijken toestand. Zes andere inwoners van gezegd huis werden ook erg ongesteld, doch bevinden zich thans buiten gevaar. Nadere bijzonderheden. Do Gazette de Liège, deelt de volgende inlichtingen mee Hubert Kuyeston. gepensionneerden mijnwerker,, dio in de rue Saint-Nidolas woont, bestatigde dat een sterke gaslucht zich over den weg verspreidde. Toen zag hij dat zijne geburen, de echt- genooten Pira nog niet op waren en ongc rust wordend, ging hy aan hunne deur kloppen Hij kreeg geen antwoord. Toen ging hij langs de achterplaats eene ruit inslaan en, eindelijk binnen komend, vond hij de echt genooten voor dood op hun bed liggen. Hij sleepte ze eon voor een naar buiten en riep om hulp. Op dit oogenblïli passeerde M. Ern. Brassine, die er in gelukte de vrouw tot het leven terug te roepen. De man kon, ondanks alle zorgen; niet gered worden. In het aanpalend huis had de gas ook slachtoffers gemaakt. Eene vrouw en tweo kinderen waren op het punt eveneens te verstikken, maar krachtige en doelmatige zorgen brachten hen weldra buiten gevaar. De toestand van vrouw Pira is nog altijd zeer erg. Do policie en het parket doen een ernstig onderzoek. Ongeluk. Maandag namiddag kwamen er te St. Nieolaas, drie driewiel- lcarren, geladen met zavel naar do wijk de Raap gereden. De geleider der mid- denste kar. knecht bij voerman E. Heyn- driclcx, zatbezijden op hot voorstuk zyner kar en stuikto ineens op de kasseien. Het wiel der kar reed hem over de boenen mot het ongelukkig gevolg dat ze beiden ge broken en deels verpletterd waren. De voerman der achterste kar die het zag; wilde hem grijpen maar kwam te laat. Het slacht offer kermde van do pijn en men moest de kar opheffen met handboomen om hem er onder uit te halen. Hij werd in het huis van kleermaker Smet gedragen tot dat hij naar het gasthuis werd vervoerd. Dokter Do Cock heeft hem do eerste zorgen toege diend. Drama te Nieuwenrode. in deze gemeente, nabij Londerzeel, gelegen woonde een boerenknecht Karei Verlinden met zijne vrouw en vyf kinderen het oudste is 10 jaar. In de laatste tijden was er dikwijls twist in huis en meer dan eens raakten de echtgenoten handgemeen. Maar Vrijdag morgend heeft de man, nadat er 's avonds te voren weer opnieuw getwist was, zijne slapende vrouw met eenen hamer het hoofd ingeslagen. De ongelukkige uitte een verschrikke- lijken kreet en was dood.. De moordenaai heeft zich dan door verhanging moord. De kinderen vonden bij hun ontwakei de lijken hunner ouders. Uit hot onderzoek is gebleken dat Vertinde jaloersoh was en zijne vrouw steeds verweet, al te gemeenzaam te zijt met eenen gebuur. Met dezen persoon had hij ook 's avonds te voren nog getwist en hem zelfs mis. handeld, zoodat er een rechterlijk onder zoek tegen hem was begonnen. De toestand der werkstaking tt Eekloo blijft onveranderd. Verleden weel hadden er weerom onderhandelingen plaati tusschen de patroons en hunne werklieden Men was zoover dat men 't akkoori gekomen was op al de punten de dag huurmannen zouden opslag krijgen en a de werklieden zouden teruggenomen wor den door hunne patroons, behalve nochtans bij den heer Van Dammo, waar 17 werk lieden van Aalter werken M. Van Damn wil die menschen niet wegzenden di is to verstaan. Maar de werklieden wille niet beginen als die 17 niet vertrekken zeggen zij. De patroons zegden dan dat zij do werl lieden, die M. Van Damme niet kon men, werk zouden bezorgen. De werklieden waren daarmodo od niet kontent de vreemden moesten of zy beginnen niet. Daarmede duurt de staking voort. De onderhandelingen werden voon gevoerd tnsschen de socialisten patroons want er bevinden zich weici leden van het kristen syndikaat onder: getroffenen. Ons dunkt dat do werklieden zouden doen als overgangsmiddel werk aanvaarden waar het hun wordt. Indien gij een schoone keus vi Behangpapieren enz. wilt hebben en vertrouwen en tegen gematigde prijzen 1 diend worden, begeeft u bij Karei Van Putte Korte Zoutstraat29, Aalst. Kind verdwenen te Waregem. Zaterdag morgend, om 7 ure, werd de I velhebber der gendarmerie van Warege: uit Gheluwe per telefoon verwittigd daar Donderdag avond een knaapje lans de baan, aan den Molenhoek gevonli werd dat niets anders zegde dan FÉut heeten, anders kon het niet de minste i: lichtingen geven over familienaam, nc> gemeente. Het knaapje werd naar hetho pitaal overgebracht. De volledige beschrijving van het ver! ren kind Félix De Smet, welke in sommi bladen breedvoerig verhaald werd, en goed overeen kwam met de persoonsi schrijving van het gevonden knaapje Gheluwe, zette do gemeente-overheids daarvan kennis aan den bevelhebber i gendarmerie te geven, die onmiddelijki moeder verwittigden. Aanstonds werd vader De Smet te Ingi munster van de zaak onderricht, die derricht, onmiddelijk naar Ghelm reed en zoo gelukkig was in het hospita zijn zoontje goed en welvarend terug vinden. Weldra was in Waeregem gekend, i de gevonden knaap wel degelijk de zt> van August de Smet was. Toen zij met den trein van 4 ure to Wi regem aankwamen, was er veel volk ni de statie komen zion. Do tevredenheid in de gebuurte v groot. De genaamdo Jan Van Roosbroo die vroeger als gast arbeidde bij den ral maker Jozef Anthonis, te Norderwjji was Zondag dronken. In dien toesta kwam hij in den laten avond aan de wouii van zijnen vroegeren patroon en maakte veel misbruik met op de deur en op ven ster s te trommelen. Jozef Anthonis spel moede wordende, ging buiten oral lawytmakerte verdrijven, doch nauweliji had hy de deur geopend of hy werd bfl taal aangevallen door Van Roosbroeck, 1 een groot mes in de hand had, en er Anti nis vier steken mee toebracht, twee in 1 buik en twee in den rechter bil. De zuster 'van het slachtoffer kwam bi! op ook buiten. De woeste kerel viel de vrouw aan on bracht haar twee steken t in den arm. De geburen door het geruc cn de smartkreten opmerkzaam gemaal snelden toe en met veel moeite men er in, den woestaard te ontwapen» Do opgewondenheid dor menschen groot toen zij zagen hoe erg de twee slack offers getroffen waren. Den dader wï oene duchtige en zeker goed verdiende ral meling toegediend. Daarop nam hij de vlucht. De gendarm van Herenthals werden verwittigd, di kwamen rond 10 ure tor plaatse en ded het eerste onderzoek. De geneesheer Dupont, van Horonthai verzorgde de twee slachtoffers. De wond van Mathilde Anthonis zijn groot en diej doch niet levensgevaarlijk, die van hal broeder zijn voel erger. Toch schijnen geen onmiddellijk gevaar op te levere Dezen morgend werd de dader door gendarmen aangehouden. Hot parket van Turnhout, samengeste uit M.M. Caron, substituut van den pi'W reur des konings Van den Hove, ondi tuig slac Peti twis vrov slag D en z volg doel: de h De ten der t grom Done Te aan c Moor zoeke ping Hooij Ve gezeg Ge' mits e De met g het op 1. E numir Be\ 2. 1 mer 6- Bev 3,1 67, gr Bev Spiege 4.E 09. gr' Bew 5- I 7i, gr< Bew 6. E ven dri 7- 73. grc Bew 8. E 75. grc Bew g.E 77. gro Bew 10.1 voorscl groot i Gebi Weduv In Verb Ten Oude F OPE te De limp: van pa: baar v Eert staan t den P nummi centiai Gheera Ledew koop e Bew Hendri Twe gelege: Puitep 914E. centiai gaande ten zi aan de De W< de ern

De Denderbode | 1911 | | pagina 2