Nieuws uit Congo. Leening van 1,649,000,00 frs. Stad Aalst. Stad Aalst.-Werkbeurs Zoadagrust. Allerhande nieuws. Holland. Zii zijn niet tegen den Godsdienst. M. Vandervelde, de hoofdman der socialisten, heeft verleden Dinsdag in volle kamer verklaard Socialisten en liberalen zullen in koor aanheffen het lied der geuzen Yan 't ongediert der papen verlost ons Vaderland Oh neen zij zijn niet tegen den Gods dienst Wat zouden zij wel zingen en doen als zij er togen waren Wat denkt gij daarvan liberalen van Aalst, die bidt en naar de kerk gaat enz. is uwe partij ja of neen tegen den Gods dienst Zing gü ook mee op de maat dio Vandervelde slaat Prachtig. Indien de zittingen der Kamer omstuiraig zijn, weet ge waarbij dat dat komt, lezers? Wel het is eenvoudig do schuld van de Katholieken die zijn immers de schuld van alles, omdat ze het ongeluk hebben de meerderheid te zijn. 't Is bijzonder de schuld van M. Hoy- ois, volksvertegenwoordiger van Door- nijk, zegt de Brussolsche briefwisselaar van La Flandre Liberale. Als een linkerman spreekt kan de Hoyois zich niet stilhouden Hij onder breekt niet altijd maar hy gromt, of hij trekt een oogsken, glimlacht eens, knikt, trekt de schouders op, of den neus, bekijkt zijn gebuur of geeft hom een stootje, enz. enz. Dat is onverdraaglijk zegt de brief wisselaar. Dat do heer Hoyois dan nog alleen ware, maar daar zijn dan nog de heeren Carton de Wiart, Renkin, Ver- haogen. Segers, Maenhaut, Raemdonck die er de zenuwen de geuzen doen wer ken. Ge ziet wel, nietwaar, dat het do schuld der Katholieken is, als er een on- weder losbreekt in de Kamer. De geuzen van hunnen kant zijn de zachtste mensehen der wereld die zijn altijd koeskensen gemanierd. Dat Hubin in het gelaat van eeen Ka tholieken redenaar gaat spuwen, of uit roept de eerste die aan mij komt sla ik mijn vuist in zijn smoeldat heeft im mers niets te beteekenen. Dat gezel Terwagne den heer Maen haut met de vuist dreigtdat M.Augus- teyns zijnen inktpot aan stukken slaat, dat Terwagne M. Van Brussel toe snauwt Zwijg, dommen ezelgelijk Donderdag dat alles is enkel verre gaande beleefdheid en kan niet vergele ken worden bij een glimlach van den heer Hoyois een hoofdschudden van X een geknik van Y en een geeuw van Z. Neen, volstrekt nietWat zegt gij lezers Gaat de onbeschaamdheid van dien Brussolschen gazetkrabber niet over zijn hout. (Het Fondsenblad.) Tentoonstelling Nijverheid en We tenschappen Het Komiteit brengt ter kennis der belanghebbenden dat de bijtredingsbulletyns der deelnemers aan de tentoonstelling en prijskampen van 1911 onmiddelijk moeten ingezon worden, ten einde aan de plaatsings kommissie toe te laten hare werkingen aan te vangen. De bijtreders hebben er all6 belang bij dat voornoemde kom missie zoo goed mogelijk hare schik kingen kan nemen, opdat de tentoon stelling onder alle opzichten zou lukken. Ook mogen do deelnemers aan de tentoonstelling en prijskampen Diet uit het oog verliezen dat de medingende stukken vóór 1 Juli e. h. ten lokale der maatschappij, moeten ingezonden wor den. De werken na 5 Juli ingezonden kunnen aan de beoordeeliugen van de jury niet onderworpen worden. Inlich tingen worden gezonden op aanvraag. Lokaal, Poel 22, Gent. Voor de getrouwde vrouwtjes en voor dezen die eens geerne zouden trouwen. Gedurende zeker vijf minuten van den dag, worden meer huwelijden ongelukkig gemaakt, dan op de 23 ureu 55 minuten van het Mond- en klauwzeer. In Duitschland waren op 31 December 1910, 4882 hoven besmet met mond- en klauwzeer den 31 Januari 1911, waren er 5000 hoven den 28 Februari, 8600 den 31 Maart, 10,400 don 30 April, 12,503 den 30 Mei, 13,493 hoven besmet, ver spreid in 3117 gemeenten. In Holland neemt de muilplaag eene snelle uitbreiding in do provinciën Utrecht. Noord- en Zuid-Holland. Op vele hoven heeft de smetziekte een zeer kwaadaardig karaktertalrijke viggens en kalveren bewijken ten gevolge van eene etterige klauwverzwering. In België kwam de muilplaag in den laatsten helft van Mei voor in 165 gemeen ten op 605 hoven en bij 8719 dieren. In "West-Vlaander en kwamen 3146 zieke dieren voor op 139 hoven, verspreid in 37 gemeenten in Oost-Vlaanderen kwamen 393 gevallen voor 19 hoven, in 8 gemeen ten in Luik, 3387 gevallen, op 240 hoven, in 52 gemeenten in Limburg, 1071 gevallen, op 133 hoven, in 30 ge meenten in Brabant, 554 gevallen op 37 boven, in 28 gemeenten in Namen, 99 gevallen, op 8 hoven, in 3 gemeenten in Henegouw, 72 gevallen, op 8 hoven, in zes gemeenten. In de provincio Antwerpen kwam geen enkel geval voor in Luxem burg kwam do smetziekte voor op eene hofstede. Hunne eerste zeereis. He Koning heeft Zaterdag, vergezeld van zijne tweo zoontjes, de prinsen Leopold en Karei, aan boord van de Ibis III, een uitstapje iu zee gedaan. De prinsen werden nogal ferm ge schud, want de zee was zeer woelig. Toch waren zij opgetogen over hun eerste zeereis. Die verschrikkelijko vijf minuien, schrijft een Zweedsch dagbladschrijver, zijn des middags en 's avonds, juist op het oogenblik als de man van 't werk te huis komt. Alle jonge vrouw is er op gesteld dat haar man door eene lachende mine zijno vreugde betoont om het weerzijn in den huiskring en 't gebeurt niet zelden dat hij door een betrokken gelaat en weinig klappens- en lachendsgezindheid eene pijnlijke teleurstelling verwekt. Is de vrouw er onder geslagen en betaalt ze met dezelfde munt, meestal is dit oen uitgangspunt van bittere levensdagen. In den beginne zal de vrouw weinig of niets zeggen, maar welhaast begint zij zich het ongelukkigste schepsel te deu ken dat onder Gods zonne loopt. Na het tijdperk van met een muil gelijk een beer loopen volgen twisten en krakeelen en de man gaat eindelijk troost en heul zoeken in... de herberg waar hij immer vriendelijke wezens ontmoet. Vrouwtjes, als uw mau 's middags of 's avonds niet altijd zoo vriendelijk en welgezind is als ge wel willen zoudt, weest dan op uwe hoede. Moeilijkheden op 't werk en ze zijn zoo talrijk, brengen dat maar al te gemakkelijk mede, iedereen die wat ondervinding heeft weet het genoeg. Als het geval zich bij u voordoet blijft even vriendelijk als voorgaande, en ge zult het zien, welhaast zal alles opklaren en zullen blijde zonnestralen uwen huiskring immer blijven ver warmen. In Antwerpen hebben do katholie ken een prachtigen plakbrief verspreid 25.000 fr. voor hem die bewijzen kan dat door de nieuwe schoolwet 20 millioen naar de kloosters gaan De slechte gazetten schreeuwen van niets anders (ge zoudt er bijna zot van wordeD) dan van 20 millioen naar de kloosters En nu de katholieken zulk een aas toewer pen aan al die maar bijten wil komt er geen enkel vischje boven om eens te happen Een teelten dat zij hun eigen leugens niet gelooven Spijtig toch dat verstandige menschen met zulke wa pens strijden... Liegt maar jongens, er blij ft toch altijd iets van over Zondag werd te Gent eene partij vergadering der socialisten gehouden om te beraadslagen over het punt of de socialistische partij al of Diet aan hanger bleef van integrale toepassing der E. V. bij de samenstelling van het college. De heeren Anseele en Lampens, Kamerleden en De Visch en Samyn bobben het sluiten van het anti-clericaal cartel en bijgevolg do vorming van een uitsluitend liberaal socialistisch college verdedigd. Deze zienswijze werd door de verga dering bijna met eenparigheid bijge treden, ofschoon enkele leden verklaar den de doctrinairen, dio tot du toe gewacht hadden om zich aan te sluiten bij de E. V., tooi- geen kluit te betrou wen. Ook do radicalen' hielden eene verga dering, waarin bij eenparigheid eeno dagorde gestemd werd, ten voordeele samenstellidg van het anti-clericaal college, met het oog op de verovering van algemeen stemrecht. Het A. S. is de losprijs, die overal de doctrinairen moeten betalen om hun aanzien te bewaren. In gevolge de loopende onderhande lingen heeft M. Siffer,dd. burgemeester, een omzendbrief aan de policie gezon den waarin hij het einde van zijn voor- loopig mandaat voorziende, de policie bedankt en kwijtschelding van alle straffen aankondigt. Op 1 Juli zal de minister van koloniën het tweede gebied van Congo voor den vrijhandel openen. Dit gebied ligt tusschen de oostgreDS van het Leopoldameer, 't gebied der maatschap pij van Lomani en de San koeroe-Kassaï. Het bevat het veelbesproken kroondo mein, dat niet rijker schijnt te zijn dan de andere gewesten van Congo. De zeer eerw. pater Jozef Billiau, overste der nieuwe zending van de Paters Redemptoristen in Congo, is aldaar nu een verblijf van 12 jaar, ten gevolge eoner pijn lijke ziekte overleden. Stad Aklst. (1891). 40* Trekking. 26 Juni 1911. Obligaties van 5000 fr. terugbetaalbaar te rekenen van 1 Oogst 1911. 55 957 2178 2823 295 1324 2265 3040 620 1365 2777 652 1552 2798 Obligaties uitgekomen in de vorige trekkingen en nog niet uitbetaald stedelijke kas. 29' trekking27 December 1905. n. 2897. (coupon n. 30 aangehecht). 34e trekking29 Juni 1908. 2274 (coupon n. 35 aangehecht). 36° trekking 28 Juni 1909. n (coupon n. 37 aangehecht). 38» trekking 2T Juni 1910. n. 29 (coupon n. 39 aangehecht). 38° trekking 27 Juni 1910. n. 2235 (coupon n. 39 aangehecht). 38® trekking 27 Juni 1910. n. 3247 (coupon n. 39 aangehecht). 39e trekking 26 Dec. 1910. n. 40 (coupon n. 39 aangehecht). 39° trekking 26 Dec. 1910. n. 344 (coupon n. 40 aangehecht). 39e trekking 26 Dec. 1910. n. 2257 (coupon n. 40 aangehecht). 39e trekking 26 Doe. 1910. n. 3295 (coupon n. 40 aangehecht). 59 Kermis 1911 —o De jaarlijk- sche Markt en Tentoonstelling der Paarden en Veulens van het zwaar inlandsch Trek- ras voor gansch het Land, welke zullen plaats hebben op Kermisavond,Zaterdag 1 Juli aanstaande, ten 8 uren 's voormid dags, op het Esplanadeplein, (nabij de Statie), beloven dees jaar wel te ge lukken. Menigvuldigo inschrijvingen zijn reeds toegekomen en alles doet voorzien dat het getal ten toon-en te koop ge stelde paarden en veulens verdubbeld zal wezen tegen dit van verleden jaar. Kosteloozo inschrijving in het Bel gisch Paardenstamboek. Worden gevraagd door de Patroons 1 Koetsier. 3 Schrijnwerkers. 2 Meubelmakers. Vragen der Werklieden 1 Werktuigkundige. 1 Voerman. Werklieden van allen aard. -o S T A O A E L T o— TENTOONSTELLING Juni—Juli 1911 OUD AELST in de prachtige kelders van bet Belfort Vlaamsch Bierhuis Symphonische Concerten. Alle Zondagen van 11 ure tot 1 ure voormiddags en van 8 ure 's avonds tot middernacht. Alle Maandagen van 8 ure 's avonds tot middernacht. Alle Donderdagen van 8 uro 's avonds allerhande aantrekkelijkheden. Van 'smiddags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 25 Juli 1911, M. Callebaut, Botermakt. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek A. Meyvaert, Werf, 3, AALST. Aalst. Katholieke Jonge Wacht. - De feestelijkheden welke onze Katholieke Jonge Wacht op 20 Oogst a. alhier zal inrichten, ter gelegenheid van het 5® Congres der Katholieke Jonge Wachten van 't Gouwverbond van Oost- Vlaanderen, beloven prachtig te zullen zijn. Een groot getal maatschappijen hebben reeds hunne toetreding tot de feesten inge zonden. Hierover nadere inlichting bij naaste. Het huis C. Praet-De Witte is langs de overzijde der Lange Zoutstraat, dichter bij de Groote Markt in n° 6. AALST. Zaterdag avond rond 6 1/2 ure, was Ed. Ardijns, schilder en glazen maker, wonende Brusselschestraat, in een huis der zelfde straat bezig met glazen te snijden. Een stuk glas viel met oen scher pen punt boven den knie, en verwekte eene wonde, waaruit hy overvloedig bloed ver- loor. Hij moest door eenon geneesheer ver zorgd worden. AALST. Zondag morgend gleed Aug. De Coninck, gemeenteraadslid langs de Brusselschestraat, waar hij woont, uit op oen weinig groen en viel achterover ten gronde. Men moest hem naar zyne woning overbrengenhy klaagt van inwendige pijnen. Velours en Demitten bij VAN DEN BERGH-JOURET, Korte Zout- straat, Aalst. AALST. Maandag morgend is do genaamde Maria Dufoor, 18 jaar oud, ge boren te Iiocsselaere en thans hier ver blijvende zonder vaste woonst, voor de po- liciereehtbank onzer stad gebracht, uit hoofde van ergerlijke feiten in eene herberg onzer stad. Maria Dufoor werd voroordeeld tot twee jaar opsluiting te Brugge. AALST. Zondag namiddag, om 3 uur, heeft alhier in de hoofdkerk van St-Mar- tinus, de plechtige doop plaats gehad der zevende dochter van de echtelingen De Cock, landbouwers, H. M. de Koningin heeft het meterschap aanvaard, maar was vervangen door de echtgenooto van deu heer notaris De Vis, Brand te Welle. Een slachtoffer. Nadere bijzonderheden. Vrijdag rond 10 uur, ontstond er brand in een groep van drie huizen, met stroo bedekt, en bewoond door de huisgezinnen Jozef Do Waole, Jan Heyman en Jaak D'Haoseleer. De hevigheid van den wind wakkerde nog den brand aan en weldra stond cono andere reeks van vier huizen ook bedekt met stroo in vlam. Deze woningen waren bewoond door de familiën Frans Beeckman, Sophie Beeckman, Pieter Vanderhelst en Jan Van Oudenhove. Eenige meubel» zyn kunnen gered worden. Alles is ten gronde vernield. In het hevigste van den brand herinnerde zich Heyman dat zijn zoon Hector nog te bed lag. In de algemeene verwarring gin- gen eenige moedige burgers het brandende huis binnen, toen do jongoling te voor schijn kwam in volle vlam. Do ongelukkige liet zich in een beirput vallen en werd er door zijn vader uitgetrokken. Hij is schrik kelijk verbrand aan de borst, het hoofd en gansch het lichaam zijn hoofd maakt enkel eene massa verkoold vleesch uit. Onnoodig te zeggen dat de ongelukkige schrikkelijk lijdt zijn toestand is ook hopeloos. Ee zijn maar drie huizen verzekerd, deze van Do Waele, Heyman en D'Haeseleer. Do andere familiën zijn totaal ten onderen. Er zal eene inselirijvingslijst in omloop gebracht worden om die ongelukkigen te helpen. Aanzicdtkaarten der Aal- stersche tentoonstelling, Juni-Juli 1911, te verkrijgen ten Bureele dezer. Vermin dering van prijs bij hoeveelheid. Vrijdag nacht is biand uitgeborsten in de groote sargiënfabriek a La Dendre te Dendermonde, Lindanusstraat. Do nachtwaker, op ronde zijnde word een hevige brandreuk gewaar, komende uit het gebouw waar het geduivelde katoen ligt en de mengelingen gebeuren spoedig gaf hij bet alarm. Het vuur breidde zich met eene ongemeone snelheid uit en voor aleer de pompiers met hun materieel ter plaats waren^ was het magazijn in eenen vuurpoel herschapen. Aan blusschen viel er niet meer te den ken. Ook moesten de pompiers zich bepa len bij het vrijwaren der omliggende huizen en andere gebouwen der fabriek. Rond 3 ure was alle gevaar geweken niettemin zijn de pompiers Zaterdag morgend tot 7 uro ter plaats gebleven. De schade die ruim 25,000 fr. bedraagt, is door verzekering gedekt. Een onderzoek is ingesteld om de oorzaak te kennen. Zondag avond, om 11 ure, toen M. Barthoiomeus De Cock, en zijne vrouw, beenhouwers Hofstraat, te St-Niklaas, te huis kwamen, was hunne deur niet op slotop het oogenblik dat zij de deur openstaken, sprong een inbreker uit do woning buiten en gaf moteen M. Do Cock eenen stomp in het aangezicht. De beenhouwer riep om hulp verschei dene personen zetten den dief achterna een werkman greep hem vastdoch de sluwe kerel riep laat mij los, ik loop achter den dief De werkman geloofde dat, en liet hem los de kerel vluchtte in allerijl weg, zijn hoed en zijn jas achter latende. Hij had in de kassen van M. De Cock eene' hoeveelheid zilverwerk gestolen. Hij schijnt gekend te zijn. Dezelfden avond stelden de echtgenooten De Backer-Van Daele, Parkstraat, bij hunne tehuiskomst vast dat dieven tijdens hunne afwezigheid ongeveer 3000 fr. uit hunne kassen gestolen hadden. Het schijnt dat men op het spoor is der inbrekers in de pastorij van Sint-Jozef. Indien gij een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u bij Karei Van de Putte Korte Zoutstraat, 29, Aalst. Een huisgezin van Brussel had als liuisondoi wijzeres eenë gouvernante voor de kinderen, eeno juffer van Aken, dia hen in Duitsch en "pianospel onderwees, terwijl zij zelf Fransch leerde. Zij leefde mee in het huishouden in hield zich uitsluitsluitend met do kinderen bezig aan welke zij niets anders deed dan onder wijzen, behalve dat zij hen soms hielp was- schen en aankleeden, of hon naar de school bracht. En in die voorwaarden moet, zeggen de beambten van de belasting, zulks als dienst meid aanzien worden. De huisheer, M. J., word voor de recht bank gedaagd en, na oen proces dat ver schelde weken duurde, vernam hij dat zijne gouvernante tot de kategorie der dienst meiden behoorde.Hij wordt dus veroordeeld tot betaling van do belasting en daarenbo ven eeno boete van 240 fr. Te Anderlecht woont op eene- derde verdieping de voerman M. met zijne vrouw en drie kinderen. De man is reeds meer maals veroordeeld geweest voor mishando- ling op zijne vrouw. Maandag, tydens een nieuw twisttooneel, wilde hij haar wurgen. Ten einde raad, groep de vrouw een scheermes en bracht er haren man eeno gevaarlijke wond mee toe aan den buik. De geneesheeren hebben weinig hoop hen? te redden. De vrouw is aangehouden. Te Lembeek bij Hal vielen door de hevigheid van den storm, de palen der eleetrischo verlichting om. Een 7-jarig jongske, dat de draden aanraakte, werd hierdoor zoo erg gebrand dat men voor zyn leven vreest. - Dieven zijn 's nachts in het huis ge drongen van Vando Wielo te Ronse, en hebben er eene som geld en juweolen gestolen. Vandaar zyn zij in de kelderkeu ken gedrongen en hebben er twee kieken» opgeeten en drio flcsschen wyn uitgedron ken. Een weinig verder zyn zij in het huis gedrongen van Do Keyzer-Dupon, die af wezig was, doch door het gerucht wakker geworden, is de knecht opgesprongen en heeft mot zijn geweer naar de dieren ge schoten zonder ze te kunnen treffen, vluchtten weg hij is ze nog een eind ver op do straat achterna geloopen, maar kon ze niet inhalen en kon ze door den don- keren niet herkennen. He - Lij n-ei'dei" .n Vé Het yan De Een ilikkel at vai' e J... Brie was tei irief, en be Een iadden loopte Vrijdag avond, hield een rijtuig stil voor de wacht van het hoofdkwartier van den plaatsbevelhebber, Koningstraat te Brussel. Een man stapte uit on vroeg omj den luitenant-bevelhebber te spreken, Terwijl hij dezes komst wachtte, nam hij plaats aan den lessenaar en schreef de volgende ordonnancie In naam van Z. M. do Koning, krijgsgevangen, beveel ik, onmiddelyk het leger op oorlogsvoot te brengen in de kazernen onder mijn be velhebberschap. Hij teekende Le ministrt liquidateur, officier der Leopoldsorde, V. A. Morel. De luitenant merkte s\ met oen zinnelooze te doen to hebben en leverde hem aan de policie. Een brievendrager, die Zondag mor gend te Laken door de Droogbeekstraal kwam, werd getroffen door de zonderling! houding van twee mannen dio eenen vagei grond over gingen. Zij liepen snel wegc:££pg j een hunner liet in de vlucht een voorwer; vallen. De postbediende snelde hen na kon er een vastgrijpen, dien hy naar he: policiebureel bracht. Hij bekende dat bh id den loop van den nacht eenen diofsta^10' ëe had gepleegd nabij hot koninklijk park Zijn gezel, dien hij beweert niet te kennen, wordt opgezocht. Do droevige ramp van Mechelen nog voortdurend het voorwerp aller g sprekken en het onderzoek dat gedaai wordt door M. Verstraeten. policie-officiei wordt snel voortgezet. Een oproep wer Beroopsdieven, van uitmuntend ge reedschap voorzien, hebben Maandag nacht te Leuven, bij M. Ed. Vandervelde, hui- denvetter te Hougaerden, do brandkas opengeboord en voor 70 a 90,000 fr. geld waarden, zilverwerk en acties gestolen. Te 1 gendi Zelfs jzoek Niet iet par rootei e zeke onden Een uro ipitten Toer me 1' ladden Dat' jitt sell Rom stukke: msen Yan M. 1 gedaan tot aide personen die op het vis was hadden plaats genomen en dezen middai reeds waren 20 lieden, welke ger« werden, door gemelden ambtenaar onde? vraagd. Dit onderzoek bevestigt ten vol heid d; waado Men kingen wat wij aan het, Handelsblad meedeelden M, Vei Op het policiebureel liggen thans 14 hoofdeksels van personen dio in ht water hebben gelegen, bonder Het streek Drit om 7 J de aan J- g M. Ye dens 0] J... verlate H was. Buiten de twee dooden, zijn er no twee geredde personen die in oent bedenkelijken toestand verkeeren 1 genaamde Yan Houtvcn, werkman, Stro: beekscho steenweg en vrouw Van Sai Dodoenstraat. De drie kinderen van Goorts, brouwer, bevonden zich met meid op het vlot on zagen dc dood die! van nabij. Zij werden gelukkiglijk al! vier gered. Wat de verantwoordelijkheid dezer rao betreft is liet uitsluitelijk de stad Leuve oigenaaster der vaart, die er de gevolg moet van dragen. Do voorzorgen ongelukken te vermijden hadden des beter moeten genomen worden daar tusschen 12 en 1 uur 's middags, ongeve 4000 personen de vaart overvaren. De schrikkelijke ramp die men betreuren heeft, toont lioe noodig het spoedige maatregelen te nemen om nieu? ongelukken te voorkomen on het is wenschon dat de stad Leuven die ten all tijde eene zekere koppigheid aan den legde, wanneer bet gemeentebestuur if vroeg betrekkelijk de Leuvenscho vaai zich thans ernstig zal bewegen om t leven te verzekeren van duizenden persoa en verdere ongelukken te voorkomen Eene Engelsche maatschappij is sticht met het doel een regelmatigon ti voerdienst van reizigers en postpaketteo te richten tusschen Oostende en London, Men is op het punt 2 grooto turbii booten aan te koopen voor eon begin i eiken avond rond 10 ure eeno boot ni f Londen vertrekken. Deze onderneming zal aan do Staat postdienst Oostende-Dover eene govos lige mededinging doen. De koning, vergezeld door do prim °nvef Leopold en Karei, generaal Jungblui °ronk kapitein Bultinck en M. Plas, onderwj) °P der prinsen, hebben aan boord van &el01c Ibis III oen zeereisje, voor de prins het eerste, gedaan, te Oostende. De was tamelijk onstuimig. Aan N R C twordt gemeld. Zaterdag middag is or te Lionden, Tiel, eene vrouw, (moeder van 9 kindof! door haren man vermoord. Er is gebleken dat er eene som groot 200 gulden, aanwezig was dio de had opgeeischt om te verdrinken. Hot zet van de vrouw hiertegen moet de aan| fant ding van de misdaad goweest zijn. Zaterdag is door een krachtige Wit hoos de 30-40 meters hooge, zware stell| d< van den toren van 't Vredespaleis, 's Gravenhage uiteengorukt en omgow pen. Met donderend geraas kwamen balken en planken naar beneden, ook lagere stellingen moesleurend. Gelukkig gebeurde alles zondor person lijko ongelukken, hoowel gewoonlijk og op de plaats waar de balken neerkwan» veel werkvolk aan den arbeid is. Weg! den stroomenden regen echter hadden (li zich nu verwijderd. Een der balken viel op de teekenloo pric en sloeg op een paar meters afstand ben den toekenaar door bet dak in den groDj Am Dn Tan J gevraa Het en had bij hai Zeki wezen aangel Toe <nen laatste van M 1 Yermt J... autos Opi Tan 1 T t t« ste konin. J... aange gebra Terw; Ma leid. onver wat g den plaati Ve Tan maal Re dikk cong prief natii kom lijkt den rede

De Denderbode | 1911 | | pagina 2