mmm CEREBOS J1 ffrf ZWITSERSCHECHOCOUUIÉ van ZWITSERLAND Stad A eist. Paarden- prijskamp. Kerk der Teresianen. DITJES en DATJES. Luisterijke Plechtigheden Zilveren Jubelfeest zijner Stichting STAD AELST. Bestendig FESTIVAL STAD AELST. Nijverheid en Handel. Allerhande nieuws. Rechterlijk Kronijk. Borstsiroop Depratere f Sterfgeval bieden kosteloos lunnen verbruikers ujtslag van den van le Juli 1911. I. Merriën van ten minste 4 jaar. EereprijsBijzonder gouden pracht- metaalM. De Sehryver Emiel Erembo- degem. 1 prijs Gouden praclitmetaal on 30 franken aan M. Kentane, Smeerhebbe 2 pr. gouden prachtm. en 25 fr. aan Renur Cyriel, Appelterre 3 pr. Zilveren prachtm. en 20 fr. aan V. d. Sehueren Aspelaer 4 pr. zilveren prachlm. 15 fr. aan V. Melekebeke Cor. Grooten berghe 5 pr. zilveren prachtm. en 12,50 fr. aan De Clippele K. Herzelo 6pr. Bronzen prachtm. en 10 fr. aan De Coster F. Lebbeke 7 pr. bronzen prachtm. en 10 fr. aan Welvaert P. Oordegem 8 pr. bronzen prachtm. en 7,50 fr. aan Kentane, Smeerhebbe9 pr. bronzen prachtm. en 5 fr. aan Y. d. Meerssche Fr. Wanzele 10 pr. bronzen prachtm. cn 5 fr. aan V. d. Hoeven Alf. Denderhautem. Eervolle melding 1. Van den Brande Jan, Wieze 2. Y. d. Haute Cam. Ninove. II. Driejarige Merriën. 1 prijs Gouden prachtmetaal en 25 franken aan M. Meersman Aug. St-Lie- vens-Esschc2 pr. Zilveren prachtm en 20 fr. aan Welvaert 1'. Oordegem 3 pr. Bronzen prachtm. en 15 fr. aan Y. d. Bogaerde, Hekelgem 4 pr: bronzen prachtm en 10 fr. aan V. Melekebeke Cor. Grootcnberge 5 pr. bronzen prachtm. en 10 fr. aan V. d. Sehueren Alfred, Oultre. Eervolle melding 1. Renur Cyr. Appelterre 2. De Bruyn Serafin, Aelst 3. Vereertbrugge Ed. Opwyck. III. Tweejarige Merriën. 1 prijs Gouden praclitmetaal en 20 franken aan M. Haeltorman René,Ninovc 2 pr. Zilveren prachtm. en 15 fr. aan Ossolaer A. Ninove 3 pr. Bronzen prachtm. en 10 fr. aan Welvaert P. Oor degem 4 pr. bronzen prachtm. en 5 fr. aan V. d. Sehueren Voorde; 5 pr. bronzen prachtm. en 5fr. aan Renur Cyriel, Appel terre. Eervolle melding Schockaert G. Otter- gem. IV. Hengsten Jaarlingen. 1 prijs Gouden praclitmetaal èn 15 franken aan M. Cobbaut Mod. Oultre 2 pr. Zilveren prachtm. en 10 fr. aan V. Melekebeke Th. Ninove 3 pr. Bronzen prachlm. en 7,50 fr. aan Cobbaut Mod. Oultre 4 pr. bronzen prachtm. en 5 fr. aan Ermens Vict. Pamel 5 pr. bronzen prachtm. en 5 fr. aan De Clippele K. Herzele. V. Merriën Jaarlingen. 1 prijs Gouden praclitmetaal en 15 fr. aan M. Redant Jos. Aygem 2 pr. zilve ren prachtm. en 10 fr. aan Vercruyssen Oct. Bambrugge 3 pr. Bronzen prachtm. en 7,50 fr. aan Meersman Aug. St-Lievens Essche 4 pr. bronzen prachtm. en 5 fr. aan Bron Lod. de Bethune, Aelst 5 pr. bronzen prachtm. en 5 fr. aan Renur Cyriel Appelterre. Eervolle melding 1. D'Hondt Prosper, Denderhautem 2. Guldemont Daniel, Denderleeuw 3. Osselaer Arthur, Ninove. VI Hengsten - Zuigelingen. 1 prijs Gouden praclitmetaal en 20 franken aan M. V. Melekebeke Th. Ninove 2 pr. Zilveren prachtm. en 15 fr. aan Renur Cyriel, Appelterre 3 pr. Bronzen prachtm. en 10 fr. aan De Ryek K. Zonnegem 4 pr. bronzen prachtm. en 7 fr. aan V. d. Hoeven Alf. Denderhautem 5 pr. bronzen prachtm. en 5 fr. aan V. d. Haute Camiel, Ninove 6 pr. bron zen prachtm. on 5 fr. aan V. d. Sehueren, Aspelaere 7 jir. bronzen prachtm. en 5 fr. aan Meersman Aug. St-Lievens Esscho 8 pr. bronzen prachtm. en 5 fr. aan Blon- deel Phil. Lede 9 pr. prachtm. en 5 fr. aan V. d. Sehueren Alf. Oultre 10 pr. bronzen prachtm. en 5 fr. V. d. Meerssche W® Fr. Wanzele. Eervolle melding De Poorter, Erem- bodegem. VII. Merriën - Zuigelingen. 1 prijsGouden praclitmetaal en 20 franken aan V. d. Steen Des. Vleckem 2 pr. Zilveren prachtm. en 15 fr. aan Lerkangé, Denderhautem 3 pr. Bronzen prachtm. en 10 fr. aan Bro" Lod. de Bethune, Aelst4 pr. bronzen prachtm. en 7 fr. aan l)e Bruyn Serafin, Aelst 5 pr. bronzen prachtm. en 5 fr. aan V. d. Velde Prosp. Nieuwerkerken 6pr. bronzen prachtm. en 5 fr. aan Redant Jos. Aygem 7 pr. bronzen prachtm. en 5 fr. aan Br0" Lod. de Bethune, Aelst8 pr. bronzen prachtm. en 5 fr. aan De Witte B. Erembodegem 9pr. bronzen prachtm. en 5 fr. aan Schollaert L. Denderhautem 10 pr. bronzen prachtm. en 5 fr. aan Van den Steen Jan, Haeltert. Eervolle melding 1. Wauters J. B. Aelst2. Be Schepper B. Haeltert 3. De Ryck Ph. Aygem. Volle Aflaat, Portiuncula, ter gelegenheid •an den Feestdag van O.-tL.-V. ties Carmelus, te beginnen van Zaterdag 15 Juli tot 's avonds van den Zondog 16 Juli, aan de gewone voorwaar den. De Goddelijke diensten als volgt: Zaterdag 15 Juli. Ten 2 ure uitstelling van hot PI. Sacrament. Ten 5 re, het Lof. Zon'dag 16 Juli, Feest van 'L-L.-V. des jjergs Carmelus, en den .ondag nadien 23 Juli, de eerste Mis ten ure met uitstellingvan het Allerheiligste. >e plechtige Mis om 8 ure. Ten 5 ure, oolomneel Lof, Vlaamsch Sermoen en Te Deum, Wat schelmen Eeni- ge weken geleden, wanneer er over de duurte der overjarige pataten fel ge klaagd wei d, schreef de correspondent van Hel Laatste Nieuws geheel seri- euswegdat de aardappels zoo duur wa ren door de schuld der priesters van den huiten, de ware stichters van Boe renbonden, die de prijzen der markt maken. Wat schromelijke schelmen toch Hoe dom moet men wel zijn om ze uit zijnen duim te zuigen Maar wat is 't?... In 1846, bij 't ver schijnen der patatenplaag, bazuindon de liberalen uit al hunne krachten uit dat het de schuld was van de Jesuïten Socialistische wetgevers, Ter zitting der Kamer van 21 Juni was het volgende tooneel te aanschouwen Terwagne brult en buldert den acht baren heer Van Brussel toe zwijg, stomme ezel Anseele raast en slaat met de vuisten op zijn lessenaar. Demblon knarsentand en schuimbekt. Hubin smijt met een wetboek, breekt den inktpot van den heer Maenhout, en snauwt do deurwaarders, die hem tot bedaren willen brengen, toe den eer ste. die mij durft aanraken, sla ik op zijn smoel. Deftige wetgevers Leek of Wereldlijk onderwijs. Viktoor Duruy, die in Frankrijk minister was onder Napoleon III, is de eerste geweest die het leek of wereld lijk onderwijs invoerde. Zijn zoon, Georges Duruy, schrijft daaromtrent in het Parijzen Journal des débats. De wereldlijkheid van het onderwijs bracht dan geenszins den haat van de godsdienstige gedachte mede, noch d6 verachting van het godsdienstig geloof noch de anti-kktholieke of anti-kris- tene propagande, opentlijk of bedek- telijk gedaan. Ik vraag aan iedereen, die ter goe de trouw is, te zeggen of het nu nog hetzelfde is De waarheid is dat het woord we reldlijke eene echte misvorming heeft ondergaan en dat het ten huidigen da ge klinkt als eene strijdtrompet.... De schuld daarvan is aan de dwee- pers die onder een onschuldig etiket eene waar hebben verkocht die niet altijd onschuldig is. De zoon van M. Viktoor Duruy, aldus verzet aanteekenende, tegen verval- sching van het wereldlijk onderwijs, bewijst dat zijn vader bedrogen werd. De reisduif als photograaf. De overheden van het Duitsche leger laten tegenwoordig rijsduiven africhten ten einde daarvan te maken een korps gevleugelde photographen, die doku- menten zullen gaan zoeken op plaatsen welke de Duitsche inlichtingsdienst niet kan bereiken. De uitvinding van de reisduif-photo- :raaf is te danken aan zekeren dokter Neubronner. De eerste uitslagen van het africhten waren slechts middelmatig, daar de dui ven zich afkeerig toonden van de toestel len, aan hunne lichamen bevestig. Na duizende proefnemingen echter mogen de proeven thans geslaagd ge- slaag wordeD, want de lichtbeelden, door de duiven meegebracht, zijn uitne mend geslaagd. Acht er «Je roode vlag. —Voorzeker moeten vooral de Gentsche liberalen er toe gebonden zijn achter de roode vlag te daggeren dan dat zij zich de smadenste, de hoonendste Delee- digingen laten welgevallen. Zoo schold Vooruit in zij nr van 18 Juni de Gentsche liberale partij van vuilkar, razende en azende of vuiligheid, roofdier met afschuwelijke en verdaehtmakende politieke schotelwasschers, pissijn- kuisehers, enz. enz. Niet waar de Gentsche liberalen moe ten alle achting voor zichzelven verlo ren. Laster. Deze week, zoo schrijft D. Ar.neesens, onze Confrater van Recht en Vrede van Ninove werden lasterende geruchten tegen ons verspreid. Wij vergenoegen ons vandaag met te zeggen dat zij volko men valsch zijn, van het begin tot het einde, en enkel ingegeven door oor zaak tengevolge van het wegzenden van eenen gast. Wij hebben er ook hooren over ram melen en zegden bij ons eigen Wacht Zondag krijgen wij hetganscho fiDal in De Volksgazet Maar neen, het orgaan der liberale firma Vijf Ezels 1° doet er slechts een kleiu allusieken. 't Was zeker te gevaarlijk. Wij zullen het eindeken afwachten. Geloovige ongeloovige. Wij lezen in De Volkswil van Zeeland De ongeloovige moet meer doen dan de geloovige 1. De ongeloovige moet gelooven dat de wereld met hare wonderbare orde en harmonie zich zelve heeft gemaakt. 2. Hij moet' gelooven dat hij tot overgrootvader een aap heeft on dat alle nog levende apen zijne neven of achter neven zijn. 3. Hij moet gelooven dat hij zelf het hoogste wezen is daar een andere, God, niet bestaat. 4. Hij moet gelooven dat de zonne- fakkel zich zelve heeft ontstoken en zich uit eigen macht aan den hemel heeft geplaatst, zoo ook de andere sterren. 5. Hij moet gelooven clat het eerste ei of de eerste vogel, die veel volmaakter is dan het modernste vliegmachien, zich zelve heeft gemaakt of van zelfs is ontstaan. 6. Hij moet gelooven dat een Christus nooit geleeft heeft, ofschoon hij dage lijks schrijft 1911 na Christus^ 7. Hij moet gelooven dat de aposteten. de 10 eerste Pauzen en 15 millioen Christenen voor een hersenschim of droombeeld de.n marteldood ondergin gen. 8. Hij moet gelooven dat de tien geboden niet bestaan en dat men gerust kan moorden en stelen, alleen zorge men zich niet te laten betrappen. 9. De ongeloovige moet nog verders gelooven dat voor hem nooit een zalig hiernamaals leven zal wezen. 10. Hij moet gelooven dat hij do zijnen nooit zal wederzien. En nog veel meer. Is 't daarom niet veel verstandiger Ik geloof in God, den almachtige, Schepper van Hemel en Aarde Kykt rondom u beziet de ver woestingen van den sterken drank. Honderden huisgezinnen hebben honger zijn ontredderd. Kloeke gestellen zijn omver geworpen kleine schamele we zens lijden vanaf de wieg, zyn deerlijk teerachtig, mismaakt, onnoozel onze krankziuniggestichten zijn te eng onze gevangenissen zitten voi menschelijke wanschepsels, en wij, christenen, priesters, bisschoppen, wij zouden on gevoelig staan kijken naar dien stijgen den zondvloed van lichamelijke en ze delijke ellenden Id. Mgr Mercier. Stad Aelst. 0-§0§-0— ingericht door den Katholieken Werkmanskring ter gelegenheid van het Op Zondag 3Q Juli 1311. o Kiosk Groote Markt. Zondag 9 Juli 1911. CONCERTEN 1" Te 11 uren voormiddag Door de Fanfaren-Maatschappij Bra- bantsche Leeuw van Teralphene. Be stuurder Mr A. Van Santen. 2° Te 12 uren voormiddag Door de Fanfaren-Maatschappij Hoop in de Toekoynst van Steenhuffel. Bestuur der Mr L. Vermeren. 3e Te 4 uren nayniddag. Door do Harmonie-Maatschappij Kunst Eer en Vermaak van Aspolare. Bestuur der Mr D. De Latte. 4® Te 5 itren namiddag. Door de Koninklijke Harmonie St Ce cilia van Oordegem. Bestuurder Mr A De Brauwer,. 5e Te 6 uren nayniddag. Door de Fanfaren-Maatschappij Groei- en Bloeien van Denderhautem. Bestuur der Mr Ad. Breynaert. 6® Te 7 uren yiamiddag. Door de Fanfaren-Maatschappij Katho lieke Jonge Wacht van Lede. Bestuur der Mr Karel De Mette. Kiosk Keizerlijke Plaats 1e te 3 uren namiddag. Door de Harmonie-Maatschappij Hand in Hayid van Ncderhasselt. Bestuurder M. Jos. De Croo. 2® Te 5 uren nayniddag. Door de Koninklijke Fanfaren-Maat schappij St-Cecilia van Meldert. Be stuurder Mr Em. Van Mol. Het is een lust liet Cerebos Zout te gebruiken, want het is zoo zuiver, zoo fijn en zoo droog dat het alle spijzen verbetert. Aangroei en Uitbreiding Bevolking Nijverheidskracht 1880 20,982 1880 830 paarden 1910 35,141 1910 7500 Patentrecht, (Hoofdsom) 1880 26,935 Fr. 1910 93.612 Accijnsrechten Spaarkas 1880 496,725 fr. 1900 3,200,000 fr 1910 2,700,000 1910 4,200,000» Statie van den Staatsspoorweg. 1902 Reizigers 1910 205,750 getal 236,538 428,292 Fr. ontvangst 483,198,55 1902 Reisgoed 1910 122,000 kil. gewicht 156,900 kil. 4,279,10 fr. ontvangst 6,142,40 fr. Koopwaren. 1902 Vertrek 1910 29,759 getal wagens geladen 40,110 58,140 ton gewicht 70,030 ton 225,810 fr. ontvangst 359,440,55 fr. 1902 Aankomst 1910 25.667 getal wagens gelost 38,986 90.668 ton gewicht 136,810 ton 616,657 fr. ontvangst 887,7S4,62fr. In de feestzaal van het Oud Stadhuis is er thans een groot opschrift geplaats dat met veel belang door onze Aelstersche bevolking gelezen wordt. s om 9 1/2 ure, vergadering der Leden van den Katholieken Werkmans kring en afdeelingen in het lokaal Zonne- straat. Om 9 3/4 ure, met Vaandels en Muziek afdelingen aan 't hoofd, optocht naar St. Martenskei'k, alwaar om 10 uren eene Solemneele Mis van dankzegging zal opge dragen wórden. 's Namiddags om 2 uren stipt, bijeen komst aan de statie, en om 2.30 uren Groote Optocht door de straten der stad. 5-iO Franken Premi^n waarvan 600 franken te verloten tusschen de Vreemde Maatschappijen. Aan do verloting der arij eerste preraiën kunnen enkel deelnemen, de Muziekmaat schappijen en Afvaardigingen en Kringen meer dan 50 Leden tellende. Voor de ver loting der 7 volgende moeten de Maat schappijen minstens 25 Leden tellen. De tien laatste zullen tusschen al de deelne mende kringen, vertegenwoordigd met Kartel of Vlaguitgelot worden. Tusschen de deelnemende Kringen der stad, insgelijks vertegenwoordigd met Kartel of Vlag en minstens 15 Leden, zal er 150 frank verlot worden. Muziekmaatschappijen Opgelet Op voormelden dag 30 Juli 1911, wordt in onze stad het bestendig festival gesloten Deze uwer Muzikale Kringen, welke aan ouzo feestelijkheden zouden deelnemen, kunnen zich terzelvertijd laten inschrijven om deel te nemen aan het festival, en zijn daardoor in de gelegenheid gesteld insge lijks mede te loten naar de premiën door de stad uitgeschreven, waarvan de eerste 1000 fr. beloopt. Ten 4 ure stipt, Feestzitting. Daarna uitloting der premiën in het lokaal van den Katholieken Werkmanskring, Zonnestraat. Om 6 1/2 ure 's avonds Volksbanketter groote Feestzaal van den Kring, insgelijks Zonnestraat. De inschrijvingsprijs is 2 Fr. De lijsten voor het banket zullen onweder- roepelijk gesloten worden op 15 Juli a. S. Wij rekenen op eene talrijke opkomst, en verwachten uwe bijtreding insgelijks vóór 15'Juli, om de noodige schikkingen bij tijds te kunnen nemen. oSXAÖ A.ELSX.O- TENTOONSTELLING Juni—Juli 1911 «OUD AELST in de prachtige kelders van het Belfort Vlaamsch Bierhuis Sgmphonische Concerten. Alle Zondagen van 11 ure tot 1 ure 's voormiddags en van 8 ure 's avonds tot middernacht. Alle Maayidagen van 8 ure 's avonds tot middernacht. Alle Donderdagen van 8 ure 's avonds allerhande aantrekkelijkheden. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek A. Meyvaert, Werf, 3, AALST. AALST. De avondfeesten in de ruime zaal en hof der Koninklijke Harmo nie gegeven, zijn dit jaar, dank aan 't zeer prachtig weder uitstekend gelukt. Meer dan 4000 personen bezochten de prachtig verlichte hovingen. Een treffend bewijs daarvan is dat benevens de gratis ingangen van de leden en hunne genoo- digden 236,30 fr. heeft ontvangen van personen vreemd aan de maatschappij. Die som is gestort in de kas van 't Bureel van Weldadigheid. - Het huis C. Praet-De Witte langs de overzijde der Lange Zoutstraat, dichter bij de Groote Markt in n° AELST. Zondag 9 Juli 1911, 4 ure namiddag zal de Plech tige Aanstelling plaats hebben van den E. H. Van Laere, aangeduid als Bestuurder van den Katho lieken Werkmanskring in vervanging van den E. H. Noterman, ter Groote Feestzaal van den Kring. Wij wenschén den Nieuwen Bestuurder hartelijk geluk. Moge den duurbaren Kring onder zyne leiding steeds meer en meer bloeien. AALST. Onze Kermisfeesten zijn, dank het sehoone weder, allerbest gelukt. De verschillige concerten, gegeven ter gelegenheid van het Bestendig Festival en andere, lokten tamelijk veel volk naar de Groote Markt. Maandag had de plechtige prijsuitreiking plaats aan de leerlingen der Akademie van Sehoone Kunsten. De uitreiking der prijzen van orde en reinigheid had Dijnsdag plaats en werd talrijk bijgewoond. Zooals gewoonte üep de Kermis in de beste orde af. Geene ergerlijke baldadig heden werden bestaligd. AALST. Jubelfeest. Verleden Donderdag vierden do leden van het Werk der Arme Kerken het vijftigjarig jubel feest van Mejuffor M. vanden Hende als stichtster en voorzitster van dit zoonuttig werk. De jubilarisse werd door den E. H. Kanunik Roelandt, pastoor Deken en de leden gelukwenschen opgedragen en als gedenkenis een prachtig kruisbeeld aange boden. Wij wenschen de achtbare jubiiarisae hartelijk geluk en ad muitos annos, ja dat zij nog lange jaren dit werk besturen tot meerdere eer en glorie Gods. Geen twijfel meer heden. Mag men te Gent nog langer twijfelen als men bewijs op bewijs heeft, zooals de verklaring van Madame G. Pieters, 87 Galgenlaan, te Gent, het nog eens te meer getuigd, zij zegde ons den 20 December 1903. Mijn lijden duurde reeds vier jaar lang, ik voel de vreeselijke pijnen in de nieren tot aan schouders, 's nachts sliep ik slecht en zweette overvloedig en had benauwdheden, ook was ik 's morgens reeds vermoeider dans daags te voren ik ging gebukt, in een woord ik voelde overal pijn, ik kon geen schoenen meer aandoen, zoodanig waren mijne voeten gezwollen, ik had ook aderspatten, ik was verzwakt en moede loos. Na my eenige dagen verpleegd te hebben met de Foster Pillen, verkocht in de Apotheek De Valkeneer, te Aelst, kon ik weder gaan en bukken zonder lijden; mijn water werd klaar, de voeten waren niet meer zoo gezwollen. Mijn toestand beterde aanhoudend, de pijnen verdwenen cn mijne volkomene genezing eischte geen veertien dagen. Don 11 April 1910, voegde Madame G. Pieters erbij Alhoewel het zes jaar gele den is dat de Foster Pillen mij genazen, toch voelde ik nimmer de minste pijn. Lijdt gij aan rugpijn, pijn in de schou ders, zenuwpijn, hoofdzeer? hebt gij oogen- blikken van zwaarmoedigheid zonder reden! Mistrouwt u, uwe nieren staan op 't spel. Haast u de Foster Pillen te nemen om ze weder in goeden staat te herstellen en zo te dwingen de onzuiverheden des bloeds, die hot lichaam vergiftigen, af te lossen. In alle Apotheken in 't algemeen (Eischt de handteek.ening James Foster 3,50 fr. de doos, 19 fr. de zes of vrachtvrij tegen mandaat Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 64 Coudcnbergstraat, Brussel. (23) Dinsdag namiddag, om 3 ure brak een geweldige brand uit op do hofstede van den landbouwer Piron, te'Nieuwerkerken- bij-Aalst. Aan do hofstede palen drie andere huizen, welke door drie broeders van den landbouwer bewoond zijn. Het vuur sloeg over op die woningen. Spoedig snelde^veel volk en de pompiers ter plaats. Daar de daken met stroo gedekt waren, liep het vuur zoo snel vooruit, dat er aan blusschen noch redden to denken viel. De vier woningen, stallingen on schuur en alles wat zij bevatten van meubels, huisraad, alam, voorraad, enz., werd in asch gelegd- De beesten zijn gered. Dinsdag morgend rond 9 uur, is de dader der moord gepleegd te St-Gillis-bij- Dendermonde voor den onderzoeksrechter gebracht. Reeds van 8 1/2 ure, verdrong zich eene groote menigte voor het tribu naal. De ordedienst is verzekerd door de gendarmerie en het volk werd op afstand gehouden. Als Verleyen uit het celryluig kwam werd er geroepen moordenaar Het verhoor heeft tot 11 1/2 ure geduurd. De onderzoeksrechter heeft Verleyen langdurig ondervraagd en hem in tegenwoordigheid gesteld van zijnen zoon en zijn jongste dochterke. Het slachtoffer L. Christiaens is Donderdag morgend overleden. schoon is een zachl en rein gezicht, een blozend, jeugöig. frisch uiterlijk, een blanke zachte huiö. en een verblinöenö schoon teint. Dit alles bewerkt iBechns DADA'ZEEP van Bergmanti ik Co., Brussel! 75 Cts. per stuk. bij Taymayis-DruckDrogist te Aelst. - Maandag vond men onder de brug van den Boulevard d'Omalius te Namen, een hoed met stoenon bezwaard, waarin een visietkaartje op naamvan Camile J., 18 jaar oud, wonende te Salzinnes. De moeder ontving middelerwijl een brief van haar zoon, waarin hij zegde levensmoede te zijn en een einde aan zijn leven te willen maken. De policie werd verwittigd, die de Samber deed afdreggen, nabij de plaats waar de hoed gevonden werd. Tot heden geen uitslag. De verdwenene, een oppas sende jongen, was handelsbediende by een geachten koopman dezer stad. Later. Het schijnt nu dat de jonge ling met eene juffer uit deze stad te Brussel gezien is. Dus zoo is het geen treurspel, maar een blijspel worden. De beste en schoonste Mans kieerstoffen bij VAN DEN BERGH-J0U- RET, Korte Zoutstraat, Aalst. Z. M. Koning Albert heeft Dinsdag namiddag andermaal een zeereisje gedaan aan boord der stoomsloep Ibis, met de beide prinsjes, die veel schijnen te houden van die uitstapjes. Er was veel volk op het staketsel, toen het vaartuig omtrent 7 uur in de haven terugkeerde en do vorstelijke passagiers werden levendig toe gejuicht. De kermisdagen te -Herffelingen, zijn gekenmerkt door bloedige tooneelen. Den Zondag, in den voormiddag, reeds ontstond er eene vechtpartij aan de tram statie genaamd Beeldekensweg tus schen een inwoner der gemeente, vechter van beroep, en oen Hollander, werkman in de boterfabriek van M. Schelkens, Antwerpenaar, De Hollander werd door den dronken kerel deerlijk toegetakeld. Natuurlijk leggen de ooggetuigen al de schuld op den vreemden man, 't zij uit schrik voor den andere, 't zij uit haat voor de vreemdelingen. Doch alle eorlyke inwo ners protesteeren tegen die onrechtvaar dige handelwijze en meenen dat een deftige brave werkman, hij weze dan ook een vreemdeling, even zooveel recht heeft op bescherming als een meermalen voor vech ten veroordeelde schavuit. De tweede kermisdag begon het spelletje opnieuw. Een zekere V. Carlier een lid der droevig vermaarde barakken van Heer- ne, geholpen door twee andere vechters' bazen, de een van Heerne en de ander van Herffelingen, brachten aan een vreedzameri inwoner van Lerbeek twee gevaarlijke messteken toe. De toestand van den onge lukkige is gevaarlijk. De daders zijn aan gehouden na het afstappen van het parket van Brussel. Zeker middel om zich van ver stoptheid te g-enezen. Het is vol doende hiervoor alle avonden tot volkomen genezing 1 of 2 purgeer Pillen Walthéry te nemen, 't Is onfeilbaar. BEROEPSHOF VAN GENT. Kindermoord te Aalst. Op 7 Maart werd op het gehucht Mijlbeek een kin derlijkje uit'het water gehaald. Het was er ingeworpen door een jong meisje, die eerst het kleine slachtoffer, haar eigen kind, gewurgd had. De rechtbank van Dendermonde heeft de moordenares tot vijf jaar gevangenis veroordeeld. Geheime stokerij te Gent. Bruno De Clercq, en Jan Dobbelaero, beiden van Gent, aangehouden, werden door de boet straffelijke rechtbank van Gent verwezen de eerste tot 2 jaar en de tweede tot 1 jaar, en solidairlijk tot 10,000 fr. boete mot 3 maanden lijfsdwang, voor het inrichten eener geheime stokerij, in de Nottestraat, te Gent. De Clercq sloeg beroep in, doch het hof behoudt zyne straf. De oyiderwijzer is verantwoordelijk. Voor de rechtbank van Charleroi werd de zaak opgeroepen der middelbare school van Chatelet, waar de leeraar van scheikunde bij enne proefneming een verkeerd flcschje nemend, eene ontploffing verwekte die twee leerlingen kwetste aan het oog. Een der leerlingen werd half blind dien tengevolge. De rechtbank verklaarde den leeraar verantwoordelijk voor het feit en veroor deelde hem wegens onvoorzichtigheid tot 50 fr. boet met uitstel. De ouders van den. knaap die 26.000 fr. schadevergoeding vroegen, bekomen er 8,000, door den leeraar te betalen. W A A R 0 M nog hoesten wanneer wij openbaarlijk verklaren dat eene enkele flesch den hevigsten en oudsten hoest geneest. Al deze die Siroop Depratere genomen hebben, zijn eens om te verklaren dat haar gelijke niet bestaat en zeggen aan al wie het hooren wilt Dat is de ware goede remedie. Te verkrijgen bij al de goede Apothekers, Valkeyieer en Callebaut, te Aelst. EBNIG. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Hoogweerdigheid heeft benoemd Onderpastoor te Denderwindeke, de E. H. De Cremer, priester in het Semina rie te Cruybeko, den E. PI. Verpoort, onderpastoor te Mater. Leeraar en Surveillant in 't College van Ninove, den E. H. Poelaert, diaken in het Seminarie. De Eerw. pater Gommarus De Peuter, S. J. die opvolgend Rektor te Gent, té Aalst en te Turnhout, en overste der residentie van Brugge en Kortrijk was, is godvruchtig te Lier overleden in den ouderdom van 67 jaar. Zie de uitlegging op ieder pakje chocolade.

De Denderbode | 1911 | | pagina 2