GeUAs mmmm CEREBOS ZOUT. Bij de Damen van Maria, Slad Aalst.-Werkbeurs DITJES en DATJES. Belangrijk besluit van den Paus. STAD AELST. Bestendig FESTIVAL Allerhande nieuws. Borstsiroop Depratere ZIEKTEN DER INGEWANDEN NESTLE'S KINDERMEEL. DADA-ZEEP Met de kermis wss het hier al Ex positie wat de klok sloeg op stad- en landhuis, voor ambachten en nijver heid in de akademie voor schoone kunsten, elders, voor planten en bloe men elders nog, voor het edel werk der Armo Kerken, enz. Tentoonstelling dat is opperbest maar te veel.... kan te veel zijn, en de kwade kant daarvan is, dat velen bij hethooren of zien alleen van het woor d, de schouders optrekken en onverschillig voorbijgaan. Eu alzoo gebeurt het soms dat men niet gezien heeft wat alleszins een oogslagja een groot onderzoek waar dig was. Zou zulks voor eenige onzer lezers en lezeressen het geval niet geweest zijn met eene Expositie, die Zondag en Maandag laatst in onze stad open was, Expositie van handwerk bij de Damen van Maria. Alhoewel druk bezocht en door al d6 bezoekers met volle recht bewonderd, werd zij misschien door sommigen te weinig opgemerkt. En nochtans zij liet ons toe een hoekje op te lichten van den sluier, die maar al te dikwijls nog ons vrij katho liek onderwijs verdoken houdt zij gaf ons een half begrip van al het nuttige en het schoone dat men bij de Damen van Maria aan onze burgerskinderen leert. Ik zeg een half begrip want men stelde ons alleen teeken- schilder en naaldwerk voor spijtig genoeg liet men de andere schoolwerken van kant. En niettemin had men voor de werken der leerlingen, in die twee vakken, twee ruime zalen en de speelplaats noodig. De school van het leven a en Kunst in de school zingt men hedendaags op alle tonen, en niet zonder reden. In de school moet het kind doelmatig opgeleid worden voor het later leven, en in de schooi ook moet men, door alle moge lijke middelen, en meest door het beoefenen der kunst, het schoonheids gevoel ontwikkelen. Wij leven in een kunsttijd, en ons volk dat sinds eeuwen oen kunstenaars- volk is en blijft, vraagt een zonnestraal in hot donkere van het dagelijksche leven die zonnestraal is de kunst muziek, schildering, gravuur, tooneel, enz. De school van hel levenn ja, de Damen van Maria begrijpen die ken spreuk met hare talrijke toepassingen. Ziet maar het machien- en snel schrift Ziet al dat prachtig naaiwerk men zou meenen in een onzer Brusselsche magazijnen to zijn. Linnengoed en boven kleederen, gansche kostumen gelukkiglijk niet naar de laatste uitzin nige mode onder en boven kleederen voor kinderen en jonge dochters, in wezenlijkheid zorgvuldig afgewerkt of in patronen voorgesteld alie soort van fantaisiewerk, versiersels in borduur werk op tafel- bed- of ander linnen, en dat alles zoo smaak- en kunstvol dat het aangename met het nuttige overal gesmolten te voorschijn komt. Nutteloos aan te merken dat in dpze afdeeling do ernstige huismoeders zich het liefst en het langst ophielden, en dat wij menige mama met fierheid op het werk van haar lieve kind zagen wijzen. Kunst in de schoolNog eens de Damen van Maria zijn op de hoogte van den tijd. Al het hier tentoongestelde beschrijven is onmogelijk zulke zaken moeten gezien worden. Deze afdeeling was een echt kunst museum. Schilderijen landschappen en tafereeltjes naar do natuur afgezien en weergegeven schier levende bloemen on smakelijk ooft lachen u van de wan den en tafels tegen, tusschen werken in pyrogravuur, schilderijen op linnen en fluweel, op porceleinen tassen en bor den, kunstvoorverpen in gedrukt leder of koper versierde vuur- en wmdschut- ten, tafeltjes, schouwstukken, vazen, enz. alles echte juweeltjes, getuigen, van den kunstsmaak zoo van de meeste ressen als van de leerlingen. In onze kinderjaren, lazen wij van eene toovergodin, die alles wat zij met hare vingeren aanraakte, in wonder kunstwerk veranderde..wij geloó ven dat er hier meer dan'ééne toover- godin door deze zalen heeft gewandeld alles is er zoo smaak en kunstvol Gaat maar voort, Damen, met van onze juffertjes zulke toovergodinnen te maken in den 't huis van die leerlingen, zal de lachende zonnestraal der kunst niet ontbreken Gaat maar voort de leerlingen te volmaken in liet edel handwerk welke bron van voorspoed voor de eenen, welke bron van vermaak en nuttig tijdverdrijf voor de anderen Gaat voort toont ons nog dikwijls zulke mooie, zulke nuttige Zaken. Maar een volgende keer, weest niet zoo bescheiden meer Toont maar al wat gij leert en doet in uw gestichtEn doet maar meer propaganda. Meer moedersmeer ernstige ouders moesten dat zien Kon men maar eens de beknibbelaars van ons vrij katholiek onderwijs daar heen lokken Worden gevraagd door de Patroons 2 Meubelmakers. 1 Koetsier. 3 Schrijnwerkers. 1 Verzekeringsagent. Vragen der Werklieden 1 Behangergast. 1 Hoefsmeder. Dagloonere. X Steendrukker halve gast. In nesten. Iemand die in nesten zit. is het liberale blad VEtoi- le Beige. Tol hiertoo heeft dat blad aan zijne lezers nog niet bekend gemanlt dat de provinciale Raad van Braband het niet noodig acht, bij hot vieren van den 75sten verjaardag van do instelling der provincieraden een adres aau den Ko ning te zenden. Dat bewijst genoeg dat de Brabant- sche liberalen zich daar den vinger in het oog hebben gestoken tot aan den elle boog. Vlaamsch in het Bestuur. De heer minister van spoorwegen heeft aan de ambtenaars der spoorwegen her innerd dat de wet van 1878, betrekkelijk het gebruik van het Vlaamsch stipt moet nageleeft worden. Het bestuur moet in hot Vlaamscho land het Vlaamsch in zi.joe briefwisselin gen bezigen,tenzij de bestemmeling vrage dat men hem in het Fransch zou schrij ven of dat hij zelf in het Fransch hebbe geschreven. Als het bestuur eenig bericht te zenden heeft aan eenen persoon in het Vlaam- sche land, moet dus dat bericht in het Vlaamsch ingevuld zijn. Dat dc Vlamingen dat in het oog hou den en de tekortkomingen aanklagen. Te dezer gelegenheid zetten wij alle besturen en hijzonderen uit het Vlaam- sclie land aan, in het Vlaamsch op te stellen, 't welke zij aan de Kamers of openbare besturen richten. Onlangs nog, stelden wij vast dat Vlamingen zich in 't Fransche tot den minister van spoorwegen hadden ge richt om eene verbetering te bekomen. 't Is niet redelijk en men maakt zich gewoonlijk belachelijk, want het was» mij 't Fransch Her kartel. Hel schijnt dai het te Luik niet gemakkelijk gaat het kartel te sluileu tusschen liberalen en socialisten voor de gemeentekiezin- g<*n- Indien het gesloten wordt en dat zoo de uittredende katholieken niet herko zen worden, dan zullen ook de katho lieke gemeenteraadsleden,'die maar in 191G uittreden, hun ontslag inzenden. Dan zullen liberalen en socialisten alleen tegenover elkander staan, en daar zijn ze schrikkelijk benauwd van, want ze weten dat ze niet kunnen overeenko men. Le Journal de Liège, die met spijt het kartel heeft zien sluiten voor de kamer- kiezingen, doet opmerken dat de liberale Associatie rteds tweemaal het voorstel tot het sluiten van een kartel heeft ver worpen. Bericlit aan (Ie Land- verhuizerc. Men weet welke begeestering de uitwijkingslanden in 't al gemeen en Amerika in 't bijzonder, op ons volk uitoefent en .zoo men zich een weinig met uitweiking heeft bezig gehouden, heeft men kunnen bestatigon met welke onbegrijpelijke lichtzinnigheid vele uitwij kelingen vertrekken en hoe gemakkelijk zij geloof hechten aan do bedrieglijke be loften van ben die er alle belang in hebben ze te doen vertrekken. Men weet ook dat zij, in eene nieuwe wereld verloren, zonder steun noch wijzen raad, de grootste gevaren loopen zoowel onder stoffelijke als onder zedelijke gebied. De uitwijkingsbeweging, deze laatste jaren reeds zoo groot, schijnt zich nog meer to willen uitbreiden daarom meenen wij een uiterst nuttig werk tc verrichten met aan het volk liet bestaan van een maatschappij te doen kennen die iedereen in zake van uitwijking al de mogelijke diensten en dat zonder het minste eigen be lang zal bewijzen. Wij willen spreken van dc St. Rafaëls Maatschappij Wij verzoeken dringend alle personen, die om hunne toekomst in de nieuwe wereld bekommerd zijn, liet land niet te verlaten zonder zicli voorafgaandelijk tot do leden van bovengemelde maatschappij gewend te hebben, den Baron Benedikt Gilles de Pélichy, Gheerwynstraat, 9, Brugge, of den Eervv. Heer Van Houtryvë Sint-Joorisstraat, 38, Brugge. Deze zullen hen inlichtingen over de gelukkansen welke zij hebben en hen, hij hunne aankomst in Amerika, aan de ver tegenwoordigers van de Maatschappij aanbevelen deze vertegenwoordigers zijn mannen die door wijzen raad en onder vinding het gelukken der nieuwe aangeko- menen grootelijks zullen vergemakkelij ken, Voegen wij erbij dat de Sint Rafaëls- Maatschappij in staat is aan uitnemend gunstige voorwaarden landbouwers en landbouwsgezinnen welke een kleine kapi taal bezitten in eene kolonie onder hare bescherming gesticht in Michigan te plaat sen. Er zullen slechts 200 huisgezinnen aangenomen worden de eerster, zullen de besten zijn. He grootste lirug <Iei- vvei'eld. De Amerikanen zijn be gonnen met liet bouwen van de grootste spoorwegbrug der wereld. Dat kunstwerk moet Long-Island en Wards-Island Lang-Eiland en Wards-Eiland aan het Amerikaansche vasteland verbinden. Hare lengte is 5.500 meters de midden weg zal 340 meters breed zijn de torens welke tot brughoofden dienen zullen 70met. hoog zijn.de bogen hebben 1000 meters ijdte. De brug zal van vier sporen voorzien worden de riggels zullen in steenmortel gelegd worden om de trillingen en het ge rucht te vermijden. Do brug zal 20 miljoen dollars of 100 miljoen franks kosten. Als die brug zal voltooid zijn, zullen de treinen van Quebec in Kanada kunnen door rijden tot in liet uiterste punt van Florida, en de reizigers zullen nergens meer moeten overzetten. lMfon<l- en Klauwzeer. Nu het mond- en klauwzeer zich meer en meer uitbreidt stelt menig veehouder zich de vraag wat kan ik doen om mijn vee voor deze verschrikkelijke ziekte te behoeden en dan is het eenige antwoord daarop Bestrooi uwen stal met turfstrooi- sel. Er zijn gevallen waarin de boeren, die in hunne stallen turfstrooisel gebruikten vrijbleven, terwyl de ziekte in de gansche omgeving heerschte. Ook is aangetoond, dat bij een hovig lij den der beesten de ziekte onmiddelijk een goedaardig karakter aannam, toen zij op turfstrooisel gezet werden. En wel opmer kelijk is het dat eenige koeien, welke geen turfstrooisel in een besmetten stal ontvin gen, al het lijden, verbonden aan liet mond en klauwzeer tot liet einde hadden te ver duren. Men meent dat turfstrooisel niet alleen een ontsmettende werking uitoefent maar vooral dient de oorzaak te worden toege schreven aan 't groot opslorpingsvermogen waardoor of tal van ziektekiemen worden gedood of zoodanig vastgehouden met de vloeibare uitwerksels, dat ze onschadelijk worden gemaakt. Eene goede verbetering-, De minister van justieie heeft besloten dat voortaan alle dagingen voor het 'boetstraf felijk gerecht onder omslag zullen worden afgegeven. 't Is eene kleinigheid, zal men zeggen toch zullen cr velen blij mee zijn. Spoorwegkaarten. Den 15 Augustus is een Dinsdag 't bestuur van spoorwegen heeft besloten dat do koepons gaan en keeron zullen geldig zijn van 12 tot 16 Augustus. Mijnheer WOESTE, op het banket der Katholieke Jonge Wachten, te Aelsi. In ons nummer van Zondag. 1.1. deelden wij aan onze lezers het verheugend nieuws mede, dat de jeugdigctalentvolle Vlaamsche Redenaar Frans Van Cauwelaerthet woord zal voeren, op het banket der Katho lieke Jonge Wachten, op 20 Oogst, aan staande. Maar wat niet minder belang zal inboe zemen, integendeel, dat is de redevoering welke eveneens op voornoemd banket zal uitgesproken worden, door den Heer Staatsminister Woeste, Eere-Voorzitter dei- Katholieke Jongo Wacht van Aelst. Zal do zoo befaamde redenaar, handelen over de laatste gebeurtenissen, welke zich in de Kamers hebben voorgedaan, zal hij in deze vergadering nauwkeurig inlichtin gen geven, zal hij van de gelegenheid willen gebruik maken, aan de veagadering de ophelderingen te geven, door verschei dene bladen van het arrondissement ge vraagd Eenigen beweren ja, anderen zeggen neen, en anderen nog die 't best beweren ingelicht te zijn. zeggen dat de lieer Woeste er hoogst belangrijke veropenbariniren zal doen. Intussehen gaan de commcntariëen voortdurend hunnen gang. Wij herinneren aan onze lezers, dat de prijs voor het banket (voor de personen geen deel makende van eene Jonge Wacht) 5 fr. is, drank inbegrepen. De stoet welke op 20 Oogst te Aalst zal worden ingericht, belooft grootscli te wezen talrijke kringen en muziek maatschappijen hebben reeds hunne bijtre ding gezonden vele maatschappijen drin gen er op aan, van dezen optocfit eene betoöging te maken voor 't schoolwets- ontwerp. Dit gedacht vinden wij niet slecht. Sommige godsdienstige feestdagen niet meer in de weck gevierd. Havas meldt uit Rome De Osservalore Romano bevat een mo te proprio van den Paus, Supremi Disci- plianae in dato 2 Juli en wijzend op de kerkelyke wet betreffende godsdienstige feesten Het motie proprio zegt dat de nienwe toestanden der tijden en der menschelijke maatschappij aanraden de wet op het vier- ron der godsdienstige feesten to wyzigen, omdat de snelheid en liet gemak der reizen toelaten snel de landen te bereiken waar do geestelijken minder talrijk zijn. Daaren boven de toenemende handel en zaken schijnen schade te lijden door de vertraging die dc vele feestdagen er aan toebrengen. Ten slotte de duurte des levens verplicht de werklieden niet dikwijls den arbeid te onderbreken. Bijgevolg hoeft de paus besloten do feest dagen te verminderen en ze enkel te bepa len tot den Zondag, Kerstmis, Nieuw jaar, Driekoningendag, O. H. Hemelvaart, O. L. V. Hemelvaart, S'-Pieter en Paulus en Allerheiligen. De patroonfeesten moeten op den volgenden Zondag worden gevierd. I)e Paus noodigt de bisschoppen uit den H. Stoel te raadplegen, indien zij het noo dig oordeelcn in hunne streken eenige bij gevoegde feestdagen to behouden. Den Heer Baron Lod. de Bethune komt van wege den Heere Minister van Land bouw, den volgenden brief te ontvangen Mijnheer de Baron Als gevolg op uw aanbeveling, heb ik de eer u te melden dat liet Beheer van Spoorwegen bevelen komt te geven, opdat de gemeente Lede het kosteloos vervoer zoude hekomen van 390 ton ballast, voor het verbeteren der landbouwwegen. Aanvaard enz. get. Van de Vyvei'e, Brussel, 7 Juli 1911. o Kiosk Ghoote; Makkt. Zondag 16 Jou 1911. CONCERTEN 1* Te 11 uren voormiddag. Door de Fanfaren-Maatschappij St-Ceci lia van Erembodegen. Bestuurder M. Ferd. Coessens. 2® Te 12 uren middag Door de Harmonie-Maatschappij Cecilia van Vilvoorde, Bestuurder M. Fr, Sterckx. 3® Te 4 uren namiddag. Door dc Harmonie-Maatschappij De Eendracht van Bacsrode. Bestuurder Mi- Van de Walle. 4® Te 4 uren namiddag. Door de Fanfarenmaatschappij Vredelust van Denderwindeke. Bestuurder M. H. Van Wilder. 5e Te 5 uren namiddag. Door do Fanfaren-Maatschappij Vreugd en Vrede van Gysegem. Bestuurder M. P. Vereecken. 6° Te 6 uren namiddag. Door de Koninklijke Harmonie Concor- dia et Docililas van Ilerdersem. Bestuur der Mr Joseph Dierickx. 7® Te 7 uren namiddag. Door de Koninklijke Fanfaren St-Cecilia van Geeraardsbergen, Bestuurder M. Théo Maiiy. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek A. lleyvaert, Werf, 3, AALST. AALST. D© nanëtelliog van den E. II. Van Laerc als bestuurder van den Werkmanskring had verleden Zondag plaats. Alhoewel het kermis was zijn de leden van dan kring en aangesloten maatschappijen talrijk opgekomen. Rond 4 1/2 ure trad do nieuwe bestuur der vergezeld van Z. E. heer Deken, Baron Lodewijk de Béthune, Mr Moycrsoen en de leden van 't komitcit de kring binnen. Bij zijne intrede werd eene krachtige Brabangonne door de jonge Aalstenaars aangehaald, en de nieuwe bestuurder luid ruchtig toegejuicht. Daarna voerde de Z. E. H. deken het woord en zegde aan de werklieden hoe gelukkig hij was den E. II. Van Laere het ambt of liever de zware taak van bestuurder te kunnen opdragen, over tuigd dat de kring onderzijn wijze leiding altijd meer om meer zal groeien en bloeien. De heer Baron Lodewijk de Béthune deed uitschijnen, dat toen E. II. Noterman tot pastoor werd benoemd der gemeente Zulte, E, II. Van Laere reeds eenpariglijk als zijn opvolger was aangewezen, verders zegt hij Wij stellen in den nieuwen bestuurder ons volste betrouwen en ons vurigsto hoop. Spi-eker doet een warme oproep aan de leden om hun bestuurder door 't gebed en ook door 't regelmatig bijwonen der zon dagsvergaderingen bij te staan. E. H. Van Laere richt een woord van dank aan beide sprekers cn belooft zich waardig te toonen van 't vertrouwen 't welk men hem stelt. De medehulp der leden zegt hij zal mijne taak merkelyk verlichten. Wij wenschen den nieuwen bestuur der hartelijk geluk, met de vaste hoop dat den kring onder zijn bestuur meer en meer bloeie, AALST. Guldensporenslag. Dijnsdag avond werd het Guldensporenfeest in den hof van den Katholieken Burgers- kring door een talrijk publiek luisterrijk gevierd. Tusschen de aanwezigen bemerk ten wij de Z. E. II. Deken en vele hoogge plaatste ingezetenen der stad. De heer Ossenblock, professor te Ant werpen, hield eene overheerlijke en prach tige feestrede. Hij schetste ons den slag op Groeningerkouter, waar onze voorvade ren het fransche juk afschudden cn bracht de toenmalige strijd in verband met den hedendaagschen. Na de feestrede werden er door de leden der Rederij kamer de Catharinisten prach tige liederen voorgedragedragen. Dr Claus bedankte in prachtige bcwoor- diging én de redenaar én zangers, enz. Na 't feest vormden eenige studenten en jongelieden een stoet en trokken, onder 't zingen van den Vlaamsche Leeuw Marktwaarts. Laat ons hopen dat het Groeninghefeest in 1912 nog luisterrijker zal worden ge vierd dat toen een machtige stoet de stra ten der stad zal doortrekken. Het huis C. Praet-De Witte is langs de overzijde der Lange Zoutstraat, dichter bij de Groote Markt in n° 6. AALST. Werkongeval. Don derdag nacht, rond 12 ure, werd de ge» naamde Arys Leo, oud 18 jaar, wonende Raapstraat alhier, werkzaam in de Mar- brerie Anglo Belge door oene plaat mar mer, wegende ongeveer 6 a 700 kÜS gansch verpletterd. De verongelukte was mot eenige andere werklieden bezig eene plaat marmer om te kantelen omzeoriderdeslijpmachinete bren gen, toen plotseling den haak, waaraan de plaat vast was, brak en op Arys terecht kwam. De dood was oogonblikkelijk. AALST. Brand. Vrijdag middag rond 1 1/2 uur is er brand ontstaan in het huis Van NetensGentschensteenweg alhier. Het vuur is ontstaan op den hooizolder, en 't gebouw is dus wellicht door verhitting van het hooi in brand geraakt. Onze stedelijke pompiers waren spoedig ter plaats, en by gebrek aan water hebben zij het huis gedeeltelijk omgetrokken om te beletten dat liet vuur zich aan de neven staande huizen meedeelde. Do meubelen zijn grootendeels gered. Concert. Op Maandag 24 Juli zal op het oud hersteld stadhuis, een prachtig concert plaats hebben, met de wol- willende medewerking van verscheidene Aalstersch artisten. —De schoonste keus van Mouseline voor Bloesen enz., bij VAN DEN BERGH-JOURET, Korte Zoutstraat, Aalst. MEIRE. Er zijn alhier drie huizen afgebrand. Het vuur.ontstond in de woning van wed. Dc Raeve? bij gebrek aan hulp deelden de vlammen zich mede aan twee aanpalende huizen bewoond het eene door Kamiel Meuloman en het andere door de wed. De Sadeleer. Do drie woningen met gansch den inboedel zijn de prooi der vlam men geworden. Oorzaak onbekend. liet is bewezen dat alle gebrek aan 't bloed, de puisten, de rood heden, de haarworm, de jeukingen dapper genezen zijn door de Pil van Dr Walthéry. 1 frank overal. ~W A A R 0 M nog tioesf en wanneer wij openbaarlijk verklaren dat eene enkele flesch den hevigsten en oudsten hoest geneest. Al deze die Siroop Depratere genomen hebben, zijn eens om te verklaren dat haar gelijke niet bestaat en zeggen aan al wie het hooren wilt Dat is de ware goede remedie. Te verkrijgen by al de goede Apothekers, Valkeneer en Callebaut, te Aelst. EENIG. rr 7., Dinsdag morgend is eene werkstaking uitgebroken te Erondegem op de,spoorweg- werken van M. Weigerinck, aannemer te Schaarbeek, uitgevoerd to Denderleeuw, Erembodegom en Erondegem. De werk stakers van Denderleeuw en Erembodegem zijn Woensdag morgend om 6 3/4 ure naar Erondegem gekomen om de aardewerkers aan te raden hun werk to laten staan. Groene Pie had eerst ccne moeting gege ven te Haaltort-Terjodon, hen aanzettende den strijd voort te zetten, daar zij te Brus sel 0,40 a 0,45 fr. per uur verdienen en hier maar 0,35 fr. De gendarmen waren ter plaats, daar de aardewerkers van Eron degem weigerden hun werk te verlaten Proces-verbaal werd opgemaakt ten laste van een persoon van Nieuwerkerken. we gens het roepen van smaadwoorden.Daarna is de bende teruggekeerd, zeggende dat- zij des namiddags zouden terugkeeren, gewa pend met hunne spaden. De gendarmen hebben versterking gevraagd en blijven de werken bewaken. Huidziekten. Speen. De personen, die aan eczema of speen lij den, kunnen er spoedig van verlost zijn. Den 14en April 1904, zegde ons Mni® PI. Bette 8, rue de Mons, te Genappe Sinds een jaar bad mijn zoon eczema, vooral op de beenen. De Foster 's Zalf (verkocht in de Apotheek De Valkeneer te Aalst, geluk te, daar, waar al de andere geneesmiddelen nutteloos bleven. De boternis, die hij van af de eerste toepassingen ondervond, nam spoedig toe. Minder dan veertien dagen la ter was hij genezeD.» Den 14cn Mei 1910,voegde Mme H. Bette, erbij Ik reken het altijd als een plicht het middel te doen kennen dat zoo teene- maal mijnen zoon genas sinds zes jaar keerde het eczema nimmer terug. De oudslo huidziekten en 't speen gene zen spoedig door regelmatige toepassingen der Foster 's Zalf uitmuntend middel, dat vellichten heelt. In alle apotheken in 't algemeen (3,50 fr. de doos, 19 fr. de zes of vrachtvrij tegen mandaat Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 64 Coudenbergstraat Brussel. 24. De paardenloopwedstrijden zijn te St-Denijs bijzonder ongelukkig geweest. In den Leieprijs werd een jockey den rechter voet gebroken met legen een hou ten afsluitsel te rijden. In den Seheldeprijs vielen er twee in het springen over dc haag een der geval lenen kreeg eenen lichten slag op het ach terhoofd van het paard uat hem volgde. In den Prijs van Vlaanderen vielen er drie, welke zich gelukkig ook maar weinig bezeerden een dezer drie paarden geraakte echter op hol en liep gedurende meer dan 5 minuten in dolle vaart op het plein. Hon- derde personen trachten het tegen to hou den, doch het was onmogelijk. Het sprong over de houten afsluitsels en koorden. Ein delijk verliet liet paard het plein en kon het aan eene boerenhofstede ingehouden worden. Om de voor te komen ofte bestrijden, die voor de zuigelingen gedurende de groo te h itte gevaarlijk zijn, is het beste voedsel KOSTELOOZE VERZENDING eener doos als staalmits vraag gericht tot M. Ferdinand DENY 15, rue du Grand Hospice BRUSSEL itim. u-ii oewirkt van Bergmaim Si Co.. ESriasseE a 75 Cts. per stuk. bij Taymans-DruckDrogist te Aelst. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne jHoogweerdigheid heeft onder pastoor benoemd Te Lootenhulle, den E. H. Andries onderpastoor te Belcele-Waas te Belcele- Waas, den E. II. Do Poorter, onderpastoor te Cluyscn. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 9 Vrouwelijk 15 Huwelijken J. Herman, brouwersg, met R. Van de Maele, naaister. L. Goedgezelschap, stofb. met M. Van de Maele, br. B. Vinck, schoenm. met M. De Vuyst, z. b. R. De Mulder, smid, met G. Poirlinek. dienstm.S. Verhulst, winkel, met M. Meert, z. b. Overlijdens. J. Coessens, wed. Hoovelinck, gepens. 74 jPieter Coeckestr. A. Verbestel, wed. Everaert, z. b. 80 j. Nazarethstr. -- M. Van Ilauwe, vr. Eylenbosch, z.b. 70 j. Korte Nieuwstr. 5 kindereu onder de 7 jaren. Indien gij een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u bij Karei Van de Putte Korte Zoutstraat29, Aalst. I Pas dus op het goede Cerebos Zout te verkrijgen er bestaat niet "juist zoo goed of onge- j veer zoo goed, want het is I eenig wat betreft zijne hoedan igheden van voedzaamheid, fijnheid en droogte, terwijl de wijze, waarop het berei.d wordt, zuiverheid waarborgt. Marktprijzen. Zaterdag 15 Juli 1911. Aardappelen de 100 kil. 7,00 k 8 00 Boter per 3 kil. 7,65 h 8,91 Roomboter 90 kil.; per kil. 3,10 h 0,00 Eiers de 25 2,25 k 2,50 Ajuin de xoo kil. 00,00 h 00. »>c Viggenen, per koppel 75,90,00 BOTERMARKT. Heden Zateidig werden 256 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 2010 kilogr. HOPMARKT. ANTWERPEN, 14 Juli Men kwot- teert: Aalst beschikt». 1910, 81.a Juli-Aug. a nieuwe oogst, 1911, 107.50 allO. Poperinghe beschikb.. 1910 90.— a Juli-Aug. a nieuwe oogst 107.50. 110. Maikt standh. LONDEN, 10 Juli. Gedurendo de verledene week is de toestand der hoptui- nen veel verbeterd, in omtrek al de Engelsche hopkwartieren. In sommige plaatsen moet men nog fel besproeien tegen insektenplaag. BRUSSEL, 12 Juli. Markt vast. Men kweteert Poperinghe (stadsl.) 102-105 fr. Aalst (stadsmerk), 100 tot 105 fr. Enkele loten werden bij uitzondering tot 110 fr. verhandeld. In het Land van Aalst staat de hop nog al goed, doch zij zou veel deugd hebben van wat regen. Tot nu toe mag men op eene middelbaro opbrengst rekenen. NEURENBERG (Beieren), 12 Juli. Handel kalm met standhoudende prijzen. Groote hitte over dag en nachtelijke koude brengen geen voordeel bij over het algemeen staan (le hoptuinen slechts middelbaar, en zeer verschillend, POPERINGHE, 12 Juli. Handel vast. Men betaalt in cultuur Poperinghe (stad), 105-107 1/2 fr.; Poperinghe (dorp), 95 tot 97 1/2 fr. In sommige hoptuinen schynt de insectenplaag te hernemen veel planters besproeien wederom. POPERINGHE, 14 Juli. Beste merk Stadshop, 110 fr.; dorpen, 92 frank. «Sunlight 'zeep maakt de wascht $remakke.- lijk enpeeft het lijnwaad den frischen en oanyenamen 9euk van den buitenlucht.

De Denderbode | 1911 | | pagina 2