Maria's leven te Halte. Kieskronijk. Koninklijke Besluiten. tot al de Gedekoreerdeij van ^alst. 14" Bedevaart naar Lourdes Allerhande nieuws. Congo. aanslagen gepleegd door een oppasser die tot zijne plaats benoemd geweest was dank aan den invloed der logie. Over twee jaren reeds waren do feiten aangeklaagd door een naamloozen brief doch men had toen de zaak weten te versmoren. Eindelijk over eenige weken, kloe- gen de slachtoffers aan een leeraar van het gesticht, din op zijne beurt de be voegde overheid verwittigde. Een onder zoek werd ingesteld, doch de plichtige had bijtijds de vlucht genomen. De liberalen en socialistische bladen wachten zich wel over wereldlijke schandalen te spreken. Er dient opge merkt te worden dat het gesticht van Ste-Agatha-Berchem door de anti-kleri- kalen van den provincialen raad van Brabant ingericht werd om de Broeders van Liefde, welke met zooveel iever en zelfoppofiering het blinden-en doof stom mengesticht van St-Lambrechts- Woluwe besturen, do concurrentie aan te doen.,, met het geld der belasting betalers Eoris laelien, is gezond Ware deugd en zielevredo Brengen ware blijdschap mede. Wie met de onschuld in 't gemoed Lachen kan, is braaf en goed. Farizeeërs, duisterlingen, Pogen het lachen to bedwingen. Maar het wapenschild der deugd Wordt gedragen door de vreugd Ja, bij 't lacheD, lieve vrienden. Zult gij wis u goed bevinden. Dat vrij long en lever schudt, Dikwijls is ons 't lachen nut. Echter, somtijds zijn er tijden, Dat men 't lachen moet vermijden Als een listig booswicht spot, Met den heiligen naam van God, Wordt door hem, Gods woord geschon- [den, Lach niet om zijn vlugge vonden, Opdat hij, uit uwen lach, Geen beaming denkeu mag. Lach niet als uw vrienden treuren, Wreed zoudt gij hun Thart verscheuren. Lach niet om eens anders leed, Schuldig is het, boos en wreed. Laat geen lach uw hart bevlekken, Veinst niet met uw wezenstrekken, Vrienden, als ik 't zeggen mag, Schuwt en haat een valschen lach Maar, daar waar 't pas mag komen, Lacht er vrij en zonder schromen. Lacht met blijden kinderzin, O, daar is iets edel in Tot een' zegen in ons leven, Is het lachen ons gegeven, Lieve vrienden hoort mijn lot, Was niet enkel vreugd genot 't Heb met 's werelds tegenheden Veel geworsteld, lang gestreden Nog kwelt vaak mij 'l bangst verdriet Echter, 'k haat 't lachen niet. Neen, het heeft mij steeds bevallen, Vroolyk zing ik tot u allen, Lieve vrienden, volgt mijn spoor, Gaat het leven lachend door De roode coöperatieven. Een groot getal werklieden der socialistische coöperatieve te Dinanl hebben den arbeid gestaakt zij hebben een manifest afge kondigd, waarin zij moeten werken gelijk slaven, dat de overuren der letterzetters niet betaald worden dat de werklieden zonder dc minste reden worden weggezonden, eindelijk dat het recht van werkstaking door de roode kopstukken miskend wordtde werk stakers worden onmiddelijk door onder kruipers vervangen. En de socialisten, over welke hun werkvolk zulke biltere klachten laat hooren, willen overal elders verbeterin gen invoeren. Zouden ze niet wel doen daarmee eerst te beginnen in hunne eigenene coöperatieven en andere instel lingen Schoolwel.De gemeenteraad van den Haag, de koninklijke verblijf plaats der Hollandsche vorsten, heeft een belangrijk hulpgeld gestemd ten voordeele der vrije scholen in die stad bestaande. Het getal leerlingen der vrije scholen is daar grooter dan dat dor officieele scholen de geloovige protestanten heb ben daar zoowel hunne vrije scholen als de katholieken geen yan beiden wil van de onzijdige officiëele scholen welen. De gemeenteraad van Den Haag, in groote meerderheid zoo niet geheel uit prolestauten bestaande, vindt daarin geene reden om de staatscholen op bui tengewone wijzo te bevoordeeligen en aan de vrije scholen alle hulpgeld te weigpren, gelijk de geuzengemeentera- den overal in België doen. Integendeel, hy meent dat men de ouders vry moet laten in de keuze eener school en dat alle kinderen evenveel recht hebben op de hulpgeldeu der ge meente. In Holland worden de vrye scholen niet alleen door den Staat, maar ook door de gemeenten veel beier behandeld dan in België. Dat is zoo. Jonge vrouw. Toen we nog niet getrouwd waren, hebt go me dikwyls gezegd, dat we op roozen zouden wandelen, en nu ik uwo vrouw ben, moet ilc kouseD zitten stop pen. Man. Maar lief kind, dat gaat im mers best samen. En ge kunt toch niet verlangen dat ik die wandeling doe met gaten in myn kousen. Bestuurbare bailona. Volgens de geschiedenis van de lucht- toestellen, hadden twee Parijzenaars reeds in 1834 eeneu bestuurbaren ballon uitgevonden, die de eerste reis, van Pa rijs naar Londen, zou ondernemen. Het gevaarte was 40 meiers lang en was er 15 hoog het had goheol den vorm van eenen visch. Op het Champ de Mars had een groot feest plaats do opgeblazen ballon werd uit eenen hangaar gehaald. De uitvin ders en hunne vrouwen namen plaats in de groote schuit, doch de ballon wilde niet omhoog. Het volk was zoo woe dend, dat ze het gevaarte vernielden. De ballon droeg den naam van Aigle. Overal begroet men mot blijdschap hel nieuws dat Halle eeno nieuwe reeks voor stellingen van het Maria's Leven voor bereidt. De groote bijval die verleden jaar in gansch liet land en zelfs in den vreemden, was te danken aan de overtuiging waarme de spelers optraden en de vurigheid met dewelke de koren Maria's lof verkondig den. De opvooringen van 1911 zullen nog kunstiger en schooner zijn dank aan de nieuwe Lieve-Vrouwzaal welke ruim 2000 personen kan bevatten. De volgende dagen zijn vastgesteld voor de opvoeringen, telkens van 2 tot 6 ure O, L. V. Hemelvaart 15 Augustus, Alg. herhaling. Plaatsen van 4, 2 en 1 fr. Zondag 20 en Maandag 28 Augustus Maandag 4, Zondag 10 en Zondag 24 Sep tember. Plaatsen aan 7, 5, 3, en 1,50 fr. Het tekstboekje Maria's Leven ge dicht van E. H. Walgravo, professor aan 't klein seminarie van Iioogstraeten, 86 blz. kost 1 fr. Hetzelfde met do franscho vertalingen van M. Jos. Possez, 168 blz kost 2 fr. Beide uitgaven, alsook kaarten en de noodigo inlichtingen (mits een post zegel voor antwoord zyn te verkrijgen bij M. Alf. Bertrand. Dekenstraat, 20, Halle, (Brussel). Sipido als kandidaat Wie herin nert zich niet den naam vau Sipodo, den jongeling die destijds gansch Europa in rep en roer zette, toen hij in de Noord statie, Edward VII Koniug van Enge land, die alstoeu nog prins van Wales was, meende te verschrikken met een ouderwelsch pistool af te schieten aan het portel van zijn rijswageD. De Eogelsmans zouden Sipido wel le vend gevild hebben, doch bet eedgerecht van Brabant, de zaakjes zoo tragiek niet inblikkend, sprak Sipido vrij. Een tiental jaren zijn sinds verloopen en Sipido is thans bestuurder van de magazijnen van het Volkshuis te El- sene, in de Graystraat. Naar het schynt zouden zijne politie ke vrienden licrn ceno kandidatuur wil len aanbieden. Het ware te hopen dat een dergelijk plan niet zou doorgaan zegt de Vlacim- sche Gazetdie in bovenstaando zoo zacht mogelijke bewoordidgen het feit herinnert, door de socialisleu opgestookt. Waarom niet Met het kartel is alles mogelijk. De Heer Berryer, miuister van bin- nenlandscho zaken, hoeft besloten de stembrieven te wijzigen. Iedere kiesbrief zal een volgnummer hebben, dat zal afgescheurd worden op het oogenblik dat do brief aan den kiezer zal overhan digd worden. Burgemeester. Bij besluit van 14 Juli is de heer C. Cobbaert bonoemd lot burgemeester te Iddergem, arrondisse ment Aalst. OPWEK Geachte Medeburgers, op Zondag 23 Juli aanstaande viert den Bond der Ge- dekoreerden zijn jaarlijks Feest. Men zal ten dion einde vergaderen in het lokaal Hot Brusselsch Hof Bo termarkt, om 10 uren en zich in stoet met muziek en Vaandel naar de H. Mis van 11 uren begeven in de St Martinus- kerk. Al de gedekoreerden van Aalst, zoowel vrouwen als mannen, vereerd met het Eereteeken vau Ny verheid, Landbouw, Onderlingen Bijstand, enz. worden tot die plechtigheid uitgenoo- digd. Op dus, Aalslershe Vlaamsche Vrou wen en Mannen,volgt het Vaderlandsche Banier naar Godes Tompel, buig den kuie voor den Allerhoogste, stort een kort maar krachtig gebed voor het be houd van ons Koninklijk Stamhuis en tot heil van ons geliefd Vaderland. Na de Mis feestzitting in het lokaal en aan spraak door den Voorzitter, waarna aanvaarding van nieuwe leden. Ik zeg Ued. op voorhand, Beminde Broeders en Zusters, hartelijk dank voor uwe opkomst. N. B. Do bond is buiten alle politieke denkwijzen. Voor den Bond der Gedekoreerden De Voorzitter, Alex. VANDE VELDE. van 23, 24 Oogst tot 1 September. Van 23 Oogst tot 1 September, trein der voorwacht met stilstand te Parijs, Fransch Sermoen door E. P. De Horvengst. S. J. Brussel en door E. P. Robertus der Capu- cienorde te Iseghem. Voor dc inlichtingen zich te wenden tot E. H. Parot te La Louviere. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek A. Meyvaert, Werf, 3, AALST. AELST. Revolverdrama. Dynsdag namiddag rond 1 1/2 uren waren Jan en Jozef P. gebroeders oud 14 en 11 jaar. wononde St. Janstraat alhier, gaan spelen aan 't Burgemeesterspleinook cenigo jonge knapen werkzaam in de tabakfabriek Schotte, moestal van Ercm- bodegem, waren daar ook aan 't spel, en hadden hunne boterhammen ter zijde gelegd Opeens zegde een der tabakbewerkers tot Jan P. dat hij zijne boterhammen bad weggenomen. De gebroeders P. loochende het feit, waarop twist ontstond. Op een oogwenk was geheel de bende daarin dreigende houding, en de P....'s namen de vlucht, zij werden ingehaald en Jan P. kreeg van zekeren Camiel Matthys van Erembodegem, eon stamp op de borst. Dan gelukten de gebroeders P. er in terug op de vlucht te gaan, zy worden nogmaals achtervolgd door do Eremhodegemnaars en deze wierpen met stecnen, Jan P. kreeg eenen steen op liet hoofd welke eene buil veroorzaakte. Ziende dat hij niet moer uit de voeten kon haalde hy ccn klein revol- vertje te voorschijnen schoot naar Matthys. Het schot ging echter niet af. Do aanvallers werden nu nog woedender en ging Jan P. te lijve, hy trok nogmaals den haan over, dit maal hrande het schot los en Matthys storte ten gronde. Do vorslagene was boven het linker oor getroffen, de dader en do andere vechters namen dc vlucht. Matthys vvierd in de schrijnwerkerij van M. Van der Schueren binnen gedragen en door den Dokter Clercq verzorgd. I)e toestand van liet slachtoffer is zeer bedenkelijk en zeer onrustwekkend. De schuldige werd door M. Van Nuffel, adjunkt-commissaris ondervraagd. Het parket onmiddelijk verwittigd kwam rond 5 uur tor plaots. Het huis C. Praet-De Witte k langs de overzyde der Lange Zoutstraat, dichter hy de Groote Markt in n° 6. Het parket van Dendermonde is naar Moerzeke een onderzoek gaan doen naar aanleiding van liet volgende Een inwoner had een ziek schaap gekocht, het geslacht en liet vleesch zonder hot te laten keuren, verkocht. Verscheidene personen, die er van hadden gegeten, werden ziek een moest berecht worden en stierf. Vorschei dene anderen zijn nog in levensgevaar. Het jubelfeest van den provin cieraad van Oost-Vlaanderen. Men weet dat de provincieraad van Üost-Vlaan -deren, in het begin T\an zijnen huidigen zittijd, besloten heeft, aan Kuning Albert een hulde-adres te zenden hij gelegenheid van den 75en veriaardag der instelling der provincieraden. Eene bijzondere kommissie werd be noemd, gelast met hot opstollon van dat huldo-adres. Het is te hopen dat de leden van gezegde kommissie niet uit betoog zullen verliezen, dat de officieele taal van den provincieraad van Oost-Vlaanderen, het Vlaamsch is In sommige omstandigheden is zulks wel eens vergeten geworden, en 't is om te voorkomen dat die misslag weer begaan worde, dat wy zoo vry zyn do aandacht onzer vrienden op dat punt te vestigen. Indien gij bleek zijt, zwak of ondermijnd door uitputting neemt uwe toevlucht tot de yzerhoudende Pil van Dr Raphael die u zal sterk en kloek maken in weinigen tijd. 1,75 fr. de doos. Een Poolsche student, die in gesel schap van eenige makkers was, heeft op den Kouter te Gent revolverschoten gelost. Hy word dadelyk naar den brandweerpost van den schouwburg gebracht, waar een policiecoramissaris hem ondervroeg. De student trachtte tydens die ondervraging eene photographie van den commissaris te nemen, by middel van een klein toestel, dat hy onder den arm vorborgen hield. Zaterdag naraiddog kwam op de wyk Het Kleinhulst te Sl-Nicolaas, de agent Omer Van Raemdonck eenen persoon tegen die er uitzag als een landlooper, en vroeg hem zijne papieren. Hij zegde Vandenhove te heeten. De agent hield hem aan en leidde hem naar het policicbureel. Daar werd zijne conciensio onderzocht per telefoon naar policiebureelon van andere stcdon, en met strikvragen kwam hij tot hekontenissen hij verbleef hier eenige dagen in do streek, had den sclioonen jachthond gepakt van on zen 8tadgenoot,de heer Couiller-De Mulder, senator, en dien verkocht te Meehelon. Men zocht hem op voor eene veroordeeling, die hij ondorgaan had te Oudenaarde, van 6 maanden voor diefstal. Eindelyk vond men stuk papier op hem, dat den naam droeg van Edmond Patin, geboren te Thielt en wonende te Antwerpen, oud-veroor deelde, die aan verscbillige brigaden der gendarmerie gesignaleerd was. Nu zit hy in de klem en is nog dcnzelfden avond met de gendarmen naar Gent in de colgevange nis gebracht, waar hy bovendien nog reke ning zal te geven hebben voor landlooperij en hot dragen en opgeven van een valschen naam en het uitdoon van voorgaande straffen. Een droevig ongeluk is verleden Za terdag op de Leermarkt te Mechelen voor gevallen. De vrouw van eenen chauffour had een ketel met kokende botermelk af gezet en hem geplaatst op den vloer in eene kamer nevens de keuken, met het doel alle gevaar te vermijden, daar haar tweejarig zoontje zich in de keuken bevond. Terwijl zij den rug gekeerd had, ging het kind achterwaarts tot tegen de deur der tweede plaats, met het ongelukkig gevolg dat de deur loste en het jongsken in den ketel terecht kwam. Men kan oordeelen op welke schrikkelijke wijze het kind verbrand werd. Geneeskundige zorgen werden oogenblik- kely'k toegediend en het kleine slachtoffer word vervolgens in een wanhopigen toe stand naar het gasthuis gedragen, waar het na eenige uren, in de afgrijselijkste pijnen overleed. Vrouw De Vriendt, uit de Notelaar straat te Brussel, die in den nacht naar be neden ging, deed eenen misstap en viel met de brandende lamp. Deze ontplofte en deelde het vuur aan de kleeren der ongeluk kige mede. Op haar hulpgeroep snelden haar man en huisbewoners toe en wikkelden haar in natte dekens. Doch do vrouw had reeds zulke diepe brandwonden bekomen dat een bygeroepen dokter haar dadelijk naar het hospitaal deed brengen, men wan hoopt haar te redden Een voerman, die te Auderghem zijne paarden wilde hy den teugel nemen opdat zij niet zouden schrikken voor eene nade rende automobiel, werd door deze laatste aangereden, verscheidene meters meege sleept, en met gebroken schedel en liet lijf vol wonden opgenomen en naar het gast huis gebracht, waar men elk uur zync dood verwacht. De policio van Brussel werd door een telegram uit Oostende verwittigd, dat ccne kaartzienster in die stad, van eene rijke vreemdelinge eene som van 10.000 fr. en voor 20.000 frank juweelcn had afgetrug geld en dat do bedriegster vermoedelijk naar Brussel was gevlucht. De treinen wer den bewaakt, maar vruchteloos zij heeft denkelijk een ander heenkomen gezocht. Een gebouw van 15 meterslangen 10 hoog, dienende tot wagenmakerswerk huis, is Zondag avond te Brussel met groot gekraak in elkaar gezakt. Het is om zoo te zeggen geheel afgebroken en de bewo ners der aangrenzende huizen hebben deze moeten ontruimen, omdat zij bouwvallig waren geworden. Het ongeluk wordt toege schreven aan grondverzakkingen, veroor zaakt door liet uitvoeren van rioolwerken in de nabijheid. Maatregelen zyn genomen om andere ongelukkon voor te koraon. De diefstallen op do internationale treinen duren voort te Brussel. Gisteren heeft een heer die uit Zwitserland kwam, bij liet uitstappen in de Noordstatic, ont dekt dat men licrn zyne portefeuille met bankpapier, manuscripten van groote waai de en zaakpapieren had ontfutseld. Hij heeft hot signalement van den vermoede - lykcn dief omgegeven. Een valschmunter. De policie van Brussel heeft Zondag eenen te Parijs wonende Zwitser aangehouden. Hij was Zaterdag afgestapt in een hotel der Nieuwbrugstraat. Terwijl hij Zondag namiddag naar Ant werpen was, had do hotelmeid, die zijne kamer schikte, een sluk gazet gevonden, bevattende valsclie vijffrankstukken van Zwitserland, van Napoleon III, van Louis Philippe. De hotelhouder verwittigde de policie en deze wachtte hem, bij zijnen terugkeer uit Antwerpen af, om hem te verzaeken mee naar het policiebureel te gaan. Daar werd hij in bezit gevonden van eene menigte kleine voorwerpen, to Antwerpen en to Brussel aangekocht. Talrijke valscho vijffrankstukken, in bei- do steden door liern uitgegeven werden ook ontdekt. De slimme Zwitser zit nu achter grendels. Een modelsecretaris. Citoyen Maurice Coster, secretaris-kashouder van den socialistischen Boekbindersbond te Brussel, getrouwd en huisvader, was in de maand Mei eensklaps zoek geraakt. Men zag zijne kas na en bevond dat er 4500 fr. ontbrak. Do policie, die van het gebeurde onder richt werd, kwam to weten dat hy op reis was gegaan mot een jong meisje van S'-Genesius-Rhode. Maar waar het koppel heen was gevlogen bleef een raadsel. Thans echter is hy zelf het raadsel ko men oplossen. Hy heeft zich namelijk bij de policio komen aangeven, vertellende dat hy, langs Hamburg om, een reisje naar Amerika had gedaan, maar er geen werk vindend, naar Europa was teruggekeerd. Langs Frankrijk weer na ar België ko mende, zond hy zijne gezellin terug naar hare oudors en ging toen aan de policie vertellen dat hy van het aan de werkliè ontstolen geld nog.... vier centiemen over had. Thans zit hy in de gevangenis van St-GiL lis uit te rusten van de vermoeiende reis Zondag morgend, rond 11 -1/2 ure, moesten do policieagcnt Berckmans en dé pompier Rose die op de Zuidlaan te Brus sel, van dienst waren, tusschenkomen in een goneclit op de foore ontstaan lussclien tweo kereis, Leon G..., wonendo Merode- 8traat te Sint-Gilles en Edward D... Gerechtstraat te Anderlecht. Deze laatste die opstand bood en de poli cio uitschold werd naar het policiebureel gebracht, door eeno talrijke menigto ach tervolgd. Ter hoogte der Huidevettostraat en Spaarzaamheidstraat trok de menigte party voor den aangehoudene en wierp do agen ten ten gronde. De pompier Rose kreeg plotseling een ijzeren stool op het hoofd en zeeg bewusteloos ten gronde. Bijna op hetzelfde oogenblik werd dë agent Berk mans door een steen aan het hoofd gewond Do agent die evenwel zijn gevangene niet losliet, trok zijn revolver en schoot in de lucht, waarop do inspektenr Bcrtenj en de agent Dc Herdt toesnelden, die ook op steenworpen onthaald en gekwekt werden. De agenten moesten van hunne wapens gebruik maken om het volk op afstand te houden. Vier aanhoudingen werden gedaair onder de aanvallers zijn er ook gekwetsten' doch dezen hebben liet geraadzaam gevon' den zich niet kenbaar to maken. Do agent Berkmans en de pompier Rose zijn bedlegerig. Maandag morgend werd do 16 jarige Willem Clauwaert, drukkersgast, wonende Bergenschensteenweg, werkzaam in de drukkerij der firma Gouweloos, Brognier- straat, te Anderlecht, met hot linkerbeen tuscchcn de pedalen van een ingang zynde machien gevat en het heen letterlijk afge sneden. Het slachtoffer werd naar het gast- huis gebracht, doch bezweek er na enkele stonden. Maandag morgend, rond 5 uur, weid het Schipperskwartier te Antwerpen i: rep en roer gezet, door eeno veclitpartjj met de policie, die nogal tellen kan. Er kwamen drie mannen met twee vrou. wen, allen half dronken, uit eone herberg der Oude Manstraat en begonnen te waaien, te zingen en te schreeuwen hard ze konden. De policie zag zich verplicht de rust- stoorders tot wat kalmte aan te manen Voor alle antwoord, maakten de drie: nen zich gereed, om met den agent to vechten, waardoor dezo zich verplicht zag zijnen sabel te trekken. Daarvoor vonden de drie vechtersbas wat anders uit. Omdat ze nu op eena eerbiedigen afstand moesten blijven, I gonnon ze nu met kasseien en steenen werpen. Door den agent werden tws revolverschoten gelost, met het gevolg een collega hem ter hulp kwam. Maar kregen de anderen eveneens versterking, torwyl de drie eersten als razenden te wer gingen. Twee hunner, Maurice S., zond» vaste woonst en Jozef S., wonende Noordstraat, haalden zelfs hunne messf te voorschijn, waarop nog twee revolver schoten worden gelost. Door al die losbrandingen, geroep geschreeuw, was de geheelo buurt in en roer gebracht, zoodanig dat er toen 500 man hijeen waren, allen natuurlij vyaudig aan de policie, terwijl deze laat sten ook nog enkele agenten totver.stcrkii hadden gekregen. Daar een regen van steenen op de agon ten neerkwam, werden nog een viorli revolverschoten gelost, terwijl de agente eenen aanval met den blanken sabel dede wat een gunstigen uitslag had. De drie voornaamste belhamels werdt aangehouden, waaronder nog zek# P. Neirinckx, wonende Statiekaai, door eenen sabelhouw werd getroffen. Voor uwe Vrouwkleerstoffei gaat bij VAN DEN BERGH-JOUREI Korte Zoutstraat, Aalst. Kerkbrand. Te Pottes, bij Doa nik, ontstond brand aan hot hoogaltas denkelyk door eeno vonk van eeno keei die op de eene of de andere versiering gevallen. De eerw. heer pastoor snelde toe, n hy moest voor den dikken rook vluclita Toen kwam van alle kanten hulp opdagi en men kon de gewijde vaten en gewadi redden en dank aan do hulp der pompia van Escanfflaes kon de toren behouden bi ven. Dc kerk, die voor eon groot gedeelte ve nield werd, was een bouwkundig juwceh de XV® eeuw. Vooral de communiebank het koorgestoelte waren merkweerdj stukken beeldhouwwerk. In de diepte gevallen. Het jaa lijks feest van do mijnwerkerswijk te Bi du Luc werd gestoord door do tyding t een groot ongeluk, dat in den putSaii Emmanuel zou voorgevallen zijn. Zaterdag avond werd een bak opgehaal waarin zestien mannen zaten. Ecnskli hield liet stygen op en begon, men weet ui hoe het kwam, de bak met vcrvaarlyi snelheid te dalen, te vallen zelfs, tot opdi bodem van den put. Dadelijk werd het alarm gegeven en t gerucht werd verspreid dat vorsclieide werklieden dood waren. Gelukkig was ti niet zoo erg. Elf waren gekwetst en ondi dezen vijf nog al ernstig. Een beeft een boen gebroken. Gezondheidstoestand te Boma. Er was gewezen geworden op den schi delyken invloed op do openbare gezondhei der moerassen ror.d Boma. De minister heeft thans verklaard 1910 de helft dier moerassen, nagenM 6 hektaren gedempt worden binnen do a| glomoratie. Dat werk wordt stelselmat voortgezet met de lokomotief en dc wij gons van den buurtspoorweg van Mayumï waarbij in 1911 nog zes nieuwe waggontji gevoegd werden. Men is nu ook van plan met den 2® «dri gueur» de bedding te zuiveren. Men is nu ook druk bezig mot andei gezondraakingswerkon en het bouwen vai huizen, afleidingsbuizen enz. Men is thans ook bezig nieuwe w kampen voor negers te Boma te bouwen. Op de nog niet gedempte moerasgrond» is overvloedig petrool gostruoid,

De Denderbode | 1911 | | pagina 2