imiiMMYjl REPARATIEN Amerika. Canada. Holland. Duitschland. Portugal. WOONHUI ZE A HANDELSHUIS ZAAILAND WOONHUIZEN ZAAILANDEN HOFSTEDE gezaagde Houtwaren Openbare Verkooping. Openbare Verkooping E U B E L S Openbare Verkooping. te Koopen of te Verkoopen Le Trait d'Union du Commerce Maatschappij SINGER Werktuigkundige TE KOOP. Groote brand. - 47 huizen vernield. Zondag namiddag is te Brakel in do woning van den landbouwer Hendrik Dui- ter aan den Dijk, brand ontstaan men weet nog niet door welke oorzaak. Er woei een hevige noord-westènwind en daal de omliggende huizen alle met riet gedekt waren deelde het vuur zich spoedig mee aan een aantal woningen, zoodat oen uur na het uitbreken van het vuur tien of twaalf huizen tegen den grond lagen en de brand zich nog maar altijd meer uitbreidde. Des avond waren 47 gebouwen en 16 hooiber gen vernield. Er zijn nu 55 huishoudens zonder dak. De schade wordt op 200,000 gulden geschat. Veel varkens en konijnen verbranden. Persoonlijko ongelukkon zijn gelukkig niet te betreuren. De N. R C t meldt nog. In 1900 zijn te Brakel 20 woningen en in 1906 7 woningen afgebrand. Omtrent de oorzaak van den brand van Maandag loopen de berichten uiteen. Het een noemt een gebrek van schoorsteen, een ander spreekt van Hooibroei. liet huis waar de brand is ontstaan, was in 1906 nieuw gebouwd en met pannen gedekt. De spuiten van Aalst, Poederoyon, en Zuilichem verleenden hulp, waardoor men tegen acht uur den brand bij het gemeen tehuis stuitte. Nog ligt er een massa hooi te branden De brandlucht was te Zaltbombel waar te nemen. Do totale schade wordt geschat op 250,000 gulden. De commissaris der koningin in Gelder land, komt zich heden persoonlijk op de hoogte stellen van do ramp. OntploffingTalrijke slachtoffers. Telegrammen uit Siegen spreken van eeno vreoselijke ontploffing in de dynamiet- fabriek van Würgendorf. Er zouden acht dooden en twee gekwetsten zijn. De ramp ontstond in eeno der meng kamers, waarin twee mannen werken. Eerst vloog eene dier kamers in de lucht, en onmiddelyk daarop de drie andore. Do daar arbeidende acht werklieden zijn ge dood. De lijken zijn vrceselijk verminkt. Vier er van konden slechts met stukken worden bijeengeraapt. Het eigenlijke fa brieksgebouw werd gedeeltelijk vernield. In het nabijgelegen Würgendorf een dorp van 500 inwoners, werden ai de ruiten gebroken. Op 3 kilometers afstand was de luchtdruk nog zoo hevig dat kinderen op straat omvielen. Zelfs te Siegen, 5 kilom. afstand, beefden de huizen. Een paar monsters. Op 16 Mei ontdekte een jongeling in het bos-.h van Verlorenkost, bij Luxemburg, een kindje van 6 maanden, dat pas begraven was. Het wichtje loefde nog en door do goede zor gen, die het in een naburig klooster kreeg, werd het gered. Het parket van Luxemburg ondekte spoedig de schuldigen aan dezo monster achtige misdaad. Den volgenden dag reeds was de moeder van het kind aangehouden, M. Jacobi, 25 jaar oud, van Louvagos. Zij zegde dat haar medeplichtigo een Duitsch oud-onderofficier was, zekere Karl Andres. Zij hadden besloten zich te ontmaken van het kind dat hunne goede overeen komst verstoorde. Andres word spoedig aangehouden te Metz, en hij verscheen voor den jury, beticht van poging tot kindermoord. Tijdens de debatten beschul- pigde Andres zijne afwezige medeplichtige, als hebbende zij alleen de misdaad opgevat en uitgevoerd. Do beschuldigde werd veroordeeld tot 6 jaar opsluiting en verlies van zyne burgerlijke en politieke rechten gedurende tien jaar. Margueritte Jacobi, die reeds eens veroordeeld werd voor kindermoord, zal voor do assisen van Luxemburg verschij nen. Spoorwegramp in Duitschland. 10 dooden en 30gekwetsten. Maan dag namiddag is do sneltrein Basel-Frank- fort-Berlijn, die om 8 ure vertrekt, te Mülheira om 1.29 ure ontriggeld. De fourgon die achter den tender volgt vloog rechts uit de sporen en een waggon eerste en tweede klas links. Twee waggons derde klas waren ineen- gedrukt. Tien reizigers werden gedood, en 30 erg gekwetsttalrijke ro'zigers bokwa- men lichte verwondingen. Het Berliner Tugablatt verneemt Volgons een telegram uit Madera heb ben de Portugeesche monarchisten daar met hulp van Spaausche royalisten eene stapelplaats van munitie opgericht. Men verwacht daar groote bezendingen wapens uit België, ter vervanging van die, welke de monarchisten onlangs zijn afgekomen. Men zegt, dat er op Madera 250 Portu geesche monarchisten zijn. Botsingen tusschen katholieken en repu blikeinen duren in het hecle land voort. Bij eene processie ter core van den H. An- tonius in Povoa do Loanhoso, in de buurt van Braga, kwam het tot eeno botsing tusschen katholieken en priesters aan de eene zyde en republikeinen aan de andere zijde. Eenige priesters zijn gewond, eerst toen or troepen bij te pas kwamen, kon de orde hersteld worden. De priesters in Noord- Portugal weigeren dc pensioenen, die hun door de regeering worden aangeboden, te aanvaarden Indien gy een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben on in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u bij Karei Van de Putte Korte Zoutstraal, 29, Aalst. Om uit onverdeeldheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van en L.AIVO, te AELSTen MOORSEL. De Notaris DE GHEEST, te Aelst, zal met gewin van palmslagen en gelagen, in het openbaar verkoopen. Stad Aelst. 3. Een Huis in de Koolstraat, nummer 67, groot 7c centiaren. Bewoond door Franciscus Van den Spiegel. 4. Een Huis, in de Koolstraat, nummer 69, groot 60 centiaren. Bewoond door Frans Coppens. 5. Een Huis, in de Koolstraat, nummer 71, groot 80 centiaren. Bewoond door Emile Lemaitre. 6. Een perceel Grond achter voorschre ven drij huizen, groot 1 aai 70 centiaren. 7. Een Huis, in de Koolstraat, nummer 73, groot 60 centiaren. Bewoond door de weduwe Hankar. 8. Een Huis, in de Koolstraat, nummer 75. groot 60 centiaren. Bewoond door Frans Baeleman. 9. Een Huis, in de Koolstraat, nummer 77 groot 70 centiaren. Bewoond door Franciscus Van de Perre. 10. Eeu perceel Grond, gelegen achter voorschrevene drij huizen, groot 20 cent. Gemeente Moorsel. n.EenHui8 in de Waverstraat, groot 3 aren. 12. Een perceel Land, op Waverhagen, groot 15 aren 60 centiaren. Gebruikster der koopen 1 en 12, de Weduwe Van der Borght. Derde en laatste zitdag Donderdag SfO.SuIi Ten 3 ure namiddag, ter herberg <1 De Oude Posterij, bij den lieer Henri De Sadeleer, te Aelst, Nieuwstraat. OPENBARE VERKOOPING van een voornaam en van andere WOOAIIUIZEIV TE AALST. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal met gewin van palmslagen en gelagen, in het openbaar verkoopen Stad Aalst. Eerste koop. Een schoon en voor naam Handelshuis met magazijnen en den grond er van afhangende, gestaan en gele gen op de Hertshaag, ten voorhoofde aan de Baudewijnkaai, geteekend nummer 4 in gekadastreerd wijk D, nummers 776H3 en 77913, met eene grootte van 6 aren, hou dende van de eene zijde aan den heer Joseph De Biieck-Callebaut, van de andere zijde aan den volgenden koop en van achter aan Juffrouw Mam Van de Maele. Voorschreven handelshuis is door zijne groote uitgestrektheid, de nabijheid der Dendervaart, de loskaai en de tramlijn allerbest geschikt voor het uitoefenen van groote bedrijven. Bewoond en gebruikt door den heer Benoil Hermans, ondernemer. Tweede koop. Een Huis en grond, zijnde alsnu eene herberg, gestaan en gele gen op de HertBhaag, ten voorhoofde aan de Boudewijnkaai, gète.kend nummer 3, gekadastreerd wijk D, nummer 776k3, met eene grootte van 90 centiaren, hou dende van de eene zijde aan Dame Theod. Moens en kinderen en van achter nan Juffrouw Maria Van de Maele. Bewoond en gebruikt door den heer Jan-Baptiste Van Audenhove. Derde koop. Een Huis en grond, gestaan en gelegen in de Sinte Annastraat, geteekend nummer 7 en gekadastreerd wijk A, nummer 715B3, met eene grootte van 60 centiaren, houdende van de eene zijde aan een huis van den heer Vrederechter Calewaert, van de andere zijde aan Dame Cryck-Teirlinck en kinderen en van achter aan de familie De Wolf. Bewoond door den heer René Bonne. Vierde koop. Een Huis en grond, ge staan en gelegen aan de Ghecraardsberg- Bchestraat of zoutstraatpoort, geteekend nummer 17 en gekadastreerd wijk A, nummers 1903A en I903E, met eene grootte van 50 centiaren, houdende van de eene zijde aan Dame Louis De Naeyer-Van den Spiegel, van de andere zijde aan den heer Rochus De Gheest en van achter aan Dame Joseph Van der Veerssche-Possé en den heer Eugène Boulembercq-De Ghendt. Bewoond door den heer Charles-Louis Rombaut. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 25 Juli Verblijf, Dijnsdag 8 Augusti X9X 1 Ten 3 uren namiddag, ter te verkoopen herberg onder den tweeden koop, bij den heer Van Audenhove, te Aalst. Boude wijnkaai. OPENBARE VERKOOPING van een goed perceel en een perceel BOUWGROND, gelegen te Erondegem en Bambrugge. De Notaris MEERT te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Eerste koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Erondegem, gekadastreerd wijk A, nummer 544D, groot 15 aren 40 cen tiaren, palende ten ooste dame weduwe Karei De Sadeleer-Van Londerzele, ten zuide Mijnh. Karel-Lodewijk De Cooman, ten weste Mijnheer Isidoor Annaert en ten noorde Nijnheer Laurent Van Cauter. Gebruikt door den heer Camiel De Vidts te Erondegem. Tweede koop. Een perceel Bouw grond, gt legen te Bambrugge, op den Hazenkauter. gekadastreerd sectie A, nummer 1-'9, groot 28 aren 80 centiaren, palende ten ooste Jean-Baptiste De Paepe, zuid de steenweg naar Vleckem, west ver scheidene anderen en noord den los. Verdeeld in drij te meten deelen. Gebruikt door de kinderen De Paepe, te Bambrugge. Zitdagen: InBtel, Donderdag 20 Juli Verblijf, ld. 27 Juli1911 Telkens om 3 uren van den avond, ter herberg van den heer Camille De Windt, te Erondegem, Zandstraat. OPENBARE VERKOOPING van 6 nieuw gebouwde Te Aclst Sehaorbeek, aan dc Sinte Apoloniaslraat. De Notaris MEERT te Erpe, zal, na mens w e het behoort, met gewin van palmslag en gelagen,- in het openbaar verkoopen Koop een. Een Huis, Koer, Stal en Hof, gestaan en gelegen ten voorhoofde aan de Sinte Apoloniastraat, gekend ten kadaster sectie C, nummer, 305E, met eene grootte van 1 aar 30 centiaren, palende ten ooste den lieer Frans Van Gysegem, ten noorde den heer Alexander De Kerpel, ten weste de Sinte Apoloniastraat, ten zuide de volgen de koop. Bewoond door den heer Gustaaf Roels. Koop twee. Een Huis en Afhangelijkheden, gelegen alsvoren, gekend bij kadaster sectie C, nummer 305D, met eene grootte van 1 aar 30 centiaienj palende ten ooste den lieer Frans Van Gysegem, ten noorde voorgaan de koop, ten weste de St. Apoloniastraat. ten zuide de volgende koop. Bewoond door den heer Auguste Geeroms. Koop drij. Een Huis en Afhangelijkheden gelegen alsvoren, gekend bij kadaster sectie C, nummer 305c, groot 1 aar 30 centiaren, palende ten ooste den heer Frans Van Gysegem. ten noorde veorgaande koop, ten weste de Sinte Apoloniastraat, ten zuide de volgende koop. Bewoond door den heer Prospei' Schol- laert. Koop vier. Een Huis en Afhankelijkheden, gelegen alsvoren, gekend Lij kadaster sectie C, nummer 305B, groot 1 aar 30 centiaren, palende ten ooste den heer Frans Van Gysegem, ten noorde voorgaande koop, ten Weste de Sinte Apoloniastraat en ten zuide da volgende koop. Bewoond door den heer Dèsird De Sae- deleer. Koop vijf. Een Huis, zijnde eene welgekende Her berg, met Afhargen, gelegen alsvoren, gekadastreerd sectie C, nummer 306G, groot 1 aar 30 centiaren, palende ten ooste den heer Frans Van Gysegem, len noorde voorgaande koop, te \ve6te de Sinte Apolo niastraat en ten zuide de volgende koop. Bewoond door den heer Henri Picquer. Koop zes. Een Huis, zijnde thans Winkel, met Afhangen, gelegen alsvoren, gekadastreerd wijk C, nummer 3o6f, met eene grootte van 1 aar 40 centiaren, palende ten ooste den heer Frans van Gysegem, ten noorde voorgaande koop, ten weste de Sinie Apoloniastraat en ten zuide den heer Gustaaf Claus. Bewoond door den heer Joseph Spins. ZITDAGEN Instel Maandag 17 f Verblijf Maandag 31 Telkens om 2 uren van den avond, te Aelst, Gentsche Steenweg, ter herberg gehouden door den heer Gustaar Claus. OPENBARE VERKOOPING van 2 perceelen allerbeste gelegen te ëcnooNAAunE, Kleinen Hoek. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal. air.ecs wien het behoort, met gewin van instel- premiën en gelagen, in het openbaar verkoopen, de volgende roerende goederen te weten. Gemeente Schoonaarde. Eerste koop. Hen goed perceel Zaailand, gele legen op den Kleinen Hoek, bekend bij kadaster cenige sectienummer 1439, met eene grootte van 27aren40 centiaren, palende ten ooste Mijnheer De Clippele Burgemeester te Gysegem, ten zuide koop 2, ten weste Juftrouw Sléphanie VaD Melckebeke en ten noorde Juffrouw Marie Geerts en de kinderen Van Gendt. Tweede koop. Een goed perceel Zaailand, gelegen alsvoren,bekend bij kadaster cenige sectie, deel van nnfnmer 14^9. met eene grootte van 35 eren 30 centiaren, palende ten ooste Mijnheer Paul De Clippele, Burgemeester te Gysegem. ten zuide en ten weste Juflrouw Sléphanie Van Melckebeke en ten noorde koop een. In gebruik bij de heeren Alexander Van Gyscghem en Alois Robmaut, beiden te Schoonaarde. ZITDAGEN Instel Donderdag i3 Verblijf Donderdag 27 9 Telkens om 3 uren van den namiddag, ter her berg genaamd In den Uil, gehouden door den heer Frans Van Belle, te Gysegem, Dendermond schen Steenweg. Ten kantore van bovengenoemden Notaris Schelfhout, zijn er ten allen tijde groote en kleine kapitalen te bekomen mits goed bezet en aan gematigden intrest. Bij licitatie. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde te VLIERZELE, Moorlegem. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem daartoe benoemd bij vonnis der rechtbank van eersten aanieg zitting houdende teDen- dermomie in d.te26 Mei 1911 en naluidens Je pleegvormen der wet van 12 Jur.i 1816, zal openbaarlijk verkoopen Enige koop. Eene behuisde Hofstede, gestaan en gelegen te Vlierzele, wijk Moorlegem, gekend ten kadaster secte F,nummers 112, 120D en I22B, groot Dertien aren Vijftig centiaren, palende ten ooste August Van Boxslael, ten zuide Petrus Van Slycke, ten weste Valentien Braeckman en ten noorde voornoemden August Van Boxstael. Onmiddelijke in genottreding. Eenige zitdag %nteiclag23«Vuii 1911. Om 2 ure namiddag, te Aelst,ter Zitting zaal van het Vredegere cht. OPENBARE VERKOOPING van AAI.ST. Op Maandag 24 Juli 1911. om 1 uur stipt nanoen, ter afspanning In de Groenpoort ge houden door Mad. Wel/ekens, Gheeraardsberg- schestraat, (Zoutstraatpoort). De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal ten verzoeke van den heer René De Geyter, houthandelaar te Nederzwalm, op bovengemelde plaats, dag en uur openbaarlijk verkoopen 4000 meters gevicrschaald canadaberd en ander. 2000 abeelen hout. 2000 paneel en kistenberd. 2000 pannelatten. 20 koopen olmen, eiken, esschen en beuken planken "an 4 tot 17 centimeter dikte. 20 koopen platen (beringenen kepers. 20 koopen kortewagentremen en sledeplanken. 23 koopen schalen, brandhout en gerieflijken afval. Het hout zal droog en daags te voren zichtbaar zijn. Verders zal de vetkooping geschieden op gewo ne voorwaarden en tijd van betaling, mits door eiken kooper zonder onderscheid te stellen goede en gekende borg. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zs\ openbaarlijk verkoopen 1. Eene Hofstede en bouwgronden, te Aalst Mijlbeke, aan de Breedestraat, groot 35 aren 71 centiaren. Verdeeld in 7 deelen. Gebruikers Joseph Neuylaert en Benoit Van Goethem. 2. Drij Woonhuizen en bouwgronden, te Aalst-Mijlbeke, Breedestraat. Ver deeld in 13 deelen. Gebruikers Joseph De Waegeneer, Pieter Van den Abeele en Theodoor Van Roy. 3. Een Huis, wezende een estaminet, te Aalst, hoek der Baudewijnkaai en Nieuwbrugstraat. Bewoond door de weduwe Gustaaf Hutsebaut. 4. En een Huis, wezende eene estami - net, te Aalst, hoek der Houtkaai en Bor- luutstraat. Bewoond door Od. Lievens. ZITDAGEN Instel, Donderdag 13 Juli Verblijf, Donderdag 27 Juli Telki na om 3 uren namiddag, ter Esta- minet van de weduwe Gustaaf Hutsebaut, te Aalst, hoek der Baudewijnkaai en NieuwbrugBtraat. Do Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal opcnbaarlijk verkoopen GEMEENTE MOORSEL. 1° 36 aron 80 centiaren land, op den Waver kauter. 24 aren 90 centiaren land aan de Waverstraat. 29 aron 20 centiaren land, op den Gynsbcek. 21 aren 89 centiaren land, op den Peetcrshouw. Do koopen 1, 2, 4 en 5 gebruikt door Louis Vermoesen-Van Brempt en koop 3 door Frans Van Brempt. Eenige Zitdag. Zaterdag- 22 Juli 1911. Om 3 ure namiddag ter zittingzaal van den heer vrederechter te Aalst, Groote Markt. Bij stadsvcrlating. V E N D I T I E van en schoone Rijfuigcn, te AELST, Geeraerdsbergscheslraat, N°8. Ten verzoeke van Madame Leon Boter- bergh, op Donderdag 27 Juli 1911. om 1 ure namiddag, door het ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aelst. De Notaris DE VIS, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen Eerste Koop. Een Woonhuis te Lede, nabij de Statie, groot 3 aren 19 centiaren Tweede Koop. Een perceel bouwgrond daarnevens, groot 2 aren 90 centiaren, gebruik bij Domien Troch. In.tel, Maandag r, Juli wj Verblijf, 24 r J Emiel Smolders, te Lede Rammelstraat. Geld te bekomen ten kantore van den notaris De Vis, aan geringen intrest. De Notaris G. VAN DE VELDE, te Gent, zal openbaar verkoopen Een schoon met Stalling en Afhangen en prachtige Boomen alles gelegen te Haeltert, Statiestraat, met eene grootte van 1 hcctaar 51 aron 50 centiaren. Verhuurd aan Mijnheer Paul De Made, te Haeltert, tot 1 Juni 1813. ZITDAGEN Instel Donderdag20 Juli ,Q., Toewijzing Donderdag 3 Oogst Om 1 ure 's namiddags, in het a Hótel de Flandre.d Statieplaats te Aelst. Voor alle inlichtingen zich te wenden ter studie van den Notaris G. V au de Velde, Bagattensstraat, 41 te Gent. UOYALLIJN. Buitengewoue snelle Turbine Booten mot 3 schroeven. Overtocht van den Oceaan in 3 '/s dagen. De kortste weg tusschen Kuropa en Amerika. G. Schynsalgemeen Agent, do Keyzer- laan, 48, Antwerpen. 18,883. OPRECHTE SIROOP Jfl VAN aanbevolen door de aanzien- ff lij leste geneeskundigen voor de haastige genozing van alle Borstkwalen, Bronohitis. V Hoest, i -r;. jgq Vallingen, Zinkingen. fijSfy Hoogst noodzakelijk voor miswassen aan klierlydende kinders, vol van humeuren p\v.rS-js en aangedaan van huiduitslag De flesch hier neven eischen. 'ip - Jj Depots te Aalst Apothekers - -3135] Callebaut, Ghyssolinckï en Meganck Algemeene Agencie B. DUPUY, 8 Zaadkorelstraat, Brussel. Om spoedig alle Fondsen van Handel en Nijverheid alsook Eigendommen Om Venooten of Bedienden to vinden wend u in volle vertrouwen tot het Bestuur van •liiliim Van Praetgtraat, 32 BRUSSEL. 0 Inlichtingen kosteloos, o— Telefoon 1892 258 van N A AIM ACHIENEN aller stelsels en merken worden zorgvuldig gedaan in de bijzondere werhuizen der Aalst 9, Albert Liénartstraat, Spoedige bediening. - Goedkoop rÏA* hll roil terstond een schoon en geriflijk huis met maga zijn en hof, dienstig voor allo bedrijven gestaan op den Ouden Dendermondschen Steenweg. Zich te bevragen by den heer V. Monfils Nieuwstraat 37, Aalst. rB",p Door vermindering van 1 bedrijf, twee goedo nieuwe karrewielen, drjjduimers, zeer droog, ge reed om te binden. Zich tc bevragen bij de gebroeders Janssens te Bambrugge. op do hoogte van Gaz Pauvre en ysma- cliien wordt gevraagd voor onderhoud en goeden gang cener fabriek. Schrijven B. F. 1.18, Agonce Rossol, Brussel. Eene üloppepers zoo goed als j nieuw. Zich te bevragen by C. Eeman~ Callebaut, hophandelaar Aelst.

De Denderbode | 1911 | | pagina 3