llWïTSlll CONCERT ZWITSHtSCHE CHQCOIADE rRACHTIGE GEZICHTEN^-! van ZWITSERLAND Vertrek van Missionarissen, B uido aan on/.e Katholieke Maatschappijen, I DITJES en DA TJES. St. Jozefscollege Stad Aalst. STAD AELST. Bestendig FESTIVAL Allerhande nieuws. Borstsiroop Depratere ZIEKTEN DER INGEWANDEN NESTLE'S KINDERMEEL bieden kosteloos hunnen verbruikers Zie de uitlegging op ieder pakje chocolade. DADA-ZEEP In het aloude heiligdom van O. L.-V. van gratie, thans de kerk van het Missie huis der Paters van de Congregatie van het Onbevlekt Hart van Maria, te Scheut, had Zondag 1G Juli, ecno luistei volle en onge meen hartroerende plechtigheid plaats. Mgr. Christiaens, titclvoercndc Bisschop van Colophon, heeft er de heilige wijding toegediend aan -43 toekomende zendelingen waaronder 2ö priesters en 17 onderdiakens. Des anderendaags na hunne eerste mis ontvingen die priesters de volgende be stemming Schepen in te Antwerpen den 2 Septem ber naai- Belgisch Congoland I. Apostolisch Vihariaat van Belgisch Congoland EE. PP. Hendrik Bruylants, van Sint Gillis-Brussel, Aartsbisdom Mechelen-. Leo Gilliard, van Mazée, Bisdom Namen. Adriaan Grocnewoud, van Amsterdam, Bisdom Haarlem. Fernand Prick artz, van Verviors, Bisdom Luik. Jozef Verschave, van Alveringhcm, Bisdom Brugge. II. Perfektuur van Opper-Kasai EE. PP. Adriaan Coget, van Destelber- ghen, Bisdom Gent. Lodcwijk De Brandt, van Dendermonde, Bisdom Gent. Jozef Eloot, van Lcttcrhautem, Bisdom Gent. Emicl Tilcmans, van Arendonck, Aarts- bisdsm Mechelen. Pietcr Van den Bon, van Sysseelc, Bis dom Brugge. Drie andere Paters, ook voor Congo bestemd, zullen vooraleer zij inschepen de leergangen van tropicalc geneeskunde vol gen EE. PP. lligobert Lefebvre, van Rijsel, Bisdom Kamerlijk. Jozef Tack, van Korlrijk, Bisdom Brugge. Alfons Van Aelst, van Meir, Aartsbisdom Mechelen. Vertrekken uit Brussel over Siberiën naar China A. Den 9 September I. Apostolisch Vihariaat van Noorder Kan Soe EE. PP. Jozef Van Pocclc, van Sint Niklaas. Bisdom Gent (2e keer), Ghijs- brecht De Vries, van Sehijndel, Bisdom 's Hertogenbosch. II. A postolisch Vihariaat van Zuid- West Mogolië, Orlos EE. PP. Jules I)e Wolf, van Brugge, Bisdom Brugge, (3® keer). Jozef Mcvis, van Tongeren, Bisdom Luik. Leo Van den Bossche, van Opbrakel, Bisdom Gent. Frans Van Vlerken, van Mierloo Hout, Bisdom 's Hcrtogenbosch. B. Den 14 Oktober. I. Apostolisch Vihariaat van Midden Mongolië EE. PP. Edgar De Belser, van Goyck, Aartsbisdom Mechelen. Jozef Hemcryek, van Kortrijk, Bisdom Brugge. Karei Pieters, van Nieucapelle, id. id. AlfonS Van Malderen, van Opwijk, Aartsbisdom Mechelen. Basiel Van Raemdonck, van Elvcrsele, Bisdom Gent. II. Apostolisch Vihariaat van Óóst Mongolië. EE. PP. Leo Daelman, van Hofstade-bij- Aalst, Bisdom Gent. Jooris Seys, van Yper, Bisdom Brugge. Schepen in te Genua den 5" Oktober en gaan naar do Philippijnen EE. PP. Frans Billiet, van Sotteghera, Bisdom Gent. Victor De Klerck, van Brugge, Bisdom Brugge. Jozef Waflelacrt, van Heule, id. id. Emiel Wins van Bergen, Bisdom Doornik. Indien g-ij een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u bij Karei Van de Putte Korte Zou 1st raat, 29, Aalst. De Jonge Wacht van Aalst, heeft pas eenen oproep aan do Katholieke Maat schappijen gedaan, om den stoet der Katho lieke Jonge Wachten van Oost-Vlaanderen op 20 Oogst te heipon opluisteren, of tal rijke bijtredingen zijn reeds toegekomen. Vermelden wij onder andere do Muziek maatschappijen van Gceracrdsbergen, Ninove, Meerbeke, Esscbene, Lede, Er po, St. Niklaas, Audenardo, Erondegem, Baer- degein, Moorsel, Nieuwerkerken, Dender leeuw, Wetteren, Gijsegem, verschillende andere maatschappijen beloven hunne bijtreding eveneens weldra te zonden. De iever welke er in deze omstandigheid door onze Katholieke inrichtingen wordt aan den dag gelegd, getuigt eens te meer, lioe vurig zij aan de goede zaak zijn ver kleefd, alsook welke broederlijkheid en onderlinge verstandhouding er lusschen onze Katholieke Maatschappijen heerscht. De Jonge Wacht van Aalst gevoelt er zich uiterst gelukkig on tevreden over, on zal voorzeker in de toekomst ook geene moeite sparen, om de vrienden die nu zoo bereidwillig haren oproep beantwoorden, ter zijde te staan, telkenmale als het paB zal geven. De avond-feestelijkheden op do Groote Markt, beloven overheerlijk, ja betoove- :-end te wezen. Duizendc en (luizende elek- rieko lampjes zullen hunne bontigc stralen iangs alle zijden doen weerkaatsen. Hier omtrent komen wij in een volgend nummer terug, daar een groot getal maatschappijen reeds hunne medewerking eveneens tot de avondfeesten hebben toegezegd. TTesren «lo muiipinng. Het Hollandsch dagblad Nieutce Delflsche Courantdeelt eene remedie mede welke mischieu, wie weet, afdoende kan zijn tegen de muil - en pootplaag onder het vee. I-Iet blad zegt <i Mond- en klauwzeer. Op 21 Juni n laatstleden, werd een üter aftreksel van wilden tijm, bereid en toegediend volgens 'ie voorschriften van Morandi s over welke voorschriften de eerweer- o de pater Edmondus Vandcr Drift, O. F. M., een boekje bij onze fima uitgaf, i) Dit bereidsel werd gegeven aan drie koeien van den heer Kees Ammerlaan te Vrijenban, op den Rotterdamschen d weg. Daarna worden deze koeien ge- laten op een stuk w eide waarop liepen twintig koeien,allen lijdend aan mond n en klauwzeer. Tot hiertoe bleven de drie koeien vrij van genoemde ziekte.» Dienzelfden Junidag, werd eene hoeveelheid van dit aftreksel ingege- cfan twee koeien van den heer Willem A. Vandrift, te Vrijenban, op den Rotterdamschen weg, n° 59. Deze twee koeien loopen onder andere koei- d cn op een stuk weiland. De overige koein van dezen eigenaar hadden allen n klauwzeer. Tot heden bleven deze twee d koeien vrij van do ziekte. Alle koeien van beide genoemde H eigenaars zijn melkvee eji geer. vet- i) weiors. Alcool veroordeeld door 981 Belgische Doctoors.981 Belgische geneesheereu hebben de vol - gende verklaring onderteekend 1° 't Is eene dwaling te geloovcn, dal het gebruik van alcoolhoudendodranken versterkt, voedt of verwarmt 2° Het is beslist mogelijk in uitsteken de gezondheid te leven en te arbeiden zonder alkool of welkdanigo aleoolhou- dende dranken tc bezigen 3° Het gebruik van alcoolhoudende dranken leidt tot ziekten en verergert deze. Na deze verklaring, wie durf den al- cool nog aanprijzen Dat allo goede burgers zich vereenigen om dien open baren vijand te bekampen. Dat ieder zich volledig onthoude van geueveren geestrijke dranken. Oorlog aan den alcool *%De KerkvervolginginFrankrijk. l)o E. II. Behobier Pastoor te Camou- Gihine, was door de rechtbank van St- Palaen tot 100 frank boete veroordeeld om in een sermoon aan de ouders her innerd lo hebben,dat zij hunne kinderen niet mochten laten leeren in zekere god- delooze schoolboeken, door de bisschop pen veroordeeld. De Priesters ging in beroep, doch het beroepshof van Pau beeft liet vonnis bekrachtigd. De Pastoors van Bouconville, Zeuzey en Woimbey waren voor de rechtbank van Saint-Micliel vervolgd, om eene cathechismusles in de kerk gezegd te hebben dat de kinderen, die zouden ge bruik maken van de goddelooze school boeken, hunne eerste-Communie niet zouden mogen doep. Twee der priesters werden veroordeeld tot 50 fr. boete, de derde lot 100 frank. Wat waarlijk ongerijmd en schande lijk is, is dat de overheden en de ouders die de kinderen in goddelooze boeken willen doen leeren en ze dus in de god - deloosheid w illen doen opbrengen, niet temin eisclien dat de priesters ze tot de Communie zouden toelaten. Zooals men ziet is de scheiding van Kerk en Staat in Frankrijk niets anders dan een voor wendsel lot Kerkvervolging. l..eori Pelly.er. Ver scheidene Kamerleden, de hecron Theö- door, Royer, Denis, Destrée en Janson hebben zich tot den lieer minister van Juslicie gewend om de vrijstelling van Leon Pellzer, den moordenaar van den advokaat Bernays van Antwerpen te bekomen. Zij hebben doen gelden dat de openba re denk wijze die vrijstelling zou goed keuren, iets wat, wij niet goedkeuren, vanwege al degenen die de zaak Peltzer- Bernays kennen. Zij hebben ook doen gelden dat de moeder van Leon ïVllzer nog leeft, 91 jaar oud is en nog altijd hoopt baar zoon vrij te zien Dat is wat anders. De gebroeders Pellzer, Armand er Leon, werden ter dood veroordeeld te Brussel, den 24 December 1884. Armand heeft hot vonnis enkel drie jaren over leefd. Leon zit dus meer dan dertig jaar gevangen.de voorlóopige gevangzilling medegerekend. Hij moet midden de zestig zijn. Belgische Beiaardspeler in Enge land.Den 27 Juli v.-rtrekt Jef Denyn, de beiaardspeler van Mechelen naar En geland, uilgenoodigd om op den beiaard van Cattistock, in het graafschap Dor set, een koncert te geven. Te Cattistock heeft M. Denyn in de Petrus- en Paulus- kerk een allerbestcn beiaard geplaatst welke door een Belgischen specialist bespeeld w ordt. Do Engelschen bereiden M. Denyn een geestdriftig onthaal. In Vlaanderen Vlaamsch. Sinds een tweetal jaren was de plaats open van onderbestuurder bij de Staats- weldadighéidschool van Ruislede. Er ontbroken geene kandidaten en daaronder waren er Vlamingen genoeg. Eindelijk is men tot benoeming over gegaan en do nieuwen titularis is er een die geen Vlaamsch kan. De plaats is dus half vervuld men had beter gedaan nog een jaar of twee te wachten als liet noodig was, om een kandidaat te vinden, die ze heel kan vervuilen. We kunnen den beer minister van Justicie met dio benoeming geen geluk wensolien en dat spijt ons. 250,000 fp. ter bestrijding van mond- en klauwzeer. De heer minister van landbouw Donderdag een voorstel noergeleg, een krediet van 250,000 toekennend, bestemd 1° Om schadeloosstelling te verleenen aan landbouwers die verliezen leden door de sterfte onder hun vee ten gevol ge van mond en klauwzeer 2° Om toelagen te verleenen aan in stellingen van verzekering en herverze kering van vee, voor verliezen wegens dezelfde oorzaak 3° Voor buitengewone uitgaven bij het reinigen der besmette plaatsen. XeHbewee^kraehi. Door den heer Vernimmen, in combina tie met nog een drijtal andere heeren te Maastricht, is na veel berekeningen tal van proefnemingen een toestel samenge steld, dat, eenmaal in beweging ge bracht, uit zichzelf in beweging blijft, zonder dat daardoor eenige menschel ij ke, dierlijke, motorische af andere drijf kracht noodig is. De' uitvinders stellon zich voor, dat het toestel door hen «Eigen-beweging» genoemd, tot eene groote wijziging in de nijverheid zal bijdragen, daar overal cn ten allen tijde door dit toestel eene arbeidskracht kan worden verkregen, zonder dat van gas, water, stoom, electriciteil of wat ook als drijfkracht gebruik behoeft te worden gemaakt. In verschillende rijken zal palent worden aangevraagd, ten einde tegen eventueelen namaak gewaarborgd te zijn. Voor de kiekens. Een Duitseh landbouwkundige duidt een eenvoudig en praktisch middel aan om de kiekens to verlossen van bun onge dierte. Het is voldoende in liet kieken kot een elzentak te hangen 's avonds. De vlooien en luizen, aangetrokken door den geur van een els, houden 's naclfts kongres op den Lak, en liet is voldoende deze 's morgens weg te nemen en te verbranden, om de kiekens voor eenigen tijd te verlossen van dien last. Eerste Vertooning van HJCJCIFEÏk op Zondag. 23 Julite 3 uur stipt. Deur open te 2 1/2 uur. Kaarten te verkrijgen ten bureelo van dit blad aan 1,00 fr. en 0,50 fr. De Dames worden verzocht bare boeden af te leggen, Kiosk Groote Alnrkt. Zondag 23 Juli 1911, om li 1/2 uren. CONCERT Ie geven door bet muziek der Pupil lenschool van het Leger onder de leiding van Mr Théo Liesenborghs. PROGRAMMA 1. En ovant-Marche Tiiéo Liesknuorghs 2. Les Pèclieurs do perlcs Bizet. 3. La petite Reine, Precker. solistM. Duquesne. 4. Bouquet de melodies Rossini. Tancréde [de l'Opera. 5. Le Retour do Ia Chasse G. Masure. Marcho caractéristiquo. o Kiosk Groot*: !%i.-\rkt. Zondag 23 Juli 1911. CONCERTEN le Te 12 uren (middag) Door de Fanfaren Maal schappi j Flora van E vergom. Bestuurder: M. A. Van Iseoiiem. 2e Te 3 uren namiddag Door de Fanfaren-Maatschappij lever en Gunst maken Kunst, van Iddergem, Be stuurder M 3e Te 4 uren namiddag. Door (lc Koninklijke en Stedelijke Har monie van Oudcnacrdo. BestuurderM. Th. Coutklier. 4e Tc 5 uren namiddag. Door de Fanfaren-Maatschappij Cccilia- hring van Welle. Bestuurde M. Fr. Houtman. 5® Te 6 uren namiddag Door de Fanfaren-Maatschappij Sl-Jozef van Denderbelle. Best. M. Cn. Moortgat. Kioak ÖTATIKPLEI\. 1° Tc 3 uren voormiddag Door de Fanfaren-Maatschappij De Den- dergalm van Denderleeuw. Bestuurder M. Alp. Van'Santen 2® Te 4 uren namiddag. Door do Fanfaren-Maatschappij Sta Ce cilia van Liedekerke. Bestuurder M. Alf. Van Santen. STAD AELST. -lof- Plaatselijke Handels- en NijverheidstentooDstelling. den Inrichters en Deelnemers aangeboden in de Feestzaal van het Belfort, op llaandng 24 .lull 1911, lc O uren 's avonds. met de medewerking van Aelstersche Artisten en Liefhebbers. De Burgemiester en Schepenen De Secretaris, M.-L. Ghebraerdts, O. Rkyntens. Het publiek wordt tot dit Concert toege- lo.en, mits een inkomgeld van 2 Frank. -> Baron Lod. de Béthuno, komt van wege den beer (lc Broqueville Minister van Spoorwegen liet volgende nieuws to ont vangen. Brüssel, 15-7-11. Mijnheer de Baron, Ik heb het genoegen UEd. aan te kon digen dut ik na een nieuw onderzoek kom to besluiten de regelmatige "crgoeding ver minderd van 50 toe te staan aan de werklieden van Brussel West en Thurn cn Taxis die tijdens de tentoonstelling genood zaakt geweest zijn tot het verrichten van oenen bovenmatigen arbeid. Aanvaard, enz. (got.) B°n de Broqueville. Spiegels, Kaders. Vitraux, Baguetten Spiegclfabriek A. Meyvaerl, Werf, 3, AALST. AALST. Huwelijk. Woens dag morgend werd alhier het huwelijk in gezegend van Mejuf. baronnes Leonie de Bethune, dochter van wijlen baron Leo de Bethune, met M. August Oldenbovo van Florival. De getuigen waren .- voor de bruid, M. Léo David Fischbach Malacord, doktor in rechten te Ferriéres, baar oom en M. Burggraaf Jozef de Biolley, -doktoor in rechten te Elsene, haar schoonbroeder voor den bruidegom, M. Alfred Formanoir de la Cazerie, onderluitenant der gidsen en M. Fernand d'Udekens, van Bomegotto- chain, zijn oom. Wij wenschen 't jeugdige paar hartelijk proficiat AALST. Examen. Wij verne men met genoegen dat M. Frans Eeman zijn exaam van kandidaat in rechten met onderocheiding en M. Etienne Eeman zijn eindexaam op de Teknische school tc Luik als ingenieur, schcikundigo en électricien, mot groote onderscheiding komen af te leggen. Onze hartelijke gelukwenschen Het huis C- Praet-De Witte is langs de overzijde der Lange Zoutstraat, dichter bij de Groote Markt in n° G. AALST. Aanhouding. Woens dag namiddag, werd een soldaat der gid sen, welke 's morgends naar de revue was geweest, rond 5 uur nog in tenue bevonden terwijl hij zich op ecno portie mossol ver gastte. De soldaat, zekere Frans Ghyssens, was bedronken. Hij werd voor drie maand terug naar zijn regiment gestuurd. LEDE. Zondag avond rond 8 ure ontstond in eene danszaal op Overimpe, ruzie lusschen Jan Nijs en Karei Troch, 20 jaar. Ten slotte vluchtte Troch achter volgd door Nijs, die Troch ccnen slag met oen stoofdeksel op hoofd on op den arm toe bracht, zoodat bij ten gronde viel dan gaf hij hem eenen steek in don linkerarm, waar door een ader afgesneden werd. Een geneesheer moest heift verzorgen Maandag namiddag liepen de twee gebroeders Rerai en Gustaaf De Bruycker, als twee woestaards de wijk Spoekaert tc Lede af zij mishandelden eerst den her bergier Van den Brempt en zijne vrouw, dan mishandelden zij in de herberg De Sut ter, dezes vrouw en broeder. Daar buiten gestoken, begonnen zij mot bun mes in de deur te kerven Toen de policie opdaagde namen zij de vlucht. Lijnwaden, Katoenen, Elanellen, bij VAN DEN BERGH-JOURET, Korte Zoutstraat, Aalst. De muilplaag is ontstaan in de stal lingen van René De Cromer, landbouwer- Barrcvoetsohehoek te Lede. De noodige voorzorgsmaatregelen zijn genomen. Zondag moest Frans Eeckhoute, 18 jaar, hoeveknecht bij den landbouwer Phi lemon Lievcns, Overimpe tc Lede, eene boodschap doen per velo. Tot heden is hij nog niet teruggekeerd, opzoekingen zijn bevolen. Romdom ons te Wetteren. Vermits wij door zoovele voorbeelden cn bewijzen omringd zijn, zou bet onvergeef lijk wozen er geen nut uit te trekken. Den 31cn December 1903, zegde ons M. O. Billemont, schoenmaker in S'-Barbara- gesticht te Wetteren. Ik werkte zeer moei lijk want sinds meer dan vier jaar leed ik aan hevige nierpijnen. 's Morgens alvorens gewerkt te hebben was ik reeds vermoeid, ik kon niet bukken, was zonder cotlust en verteerde zeer slecht. Ik nam de Foster Pillen (verkocht in de apotheek De Valke- nccr fe Aalst.) Van in 't begin verlichtten zij mij do stekingen in den rug zijn minder lievig en zeldzamer ik zweette met meer en sliep betermijn water hernam zijne vorige kleur. Niet meer dan drie weken later was ik gansch genezen. I)en 11 April 1910, voegt M. O. Biile- ment, er bij Alhoewel ik den gansehen dag gebukt werk toch lijd ik niet meer aan de nieren sinds de Foster Pillen mij tcene maal genazen, ik ben steeds zeer gezond. Die stekende pijn in den onderrug, waar schuwt u dat uwe nieren erg aangedaan zijn. Den overhoop van bet urinezuur, dat zij niet konden verwijderen, heeft zich in de nieren zeiven gekristalliseerd en de scherpe punten der kristallen scheuren de teere weefsels. De Foster Pillen doen bot urinezuur smelten en helpen ze om liet spoedig af te lossen. In alle Apotheken in 't algemeen (Eischt de handteekening James Foster 3,50 fr. de doos, 19 fr. de zes of vrachtvrij tegen mandaat Engelsohe Apotheek van Cli. Dclucre, 61 Coudenbergstraat, Brussel. (25) Er wordt aangekondigd, zegt De Vlaamsche Gazet dat de aanvoer van levende Amerikaansche ossen, op de markt van Brussel deze week den prijs van 't vleeseh merkelijk zal doen dalen op de markt wat daarom niet zeggen wil, dat de beenbouwers hunne prijzen zullen verla gen De vermindering van 30 tot 40 cent. per kilo op de markt zou dus in de winkels niet veel invloed uitoefenen op den prijs. Men zal zich afvragen waarom de minister minister dan zoo gcreedelijk de vragen van liet congres vun Lier moet inwilligen. Dat zal toch wel geweest zijn om het publiek to dienen en niet alleen voor, het voordeel van do beenhouwers Peteg-em bij-Audenaarde. Paardenloopwedslrijden. Zondag 6 Au- gusti aanstaande, zullen er alhier groote paardenloopwedstrijden plaats hebben. 2000 franken prijzen zullen er te winnen zijn. De loopstrijdén bestaan in een Milita ry 2700 m. st. eb. een loopstrijd voor Officieren en Gentlemen, 4000 m. st. ell en 3 Drafhoersen De piste is allerschoont gelogen cn mag gerangschikt worden onder die der gekend- ste paardenlooppleinen de afstand is slechts 15 minuten van do statie. Gedu rende de koersen zullen fraaie muziekstuk ken uitgevoerd worden en na dezelfde zal het park van het kasteel van den beer Baron Pyckc de Pctoghem, Burgemeester, voor het publiek toegankelijk zijn. W A A K 0 W nog lioesteu I wanneer wij openbaarlijk verklaren S, dat eene enkele flesch den hevigsten en oudsten hoest 1 geneest. Al deze die Siroop Depratere 1 genomen hebben, zijn eens om te verklaren dat haar gelijke niet bestaat en zeggen aan al wie het hooren wilt Dat is de ware goede remedie. I Te verkrijgen bij al do goede Apothekers, Valkeneer cn Callébaul, te Aelst. E E N I G. Het wordt hoog lijd dat de openbare veiligheid en de poiicio onze hoofdstad verlost van do plaag der Fransche apachen, dio talrijk zijn neergestreken en do zeden van Parijs invoeren. Woensdag nacht kwam M. Désiré Meyer 50 jaar oud, rentenier,wonende Claoyslaan le Schaarbeek, over do Noordlaan tc Brussel, wanneer bij op den boek der Mecholschestraat door zes Fransche kerels werd aangerand. De apachen die allo nachten rond de Noord en Zennclaan slenterden, en 't uur der policierondo kennen, sleurden den rentenier in de Mcchelschcstraat, en ter wijl zij hem bij de keel grepen en half wurgden, zijne armen en becnen vasthou dend, trok een der bandieten de gouden ketting en d'horlogie van den rentenier af en onstolen hem zijn geldbeugel. Dit gedaan vluchtten zij in alle richtin gen. Wanneer M. Meyer van zync ontroering bekomen was ging hij de politie verwit tigen. Een onderzoek is daarvoor ingesteld. - Als «e zwaar zijt, slaperig, als ge draainissen en schemeringen hebt, 't is dat het bloed u hindert. In dat geval verhaast u van eenige Pillen Walthéry tc nemen ten oindo den bloedsomloop te re gelen. Is Mijnheer thuis Tc Brussel, in do Stevinstraat, belde des avonds aan de woning van de echtelingen D. een jonge knappe heer mot schoone zwarte knevel en puntbaard en een fijn bolhoedje op het hoofd. De gouvernante deed open. Is mijnheer thuis? vroeg den bezoe ker. Neen, mijnheer is afwezig. En madame Madame is ook weg. Mag ik weten waar zij naartoe zijn - Zij verblijven voor bot oogenblik te Oostende. Op dit oogenblik greep de vreemdeling de gouvernante vast, sloeg baar tegen den grond en snelde den trap op, naar boven. De gouvernante (lachte er niet aan om hulp te roepen of de straat op te loopen, zij ook haastte zich naar boven, naar de twoedo verdieping waar de twee kinderen barer meesters sliepen zij droeg ze naar benelen en bracht ze in veiligheid bij eene buurvrouw. Toen kwam zij terug in buis wat tame lijk kras was van harentwege en, op de eerste verdieping gekomen, zag zij de spiegelkas in brand staan. En er waren daar niet alleen klccren maar ook waar den, papieren, juwcelen in. Wat de vreemde bezoeker betreft, deze moest langs de deur, in de zijstraat uitko mende het huis verlaten hebben. De pompiers kwamen en dezen bluschtcn bet begin van brand. De policie kwam cn dezo onderzochten den inhoud der kas. Zonderling; er was niets gestolen. Wat wilde dio geheimzinnige bezoeker Waarom die brandstichting Dat alles zal liet parket moeten onder zoeken. 't Is in alle geval eene zonderlinge geschiedenis, die slechts zal opgelost wor den wanneer men den jongen lieer me de zwarte knevels en puntbaard zal vinden. Om de voor ie homen of (e bestrijden, die voor de zuigelingen gedurende de groote kille gevaarlijk zijn, is hel beste voedsel KOSTELOOZEVERZENDING eener doos als staal, mils vraag gericht tot M. Ferdinand DENY 15, rue du Grand Hospice BRUSSEL De stok dei' biljetten der Tombola van de Brusselsche Tentoonstelling vermin derd al meer en meer. Alzoo verdwijnt stil- lekens aan voor liet onvooruitziende publiek de kans van 500,000 frank tc winnen, of een der talrijke groote loten van de laatste trekking welke onwederrocpelijk zal ge schieden in de laatste dagen van September. Een afhang-elijkheid afgebrand der Charleroische Tentoonstelling-.— Woensdag morgend, rond 9 uur, bemerkte men plotseling boven de tentoonstelling van Charleroi een dikken rook. Brand was ontstaan op het plein der aantrekkelijkhe den, Luna Park genaamd. Onmiddelijk snelde do brandweer der Tentoonstelling en der stad naai' de Scenic- Railway en de Waterehutes waar het vuur eigenlijk woedde. Eenige aanpalende aantrekkelijkheden werden mede door het vuur vernield. Om tc beletten dat bot vuur op de eigen lijke tentoonstelling zou overslaan, brak men de houten trapbrug tussehen do tentoonstelling cn bet dieper gelegen aan- trckkelijkheidsterrein weg. Spoedig snelden honderden nieuwsgieri gen ter plaats. Om 1 uur was men den brand meester. De oorzaak én het bedrag der schade is nog niet gekend. Nadere bijzonderheden. Het vuur ontstond in oen timmermans winkel gelegen in 't midden der Scenie- Railway. Er was gebrek aan water. Om 10,80 stortte de loren der Scenic Raylway in. De brand sloeg over do nabijstaande paviljoenen namelijk dio van Manage, Trianon, der Girondins cn drie andere drinkhuizen, welke allen vernield werden. De Scenic Raylway werd totaal in ascli gelegd. De Watorchute werd bescha digd liet kindergasthuis bleef gespaard. De kramen voor en onder de Scenic. Rayhvay brandden op. Enkel een klein deel der Luna-Gardon werden vernield. Deze werd recils om 2 ure met toelating van het parket opnieuw geopend. Van bet Deenseh paviljoen werd alles wat brandbaar was, losgemaakt en weggedragen aldus bleef bet paviljoen gespaard. Gedurende een oogenblik meende men dat een der pompiers in den vuurpoel was gevallen dat bleek gclukkiglijk onjuist te zijn. De schade wordt op 200,600 fr. geschat mon schrijft de brand aan de kortsluiting toe. Raoul Paque, liep naar den brand der tentoonstelling, viel langs de Noordlaan en gaf don geest. De bestuurder eener mijnmaatsehap- pij uit de Van Moerstraat tc Brussel, over handigde zijnen boekhouder een ehek van 220fr.,dienaar eene bank terug moest; maar terwijl de bestuurder uit was, brak de boekhouder den lessenaar zijns patroons open, stool er eenige honderden franks, alsook een chekbockje, vulde er een in met eon bedrag van 4,400 fr., maakte het hand- teelten des bestuurders na en vertrok, men weet niet waarbeen. Aan zijne vrouw heeft hij per brief laten weten dat hij dadelijk voor twee weken naar Holland moest, om er voor de maatschappij eene zaak te rege len. schoon is een zacht en rein gezicht, een blozend, jeugdig, trisch uiterlijk., een blanke zachte huid, en cc-n verblindend schoon teir.t. Dil altes bewerkt van Bergmann ik Co.» Brussel a 75 Cis per stuk. bij Taymans-Druclt, Drogist te Aelst. Dinsdag nacht zijn in den juwcelen- winltel van Mevrouw Ilaegheman. Van Isegemlaan, te Oostende, dieven met valsc.be sleutels binnengedrongen langs den bijzonderen ingang- van liet huis, zijn langs den gang tot aan de deur gegaan die toegang heeft tot den winkel uitgevende langs de Vlaanderenramp. Do deur niet open krijgende, hebben zij er liet paneel uitgesneden en zijn langs do opening in den winkel gedrongen, waar zij alles hebben meegenomen wat aan goud geleek. Ongestoord zijn zij met hunno buit ver trokken. Do dieven hebben niets anders dan gouden voorwerpen meegenomen. De gestolen voorwerpen hebben eene waarde van 60.000 fr. Gansche de policie is tc been en hot par ket van Brugge is bier 's namiddags om 3 1/2 uur afgestapt om bet onderzoek voort te zetten.

De Denderbode | 1911 | | pagina 2