untight Maria "s leven te Halle. Belgische bedevaart Koninklijke Besluiten. Rechterlijk Kronijk. STAD AELST. Bestendig FESTIVAL Stad Aalst. Allerhande nieuws. Borstsiroop Depratere NESTLE'S KINDERMEEL. SPORT Vliegen. Zeep Frankrijk. Zonder twijfelen zullen de opvoeringen van Maria's Leven, - eeno allergrootste gebeurtenis zijn die opzien zal baren over gansch bet land. Z. Era. de Kardinaal Mercier, heeft geerne on bereidwillig aangenomen nog maals het Maria's Leven tc komen aanschouwen. Door die voorname blijk van toegenegenheid wil hij ons allen aanmoedigen in do grootsche onderneming, Zoo mogelijk komt hij op Zondag 20 Oogst do nieuwe Lievc-Vrouwzaal plechtig inwy- den en de eerste opvoering van Maria's Leven bijwonen. Verscheidene Bis schoppen, alsook Ministers zijn voornemens de vertooningen met hunne aanwezigheid op te luisteren. Buiten de algemeene herhaling van Half- oogst (3, 2 en 1 fr.) zijn de opvoeringen vastgesteld op Zondag 20 en Maandag 21 Augustus Maandag 4, Zondag 10 en Zondag 24 September, telkens van 2 tot 6 ure. Prijzen der plaatsen 7, 5, 3, 2, en 1,50 fr. Men is verzocht alle inlichtingen alsook de tekstboekjes en kaarten op voorhand te vragen by M. A 1 fB e r t r a n d Dekenstraat, i>0, Halle, (Brussel). naar JERUZALEM. Volledige rondreis in de Midelland- sehe zee aan boord van den steamer l'Étoile. Vertrek uit Marseille den 5 September. Terugkomst den 17 October 1911. Vraagt het programma aan P. Legrand, Halve straat 14, Leuven. Aalsteraars gedekoreerd. Staatsblad. Bij koninklijk besluit van 18 Juli wordt het burgerlijk eereteeken van 2e klas toegekend aan M.M. Petrus Van Nuffel, adjunct-politiecommissaris Schoon Fgidius, vaartwerker en Eemans Jaak, metserdiender. Het eereteeken van 3® klas wordt verleend aan Buys Adolf, vaartwei ker Gallier Edmond, timmer man Rogghé Hippoliet, schollierVan Mol Severinus, leurder Van Mulders Modest, politieagent en aan Van Caeken- bergh Frans, knecht bij M. Max Moens te Aalst en wonende te Nieuwerkerken. Allen voor daden van moed en zelf opoffering. Proficiat. BEROEPSHOF VAN GENT. Kind doodgereden te Aalst.—Emiel Lafon, brouwersgast te Aalst, werd door do Rechtbank van Dcndermonde verwezen tot 1 maand en 5000 fr. schadevergoeding om bij gebrek aan voorzorg of voorzichtig heid onvrijwillig het 5-jarig knaapje der echt gen oo'ten Jan den Brempt-Van der Eist doodgepletterd te hebben tusschen den muur en den bierwagen waarvan hij de geleider was. De betichte had beroep ingeslagen het Hof heeft de straf veranderd op 15 dagen en de schadevergoeding gebracht op 800 fr. waarvoor zijn patroon M. Camu verant woordelijk wordt gesteld. RECHTBANK VAN AUDENAARDE. Geweldige kerel. Karei Beek man, steenbakker te Erembodegem, we gens bedreigingen tegen Eugeen Eeckhout, het dragen van oen verboden wapen, het beschadigen van acht boomen en nacht rumoer, krijgt 2 maanden en tweemaal 26 fr., 8 maal 15 dagen en 8 maal 52 fr., en 10 fr. HANDELSRECHTBANK van HASSELT Gebruik der Vlaamsche taal. Een sigarenfabriekant van Hasselt, had, door tusschenkomst van zijnen reiziger, eene levering sigaren gedaan aan eenen herber gier van Schuclcn en deze had het beloop der factuur aan don reiziger betaald. Later eischle de fabrikant opnieuw betaling van zijnon kalant, op grond dat de factuur de gedrukte melding droeg in't Fransch dat geene betaling gelding gedaan kon worden dan legen liet handteeken van den leverancier. Dc kalant, die do Fransche taal niet machtig is, weigerde een tweede maal tc betalen. Door een met redenen omkleed vonnis, heeft de Rechtbank dan eisch des aanleg- gers afgewezen. Het vonnis zegt, onder andere, dat do meldingen, op eene factuur gedrukt, slechts verbindend zijn bij stil zwijgende overeenkomst der partijen en dat deze overeenkomst zeker niet kan ingeroe pen worden indien eene der partyen de taal niet verstaat, waarin die meldingen zijn opgesteld. Geen twijfel of dit vonnis als recht spraak dienen in soortelijke andere ge vallen. Kiosk Groote Markt. Zondag 30 Juli 1911. CONCERTEN 1" Te 12 uren middag door de Harmonie-Maatschappij St-Ceci- lia, Mechelen. Bestuurder M. F. Van Hoof. 2® Te 3 uren namiddag door de Koninklijke Philharmonie van St. Pieters-Jette. Bestuurder M. Ferd. CoESSBNS. 3® Te 4 uren namiddag door de Harmonie-Maatschappij - De Een dracht Ninove. Bestuurder M. Clement De Mont. 4e Te 5 uren namiddag door de Harmonie-Maatschappij Katho lieke Gilde Assche. Bestuurder M. Güstaaf Pape. 5® Te 6 uren namiddag door de Fanfaren-Maatschappij «St.Cecilia» Hofstade. Bestuurder M. Th. Eemans. 6® Te 7 uren 's avoxds door de Fanfaren-Maatschappij Moed en Volharding Denderhautem. Bestuurder M. Ai.f. Van Santen. Kiosk Statiepleiw. 1* Te 4 uren namiddag door de Fanfaren-Martschappij Pro Deo et Patria Esschene. Bestuurder M. A. Van Frachen. 2® Te 5 uren namiddag door de Fanfaren-Maatschappij De Jonge Kunstminnaars Haeltert. Bestuurder M. A. Jooris. 3® te 6 uren namiddag door do Fanfaren-Maatschappij De Ka tholieke Gilde Hekelgem. Bestuurder M. F. Van Den Bossche. Kiosk Groote Markt. Donderdag 3 Oogst 1911, te 8 1/2 uren s avonds, Concert door de Koninkljjhe Harmonie Maatschappij onder hel bestuur van Mr R. Lenssens. PROGRAMMA l. Sabre et Lanco, marsch, Feremans. Ouverture Triomphale, Leniuer. j. Sylvia Ballet, Delibes. a) prelude et les Chasseresses, b) Intermezzo et valse lente, C) Pizzicato, d) Cortège de Bachus. 4. Klokke Roeland, marsch, Tinei, o. La Caravan©, karakterstuk, Leo Asbh, Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek J\. Meyvaert, Werf, 3, AALST. AALST. De muilplaag. Heden vernemen wij dat deze zeer gevaarlijke ziekte langs den kan der Erembodegemsch- staat is uitgeborsten. De noodige maatre gelen zijn reeds door de policio genomen. AALST. Erge ongelukken. Dinsdag namiddag werkte Petrus Baeyens oud 25 jaar, aar. de verhooging dor spoor baan van Nieuwerkerken en Erembodegem ter Joden. Hij is door een trein verrast en een been verplettert geworden. Hij is ook erg aan de zijde gekwetst en is in bedenke- lijken toestand in do herberg van Van der Steen, te Erembodegem ter Joden, binnen gedragen, waar hij geneeskundige zorgen heeft ontvangen. Dien zelfden dag is aan dezelfde de werken een persoon, insgelijks van Erpe, tusschen twee waggons verplet gewordon. De dood was oogenblikkelyk. Het huis C. Praet-De Witte is langs de overzijde der Lange Zoutstraat, dichter bij de Groote Markt in n° C. LEDE Het parket is hier op Vo gelenzang afgestapt, bij Jan Baptist Go- vaert, bijgenaamd Baptist van Lede Deze persoon had den naam dat hij alle personen kon genezen onmiddelijk hunne pijnen wegnemen dagelijks kwamen hem talrijke personen raadplegen. Toen het parket afstapte was Baptist volop aap 't werk. Verbod werd hem ge daan nog verder zijnen stiel uit te oefenen vervolgingen zijn tegen den man ingespan nen. Vermorzeld te Schellebelle. Emiel Michiels, 30 jaar oud, gehuwd en vader van 3 kinderen, rijtuigkuischer in de Noord-statie te Brussel, vond Dinsdag morgend onder het reinigen van een 2® klasrijtuig een voorwerp dat hij onder zijnen veston wegstopte. Een zijner kameraden die zulks had ge zien, verwittigde den onderchef, dio een onderzoek instelde, hetgeen voor gevolg- had dat Michiels uit zijnen dienst ontslagen werd. Michiels stapte op den trein naar Gent, en stapte om 9 uur te Schellebelle af, waar hy woont. Om 9.12 ure, reed de sneltrein nr 3 Brussel-Oostcnde, in volle vaart voorbij de statie. Eenige minuten later vond de baanwach ter Temmerman op 40 meters van de statie het vermorzelde lijk van Michiels, wien9 hoofd van de romp was gescheiden. Na de noodige vaststellingen werd het lijk naar het doodenhuis van Schellebelle overgebracht, en werd het gerecht ver wittigd. Voor uwe zomerkleederen. best bij VAN DEN BERGH-JOURET, Korte Zoutstraat, Aalst. Woensdag heeft op het gehucht Larum te Ghecl, een vreeselyk ongeluk plaats gehad. Dc landbouwer Frans Vissers 60 jaar oud, die te Larum woont, wilde aan den overweg aldaar over de spoorbaan stappen. Juist kwam een koopwarentrein voorbij gestoomd. Vissers wachtte tot de trein weg was, doch had niet bemerkt dat een reizigerstrein van tegenovergestelde richting kwam aangereden. Onbewust van het gevaar, stapte hy dus de baan over, maar werd door do reizigertrein verrast. Doodelijk gekwetst werd hij opgenomen en nog voor de geneesheer ter plaatse was, gaf het slachtoffer den geest. Dit droevig ongeluk heeft veel ontroering te Gheel verwekt. Milicielichting van 1911. De milicianen, deel makende van de lichting van 1911, zullen binnengeroepen op de volgende datums voetvolk, ruiterij, ka nonniers to paard, genie en bestuurbataljon Maandag 2 Oktober vestingsartillere, Woensdag 15 November; bereden artillerie ©u trein, Vrijdag 25 December. Heete Zomers. Ziehier eenige zomers welke als de heetsten aangeteekend staan In 627 droogden do bronnen uit en de raenschcn bezweken aan dorst. In 876 was het zoo droog, dat er gezaaid noch geplant kon worden en do velden braak bleven liggen. In 993 was bet zoo heet dat de vruchten te velde in brand schoten. In 100Ö droogden do rivieren uit. In 1022 stierven de mcnschen schielijk wanneer zij zich aan volle zon blootstelden. In 1139 werden de planten in Italië als gebraden. In 1260, tijdens den krijgstocht van Bela stierven er meer menschen door de hitte dan door den oorlog. In 1303 droogden de Rijn en de Seine uit. In 1705 was het in volle lucht zoo heet als in glasblazerijen men kon het vleesch in do zon braden. In 1758 teekende do thermometer 58°. In 1793 werden de groenten verschroeid; het houtwerk in de huizen sprong door de groote droogte uiteen. In 1811 droogden de rivieren uit. In 1832 was de groote hitte door de vreeselijke cholera vergezeld. Te Parijs maakte de smetziekte 20,000 slachtoffers. In 1846 teekende de thermometer, 46° in do Oogstmaand. De zomer van 1859, 1860, 1869, 1970, 1874, 1881, 1885, 1887, waren insgelijks onverdraaglijk warm. "Wij zullen voorzeker ook dezen zomer bij de heete jaren mogen schrijven. Te Oostende. Eene goede be vrijding. De overwinning zal weldra volkomen zijn, indien elkeen handelt zoo als Mme Dyserinck, 8 Grensstraat te Oo- stendo, dewelke ons den 29" December 1904 zegde De pijnen, die mij sinds vier jaar in gansch den rug en de zijden aantast ten, werden steeds heviger Ik kon niet meer gaan, soms hracht ik slapeloozc nach ten door te vergeefs eene houding zoeken de om minder te lijden. Bij 't opstaan was ik afgemat, ik had zweetingen, huiveringen en 't kleinste werk kon ik niet meer ver richtten. Denkende niet meer tc kunnen genezen werd ik wanhopig, toen de Foster Pillen (verkocht in de Apotheek De Valke neer te Aalst mij door hunne heilzame en snelle werking spoedig opbeurden. Naar- mato mijn lijden verzachtte, werd ik vlug ger te been, mijn slaap werd kalmer, ik hernam eetlust. Thans zijn mijne pijnen gansch verdwenen. Den 1"' April 1910, voegde Mme Dyse rinck erbij Sinds mijne genezing met de Foster Pillen genoot ik steeds eene bloei ende gezondheid en mijne pijnen, die aan zoovele middelen weerstand boden keerden nimmer terug Vrouwen, die aanhoudend lijden aan rugpijn, schele hoofdpijn, algemeene af matting, zenuwachtigheid, krachteloosheid na de eetmalen, treurige gedachten, denkt niet dat die kwalen, dewelke ook den man aantasten onvermijdelijke vrouwenziekten zijn, want alhoewel weinigen het weten, zij duiden alleen de slechte werking der nieren aan. Met ze in goeden staat te herstellen tasten de Foster Pillen do kwaal in hareD oorsprong aan het bloed is verlevendigd en dan keeren de wilskracht, de kalmte en de gezondheid weder. In alle Apotheken in 't algemeen (Eischt de handteokening James Foster 3,50fr. de doos, 19 fr. de zes of vrachtvrij tegen mandaat Engelsche Apotheek van Cl). Delacro, 64 Coudenbergstraat, Brussel. (26) Een oud-soldaat van 't Indisch leger, R. P., thans in dienst der mestpacht te Elsene, had drie maanden geleden het meisje Sonville gehuwd, de dochter eener handelaarster in oud goed, uit do Burge meesterstraat, te Elsene. Daar goede verstandhouding niet heersch- te in 't. huisgezin, had het vrouwke haren man laten zitten en was bij hare moeder teruggekeerd. Woensdag onder den invloed van den drank verkeerend, kwam P... bij zijne schoonmoeder om zijne vrouwopteeischen. Weldra ontstond twist en de woestaard een mes trekkend, wierp zich op de vrouw en bracht haar twee diepe steken toe in 't voorhoofd en in liet hoofd. Dan «en ketel grijpend, sloeg hij dit voorwerp herhaalde lijk op haar hoofd. Op 't hulpgeroep der dochter snelden twee agenten van policie toe, die den woesteling in bedwang hielden en de moeder, na eene eerste verzorging ter plaats, naar het hospitaal der gemeente deden overbrengen waar haar toestand zeer bedenkelyk werd geoordeeld. De woestaard is natuurlijk ter beschik king van het parket opgesloten. Dinsdag morgend was een jongeling M. Gaston 't Serstevens, van Brussel, ver blijvende te Blankenberge, rond den mid dag rechtover he/ Casino Kurzaal bezig met zwemmen, toen hij eenklaps door de golven werd medegesleept. Op zijne hulp- kreted snelde Madame Georges, eene Gent- scho vrouw, die daar met haar kind baadde, ter hulp en gelukte erin den jongeling, die op het punt was te verdrinken, van eenen ge wissen dood te redden. De moe dige redster werd door de ooggetuigen har telijk geluk gewenscht. Drie branden, toe te schrijven aan kwaadwilligheid, braken uit te St-Pieters- Capelle, in verschillige landbouwinstellin- gen. Het huis van den heer Goddrie en alles wat daar aan toebehoorde, werd de prooi der vlammen. De heer Prudent Vandenabeele, wonende grondgebied Heerne, stelde bij zijne aan komst vast, dat eene brandende toorts was geplaats aan het venst?r van eene schuur hij kon ze onmiddelijk uitdoovon, anders ware misschien den gansche oogst vernield geworden. Bij den heer Joseph Demiddelleer, te Ileerne, werd het vuur ook gestoken aan eene schuurdeze brandde totaal af, met alles wat er zich in bevond. Koningin IVillielminn te Brussel. Ontvangst der Hollandsclie Kolonie. Hare Majesteit de koningin en Z. K. H. de prins der Nederlanden ontving Donderdrg morgend ten paleize van Brus sel De Nedorlandsshe consuls in België de kerkraad der Ned. lierv. kerk to Brussel id. der Ned. gereformeerde kerk tc Brus sel dc Ned. sectie der protestantsch- evangelische kerk te Antwerpen de pre dikanten to Brussel, Antwerpen en Gent: De Koningin-Wilhclmina fonds te Ant werpen de Ned. Damesnaaivereeniging te Brussel de Ned. Verecniging van Wel dadigheid to Brussel de Ned. Kamer van Koophandel, te Brussel de Ned. Verec niging te Brussel de Ned. vereeniging ons Vaderland te Brussel de Ned. Voreeniging Lumburga, te Brussel de Ncd. Christelijke school te Brusselde Ned. Christelijke Jongclingsvereeniging te Brussel de Hollandsclie Club te Antwer pen de Ned. Vereeniging tot Hulpbetoon te Antwerpen de Wilhelminavereeniging te Antwerpen de vereeniging Onze Vloot, te Antwerpen de Holl. afdocling van de Union Chrétienne des jeunes gens d'Anvers de Ned. Voreeniging van Weldadigheid te Gent Allen vertegenwoordigd door hunne be sturen. Redevoeringen werden er niet uitgespro ken. De afvaardigingen defileerden voorbij de koningin en de prins en Hare Majesteit richtte eene collectieve aanspraak tot allen Zij zegde gelukkig te zijn, zooveel barer landgenoten in Brussel vergaderd te zien en wenschen te vormen voor den voorspoed en het heil der in België vertoevende Nederlanders. Uitstap naar Tervueren. Na afloop dezer ontvangst is de koningin Hare Majesteit en den prins dor Nederlan den komen afhalen om lien, per auto naar het Museum van Tervueren te geleiden. De Congoleesche hitte dio hier heersebt heeft koningin Elisabeth volstrekt belet aan den uitstap deel te nemen, daar do vermoeienissen voor Hare Majesteit nog noodlottig zijn. Te li uur 5 minuten hield de koninklijke auto stil voor het Museum. De hooge bezoekers werden ontvangen dooraRenkin, Minister van Koloniën, ge nera 1 baron Wallis, M. Denijn en door baron de Ilaulleville, conservator van het M useum Koningin Wilhelmina was één verschij ning in 't witwit kanten kleed, witte pa rasol, witte hoed met witte pluimen. Mev. Renkin, bood haar een bloemtuil aan, cn de bloemen, die Mej. de Haulleville aan koningin Elisabeth wilde geven, wer den in de auto neergelegd. Ilct bezoek in het Museum,heeft geduurd tot 12 uur. De koningin legde herhaaldelijk de grootste belangstelling aan den dag voor de hier tentoongestelde koloniale rijk dommen. Langs do lanen van het Zoniënbosch reed de auto terug naar Brussel. Te 1 uur ontbeten beide vorstelijke echt paren weer en toto a têto, terwijl de gevolgen gezamenlijk het ontbijt namen in de Salie des maréchaux Het Kinderfeest. Van af 3 ure is er eene ontzaglijke bewe ging in de middenstad het is eene ware begankenis in de richting der Groote Markt cn het palcis. 6000 kindoren der VRIJE SCHOLEN zijn nu vergaderd en zullen zich binnen en kele minuten op weg stellen naar dc Palei- zenplaats. Op den doortocht dor koningin, als zy naar het stadhuis van Brussel rijdt, zullen zij het Wilhelmuslied zingen en H. M. begroeten met den kreet Leve de koningin uitsluitend in 't Nederlandsch. Opgemerki. dat de officieele scholen zich van deze betooging onthouden en de konin gin dus uitsluitend door katholieke kin deren wordt toegejuicht op haren door tocht. De getroffene vrouw zakte bloedend in elkaar, terwyl elkeen haar ter hulp snelde en de herbergier het mes uit de wonde trok. Dc pliehtige heeft zich zolven bij de policie in handen gegeven. 'W A A K 0 M™ iaog hoesten wanneer wij openbaarlijk varkluren dat eene enkele flesch den hevigsten en oudsten hoest geneest. Al deze die Siroop Depratere genomen hebben, zijn eens om te verklaren dat haar gelijke niet bestaat en zeggen aan al wie het hooren wilt Dat is de ware goede remedie. Te verkrijgen bij al de goede Apothekers, Valkeneer en Callebaut, te Aelst. E E N IG. Beaumont heeft de geheele Engelsche rondvlucht, eenen afstand bedragende 1600 kil., afgelegd in 22 u. 28 m. Vedrines in 22 u. 33. Aan Beaumont de 250,000 fr. Officieel word uit Londen meegedeeld dat Beaumor.t den prijs van den Daily Mail zijnde 250,000 fr., heeft gewon nen, daar 't snelst de Engelsche rondvlucht Woensdag morgend heeft dc Recht bank uitspraak gedaan in de zaak De Moor Bien Public tegen Le Petit Bleu, Brussel. Daar do Rechtbank oordeelde dat de artikelen in de Petit Bleu verschenen eerroovend waren, verwijst men het Fransch Brusselsch blad tot tweo inlas- schingen van 't vonnis met 20 fr. per dag uitstelen tot 5 inlasschingen in andere bla den ten beloope van 250 fr. Bij niet uitvoe ring wordt de lijfsdwang op drie maanden bepaald. Door haren man gestraft. Te St. Gilles wonen met hunne zes kinderen do echtgenooten D. De man is een ieverig werkman de vrouw heeft niet zulke goodo reputatie. Maandag avond van zijn werk thuis komende, vond D. zijne vrouw niet thuis. Tegen middernacht kwamen geburen hem berichten dat zij met eenen anderen man in eene naburige herberg zat. Woedend snelde er do ongelukkigen man heen, gewapend met een keukenmes. Toen hij binnen kwam zag hij inderdaad zijne pliehtige echtgenootc aan do zijde van eenen onbekende. Hij sprong opjiaar toe en hracht haar eenen steek in den rug toe, terwijl haar ge zel in allerhaast de vlucht nam. Ik ben vroolijk enbloeiend, mijne gezondheid is het geluk mijner papa en mijner mamma, omdat ik dagelijks gebruik maak, van KOSTELOOZE VERZENDING eener doos als slaal, mits vraag gericht tot M. Femand DENY 15, Rue du Grand Hospice BRUSSEL Verdronken. Te Beernem was een 24 jarigo jongeling, J. Hoste, met een dertigtal andere jongelingen na het noen maal gaan baden in de vaart, toen hij eensklaps de armen in do lucht stak en onder water verdween, zijne gezellen dachten aan eene klucht, maar weldra moesten zij zich tot werkelijkheid leegeren; de ongelukkige was verdronken. Men haalde korts nadien zijn lijk uit. Hij zou denzelfden dag ondertrouw doen. De muilplaag'. Deze ziekte heeft in de provincie West-Vlaanderen eene groote uitbreiding genomen, slechts wei nige gemeenten zijn gespaard gebleven en voor velo landbouwers is het eene ramp. Het vilbeluik. van Thouront heeft verleden week bij de 800 rampen van beesten ont vangen, uitsluitelijk voortskomende van Wes t-Vlaan deren Te Thouront waren kinderen gaan spelen in eone weide waar zieke beesten in gegraasd hadden de kiemen zijn thuis ge komen de voeten met zweren bedekt. Dat toont aan de menschen ook moeten oplet ten voor de ziekte. Als ge aan lendenpijnen lijdt stramheid of pijnen in dc leden, 't is dat uw bloed met 3lymen is belast, 't is daarom dat gij niets beters kunt gebruiken dan de slijmverdrijvendo Pil Wathóry. 1 frank de doos. Twee verliefde wandelden langs het kanaal te La Louvièrc. Twist ontstond en plots gaf de jongeling het meisje de 23 jarige Angolique B.verscheidene oorvegen. Ilct meisje liep weg cn sprong in het water. Do jonge riep om hulp. F.en voor bijganger Guillaume C, sprong liet meisje achterna en kon haar aan wal brengen. Ongelukkiglijk was zij reeds dood. Wielnjden. Ronde van Frankrijk. (13® rit) Dinsdag nacht om 1 uur, werd te Brest liet vertrek gegeven voor de 13" rit, zijnde Brest Cherbourg (405 kilometers). Nog 30 rijders zijn vei'trokkon, waaron der 21 gegroepeerde en 9 afzonderlijke renners. Nempon en Gaborytrokken zich terug en zagen van verderen don strijd af. Ditmaal is liet bij eenen eindsprint dat de vier eerste plaatsen werden betwist. Ziellier de orde der aankomst te Cherbourg 1. Garrigou, Franscliman, ten 2 u.44m. 2. Cornet, Franscliman, 2 u. 44 m. 1/5; 3. Dupont. Belg, 2 u. 44 m. 2/5 4. Menager, Franschm. 2 u. 44 m. 4/5 5. Cruchon, Franschm. 2 u. 54 in. 6. Ernest Paul, Franschm. 2u.54m. 4/5; 7. Duboc, Franschm. 3 u. 4 m. 8. Paulmier. Franschm. 3 u. 54. 9. Em. Georget, Franschm. 4 u. 1 in. 10. Faure, Franschm. 4 u. 2m. 11. Heusghem, Belg, 4 u. 22 m. 12. Dcnian, Belg, 1 u. 22 m. 1/5 13. Vincent D'Hulst.Franschm. 4u. 42m.; 14. Colsaet, Fransclini, 4 u. 49 m. 15. Deloffer. Franschm, 4 u. 49 m. 1/5. 16. Devroye, 17. Crupelandt, 18. Char- piot, 19. Patresti, 20.Lambot, 21.Leonard 22. Maitron, 23. Pardon, 24. Pothier, 25. Godivier, 26. Ricaux, 27. Roquobert, 28, Vilctte, 29. Chislotti. H. Allavoine brak te Grandville een zijnor wielen en was nog niet aangekomen, toen men de kontrool sloot. Engelsche i-ondvliielit. Bristol-Brighton (342 kilom.) Bristol, 26 Juli. Beaumont steeg om 4,50 ure dezen mor gend op. Vedrines twee minuten later. Exeter, 26 Juli. Vedrines kwam hier aan om 6 u. 9 min. Twee minuten later kwam Beaumont aan. Brighton-Shoreham, 26 Jnli. Vedrines kwam hier aan ten 9 u. 59. Beaumont ten 11 uren. Brighton-Londen (65 kilom) Beaumont overwinnaar. Londen, 26 Juli. Beaumont is om 2u8 te Brooklands (Lon den) neergedaald van eene hoogte van 8000 voet. Vedridrines kwam om 3ul7 aan. Beide vliegers zijn te Brooklands (Lon den) door eene groote menigte met eene geestdriftige ovatie ontvangen. Beaumont werd op eenen stoel gezet en naar de loods gedragen. Lord Northeliffe schenkt aan Vedrines eenen troostprijs van 5000 fr. Wat Beaumont en Vedrines vertellen Londen, 27 Juli. In een artikel maakt do Daily Mail gesprekken met Beaumont en Vedrines openbaar. Eerstgenoemde vlieger kloeg over do moeilijkheid van 't overvliegen der bergen tusschen Schotland en Engeland en ook van do ruimten, die de zon de lucht deed ont staan en waardoor hij op sommige oogen- blikken tot honderd meters lager viel. Beaumont dankt zijne overwinning aan het groot gemak waarmee hij zich van de landkaarten en het kompas bedient, dank zijne studiën van zee-officier. Védrines had nabij Manchester in de wolken gezeten die hem beletten 10 meters ver te zien dikke hagelsteenen vliegen hem rond de ooren en hy werd zoodanig heen en weer geschud, dat hij onpasselijk werd cn begon te braken. Te Bristol, waar beide vliegers met den donkeren aankwamen, vergiste Vedrines zich van neerdalingsplaats de vuren, die hem eene groote, in het vliegpark opeon- gepakte menigte deden zien, brachten hom in de war. Hij landde op een open plek achter de fabriek van vliegtuigen, denkende dat daar het vliegplein was en brak eene stang bij de landing. Per auto begaf hij zich daarop naar het officieele, vliegkamp, w aar hij bij het aan schouwen van Beaumonts vliegtuig, dat er reeds was aangekomen in tranen losborste. Nadat den stang hersteld wast, deed Vedri drines eene merkwaardige vlucht in de duisternis. Hij landde in het vliehamp om 10 u. 7 min. 's avonds. Deze vergissing kostte hem vijf kwart- uiers en ook de koers en den prijs van 250,000 fr., vermits zijn concurent Beau mont, te Londen aankwam met slechts één uur 5 m. voorsprong op hem. Ten slotte drukt Vedrines zijne erkente lijkheid uit voor het geestdriftig onthaal dat hem overal te beurt viel. Hij zegt hoegenaamd niet ontmoedigd te zijn en wil per vlicgmachien naar Parijs terugkeeren, om zich gaan toe te leggen op de ronde van België, dio hy zal mee be twisten. Waar zijn de anderen Valentine is te Charlisto, op weg naar Manchester. Hasvel is te Newlands op weg naar Manchester. Cody is op weg naar Edimburg. De achterblijvers hebben tijd tot 6 Aug. om binnen den reglementairen tijd te Lon den aan te komen. Beaumont gefeest. Londen, 27 Juli. Zaterdag zal men Beaumont in het Crys tal Palace een banket aanbieden, waaarop vele overheden zullon aanwezig zijn. Daily Mail wenscht de beide Fransche vliegers hartelijk geluk en bekent dat de Engelsche nog niet opgewassen zyn tegen Franschen in de vliegkunst, die de toeko mende geschiedenis van ons land en van de gehcele wereld kan veranderen. SUNl.I6HT"Zeep maakt de wasch kinderspel voor het meisje van 14 jaar.enyeeft aan het lijmvaaci die fnsche aart: yenarae reüXvan X buiten. Onwcder. Woensdag, onder den morgend, brak een vreeselyk onweder los hoven Poitiers, in Frankryk. Het posthotel werd door de bliksem in brand gestoken. Spoedig stonden do boven verdiepingen in lichtlaaie vlam do archie ven en de telefonische en telegrafische toestellen werden vernield. De ontvanger kon de waarden in veiligheid brengen. Ook de postzendingon konden gered worden. Te Ouzouer-le-Marché (Loir-et-Cher) stortte door het geweld van den stormwind eene loods in, waardoor 3 personen gedood werden. In de Saöne-et-Loire, werden do oogst on de wijnbergen door de hevige rukwin den verwoest. Te Chalone-sur-Marne teekende de thermometer 36° in hot lommer en 56° in de volle zon. In den omtrek van Blois woedde een cycloon die gobouwen, oogst, wijnbergen en boomgaarden verwoestste. Te Ouzouer werd een man onder een omgeworpen muur gedood, cn een andere doodelijk gekwetst. Een zware hagelvlaag voltooide liet ver nielingswerk. Nebij St-Etienne, to Cliaponost, is de bliksem op eeno elektrische leiding van hooge drukking gevallen, waardoor d©

De Denderbode | 1911 | | pagina 2