Nestlé's Kindermeel 5 Jaarlijksch Congres CONCERTEN Eere aan de Zustersscholen DITJES en DATJES. Congo. Borstsiroop Depratere *«*>-• DAD A-ZEER Zondagrust. /bieden;kosteloos Kunnen, verbruikers PRACHTIGE GEZICHTENaan van ZWITSERLAND Zie de uitlegging op ieder pakje chocolade Algkmekx PROGltAMMA der feestelijkheden door de Katholieke Jonge Wacht van Aalst ingericht, ter gelegenheid van het van 't verbond der Katholieke Jonge Wachten van Oost-Vlaanderen TE AALST, OP 20 OOGST 1911 Om 10 ure Ontvangst aan de statie van den Heer Mare Rooman d'Erthuer, Voorzitter van 't Gouwverbond der Katholieke Jonge WachteD van Oost-Vlaanderen van M. Maurice Pirmez, Volksvertegenwoordi ger, Voorzitter van 't Verbond der Ka tholieke Jonge Wachten van België, en van een groot getal Jonge Wachten die aan 't Kongres zullen deel nemen. Om 10 1/4 ure Opening zitting van 't Kongres in de groote Zaal van 't Bel fort, Groote Markt. Om 10 1/2 ure Vergadering der Ie Afdeeling in de zaal van 't Belfort. Voorzitter, M. Georges Pol, Gent. IIAfdeeling in de Zaal van den Katho lieken Kring,..Groote Markt. Voorzitter M. M, Libbrecht, Wetteren. Om 11 1/2 ure Luisterrijk Conctrt op de Groote Markt door de Harmonie Excelsiorvan St-Niklaas (75 Uitvoerders), onder de leiding van M. A. Seghers. Om 1 uur Volksbanket in de zaal van den Katho lieken Werkmanskring, Zonnestraat. De Heildronken zullen door het bureel geregeld worden. Sprekers M. Karei Woeste, Staatsminister. M. Frans Van Cau welacrtVol k svertegen woordiger. Om 3 1/2 ure Groote Optocht, De Stoet waaraan S6 maatschappijen zullen deelnemen zal, in de Kerkstraat en Brusselschestraat gevormd worden en de volgende straten doortrekken Houtmarkt. Zonnestraat, Zoutstraten, Groote Markt,Molenstraat, Vaartstraat, Esplanadestraat, Leopold- straat, Nieuwstraat en Keizerlijke Plaats. a) Op den kiosk. Esplanadeplein, Om 4 1/2 ure door deFanfaar «St-Cecilia» Teralphene. Om 5 ure door deHarmonie «St-Cecilia» Baerdegem. Om 5 1/2 ure door de Fanfaar «Vreugd en Deugd Gijsegem. Om 6 ure door de Fanfaar De Jonge Wacht Lede. Om 6 1/2 ure door de Fanfaar Katho lieke Kring Nieuwerkerken. b) Op den kiosk, Botermarkt. Om 4 1/2 ure door de Harmonie «St-Ce cilia Moorsel. Om 5 ure d oor de fan faarDe Livinisten» St-Lievens-Hautem. Om 51/2 ure door de Muziek maatschap pij De Katholieke Gilde Esschene. Om 6 ure door de Fanfaar «Niets zonder Arbeid Trouw en Eendracht Erembodegem. Om 6 1/2 ure door de Muziek maat schappijen van Haeltert of Welle, c) Op den kiosk. Keizerlijke Plaats. Om 4 1/2 ure door de Harmonie St- Cecilia Meerbeke. Om 5 ure door de Harmonie «L'Union», Ninove. Om 5 1/2 ure door de Fanfaar De Den* dergalm Denderleeuw. Om 6 ure door de Fanfaar St-Cecilia», Erondegem. Om 6 1/2 ure door de Harmonie St- Cecilia Lede. Om 7 ure Elehtrieke Verlichting der Groote Markt alsook van verscheidene open bare gebouwen en huizen. Om 7 ure Prachtig Concert op de Groote Markt door de Harmonie Amicitiavan Eecloo. Om 8 ure Volksconcert door de Fanfaren-Afdee- ling van de Katholieke Jonge Wacht van Aalst (80 Uitvoerders), onder de leiding van M. Karei De Mette. Om 8 ure Kinematografische Voorstellingen in opene lucht, ter Groote Markt. Om 10 1/2 ure Sluiten der Feesten (De Vlaamsche Leeuw). Wij doen een warmen oproep, aan de Katholieke Bevolking, om tot het wel- gelukken der Feestelijkheden mede te helpen, ten eerstemet bet bevlaggen der huizen, en dit van 's morgens af, en ten tweede, met het bijwonen in grootgetai der Concerten en andere aantrekkelijk heden. XE MIJLÏÏEKE. Een uitstapje, dat ons dezer dagen bijzonder Leviel, was een bezoek aan de tentoonstelling van het handwerk der leerlingen van de Aangenomen Meia jes-scholen te Mijlbeke. Waarlijk bij 't biunengaan in de zaal konden we ODze oogen niet geloovens Wat al dings wat al stukjes on stuk ken op al die tafels in die wijde zaal Hoe is 't mogelyk, aan eenvoudige kinders van werklieden en kleine bur gers zóó veel werk te doen tot stand orengen op één jaar tyds, en dat alles zoo verzorgd, zoo nauwkeurig, zoo smaakvol afgewerkt j Meer dan eens waren we in de mee ning, dat we vóór echte werkpereltjes, ja vóór kunststukken stonden. Alhaastook bemerkten wij datgansch het programma der naaldenwerken in de Lagere School daar volledig lag afge werkt in elk der drij graden. Breiwerken van 't eenvoudigsle mouw ken tot het kunstigste rokje... Toepassing van den sierlijken teeken- steek op de kleedingstukken, en kunstig op stramijn tot Geloofd zij J. C. ge bracht, waarvan wij er een groot getal ingelijst zagen. Naaiwerken, te beginnen met de ge makkelijkste tot die zelfs, welke aan een 4,a graad behooren, en eigentlijk de werken eener beroepsschool uitmaken. Zoo kregen wij te zien alle soort van kleedingstukken waarvan de patronen door de leerlingen geteekend en gesne den werden hemden, sierlijk en naar verschillend model gemaaktonderrok ken, die men zou meenen uit de beste magazijnen te komen fluwijnen, waar op prachtige letters waren geborduurd; voorschoten naar alle fatsoen zelfs kinderkleedjes en bovenlijfjes (blouses) naar de laatste mode vervaardigd, ja, maar zedig en deftig. Bovendieu nog een groot getal kunst- werken, zooals spreien en tafel tap ij ten, volgens verschilligo modellen gehaakt zelfs allerhande fantaisiewerken zooals garnituren voor wasch en nachttafels, en namelijk een prachtig stuk voor tafel, piano, tabouret en stoelen van salon. Op verstelwerken zegde ons eene der Eerweerde Zusters, wordt de aandacht bijzonder getrokken in de huishoudklas welke in die school gegeven wordt. Daar leeren de meisjes vooral stoppen, mazen, lappen, verstellen. Kortom, wij mogen zeggen dat we in die tentoon stelling al het noodige, het nuttige, het aangename en hetschoone der naalden- werken voor volkskinders vereenigd vonden. En dat alles door leerlingen van 6 tot 14 jaar... Wat prachtige uitslag van een jaar werkens Jamaar zal de eene of andere zwartgallige Yoltaire-pen uit de streek algauw schrijven, dat is't werk niet der leerlingen, dat men tentoonstelde, dat is Halt dezen keer, venijnige adder vergift en leugen spuwen kan in dit ge val niet pakken elk en ieder der hoo- derden stukjes en stuks, die ten toon lagen, droog duidelijk den naam van den leerling, die het vervaardigde en dagen lang kwamen honderden moeders samon met hunne kinders, de leerlingen der scholen, de werken bezichtigen en onderzoeken. Het minste bedrog ware al gauw aan 't licht gebracht. Zulke prachtige uitslag strekt als zonneklaar bewijs van het goed en dage lijks onderricht dat de kinders ontvan gen in de Zustersscholen te Mijlbeke. Ook zijn wij gelukkig aan de Eer- weerde Zusters onze welgemeene geluk- wenschen aan te bieden en hun te zeg gen Gaat vooruit op den ingeslagen weg, tot welzijn van de kinders der werklieden en kleine burgers, zoo alge meen aan uwe goede zorgen toever trouwd. Willem. Arbeidsregeling. De socialisten hebben in de Hollandsche Kamer een wetsvoorstel neergelegd den duur der werkuren bepalende. De 8-urige arbeidsdag zou trapsgewij ze ingevoerd worden in fabrieken en werkplaatsen, zoodanig dat hij in voege zou zijn, 8 jaren na de afkondiging der wet. Den Zaterdag zou het werk in alle fa brieken en werkhuizen gestaakt worden om 1 ure namiddag. Andere bepalingen betreflende het nachtwerk; dat zou enkel aan den werk man kunnen opgelegd worden geduren de eene week op drie en zou de 8 uren niet mogen te hoven gaaD. Kinderen onder de 14 jaren zouden in fabrieken en werkhuizen niet mogen opgenomen worden. Het onderwijs zou verplichtend zijn tot 14 jaar. Deze laatste bepaling stond in de wet Schollaert en ouzo socios wil len er niet van weten. 4% .üaehi. Stappen werden bij een minister van landbouw aangewend, om de hazenjacht acht dagen uit te stel den. De hazen zijn niet goed te pas, de groote droogte sluit hunne ontwikkeling en ze thans dooden zou heilloos zijn. Men kan ten andere met het huidige weer het wild niet bewaren. Een öaas, die één uur in eene weitasch verbleven heeft, is niet meer eetbaar. Dat is van groot belang met het oog op de openbare gezondheid. 4% HJïet minclei*dan wij katho lieken, hebben de liberalen tot voor weinige maanden een groot gevaar ge zien in het socialisme, en de laatste gebeurtenissen in Frankrijk en Portugal waren zeker niet van aard om hunne vrees te verminderen, om hun het ge vaar als kleiner te doen inzieD. Wat het socialisme was, dat is het nog, de socialistische partij, zooals de liberale heer senateur Dupont zegde, is een openhaar gevaar zij predikt den klassenstrijd aan, den oorlog tusscben werk en kapitaal, van werkman tegen werkgever. Alle goede burgers, zoo sprak die zelfde heer Dupont, moeten zich met ons vereenigen om die nieuwe barbaren tegen te houden, die barbaren die eene bedreiging zijn voor de vrijheid en de beschaving. Barbaren Zoo heette de heer Dupont de socialisten barbaren, dat waren en dat zyn de socialisten ook nu nog in het oog der meeste liberalen barbaren, die van niets anders droomen dan van de maatschappij het onderste boven te zet ten, desnoods door eene bloedige om wenteling. En met die barbaren sluiten de libera len een verbond, van die barbaren laten zij zich de les voorspellen, ontvangen en aanvaarden zij hunne bevelen, die barbaren volgen zij. Do sehouwburg is eene school geworden van slechte zeden en een brandpunt van zedelijke besmetting. Het onderwerp is altijd hetzelfde het overspel, nu eens ernstig opgevat, dan eens boertig, met ODgegronde zin spelingen. De volkeren die de vrouw en de zeeg baarheid eorbiedigen, gaan vooruit in grootheid en in bloei,deze waar de zede loosheid binnensluipt, vervallen en ver kwijnen. Men heeft het gezien in gansch de oudheid zij worden onbekwaam vrij te leven. Emilc Lavaleye, (in een brief aan La Gazette. Kill that Fly Dood ydie Vlieg Deze aansporing om de vliegen dood te doen, kan men met groote letters in allerlei lezingen vinden in de Amerikaansche bladen. Want daar heeft men krachtig den strijd aangebonden tegen de vliegen. In de groote bladen ziet men dagelijks bij wyzo van waarschuwing een vlieg af gebeeld, honderdmaal vergroot, die haar pooten, bezaaid met allerlei ziektekiemen, afveegt op stukken brood, kaas, enz. En in tal van artikels wordt uiteengezet hoe krach tig do vlieg meewerkt aan de verspreiding van allerlei ziekten. Dr Murray, lid van do Gezondheidscom missie te Washington, deelt mede, dat in do afgeloopen week de 25 jongelieden, die deel hadden genomen aan de wekelijkschen wedstrijd in vliegenverdelging samen 641,150 vliegen hebben gedood; een meisje van 13 jaar had alleen niet minder dan 82,000 van de walgelijke beestjes onscha delijk gemaakt. Men moest ook hier de kinderen, die tij dens de vacanlie over zooveel vrijen tijd beschikken aanzetten lot de verdelging van genoemde insektcn mee te werken. Dat zou voor hen een even prettig als nuttig werkje zijn. Voor uwe Vrouwkleerstoffen, gaat bij VAN DEN BERGH-JOURET, Korle Zoutstraat, Aalst. Papier. Hot behoor tot hot meest onontbeerlijkste en het meest prak tische, dat wij kennen. Wat. vreemde tijden moeten het ge weest zijn, toen er in 't geheel geen papier was, geen nieuwsblad bij het ontbijt, geen sigaretten, geen bankbiljetten De boeken liefhebber denkt aan zijne boekerij, een ander aan zijne kwitanties, of meer nog aan zijn onbetaalde rekeningen. Die zyn misschien ook nog de eenige bij uitzonde ring. Het papier is voor ons een vertrooster en een vriend geworden in donkere tijden wanneer wij opbeuring noodig hebben, grijpen wij naar een bundel papier. Het papier vergezelt ons door heel het leven. Het eerste bijna waarmee wij te maken hebben is een stuk papier onze geboorte akte de laatste band, die ons aan de sa menleving bindt is van papier onze doods- akte of ons testament. Tusscben deze twee papieren polen wentelt ons menschenbe- staan. Papier, papier, altijd papier Weet de minnaar, die op fijn welriekend brievenpapier een vurigen brief aan zijne geliefde schrijft, waarvan dat fijne welrie kende papier gemaakt is? Ach liet fijnste welriekendste papier wordt gemaakt van oude, wie weet hoe vuile vodden, zakdoe ken en onderkleeeren, die wij te vies zou den vinden om aan te rakenen hij schrijft er zijne gloe.iende liefdesbetuigin gen op Straks als het meisje, tot wie zij gericht zijn, den brief ontvangt, drukt zij hem mis schien aan de lippen, den brief die vroeger een smerige 7od was Of zij verscheurt hem en werpt hem lachend in de papier mand, waar wellicht al andere papiersnip pers by elkaar liggen, met andere verachte liefdeswoorden erop. Wij zijn papierverslinders. Wij hebben er ook zooveel te maken de dagbladen aanpiakbijetten op de muren en reklaam- zuilen, trambriefjes, papieren doozen, zelfs cols en manchetten. En liet papier neemt nog steeds eene grootere plaats in ons le ven in. Deze overpeinzing had niet geschreven kunnen worden zonder papier, en gij, lezer had haar niet kunnen lezen indien gij niet geabonnert waart op het bedrukte stuk houtpapier, dat men dagblad noemt en dat gij nu in uwe handen hebt... Papier, papier, altijd maar papier PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. E. h. Rumes, bestuur der ZZ. van Lief de te Tothington (Engeland), is Pastoor benoemd te Deurle bij Deynzc. E. h. Pauwels, Pastoor te Aygem is Pastoor benoemd te Denderhautem. Uit een brief ons gezonden van Ruwe, (Katanga), 25 Juni 1911 knippen wij 't vol gende u De witte bevolking te Elisabetlistad neemt zeer toe, wekelijks brengt de trein een 40 tal blanken gelukkig meestal Belgen. Elisabetstaddatin Maart 1910 twee blanken met een 50 tal zwarte arbeiders telde, telt heden 1200 blanken en 6000 negers. De trein gaat nu sedert October 1910 tot Elisabetlistad en binnen een jaar zal bij tot Kambové liggen. Van Elisabetlistad ligt er een ijzerenweg tot de mijn Congo Ster op ongeveer 15 kiiom, van de stad. Allerhande nieuws. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek A. llevvaert, Werf, 3, AALST. AALST. Uit oorzaak der hevige hitte welke sinds meer dan eene maand lieersch- 1e heeft de Processie van O.L.Vrouw dit jaar haren gewonen omgang in de stad niet Steengroeven in het land van Aalst. Aardewerkers hebben al delvende voor do nieuwe spoorlijn Gent-Brussel Zuid), op het grondgebied van Erpe-Bam- brugge-Erondegem, onmetelijke steengroe ven ontdekt van witte steen, die veel beter en harder is dan de Fransche. Hij heeft de hoedanigheden van den blau wen arduinsteen en iets zeer merkwaardigs; in de groeven vindt men hier en daar keien, die veel gelijkenis hebben aan tanden en sehelpkens. Het was nabij de statie Erpe-Meire, dat de eerste blok steen op zes meters diepte werd ontdekt en dan verder op Erondegem, enz. Op de plaats der ontdekking komen da- gclyk vele nieuwsgierigen en mannen van kennis zien 47 steenkappers, allen Walen, zijn reeds aan het werk. De steenkappers, meestallen van Namen, winnen 50 tot 65 centiemen per uur. Men beweert dat reeds geheel de steengroef Vrijdag namiddag door eene groep Belgi sche ondernemers aangekocht is, die de hoedanigheid van den witten arduin zeer liosg schatten. Ter gelegenheid der f et sten van Zondag a.s. 20 Oogst zal er een bijzon dere trein gevormd worden, dewelke om 8 ure 's avonds uit Aalst zal vertrekken naar Sottegern, met stilstand te Burst en te Herzele deze trein zal te Sottegern verbinding geven aan dezen voor Neder- brakel en Oudenaarde. Een tweede speciale trein zal om O ure 's avonds vertrekken in de richting van Moorsel, Baardegem en Opwijck. EEN MIDDEL eenvoudig en gemakkelijk om struische en gezonde kinderen te hebben is ze te voeden met het best de moedermelk vervan gend. L KOSTELOOZE vmtndint eener doos als staal, mits Traag gericht tot M.Fernand Deny, 15, rue du Brand Hospice BRUSSEL. O Wedstrijd voor beiaardiers. Op tien ingeschreven mededingers hebben er negen deelgenomen aan de eerste ronde die Zondag en Maandag te Brugge plaats had. Door de hitte waren de liefhebbers niet zeer talrijk opgekomen de prijskamp is niette min zeer belangrijk geweest onder kunst opzicht. Ziehier de uitslag der prijskampen 1% 200 fr. en diploma, M. Nauwelaers, van Lier 2", 175 fr. en diploma, M. Ver rees, van Turnhout3e, 150 fr. en diplo ma, M. Demette (14 jaar oud), van Aalst 4", 125 fr. en diploma, M. Vandeplas, van Diest; 5e, 100 fr. en diploma, M. Demette, vader6U, 75 fr. en diploma, M. Aerts leerling-beiaardier, van Brugge. Deze zes prijswinnaars zullen deelnemen aan den eereprijskamp die Zondag plaats beeft. Het opgelegd stuk is Le Meunier et le Forgeron. De wedstrijd zal om 4 uur aanvang nemen. De hoop op TO jaren. Zulk een onwederlegbaar bewijs zal de hoop weergeven aan al degenen, welke lij den aan rug-zij leden en gewrichtpijn, al- gemeene neerslachtigheid, koude handen en voeten, en allo andere kenteekens,eener nier of blaasaandoening. Den 17 September 1903, zegde ons M. Hanssens, 130 Rasphuisstraat, te Gent Do hevige rugpijnen, welke ik sinds lang gevoelde, werden onuitstaanbaar als ik moest bukken. Ik was aanhoudend neer- slarhtig mijn water was moeilijk cn don kerkleurig. Met de Foster Pillen (verkocht in de Apotheek De Valkeneer te Aalst voelde ik aanstonds eene groote beternis, stillekens aan verminderden de pijnen, de eetlust keerde weer alsook de krachten do hoofdpijnen hielden op cn weinigen tijd later voelde ik mij gansch genezen en ver jongd. Den 8 April 1910 voegde M. Hanssens er bij Ik was nooit beter gezond dan sinds ik de Foster Pillen nam dagelijks leg ik veel weg afzonder te lijden noch mij te vermoeien. In alle apotheken in 't algemeen. (Eischt de handteekening «James Foster»),3,50 fr. de doos, 19 fr. de zes of vrachtvrij tegen mandaat Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 64 Coudenbergstraat, Brussel. (3) Heel de Brusselsche polieie stond Zaterdag overhoop, om een verdwenen tienjarig meisje op te zoeken, dat, volgens beweerd werd, gezien was in gezelschap van eenen verdachten persoon, liet kind was des morgens om 10 uur uitgegaan. En na lang zoeken, ontdekte een agent het meisje, dat, bij het zien van zijn uniform, op den loop ging. Naar het policiebureel gebracht, bekende de kleine dat zij naar de foor was gegaan en daar liet zoo laat was geworden, met meer naar huis had durven keeren. Het was toen 1 uur in den nacht. De personen die per tram voorbij de Moorsche villa te Tervueren reden, zagen eensklaps een man met brandende klcei en de straat oploopen. Het was een huisknecht die, bezig met den planken vloer te boenen by dit werk eene pyp rookte en zoo het vloeibare boensel en vervolgens zijne lclee- ren had doen vuur vatten. Hij werd in deerlijken toestand naar het gasthuis ge bracht. Lezers herinnert u altijd dat, gebrek aan eetlust, slechte spijsvertering altijd genezen zijn door do Pil van Dr Wal- théry. 1 fr. overal. De hoofdstad is voor den vreemdeling een aangenaam en gezellig verblijf. Dit ondervond een inwoner van Montignies, M. Albert Debil, die. Maandag nacht, min of meer onpasselijk wordend, op eene bank der Zuiderlaan ging zitten. Terwijl hij daar zat kreeg hij het gezelschap van drie andere voorbijgangers, die een praatje met hem aanknoopten. Eensklaps grepen twee hun ner hem stevig vast en de derde ledigde zijn zakken. Toen zij hem goed hadden uitge plunderd sloegen zij hem halfdood, on lieten zij hem aan zijn lot over. Tombola dep Tentoonstelling van Brussel 1910. De date der trek king, die nakend is, zal kortelings bepaald worden. Bericht aan de liefhebbers die verlangcil het groot lot van 500.000 franks te winnen, of een der groote loten eener weerde van 100,000 tot 5,000 franks. Er zijn weer valschc vijffrankstukken in omloop. Zij dragen het portret van Leo pold II en de jaartallen 1899 en 1906. Den dag der manifestatie zijn er eene menigte in de herbergen te Brussel uitgegeven, zege de Petit Bleu. Eene vrouw van Elseno had haar kind van 3 jaar oud eenen knop gegeven om mee te spelen. Het kind stak dien in zijn mondje en slikte hem in. De dokters schynen alle hoop voor het kind op te ge ven. Men oordeele over de wanhoop en liet zelfverwijt der moeder. Dinsdagnanoen, rond twee uur, gin gen de 19 jarige jongelieden Famaey en Van denBroeck een bad nomen in de Durme te Hamme. Plots zonk Famaey. Ziju kaïnc- meraad, die hom wou redden, vardwoen eveneens. Na 20 minuten haalde men hunne lijken op, alle pogingen om hen tot het leven terug te roepen, bleven zonder uitslag. Te Blaregnies kwam de landbouwer Cornu schadevergoeding eischen aan den landbouwer Blondiau, daar dozes koeien schade aan zijn land hadden gedaan. Blon diau weigerde te betalen en riep tot Cornu Maak u weg of ik dood u. En hij nam een geweer en schoot. Cornu werd aan de zijde getroffen en erg gewond. Een meisje van Charleroi, dat te Er- quelinisjmet eenanBrussellaar gezelschap had gehouden, had hem eene portefeuille met 16,000 fr. weten te ontfutselen. Dat was den Brusselaar te kras en hij ging bij de politie klagen. En zijne lieve gezellin werd door de gendarmeriu van Erquelines aan gehouden en naar Charleroi overgebracht. Bij een brand in het wagenkot van De Conne, voddenkoopman, Molenstraat, te Charleroi, heeft men in de puinen het verkoolde lijk gevonden van een 4 jarig knaapje, Arthur Gronne, die in het wagen kot speelde op 't oogenblik dat de brand uitbrak. W A A R 0 M nog hoesten wanneer wij openbaarlijk varkleren dat eene enkele flesch den hevigsten en oudsten hoest geneest. Al deze die Siroop Depratere genomen hebben, zijn eens om te verklaren dat haar gelijke niet bestaat en zeggen aan al wie het hooren wilt Bat is de ware goede remedie. Te verkrijgen bij al de goede Apothekers, Valkeneer en Callebaut, te Aelst. E B N I G. Tragische brand. Zondag avond, rond 10 1/2 ure, ontstond een hevige brand ter herberg De groene Bogaard gehou den door Richard Verhelle, metser, gelegen wijk Muizelhoek, te Hulste. De huisgenooten Verhelto waren nog maar eenigen tijd te bed, toen zij door vreeselijk gekraak en geknetter ontwaak ten cn zagen dat hunne mot stroo gedekte woning en aanhoorigheden in vuur en vlam stonden. Onmiddellijk sprongen do eclitgenooten Vcrhelle hunne kinderen ter hulp en konden slechts met de groote moeite vier hunner lievelingen reddep toen zij het vijfde, een kindje van omtrent 3 jaren wilde redden, was zulks bijna onmogelijk geworden daar de brandende woning een echte vuurpoel geworden was. Ouders en kinders en geburen stonden te jammeren toen eensklaps Jan Snauwaert een gebuur van Verhelle, moedig de bran dende woning binnendrong na eenige oogenblikken verscheen hij met het kindje, en bracht het behouden in de armen der weenende moeder. Eene welgemeende ovatie werd door de omstaanders aan den onverschrokken red der gebracht. Gansch het liöis met bijgebouwen, geld, juweelen, meubelen, oogst, alm,een rijwiel, enz., enz, werden vernield. Er bestaat gedeeltelijke verzekering. De woning hoorde toe aan de weduwe Vande- kerckliove, van Hulste. De woning van Jan Snauwaert heeft ook veel schade geleden. Dank aan de tussclienkomst van de gebu ren en Jan Snauwaert werd eene echte ramp vermeden want dichtbij stond de vlasfa briek en eene groote schuur vol met vlas van Jan Snauwaert. De schade is zeer groot, de oorzaak is onbekend. Een onderzoek is door den veld wachter Libeer ingesteld. Het huis C Praet-De Witte is angs de overzijde der Lange Zoutstraat, dichter bij de Groote Markt in n° 45. - - Als Dinsdag noen de genaamde Pol De Goye naar zyn huis ging in de Bollaert- straat. te Lier, werd hij door eenen ge- naainden Janssens aangevallen. Deze ging hem zoo onverhoeds en geweldig met een veermes te lyve, dat de Goye in zijn huis naar boven vluchtte hij had op den schou der zulke vreeselijke wonden bekomen, dat een bijgeroepen geneesheer hom hoogdrin gend in liet gasthuis deed opnemen, om daar met behulp van andere dokters de kwetsuren te vermaken. De Goye is vader van zes kinderen. ---o alcl eon zadit, rein gezicht, een ou>-. leugöig. trijdi uiterlijk, ccn blanke hri.N, en verblindend s.hoon teint. Id; dies bev/orM van Dcrgmann Co.9 Dritsseü a 75 Cis. per stuk. Taymans-Druch, Drogist te Aelst Van 'smiddags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 20 Augustus, 1911, M. Bonner, Bis schopstraat. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 7 Vrouwelijk 7 Huwelijken A. De Wolf, moutfabrikant met M. De Naeyer, bezondere. J. De Wit, werkm. met M. Heireman8 tw. J. Galle gasw. inetR. De Smet, naaister. S. De Neef, vAÜenbew. met B. Van Vaerenbergli tw. J. Pannokock ijzorbew. met M. Steen- hout landb. C. Van der Vineken, tw. met J. Roelandt tw. L. Lingier pasteib. met M. Delflaclie, zb. F. Magis, werk- tuigk. met H. De Vleeschouwcr, zb. Overlijdens. E. Speleers, kloosterz. 64 j. Kapellestr. M- De Comraer. w° Dclkord zb. 80 j Papeslr. A. Eemans, zb. 17 j. Keiz. PI C. Keselaer, we De Moor zb. 76 j. St Job. J. Van der Eeken, br. 20 j. Eiland straat. 2 kinderen onder de 7 jaren. Mark lp rijzen. Zaterdag ig Oogst 19x1. Aardappelen de ioo kil. 6,oo h 7,00 Boter per 3 kil. 8,91 h 10,62 Roomboter 90 kil.; per kil. 3,8o k 0,00 Eiers de 25 2,50 k 3,00 Ajuin de 100 kil. 00,00 k 00. ie Viggenen, per koppel 70,00 eo,oo BOTERMARKT. Heden Zateidag werden 239 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 1900 kilogi. HOPMARKT. AALST, 19 Aug. Markt zeer kalm Men kwoteert Aalst (Stadsmerk) 1910, aan 200 tot 220 fr. nieuw gewas 260-350 fr. Van dag tot dag verslecht de toestand der hop-tuinen. Ter markt is verkocht 1 baal primé aan 300 fr. LONDEN, 14 Aug. Trotsch bot droog weder houden de hoptuinen zich nog rede lijk goed. De vraag naar beschikbare waar houdt aan, met altijd klimmende prijzen. BRUSSEL, 16 Aug. Bij het begin der week klom de marktprijs geweldig heden bedaart zich die prijsdrijverij, mogo- lijks omdat het weder verkoelt en wat regen voorspelt. Op de hopbeurs, heden gehouden, kwoteertmen Poperinghc (Stads- lood) en Aalst (Stadsmerk) 360tot375 frank. De scbaarsche handelaars die nog beschik bare waar (1910) bezitten, verlangen 200- 220 frank. NEURENBERG (Beieren), 16 Aug;. Handel zeer vast. Reeds 70 balen nieuw gewas ter markt gebracht met het pluk ken is men begonnen 111 Boieren, Wurlem- berg en Saazer gebied. Voor nieuw gewas is de noteering der markt als volgt in fr. Soorten Prima-W. Middelb. Markthop 425-431 Wurtlicmberger 481-500 426-475 Saazer 500 505 POPERINGHE, 17 Aug. Handel steeds vast. Men betaalt Popcringhe (Stad) 270-290 fr. Poperinglio (dorp) 260-280 f. In enkele hoptuinen is men met bet pluk ken der Wille Rank begonnen binnen 8 zal men er algemeen aanvangen. De op brengst schijnt nog minder uit te vallen dan mon verwachtte.

De Denderbode | 1911 | | pagina 2