DITJES en DATJES. Catholieke Jonge Wacht ■f Sterfgeval. Allerhande nieuws. Frankrijk. Duitschland. Met de Zomer is ook het don- derweêr gekomen. Het weze hier ook niet ten onpas gezegd dat men niet te voorzichtig kan zijn tijdens donderweêr. Ziehier eenige regelen der noodzakelijke voorzorgen welke men moet nemen, verdeeld in tien geboden 1) Verwijdert u, gedurende donderweêr, van vijvers, rivieren en in 't algemeen van alle groote waterplassen. 2) Verblijft of rust nooit op hagen of muren. 3) Langs de baan, met hoornen beplant, houdt u in 't midden der straat, op gelijken af stand der hoornen. 4) Wanneer gy eenen breedbladerigen beukenboom ont moet, moogt gij u zonder vrees gaan verschuilen nog nooit is de donder ge vallen in een beukenboom. —5) Vermijd en schuw zonder onderscheid alle andere hoornen tot schuilplaats, allen trekken den donder aan. 6) Wanneer gij met een peerd en rijtuig in eene dondervlaag zit, neemt het bij den teugel en zet het iu den tegenovergestelden kant van waar de vlage komt. 7) Per velo, waagt u niet ver in de vlaag. 8) Vermijdt u in een open deurgat te plaatsen, houdt noch in deo gang, noch voor den schouwsteen, noch bij het venster, dit alles moet gesloten worden. 9) Ver wijdert allo blootliggende metalen. 10) Verblijft tijdens donder op het ge lijkvloersgedeelte van het huis. 13© liiezingen. Het Staats blad van Donderdag kondigt de wet af, over eenige weken door de Kamers ge sterad en waardoor zekere artikels van het kies wetboek gewijzigd worden, voor wat de stembriefjes aangaat. Er wordt daarin bepaald dat er voortaan op elk stembriefje, in den linkerhoek der keer zijde een volgnummer zal gedrukt of ge schreven worden. Op het oogenblik dat hij de stembriefjes aan een kiezer afgeeft, schrijft de voorzitter van het kiesbureel de volgnummers op, en vooraleer de briefjes in de stembus worden gestoken, worden de genummerde hoeken er af getrokken. Die bepaling heeft voor doel de misbruiken te voorkomen, welke met het zoogezegd rondgaande stembriefje konden gepleegd worden de kiezer kan nu inderdaad in de stembus geene ande re briefjes steken, dan die welke hij van den voorzitter ontvangen en waarop hij zelf gestemd heelt. Snotneuzen manifesto tie De liberale Petit Bleu die noch tans hoog oploogt met de rood-blauwe betooging van Dinsdag, zegt dat er zoo veel kinderen in den stoet waren, niet alleen jonge gastjes en meisjes, die dapper mee manifesteerden ze zullen zeker goed geweten hebben waarvoor maar zelfs zuigelingen, die op den arm gedragen werden, en daarbij kin- derkes van ten hoogste vier jaren, die doorhunne moeders by de hand moesten meegesleurd worden. Het liberaal orgaan zelf spreekt er schande over. En toch, als die vierjari ge en oudere snotneuzen en zelf de zui gelingen het algemeen stemrecht vroe gen, waarom zou men hun beletten te manifesteeren Eens dat men het stem recht begint uit te breiden, bestaat er geene reden om de ouderdoms grens niet lager en lager te stellen. Betrapt op lieeterdaad.— Le Temps van Parijs, is een groot libe raal dagblad, dat daarom niet geusch is. Le Temps heeft een verslag gegeven van de kartelmanifestatie, dat twee ko lommen lang is, en daarin wordt gezegd dat de stoet 200,000 man telde. Daar steunen de geuzengazetten op, want Le Temns heeft den naam een ern stig blad te zijn. Le Temps zegt het, 't moet dus wel waar zijn Maar... Le Temps verscheen met dat verslag in Parijs, Dinsdag avond om 6 ure, toen de maniefestatie pas gedaan wasdat verslag kon niet gemaakt zijn na of binst de manifestatie men zou den tijd niet gehad hebben het per telegraaf over te maken en te zetten Het is dus gemaakt vóór de manifes tatie. De Briefwisselaar van Le Temps, een liberaal dagbladschrijver van Brus sel heeft dus 200.000 man gezien eer er een enkel te Brussel was aangekomen Al loopt de leugen nog zoo snel, De waarheid achterhaalt ze wel Wnt volksvrienden. De Gcntsche socialisten hebben eeno nieuwe vereeniging tot stand gebrachthet zijn de accordeonisten, mannen dio tijdelyk bijeen geroepen waren om met hunne harmonika, den grooten stoet van Brussel op te luiste ren. Doch om die gasten de gelegenheid te geven naar de hoofdstad te reizen, was er geld noodig, och maar 50 fr. Om dit kapi taal te vinden werd eene inschrijvingslyst in omloop gebracht. De eerste lijst bracht 5 fr. op, het was niet veel, doch Anseele had er nog niet bij- geteekend. Deze, dien het volk zoo rijk maakte, zoo toch wel iets voor de accordio- nisten over hebben. Wel ja, op de tweede lijst teekende by in voor 'n dubbelen frank. Er ontbraken dan nog 40 frank. Zyn de accordeonisten kunnen vertrek ken f Dat hebben wy nog niet kunnen te wyten krygen. Luitleus een op 21 dezer ontvangen anelbericht is het Schoolschip l'Avenir te Falmoute aangekomen, alles gaat wel aan boord, Commandant Zander heeft bericht ont vangen naar Port Talbot te zeilen om er eene lading kolen in te nemen voor Chili, van waar het met eene lading nitraat zal terugkeeren. De candetten zullen van Port Talbot naar hunne haardsteden teruggezonden worden. Feest uer VAN AALST Verleden Zondag had het 5de Jaarlijksch Congres der Catholieke Jonge Wachten van Oost-Vlaanderen plaats in onze stad. Reeds van in den vroegen morgend brachten de treinen menigvuldige maat schappijen aan. Aan bijna al de huizen op weinig uitzon deringen na wappert de nationale driekleur. Om tien uur werden do heeren Pirmez en Roman d' Etbuer door de Katholieke Jonge Wacht met muziek aan 't hoofd ter statie afgehaald. Te elf uur vergaderden de Afdeelingen. Er wordt gehandeld over de opleiding der Katholieke Jonge Wachten, en over de Vlaamsche belangen enz. Op de Groote Markt werd om 111/2 uur een puik concert gegeven door de Harmonie Excelsior van St-Niklaas. Om 1 uur had het banket plaats in de prachtig versierde zaal van den Katholie ken Werkmanskring, welk daaromtrent 800 deelnemers vereenigdo. Aan de eero- tafel hadden plaats genomen Staatsmini ster Woeste, Senators Raepsaet, de Kerck- hove en Van Vreckem, Volksvertegen woordigers Bruyninekx, Pirmez, Van Cau welaert, Moyersoen; Baron Lodewijk de Bethune en Van de Sande plaatsvervangen de Volksvertegenwoordigers, Gheeraerdts, Burgemeester, Z. E. H. Roelandts, Pastoor-Deken, M. Eeman R., Lid der be stendige deputatie, M. Glénisson, Arron dissementscommissaris. vorder talrijke overheden zoowel provinciale als stedelijke, de leden van 't Verbond en deze van 't bestuur der Jonge Wacht van Aalst. Een heildronk aan Z. H. Paus Pius X en aan de Koninklijke familie werd inge steld door M. Roman d' Ertbuer. M. Désiré De Wolf drinkt op MM. Woeste en Van Cauwelaert. Dan nemen beurtelings MM. Woeste en Van Cauwelaert het woord, deze beide redevoeringen breedvoerig teruggeven zou de ons te verre leiden. M. Woeste spreekt over de Schoolwet en zegt dat hij geen voorstaande!' is van den schoolbon en ook geen partijganger de gemeenten op te leggen de vrije scholen te ondersteunen. Ook de Hollandsche wet, waarvan heden veel wordt gesproken geeft ons de voordeelen niet die wy zouden wil len. M. Van Cauwelaert, handelde in prach tige bewoordiging over de Vlaamsche kwes- tie|en|zegtdatde KristeneVlaamsche volksbe weging in 10 jaar tijd 60,000 werklieden syndikeerden in 't Vlaamsche land. Hij spoort de jonge wachten aan te gaan tot het volk om het erop te beuren. Leert het volk kennen in zijne gaven en deugden, in zyn behoeften en noodwendig heden communiceert met dat volk Doch om met dat volk in aanraking te komen, bestaat er maar een middel, en dat is de taal. Onze taal heeft leven en gevoel, de taal is de zielegemeenschap, Woest Vlaming omdat gij Katholiek zijt. Het banket was allerbest, de spijzen wer den zeer smakelijk bereid door M. A. De Temmerman, gaarkok, alhier, ook wa ren de genoodigden uiterst voldaan. *8 Avonds op de groote markt welke prachtig verlicht was had een concert plaats gegevendoor de muziekafdeeling der Jonge Wacht onder de leiding van M. Karei De Mette. Alleen volksliederen werden uit gevoerd, en genoten van het over talrijk plubiek herhaalde toejuichingen. De Kine- matographisehe vertooning verwierf over- grooten by val, en toen het potret van den heer Burgemeester Gheeraerdts waaronder stond a Hij leve lang op het doek ver scheen, scheen er aan het gejuich goen einde te komen. Tot eenieders bevrediging liep het feast in de beste orde af. Dijnsdag morgend om 3 1/2 ure is god vruchtig in den Heer ontslapen, bygestaan door zijne EE. HH. Onderpastoors, den Eerw. Heer Desideer Johannes Baptista Willems. De eerzame overledene was ge boren te Adegem, den 12 November 1835 en sedert 30 September 1879 pastoor van S'-Jozefsparochie to Aalst. Hij ruste in vrede. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Bisdom Gent. Z. H. Mgr. de Bisschop van Gent heeft pastoor van Aygem benoemd,de eerw. heer E. Claeys, onderpastoor te Buggenhout. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek Meyvaert, Werf, 3, AALST. LEDE. Aardappeldieven heben Vry- dag nacht van den akker, Ommegangweg, van landbouwer Props, Overimpe, 100 kgr, aardappelen gestolen. LEDE. Vrydag morgend was Alfons De Munter, terug van Frankrijk gekomen, met zijn loon. 's Avonds dronken zijnde, dronk hij in eene herberg op den Vijver, eenige glazen bier met eene oude vriendin, waarna de vrouw vertrok De Munter stelde kort daarna vast dat hij 150 fr. (1 biljet van 100 en 1 van 50 fr.in Fransehe munt) was ontfutseld. Hij ging deze vrouw opzoeken deze loochende het feit hy begon haren huis raad en ruiten aan stukken te slaan, alsook dat der herberg waar hy had gezeton. Zaterdag morgend vond hij zyn gold terug, dat hij te goed had weggestoken. Proces-verbaal werd tegen hem opge maakt. Het huis C. Praet-De Witte ngs de overzijde der Lange Zoutstraat,is ichter bij de Groote Markt in n° 45. Sedert langon tijd werd de winkelier Willems te Denderbelle bestolen. Belanrij- ke sommen geld verdwenen nu en dan uit zijne kast, bij zooverre dat hij reeds onge veer acht honderd franken en eene gouden lïorlogie kwijt was. De policie onderzocht in 't geheim. Eindelijk Zondag was zekere M..., oud 13 jaar, tijdens do afwezigheid van Willems in dezes woning gedrongen en wilde in de breken toen de winkelier binnen kwam en den jeugdigen dief bij den kraag vatte. M.., kon niet meer verder en bekende dat hy waarlyk de dader was der vorige dieften en dat zijn makker G.., oud 12 jaar hem altijd in zijne rooverijen bijgestaan had M.., werd in de handen der policie gele verd en naar het gevang van Dendermonde overgebracht. G..., in vryheid gelaten. Men dnnkt ohm van overal de Pil aan Dr Raphael te hebben bekend gemaakt, die, naar 't schijnt, de redster is van al de personen die aan uitputting, aan bloedeloosheid, hartkloppingen, zenuw kwalen of neurasthenie lyden. Zaterdag avond zijn te Exaarde vijf hofsteden in asch gelegd en een landbou wer in de vlammen gebleven. Om 5 ure vatte een gerstopper, toebe horende aan landbouwer De Waele, wonen de in de Rechtstraat, vuur. Deze opper, staande op kleinen afstand der stallingen de Waele en Aersens, stak beide gebouwen die met strooi gedekt wa ren in brand. De dochter van De Waele, die het vuur eerst bemerkte, gaf het alarm. Het vuur verspreidde zich blimsemsnel en welhaast stonden ook de beide woningen dier hofsteden in brand. Aan blusschen viel niet tc denken daar er, ingezien de droogte, totaal gebrek was aan water. Een oogenblik later staken de vuurslin- sters de stallingen in brand van Petrus Balthau, herbergier, wonende aan den overkant der straat. Deze brandde ten gronde af. Het huis bleef gevrijwaard. De boesten konden ge red worden. Intusschen hadden ook de stal len van Serafien Yan Peteghom vuur gevat. Het duurde niet lang of ook dezes huis stond ook in brand. Ook de woning van Johannes Pycke werd vernield. Hier kon men het vuur beperken. Bij De Waele bleven 6 rundere en 2 paarden in de vlammen. Bij Aersens kwa men een twintigtal varkens in de vlammen om. By geene enkele landbouwer kon iets van den oogst af van den alm gered wor den. De pompiers van Lokeren, die om 8 ure ter plaats waren, konden, by gebrek aan water, de brandspruit niet gebruiken. Om 9 ure was alle gevaar voor de andere aanpalende boerenhoven geweken. Toen de hoeven va:i De Waele en Aer sens reeds in asch lagen vond men achter op den boomgaard, landbouwer de Waele, oud 65 jaren afgryselyk verbrand. De man loefde nog. Hy had zijne paarden willen redden maar werd onder een deel van het brandend dak begraven. Met bovonmen- schelijke pogingen was hy nog uit den vuurpoel geraakt om eenige meters verder stervend neer te vallen. Om 11 ure gaf hij den geest. Wij wachten de komst van het parket af om iets over de oorzaak van deze vroese- lijko brandramp te schryvcn. Al do afge brande gebouwen zyn verzekerd. Heel den Zondag kwam er veel volk naar de plaats der ramp. Zondag namiddag ontstond te Kemse- ke-Waas, een verschikkelijke brand, 't Was rond 5 ure, toen almeteens talrijke kinderen, die op de wijk Het Hol speel den, wegvluchtten onder den kreet: «Brand! Brand!» De stalling van wed. Mels had vuur gevat. Op min dan vijf minuten tijd sloegen de vlammen door het dak en reeds viel er aan blusschen niet meer te denken. Er was in gansch den omtrek geen water te vinden. Het vuur had dus vry spel en welhaast sloegen de vlammen over naar de huizen en stallen van wed. Vereecken, wed. Van Gyzel, Louis De Coninck, Edw. Ruts, Jozef D'Hondt en Edw. Goossens. Alles brandde ten gronde af. De dieren kon men gelukkig- lijk redden, maar alm, oogsten en meubelen werden de prooi der vlammen. Gansch do rechterkant der wijk Hot Hol ligt in asch. De pompiers van St-Gilles zyn ter plaats geweest, maar konden bij gebrek aan water niets verrichten. Maandag, zeer vroeg in den morgend, waren de gendarmen van Stek ene ter plaats om eer. onderzoek te open. Twee der afge brande huizen zyn niet verzekerd. Zondag morgend werd de stad St-Ni- kolaas in opschudding gebracht door eene stoutmoedige bandiotenstreek. Zaterdag avond was de gendarm Petrus De Roode, wonendo in de Gasmeterstraat, op dienst gegaan met een andere collega. Zijne vrouw bleef alleen thuis met haar kind. Rond 1 ure van don nacht werd zij go- wekt door een verdacht gerucht. Vooraleer zij zich rekening geven kon van wat or ge beurde, werd zy door twee zwartgemaakte mannen vastgegrepen, gebonden, uit haar bed gesleurd en aan den trap vastgebonden. Vervolgens doorzochten de bandieten het huis. Uit eeno kas hebben zij 35 frank me degenomen. Slechts toen de schurken ver trokken waren, dierf de vrouw om hulp roepen. Geburen kwamen toegeloopen en verlosten haar van hare boeien. Uit het onderzoek blijkt, dat de bandie ten langs achter in de woning van den gen darm godrongen zyn zij hebben geen 't minste spoor achter gelaten. Deze stoutmoedige bandietenstreek in het huis van eenen gendarm gepleegd, heeft in gansch de stad de grootste opschudding verwekt. Eere- Wedstrijd voor Beiaardiers te Brugge. Zondag namiddag, om 4 ure, begon die eerc-wedstryd tusschen de zes prijswinnaars van 13-14 Augustus. Talrijke lieden, waaronder vele vreemdelingen, volgden van op de Groote Markt, Dijver en Burgplaats, den wedstryd. De jury zo- telde wederom in den hof van het stadhuis en de vertegenwoordigers der drukpers vonden nogmaals een gastvrij verblijf in den hof der Burgerlijke Godshuizen. De uitslag van den eere-wedstryd is als volgt le prijs met algemeene stemmen, M. Nauwelaerts, van Lier, 300 fr. 2e prijs verdeeld tusschen Verrees van Turnhout, en Karei De Mette van Aalst, elk 100 fr. De drie andere mededingers Modest De Mette, AalstVan de Plas, Leuven Edg. Aerts, Brugge, bekomen elk 40 fr. vergoe ding. Om 9 ure had ter raadszaal van het stad huis do plechtige uitreiking plaats van do diplomas-belooningen aan de beiaardiers Nauwelaerts, Lier Verrees, Turnhout Modest De Mette (14 jaar), AalstVan de Plas, DiostDo Mette (vader), Aalsten Edg. Aerts, Brugge. De heer schepen Rye- landt, stuurde zijne gelukwenschen tot de prijswinnaars, bedankte hen voor hunne medewerking en stuurde insgelyks jijnen dank tot de heeren van den jury, die zoo wel hunne taak hadden vervuld. Een vreemdeling, een Oostenrijksche had Vrydag avond te Brussel kennis ge maakt met een nachtmadeliefden. De gewone historie gebeurde. Men soupeerde samen en de mamezel, voorgevende dat zy zich moest verwijderen, verliet het hotel. Maar nauwelijks was zij aan de deur of de vreemdeling miste zijne portefeuille met 20,000 frs. Hij sprong op, snelde haar na en vervolgde haar op straat, tot zij onder het vluchten de portefeuille weg wierp. De Oostenrijker was hier al blij genoeg moe en liet nu 't vervolgen van de diefegge aan de policie over, vervolging die overigens nutteloos was, want zij was den duivel te rap geweest. Voor uwe Vrouwkleerstoffen, gaat bij VAN DEN BERGH-JOURET Korte Zoutstraat, Aalst. Zaterdag morgend, rond 3 ure, ont moette een policie officier, die met twee agenten in de wijk der Beurs op ronde was op de Anspachtlaan tc Brussel een koppel die aan het twisten was. Beiden werden verzocht naar liet politiebureel mede to gaan, hetgeen zij gewillig deden. Gekomen aan do deur van het buree* sprong eensklaps een der kerels naar den officier en sloeg hem ten gronde. Een lievig gevecht greep alsdan tusschen de agenten en den bandiet plaats na een verwoed ge vecht, gelukten de agenten er in zich van den kerel meester te maken. Alsdan werd zijne persoonlijkheid vast gesteld, het is zekere Alfons S..., eenen Franschman dio onlangs door de Rechtbank van Brussel bij verstek tot ,eene groote straf verwezen werd om 's nachts een per soon op don openbaren weg aangerand te hebben. De Apacho werd in het gevang van Vorst opgesloten. De vermetelheid der smokelaars kent geen palen. Zaterdag kwam over den steenweg van Bergen een automobiel het grensdorp Bet- tignies genaderd. Op korten afstand van het tolkantoor deed de chauffeur een teeken dat hij zou stoppen. Maar in plaats van stil to houden versnelde hij den rit, ondanks het verbod van den douanier, die zelfs met een revol ver werd bedreigd. De douaniers namen nu plaats in eene andere auto, maar de vervolging duurde niet lang, daar zij eene fout kregen aan den motor. Een hunner heeft in de richting der smokkelaars, die vier in getal waren, een schot gelost, dat hij denkt getroffen te hebben, want de kogel werd niet gevon den. De opening der jacht werd te Marche door een schrikkelijk ongeluk gekenmerkt. Een groep Brusselsche jagers, hadden te Marche de bosschen van do gemeente in huur en hadden een klopjacht ingericht. M. Demelenne, 40 jaar van Marche, dio tot de partij jagers behoorde, had zich achter het kreupelhout verscholen, toon een der jagers, die dacht dat het een stuk wild was zijn geweer schouderde en schoot. M. Domelenno kreeg de lading korrels in de billen en viel een angstkreet slakende ten gronde. Dokter Detroz heeft den gekwetste ter plaats verzorgd, waarna het slachtoffer met eene draagbaar naar zijne woning werd overgebracht. De ongelukkige werd door acht-cn twintig korrels getroffen zyn toe stand is erg en hot rechterbeen is moeten afgezet worden. Zaterdag morgend rond 7 ure, was de landbouwer Patty n-Vanneste, wonende gehucht Vierweg te Roeselare, zijne haag der weide liggende achter zijne wo ning aan 't scheren terwijl zijn tweejarig kind rondliep. Op zeker oogenblik moest M. Pattijn zich verwijderen en hoorde hij een hevig geschrei van zijn kind. Hij snelde ter plaats en bemorkte dat een jonge stier die in do weide liep het kind onder zijne hoornen liggen had en het on vermydelijk ging verpletteren. M. Pattijn greep zijne schaar, waarmede hij de haag scheerde smeet ze met geweld in de zydo van het dier dat dan ook zyne prooi losliet en doodolyk gekwetst ten gronde stortte. Zaterdag avond, om 9 ure, werd gansch het dorp Evergem in opschudding gebracht door het geroep van brand de fabriek van M. Usmar Laurent, kopergie ter alhier, stond in laaie vlam. Eene ontzaggelijke menigte volks was naar de plaats gesneld, van allo kanten van het dorp was men afgekomen, want de vlammen verlichten gansch de plaats. Aan blusschen viel niet te denken, want het vuur had reeds eeno groote uitbreiding genomen en daarbij or was gebrek aan wa ter. De fabriek staat midden eene afgelege ne plaats, omringd van sparrebosschen en had de wind heviger geweest eene vreese- lijke ramp stond Evergem te wachten. Aan de fabriek paalt ook het woonhuis die ook met al wat het bevatte, meubelen, enz., gansch vernield is er staan niets an ders meer dan naakte muren die alle oogen- blikken dreigen neer te komen. De nachtwaker had juist zyne ronde ge daan en reed dan naar de statie om M. Laurent. In het terugkeeren zagen zy reeds de gans die woning en al wat er aan paalde in licht laaie vlam staan. De schoonvader van M. Laurent, M. De j Koker, een ouderling van 73 jaar, die met j nog twee andere familieleden in het huis i was, op het oogenblik van den brand, was buiten gevlucht en eenige meters verder j nedergevullen toen men hem ter hulp I snelde had hy opgehouden te leven. Do man was van schrik gestorven, zyn lyk word nog denzelfden avond naar het hospieie overgebracht. De fabriek staat daar nog maar een tweetal jaren, en het is nog maar sedert de maand Februari dat de bewoners, die een huis hadden in de Veldstraat, te Gent, Forges Wallonnes, er zich voor goed had den gevestigd. Aan het huis rechts staat een nieuw ge bouwde paardenstal en een klein magazijn, 1 die onaangeroerd zijn gebleven. Het parket j is Zondag namiddag om 4 1/2 ure ter plaats De schade is zeer groot maar door verze kering gedekt, Ei.n 20-tal werklieden zul len daardoor zonder bozigheid zyn. Duurte der levensmiddelen.Sedert eenige dagen hadden in de Franscho ge meenten, gelegen langs de Belgische grens door het voortdurend opslaan der levens middelen en bijzonderlijk der boter, eieren en melk, vijandigo botoogingen onder de marktbezoekers plaats. Do beweging is gericht tegen de koop lieden die beweren dat zulks het govolg ia van het mond en klauwzeer, welk in België en overal heerscht. Te Ferrière vielen groepen vrouwen de naar de markt rijdende boeren aan en ver trapten hunnne waar hetzelfde gebeurde te Rousies te Surs-Potières en te Haumont. Te Haumont namen een driehonderdtal vrouwen zulke vijandige houding aan, dat de kooplieden verplicht waren hunne waar aan do door haar bepaalde prijzen te ver knopen. Eene vrouw die door de politie aange- houden werd. moest, gezien de dreigende f menigte, weder op vrije voeten worden. Vrydag namiddag, rond 4 ure, bevond zich een knecht van M. De Scheemakker, handelaar in boter en eieren, een West- Vlaming, met zyn gespan op de Gentseh« kaai te Roubaix, waar hij eenige bestellin gen gedaan had. Op het oogenblik dat de knecht op zijnen wagen klom begon het paard te steigeren, rende in snelle vaart de kaai af en liep by de zwemschool in het water. De knecht had juist den tijd er af te springen schippers en ooggetuigen snelden toe en gelukten er in na een half uur wer-1 kens het paard uit het water te trekken, doch het dier was zoo erg gekwetst dat het ter plaats moest afgemarkt worden. Het rijtuig kon ook uit het water gehaald worden, doch is zeer beschadigd de koop-' waren zijn verloren. De schade is aanzien lijk. In de regeeringskringen wordt mei zeer ongerust over de gevolgen der droogte, welke eene ware ramp dreigt te worden. Het Duitsch ministerie van landbouv bestudeert alle mogelijke hulpmiddelen om de landelijke bevolking te gem iet te komen, Ee eetwaren zijn sedert 3 weken onge- - looflijk hoog gestegen in prijs. De aardappelen zijn verdubbeld, de groen* ten zyn verdriedubbeld, en do appels zyn vervijfdubbeld in prijs. Tc Offenbach sterven drio maal zoovee kindoren als gewoonlijk. Te Ostenrepe werden 16 schoolkinderen door zonnesteken onderwege de 6chool ga> troffon Duizenden hektaren bosschen brandei op dit oogenblik in de distrikten Hadeln ii Sollbrack. Te Spalt ontstond zelfontbranding "en 12 huizen werden ei door in asch gelegd.

De Denderbode | 1911 | | pagina 2