EjWETEH Su Nestles Kindermeel ZWITSERSCHE CHOCOLADE PRACHTIGE GEZICHïENaan van ZWITSERLAND I Jdelheid. Goedheil St-Canjillus' Lagere School DITJES en DATJES. Beljeer van Telegrafen. Allerhande nieuws. bieden kosteloos hunnen verbruikers Zie de uitlegging op ieder pakje chocolade. DADA-ZEEP Borstsiroop Depratere EEN MIDDEL. lOernand Deny, IS, pub du Grand Hospice Zondagrust. Liesje, ge zijt lief en wonder schoon, en edel, rank van leest, Maar, is 'L waar,—dit ware jammer Zoo lichtzinnig krank van geest Meisje, 'k weet, go blijft soms staren In het spiegelglas, zoo broos. En uw haarvlecht krullend, vlechtend, Dan versieren met 'n roos. Liesje, kind, ge zijt wel snugger, Maar zoo zwak als beeldrig schoon, Want ge zijt,.voorwaar, pronkzuchtig Op den blos van uwe koon... Wees voorzichtig, teeder Liesje, Van 't verleidend spiegelglas Wist g' eens, meisje, hoe schrikwek kend, 't Rijkgelijste voorwerp was Is vandaag uw rozig mondje Kleurig als de rozenknop Is uw groote blonde haartooi Frisscher als de regendrop Zijn uw trekken licht en lijnig. Uwe oogen grodt en fijn Wat zal later in den spiegel Alles toch veranderd zijn Daarom, Liesje, wend uw blikken Van dit voorwerp af, mijn kind ?t Is slechts in uw later dagen. Dat ge 't prachtstuk aaklig vindt Petrus VAN NUFFEL. Verleden Woensdag woonden wij een genoeglijk feestje bij de plechtige prijs- uitdceling aaa de leerlingen van St-Ca millus' Lagere School ter stede. Wat al volk, in de ruime zaal van den Katholieken Werkmanskring, waar het feest plaats greep Het programma was smaakvol en al leszins* kunstig geschikt. Ja, waarlijk, 't onderwijzend personeel van St-Camil- lus heeft er 't handje van eerst een tweestemmig koor, voor leerlingen van den Middelbaren en Hoogeron Draad vervolgens een letterkransje en een liin- clertooneel door kleine leerlingen een klein drama, door kleinere en grootere leerlingen eene uitgalming, door eenen leerling der Eerste Klas en eindelijk .de Reis rondde Wereld, machtig kinder- tooneel door een zestigtal leerlingen van den Hoogeren Graad. Dat alles afgewerkt op min dan een uur. Zuiver en vol gevoel weerklonk het lieve koor Zingen van Miry, in de *sclierpluidende zaal.... Niemand, als het ware, verademde nog, toen een uitgelezen tal van zilverheldere stemmetjes het bekoorlijk solo hadden aangevangen.... Kortom, schoon muziek, ten beste uit gevoerd door welgeoefende leerlingen. Het letterkransje, De Vlaamsche Zonen(gedichtje van Rodenbach),werd met klem en vuur voltooid door dry kleine baasjes, die in de herten van de honderden toeschouwers de vaderland- scho fierheid wisten op te wekken en te doen gloeien. Ei wat gezegd van den groep De Kleine Strijders Hoe toch de flinkheid de stiptheid, de losheid, de zwierigheid en de bevalligheid van dat dertigtal kleine soldaatjes, die onder het kranig commando van hunnen bevelhebber en het bewakend oog van den veldheer, eene lieve reeks van raarschen uitvoer den en intusschen flink liet geweer han teerden eu vaderlaudsche zangen zon gen De Nachts Uier kon door geen meer derjarigen zelfs geoefende tooneelspe- lers beter vertolkt geworden zijn. Als door toov< rslag weende heelde zaai bij d« ontknooping van 't korte drama. Dat heel kunnen. De Gulden Sporenslagmet diep gevoel uitgegalmd, liet eens te meer hooren hoe zuiver, hoe schoon, hoe verzorgd en ongedwongen de leerlingen van St-Ca- miilus* Lagere School liet Vlaamsche reeds weten uit te spreken. Zóó ja, moet het zijn. Als de kroon op het werk kwam de Reis rond de Wereld - Prachtig, betooverend muziek (van Miry) en kun stige, kunstvolle uitvoering. Wat al afwisseling, wat, wat al beweging, wat al kleur en glans en luister Zóó iets leeren, aan eenvoudige binders van werkmenschen, dat meet arbeid vragen, zegde een toeschouwer, toen hij nauwe lijks het begin van het heerlijk tooneel had gezien. Wat zal lr.i gezegd hebben, als hij al de natiën der wereld zag hulde breugen aan ons kleine Belgenland en ons Vaderlandsch Lied hoorde aanheflen door dien machtigen groep van zestig spelers, die een onvergetelijk tafereel i!aarstelden., weenlig van het fijnste penseel. Proficiat! Proficiat!d uizendmaal pro ficiat, onderwijzend personeel van St- Gamillus Proficiat, Herweende Heer Bestuurder en Hoereu Onderwijzers allen Met ware voldoening vernam ik dat in uwe School het bereiden der Prijs- uitdeeling niet het werk uitmaakt van den eenen of andereu heer, maar dat allen daartoe bijdragen en meewerken «•u dat alleu keer op keer vergaderen om de«erst verkregen uilslageu na te zien, te keuren, te verbeteren en te vol maken. En daarbij dat al dat werk en al die bereiding gebeurt, zonder dat de kinderen een enkel minuutje van bun gewonen schooltyd verliezen. Zoo ook kan ik begrijpen hoe 't u mogelijk valt den schitterenden, alles overtrefïenden uitslag te bekomen, waarop uw prachtig feest der prijsuitdeeling roemen mag. Proficiat, nogmaals! duizendmaal pro ficiat Wat nu gezegd van dien gewetenloo- zen pepnewroeter. die een onderwijzend personeel durfde aanvallen, dat zulke schitterende uitslagen weet te bewer ken, als die wij toejuichen mochten op de prijsuitdeeling van St-Camillus Men wete het wel, niet alleen de sierlyke uitspraak der leerlingen en hun t' huis zijn in zang, muziek en gymnastiek troffen dn toehoorders, maar meteen hunne deftige houding in gang en be weging, hunne gezetheid, hun ernst, in tegenwoordigheid van zooveel geest drift en toejuichingen van honderden en honderden toeschouwers. En 't volk, met zijn gezond oordeel, heeft het hoe genaamd niet verkeerd op, wanneer het zegtde hoeren, die de binders oplei den tot zulke schitterende zaken,kunnen de gewone vakken der school ook zeer goed aanleoren Wat dan gezegd van die adderziel, die zulk uitgelezen personeel verrader lijk durfde aanvallen koer op keer, licht schuw elks oog onsduikend, terwijl zij haar venijn uitspoog Wat moet zu'k schaamtelooze wezen over zich zeiven denken Eene lage, verachtelijke taak maakt onze ziel al zwarter en zwarter»riep eene liberale gazetschrijver eens uit, bij eene opwelling van vroegere rechtzin nigheid, «de waarheid moeten leugen heeten de deugd, ondeugd, en omge keerd moeten zeggen dat wit zwart ishoe verfoeilijk, en ijselijk, en laag Welaan Hoeren Bestuurder en On derwijzers van St-Camillus, laat u niet gelegen aan 't addergeschuifel van 't verachtelijk goedje, dat u herhaaldelijk aanviel. Dat volkje reikt niet hooger dan tot aan uwe enkels. Gaat moedig vooruit op den ingeslagen weg Gij werkt waarlijk tot de verhef fing van werkvolken kleiee burgerij, gelijk, uwe schoone leuze luidt. Gij telt vrienden en aanmoedigers, zelfs onder degenen, die gij niet deuken zoudt. 'I Is hierom dat een trouw verslag over uwe prachtige Prijsuitdeeling ge schreven werd door NESMOND. De i»»j|> uit,. VAmi de l'Ordre verhaalt dat te Auvelais een roode propagandist, werkzaam vooral in de Ligue neo-malth usianisle, voordrachtgever en kiesdraver, die de katholieken een ongona- digen oorlog verklaard had, spoorloos ver mist wordt. En met hem verdween eene som 150,000 fr. en eene getrouwde vróuw ja zooiets hoort bij de historie 't huis. 't Schijnt dat het vertrouwen, welke de librepensée in hem stelde, door die handel wijze erg goschok is, to meer daar het reeds liet tweede geval van dien aard is, welke in do streek der Beneden Samber voorkomt. Destijds trok zekere S. I)e grenzen over na eene menigte kleine spaarders tot den bedelstaf te hebben gebracht en zelfmoorddc ziel) later. De .tilui! Volgens het laatste bulletin der gezóndheidpolitie van huisdieren breidde het mond- en klauw zeer zich voortdurend uit van 16 tot 31 Juli. Er kwamen in 668 Belgische gemeenten, 5225 nieuwe besmette hoven voor, met 50105 hoornbeesten, 30607 varkens en 8113 schapen. Op de 80,000 nieuwe besmette dieren van den ln helft van Juli, kwamen er 55 duizend voor in West-Vlaanderen 14,000 in de provincie Luik. Dus in de grasstreken woedt die erge veeplaag het meest, en men zou moeten opklimmen tot in den tijd dat er geene veeartsen bestonden, om verwoestin gen door de plaag te vinden zooals ze er nu verspreidt. Een Franschc kok te Londen, M Soyer, heeft het middel gevon den het gebruik van potten, pannen, kasse- rollen, enz., bij liet toebereiden der spijzen af te schaffen. De spijzen worden bereid in papieren zakken van een bijzonder maaksel en zijn smakelijker. Voor de huismoeders is zulks eene ge wichtige ontdekking, want zij spaart niet alleen den aankoop van pottekanie doch verlost de huisvrouw van den last van den afwasch Eerlang zullen die papieren zakken oveial te koop gesteld worden aan een civiel prijsje. Etetooging l^chollaert, morgen Zondag 27 Augustus. Er zullen 51 speciale treinen zijn Aalst, vertrek om 12,05 aankomst te Leuven 13,30 ure. Ninove, vertrek om 8,35 aankomst te Leuven IC, 18 ure. Terugreis. Aalst uit Leuven IS,50, aankomst 20,16 ure. Ninove uit Leuven 1(J,40, aankomst 21,00 ure. Deze trein zal stoppen te Den derleeuw. Tnuiipiju. Wilt ge van tandpijn bevrijd blijven kuisch dan 1 dagelijks uwe tanden vooraleer te gaan J slapen. Eikecu weet bij ondervinding dat er altijd een weinig overschot van spijzun tussehen de tanden blijft zitten of eraan kleven. Binst de nacht ondergaan die overblijf sels oen begin van ontbinding en verzuring, en dat is slecht voor de tanden die er op den duur ziek van worden. Kuisch dualle avonden uwe tanden met een z ,cir borsteltje. De tanden kuis- Hclu-n in-1 cmsen tandenkoker is zeer slecht. Men kwetst daardoor het tandvleesch dat tussehen de tanden groeit en dat de landen spijst. Tandwater en tandpoeder zijn overbodig eenvoudig water met een borsteltje is al dat men hebben moet. Er zijn tien goede «lin- gen waarover gij u nooit zult beklagen 1. Welwillend zijn jegens iedereen. 2. Van niemand kwaad spreken. 3. Hooren vooraleer te oordeelen. 4. Denken eer ge spreekt. 5. Cf stil houden als ge gram zijt. 6. Vergiffenis vragen voor bedroven on- rocht. 7. Goed doen aan ongelukkigen. 8. De ooren sluiten voor kwaadsprekerij. 9. De geheimen niet ontdekken. 10. Kwade geruchten niet gauw gelooven. Hoeveel er geweest zijn. Het blad Le Patriate van Brussel zegt dat er op 15 Oogst, 48,260 reiskaart]es aan verminderden prijs zijn ontvangen in de verschillende statiën van Brussel. Het zegt dat te weten uit officicieele bron. Wat zullen de kartellisten daarvan zeg gen Zij ook kunnen weten, als zo willen, hoeveel reïskaartjes zij hebben verkocht. Tot hiertoe zijn ze met geene cijfers afgekomen natuurlijk omdat ze niet dierven. BIJZONDERE Landbouwdecoratie. Dc bijzondere landbouwdecoratie, inge steld door Koninklijk Besluit van 2 Augus tus 1889 werd vergund aan de volgende personen van ons Arrondissement Aalst DECORATIE VAN 2° KLAS. M.M. K. Baeyens, WanzeleLouis Callebaut, stoker, Nieuwerkerken J. Cleemput. AalstA. Coppens, Meire A. Daelman, Hofstada H. De Cock, bur gemeester, Erembodegera J. De Craecker, MoorselP. De Muyter, Denderhautem Serafien De Nil, Aalst-Mylbeek F. De Swaef, Erpe J. De Winne, Hef stade Placide De Winter, Aalst Eug. Hen- derickx. ErondegemP. Ronsyn, Mcor- bekc F. Samuël, AalstE. Scheerlinck, VoordeB. Steeman. Wanzele P. Tem merman. Vliorzele F. Van den Bossche, Moorsel; H. Van den E< ckhout, Eron degem P. Van Gyseghem, Erpe Th. Vers traeten, VlierzeleJ. De Coninck, Aalsi-F. De Ridder, firembodegem P. De Vuyst, Herzele P. Goditiabois, Ophasselt P. Hoffelinck. AalstP. Hoffe- linck, AalstA. Van Gysegera, Aalst. DECORATIE VAN 1* KLAS. Mevr. Haentjes-Deleu. Borsbeke MM. C. Martens en C. Morre, Geeracrdsborgen; J. Reyniers, oud bestuurder der stads scholen, AalstO. Vanderschueren, Geeraerdsbergen A. Van Ovorstraeten, opzichter van -t lager onderwijs, Aalst. Wij roepen de ernstige aandacht onzer lezers in op de volgende waarschuwingen Meermaals wenl bevonden, dat de telo- graaf- en telefoondiensten op sommige lij - nen belemmerd en zelfs onderbroken waren ten gevolge van eindjes t;uw, ijzerdraad of stukken van vliegers, die aan 's Rijks clectrischo lijnen waren blijven hangen. Het Beheer van Telegrafen acht het nut tig, do aandacht van het publiek te vestigen op de onaangenaamheden waaraan zicli blootstelt wie, in de nabijheid van 's Rijks electrische lijnen, zich vermaakt met vlie gers of met elk ander spel, Gerechtelijke vervolgingen worden inge spannen tegen al wie het verkeer onder breekt, hetzij door met eind.'es touw of an dere voorwerpen contact te verwekken, hetzij door de draden te breken, wanneer aan de daaraan hangende voorwerpen wordt getrokken om ze los te krijgen. De ouders zijn burgerlijk verantwoorde voor de daden hunner kinderen. Het Beheer zet de belanghebbenden aan, voormelde spelen in do nabijheid van 's Rijks lijnen te beletten, zoowel om de ge regelde uitvoering van een openbaren dienst niet te hinderen, als om beteugelingsraaat- regelen te vermyden. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek Mevvaerl, Werf, 3, AALST. LEDE. Woensdag voormiddag, rond 10 ure, moest de veldwachter Delcourt,den gonaamden Bernard D'Haese, 39 jaren, wonende op de wijk Heiplasch, gaan ver wittigen naar het policieburecl te komen, daar hij Dinsdag zijne vrouw de keel had pogen af te snijden met een scheermes. T)en de veldwachter binnen kwam,duw de D'Haese zijne tante buiten, deed do deur O]) slot, en zegde tot den veldwachter, zijt gij gereed, ik ga hier uw proces eens af- teekenen, gy zult naar liet dorp niet meer moeten gaan D'Haese groep den veldwachter vast en wilde er tegen vechten, maar D'Haese had misrekend; de veldwachter greep den kerel bij de kraag, deed de deur open, trok hem buiten, waar hij 't stof uit D'Haese zijne vest klopte. DTIaese sprong haastig in zyn huis en sloot gauw zijne deur om bevrijd te zijn van de harde hand van den veldwach ter, die nu zonder den woesten kerel het proces-verbaal zal geteekend krijgen. Uien er verwonderd over dat de slijmverdrijvende Pil Walthéry zooveol ziekten geneest. Nochtans dat legt zich uit aangezien die Pil het vermogen bezit van de slijmen te verdrijven die do oorzaak zijn van alle onze ziekten. LEDE. - Verdwenen. Alfons De Munter, 49 jaar, werkman, die beweerde ontlast te zijn van zijnen geldbeugel, is Zaterdag morgend voor de laatste maal ge zien geweest. Men vermoedt dat er hem een ongeluk is overgekomen. Alle opzoekingen tot heden zijn vruchteloos en zijn reiszak welke hij Vrijdag op de Vyver in eene herberg heeft gezet staat er nog. Xe Oostende. Vijfjaar later. Wij spraken op tijd en stond over de genezingen verkregen door de Foster Pillen te Oostende. Een nauwkeurig onder zoek versterkt nog de gemelde feiten. Den 28 December 1904, zegde ons Mc W° Timmerman, 41 Hospitaalstraat, te Oostende Sinds twee jaar loed ik aan zulke scherpe nierpijnen, dat ik niet meer kon bokken, noch het kleinste werk doen zonder vreeselijk te lijden ik had zweetin gen, rillingen, mijne voeten en handen waren altijd yskoud, ik was zonder eetlust en verteerde moeilijkmijne nachten waren slapeloos en reeds bij 't opstaan was ik afgemat. Ook was ik zeer gelukkig eeno groote verandering te bestadigen van af de eerste dagen verpleging met de Foster Pil len (verkocht in de Apotheek Do Valkeneer to Aalst.) Naarmate dat do pijnen verminderden, had ik geene hoofdpijnen noch duizelingen meer en weldra was ik zoo wel genezen dat ik mijn werk doen kon zonder de minste moeite. Den 1 April 1910, voegde M6 W° Tim mermans er bij Ziedaar meer dan vijf jaar dat ik geene enkele kwaal meer ge waar werd en waarvan geen enkel middel mij verlostte alleen de Foster Pillen ver mochten mij te genezen. Rugpijn duidt aan dat de nieren bedreigd zijn men moet dus zonder dralen de Foster Pillen nemen om erge gevolgen to voorko men, opzwellen der leden, waterzucht, graveel, steen, rhumatielc, en zelfs noodlot- lottigo inwikkelingen langs het hart, die 'soms met eene onherstelbare snelheid to werk gaan. In alle apotheken in 't algemeen. (Eischt de handteekening «James Foster»), 3,50 fr. de doos, 19 fr. de zes of vrachtvrij tegen mandaat Eügelschc Apotheek van Cl). Delacre, 64 Goudenbergstraat, Brussel. (4) Eere- Wedstrijd voor Beiaardiers te Brugge. Zondag namiddag, om 4 ure, begon die eerc-wedstrijd tussehen de zes prijswinnaars van 13-14 Augustus. Talrijke lieden, waaronder vele vreemdelingen, volgden van op de Groote Markt, Dijver en Burgplaats, den wedstrijd. De jury ze telde wederom in don hof van het stadhuis en de vertegenwoordigers der drukpers vonden nogmaals een gastvrij verblijf in den hof der Burgerlijke Godshuizen. De uitslag van den eere-wodstrijd is als volgt le prijs met algemeene stemmen, M. Nauwelaerts, van - Lier, 300 fr. 2" prijs verdeeld tussehen Verrees van Turnhout, en Karei De Mette var. Aalst, elk 100 fr. De drie andere mededingers Modest I)e Mette, AalstVan de Plas, Leuven Edg. Aerts, Brugge, bekomen elk 40 fr. vergoe ding. Om 9 ure had ter raadszaal van het stad huis do plechtige uitreiking plaats van do diplomas-belooningen aan de beiaardiers Nauwelaerts, Lier Verrees, Turnhout Modest De Mette (14 jaar), AalstVan de Plas, DiestDo Motte (vader), Aalsten Edg. Aerts, Brugge. De heer schepen Rye- landt, stuurde zijne gelukwenschen tot de prijswinnaars, bedankte hen voor hunne medewerking en stuurde insgolijks zijnen dank tot de hoeren van den jury, die zoo wel hunne taak hadden vervuld. Agenten hielden den moordenaar aan het slachtoffer werd naar liet St-J.msgast- huis gebracht. Haar toestand is hopeloos de moordenaar werd ter beschikking van het parket gesteld. Meisjesmoord. Dinsdag morgen is een klem meisje, van omstreeks 6 jaren oud, verwurgd geworden in een veld te Nicuwenhove, nabij Geeraardsbergen. Het parket van Oudenaarde is naar dcjplaats der misdaad vertrokken. Lijnwaden, Katoenen, Flanellen, bij VAN DEN BERGH-J0URET, Korte Zoutstraat, Aalst. Woensdag namiddag, rond 1 uur, had in de Lignestraat te Brussel, een schrik kelijk ongeluk plaats. De policieagent Dc Bie wilde in boven genoemde straat, op een voorbijrijdend tramrijtuig springen, doch miste de voet trede. De wattman deed al liet mogelij ko om te stoppen doch te laat, de ongeluk kige viel onder het rijtuig en werd door een der wielen het been vermorzeld. Het slachtoffer werd naar het St Jansgasthuis gebracht waar het been werd afgezet. Woensdag avond, rond 7 ure, had in de Berlaimontstraat te Brussel, bij de St- Gudulakerk, een bloedig drama plaats. Acht dagen geleden had de echtgenoote Renée Tillieux, slechts een jaar gehuwd, wonende Doudcauvillestraat, 59, te Parijs, met haren neef het echtelijk dak verlaten. Woensdag avond, ontmoette haar echtge noot die naar Brussel gekomen was, het koppel. M, Tillieux trok zijnen revolver en loste verscheidene schoten zijne vrouw in volle borst getroffen zoeg ten gronde. De neef die licht gekwetst werd koos het hazenpad. ="SGNU6HTMZeep maakt de w&sch kinderspel voor het meisje van I4iaar,encyeeft Aan het lijnwaad die frische aön= yename reuk van 't buiten. Woensdag morgend trad een welge kleed heerschap die te Brussel zijnen intrek genomen had in een huis Aurorestraat, on der den naam van baron Andrieux, in den j ui weeion winkel van M. Van Hamme, Groensolmarkt, binnen, waar hij eenigo ju woelen kocht voor eene som van 4050 fr. en verzocht den juwelier hem dezen tus sehen 4 en 5 ure naar zijne woning te brengen. Op het vastgestelde uur belde M. Van Hamme eene vrouw zijne medeplichtige, die den valschen baron voor zyne gouver nante deed doorgaan, nam dc juweelen aan en leidde den juwelier in eene plaats. Na drie kwart uurs vruchteloos gewacht te hebben begom M. Van Hamme te roepen maar niemand antwoordde. Hij doorzocht geheel het huis, doch den baron en zyne medeplichtige waren verdwenen, evenals de juweelen. De behendige aftroggelaars worden opgezocht. gezient, een u.ukiiu, jeugöig. frisch uiterlijk, ee.i blanbo zachte In en verblindend cchoon teint. Dn all-c bevcrlu van Borgman» €i -Co-, Brussel a 75 Cl», per sluk. Taymans- Druck, Drogist te A#lst Servais, een mijnwerker van Charle roi had overzes weken zijne vrouw verlaten. Hij nam geheel zijn fortuintje meê 3000 fr. in geld en 13,000 fr. in waarden. Hij trok er mee naar Brussel. Daar Be trok hij, in gezelschap van zekere Elvire C., eene gemeubelcerde bovenwoning. Zyn fortuintje was geborgen in een rcis- kofferke en, om niet bestolen te worden, gingen zy nooit samen uit. Zij bleven elk op beurt de wacht houden bij hot kofferke. Maar zekeren dag stond Servais bij zijne terugkomst niet weinig te gapen, toen hij zij'ie Elvire en zijn kofferke miste. Hij ging bij de polioie klagen en deze ontdekte na eenig zoeken bet verblijf van Elvire, to Erquelinnes, waar zij met eenen vriend, S... genaamd, eene woning betrok. Zij werd aangehouden, maar nu was de nieuwe vriend er op zijne beurt met het kofferke en de rest van de 16,000 fr. van door. De policie ging andermaal op zoek en vond S. te Oostende, op het oogenblik dat hy een doel van de waarde wilde verkoopen, Wat er van de 16,000 fr. nog over bleef, meldt de historie niet. - -W A A R 0 M nog hoesten wanneer wij openbaarlijk varkleren dat eene enkele flesch den hevigsten en oudsten hoest geneest. Al deze die Siroop Depratere genomen hebben, zijn eens om te verklaren dat haar gelijke niet bestaat en zeggen aan al wie het hooren wilt Dal is de ware goede remedie. Te verkrijgen bij al de goede Apothekers, Valkeneer en Callebaut te Aelst. EENIG. De valies van den bisschop. Nopens eenen diefstal ten nadeele van Mgr Heylon, bisschop van Namen, was door de vrijdenkerspers een verhaaltje opge- discht, dat natuurlijk met eenige anti-cle- ricale i) geestigheden doorspekt moest wor den. Ziehier wat er eigenlyk gebeurd is Mgr Ileylen was te Awenne eene grot van Lourdes gaan wijden. In den namiddag bracht M. Thierry, die de grot had doen oprichten, den bisschop per automobiel naar do statie van Jemello, waar hij den trein naar Namen zou nemen. Te Jemelle ondervond men dat de valies verloren was. I)o chauffeur reed terug, maar vond niets. Drie dagen later werd zij in liet bosck van Wavreille gevonden door eene vrouw, die ze bij den pastoor van het dorp bracht. De valies werd geopend en men zag dat zij nog bevatte de alba, bezet met kostbare kant de capa magna in purpere zijde, enz. Eene schotel, een kandelaar en een staf, alles in verguld koper waren verdwenen. De dief had zich dus meester gemaakt van de voorwerpen van mindere waarde, zeker meent nde een schat van goud mee naar huis te nemen. Het huis C. Praet-De Witte is langs do overzijde der Lange Zoutstraat, dichter bij de Groote Markt in n° eenvoudig en gemakkelijk om struische en gezonde kinderen te hebben is re te voeden met het best de moedermelk vervan gend. KOSTELOOZE verzending eener doos als staal, mits vraag geriebt tot BRUSSEL. Van 'smiddags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 27 Augustus 1911, M. Giiyselinckx, Molenstraat. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 4 Vrouwelijk 11 Huwelijken F. De Grauwe, stoomg. met H. Cammu, breister. E. Van llover, kuiper, metM. Keynieulen, breister. R. Bombeeck, tw. met M. Heynderickx, tw. E. Gits, schrijnw. mot L. De Sadoleer, tw.L. Van Malderen, schrijnw. met F. Gits, kleerm. G. De Neve, leurder met P. Rimbaut, tw. A. Kestelijn, onderw. met J. Van Acker, zb. Overlijdens. P Teerlinck, wever, 62 j. Gccraerdtsb. straat. M. Bautors, vr. Van Cutsem zb. 37 j. St-Camielstr. R. Var. Ertvclde, m. Millecam, pasteib 41 j. Lange Zoutstr. C. Franck, w® Van Cauwenbergh, zb. 85 j. Meuleschettestr. D. Willems, pastoor, 75 j. Dendcrm. steenw. C. Callebaut, m. Schockaert, werkm. 75 j. Pieter Coec- kestr. E. Franckx, bez. 67 j. Groote Markt. 5 kinderen onder de 7 jaren. Markt prijzen. Zaterdag 26 Oogst 1911. Aardappelen de 100 kil. 7,00 k 7 80 Boter per 3 kil. 8,91 h 9,90 Roomboter 90 kil.; per kil. 3,8o k 0,00 Eiers de 25 2,75 k 3,00 Ajuin de 100 kil. 18,00 a 00 nc Viggenen, per koppel 70,00 80,00 BOTERMARKT. Heden Zateidag werden 239 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 1900 kilogi. Veemarkten. GENT, Oogst. Ziehier de prijzen van het Vee, levend gewogen op de markt van Vrijdag Getal te koop gestelde Hoornbeesten 60. Melkkoeien 1, groote Ossen 1, jonge Ossen io, Vaarzen 12, vette Koeien 16, Stieren 9, magere Beesten 11. Schapen 2, Lammeren o, Kalveren 328, Varkens 218, Loopers 10, Viggens 422, Geiten o. iekw. 2ekw. 3* kw. Stieren 0.95 0.85 0.75 Koeien 0.90 o 80 0.70 Vaarzen 1.00 0.95 0.78 Ossen 1.08 0.95 0.80 Varkens 1.15 1.00 0.00 Kalvers 1.35 1.10 0.00 ANDERLECHT, 26 Oogst Kalver markt. Te koop gesteld 1231 stuks prijs o,97, tot 1.20 fr. ANDERLECHT, 26 Oogst Varkens- markt. Te koop gesteld 1292 stuks aan 0,92 tot 1,08 fr. HOPMARKT. AALST, 26 Augustus. Markt kalm, Men kwoteert Aalst beschikbaar 250 fr. Heden waren ter markt 24 balen primé aan 200 en 250 frank, en 11 balen ordi naire aan 225 fr. LONDEN, 21 Augustus. Markt vast. Men kwoteertEngelsehe hop 1910, le kwaliteit, 275-300 fr. 2® kwaliteit, 250 fr. Te Worcester en Hereford kwam reeds nieuwe hop ter markt aan 300 tot 350 fr. BRUSSEL, 23 Augustus. Markt vast. Men kwoteert Poperinghe (Stadslood), 220- 225 fr. Aalst (Stadsmqrkt), 250 fr. Men schat dat er niet meèr dan 5,000 balen zouden zijn in het Land van Aalst. NEURENBERG (Beieren) 23 Augustus. Handel kalm sedert eenige dagengeen groote kooplust, zoodat stemming en prij zen eerder als neergedrukt te betcekenen zijn. De laatste noteering der markt is als volgt in frank Soorten Prima-Waar Middelb. Geringe Markthop 375-387 337-362 Wiu tembergerhop 487-500 Hallcrtauerhop 450 475 412-437 362-38T POPERINGHE, 24 Augustus. Han del vast. Men betaalt Poperinghe (Stad)r 220 fr. Poperinghe (Dorp), 210-215 fr. Bijna overal is men aan het plukken het beschot overtreft voor Witte Rank met een pond per staak men verwacht meer van de Duitsche (Buvrinsche) soorten.

De Denderbode | 1911 | | pagina 2