I mntrn Nestles Kindermeel PRACHTIGE GEZICHTENaan van ZWITSERLAND Maria's Leven en Mariastoet le Halle Landdag voor het middelb. onderwijs Bisschoppelijke Middelbare ir'chool Stad Aalst. Allerhande nieuws. Borstsiroop Depratere bieden kosteloos hunnen verbruikers Zie de uitlegging op ieder pakje chocolade. DADA-ZEER Zondagrust. Schoolwet. Minister de Broqueville heeft eikele dagen geleden gezegd dat het Gouvernement van den schoolbon afziet en dat er een ander middel zal aangewend worden om de katholieken rechtte laten wedervaren. Het liberale blad Le Matin van Ant werpen zegt daarop dat de schoolbon maar bijzaak is dat de liberalen van geen enkel stelsel willen welen dat de vrije scholen op gelijken voet plaatst ouder opzichte van hulpgelden als de offi- ciëele schoieD. Dat is het v/ij hebben het altijd ge zegd. De liberalen zijn niet tegen den schoobon die bijzaak is, maar tegen alle erkenning van bet rechtder katholieken en tegen alle manieren om dat recht te doen erkennen. Zij willen het katholiek onderwijs uithongeren, maai-... ze zijn voor de vrijheid. Wat zouden ze schreeuwen moesten de katholieken op die wijze spreken van de officieele scholen. Iluldc. De heer de Broque ville, minister van Spoorwegen heeft eene reeks maatregelen genomen ten vooi'deele van het personeel van den ijzerweg. Die maatregelen moeten wel goed zijn want het socialistenblad Le Peuple schrijft daarover. Sedert de aankomst van den heer de Broqueville zijn een aantal hervor- mingen ten voordeele van het werklie- den personeel genomen. We kunnen den heer minister niet genoeggelukwenschen met de genomen beslissingen, en wij hopen dat hij zal voortgaan op de baan welke hij inge- slagen heeft. Als de heer de Broqueville zulke moeilijke gasten als Le Peuple kan be vredigen, dan mag hij zeggen dal hij den hoogsten vogel heef afgeschoten. Ousr.e liljecaleu beknibbe len, of beter gezegd, keureu de voor waarden af die genomen zijn geworden in kwestie der gasverlichting. Reeds zijn verscheiden notariale artikels door De Volksgazet meegedeeld om die slechte voorwaarden aan te klagen. Wij hebben die wagenlange factums gelezen en in zekere hunner gedeelten zijn ze dwaas en onbegrijpelijk voor de oningewijden, Volgens ons waren de liberalen veel klaarder en dus gemakkelijker om be grijpen toen ze voorstelden liet oude gasgesticllt voor honderd, duizend frank aan te ltoopen en dau eeoe jaarlijksche winst op te strijken van honderd vijftig duizend frank. Dus honderd duizend frank uitzetten om er honderd vijftig duizend frank meê te winnen 't Is nog vetter clan 50 per honderd lijk de liberalen in hunne naamlooze maatschappijen winnen volgens held van Ghipka. Nu, de liberaal, die het heeft gevon den om met honderd duizend l'rank er honderd vijftig te winnen, verdient een standbeeld Hoe dat »an o co ge knoopt V Groene Pie spreekt, of liever, zeevert ook wat over hel Congres der Katholieke Jonge Wachten Veel volk geweest in stad, veel ver te tier, schoon muziekspel op verschei dene pleinen schoon muziekspelde Stoet mager aan volk, maar rijk aan vlaggen... Dus er was veel volk naar Aalst ge stroomd om aan 't Congres en den Stoet deel te nemen, maar, volgens Groene Pie namen zij geen deel aau den Stoet en zonden zij alleenlijk hunne vlaggen. Wio den Stoet zag,kan er over oordeelen. Nu, wat wil men tocli 't Is de eerste maal niet dat die groene zeveraar eene dwaze bemerking uil zijn botlen slaagt. En zeggen dat hij de les voorspelt aan Jan en Alleman OKRJX: 10° Internationale TENTOON STELLING vau VOGELTEELT< lid Bestuur van de vogelteellmaat- schappij Het Neerhof komt zijnen jaarlijkschen oproep le sturen aan al de kweekers en liefhebbers ten einde hunne welwillende medehulp te verwerven lot het wel lukken der iOe groote Inter nationale Tentoonstelling, welke het in de ruime en prachtige lokalen van het Casino op 25-26 en 27 November aanst. inricht. De moeite welke zich deze moedige maatschappij gegeven heeft en de opof feringen welke zij gedaan heeft in het belang der vogelteelt hebben haar den roem doen verwerven van al de vogel teelt inrichtingen. Het Komiteit heeft van nu af reeds de beste schikkingen genomen voor de zekerheid iu het verzenden der dieren bijzondere commissarissen zullen aan de grenzen gelast zijn met het voortzen- don der collis. Terrandere zullen de liefhebbers in de uitgestrekte zalen van het Casino alle gemak vinden en zullen er niet alleen lijk de hoedanigheid maar ook het groot getal dicron kunnen zenden. Een overgroot getal prijzen, oener waarde van 15000 franken zullen aan de overwinnaars uitgereikt worden- De Eeroprijzen en giften zullen door den algemeeneu Schrijver den hoer Ach. Heyndrickx te Gentbrugge, ontvangen werden. Het Reglement programma zal den 15 October verschijnen en aan al dio het aan den algemeeneu schryver zal vragen gezonden worden. O Do tweede opvoering van Maria's Leven heeft verleden Maandag eeuen buitoDgewonen grooten bijval gehad. Dertien hondord toeschouwers uit alle hoeken des lands en zelfs uit den vreem de toegestroomd hebben er het schoon mysteriespel bewonderd en toegejuicht. Mgr Stillemans, bisschop van Gent. woonde de opvoering bij en heeft dich ter en componist, spelers en zangers hartelijk geluk gewenscht voor hun edel werk. De drij laatste opvoeringen hebben plaats op Maandag 4 September, Zon dag 10 en Zondag 24 Septomber. Plaat sen aan 7, 5, 3, 2 en 1.50 fr. Men merke wel op dat Maria's Leven slechts binnen 5 of 6 jaren opnieuw'zal opgevoerd wor den. Voor kaarten, tekstboekjes en inlichtingen zich te wenden tot M. A. Bedrand, Dekenstraat 20, Hallo '(bij Brussel). te BONNE ESPERANCE 11, 12 en 13 September 1911 Prachtig en vruchtbaar zal deze vergade ring van leeraars wezen. De moeilijkste vraagstukken, programma der humanöria, liun uitsluitend recht om tot do hoogeschool voor te bereiden, bun bekrachtiging door een wettelijk examen, zullen, zoowel als bet onderwijs in alle vakken, door bevoeg de mannen worden besproken. Over al die punten zal natuurlijk geen eensgezindheid heerschon maar uiterst nuttig is hot ieders redenen te hooren en den algemeenen ge- clachtenstroom na te gaan. Ook zullen m;er dan vijf honderd leden aan de werkzaamheden van den Landdag deel nemen. Mr Schollaert. staatsminister. Mgr Ladeuze, rector der Leuvensche Hoo geschool, zullen op de. slolvereeniging spreken. M, Poullet, minister van kunsten en wetenschappen, zal do tento instelling van onderrichtszaken bezoeken en op. het eindgastmaal tegenwoordig zijn. St-Martinusgesticht, Esplanade Aalst. Onderscheidingen, Leerlingen geplaatst van September 1910 tot Augustus 1911. MM. Alfons Van den Broeck, van Teral- phene, diploma van Ondei wijzer. Frans De Ridder, van Aalst, Telegra fist (Beheer van IJzorenwegen, Poste rijen en Telegrafen) Richard Mega nek van Welle, le plaats in de eerste wetenschappelijke klas aan St-Lodewijksgesticht, Brussel. Maurits De Munter van Lede, 1" plaats in do tweede wetenschappelijke klas van St-Gregorius'gesticht, Ledeberg. Victor Renders van Aalst, examen in Electriciteit en Werktuigkunde.(Kunst en Vakschool), Brussel. Norhert Renders van Aalst,Bekwaam heids-diploma van Snelschrift, St-Lode wijksgesticht, Brussel. Edward Van Geert van Aalst heeft het exaam van leerling-telegrafist afgelegd. Klerk ten bureele van M. Arm. Bosteels nijveraar, Aalst. Robert Coppieters van Moorsel klerk op de Bureelen der Firma Le Lion d'Or Aalst. Julius Hoste van Lede, idem. Frans De Clerq van Aalst, klerk, ten bureele der Firma Brasseries et Mal- teries Alostoises Aalst. Hendrik Ghysels van Haelterl, klerk ten bureele van M. L. Burny, Aalst. Theodoor Bapyeus van Gijsegem, klerk ten bureele van M. Rcné van Bie- sen, Aalst. EdwardBoulonne van Ilerdersem, klerk op de bureelen dsr Firma Roos, Geerinek, De Naeyer. Frans Tollenaere van Aalst, lclerk op de bureelen van het handelshuis De Wolf, Aalst. BERICHT. De leergangen van het schooljaar 1911-1912, worden hernomen Dijnsdag26 September te 8 uren. Do plechtige Mis van den H, Geest, zal denzelfden dag le 9 ure gezongen wor den in SintJozefskerk. Kiosk Groote Markt. Donderdag 7 Sept. 1911, te 8 1/2 uren 's avonds, Concert door de Koninklijke Harmonie Maatschappij onder hel bestuur van Mr R. Lenssens. PROGRAMMA 1" Art ct Travail, marsch Mertens 2e Ein morgend, ein Mittig und Abend in Wien, ouverture Von Suppé 3e Mosaïque op het opera Don Juan Mozart 4e Joyeuse entrée du Prince Carnaval, polka, Wosly 5'Sigurd, (fantaisie op het op.) Reyer solist Mr Oh. Heiremans. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek j-\. Meyvaert, Werf, 3, AALST. AALST.Onderscheiding. Wij vernemen met genoegen, dat do lieeren Van Malderen Filcmon en Van Cleomputte Rcnaat, leerlingen van St-Camillus normale leergang ter stede, het diploma van lageren onderwijzer verworven hebben voor den raiddenjury tc Gent. Onze golukwcnschcn aan deze moedige li eer en en hulde aan hot St-CaiTiiliua' gesticht, dat zooveel doet voor de verheffing der zonen van werkvolk en kleine burgers. ,*5^ AALST. Groote Cir- kus P' wilke> Esplan a deplein. OPENINGSVERTOON ING Vrijdag 8 September om 8 ure 's avonds Geen cirkus begon in do laatste jaren te Antwerpen met zulke openingsvertooning: uitverkochte zaal en stormachtigen bijval, ziedaar in twee woorden voel gezegd. Het hoofdnummor van het prachtig en zeer afwisselend programma is zonder tegenspraak Jack Bartzeni's wilde leeuwen- troep zulke oefeningen zag men nooit te Antwerpen zij vervullen den toeschouwer terzeifdertijd met bewondering en schrik Hoe is het mogelijk, (lat een mensch aldus de koning der woestijn aan zijnen wil kan onderwerpen Zooals het in een echten cirk wezen moet is de paavdendressuur zeer verzorgd de Cowboy-Vollige Pawa Bill de Cake Walk te paard, gereden door de gezuster Kaiser Monte-Christo, volbloedlieng-t, in Hoogo school in heerenzadel, gereden door Mej. Eugenie driedubbele Jockey Akt. geschwester RoyatVoltige a la Ri chard, door Mej. Anila Fraulein Lucie. sportakt. en vooral de vryheidsdressuren met een tiental edele raspaarden, voorge steld door M. Wilke, wekken ieders be wondering. Het komisch gedeelte is ook puik, o. m. Rigoletto, Ge leuke clowns Dassi de Mi- niatuur-cirk van August Wheals; de onwe derstaanbare komieken Aug. Reinsoh en Carlo, enz. Prachtige nummers van acrobatie en gymnastiek verdienen aangestiptCharley de matroos aan de mast; Fred en Alphonso, handkracht-gladiatoren Sandi Siwcl en Amal, Javaanscho acrobaten en grondgym- nasten, enz Een zeer bijzondere melding moeten wij maken van de muzikale excentrieken Otto Barra compagnie, en van een gansch nieuw nummer The 4 Black 'fioubadours, een wonderbaar quator, nooit gehoord te Ant werpen. En in elke der drie vertooningen, welke wij tot heden hijwoonden, zagen wij de artisten in verschillende prachtige kostu- men, en wekten de Augusten en Clowns de lachlust van het publiek door nieuwe aardigheden. Men ga dus meermaals naar Cirk Wilke, to meer daar Vrijdag talrijke nieuwe de buts zijn. AALST. Woensdag morgend werd Philemon Willems, 23 jaar, schrijnwerker, wonende Kleinen Bolle weg, begraven. Hij overleed in de grootste pijnen na twee maanden lijden aan de wonden bekomen door met zijn rijwiel op eenen boom te rijden op de Gheeraerdtslaan, om eon kind te vermijden en is zelf liet slachtoffer ge worden. Veloers en Demitten bij VAN DEN BERGH-J0URET, Korte Zout- straat, Aalst. AALST. Woonsdag morgend, om 2 uur, is een dief ever den hofmuur geklom men van den heer Alf. Steenhaut, herher- gier, wonende hoek van de Violetstraat on Ouden Dendermondschensteen weg. Men hoorde lawijd op den koer het was alsof de inbreker in oen hoop flesschen viel hij moot zich erg gekwetst hebben, want de koor ligt vol blo edvlekken. De inbreker is langs de voordeur weg gevlucht, zonder iets mede te nemen, dan 'le sleutel der voordeur. Op de straat zelf kon men nog liet spoor volgen der Bloed vlekken men hoopt daanl ior den inbreker te ontdekken. ERPE. Wij hebben in ons nr van Donderdag 11. naar Hot Handelsblad van Antwerpen meegedeeld dat er Zaterdag twist was ontstaan tussehon de gebroeders Paerewyck, dat de oudste Joseph een mes uit den zak trok en wilde er mêe steken. De andere greep daarop een ijzeren staaf, sloeg op 't hoofd van zijn broeder die dood in den openstaande!) kelder rolde. Nu, naar wij later vernomen hebben, indien er twist is geweest, 'I is in alle geval verre na zoo erg niet geweest. Maar wie schreef dat aan «Het Handels blad n Men gaat toch niet denken dat het een uitvindsel is van bedoeld blad. LEDE. Maandag avond, rond 6 1/2 ure. werd de Kolberg in opschudding ge bracht door een bloedig gevecht tusschen de gebroeders Louis en Alois Beelaert. Louis, 30 jaar oud, do oudste, zocht ru zie tegen zijne ouders, vertrok en ging in de gebuurte drinken. Rond 61/2 ure kwam hij thuis, begon opnieuw to twisten zijn jongste broeder Aloïs kwam er tusschen. Louis werd woedend, greep eenen riek en wilde er mede steken. Zyn vader werd licht gekwetst doch men kon hem ontwapenen. Dan greep hij eenen mesthaak en sloeg er mede naar zijnen broeder Aloïs. Zijn broe der Jan, een gebrelcelijke, dit ziende, gaf Louis een slag op het hoofd, waardoor hij ten gronde viel Dan greep Aloïs de kruk en begon op Louis te slagen. Beelaert bleef huiten kennis badend in zijn bloed liggen. De geneesheer Rubbens geroepen, moest vier orge wonden op liet hoofd toenaaien. Dinsdag morgend was de toestand weinig beter. Het huis C. Praet-De Witte is langs de overzijde der Lange Zcutstraat, dichter bij de Groote Markt in n° <5. Bescherming- der g-renzen. Verscheidene Belgische en Fransche dag bladen hebben liet gerucht verspreidt dat eene milicieklas in België onder de wapens zou geroepen worden. In het Ministerie van Oorlog heeft men verklaard dat het nieuws op zijn minst voorbarig was, zooals wij overigens Don derdag reeds zegden. De bevoogdo militaire diensten hebben zich natuurlijk bezig gehouden met den internationalen toestand, en hebben een nauwkeurig overzicht gehouden van ons oorlogstuig en onzen schietvoorraad on leef tocht, welke in de laatste weken volledig geworden zijn, in het vooruitzicht van alle gebeurlijkheden. Eveneens is alles gereed gemaakt voor do mobilisatie, indien de voorzichtigheid ertoe deed besluiten. Maar voor het oogon- blik is er van het binnenroepen van eene of meer klassen gcenc spra ik. Men hoopt dat de gebeurtenissen in der minne zullen adoopen. Ten tijde der Algesiras-konforentie, na dat men alle nuttige maatregelen bad ge nomen voor eene mobilisatio, riep men evonmin de milicieklas binnen maar de bewapening der foi ten van de Maas worden met bijzondere zorg nagezien, en het 13° en 14® linieregiment, welke de forteres-re- gimonten zijn, verlieten hunne kazerneering van Namen en Luik, om gedurende gansch den duurtijd der konferentie de barakken te betrekken welke hun voorbehouden waren in de versterkingen, welke zij te verdedigen hebben. Die buitengewone dienst duurde eene maand, tijdeii3 dewelke nie mand verlof kreeg. Het is echter waar dat voor het oogen- blik talrijke officieren bevel hebben ont vangen hunne posten te gaan bekleedan, en dat zij bijzondere onderrichtingen heb ben ontvangen. Maandag kwamen ook te Namen uit Antwerpen 12 mitrailleusen Hotebkiss toe, en Dinsdag kwam or te Namen ook eén bijzondere trein toe van 20 waggons gela den mot veldgeschut en schietgeriof. Op 15 van die waggons waren 75 kanonstuk ken de vijf anderen bevatten houtwitiers. EEN MIDDEL - eenvoudig en gemakkelijk om struische en gezonde kinderen te hebben is ze te vceden met het best de moedermelk vervan gend. rs KOSTELOOZE verzending eener doos als staal, mits vraag gericht tot iHIiemand Deny, 15, rue du Grand Hospice BRUSSEL. O Dinsdag voormiddag is het parket van Dendermonde opnieuw te Lokeren afge stapt, om eene tweéde lijkschouwing te doen van het slachtoffer der moord, hier Zondag avond gepleegd. De wetsdolctors hebben slechts eenen kogel terug gevonden, zoodat de tweede kogel het slachtoffer niet zal getroffen heb ben. Do dader, Emiel Wieme, reeds Maandag naar Dendermonde overgebracht was Dins dag morgend veel kalmer. Aan den onder zoeksrechter verhaalde hij met eene buiten gewone helderheid v.in geest al do omstan digheden der misdaad. Samen verlieten zij hot zothuis vau Evere en gingen zich to Gent vestigen, waar zij op een bovenkamertje woonden. Emiel Wieme had eenige honderde franken en hiermede begonnen zij een handel in sar- giën. Zij gingen samen de markten af. De centen waren gauw op. Zij scheiden toen vaneen cn volgens de verklaringen van den dader nam Verbruggen al de meubelen mede. Al dezo omstandigheden brachten het hoofd van Wieme op hol. De Wilgenstraat. In 't nummer 30 der Wilgenstraat, te Gent zelf, zullen onze lezers de waarheid der waarheid der verklaring van M® Tie Rop kunnen na gaan, zij zegde ons Onuitstaanbare nier- en zijpijnen had den mij over vijf jaar aangetast ten gevolge van mijn kraambed ik kon zelfs mijne huiselijke bezigheden niet meer verrichten zonder vreeselijk tc lijden vooral als ik moet bukken, 's Nachts wist ik niet hoe mij te leggen om te kunnen slapen en 's morgens was ik afgemat, vermoeid en gansch stijfmijn water was troebel en liet een bezinksel na. De Foster Pillen ver kocht in do Apotheek De Valkeneer, té Aalst, gaven mij moed met mij van af de eerste week te verlichten, ik'sliep beter en voelde niet meer die algemeene neerslach tigheid. Weinigen tijd later was ik gansch verlost van die nierkwalen ook kan ik geen goed genoeg zeggen van dit kostbaar middel. Het leven eener vrouw is eene aaneen schakeling van kwalen barer nieren. Do vermoeienis van hare dagelijksche taak in het huishouden of in de fabriek en ook de onderdrukking van het werelds leven slui ten zich aan bij de reeds zoo gevaarlijke vrouwenziekten. De Foster Pillen worden haar onmisbaar bij de minste vermoeienis der nieren om ze te herstellen en te verster ken. Maandelijks genomen bcvryden zij haar van veel lijden in do moeilijke stonden. In alle apotheken 111 't algemeen. (Eischt de handteekening «James Foster»), 3,50 fr. de doos, 19 fr. de zes of vrachtvrij tegen mandaat Engelsehe Apotheek van Gh. Delacre, 64 Coudenbergstraat, Brussel. (4 Do gemeente Zonhoven, op wier grond gebied vele honderden hectaren vijvers lig gen, heeft erg to lijden van de aanhoudende droogte en de vischkweekers klagen hard en met roden. De menigvuldige beken, die het water moeten aanvoeren, zijn bijna droog de bodem der vijvers borst op vele plaatsen open on laat hel karig voedsel der visschen nog ontsnappen. Aan de jonge kweckvissohen vooral is groote schade. I intiem gij block zijt, zwak of ondermijnd door uitputting, neemt uwe toevlucht tot do ijzerinhoudendo Pil van Dr Raphael die u zal stork en kloek maken in weinigen tijd. Fr. 1,75 de doos. Ernest Devroet, bestuurder van een groot handelshuis te Brussel, was verleden maand de plaat gepoetst, na uit de kas eene som van 200,000 fr. gestolen te hebben. Weldra vernam men dat de kerel naar Maaseillo gevlucht was en op een rijk ge meubeld appartement der Saint-Sepulere- straat woonde, in gezelschap van eene vrouw, Anna Bloum. Het parket van Brussel leverde een uit- levoringsmandnat tegen den oneerlijken bestuurder af. doch toen de policie zich aldaar aanbood vernam men dat Devroet naar Italië vertrokken was. Anna Bloum, verschrikt bij het zien der agenten, wildo uit het venster springen, doch men kon ze weerhouden. Men verzo- kerde haar dat zij geenszins opgezocht werd en niet zou verontrust worden, doch oene bijzondere waakzaamheid werd ingericht. Anna Bloum niets vermoedende, ging regelmatig geld gaan halen in een bankhuis waar Devroet een geldkoffer en een loopond krediet had. Eene huiszoeking werd gedaan en eene som van 15,000 fr. in waardij en geld aan geslagen. W A A R 0 M nog hoeHten wanneer wij openbaarlijk varkluren dat eene enkele fiesch den hevigsten en oudsten hoest geneest. Al deze die Siroop Depratere genomen hebben, zijn eens om te verklaren dat haar gelijke niet bestaat en zeggen aan al wie het hooren wilt Dat is de toare goede remedie. Te verkrijgen bij al de goede Apothekers, Valkeneer on Callebaut, te Aelst. EEN IG. De bandieten die Maandag morgend te Ruien, de echtgenoote van Martin Van Maerke, poogdente wurgen in hare woning, en haren geldbeugel met 90 fr. ontslolen en weg'vluchten, zijn aangehouden in de volgende omstandigheden. Kort na dat de bandietenstreek gepleegd was kwam Martin Van Mairke te huis. Nauwelijks had hij door zijne vrouw ge hoord wat er gebeurd was, of hij liep, dooi den boschwachter Vanenis vergezeld in de richting, langs waar de bandieten gevlucht waren, Bosch wachters en geburon richtten eene klopjacht in. Na eenige rondzooken vond men de beide kerels, een man en eene vrouw in den Kluisboscli, tegen Rozonaken Men gaf ze eene goede rammeling en bracht ze in de handen der gendarmen van Berchem, die ze tegen de volkswoede moes ten beschermen. Nog denzelfden avond, om 8 1/2 uur, werden zij naar het gevang van Oudenaarde overgebracht. Beiden zijn van Franschen oorsprong. Zondag hadden dc aangehoudenen in de gebuurte aan 't schoöien geweest. Eindelijk zijn de twee bandieten gekend; het zijn Magdalena Weiss en Frans Cheva- li or. Eene groote volksmenigte verzameld zich Dynsdag namiddag op het Wipplein tc Antwerpen, te midden waarvan men hooge vlammen zag opstijgen. De brand die er woedde was gesticht maar het was goen misdadige brandstichting. Men nam, voor de afgevaardigden van den tcehnischen dienst der stad en voor den brandweerdienst, proeven met oen nieuw product, de Anti- ilamme Asbestos Fireproof Paint die, als vert' op de brandbaarste voorwerpen ge bruikt, deze volkomen onbrandbaar maakt. De proefneming«n van Dijnsdag waren afdoende, Een houten hut, met Asbestos Fireproof Paint geschilderd, werd ge plaatst tusschen twee gebouwen in latwerk, opgevuld met schavelingen en met petrool overgoten. Latten en schavelingen ver brandden, maar do vlammen likten eenvöu dig do hut, zonder haar aan te steken. Men plaatste toen boven eenen anderen brandstapel twee doeken, waarvan de eene doortrokken was. Dio bleef ongedeerd, terwijl de andere opvlamde, zoodat er na eenige oogenblikken niets meer van te vin den was. Nog beter men mengde schave - lingen, die doortrokken waren met anderen en men overgoot het alles met petrooi. De niet doortrokken schavelingen verbrandden, maar de doortrokkene kwamen ongeschon den weer te voorschijn. Even zoo eon roe- pel tarlatane, die op de helft doortrokken was. Hy verbrandde half, juist tot aan do scheilijn en toen doofde de vlam uit. Zoo wordt dus een vraagpunt opgelost, sedert lang gesteld en men bezit in do «An- tillamme Asbestos Fireproof Paint 0 het zeker middolom de branden voor te komen. Men heeft M. A. Kapeller, die als bestuur der der goed gekende lirma Les Fils Levy- Finger, 111, Loopoldslaan, te Brussel, de pothouder van het product, de proefnemin gen bestuurde, warm geluk gewenscht. kig maakt jeugöig, ti en verblinöeiii ei'tijlt, oen°b)anl'c Vacht, choon teint. Dit alles van Elffiromann Co., Brussel 75 Ct» per stuk. Tap mans Druck, Drogist t« Aolst. Een landbouwer uit het gehucht Engste- gen, wiens waterput droog ligt, had tot nu toe zijnen voorraad water voor zijn huisge zin en zijn vee, bij zijnen gebuur mogen halen. Doch, thans was hij met dezen in twist geraakt't Water halen werd hem verboden. De andere goburen, die nogal veraf wor.cn, zijn ook maar slecht voorzien van water en kunnen or geen missen. De pachter heeft zijne hoeve moeten verlaten en is naar een huis getrokken, dat hy ge kocht had en dat gelukkig ledig stond. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 5 Vrouwelijk 10 Huwelijken P Van der Taelen, bed. met G. Liebaut, zb. M. O. Tibbaut, notaris met Juffr. M. l)o Glioest, bez. F. Ghijsels, nestelb. met M. Boelaert, tw. A. De Ridder, schrijnw. met M. Bosteels, kleerm. L. De Sadeleer, tw. met V. Droesbeke, br. V. De Bruyn, landb. mot R.Spaens.zb. Overlijdens T. De Brauw, m. Hertsons, handel. 61 j. Brusselschestr. A. De Zaar, wa De Vul- der, zb. 66 j. St-Camielstr.—M. Goossens, vi'. Rombaut, zb. 59 j. Gentschestr. A. I)e Buysscher, piocheur, 19 j. Kerrobr. P. Willems, schrijnw. 22 j. KI. Bollew. F. Podevyn. tabakb. 19 j. Peperstr. F. Verbestel, wr Temmerman, tw, 77 j. Gentschcnst.A. De Vyldor, m. Kiekens, gepens. 60 j. Groote Markt. A. Franck, m. De Smet, bed. 61 j. Rosemarijnstr. F. Heereman, vr. Verbrakel, zb. 52 j. Garenstr. 4 kinderen onder de 7 jaren. Van 'stniddags tot middernacht, c.enige dienstdoende Apotheker, op Zondag 3 Sept. Meirschaut Korte ZoutstraaL Marktprijzen. Zaterdag 2 Sept. 1911. Aardappelen de 100 kil. 7,00 k 7 50 Boter per 3 kil. 9,00 k 10,00 Roomboter 90 kil.; per kil. 3,80 k o,oo Eiers de 25 2,50 k 3,00 Ajuin de 100 kil. 20,00 k 00 'ie Viggenen, per koppel 70,00 80,00 BOTERMARKT. Heden Zateulag werden 226 klonten boter ter rijwikt ge bracht, wegende te samen 1S30 kilogi. Vermarkten. GENT, t Sept. Ziehier de prijzen van het Vee,levend gewogen op de markt van Vrijdag Getal te koop gestelde Hoornbeesten 60. Melkkoeien 1, groote Ossen 1, jonge Ossen 10, Vaarzen 12, vette Koeien 16, Stieren 9, magere Beesten n. Schapen 2, Lammeren o, Kalveren 328, Varkens 218, Loopers 10, Viggens 422, Geiten o. iekw. 2ekw. 3® kw. Stieren o 95 0.85 o 75 Koeien o 90 o 80 0.70 Vaarzen 1.00 0.95 0.78 Ossen 1.08 o 95 0.80 Varkens r.15 1 00 0.00 Kalvers 1.35 1.10 0.00 ANDERLECHT, 1 Sept. - Kalver markt. Te koop gesteld 1231 stuks prijs 0,97, tot 1.20 fr. ANDERLECHT, 1 Sept. Varkens- markt. Te koop gesteld 129.2 stuks aan 0,92 tot 1,08 fr. HOPMARKT. AALST, 2 Sept. Heden waren 49 balen hop primé ter markt, prijs 250 tot 290 en 19 balen gewone pluk, prijs 240 a 270 fr. LONDEN, 28 Aug. Markt vast. Men kwoteertEngelsehe hop, 1" kwaliteit, 250-270 fr. 2° kwal., 200-225 fr. Dewijl de planters eene prijsverhooging verhopen, zijn zij zeer op hun veèrhouden. De berich ten van al de groothandelaars bevestigen hetgene Lemay over 8 dagen schreef. BRUSSEL, 30 Aug. Markt vast. Men kwoteert Poperingho (stadslood) en Aalst (stadsmerk), 225 tot 230 frank. NEURENBERG (Beieren), 30 Aug. De handel was sedert eenige dagen ver zwakt heden herneemt hij met eene prys- ver hooging; van 10 mark (12 1/2 fr. de stemming is wederom vast geworden. De laatste noteering der markt is als volgt in fr. Soorten Prima-Waar Milddelb. Ger. Markthop 337-350 312-325 280-290 Wurtomberger hop 412-437 Hallertau 375-400 350-362 312 337 Ilallertau (met lood 412-437 POPERINGHE, 31 Aug. Handel vast. Men betaalt Poperingho (stad), 220-225 fr.; Poperingho (dorp), 220 fr., met waarborg viiii kwaliteit. Iteods beginnen de Duit- schers hop aan te koopen om ze naar Eizas- of Beieren te zenden sedert 8 dagen zijn. cr minstens 30,000 pond verzonden. POPERINGHE, 1 Sept. Markt vast. Voor groene hop, 245 tot 255 fr,de roode spin herneemt.

De Denderbode | 1911 | | pagina 2